Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
18.6.2009
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Päivärinne, Käpykangas
Lisätiedot
Myös TR-rata
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
230
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salmela JuttaLaiVe52:31 7:23
2.Lotvonen EssiLaiVe59:44+7:138:24
3.Aikio OutiOYS/Vapari63:34+11:038:57
4.Simola LottaOYS Vapari65:18+12:479:11
5.Lotvonen MillaLaiVe67:45+15:149:32
6.Stenius SusannaLaiVe78:21+25:5011:02
Oikarinen Eeva-LiisaOH56:56 8:01
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikka LauriPohjant39:48 5:36
2.Männikkö AriYlikNM42:25+2:375:58
3.Kotaniemi JuhaKoskRi43:37+3:496:08
4.Kujala JarmoKoS44:47+4:596:18
5.Näsi JuhoPohjant48:30+8:426:49
6.Madetoja Ari-PekkaKärsKa48:31+8:436:50
7.Kosola VilleSK Pohjantähti48:38+8:506:50
8.Posti HarriKoskRi49:51+10:037:01
9.Koljonen JouniVaKa49:52+10:047:01
10.Nygård MarkkuOPU51:34+11:467:15
11.Kattilakoski TeemuAlavVi52:43+12:557:25
12.Mäkelä JussiSK Mortis52:56+13:087:27
13.Karppinen AleksiLaiVe53:02+13:147:28
14.Hokkanen Matti53:11+13:237:29
15.Hepokangas EdvinLaiVe53:14+13:267:29
16.Sillanpää PerttiPosPy53:35+13:477:32
17.Huuhka KaiKiimU53:39+13:517:33
18.Päkkilä Jukka54:25+14:377:39
19.Manninen AriNivU54:36+14:487:41
20.Niemelä Urpo54:56+15:087:44
21.Vihavainen JuhaONMKY55:47+15:597:51
22.Järnfors Janne56:16+16:287:55
23.Siirilä Jukka56:44+16:567:59
24.Ronkainen MarkusPohjant56:44+16:567:59
25.Karppinen JoukoLaiVe57:07+17:198:02
26.Mikkonen AlpoOYS Vapari57:07+17:198:02
27.Nikula Esa57:11+17:238:03
28.Ahokoivu HemmoPohjant58:10+18:228:11
29.Puttonen Jyrki59:15+19:278:20
30.Kivinen Janne59:28+19:408:22
31.Sillanpää TommiPohjant59:46+19:588:25
32.Rämö Jouko60:42+20:548:32
33.Schroderus JariSK Pohjant61:07+21:198:36
34.Ruotsalainen KeijoOYUS61:24+21:368:38
35.Väliheikki MikaLaiVe62:13+22:258:45
36.Kilpeläinen VeikkoVaKa62:48+23:008:50
37.Nikkanen MarkkuKoskRi62:52+23:048:51
38.Pelkonen AlpoOSVA62:58+23:108:52
39.Leinonen Marko65:34+25:469:14
40.Suomio Pekka65:36+25:489:14
41.Flygare Jukka-Pekka67:56+28:089:34
42.Riippa IlkkaOPU68:57+29:099:42
43.Heinämaa Risto70:57+31:099:59
44.Putila RistoNokia75:24+35:3610:37
45.Kaakinen VeliOsVa79:55+40:0711:15
46.Sarpola Simo113:24+73:3615:58
Niva PasiLaiVe0:00 0:00
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kiuru EssiPohjant40:18 8:34
2.Goman AnnukkaVePo40:20+0:028:34
3.Sillanpää ElinaPohjant40:51+0:338:41
4.Suvanne SirpaLaiVe41:04+0:468:44
5.Heikkinen PiaLaiVe41:47+1:298:53
6.Jokela RiittaYlikNM43:02+2:449:09
7.Lämsä SoiliYlikNM43:12+2:549:11
8.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari44:56+4:389:33
9.Okkonen HannaOYS Vapari45:12+4:549:37
10.Kivelä Elina46:22+6:049:51
11.Ukkola LeilaOYS Vapari46:47+6:299:57
12.Suvanne SallaLaiVe49:26+9:0810:31
13.Halminen Anna50:22+10:0410:42
14.Sirkka-Liisa HämäläPohjant50:52+10:3410:49
15.Laukkanen Pirianna51:57+11:3911:03
16.Autio Kaija52:55+12:3711:15
17.Ruuska RauniOsVa53:01+12:4311:16
18.Väliheikki PetraLaiVe54:04+13:4611:30
19.Jaatinen MiljaHaHe54:58+14:4011:41
20.Jaatinen MarjoHaHe59:03+18:4512:33
21.Niva SaraLaiVe60:31+20:1312:52
22.Koivula Leena70:02+29:4414:54
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa28:03 5:58
2.Merilä SeppoOYUS31:55+3:526:47
3.Grekelä AnttiHaHe33:10+5:077:03
4.Rantapelkonen TuomoONMKY33:48+5:457:11
