< Takaisin kalenteriin

Valkeisjärvi 21.8.2008

Koskelankylän Riento

Oulun Res. mest. Yhteyshenkilö Risto Paatelma, puh. 040-5654494

Opastus
Oulujoen pohjoispuolelta Valkeisjärven th. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
187
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola LottaOYS/Vapari92:01 13:20
2.Aikio OutiOYS/Vapari92:40+0:3913:25
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kemppi JoniTuMe52:24 7:35
2.Mäkinen Seppo52:34+0:107:37
3.Holappa ArtoYlikNM54:14+1:507:51
4.Posti HarriKoskRi54:35+2:117:54
5.Nikula PasiOuTa55:10+2:467:59
6.Ronkainen TuomasKoskRi55:28+3:048:02
7.Tervo JaakkoPohjant55:54+3:308:06
8.Holappa TeuvoRaPe56:43+4:198:13
9.Kivelä TimoHTH57:30+5:068:20
10.Kangas Hannu58:28+6:048:28
11.Hepokangas EdvinLaiVe60:16+7:528:44
12.Pessa Markus60:43+8:198:47
13.Hongell TimoKoS60:44+8:208:48
14.Tuohimaa EskoONMKY65:12+12:489:26
15.Pyykkö PauliAlatPi65:52+13:289:32
16.Hokkanen Matti67:28+15:049:46
17.Mäkelä EsaIisu67:33+15:099:47
18.Ahola TeroPosPy67:34+15:109:47
19.Yliniemi MattiYlivKu68:03+15:399:51
20.Jeskanen Juha68:04+15:409:51
21.Väyrynen Jarno69:41+17:1710:05
22.Lehtola TomiLapSu70:46+18:2210:15
23.Palosaari ReijoOuTa73:03+20:3910:35
24.Pesonen Jaakko74:08+21:4410:44
25.Paasoranta PerttiIinYr76:23+23:5911:04
26.Kivinen Janne77:12+24:4811:11
27.Lumme LauriLNK78:26+26:0211:22
28.Karppinen JoukoLaiVe81:17+28:5311:46
29.Vaarala Harri82:13+29:4911:54
30.Lukkari Junnu82:24+30:0011:56
31.Rämö Jouko82:40+30:1611:58
32.Rankinen Juho85:50+33:2612:26
33.NN 86:24+34:0012:31
34.Länsipuro Henri87:03+34:3912:36
35.Kangas Jani91:11+38:4713:12
36.Ronkainen MarkusPohjant93:10+40:4613:30
37.Ilmonen Markus93:13+40:4913:30
38.Nivalainen Jouko104:51+52:2715:11
Väliheikki MikaLaiVe47:49 6:55
Kaipala RaunoPohjant56:57 8:15
Savukoski MarkkuYlRa67:38 9:48
Savukoski Matti67:53 9:50
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soramäki AnnePeRa46:37 9:42
2.Orava JohannaPeRa48:24+1:4710:05
3.Fredriksson CaritaPohjant56:47+10:1011:49
4.Holappa PirjoYlikNM56:48+10:1111:50
5.Nikula SariOuTa58:41+12:0412:13
6.Kaijanen Tytti62:14+15:3712:57
7.Moilanen Anne63:40+17:0313:15
8.Lithovius Anna-Riikka64:45+18:0813:29
9.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari67:00+20:2313:57
10.Kinnula IrmaOYS/Vapari68:03+21:2614:10
11.Ruuska RauniOSVA75:26+28:4915:42
12.Karppinen Marjo94:05+47:2819:36
13.Korkiakoski Mervi115:44+69:0724:06
14.Kokkonen HannaOYS/Vapari117:38+71:0124:30
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turkka ArtoOulRes34:52 7:15
2.Mäkinen JuhaniSalRe39:58+5:068:19
3.Kela Lari42:51+7:598:55
4.Ylimaunu MattiEVP44:17+9:259:13
5.Ojula VeliLapVe44:58+10:069:22
6.Tapaninaho KaleviKempRes46:05+11:139:36
7.Helttunen JanneOulRes46:17+11:259:38
8.Puotiniemi Seppo47:06+12:149:48
9.Suomio Pekka47:15+12:239:50
10.Kuivalainen MarkkuIisu47:29+12:379:53
11.Väänänen Tero47:42+12:509:56
12.Siirilä Jukka47:57+13:059:59
13.Wuotila MikaPV48:25+13:3310:05
14.Saastamoinen Hannu48:38+13:4610:07
15.Karppinen AleksiLaiVe48:50+13:5810:10
16.Leinonen LauriKaSu49:08+14:1610:14
17.Sipilä Juha50:08+15:1610:26
18.Lehtomäki Juha50:21+15:2910:29
19.Kuopus SauliPudU50:25+15:3310:30
20.Jokela TimoYliopisto51:05+16:1310:38
21.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari52:22+17:3010:54
22.Vääräniemi AskoONMKY52:57+18:0511:01
23.Janhonen Osmo53:03+18:1111:03
24.Verronen Mika54:21+19:2911:19
25.Nikula Esa54:27+19:3511:20
26.Kinnunen AnttiPV54:46+19:5411:24
27.Ruokamo EeroONMKY54:53+20:0111:26
28.Okkonen Jaakko55:08+20:1611:29
29.Kurttila Pentti57:58+23:0612:04
30.Niiniketo KullervoONMKY58:06+23:1412:06
31.Väänänen Ari59:47+24:5512:27
32.Lax ErkkiPohjant62:48+27:5613:05
33.Sandberg Samuli63:11+28:1913:09
34.Jäntti MattiPohjant63:33+28:4113:14
35.Riekki Timo66:06+31:1413:46
36.Heiskanen JuhaKKP71:39+36:4714:55
