< Takaisin kalenteriin

Laivakangas 19.5.2009

Kiimingin Urheilijat

A, B, C, D, RR ja pyöräsuunnistus

Opastus
Kuusamontieltä (vt20) 11 km Oulusta; käänny oikealle Laivakankaantielle, jota pitkin 1.8 km - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
348
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soudunsaari Sanna54:08 8:43
2.Fredriksson CaritaPohjant63:56+9:4810:18
3.Paasovaara Kirsi65:42+11:3410:35
4.Laurila SariPohjant80:45+26:3713:01
5.Aikio OutiOYS vap81:44+27:3613:10
6.Jokikokko TarjaOuTa81:48+27:4013:11
7.Maunu Susanna84:50+30:4213:40
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOSVA40:45 6:34
2.Harju JanneKoskRi41:14+0:296:39
3.Keskinarkaus JussiOH41:43+0:586:43
4.Kuopus SauliPudU41:50+1:056:44
5.Koivu SamiPohjant43:17+2:326:58
6.Karppinen TimoPohjant43:38+2:537:02
7.Siponen KimmoPohjant43:53+3:087:04
8.Eskola PasiSK Mortis44:28+3:437:10
9.Maaninka Jukka45:07+4:227:16
10.Nikula Pasi45:25+4:407:19
11.Huuhka KaiKiimU45:40+4:557:21
12.Remsu MikkoOYS vap46:10+5:257:26
13.Keskitalo Tapani46:12+5:277:27
14.Pätsi Pauli47:34+6:497:40
15.Kuopus AkiPudU47:38+6:537:40
16.Törmänen Marko48:03+7:187:45
17.Alaperä Arttu48:25+7:407:48
18.Grekelä AnttiHaHe48:31+7:467:49
19.Mäkelä EsaIisu48:42+7:577:51
20.Paakkolanvaara Mikko48:57+8:127:53
21.Vainio Matti49:47+9:028:01
22.Kinnunen Mikko50:07+9:228:05
23.Maaninka JarmoOSVA50:16+9:318:06
24.Järvenpää RaimoIisu51:12+10:278:15
25.Huotari MattiPohjant51:26+10:418:17
26.Hepokangas EdvinLaiVe52:24+11:398:27
27.Haarala JyrkiViiSu52:49+12:048:31
28.Pessa Markus52:53+12:088:31
29.Höynälä Jouko52:59+12:148:32
30.Rousu Seppo53:41+12:568:39
31.Siirilä Jukka53:48+13:038:40
32.Kaasinen AulisPohjant54:53+14:088:51
33.Tuohimaa EskoONMKY55:37+14:528:58
34.Halonen Tero57:12+16:279:13
35.Urpo Niemelä57:26+16:419:15
36.Hanhela MaunoHaHe58:30+17:459:26
37.Kaipala RaunoOYS vap58:39+17:549:27
38.Kesälä MikkoLaiVe58:53+18:089:29
39.Syrjäpalo HannuSalRe58:56+18:119:30
40.Koivunen Timo59:23+18:389:34
41.Jeskanen Juha60:14+19:299:42
42.Nikkanen MarkkuKoskRi60:34+19:499:46
43.Väyrynen Jarno60:41+19:569:47
44.Kesälä IlkkaLaiVe61:41+20:569:56
45.Alaraasakka Eero61:41+20:569:56
46.Lalli PasiHaHe62:02+21:1710:00
47.Luodonpää RistoAlatPi62:16+21:3110:02
48.Kotaniemi Pasi62:47+22:0210:07
49.Rämö Jouko63:43+22:5810:16
50.Schroderus JariPohjant64:31+23:4610:24
51.Ruotsalanen KeijoOYUS64:35+23:5010:25
52.Fredriksson KajPohjant64:45+24:0010:26
53.Kukkohovi ReinoOSVA65:21+24:3610:32
54.Pelkonen AlpoOSVA66:23+25:3810:42
55.Paasoranta PerttiIinYr67:06+26:2110:49
56.Ahola Tero67:11+26:2610:50
57.Ahokoivu HemmoPohjant68:18+27:3311:00
58.Keloneva Velimatti68:19+27:3411:01
59.Onnela HeikkiKemijU68:25+27:4011:02
60.Putila Risto69:22+28:3711:11
