Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
9.6.2009
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Umpimähkä
Opastus
Hailuodontieltä nro 816 noin 19 km Oulusta ,josta noin 5min ajo seurakunnan leirikeskus Umpimähkään. - Näytä kartalla
Lisätiedot
Järjestäjinä OsVa ja OulRe. Yhteyshenkilö Kauko Myllymaa 050-4634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
347
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

E-rata, naiset 10.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant84:05 8:14
2.Maunu Susanna111:03+26:5810:53
E-rata, miehet 10.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siponen KimmoPohjant59:18 5:48
2.Kangas Hannu60:03+0:455:53
3.Höynälä Jouko62:24+3:066:07
4.Karjalainen PetriPohjant62:37+3:196:08
5.Kuopus SauliPudU65:09+5:516:23
6.Nikkanen MarkkuKoskRi65:51+6:336:27
7.Maaninka JukkaOYS vap70:20+11:026:53
8.Mäkinen SeppoPelPo70:29+11:116:54
9.Syrjäpalo HannuSalRe71:20+12:026:59
10.Kesälä MikkoLaiVe72:43+13:257:07
11.Rousu Seppo74:12+14:547:16
12.Huuhka KaiKiimU74:39+15:217:19
13.Kinnunen Mikko76:41+17:237:31
14.Vaarala Harri77:28+18:107:35
15.Hoikka MarkoSK Ur77:28+18:107:35
16.Pessa Markus77:29+18:117:35
17.Kunnari Esa77:50+18:327:37
18.Sillanpää TommiPohjant78:14+18:567:40
19.Väyrynen Jarno78:56+19:387:44
20.Riippa Ilkka79:03+19:457:45
21.Hepokangas EdvinLaiVe79:34+20:167:48
22.Järviluoma Jari81:01+21:437:56
23.Remsu MikkoOYS vap81:46+22:288:00
24.Kivelä JanneKoskRi81:59+22:418:02
25.Palosaari MikkoKiimU82:50+23:328:07
26.Rämö Jouko83:01+23:438:08
27.Päkkilä Jukka87:33+28:158:35
28.Jortama TimoPohjant87:48+28:308:36
29.Lukkarinen AaroPohjant89:18+30:008:45
30.Ronkainen MarkusPohjant89:21+30:038:45
31.Mikkonen AlpoOYS Vapari92:08+32:509:01
32.Malinen Ilkka94:46+35:289:17
33.Ahokoivu HemmoPohjant102:47+43:2910:04
Seppänen MikaVaKa0:00 0:00
A-rata, naiset 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen Arja51:51 7:12
2.Lotvonen EssiLaiVe57:14+5:237:56
3.Kosola Elli57:48+5:578:01
4.Elme Anna-Leena58:10+6:198:04
5.Orava JohannaPeRa58:31+6:408:07
6.Jortama LauraPohjant58:49+6:588:10
7.Kilpeläinen TarjaRasPi59:41+7:508:17
8.Kirjalainen Anna60:34+8:438:24
9.Nurmikumpu MelinaKoskRi61:08+9:178:29
10.Junnila Anu63:37+11:468:50
11.Karjalainen ValmaPohjant63:53+12:028:52
12.Hokkanen AnniOYS Vapari64:06+12:158:54
13.Halme RitvaKiimU65:50+13:599:08
14.Simola LottaOYS Vapari66:10+14:199:11
15.Kilpeläinen Marja67:56+16:059:26
16.Kiuru EssiPohjant68:26+16:359:30
17.Väliheikki SusaLaiVe69:42+17:519:40
18.Sillanpää ElinaPohjant69:54+18:039:42
19.Laurila Sari70:17+18:269:45
20.Karjalainen NooraPohjant72:29+20:3810:04
Palosaari Mari0:00 0:00
Aikio OutiOYS vap0:00 0:00
A-rata, miehet 7.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen Jukka33:29 4:39
2.Hannuksela JariPohjant33:29+0:004:39
3.Harju JannePohjant34:07+0:384:44
4.Väänänen Vesa-VillePohjant34:22+0:534:46
5.Kujala JouniPohjant38:45+5:165:22
6.Harju TeemuKosRi39:35+6:065:29
7.Maaninka JarmoOSVA40:26+6:575:36
8.Parkkinen JussiPohjant40:56+7:275:41
9.Kakko Kimmo42:05+8:365:50
10.Parkkinen VillePohjant42:58+9:295:58
11.Tervo ArhiONMKY43:14+9:456:00
12.Haapasalo Harri44:16+10:476:08
13.Alaperä Arttu45:19+11:506:17
14.Tolonen RaineVePo45:44+12:156:21
15.Vanhanen KonstaPohjant46:04+12:356:23
