< Takaisin kalenteriin

Hiukkavaara 2.6.2009

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
Oulujoen pohjoispuolentieltä Hiukkavaaran th - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
406
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaEsSu44:35 7:33
2.Rahikkala Heidi50:56+6:218:37
3.Keltamäki TiiaOuTa51:37+7:028:44
4.Silventoinen UllaPohjant54:21+9:469:12
5.Lithovius Anna-RiikkaOSVA55:14+10:399:21
6.Oikarinen Eeva-LiisaOH56:11+11:369:31
7.Tytti Kaijanen57:14+12:399:42
8.Lukkarinen Saara58:26+13:519:54
9.Fredriksson CaritaPohjant59:05+14:3010:00
10.Kinnunen AnuSaPu59:45+15:1010:07
11.Pekuri Heidi60:29+15:5410:15
12.Aikio OutiOYS vap62:12+17:3710:32
13.Sara Palmi63:34+18:5910:46
14.Simola LottaOYS Vapari63:58+19:2310:50
15.Anna Kirjalainen64:01+19:2610:51
16.Kauppinen LiisaSuomRa65:30+20:5511:06
17.Munsterhjelm Camilla65:51+21:1611:09
18.Hokkanen AnniOYS Vapari67:22+22:4711:25
19.Marja KilpeläinenOYS Vapari67:40+23:0511:28
20.Pokela Saara75:37+31:0212:48
21.Margit Kangas89:00+44:2515:05
22.Maria LaitinenYlikNM1056:39+1012:04179:05
23.Käkelä Maija1064:52+1020:17180:29
A-rata, miehet 5.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jouni KujalaPohjant33:15 5:38
2.Lehtola TomiLapSu36:23+3:086:10
3.Maaninka JarmoOSVA38:09+4:546:27
4.Seppo MäkinenPelPo38:21+5:066:30
5.Siponen KimmoPohjant38:43+5:286:33
6.Turkka Arto38:55+5:406:35
7.Airaksinen RistoOuTa39:08+5:536:37
8.Leskelä JyrkiHaHe39:22+6:076:40
9.Viippola IlpoOuTa40:39+7:246:53
10.Heikki Grekelä40:41+7:266:53
11.Höynälä Jouko40:53+7:386:55
12.Hyvönen Panu41:11+7:566:58
13.Kauppila Tuomas41:18+8:037:00
14.Kangas Hannu41:27+8:127:01
15.Matilainen Kari41:37+8:227:03
16.arttu alaperä41:50+8:357:05
17.Näsi JuhoPohjant42:08+8:537:08
18.Kesälä MikkoLaiVe43:24+10:097:21
19.Rahko JuhoLaiVe43:50+10:357:25
20.Kuopus SauliPudU43:56+10:417:26
21.Kuusela TeppoPohjant44:04+10:497:28
22.Koivu SamiPohjant44:19+11:047:30
23.Maaninka JukkaOs-Va44:52+11:377:36
24.Palosaari MikkoKiimU45:02+11:477:37
25.Keskitalo TapaniRasTiimi45:05+11:507:38
26.Lintula Tapani45:08+11:537:38
27.Moilanen Eero45:11+11:567:39
28.Norrkniivilä Jaakko45:19+12:047:40
29.Rousu Seppo45:20+12:057:41
30.Grekelä AnttiHaHe45:52+12:377:46
31.Järvenpää RaimoIisu46:20+13:057:51
32.Mäkelä Jussi46:41+13:267:54
33.Paakkolanvaara Mikko47:10+13:557:59
34.Pajari TommiPohjant47:19+14:048:01
35.Keinänen KimmoPohjant47:25+14:108:02
36.Merilä SeppoOYUS47:32+14:178:03
37.Kangas OssiSalRe47:36+14:218:04
38.Mikko Hintikka47:40+14:258:04