5.Vainikainen Henri34:16+6:137:17
6.Holappa JarmoYlikNM34:37+6:347:21
7.Pulkka Pekka34:57+6:547:26
8.Kähkölä JuhaPohjant35:10+7:077:28
9.Verronen Mika35:42+7:397:35
10.Kilpeläinen Ville36:02+7:597:40
11.Juuso HannuOYUS36:43+8:407:48
12.Kaipala RaunoPohjant37:19+9:167:56
13.Vainikainen Seppo38:14+10:118:08
14.Veijovaara MikaVaaSu38:20+10:178:09
15.Hiltunen ErkkiONMKY38:31+10:288:11
16.Lukinmaa Timo38:34+10:318:12
17.Heikkinen Timo38:37+10:348:12
18.Pelkonen ToivoYlikNM38:48+10:458:15
19.Ingerttilä PenttiLaiVe38:50+10:478:15
20.Puurunen ReijoOuTa39:37+11:348:25
21.Vainikainen Niilo39:41+11:388:26
22.Kauma HeikkiOYS/Vapari40:13+12:108:33
23.Vainikainen Lasse40:33+12:308:37
24.Sillanpää Juha41:00+12:578:43
25.Pääkkö JuhaniPohjant41:01+12:588:43
26.Suurinkeroinen MattiOYS/Vapari41:14+13:118:46
27.Mettälä Juuso42:37+14:349:04
28.Terho Jari42:54+14:519:07
29.Heikkinen JaakkoLaiVe42:58+14:559:08
30.Kaimio Auvo43:01+14:589:09
31.Räisänen Jukka43:36+15:339:16
32.Väisänen HarriKiimU43:54+15:519:20
33.Jäntti MattiPohjant43:54+15:519:20
34.Sauvola Tarmo44:16+16:139:25
35.Veijo Jouko44:26+16:239:27
36.Karhumaa Jouni45:21+17:189:38
37.Kokkonen TimoOLK45:50+17:479:45
38.Ponkala Jaakko46:12+18:099:49
39.Vainikainen Jyrki46:39+18:369:55
40.Halminen Tuomo46:48+18:459:57
41.Aatsinki Jukka47:02+18:5910:00
42.Holappa RaimoHaHe47:15+19:1210:03
43.Koivumaa SeppoVaKa48:21+20:1810:17
44.Kivinen Juhani48:34+20:3110:20
45.Heikkinen Markku48:52+20:4910:23
46.Kaverinen JussiYNM53:47+25:4411:26
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soramäki AnnePeRa29:48 8:16
2.Näsi AuroraPohjant31:47+1:598:49
3.Hakala OrvokkiHaHe34:56+5:089:42
4.Kilpeläinen Iida-Maria36:18+6:3010:05
5.Laakso Jenni36:31+6:4310:08
6.Mäkelä Inka36:41+6:5310:11
7.Junes-Kähkölä AnuPohjant37:17+7:2910:21
8.Pelkonen MaijaOSVA38:16+8:2810:37
9.Immonen HannaOSVA40:14+10:2611:10
10.Ervasti AinoKiimU41:55+12:0711:38
11.Mäenpää PiaPohjant42:37+12:4911:50
12.Ihme Piritta42:46+12:5811:52
13.Herronen TarjaOYS/Vapari44:27+14:3912:20
14.Virkkula MarjaPohjant45:24+15:3612:36
15.Nikula IrmaOuTa46:12+16:2412:50
16.Lapinkangas LiisaPeRa47:43+17:5513:15
17.Siira JohannaLaiVe53:12+23:2414:46
18.Karjalainen Sanna55:16+25:2815:21
19.Aatsinki MirjaVePo58:53+29:0516:21
20.Urpelainen Anni59:32+29:4416:32
21.Niva AnuLaiVe69:41+39:5319:21
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäntykenttä HannuOYUS28:14 7:50
2.Hohtola EsaOY28:33+0:197:55
3.Rönkkö Antti-PekkaVePo29:14+1:008:07
4.Kallioinen Ari29:42+1:288:15
5.Määttä SakariKeKi30:05+1:518:21
6.Kilpeläinen Juuso30:50+2:368:33
7.Nissinen JanFcFC30:52+2:388:34
8.Holma ErkkiKeKi32:00+3:468:53
9.Mattila SeppoKoskRi32:16+4:028:57
10.Nikula ReinoOuTa32:31+4:179:01
11.Tienhaara JariHaHe33:59+5:459:26
12.Veijovaara JormaPohjant34:23+6:099:33
13.Herronen Jouni34:35+6:219:36
14.Kurula JuhaniPohjat36:51+8:3710:14
15.Halonen PauliOulRe37:19+9:0510:21
16.Aatsinki AarreVePo37:25+9:1110:23
17.Anttonen VeikkoONMKy38:02+9:4810:33
18.Kurula JohannesPohjat38:46+10:3210:46
19.Höglund MarkkuHA41:11+12:5711:26
20.Kariniemi HeikkiPeRa42:27+14:1311:47
21.Havas MarttiOYUS43:48+15:3412:10
22.Järvelä Kalevi44:08+15:5412:15
23.Manninen RasmusOsVa44:31+16:1712:21
24.Pohjamo SamuliPeRa45:49+17:3512:43
25.Turkka JussiIisu46:01+17:4712:46
26.Stenius VerneLaiVe47:15+19:0113:07
27.Vähäoja Pekka48:46+20:3213:32
