Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
23.9.2008
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Kisakangas
Opastus
Lentokentäntieltä neljännestä liikenneympyrästä - Näytä kartalla
Lisätiedot
KLL:n piirinmestaruuskilpailut
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
220
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soudunsaari Sanna63:39 8:57
2.Simola LottaOYS/Vapari71:45+8:0610:06
3.Aikio OutiOYS vap75:57+12:1810:41
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hongell TimoKoS40:53 5:45
2.Kosola Ville40:58+0:055:46
3.Kangas Hannu42:24+1:315:58
4.Siponen KimmoPohjant44:08+3:156:12
5.Leskelä JyrkiHaHe44:37+3:446:17
6.Mäkelä EsaIisu44:40+3:476:17
7.Ronkainen TuomasKoskRi45:37+4:446:25
8.Yliniemi MattiYlivKu48:00+7:076:45
9.Syrjäpalo HannuSalRe48:23+7:306:48
10.Karppinen TimoPohjant48:27+7:346:49
11.Kotaniemi JuhaKoskRi48:34+7:416:50
12.Peltoniemi Juha49:06+8:136:54
13.Lempinen Hannu49:36+8:436:59
14.Maaninka Jukka50:58+10:057:10
15.Kunnari Esa51:07+10:147:11
16.Vaarala Harri51:33+10:407:15
17.Kuusela TeppoPohjant51:33+10:407:15
18.Hepokangas EdvinLaiVe51:47+10:547:17
19.Alaperä Arttu52:00+11:077:19
20.Kinnunen Mikko52:00+11:077:19
21.Oksanen JarkkoPilPa52:28+11:357:23
22.Järvenpää Mika52:37+11:447:24
23.Norkniivilä Jaakko53:03+12:107:28
24.Suorsa Vesa-Matti53:08+12:157:29
25.Väyrynen Jarno53:18+12:257:30
26.Törmänen Marko53:53+13:007:35
27.Hanhela MaunoHaHe54:39+13:467:41
28.Hurskainen PenttiOulRe54:50+13:577:43
29.Soppela Esa54:55+14:027:44
30.Nygård Markku55:10+14:177:46
31.Savukoski MarkkuYllRa55:36+14:437:49
32.Savukoski MattiYllRa55:40+14:477:50
33.Sillanpää JoonasPyPo55:44+14:517:50
34.Tuohimaa EskoONMKY56:39+15:467:58
35.Karjalainen Pasi57:45+16:528:08
36.Kaasinen AulisPohjant57:46+16:538:08
37.Huuhka KaiKiimU58:21+17:288:13
38.Pulkka Pekka59:53+19:008:26
39.Ojala Kai60:31+19:388:31
40.Hokkanen Matti60:51+19:588:34
41.Rankinen Juho61:18+20:258:38
42.Nikkanen Markku61:34+20:418:40
43.Ruotsalainen KeijoOYUS62:41+21:488:49
44.Riippa Ilkka63:05+22:128:53
45.Kivinen Janne63:10+22:178:53
46.Väliheikki MikaelLaiVe63:51+22:588:59
47.Paasoranta PerttiIinYr63:56+23:039:00
48.Pessa Markus64:02+23:099:01
49.Karppinen JoukoLaiVe64:32+23:399:05
50.Kurtti Kyösti65:56+25:039:17
51.Holappa Toni66:00+25:079:17
52.Putila Risto69:41+28:489:48
53.Malinen Ilkka70:19+29:269:54
54.Mikkonen ErkkiKoskRi70:58+30:059:59
55.Leskinen Otto88:28+47:3512:27
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola Elli39:46 7:30
2.Paasovaara Kirsi41:41+1:557:51
3.Peltoniemi Päivi42:21+2:357:59
4.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe44:52+5:068:27
5.Kotaniemi Sari46:00+6:148:40
6.Hokajärvi TuulaOYS vap48:08+8:229:04
7.Hänninen Outi49:15+9:299:17
8.Remes Minna57:06+17:2010:46
9.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant60:22+20:3611:23
10.Ruuska RauniOSVA61:44+21:5811:38
11.Kuula Ritva63:17+23:3111:56
12.Jämsä Eeva63:58+24:1212:04
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU32:54 6:12