39.Vaarala Harri47:40+14:258:04
40.Nikkanen MarkkuKoskRi47:40+14:258:04
41.Sillanpää PerttiPosPy47:52+14:378:06
42.Nikkari Olli47:58+14:438:07
43.Yliniva Markku47:58+14:438:07
44.Kunnari Esa48:04+14:498:08
45.Sillanpää JoonasPyPo48:29+15:148:13
46.Konttajärvi SeppoOYS48:59+15:448:18
47.Esa Nikula49:01+15:468:18
48.Syrjäpalo HannuSalRe49:23+16:088:22
49.Raine Tolonen49:35+16:208:24
50.Siirilä Jukka49:42+16:278:25
51.Hokkanen Matti50:03+16:488:28
52.Kesälä IlkkaLaiVe50:06+16:518:29
53.Schroderus JariPohjant50:09+16:548:29
54.Päkkilä Jukka50:11+16:568:30
55.Parkkinen VillePohjant50:52+17:378:37
56.Laurila Mika50:57+17:428:38
57.Seppänen MikaVaKa51:05+17:508:39
58.Lempinen Hannu51:07+17:528:39
59.Jeskanen Juha52:08+18:538:50
60.Paatelma RistoKoskRi52:10+18:558:50
61.Pasi Kotaniemi52:50+19:358:57
62.Juuso Hannu53:33+20:189:04
63.Rimpiläinen AnttiOSVA53:42+20:279:06
64.Sirviö Petri53:50+20:359:07
65.Matti Silveri54:03+20:489:09
66.Wuotila Mikapv54:39+21:249:15
67.Suomio Pekka54:48+21:339:17
68.Olli Kettunen54:59+21:449:19
69.Pääkkönen JarmoONMKY55:22+22:079:23
70.Juha Peltoniemi55:34+22:199:25
71.Mikkonen AlpoOYS Vapari56:05+22:509:30
72.Kaasinen AulisPohjant56:06+22:519:30
73.Paasoranta PerttiIinYr56:35+23:209:35
74.Kivinen Janne56:57+23:429:39
75.Fredriksson KajPohjant57:05+23:509:40
76.Jortama TimoPohjant57:12+23:579:41
77.Ruotsalanen KeijoOYUS57:22+24:079:43
78.Onnela HeikkiKemijU57:51+24:369:48
79.Nissinen NikoPohjant58:00+24:459:49
80.Särkelä Samuli58:14+24:599:52
81.Päkkilä Pertti58:36+25:219:55
82.Luodonpää RistoAlatPi58:53+25:389:58
83.Rämö Jouko59:13+25:5810:02
84.Juha-Matti Lehtinen59:30+26:1510:05
85.Riippa Ilkka60:19+27:0410:13
86.Ilkka Malinen60:38+27:2310:16
87.Niinimäki Jouko60:55+27:4010:19
88.Herajärvi Mikko61:00+27:4510:20
89.Lukkari Junnu61:05+27:5010:21
90.Putila Risto61:43+28:2810:27
91.Sundelin Juha62:30+29:1510:35
92.Sandberg Samuli63:02+29:4710:41
93.Kilpeläinen Ville63:07+29:5210:41
94.Norrkniivilä MarttiPulkPo63:18+30:0310:43
95.Lukinmaa Timo63:31+30:1610:45
96.Ritola Marko63:35+30:2010:46
97.Kaipala RaunoOYS vap64:46+31:3110:58
98.Leinonen Marko65:02+31:4711:01
99.Marko Raunio68:10+34:5511:33
100.Pelkonen AlpoOSVA69:00+35:4511:41
101.Mäkelä Markku72:13+38:5812:14
102.Rauhala antti74:28+41:1312:37
103.Lalli PasiHaHe76:32+43:1712:58
104.Lalli Jukka76:45+43:3013:00
105.Urpo Niemelä85:43+52:2814:31
106.Kok Keong85:48+52:3314:32
107.Kinnunen Mikko1063:30+1030:15180:15
108.Pessa Markus1064:14+1030:59180:22