16.Räisänen KariKiimU46:19+12:506:25
17.Skog Kai-Asser46:44+13:156:29
18.Hautala Matti46:51+13:226:30
19.Rutanen JakkePohjant48:30+15:016:44
20.Holappa JarmoYlikNM49:03+15:346:48
21.Sorvari KerkkoPohjant49:21+15:526:51
22.Fredriksson KajPohjant49:58+16:296:56
23.Hokkanen Matti50:00+16:316:56
24.Skog JanVePo50:16+16:476:58
25.Paavola Olli-PekkaKiimU50:33+17:047:01
26.Rutanen HenriPohjant50:38+17:097:01
27.Lehtinen Juha-Matti51:14+17:457:06
28.Karppinen JoukoLaiVe51:15+17:467:07
29.Muurujärvi Petri51:23+17:547:08
30.Mäkinen JuhaniSalRe51:36+18:077:10
31.Moilanen Eero51:40+18:117:10
32.Järvenpää RaimoIisu51:46+18:177:11
33.Halonen Tero51:46+18:177:11
34.Tuohimaa EskoONMKY51:50+18:217:11
35.Ollonen PetriKoskRi52:14+18:457:15
36.Norrkniivilä Jaakko52:39+19:107:18
37.Rahtu Esa53:54+20:257:29
38.Haapaniemi NiiloHaHe54:17+20:487:32
39.Laurila Mika54:21+20:527:32
40.Jurvakainen MikaKiimU54:22+20:537:33
41.Seppä TomiHimU55:55+22:267:45
42.Puttonen Jyrki55:56+22:277:46
43.Rahikkala Sakari56:00+22:317:46
44.Malm Lauri56:02+22:337:46
45.Kivinen Janne56:13+22:447:48
46.Ruotsalanen KeijoOYUS56:38+23:097:51
47.Jeskanen Juha56:49+23:207:53
48.Kesälä IlkkaLaiVe57:09+23:407:56
49.Pesonen Jarkko57:19+23:507:57
50.Kilpeläinen Ville57:48+24:198:01
51.Heinämaa Risto58:20+24:518:06
52.Kaakinen Veli58:37+25:088:08
53.Wuotila Mikapv59:33+26:048:16
54.Miettinen Timo60:52+27:238:27
55.Kuopus Mika60:54+27:258:27
56.Flygare J-P61:04+27:358:28
57.Kaipala RaunoOYS vap61:07+27:388:29
58.Lax ErkkiPohjant61:41+28:128:34
59.Suomio Pekka62:15+28:468:38
60.Puurunen ReijoOuTa63:39+30:108:50
61.Herajärvi Mikko63:58+30:298:53
62.Kotaniemi Pasi63:59+30:308:53
63.Leinonen Marko65:53+32:249:09
64.Alitalo Sami68:13+34:449:28
65.Schroderus JariPohjant68:17+34:489:29
66.Liekki Jari71:19+37:509:54
67.Väisänen Mikko72:23+38:5410:03
68.Aatsinki Jukka81:50+48:2111:21
69.Kok Keong104:22+70:5314:29
Heikki Grekelä0:00 0:00
Herva JannePilPa0:00 0:00
Pakarinen Jere0:00 0:00
Pajari TommiPohjant0:00 0:00
Mikkonen Jouni0:00 0:00
Rankinen Juho0:00 0:00
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe38:21 7:40
2.Sassipäkkilä Liisa43:00+4:398:36
3.Kangas Margit43:53+5:328:46
4.Hänninen Outi44:13+5:528:50
5.Kosola EveliinaPohjant45:00+6:399:00
6.Niemelä Mervi45:07+6:469:01
7.Vuorenmaa Marjut45:14+6:539:02
8.Malinen SannaKaSu45:38+7:179:07
9.Soramäki AnnePeRa46:08+7:479:13
10.Lamberg Anja-LeenaSalRe46:17+7:569:15
11.Jokela RiittaYlikNM47:31+9:109:30
12.Väänänen MerviOuTa47:34+9:139:30
13.Lämsä SoiliYlikNM47:38+9:179:31
14.Runtti MinnaVePo47:42+9:219:32
15.Limingoja JohannaOSVA49:05+10:449:49
16.Säävälä Anni-ElinaVePo49:41+11:209:56
17.Keskinarkaus TuulaPera52:09+13:4810:25
18.Aatsinki Tanja52:24+14:0310:28
19.Kauppinen LiisaSuomRa52:41+14:2010:32
20.Näsi Katariina54:58+16:3710:59
21.Hautamäki Päivi55:13+16:5211:02
22.Jortama PirjoPohjant55:50+17:2911:10
23.Korkiakoski Arja55:51+17:3011:10
24.Yliniemi KaisaNivU56:04+17:4311:12
25.Kokkonen HannaOYS vap57:01+18:4011:24
26.Laakso Jenni58:20+19:5911:40
27.Hyvärinen Jaana58:33+20:1211:42
28.Kosola MarjaPohjant58:36+20:1511:43
29.Karjula Salla59:47+21:2611:57
30.Kivelä Elina60:29+22:0812:05
31.Puolitaival Katja62:08+23:4712:25
32.Pesonen Eeva64:12+25:5112:50
33.Jalkanen Martta64:16+25:5512:51
34.Kuula Ritva64:50+26:2912:58