37.Hirvelä Reijo73:34+38:4215:19
38.Ehovuo Veijo73:35+38:4315:19
39.Koivisto JuhaniRovRes78:36+43:4416:22
40.Aatsinki Jukka80:49+45:5716:50
41.Tarkka Erkki81:52+47:0017:03
42.Riekki Jari99:44+64:5220:46
43.Rantala Antti100:49+65:5721:00
44.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari105:42+70:5022:01
45.Kokkonen TimoOLK117:46+82:5424:32
Kähkölä JuhaPohjant32:39 6:48
Takkinen EskoKiimU56:05 11:41
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talvensaari Hanne/Ketola39:32 10:58
2.Partanen AnneliOYS/Vapari45:52+6:2012:44
3.Ruotsalainen MariRaRu46:37+7:0512:56
4.Marjakangas ElinaOulun Valappaat48:01+8:2913:20
5.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant48:29+8:5713:28
6.Vähänen Kaisa50:47+11:1514:06
7.Mattila Anna-MariaYliopisto52:19+12:4714:31
8.Rekilä Elina/Maunu54:13+14:4115:03
9.Koivula Leena54:14+14:4215:03
10.Puolakanaho Päivi54:27+14:5515:07
11.Herronen TarjaOYS/Vapari57:00+17:2815:50
12.Parkkila SatuPudU59:29+19:5716:31
13.Niva AnuLaiVe59:30+19:5816:31
14.Alanko SannaKontio59:39+20:0716:34
15.Saarrela Leena60:26+20:5416:47
16.Maansaari EmiliaHaHe61:26+21:5417:03
17.Hautamäki PäiviKJV64:22+24:5017:52
18.Heikkinen Salla64:53+25:2118:01
19.Säkkinen Piirto69:18+29:4619:15
20.Kurasto Katja74:39+35:0720:44
21.Keskinarkaus Taisa77:36+38:0421:33
22.Löytynoja Päivi84:51+45:1923:34
23.Haapaniemi Tuula84:54+45:2223:35
24.Mahlakaarto Suvi/NevalaOulun Valppaat98:26+58:5427:20
Säävälä Anni-ElinaVePo57:56 16:05
Seppänen Lea81:56 22:45
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kukkohovi ReinoOSVA32:01 8:53
2.Pelkonen ToivoYlikNM35:08+3:079:45
3.Alalahti JaakkoONMKY36:04+4:0310:01
4.Runtti YrjöKiimU36:43+4:4210:11
5.Pitkänen RaimoOulRes37:58+5:5710:32
6.Ruotsalainen JuhaRaRu38:01+6:0010:33
7.Toropainen PauliONMKY38:50+6:4910:47
8.Juutinen HannuPohjant38:54+6:5310:48
9.Ponkala JaakkoOulRe39:45+7:4411:02
10.Hohtola EsaYliopisto40:38+8:3711:17
11.Anttonen VeikkoOulRes41:02+9:0111:23
12.Kivinen Juhani41:05+9:0411:24
13.Pohjamo SamuliPeRa41:54+9:5311:38
14.Veijovaara JormaPohjant42:05+10:0411:41
15.Pietilä Jorma42:49+10:4811:53
16.Rönkkö Antti-PekkaVePo44:24+12:2312:20
17.Potinkara Rami45:04+13:0312:31
18.Pakkanen Esa45:09+13:0812:32
19.Saikkonen ToivoOulRes46:12+14:1112:50
20.Kaimio AuvoIisu46:12+14:1112:50
21.Vattula EeroONMKY47:50+15:4913:17
22.Kukkola MarkkuONMKY49:13+17:1213:40
23.Manninen RasmusOSVA53:18+21:1714:48
24.Koivula IlkkaPohjant54:02+22:0115:00
25.Manninen EeroOSVA54:17+22:1615:04
26.Heikkinen Jari54:51+22:5015:14
27.Vähäoja Pekka55:29+23:2815:24
28.Järvitälo RaimoHaHe56:13+24:1215:36
29.Havas MarttiOYUS57:18+25:1715:55
30.Huttunen Niilo-PekkaOYS/Vapari145:56+113:5540:32
Mäkitalo Mikko- 00.000:00 0:00
Pohjamo MikkoPeRa38:26 10:40
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva SaraLaiVe38:30 16:44
2.Sirviö VenlaPohjant44:33+6:0319:22
3.Pennanen Petra44:34+6:0419:22
4.Niva HeiniLaiVe46:40+8:1020:17
5.Ervasti AinoKiimU58:32+20:0225:26
6.Siira JohannaLaiVe59:13+20:4325:44
7.Pietiläinen MeeriPeRa63:40+25:1027:40
8.Säävälä KatriVePo65:25+26:5528:26
Vilma HöglundHaHe0:00 0:00
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Schroderus SanteriPohjant26:05 11:20
2.Schroderus SamuliPohjant26:11+0:0611:23
3.Vartiainen SuloKiimU28:18+2:1312:18
4.Turkka JussiOulRes32:49+6:4414:16
5.Pitkänen TeuvoOulRes34:18+8:1314:54
6.Rossi LauriPohjant37:23+11:1816:15
7.Rahkola Antti41:45+15:4018:09
8.Nykyri Timo41:51+15:4618:11
9.Sirviö PyryPohjant47:34+21:2920:40
10.Haverinen Jere53:17+27:1223:10
11.Kunnari Joel62:32+36:2727:11
12.Pyhtilä Mauno85:43+59:3837:16
Lahti Antti0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nikkanen Markku77:32 -
2.Mikkonen ErkkiKoskRi93:14+15:42-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Jumi, 2008-08-21 22:27:40

    Kiitos rankoista ja haastavista rasteista!!