61.Kilpeläinen Ville69:45+29:0011:15
62.Särkelä Samuli70:03+29:1811:17
63.Kurkilahti Mika71:52+31:0711:35
64.Kivinen Janne73:39+32:5411:52
65.Lukkari Junnu76:39+35:5412:21
66.Heinämaa Risto79:17+38:3212:47
67.Karvosenoja Pauli82:43+41:5813:20
Nivalainen Jouko116:22 18:46
Laurila HeikkiPohjant.46:33 7:30
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaOSVA48:12 8:55
2.Leskelä MaaritOSVA51:37+3:259:33
3.Munsterhjelm Camilla52:06+3:549:38
4.Hiltunen Päivi52:58+4:469:48
5.Palmi Sara53:27+5:159:53
6.Liinamaa JohannaPohjant.54:14+6:0210:02
7.Lehtonen Mirva55:30+7:1810:16
8.Sillanpää ElinaPohjant56:30+8:1810:27
9.Hirvikoski Kirsi56:59+8:4710:33
10.Pääkkönen KatjaKuPe58:32+10:2010:50
11.Nikula SariOuTa60:39+12:2711:13
12.Marjakangas ElinaOulun valppaat62:00+13:4811:28
13.Jokela RiittaYlikNM63:00+14:4811:40
14.Lämsä SoiliYlikNM63:08+14:5611:41
15.Hänninen Outi64:08+15:5611:52
16.Kangas Margit64:19+16:0711:54
17.Nurmikumpu Niina65:05+16:5312:03
18.Kiuru EssiPohjant65:33+17:2112:08
19.Kelhä Jenni66:35+18:2312:19
20.Karjalainen SeijaLaiVe68:55+20:4312:45
21.Hokajärvi TuulaOYS vap70:06+21:5412:58
22.Kinnula IrmaOYS vap70:34+22:2213:04
23.Mäkinen Sanni70:47+22:3513:06
24.Pelkonen MaijaOSVA72:15+24:0313:22
25.Kilpeläinen MarjaOYS vap72:47+24:3513:28
26.Kokkonen HannaOYS vap74:46+26:3413:50
27.Väliheikki SaijaLaiVe75:17+27:0513:56
28.Ruuska RauniOSVA78:24+30:1214:31
29.Korkeakoski Anna-LeenaOYS Vapari79:01+30:4914:37
30.Piltonen Riikka84:13+36:0115:35
31.Nissi Johanna85:31+37:1915:50
32.Väliheikki Petra86:18+38:0615:58
33.Ainassaari KaisuOSVA87:22+39:1016:10
34.Mälkiä Tanja111:31+63:1920:39
Säävälä Anni-ElinaVePo72:20 13:23
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuhoPohjant37:28 6:56
2.Pitkänen RaimoKoskRi40:24+2:567:28
3.Kinnunen Mikko42:26+4:587:51
4.Toropainen PauliONMKY42:42+5:147:54
5.Pietiläinen SamuLänRa43:59+6:318:08
6.Pääkkönen JarmoONMKY44:05+6:378:09
7.Myllymaa KaukoOulRe44:11+6:438:10
8.Lukkarinen AaroPohjant44:45+7:178:17
9.Verronen Mika46:06+8:388:32
10.Viita AnttiS-200046:09+8:418:32
11.Väänänen TeroKiimU46:36+9:088:37
12.Juuso HannuOUYS46:37+9:098:37
13.Malm Lauri48:25+10:578:57
14.Tossavainen Mika49:41+12:139:12
15.Nikula Esa49:51+12:239:13
16.Kuivalainen MarkkuIisu50:01+12:339:15
17.Maunula TeuvoOYUS52:19+14:519:41
18.Lukkarinen OlaviPohjant52:49+15:219:46
19.Salovaara HeikkiPohjant53:10+15:429:50
20.Ketlamäki Simo53:16+15:489:51
21.Lehtomäki Juha53:50+16:229:58
22.Mourujärvi Petri54:24+16:5610:04
23.Riekki Timo54:35+17:0710:06
24.Mattila SeppoKoskRi55:03+17:3510:11
25.Suur-Inkeroinen MattiOYS vap55:13+17:4510:13
26.Niiniketo KullervoONMKY55:37+18:0910:17
27.Posio Timo55:50+18:2210:20
28.Lyttinen Kalli56:23+18:5510:26
29.Kurttila Pentti56:48+19:2010:31