35.Korhonen PäiviHanka65:16+26:5513:03
36.Hämäläinen Sirkka-LiisaPohjant69:37+31:1613:55
37.Leskinen Anne-Mari71:58+33:3714:23
38.Koivula Leena75:28+37:0715:05
39.Salo Jaana81:10+42:4916:14
40.Heikkinen Salla84:36+46:1516:55
41.Jaara Anna102:04+63:4320:24
B-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneYlivKu29:18 13:19
2.Rahko JuhoLaiVe33:47+4:2915:21
3.Helttunen Janne34:18+5:0015:35
4.Konttajärvi SeppoOYS35:32+6:1416:09
5.Tapaninaho KaleviONMKY35:43+6:2516:14
6.Karppinen AleksiLaiVe35:47+6:2916:15
7.Väänänen Tero37:14+7:5616:55
8.Haajanen JuhaPohjant37:51+8:3317:12
9.Toropainen PauliOuNMKY38:40+9:2217:34
10.Potinkara Rami40:19+11:0118:19
11.Mikkonen ErkkiKoskRi41:39+12:2118:55
12.Maunula TeuvoOYUS42:01+12:4319:05
13.Soini Toni42:04+12:4619:07
14.Heiskanen JuhaKKP42:09+12:5119:09
15.Närhi Pauli42:17+12:5919:13
16.Hohtola Esa42:20+13:0219:14
17.Lukkarinen OlaviPohjant42:27+13:0919:17
18.Anttila Jussi-PekkaPohjant42:29+13:1119:18
19.Tervola ToivoYlikiiminingin42:43+13:2519:25
20.Haarala JariPohjant42:44+13:2619:25
21.Haukipuro JanneVeho43:03+13:4519:34
22.Hekkala Urpo43:05+13:4719:35
23.Lassila Matti43:10+13:5219:37
24.Kuivalainen MarkkuIisu43:41+14:2319:51
25.Backman Sampo43:59+14:4119:59
26.Kokko Jarno44:02+14:4420:00
27.Syrjäpalo PenttiSalRe44:09+14:5120:04
28.Nikula ReinoOuTa44:23+15:0520:10
29.Ruotsalainen JuhaPohjant44:27+15:0920:12
30.Niemelä Matti44:56+15:3820:25
31.Karvinen AnteroOH44:58+15:4020:26
32.Norrkniivilä MarttiPulkPo46:08+16:5020:58
33.Kurttila Pentti46:39+17:2121:12
34.Rahikkala Esa46:51+17:3321:17
35.Salminen Sulo47:10+17:5221:26
36.Tahkokorpi Jukka47:15+17:5721:28
37.Pääkkö Juhani47:27+18:0921:34
38.Kutilainen Joonas47:30+18:1221:35
39.Okkonen Jaakko47:35+18:1721:37
40.Koivumaa SeppoVaKa47:44+18:2621:41
41.Holmi Lauri47:55+18:3721:46
42.Vainikainen Jyrki48:01+18:4321:49
43.Ukkonen Iiro48:11+18:5321:54
44.Mettälä Juuso48:29+19:1122:02
45.Iivaneinen Mikko48:45+19:2722:09
46.Kauma Heikki48:47+19:2922:10
47.Koivula Rauno48:47+19:2922:10
48.Veijo Jouko49:15+19:5722:23
49.Kemppainen Timo49:19+20:0122:25
50.Suur-Inkeroinen MattiOYS vap49:55+20:3722:41
51.Kivinen Juhani50:32+21:1422:58
52.Mattila SeppoKoskRi51:15+21:5723:17
53.Vainio Aimo51:24+22:0623:21
54.Berg Timo52:01+22:4323:38
55.Tervo Jari52:08+22:5023:41
56.Kaimio Auvo53:59+24:4124:32
57.Kiljander Tomi54:17+24:5924:40
58.Kuivamäki Kari54:18+25:0024:40
59.Yli-Eerola EsaHlT55:18+26:0025:08
60.Lehtomäki Juha56:30+27:1225:40
61.Kivelä TimoKoskRi56:57+27:3925:53
62.Kokkonen TimoOLK57:03+27:4525:55
63.Kaila Kari57:33+28:1526:09
64.Rosberg Juha57:58+28:4026:20
65.Liimatta Heikki58:00+28:4226:21
66.Kosola VeijoPohjant58:33+29:1526:36
67.Koivula IlkkaPohjant59:37+30:1927:05
68.Pihlajniemi Pekka60:00+30:4227:16
69.Lampi MattiLNM61:47+32:2928:04
70.Leskinen Jouko71:41+42:2332:34
71.Pyykkönen Janne72:17+42:5932:51
72.Lehto Aimo80:21+51:0336:31
Vainikainen Lasse0:00 0:00
Puotiniemi Seppo0:00 0:00
Karjula Harri0:00 0:00
Ahonen JaniTamSa0:00 0:00
Piirto Jarkko0:00 0:00
Pöykkölä Jouko0:00 0:00
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen KatriKoskRi30:34 9:15
2.Kelhä Jenni34:36+4:0210:29
3.Toivonen OutiRiSu36:24+5:5011:01
4.Puolakanaho Päivi37:22+6:4811:19
5.Haverinen Marika37:46+7:1211:26
6.Kauppinen Anna38:32+7:5811:40
