< Takaisin kalenteriin

Huutilampi 14.5.2009

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
Timosenkosken luontokoulu. Opastus Kuusamontieltä n.8km Oulusta Hönttämäen rampilta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
248
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen Eeva-LiisaOH53:19 9:02
2.Nurmikumpu MelinaKoskRi55:03+1:449:19
3.Haajanen SatuPohjant60:55+7:3610:19
4.Väänänen MerviOuTa61:27+8:0810:24
5.Simola LottaOYS Vapari72:02+18:4312:12
6.Aikio OutiOYS Vapari81:22+28:0313:47
7.Männinen Ossi85:39+32:2014:31
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant35:14 5:58
2.Heikka LauriSK Teur37:05+1:516:17
3.Tirroniemi SamiEB38:35+3:216:32
4.Siponen KimmoPohjant38:55+3:416:35
5.Heinonen SamuelRastiE440:26+5:126:51
6.Koivu SamiPohjant40:32+5:186:52
7.Nikkanen MarkkuKoskRi42:13+6:597:09
8.Köngäs LasseOuTa42:35+7:217:13
9.Alaperä Arttu42:50+7:367:15
10.Hintikka Mikko43:28+8:147:22
11.Tiiro TimoIisu44:37+9:237:33
12.Järvenpää MikaVePo45:02+9:487:37
13.Sorvari Kerkko45:07+9:537:38
14.Mäkelä EsaIisu45:47+10:337:45
15.Parkkinen JussiPohjant47:19+12:058:01
16.Tervo ArhiONMKY47:31+12:178:03
17.Niemelä Urpo47:42+12:288:05
18.Rousu Seppo47:44+12:308:05
19.Ronkainen MarkusPohjant47:59+12:458:07
20.Fredriksson KajPohjant48:16+13:028:10
21.Hanhela MaunoHaHe48:18+13:048:11
22.Kaasinen AulisPohjant48:29+13:158:13
23.Järvenpää RaimoIisu49:32+14:188:23
24.Vaarala Harri49:47+14:338:26
25.Grekelä AnttiHaHe49:47+14:338:26
26.Lintula TapaniKärsKa49:53+14:398:27
27.Paatelma RistoKoskRi50:01+14:478:28
28.Hepokangas EdvinLaiVe50:40+15:268:35
29.Ahola Tero50:49+15:358:36
30.Tuohimaa EskoONMKY51:02+15:488:38
31.Väyrynen Jarno52:14+17:008:51
32.Sillanpää JoonasPyPo52:26+17:128:53
33.Kuopus AkiPudU53:35+18:219:04
34.Pajari TommiPohjant53:44+18:309:06
35.Päkkilä Pertti53:44+18:309:06
36.Hintikka Juha-Matti53:47+18:339:06
37.Soppela Esa53:49+18:359:07
38.Jeskanen Juha54:15+19:019:11
39.Luodonpää RistoAlatPi54:30+19:169:14
40.Ahokoivu HemmoPohjant54:33+19:199:14
41.Sillanpää TommiPohjant55:06+19:529:20
42.Kangas OssiSalRe55:15+20:019:21
43.Eskola Pasi55:23+20:099:23
44.Tarkka ErkkiPohjant55:36+20:229:25
45.Nissinen NikoPohjant56:21+21:079:33
46.Koivunen TimoHauSi56:40+21:269:36
47.Lempinen HannuFujitsu56:52+21:389:38
48.Maaninka JukkaOsVa56:53+21:399:38
49.Mikkonen ErkkiKoskRi57:17+22:039:42
50.Päkkilä Jukka58:53+23:399:58
51.Ruotsalanen KeijoOYUS59:18+24:0410:03
52.Onnela HeikkiKemijU59:59+24:4510:10
53.Kotaniemi Pasi61:01+25:4710:20
54.Kurttila Pentti64:07+28:5310:52
55.Malinen Ilkka65:06+29:5211:02
56.Riippa Ilkka65:41+30:2711:07
57.Kivinen Janne66:56+31:4211:20
58.Silveri Matti70:09+34:5511:53
59.Pelkonen AlpoOSVA70:27+35:1311:56
60.Mikkonen JuhoKoskRi74:54+39:4012:41
61.Kurtti Kyösti77:08+41:5413:04
62.Heinämaa Risto77:50+42:3613:11
63.Nivalainen Jouko78:21+43:0713:16
64.Putila Risto82:02+46:4813:54
Viljanmaa Sami45:57 7:47
Palosaari MikkoKiimU46:35 7:53
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Elme Anna-Leena47:42 9:56
2.Rahikkala HeidiPohjant49:08+1:2610:14
3.Soramäki AnnePeRa50:52+3:1010:35
4.Palmi Sara50:59+3:1710:37
5.Junnila Anu53:52+6:1011:13
6.Hokkanen Anni54:37+6:5511:22
7.Kauppinen LiisaSuomRa56:29+8:4711:46
8.Säävälä Anni-ElinaVePo56:29+8:4711:46
