< Takaisin kalenteriin

Kummunkangas 26.8.2008

Iin Yritys

Yhteyshenkilö Pertti Paaso-Rantala, puh. 040-8030581

Opastus
Tie E75 Oulusta 12 km pohjoiseen Virpinimen ja Kalimeenkylän ramppi nro 14 - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
221
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaEsSu44:55 7:37
2.Laurila Sari53:47+8:529:07
3.Simola LottaOYS/vapari57:19+12:249:43
4.Aikio OutiOYS vap61:43+16:4810:28
5.Stenius SusannaLaiVe69:41+24:4611:49
6.Hantula Eliisask morttis77:18+32:2313:07
7.Jämsä Eeva80:11+35:1613:36
A-rata, miehet 5.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen SeppoPelPo34:54 5:55
2.Hongell TimoKoS37:10+2:166:18
3.Siponen KimmoPohjant39:02+4:086:37
4.Qvist LasseKoskRi39:09+4:156:38
5.alaperä arttu39:14+4:206:39
6.Kangas Hannu39:31+4:376:42
7.Posti HarriKoskRi39:49+4:556:45
8.Ahola TeroPospy39:52+4:586:46
9.Remsu MikkoOYS/vapari40:44+5:506:54
10.Keskinarkaus JussiOH40:59+6:056:57
11.Yliniemi MattiYlivKu41:36+6:427:03
12.Mäkelä EsaIisu41:53+6:597:06
13.Grekelä AnttiHaHe42:05+7:117:08
14.Auvinen Juhask morttis42:05+7:117:08
15.Leskelä JyrkiHaHe42:39+7:457:14
16.Nikula PasiOuTa42:45+7:517:15
17.Mikkonen AnteroKoskRi43:00+8:067:18
18.Nikkanen Markku43:01+8:077:18
19.Peltoniemi Juha43:10+8:167:19
20.Tirroniemi SamiOuTa43:19+8:257:21
21.Juuso HannuOYUS43:43+8:497:25
22.Eskola PasiSK morttis43:52+8:587:26
23.Terho arhi44:11+9:177:30
24.Hepokangas EdvinLaiVe44:22+9:287:31
25.Pessa Markus44:25+9:317:32
26.Moilanen Eero45:05+10:117:39
27.Paakkolanvaara Mikko45:30+10:367:43
28.Väyrynen Jarno46:01+11:077:48
29.Sorvari Kerkko46:03+11:097:49
30.Kivelä TimoHTH46:15+11:217:51
31.Seppä TomiHimU46:20+11:267:51
32.Järvenpää RaunoIisu46:24+11:307:52
33.Vihavainen JuhaONMKY46:25+11:317:52
34.Päkkilä Pertti46:26+11:327:53
35.Hanhela MaunoHaHe46:57+12:037:58
36.Karjalainen Pasi47:10+12:168:00
37.Vaarala Harri47:25+12:318:03
38.Rahikkala Sakari47:46+12:528:06
39.Lukkari Junnu47:52+12:588:07
40.Malm LauriOSAO47:59+13:058:08
41.Kaipala RaunoPohjant48:49+13:558:17
42.Karppinen TimoPohjant49:13+14:198:21
43.Merilä Seppo50:00+15:068:29
44.Jeskanen Juha50:13+15:198:31
45.Kinnunen Mikko50:22+15:288:33
46.Oikarinen mattiAlpi52:19+17:258:52
47.Ahokoivu HemmoPohjant53:38+18:449:06
48.Mikkonen AlpoOYS/vapari53:48+18:549:08
49.Savukoski MattiYLLra53:54+19:009:09
50.Savukoski Markku53:57+19:039:09
51.Laurila Niko53:59+19:059:09
52.Ruotsalainen KeijoOYUS54:08+19:149:11
53.Tokola teemu54:10+19:169:11
54.Kivinen Janne54:33+19:399:15
55.Kvist Pertti55:09+20:159:21
56.Rämö Jouko55:19+20:259:23
57.Rankinen Juho56:23+21:299:34
58.Palosaari ReijoOuTa58:13+23:199:53
59.Pelkonen AlpoOSVA58:41+23:479:57
60.Onnela HeikkiKemijU59:31+24:3710:06
61.Putila Risto60:00+25:0610:11
62.Lumme LauriLNK60:05+25:1110:12
63.Ilmonen MarkusLNK60:12+25:1810:13
64.Nivalainen Jouko62:13+27:1910:33
65.Heikkinen Markku65:08+30:1411:03
66.Heinämaa Risto65:32+30:3811:07
67.Väliheikki MikaLaiVe69:32+34:3811:48
68.Malinen Ilkka71:04+36:1012:03