30.Kemppainen Timo57:02+19:3410:33
31.Liinamaa OlliPohjant57:35+20:0710:39
32.Sandberg Samuli57:39+20:1110:40
33.Nikkanen Antti58:01+20:3310:44
34.Herajärvi Mikko58:39+21:1110:51
35.Vehkaoja KariYlikNM58:44+21:1610:52
36.Takkinen EskoKiimU60:22+22:5411:10
37.Salminen Sulo60:24+22:5611:11
38.Pätsi Juha60:26+22:5811:11
39.Puttonen Jyrki60:29+23:0111:12
40.Terho Jari60:51+23:2311:16
41.Jäntti MattiPohjant61:25+23:5711:22
42.Koivisto Juhani61:42+24:1411:25
43.Närhi Pauli61:55+24:2711:27
44.Pöyry Matti64:37+27:0911:57
45.Leskinen Jouko66:11+28:4312:15
46.Kokkonen TimoOLK74:42+37:1413:50
47.Koivumaa SeppoVaKa76:24+38:5614:08
48.Honkaniemi Samuli76:27+38:5914:09
49.Aatsinki Jukka81:27+43:5915:04
50.Hoikkala TimoFC Parta90:55+53:2716:50
51.Tiittanen Erkki91:53+54:2517:00
Palosaari ReijoOuTa46:44 8:39
Tapio MattiKiimU0:00 0:00
Herva Tuomas43:55 8:07
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tulppo Riikka24:21 7:36
2.Ketola Heli25:15+0:547:53
3.Petäsnoro Anniina26:16+1:558:12
4.Näsi JuliaanaPohjant27:04+2:438:27
5.Pohjola Tuuli30:56+6:359:40
6.Alahuhtala Alli31:03+6:429:42
7.Kaijanen Tytti31:43+7:229:54
8.Lappalainen Satu32:43+8:2210:13
9.Ervasti Aino34:03+9:4210:38
10.Herronen TarjaOYS Vapari34:04+9:4310:38
11.Hautamäki Päivi35:49+11:2811:11
12.Loukusa Salla36:08+11:4711:17
13.Ukonmaanaho Tiina36:27+12:0611:23
14.Toivonen OutiRiSu36:39+12:1811:27
15.Näsi AuroraPohjant37:03+12:4211:34
16.Kilpeläinen Iida-Maria37:11+12:5011:37
17.Holmi Milja37:22+13:0111:40
18.Karjalainen EssiPohjant37:56+13:3511:51
19.Hilli Tuija39:12+14:5112:15
20.Mustonen Merja39:40+15:1912:23
21.Kyllönen SannaPohjant40:01+15:4012:30
22.Vainikainen Reea41:33+17:1212:59
23.Mahlasaarto Suvi41:45+17:2413:02
24.Anttila Jaana42:38+18:1713:19
25.Junes-Kähkölä AnuPohjant42:45+18:2413:21
26.Sorvari PirkkoOSVA42:57+18:3613:25
27.Aatsinki Mirja44:05+19:4413:46
28.Korkiakoski Mervi44:31+20:1013:54
29.Sirkeinen EevaIisu45:33+21:1214:14
30.Hanhela RailiKiimU47:32+23:1114:51
31.Jurvakainen HeliKiimU56:39+32:1817:42
32.Meskus CiaVepo61:13+36:5219:07
33.Löytynoja Päivi63:32+39:1119:51
34.Haapaniemi Tuula63:44+39:2319:55
35.Immonen Kaija64:59+40:3820:18
36.Sarkkinen Kaisu65:01+40:4020:19
37.Karppinen Marjo69:39+45:1821:45
38.Niemi Elina75:41+51:2023:39
39.Heikkinen Salla75:44+51:2323:40
40.Rintoo Helena81:09+56:4825:21
Hyvärinen Minna0:00 0:00
Hantula Elisa43:36 13:37
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Konttajärvi SeppoSK Ur23:33 7:21
2.Holmi Lauri24:20+0:477:36
3.Sirviö Tom24:34+1:017:40
4.Nuolioja VesaPohjant24:51+1:187:45
5.Hukkanen Veijo25:31+1:587:58
6.Runtti YrjöKiimU26:07+2:348:09
7.Syrjäpalo PenttiSalRe28:34+5:018:55
8.Karppinen JariOuTa29:11+5:389:07
9.Alasiurua Matti29:15+5:429:08
10.Okkonen Jaakko29:21+5:489:10