109.Jyrki Puttonen1066:37+1033:22180:46
110.Väyrynen Jarno1069:35+1036:20181:17
111.Heinämaa Risto1070:43+1037:28181:28
112.Mäkinen JuhaniSalRe1071:18+1038:03181:34
113.Jouni KujalaPohjant1072:44+1039:29181:49
114.Rankinen Juho1075:24+1042:09182:16
Ronkainen MarkusPohjant3:45 0:38
Mikkonen JuhoKoskRi0:00 0:00
Rahtu Esa42:49 7:15
Merilä Jarkko0:00 0:00
Hautala MattiSKPohjant0:00 0:00
Hanhela MaunoHaHe0:00 0:00
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe41:20 8:59
2.Haajanen SatuPohjant42:31+1:119:14
3.Yli-Pyky PirkkoPohjant44:42+3:229:43
4.Palosaari Mari47:05+5:4510:14
5.Koivikko TarjaSiSe48:46+7:2610:36
6.Nurmikumpu Niina50:35+9:1510:59
7.Orava JohannaPeRa50:42+9:2211:01
8.Määttä MariannePeRa51:33+10:1311:12
9.Laura Pölönen52:23+11:0311:23
10.Rahko JenniLaiVe52:26+11:0611:23
11.Pohjola Tuuli52:51+11:3111:29
12.Näsi Katariina55:45+14:2512:07
13.Jortama Pirjo55:47+14:2712:07
14.Lamberg Anja-LeenaSalRe55:58+14:3812:10
15.Marjakangas Elina56:02+14:4212:10
16.Karjalainen SeijaLaiVe56:08+14:4812:12
17.Annukka GoomanVePo58:21+17:0112:41
18.Maunu Susanna59:13+17:5312:52
19.Hokajärvi TuulaOYS vap59:37+18:1712:57
20.Neija Yli-Eerola60:13+18:5313:05
21.Kivelä Elina61:34+20:1413:23
22.Maarit Pyörälä63:28+22:0813:47
23.Jämsä Eeva63:32+22:1213:48
24.Ruuska RauniOSVA64:03+22:4313:55
25.Korhonen Päivi64:23+23:0313:59
26.Väliheikki Susanna65:54+24:3414:19
27.Hautamäki Päivi65:54+24:3414:19
28.Jari Satomaa66:53+25:3314:32
29.Korkeakoski Anna-Leena67:17+25:5714:37
30.Säävälä Anni-ElinaVePo67:42+26:2214:43
31.Ainassaari KaisuOSVA68:24+27:0414:52
32.Saija KortetjärviVePo68:56+27:3614:59
33.Salla Kajula70:28+29:0815:19
34.Saarenpää Kaisa70:58+29:3815:25
35.Leena Koivula75:49+34:2916:28
36.Herronen TarjaOYS Vapari76:29+35:0916:37
37.Kinnula IrmaOYS vap78:10+36:5016:59
38.Iiris Lukkarinen80:10+38:5017:25
39.Renberg Sini90:06+48:4619:35
40.Vääräsmäki Marja90:16+48:5619:37
41.Koivuniemi Katja125:31+84:1127:17
42.Marika >Hoikkaniemi1056:33+1015:13229:41
43.Elme Anna-Leena1061:53+1020:33230:50
44.Sillanpää ElinaPohjant1063:17+1021:57231:08
45.Kokkonen HannaOYS vap1073:42+1032:22233:24
46.Jokela RiittaYlikNM1076:28+1035:08234:00
47.Lämsä SoiliYlikNM1076:34+1035:14234:02
Jortama Laura0:00 0:00
Leskelä MaaritOSVA0:00 0:00
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela Lari33:53 7:21
2.Harju TeemuKoskRi35:14+1:217:39
3.Kuopus AkiPudU36:40+2:477:58
4.Haapaniemi NiiloHaHe37:32+3:398:09
5.Karppinen AleksiLaiVe37:34+3:418:10
6.Karppinen JoukoLaiVe39:24+5:318:33