2.Kinnula AhtiKEV34:26+1:326:29
3.Merilä SeppoOYUS34:39+1:456:32
4.Remsu MikkoOYS vap35:00+2:066:36
5.Huurinainen Kimmo36:04+3:106:48
6.Kaipala RaunoOYS vap36:48+3:546:56
7.Nissinen Ilkka37:06+4:127:00
8.Helttunen Janne37:14+4:207:01
9.Verronen Mika37:22+4:287:03
10.Kemppainen PasiOYS/Vapari38:02+5:087:10
11.Haapaniemi NiiloHaHe38:03+5:097:10
12.Hourula Ismo38:05+5:117:11
13.Haajanen JuhaPohjant38:49+5:557:19
14.Kähkölä JuhaPohjant38:56+6:027:20
15.Ahokoivu HemmoPohjant38:56+6:027:20
16.Maansaari JariHaHe39:00+6:067:21
17.Hoikka MarkoSK Mortis39:29+6:357:26
18.Juuso HannuOYUS40:38+7:447:40
19.Siirilä Jukka40:59+8:057:43
20.Särkelä Samuli41:14+8:207:46
21.Lax ErkkiPohjant41:47+8:537:53
22.Kosola Veijo42:13+9:197:57
23.Wuotila Mikapv42:51+9:578:05
24.Hohtola Esa42:54+10:008:05
25.Väänänen Tero43:14+10:208:09
26.Tapaninaho KaleviONMKY43:39+10:458:14
27.Väänänen Ari43:43+10:498:14
28.Leinonen Marko44:19+11:258:21
29.Takkinen EskoKiimU44:27+11:338:23
30.Myllyaho MarkkuSalRe45:55+13:018:39
31.Suur-Inkeroinen MattiOYS47:32+14:388:58
32.Kotaniemi Pasi47:33+14:398:58
33.Mähönen SeppoPeRa48:40+15:469:10
34.Sandberg Samuli50:17+17:239:29
35.Anttonen Veikko50:18+17:249:29
36.Herronen Jouni51:02+18:089:37
37.Koivula IlkkaPohjant51:08+18:149:38
38.Koivumaa SeppoVaKa51:20+18:269:41
39.Ponkala JaakkoOulRe52:45+19:519:57
40.Jäntti MattiPohjant52:48+19:549:57
41.Rantakokko Juho56:14+23:2010:36
42.Leskinen Jouko58:17+25:2310:59
43.Hirvelä Reijo58:44+25:5011:04
44.Koivula Rauno59:09+26:1511:09
45.Länsipuro Henri63:53+30:5912:03
46.Ehovuo Veijo70:05+37:1113:13
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti MerjaOYS/Vapari22:51 6:20
2.Rajaniemi Katja23:45+0:546:35
3.Kosola EveliinaPohjant25:59+3:087:13
4.Kosola MarjaPohjant27:19+4:287:35
5.Käkelä MaijaOYS/Vapari29:12+6:218:06
6.Väänänen MerviOYS/Vapari32:37+9:469:03
7.Jokela RiittaYlikNM32:49+9:589:06
8.Lämsä SoiliYlikNM32:57+10:069:09
9.Partanen AnneliOYS vap34:11+11:209:29
10.Mattila Anna-Maria35:02+12:119:43
11.Kilpeläinen MarjaOYS vap38:15+15:2410:37
12.Suomela Kati38:21+15:3010:39
13.Herronen TarjaOYS/Vapari39:01+16:1010:50
14.Kokkonen HannaOYS vap39:20+16:2910:55
15.Saarenpää Karoliina39:44+16:5311:02
16.Saarela Leena39:59+17:0811:06
17.Kinnula IrmaOYS vap41:25+18:3411:30
18.Karppinen Marjo43:09+20:1811:59
19.Haapakorva Kati44:32+21:4112:22
20.Muranen Paula44:33+21:4212:22
21.Kupiainen Laura44:43+21:5212:25
22.Pohjola Tuuli44:51+22:0012:27
23.Koivula Leena44:59+22:0812:29
24.Hautamäki Päivi45:24+22:3312:36
25.Kurasto Katja48:48+25:5713:33
26.Ponkala Pirkko48:51+26:0013:34
27.Sorvari PirkkoOSVA49:47+26:5613:49
28.Nal Heini63:29+40:3817:38
29.Kilpiö Tanja67:55+45:0418:51
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaakinen VeliOsVa23:33 6:32
2.Kukkohovi ReinoOSVA25:03+1:306:57
3.Pelkonen ToivoYlikNM25:48+2:157:10
4.Vähäoja Pekka26:37+3:047:23
5.Ruotsalainen Juha26:38+3:057:23
6.Juutinen Mikko28:03+4:307:47
7.Borkowski Maciej29:44+6:118:15