7.Mustonen Merja38:42+8:0811:43
8.Mäkelä Inka40:06+9:3212:09
9.Päkkilä Johanna40:07+9:3312:09
10.Koivula Outi40:09+9:3512:10
11.Herronen TarjaOYS Vapari41:28+10:5412:33
12.Saija KortetjärviVePo43:01+12:2713:02
13.Immonen Kaija43:03+12:2913:02
14.Lappeteläinen Emma43:44+13:1013:15
15.Kela ElisaOsVa43:48+13:1413:16
16.Karjalainen EssiPohjant45:47+15:1313:52
17.Valling AnniinaKokskenkylän riento45:51+15:1713:53
18.Nikula IrmaOuTa46:15+15:4114:00
19.Yliniemi MinnaNivU46:48+16:1414:10
20.Lapinkangas Heidi46:51+16:1714:11
21.Merilä KirstiOYUS47:10+16:3614:17
22.Karala Anna47:41+17:0714:26
23.Aatsinki Mirja48:09+17:3514:35
24.Holappa LeaWBB48:48+18:1414:47
25.Pahkala Sirpa49:07+18:3314:53
26.Paakkolanvaara Anna50:12+19:3815:12
27.Nevala Lina50:54+20:2015:25
28.Tuula Hautala52:53+22:1916:01
29.Sirviö VenlaPohjant54:28+23:5416:30
30.Jakola Kristiina56:59+26:2517:16
31.Alitalo Päivi57:02+26:2817:16
32.Pöykkö Seija58:18+27:4417:40
33.Jurvakainen HeliKiimU61:41+31:0718:41
34.Seppänen Lea64:47+34:1319:37
35.Turpelainen Anni69:31+38:5721:03
36.Mustonen Heidi99:00+68:2630:00
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tolonen Junne27:00 8:10
2.Räisänen Harri28:11+1:118:32
3.Vähäoja Pekka30:21+3:219:11
4.Pietilä Jorma30:50+3:509:20
5.Karppinen JariOuTa34:26+7:2610:26
6.Holma ErkkiKempelen Kiri34:38+7:3810:29
7.Pakkanen Esa36:23+9:2311:01
8.Säävälä HannuWBB37:14+10:1411:16
9.Kurkela AarnoPohjant38:12+11:1211:34
10.Tapio Harri38:35+11:3511:41
11.Yliniemi Olavi40:06+13:0612:09
12.Haikola Mauri40:22+13:2212:13
13.Järvelä Kalevi41:27+14:2712:33
14.Alasiurua Matti42:03+15:0312:44
15.Jäppinen KyöstiIisu43:45+16:4513:15
16.Karvonen Ari43:52+16:5213:17
17.Sakko Janne45:00+18:0013:38
18.Manninen RasmusOSVA45:11+18:1113:41
19.Höglund Markku45:18+18:1813:43
20.Karjula IiroPohjant45:42+18:4213:50
21.Harjula Lasse46:21+19:2114:02
22.Havas MarttiOYUS46:27+19:2714:04
23.Kariniemi HeikkiPeRa49:08+22:0814:53
24.Määttä Sakari50:28+23:2815:17
25.Hiekkaranta Matti59:47+32:4718:06
26.Manninen AriLHR65:21+38:2119:48
Sirviö MarkoPohjant0:00 0:00
Manninen EeroOSVA0:00 0:00
Korkiakoski Terho0:00 0:00
D-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jurvakainen EllaKiimU23:30 4:42
2.Ebrahim EmiliaKiimU23:39+0:094:43
3.Kähkölä Anni-LottaPohjant30:20+6:506:04
4.Salmela Marjo32:02+8:326:24
5.Sarkkinen Kaisu32:06+8:366:25
6.Rahikkala Pirjo35:29+11:597:05
7.Höglund VilmaHaHe35:33+12:037:06
8.Haapasalo Wilma39:48+16:187:57
9.Määttänen Santra48:52+25:229:46
10.Leskelä Maiju50:04+26:3410:00
11.Haapasalo Henriikka56:04+32:3411:12
12.Leskelä TarjaOSVA60:36+37:0612:07
Rantanen Seija0:00 0:00
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siitonen Sakari16:39 7:34
2.Rossi LauriPohjant19:13+2:348:44
3.Kankainen Ilmari26:33+9:5412:04
4.Nykyri Timo27:01+10:2212:16
5.Holappa JoonaWBB27:37+10:5812:33
6.Hamina Martti30:11+13:3213:43
7.Siitonen Pekka30:12+13:3313:43
8.Siitonen Joonas31:37+14:5814:22
9.Elsa Vuori31:39+15:0014:23
10.Rautio Mikko32:20+15:4114:41
11.Rautio Pekka32:31+15:5214:46
12.Rautio Eero32:32+15:5314:47
13.Pyhtilä Mauno34:47+18:0815:48
14.Leskelä Veikka52:14+35:3523:44
Rahkola Antti0:00 0:00
Leskelä Juho0:00 0:00
Laurila Santeri0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Antti, 2009-05-29 11:03:32