7.Heiskanen JuhaKKP40:26+6:338:47
8.Verronen Mika41:01+7:088:55
9.Lukkarinen AaroPohjant41:26+7:339:00
10.Koskela Ari41:34+7:419:02
11.Myllyaho MarkkuSalRe41:40+7:479:03
12.Takalo Jouni41:42+7:499:03
13.Alalahti JaakkoONMKY42:14+8:219:10
14.Koutonen Mikko42:46+8:539:17
15.Hoikka MarkoSK Ur42:58+9:059:20
16.Matti YlimaunuEVP43:36+9:439:28
17.Kari Paukkeri44:00+10:079:33
18.Posio Timo44:02+10:099:34
19.Yliluoma Ville44:23+10:309:38
20.Tuohimaa EskoONMKY44:29+10:369:40
21.Soppela Pete44:29+10:369:40
22.Siira Marko44:33+10:409:41
23.Potinkara Rami44:41+10:489:42
24.Tarmo Hautajärvi45:24+11:319:52
25.Alahuhtala Mikko45:35+11:429:54
26.Backman Sampo45:46+11:539:56
27.Veli Kaakinen45:54+12:019:58
28.Saariniemi Pekka47:54+14:0110:24
29.Tahkokorpi Jukka48:31+14:3810:32
30.Kivinen Juhani48:35+14:4210:33
31.Haukipuro Janne48:56+15:0310:38
32.Pesonen Jarkko49:01+15:0810:39
33.Esa Ylieerola49:11+15:1810:41
34.Pajari TommiPohjant49:14+15:2110:42
35.Jari terho49:30+15:3710:45
36.Helttunen Janne49:56+16:0310:51
37.Ruotsalainen JuhaPohjant50:09+16:1610:54
38.Mäkäräinen Janne50:46+16:5311:02
39.Hohtola Esa50:55+17:0211:04
40.Vainikainen Jyrki51:23+17:3011:10
41.Huotari Antti51:43+17:5011:14
42.Kari Seppänen52:39+18:4611:26
43.Vainikainen Seppo53:07+19:1411:32
44.Herronen Jouni53:25+19:3211:36
45.Jäntti MattiPohjant53:37+19:4411:39
46.Vainikainen Lasse53:47+19:5411:41
47.Karppinen JariOuTa54:19+20:2611:48
48.Veijo Jouko55:00+21:0711:57
49.Isolahti Mika55:01+21:0811:57
50.Hannu Tervo55:43+21:5012:06
51.Jouko Leskinen56:03+22:1012:11
52.Ehovuo Veijo56:36+22:4312:18
53.Aatsinki Jukka56:57+23:0412:22
54.Liimatainen Tomi57:40+23:4712:32
55.Aarnio Janne58:38+24:4512:44
56.Heikkinen Villle61:45+27:5213:25
57.Manninen EeroOSVA62:09+28:1613:30
58.Ilkka Ketola62:28+28:3513:34
59.Sulo Salminen62:42+28:4913:37
60.Länsipuro Henri63:28+29:3513:47
61.Keränen Jukka65:03+31:1014:08
62.Brorström Matti65:28+31:3514:13
63.Hoikala Timo66:47+32:5414:31
64.Syrjäpalo PenttiSalRe67:55+34:0214:45
65.Piiroinen Ilkka68:17+34:2414:50
66.Haatainen MattiIisu68:50+34:5714:57
67.Säävälä HannuVePo68:55+35:0214:58
68.Sauvola Tarmo69:23+35:3015:05
69.Tervola Toivo69:38+35:4515:08
70.Kukkonen Iiro70:18+36:2515:16
71.Juola Janne70:59+37:0615:25
72.Hiekkaranta Matti72:47+38:5415:49
73.Suur-Inkeroinen MattiOYS vap72:52+38:5915:50
74.Lehto Aimo72:57+39:0415:51
75.Ahonen Juha74:31+40:3816:11
76.Nivalainen Jouko76:56+43:0316:43
77.Koivula Rauno84:28+50:3518:21
78.Ala-Mursula Juha90:20+56:2719:38