8.Veijovaara JormaPohjant29:55+6:228:18
9.Pietilä Jorma30:05+6:328:21
10.Niiniketo KullervoONMKY30:43+7:108:31
11.Suorajärvi MauriPohjant31:17+7:448:41
12.Potinkara Rami31:27+7:548:44
13.Kivinen Juhani31:33+8:008:45
14.Rahko SampoPohjant31:51+8:188:50
15.Kurttila Pentti32:16+8:438:57
16.Kukkola MarkkuONMKY33:15+9:429:14
17.Rahko Matti33:15+9:429:14
18.Kaimio AuvoIisu33:56+10:239:25
19.Kurula Juhani34:24+10:519:33
20.Sirviö Tom36:21+12:4810:05
21.Tolonen IikkaPeRa36:28+12:5510:07
22.Teiramaa Markku39:57+16:2411:05
23.Nivalainen Jouko41:59+18:2611:39
24.Järvelä Kalevi42:18+18:4511:45
25.Tejesvi 43:50+20:1712:10
26.Havas MarttiOYUS46:33+23:0012:55
27.Rahkola AnttiOulRe62:48+39:1517:26
28.Kauranen JariOYS/Vapari83:46+60:1323:16
D-rata, naiset 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Remes Mirjam27:48 11:07
2.Rintanen Annukka35:06+7:1814:02
3.Pikkuhookana Erika36:25+8:3714:34
4.Pietiläinen MeeriPeRa36:56+9:0814:46
5.Hast Katri40:20+12:3216:08
6.Höglund VilmaHaHe47:19+19:3118:55
Koivikko Henna32:08 12:51
Peltoperä Anna-Emilia31:50 12:44
D-rata, miehet 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen Harri18:14 7:17
2.Kariniemi HeikkiPeRa21:44+3:308:41
3.Vartiainen SuloKiimU24:24+6:109:45
4.Nykyri Timo27:51+9:3711:08
5.Sakko JanneOYS/Vapari28:13+9:5911:17
6.Rahkola Antti32:49+14:3513:07
7.Syväoja Sampo34:48+16:3413:55
8.Passi Petri35:02+16:4814:00
9.Tanner Aleksi35:11+16:5714:04
10.Pyhtilä Mauno39:55+21:4115:58
11.Hiltunen Ahti40:12+21:5816:04
12.Hiltunen Henri40:14+22:0016:05
TR-rata, tytöt 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Veera43:58 23:08
TR-rata, pojat 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaakinen Eetu14:59 7:53
2.Varanka Tuomas16:55+1:568:54
3.Hiltunen Jarkko19:08+4:0910:04
RR-rata, tytöt 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tienhaara Neea17:57 9:58
2.Ainassaari AinoOSVA41:41+23:4423:09
3.Leskelä Anni-Liisa42:12+24:1523:26
RR-rata, pojat 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola Samuli12:55 7:10
2.Leskelä Juho18:34+5:3910:18
3.Varanka Niklas19:09+6:1410:38
4.Ukkola Sakari20:17+7:2211:16
5.Tienhaara Harri21:58+9:0312:12
6.Kinnunen Juuso/Liila34:27+21:3219:08
7.Rautio Pekka57:00+44:0531:40
8.Rautio Mikko57:02+44:0731:41
9.Rautio Jukka57:03+44:0831:41
Hintikka Mikko18:04 10:02
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Lampi Matti51:14 -
Jeskanen Juha23:00 -
Krankka Juho36:29 -
Kurula Johannes60:10 -
Krankka Jenni36:36 -
Kronberg HåkanFemman50:35 -
Norrkniivilä MarttiPulkPo37:36 -
Mourujärvi Petri58:50 -
Ukkola Pekka38:38 -
Kokkonen Timo64:26 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. OsVa, 2008-09-18 22:16:39

    Oulurastit Oulunsalon Kisakankaalla. Samalla Oulunsalon kunnanmestaruussuunnistukset.

    Radat:
    A: 7,1 km
    B: 5,3 km
    C: 3,7 km
    D: 2,5 km
    TR: 1,8 km
    RR: 1,8 km

    Tervetuloa!
  2. jk, 2008-09-23 23:26:42

    Reittihärveli löytyy osoitteesta http://www.skpohjantahti.fi/