9.Lamberg Anja-LeenaSalRe57:57+10:1512:04
10.Kangas Margit58:16+10:3412:08
11.Pääkkönen KatjaKuPe59:11+11:2912:19
12.Fredriksson CaritaPohjant60:27+12:4512:35
13.Kokkonen HannaOYS Vapari61:15+13:3312:45
14.Piltonen Riikka62:45+15:0313:04
15.Lehtonen Jenni65:15+17:3313:35
16.Kinnula IrmaOYS Vapari65:55+18:1313:43
17.Kivelä Elina66:58+19:1613:57
18.Ruuska RauniOSVA71:56+24:1414:59
19.Kilpeläinen MarjaOYS Vapari73:24+25:4215:17
20.Niva Tuulia76:33+28:5115:56
21.Leinonen Sirkka-LiisaPohjant91:17+43:3519:01
Salo Jaana0:00 0:00
Kumulainen Liisa0:00 0:00
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Tuomas34:44 7:14
2.Pitkänen RaimoKoskRi36:23+1:397:34
3.Riikola IlkkaYlikNM36:50+2:067:40
4.Holappa JarmoYlikNM38:51+4:078:05
5.Pääkkönen JarmoONMKY40:25+5:418:25
6.Kela Lari40:37+5:538:27
7.Keltamäki SimoOuTa41:16+6:328:35
8.Malm Esa41:36+6:528:40
9.Kemppainen Timo42:15+7:318:48
10.Heiskanen JuhaKKP42:26+7:428:50
11.Näsi JuhoPohjant42:32+7:488:51
12.Kipinä Juha42:36+7:528:52
13.Vanhanen KonstaPohjant42:49+8:058:55
14.Timonen Pasi42:57+8:138:56
15.Mähönen JaniTamSa43:05+8:218:58
16.Siirilä Jukka43:19+8:359:01
17.Haapaniemi NiiloHaHe43:45+9:019:06
18.Verronen Mika43:50+9:069:07
19.Parkkinen VillePohjant43:52+9:089:08
20.Soppela Pete43:58+9:149:09
21.Laitinen OlliPeRa44:47+10:039:19
22.Nyttinen Kalle45:38+10:549:30
23.Uusimaa Markku45:57+11:139:34
24.Kokko Jarno46:06+11:229:36
25.Rimpiläinen AnttiOSVA46:46+12:029:44
26.Kinnunen AnttiPV47:50+13:069:57
27.Lalli PasiHaHe47:50+13:069:57
28.Muorujärvi Petri48:38+13:5410:07
29.Kilpeläinen Ville49:14+14:3010:15
30.Sillanpää PerttiPosPy49:27+14:4310:18
31.Pulkka Pekka51:26+16:4210:42
32.Ukkola Pekka51:29+16:4510:43
33.Närhi Pauli51:43+16:5910:46
34.Pöykkölä Jouko51:49+17:0510:47
35.Tiiro SamuliIisu52:12+17:2810:52
36.Lehtomäki Juha53:19+18:3511:06
37.Mattila SeppoKoskRi54:30+19:4611:21
38.Pääkkö Juhani54:57+20:1311:26
39.Sandberg Samuli55:01+20:1711:27
40.Puttonen Jyrki55:30+20:4611:33
41.Flygare Jukka-Pekka55:32+20:4811:34
42.Leskinen Otto56:25+21:4111:45
43.Aatsinki Jukka56:43+21:5911:48
44.Malila Juha-Matti56:44+22:0011:49
45.Leskinen Jouko56:59+22:1511:52
46.Terho Jari58:05+23:2112:06
47.Rauhala Antti58:13+23:2912:07
48.Jussila Pentti58:22+23:3812:09
49.Pekonen Arto61:00+26:1612:42
50.Rahikkala Esa61:11+26:2712:44
51.Kokkonen TimoOLK61:23+26:3912:47
52.Rankinen Juho62:28+27:4413:00
53.Suur-Inkeroinen MattiOYS Vapari63:04+28:2013:08
54.Schroderus SanteriPohjant66:40+31:5613:53
55.Koivumaa SeppoVaKa71:37+36:5314:55
56.Honkaniemi Samuli72:20+37:3615:04
57.Kok Keong101:24+66:4021:07
Karjula Harri61:57 12:54
Sihvola TuomoPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant30:46 9:02
2.Goman Annukka31:40+0:549:18
3.Hiltunen Katri33:12+2:269:45
4.Hoikkaniemi KiimU34:10+3:2410:02
5.Näsi JuliaanaPohjant35:03+4:1710:18
6.Lämsä SoiliYlikNM35:36+4:5010:28
7.Pumpanen SannaVePo36:34+5:4810:45
8.Hilli Tuija39:16+8:3011:32
9.Nissinen MariannePohjant39:25+8:3911:35
10.Herronen TarjaOYS Vapari39:54+9:0811:44
11.Näsi Katariina41:18+10:3212:08
12.Kiili Hanna43:09+12:2312:41
13.Hautamäki PäiviKoive44:16+13:3013:01
14.Piri-Horsma Irina45:45+14:5913:27
15.Nikula IrmaOuTa48:13+17:2714:10
16.Teiramaa Leena50:50+20:0414:57