79.Kaimio Auvo1055:56+1022:03229:33
80.Puurunen ReijoOuTa1056:54+1023:01229:45
81.Lukkarinen OlaviPohjant1060:24+1026:31230:31
82.Ponkala JaakkoOulRe1060:46+1026:53230:36
83.Mikko Kauppila1061:55+1028:02230:51
84.Mattila SeppoKoskRi1062:14+1028:21230:55
85.Uusimaa Markku1062:29+1028:36230:58
86.Määttä TaistoPeRa1063:14+1029:21231:08
87.Kokkonen TimoOLK1073:58+1040:05233:28
88.Lampi MattiLNM1074:22+1040:29233:33
89.Nevala Klaus1074:40+1040:47233:37
Tolonen IikkaPeRa11:59 2:36
Puotiniemi Seppo0:00 0:00
Raimo Huhtanen0:00 0:00
Jaako MikkoPohjant0:00 0:00
Hiltunen Erkki0:00 0:00
Tatu Hirvonen0:00 0:00
Kilpeläinen VeikkoVaKa0:00 0:00
C-rata, naiset 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liisa Sassi-Päkkilä24:17 7:50
2.Aatsinki Tanja28:28+4:119:10
3.Hiltunen Katri29:48+5:319:36
4.KaNngas Teija31:10+6:5310:03
5.Marjanne NissiläSKPohjant31:16+6:5910:05
6.Vainio Aimo33:28+9:1110:47
7.Kangas HannaSalRe34:20+10:0311:04
8.Pelkonen MaijaOSVA34:24+10:0711:05
9.Idman Maarit35:08+10:5111:20
10.Isotalus Anita36:29+12:1211:46
11.Korkiamäki Paula36:48+12:3111:52
12.Kallunki Anna37:33+13:1612:06
13.Hakala Orvokki38:14+13:5712:20
14.Pesonen Eeva39:02+14:4512:35
15.Jalkanen Martta39:07+14:5012:37
16.Karhunen Sini41:04+16:4713:14
17.Ukkola LeilaOYSVapari41:09+16:5213:16
18.Satu LappalainenPohjant42:25+18:0813:40
19.Sorvari PirkkoOSVA43:26+19:0914:00
20.Snåre LeenaOYSVapari43:40+19:2314:05
21.Päivi Puolakanaho44:27+20:1014:20
22.Toropainen Kati45:43+21:2614:44
23.Nikula IrmaOuTa45:56+21:3914:49
24.Ihme Piritta46:02+21:4514:50
25.Haverinen Marika46:12+21:5514:54
26.Niva SaraLaiVe47:29+23:1215:19
27.Niva AnuLaiVe47:40+23:2315:22
28.Jurvakainen Heli48:17+24:0015:34
29.Tuula Hautala51:07+26:5016:29
30.Karppinen Marjo53:14+28:5717:10
31.Ketola Noora53:23+29:0617:13
32.Pirjo Rahikkala54:21+30:0417:31
33.Johanna Päkkilä59:17+35:0019:07
34.Erika Pikkuhookana59:23+35:0619:09
35.Inka Mäkelä59:24+35:0719:09
36.Backman Saana63:58+39:4120:38
37.Karala Anna71:48+47:3123:09
38.Mahlakaarto Suvi71:58+47:4123:12
39.Leskinen Anne74:18+50:0123:58
40.Kelhä Jenni99:27+75:1032:04
41.Ervasti AinoKiimU1065:59+1041:42343:51
42.Pääkkönen KatjaKuPe1068:31+1044:14344:40
43.Ketola- HanneTalvensaariKemijU1068:34+1044:17344:41
44.Kaija Immonen1068:56+1044:39344:49
45.Isolahti Anna-Kaisa1075:34+1051:17346:57
Riikka Tulppo19:53 6:24
C-rata, miehet 3.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva Pasi22:40 7:18
2.Mäntykenttä HannuOYUS23:25+0:457:33
3.Toni Soini23:26+0:467:33