11.Honkaniemi Kimmo30:21+6:489:29
12.Wuotila Mikapv31:16+7:439:46
13.Kaimio Auvo31:27+7:549:49
14.Manninen Rasmus31:42+8:099:54
15.Vainikainen Lauri31:52+8:199:57
16.Schroderus SamuliPohjant32:39+9:0610:12
17.Vainikainen Niilo33:55+10:2210:35
18.Kivinen Juhani34:05+10:3210:39
19.Herronen Jouni34:08+10:3510:40
20.Tulppo Jani34:28+10:5510:46
21.Vainikainen Henri35:12+11:3911:00
22.Kurkela Aarno35:46+12:1311:10
23.Käyrä Mikko35:49+12:1611:11
24.Vattula EeroONMKY36:24+12:5111:22
25.Kilpelä Juuso36:56+13:2311:32
26.Huotari Esa37:24+13:5111:41
27.Vainikainen Tomi37:33+14:0011:44
28.Tolonen IikkaPeRa38:11+14:3811:55
29.Iisakka Samppakiimu38:36+15:0312:03
30.Tapio HarriKiimU39:49+16:1612:26
31.Järvelä Kalevi41:05+17:3212:50
32.Manninen Eero42:46+19:1313:21
33.Tiensuu Timo43:48+20:1513:41
34.Määttä Sakari44:50+21:1714:00
35.Holma Hannu44:54+21:2114:01
36.Hanhela PaavoKiimU45:27+21:5414:12
37.Timonen Ilkka47:14+23:4114:45
38.Vähäoja Pekka47:57+24:2414:59
39.Kukkonen IiroOuTa51:48+28:1516:11
40.Havas MarttiOYUS53:46+30:1316:48
41.Rönkkö Antti-PekkaVePo54:54+31:2117:09
42.Ahonen Juha56:53+33:2017:46
43.Kallioinen Ari57:54+34:2118:05
44.Kok Keong58:36+35:0318:18
45.Savilaakso Jarmo75:42+52:0923:39
46.Pitkänen Akseli87:43+64:1027:24
Huhtala Teemu36:15 11:19
Halonen PauliOulRe45:29 14:12
Huhtala Jari36:30 11:24
Pyky Esko57:24 17:56
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson ErikaPohjant20:15 10:07
2.Peltola AuliKiimU27:46+7:3113:53
3.Pääkkönen Tiina28:03+7:4814:01
4.Loponen-Salovaara Riitta30:07+9:5215:03
5.Haverinen Rahtu32:04+11:4916:02
6.Pääkkönen PauliinaPohjant32:09+11:5416:04
7.Pääkkönen AnnukkaONMKY32:14+11:5916:07
8.Ihme Piritta37:03+16:4818:31
9.Maansaari Emilia43:59+23:4421:59
10.Mustonen Heidi46:14+25:5923:07
11.Lehtosaari KatariinaHaHe46:53+26:3823:26
12.Lehtosaari Aino-MariaHaHe46:58+26:4323:29
13.Höglund VilmaHaHe51:29+31:1425:44
14.Määttä Johanna73:26+53:1136:43
Puolakanaho Päivi19:32 9:46
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kurula Johannes15:23 7:41
2.Pernu JereOuTa16:17+0:548:08
3.Pitkänen Ari21:07+5:4410:33
4.Pitkänen TeuvoIisu23:17+7:5411:38
5.Rossi LauriPohjant25:56+10:3312:58
6.Ahola Aaro34:17+18:5417:08
7.Ahola Perttu34:22+18:5917:11
8.Kunnari Joel47:04+31:4123:32
TR-rata, tytöt 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen Iina23:27 11:43
2.Heikkinen PiaLaive23:44+0:1711:52
3.Liinamaa Ella35:52+12:2517:56
4.Jurvakainen EllaKiimU38:17+14:5019:08
5.Saarenå 42:53+19:2621:26
Honkaniemi RoosaKiimU41:25 20:42
TR-rata, pojat 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pernu JuusoOuTa23:40 11:50
2.Kähkölä JohannesPohjant29:08+5:2814:34
3.Ukkola SamuliOSVA31:03+7:2315:31
4.Kallioinen Aleksi36:59+13:1918:29
5.Alanko Roope48:15+24:3524:07