69.Väänänen Ari71:56+37:0212:12
70.Länsipuro Henri79:45+44:5113:32
B-rata, naiset 4.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soramäki AnnePeRa44:10 9:01
2.Ylisiurua TiinaIiY47:32+3:229:43
3.halme Ritva47:47+3:379:46
4.Peltoniemi Päivi48:25+4:159:54
5.Paasovaara Kirsi50:20+6:1010:17
6.Kaijanen Tytti55:04+10:5411:15
7.Kokkonen HannaOYS/vapari58:55+14:4512:02
8.Fredriksson CaritaPohjant61:26+17:1612:33
9.Sillanpää ElinaPohjant61:49+17:3912:38
10.Hokajärvi Tuula65:14+21:0413:20
11.Kinnula IrmaKEV65:57+21:4713:29
12.Pelkonen MaijaOSVA68:37+24:2714:01
13.Ruuska Rauni73:12+29:0214:58
14.Väänänen MerviOuTa75:29+31:1915:26
15.Leskinen Anne76:32+32:2215:39
16.Ainassaari KaisuOSVA81:22+37:1216:38
17.Ukkola LeilaHaHe89:35+45:2518:19
18.Kujala Annikka100:18+56:0820:30
Nikula SariOuTa60:24 12:21
B-rata, miehet 4.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneYlivKu33:20 6:48
2.Räisänen KariKiimU39:40+6:208:06
3.Helttunen Janne39:40+6:208:06
4.Lax ErkkiPohjant41:03+7:438:23
5.Salminen Jorma41:40+8:208:31
6.Juntunen OlliPeRa43:46+10:268:57
7.Kuivalainen MarkkuIisu43:48+10:288:57
8.Siirilä Jukka44:35+11:159:07
9.Maansaari Jari45:33+12:139:18
10.Lukkarinen Olavi45:39+12:199:20
11.Shoderus Jaripohjan46:02+12:429:24
12.Paukkeri Kari46:13+12:539:27
13.Ruotsalainen Juha46:14+12:549:27
14.Kähkölä JuhaPohjant46:20+13:009:28
15.Rahko Matti46:33+13:139:31
16.Kipinä Juha47:13+13:539:39
17.Pulkka Pekka47:27+14:079:42
18.Heiskanen JuhaKKP47:27+14:079:42
19.Kinnunen Anttipv48:01+14:419:49
20.Pietiläinen ErkkiPeRa48:07+14:479:50
21.Tahkokorpi Jukka49:15+15:5510:04
22.Pöyry MattiKiimu50:43+17:2310:22
23.Kurtti Kyösti50:45+17:2510:22
24.Pääkkö Juhapohjant52:18+18:5810:41
25.Kukkohovi ReinoOSVA52:28+19:0810:43
26.Rahikkala Esa53:11+19:5110:52
27.Suhonen Kauko53:21+20:0110:54
28.Ehovuo Veijo53:47+20:2710:59
29.Sandberg Samuli54:02+20:4211:02
30.Määttä TaistoPeRa54:30+21:1011:08
31.Piiroinen Ilkkatuira54:44+21:2411:11
32.Mähönen SeppoPeRa55:21+22:0111:19
33.Herranen jouni55:23+22:0311:19
34.Huurinainen Kimmosuoveikot55:59+22:3911:26
35.Leinonen Marko55:59+22:3911:26
36.Verronen Mika57:11+23:5111:41
37.Kokkonen Timoolk59:21+26:0112:08
38.Kurttila Pentti60:04+26:4412:17
39.Leskinen Kalle60:57+27:3712:27
40.Jäntti MattiPohjant61:04+27:4412:29
41.Koivisto Juhani61:50+28:3012:38
42.Kivinen Juhani64:55+31:3513:16
43.Suur-Inkeroinen MattiOYS/vapari72:10+38:5014:45
44.Hirvelä Reijo74:42+41:2215:16
45.Leskinen Jouko76:19+42:5915:36
46.Tokola Samuel126:54+93:3425:57
Paukkeri Jussi60:46 12:25
Suomio Pekka51:32 10:32
C-rata, naiset 3.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sassi LiisaIISU34:33 8:52
2.Valling AnniinaPolvjU36:02+1:299:15
3.Rahko LeenaPohjant42:38+8:0510:57
4.Kivelä Elina42:40+8:0710:58
5.Moilanen Anne42:46+8:1310:59
6.Puolakanaho Päivi46:54+12:2112:03
7.Hiltunen katri47:29+12:5612:12
8.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant50:26+15:5312:57
9.Huotari VirvaOYS/vapari50:41+16:0813:01