    Opastus Hailuodontieltä 816. Oulun suunnalta tullessa Lentokentäntieltä ensimmäisestä kiertoliittymästä (Shellin kohdalta) oikealle, josta n. 9km ensimmäinen rastilippu.

    Oikealle kohdassa Hailuoto 816 / Hailuodontie 8,8 km

    Vasemmalle kohdassa Salonpääntie
    1,9 km

    Loivasti oikealle kohdassa Verkkoniementie 0,9 km

    Loivasti vasemmalle kohdassa Koppanantie 0,9 km

    Käänny oikealle kohdassa Umpimähkä
    0,2 km

    Paikalla uintimahdollisuus.
    Karttoihin merkitty Kielletty Alue. Monttuun ei saa mennä vasta istutettujen taimien vuoksi.
  2. SJ, 2009-06-04 22:38:30

    Käykö liikuntasetelit maksuvälineenä?
  3. M, 2009-06-06 23:17:40

    Oiskohan mahdollista järjestää erikoispitkää rataa (n. 10km)? Olisi harjoittelua Jukolaa ajatellen.
  4. MM, 2009-06-07 15:22:35

    sj --> Smartumin liikuntasetelit käyvät maksuvälineenä.

    m --> Kalevan seuratoimintapalstan ilmoituksesta poiketen, lisäsimme E-radan.

    Radat nopeakulkuisessa maastossa:

    E-rata 10,2 km 24 rastia
    A-rata 7,2 km 15 rastia
    B-rata 5,0 km 13 rastia
    C-rata 3,3 km 7 rastia
    D-rata 2,2 km 6 rastia
  5. kadonnut / löytynyt, 2009-06-09 22:25:23

    Illan rastien parkkipaikalta löydettiin jonkun suunnistan adidas-lenkkarit. 1 lainaemit jäi myös palauttamatta. Joten tarkastaapa suunnistuskamppeenne.

    Emitin lainaaja selviää kohta kirjanpidosta, mutta lenkkareiden omistajaa en ala jäljittämään.

    Yhteydenotot numeroon 044-2774347 / Mika
  6. Olli P., 2009-06-10 08:36:52

    Tulokset pikapikaa työkoneelta, korjailen taas kotosalla.