6.Maansaari Waltteri65:08+41:2832:34
7.Laurila Santeri95:45+72:0547:52
Jurvakainen AkseliKiimU54:15 27:07
RR-rata, tytöt 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jurvakainen EllaKiimU18:49 9:24
2.Heikkinen Laura19:06+0:179:33
3.Vikstedt Elli25:24+6:3512:42
4.Paatelma RonjaKoskRi25:38+6:4912:49
5.Säävälä KatriVepo25:54+7:0512:57
6.Päkkilä Suvi26:33+7:4413:16
7.Viippola VenlaOuTa27:22+8:3313:41
8.Kähkölä Anni-LottaPohjant27:22+8:3313:41
9.Lehtosaari KatariinaHaHe27:29+8:4013:44
10.Talvensaari Saaga28:38+9:4914:19
11.Talvensaari Petra28:41+9:5214:20
12.Honkaniemi RiinaKiimU30:03+11:1415:01
13.Simula AnniinaVePo30:33+11:4415:16
14.Simula Saana30:34+11:4515:17
15.Ellilä Katri30:51+12:0215:25
16.Perälä NiinaKiimU30:55+12:0615:27
17.Päkkilä Veera32:15+13:2616:07
18.Holappa IIda34:18+15:2917:09
19.Anttila MineaPohjant35:48+16:5917:54
20.Vääräniemi Venla35:58+17:0917:59
21.Liinamaa HelmiPohjant.36:07+17:1818:03
22.Laurila Elina36:47+17:5818:23
23.Liinamaa Venla37:28+18:3918:44
24.Karjalainen Henna38:44+19:5519:22
25.Järvi SamuKiiminki47:00+28:1123:30
Lehtosaari Aino-MariaHaHe27:36 13:48
RR-rata, pojat 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöyry RoopeKiimU19:26 9:43
2.Holappa JoonaVepo19:48+0:229:54
3.Yli-Pyky OttoPohjant22:41+3:1511:20
4.Stenius JereVePo26:43+7:1713:21
5.Vesa Tomi27:27+8:0113:43
6.Kokko Sami28:55+9:2914:27
7.Jokela RoopeVePo31:01+11:3515:30
8.Päkkilä Matti32:57+13:3116:28
9.Pernu Jose36:32+17:0618:16
10.Kemppainen PaavoIisu36:36+17:1018:18
11.Jurvakainen OlliKiimU38:20+18:5419:10
12.Karjalainen Jani42:33+23:0721:16
Pyöräsuunnistus, naiset 10.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Säkkinen Sanna112:24 10:36
Kukkonen Aino123:35 11:39
Pyöräsuunnistus, miehet 10.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ketonen Miikka39:24 3:43
2.Kotaniemi JuhaKoskRi44:37+5:134:12
3.Alalahti JaakkoONMKY51:13+11:494:49
4.Sillanpää TommiPohjant51:28+12:044:51
5.Paatelma RistoKoskRi54:42+15:185:09
6.Veijovaara JormaPohjant55:21+15:575:13
7.Mäkinen OlliSalRe60:59+21:355:45
8.Pajari TommiPohjant66:26+27:026:16
9.Häggman Antti77:40+38:167:19
10.Kauppila TuomasOYUS80:40+41:167:36
11.Kauppila Matias81:01+41:377:38
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kankainen Ilmari0:00 -
Karjalainen ValmaPohjant50:15 -
Vartiainen SuloKiimU29:53 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mika, 2009-05-14 17:41:25

    Tietoja radoista:

    Pyöräsuunnistus, 10.6 km, (optimireitti 14 km) 11 rastia
    A-rata 6.2 km 16 rastia
    B-rata 5.4 km 14 rastia
    C-rata 3.2 km 8 rastia
    D-rata 2.0 km 8 rastia
    TR-rata 2.0 8 rastia
    RRrata 2.2 km 6 rastia

    Tervetuloa Laivakankaan nopeille jäkäläkankaille suunnistamaan.