4.Tom Sirviö23:46+1:067:40
5.Pöykkölä Jouko25:33+2:538:14
6.Heikkinen Jaakko26:09+3:298:26
7.Mäkelä Jussi26:25+3:458:31
8.Panu Nevala27:20+4:408:49
9.Koivula Matti27:25+4:458:50
10.Jonne Tolonen28:09+5:299:04
11.Veli Kaakinen28:09+5:299:04
12.Väänänen Ari29:35+6:559:32
13.Heimo Pelkonen29:38+6:589:33
14.Urpo Hekkala29:39+6:599:33
15.Veijovaara JormaPohjant31:47+9:0710:15
16.Runtti YrjöKiimU32:51+10:1110:35
17.Halonen PauliOulRe33:18+10:3810:44
18.Erkki holma35:27+12:4711:26
19.Hannu Holma35:31+12:5111:27
20.Tolonen Jyrki36:31+13:5111:46
21.Nikula ReinoOuTa37:29+14:4912:05
22.Isomursu Pekka37:42+15:0212:09
23.Timo Kemppainen38:18+15:3812:21
24.Erno Marjakangas40:13+17:3312:58
25.Ari hohtola41:42+19:0213:27
26.Kalevi Järvelä42:00+19:2013:32
27.Mäenpää HenriTyA45:38+22:5814:43
28.Yrjänheikki Jari46:49+24:0915:06
29.Tapio MattiKiimU61:36+38:5619:52
30.Ari Kallioinen1057:33+1034:53341:08
31.Matti Niemelä1057:49+1035:09341:13
32.Nissinen Jussi1060:12+1037:32342:00
33.Vattula EeroONMKY1062:05+1039:25342:36
34.Ilmari Kankainen1062:43+1040:03342:48
35.Jussi Haverinen1065:48+1043:08343:48
36.Pirjo Halme1067:48+1045:08344:27
37.Erkki Laukkanen1070:21+1047:41345:16
38.Havas MarttiOYUS1073:51+1051:11346:24
39.Jani Tulppo1074:59+1052:19346:46
40.Juuso Mettälä1078:06+1055:26347:46
Ari Karvonen0:00 0:00
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen IinaLaiVe23:32 11:46
2.Heikkinen LauraLaiVe24:10+0:3812:05
3.Roosa Kalamäki24:15+0:4312:07
4.Saana Valasma27:06+3:3413:33
5.Pääkkönen Tiina28:56+5:2414:28
6.Mikkonen Elina31:53+8:2115:56
7.Ella JurvakainenKiiMu33:41+10:0916:50
8.Mustonen Heidi37:38+14:0618:49
9.Höglund VilmaHaHe43:17+19:4521:38
10.Kalliio Sanna43:38+20:0621:49
11.Sarkkinen Kaisu44:39+21:0722:19
12.Saara Laine49:04+25:3224:32
13.Ukkola EmmaHaHe51:27+27:5525:43
14.Hakala HannaHaHe51:37+28:0525:48
15.Anja Mäntykenttä1057:52+1034:20528:56
16.Sini ja1063:49+1040:17531:54
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Halonen MiikaKoskRi20:18 10:09
2.Rossi LauriPohjant21:51+1:3310:55
3.Pitkänen TeuvoIisu22:22+2:0411:11
4.Vartiainen SuloKiimU26:11+5:5313:05
5.Antti Rahkola26:14+5:5613:07
6.Martti Hamina28:24+8:0614:12
7.Niko Utriainen30:29+10:1115:14
8.Akseli JurvakainenKiiMu32:27+12:0916:13
9.Olli JurvakainenKiiMu33:25+13:0716:42
10.Joonas Patana33:45+13:2716:52
11.Ronkainen Lauri38:10+17:5219:05
12.Joona Niinimäki41:56+21:3820:58
13.Raimo Pirinen1057:28+1037:10528:44
14.Sampo Lassila1062:39+1042:21531:19
15.Kauppila Matias1075:10+1054:52537:35