10.Rautioaho Aulikki51:59+17:2613:21
11.Partanen AnneliOYS/vapari52:37+18:0413:31
12.Koivula Leena54:09+19:3613:55
13.Sorvari PirkkoOSVA56:09+21:3614:26
14.Hautamäki Päivi58:02+23:2914:55
15.Koivula Reamorttis58:29+23:5615:02
16.Isolahti Anna-Kaisa59:04+24:3115:11
17.Mahlakaarto SuviOul valppaat65:20+30:4716:47
18.Rekilä Emma70:05+35:3218:00
19.Kiili Hanna72:05+37:3218:31
20.Hautala Tuula88:09+53:3622:39
21.Nuutinen Leena88:15+53:4222:41
Mattila Annamaria78:15 20:06
C-rata, miehet 3.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hohtola Esa32:00 8:13
2.Alalahti JaakkoONMKY34:32+2:328:52
3.turkka Arto34:50+2:508:57
4.Ruokamo EeroONMKY35:55+3:559:13
5.Ylimaunu Mattievp36:46+4:469:27
6.Pelkonen ToivoYlikNM37:12+5:129:33
7.Kemppainen Timo38:56+6:5610:00
8.Jussila Pentti39:55+7:5510:15
9.Kukkola MarkkuONMKY39:56+7:5610:15
10.Haatainen MattiIisu39:58+7:5810:16
11.Veijovaara JormaPohjant40:15+8:1510:20
12.Heikkinen Tommi40:33+8:3310:25
13.Potinkara Rami40:34+8:3410:25
14.Ojansivu Ville41:47+9:4710:44
15.Schroderus SamuliPohjant42:35+10:3510:56
16.Tolonen IikkaPeRa42:54+10:5411:01
17.Miettunen SamiIISU42:55+10:5511:01
18.Rahkola AnttiOulRe44:24+12:2411:24
19.Anttonen VeikkoKiimu45:03+13:0311:34
20.Räisänen Harri48:57+16:5712:35
21.Pakkanen Esa48:57+16:5712:35
22.Kaimio AuvoIisu49:35+17:3512:44
23.Vattula EeroONMKY50:27+18:2712:58
24.Rautioaho Risto51:55+19:5513:20
25.Koivula IlkkaPohjant52:10+20:1013:24
26.Manninen Eero55:07+23:0714:10
27.Järvelä Kalevi55:39+23:3914:18
28.Paavola Janne55:47+23:4714:20
29.Järvitälo RaimoHaHe55:52+23:5214:21
30.Hiekkaranta Matti60:55+28:5515:39
31.Havas MarttiOYUS68:10+36:1017:31
32.Turunen VilleIisu72:40+40:4018:40
D-rata, naiset 1.71 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkila SatuPudU21:01 12:17
2.Sirviö VenlaPohjant29:36+8:3517:18
3.Ihme Piritta30:24+9:2317:46
4.Pietiläinen MeeriPeRa36:51+15:5021:32
5.Rask Jenni39:08+18:0722:53
6.Höglund VilmaHaHe40:30+19:2923:41
7.Kuusela HillaPohjant77:19+56:1845:12
D-rata, miehet 1.71 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vartiainen SuloKiimU27:26 16:02
2.Miettunen Teemuiisu28:48+1:2216:50
3.Kurula Johannes29:30+2:0417:15
4.Kurula Juhani29:48+2:2217:25
5.Kankainen Ilmari31:30+4:0418:25
6.Nykyri Timo31:37+4:1118:29
7.Pitkänen TeuvoIisu32:36+5:1019:03
8.Ylisiurua PekkaiiY33:47+6:2119:45
9.Rahkola Antti34:33+7:0720:12
10.Ahola Perttu39:20+11:5423:00
11.Kiuru Valtteri42:10+14:4424:39
12.Pyhtilä Mauno49:05+21:3928:42
13.Rautio Jukka61:07+33:4135:44
14.Rautio Mikko62:01+34:3536:16
15.Valkama Anssi77:20+49:5445:13
Similä severi80:48 47:15

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Jukkis, 2008-08-27 11:34:12

    Oli tosi hyvät radat ja mukavassa maastossa. Lisää tälläisiä hiekkapohjaisia kangasmaastoja soiden sijaan.

    Jukkis
  2. Terho, 2008-08-27 20:22:53

    Onpas Antsulla ollut huikea vetoharjoitus A-radalla.
  3. markku, 2008-08-29 08:00:39

    Oli nuoremmillaki ihmettelemistä Antsun menossa.