17.Kukkonen Aino52:16+21:3015:22
18.Helenoja Erkki62:12+31:2618:17
19.Moilanen Jaana79:57+49:1123:30
20.Laakso Jenni80:06+49:2023:33
Karjula SallaPohjant41:01 12:03
Laatikainen Tuula126:12 37:07
Riihuhta Suvi0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ylimaunu Matti26:41 7:50
2.Alalahti JaakkoONMKY27:34+0:538:06
3.Kukkonen IiroOuTa30:02+3:218:50
4.Kauppila MikkoKiimU30:06+3:258:51
5.Veijovaara JormaPohjant31:23+4:429:13
6.Väänänen Ari31:41+5:009:19
7.Nikula ReinoOuTa31:42+5:019:19
8.Schroderus SamuliPohjant31:49+5:089:21
9.Sirviö Tomi31:50+5:099:21
10.Mäntykenttä HannuOYUS32:14+5:339:28
11.Kukkola MarkkuONMKY33:06+6:259:44
12.Karppinen JariOuTa33:39+6:589:53
13.Kivinen Juhani34:04+7:2310:01
14.Tolonen IikkaPeRa35:43+9:0210:30
15.Kaimio Auvo37:41+11:0011:05
16.Tolonen Jyrki39:01+12:2011:28
17.Eronen Ville39:08+12:2711:30
18.Herronen Jouni39:17+12:3611:33
19.Vähäoja Pekka39:34+12:5311:38
20.Vattula EeroONMKY40:58+14:1712:02
21.Hanhela PenttiKiimU42:00+15:1912:21
22.Sirviö MarkoPohjant42:35+15:5412:31
23.Tapio MattiKiimU43:20+16:3912:44
24.Halonen PauliOulRe43:56+17:1512:55
25.Luokkanen Ale46:17+19:3613:36
26.Manninen EeroOSVA46:44+20:0313:44
27.Alhainen Petri46:48+20:0713:45
28.Havas MarttiOYUS48:29+21:4814:15
29.Teiramaa Markku50:48+24:0714:56
30.Honkaniemi Kimmo90:18+63:3726:33
Riekki Jari43:44 12:51
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pääkkö Anja20:01 9:05
2.Karjalainen EssiPohjant20:12+0:119:10
3.Mäkelä Inka20:27+0:269:17
4.Partanen AnneliOYS Vapari21:28+1:279:45
5.Koskela Ida29:27+9:2613:23
6.Sirviö VenlaPohjant29:48+9:4713:32
7.Viitanen Petra31:27+11:2614:17
8.Niemitalo Elisa32:38+12:3714:49
9.Tuominen Enni34:13+14:1215:33
10.Korhonen Hertta34:39+14:3815:44
11.Nevala Nina35:25+15:2416:05
12.Pääkkönen Tiina36:20+16:1916:30
13.Bakala Mari37:22+17:2116:59
14.Kerola Riitu37:49+17:4817:11
15.Ihme Piritta38:23+18:2217:26
16.Höglund VilmaHaHe39:07+19:0617:46
17.Heikkinen Salla44:50+24:4920:22
18.Immonen Kaija44:53+24:5220:24
19.Niemi Elina44:59+24:5820:26
20.Sarkkinen Kaisu45:01+25:0020:27
21.Moilanen KirsiOYS Vap46:07+26:0620:57
Maria Marianne12:08 5:30
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Matias18:49 8:33
2.Kerola PenttiKiimU20:55+2:069:30
3.Ukkola SamuliOSVA21:03+2:149:34
4.Nykyri Timo21:38+2:499:50
5.Pitkänen TeuvoIisu23:28+4:3910:40
6.Vartiainen SuloKiimU23:47+4:5810:48
7.Ahola Aaro25:12+6:2311:27
8.Kallioinen AleksiPohjant25:43+6:5411:41
9.Westerholm ThomasVePo29:10+10:2113:15
10.Westerholm Henri33:14+14:2515:06
11.Lehto ja35:59+17:1016:21
12.Tiittanen Erkki39:44+20:5518:03
13.Remsu MikkoOYS vap46:17+27:2821:02
14.Valkama Anssi48:02+29:1321:50
15.Pitkänen Esko54:33+35:4424:47
16.Kunnari Joel85:10+66:2138:42
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kuivalainen MarkkuIisu42:05 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. hannu, 2009-05-14 16:59:16

    Hei!
    Entäpäs ratojen pituudet???!!
  2. Antsu, 2009-05-14 22:54:21

    Ratojen pituudet näkyneet KoskRin sivuilla 4.5 alkaen. Tulokset nyt KoskRin sivuilla. Korjaukset (virheitä voi olla) koskri@suomi24.fi osoitteeseen rohkeasti omalla nimellä.
  3. Olli P., 2009-05-14 23:34:13

    Tulokset lisätty nopeasti kännykällä, korjailen taas kunhan koneelle pääsen.