Lisää kommentti

Kommentit

  1. vjhfhd, 2009-05-19 21:24:09

    ftdtydg
  2. Ã?iti Haapalehdosta, 2009-05-29 22:07:12

    Rastireitti Ei ? :(
  3. rm, 2009-05-30 15:38:34

    matkat Hiukkavaarassa:

    A 5,9km
    B 4,6km
    C 3,1km
    D 2,0km
  4. PetrOl, 2009-06-02 23:54:43

    Tulokset lähetetty webmasterille. Osa tuloksista menetettiin koneen kaaduttua ja muutaman aika on väärin käyttäjävirheen vuoksi. Tulospalvelu pahoittelee tapahtunutta.
  5. a-ratalainen, 2009-06-03 11:05:57

    tais tulla kaikkien aikojen osallistujaennätys eilen. meniköhän 400 rikki. Hienoa !!
  6. Tuloksia, 2009-06-03 11:31:24

    Tulostenottajalle kommentti että pistä päälle tallennusasetus jokaisen emitin luvun jälkeen. Vaikka kone kaatuu jostain syystä voit jatkaa tästä ja menetät vain viimeisen epäonnistuneen lukukerran.
  7. Risto, 2009-06-03 12:49:26

    Käytimme kaupungin konetta ja siinä oli jostain syystä määritelty automaattitallennus 10 min välein. Tavallisesti meillä on ollut tallennus joka leimauksesta. Onkohan tähän määrittelyyn ollut joku syy, esim. stabiilisuus?
  8. koneman, 2009-06-03 13:29:22

    Onko tämä se sama kone joka lasahti jo OYUS:n rasteilla toukokuun alussa, jos niin kannattaisi liikuntavirastoon kiireesti pistää pyyntö uudesta koneesta. Muuten on kohta joka toisen kisan jälkeen tulokset epäselviä. Tai sitten käyttäkää seurat omia koneitanne.
  9. muuvanha_b, 2009-06-03 16:29:02

    paperilla oli oikea aika, mutta tuossa yli 1000 min
  10. Pettynyt harrajatar, 2009-06-03 20:30:01

    Huolellisuutta tuloksissa, kiitos!

    Ei ole kiva kun oma nimikin on jotain ihan muuta, vaikka on tiedot on oikaistu maalissa (otitte paperille ylös).
    Toivottavasti päivitätte myös tänne ja jatkossa ei vastaavaa tapahdu.
  11. Antero Mikkonen, 2009-06-03 20:57:20

    elikkäs korjaukset koskri(ät)suomi24.fi Ikäväähän näitä on näin jälkikäteen korjailla, varmasti kaikki tekevät parhaansa. Jostain syystä aivan yhtäkkiä koneeseen tuli asetuksiin "yhteislähtö" lähtöajaksi ja siksi herjaa. Paperiprintissä oikein joten korjaukset ylläolevaan osoitteeseen.
  12. petri sirviö, 2009-06-03 22:51:14

    Ymmärrän kyllä harmin, jos tulos on virheellinen. Silti, ei voi muuta kuin ihastella sitä, miten nopeasti, monipuolisesti ja tarkasti tulospalvelu yleensä toimii Oulurasteilla. Monissa oikeissa kilpailuissa heikompaa, puhumattakaan muista lajeista, joiden kateellisilta harrastajilta usein kuulee ihmettelyä systeemin toimivuudesta.
  13. Harrastajatar myös, 2009-06-03 23:04:40

    Ei kai tämä niin vakavaa ole, jos joskus tulee virheitä ja nekin usein koneista johtuvia. Kiitos vain seuroille jotka talkoovoimin mahdollistavat meille joka viikkoiset iltarastit.