28.Manninen EeroOsVa49:53+21:3913:51
29.Närhi Pauli50:57+22:4314:09
30.Tiittanen Erkki53:41+25:2714:54
31.Hentilä Klaus57:13+28:5915:53
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen IinaLaiVe17:53 8:30
2.Niva SaraLaiVe18:01+0:088:34
3.Paaso MiraHiKi19:41+1:489:22
4.Lapinkangas Heidi23:44+5:5111:18
5.Lapinkangas Miia23:44+5:5111:18
6.Näsi JuuliannaPohjant23:52+5:5911:21
7.Stenius VeeraLaiVe31:46+13:5315:07
8.Höglund VilmaHaHe38:10+20:1718:10
9.Mäntykenttä AnjaOYUS38:58+21:0518:33
10.H ast48:16+30:2322:59
11.Hosio Tiina48:49+30:5623:14
12.Koivikko TarjaSiSe49:00+31:0723:20
13.Paakkonen MirjaOYS Vapari66:53+49:0031:50
14.Niva HeiniLaiVe68:40+50:4732:41
15.Heinämaa Teresa79:53+62:0038:02
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rossi LauriPohjant23:02 10:58
2.Vartiainen SuloKiimU23:13+0:1111:03
3.Rahkola Antti26:07+3:0512:26
4.Pyhtilä Mauno42:43+19:4120:20
TR-rata, tytöt 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila HeiniLaiVe24:57 12:28
2.Heikkinen LauraLaiVe26:01+1:0413:00
3.Ukkola EmmaHaHe26:17+1:2013:08
4.Väliheikki JuliaLaiVe26:28+1:3113:14
5.Hakala HannaHaHe29:37+4:4014:48
TR-rata, pojat 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola AapoOuTa17:23 8:41
2.Mäenpää Henri32:07+14:4416:03
RR-rata, tytöt 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heikkinen LauraLaiVe17:46 8:53
2.Niva HeiniLaiVe20:46+3:0010:23
3.Goman AnnaVePo21:27+3:4110:43
4.Holappa SiniYlikNM21:28+3:4210:44
5.Tienhaara Neea23:07+5:2111:33
6.Goman MaijaVePo30:37+12:5115:18
7.Väliheikki ErikaLaiVe33:29+15:4316:44
8.Törmänen Lyyti33:40+15:5416:50
9.Wessels Lilli41:10+23:2420:35
10.Viippola VenlaOuTa43:47+26:0121:53
11.Potinkara Veera55:32+37:4627:46
12.Mattila Pilvi57:16+39:3028:38
13.Mattila Tuuli57:17+39:3128:38
RR-rata, pojat 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tienhaara JoukoHaHe21:56 10:58
2.Tienhaara Harri23:15+1:1911:37
3.Mäenpää NikoPohjant25:11+3:1512:35
4.Hiltunen JuhoONMKy26:43+4:4713:21
5.Yli-Pyky OttoPohjant29:49+7:5314:54
6.Kallioinen AleksiPohjant29:51+7:5514:55
7.Sillanpää TopiPohjant35:41+13:4517:50
8.Tirroniemi TuomasOuTa41:02+19:0620:31
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Karjula SallaPohjant46:37 -
Immonen EllenOsVa5:42 -
Mikkonen AnteroKoskRi9:55 -
Madetoja JuhoKärsKa50:44 -
Immonen EmiliaOsVa5:33 -
Räisänen KariKiimU47:17 -
Paananen JarmoSalRe59:49 -
Paananen JarmoSalRe64:28 -
Kolari Konsta53:37 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mikko K., 2009-06-16 19:52:13

    Maasto on pääosin hyväkulkuista kangasta. D-,C- ja B-rata kulkevat polkuvoittoisessa metsässä. A-ratalaiset käyvät vähän kivisemmässä maastossa, mutta ratamestari ainakin nautiskeli Kivivaaran metsistä käydessä radan läpi.
    Ratapituudet:
    A-rata 7,1km 12 rastia
    B-rata 4,7km 12 rastia
    C-rata 3,6km 7 rastia
    D-rata 2,1km 5 rastia
    RR ja TR n. 2km
  2. Mikko K, 2009-06-16 20:16:42

    Rasteilla on lisäksi Laiven tytöt pitämässä muksulaa ja buffetti. Tervetuloa suunnistamaan ja nauttimaan buffetti pöydän tarjonnasta.
  3. Suunnistaja, 2009-06-19 10:41:26

    Kysyn kuitenkin, tuleeko tulokset tänään? Turvallista ja hyvää juhannusta kaikille!
  4. Olli P., 2009-06-19 15:58:34

    Pahoittelen tulosten viivästymistä juhannusreissun vuoksi. Yritän laittaa tulokset näin puhelimen välityksellä.