< Takaisin kalenteriin

Valkeisjärvi 13.8.2009

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
Oulujoen pohjoispuolelta Valkeisjärven th. Kilpailukeskus Valkeisjärven pohjoispuoli. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
287
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

E-rata, naiset 7.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola LottaOYS Vapari129:59 16:39
E-rata, miehet 7.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rossi JanneSuoVa52:21 6:42
2.Väänänen Vesa-VillePohjant53:55+1:346:54
3.Koivu SamiPohjant55:31+3:107:07
4.Kangas Hannu61:42+9:217:54
5.Holappa ArtoYlikNM63:03+10:428:05
6.Kemppainen VesaIisu64:01+11:408:12
7.Pekkarinen JariPohjant65:01+12:408:20
8.Höynälä Jouko67:14+14:538:37
9.Huuhka KaiKiimU67:15+14:548:37
10.Nygård Markku67:25+15:048:38
11.Keskinarkaus JussiOH68:59+16:388:50
12.Rousu SeppoAlatPi70:05+17:448:59
13.Kivelä TimoKoskRi70:16+17:559:00
14.Pajari TommiPohjant71:05+18:449:06
15.Yliniemi MattiYlivKu71:25+19:049:09
16.Mourujärvi Petri72:10+19:499:15
17.Väänänen ArttuPohjant72:52+20:319:20
18.Siirilä Jukka73:05+20:449:22
19.Nikkari OlliPohjant77:43+25:229:57
20.Ahola TeroPosPy78:57+26:3610:07
21.Järvenpää MikaVePo81:30+29:0910:26
22.Lukkari Junnu82:40+30:1910:35
23.Ruotsalainen KeijoOYUS83:19+30:5810:40
24.Vihavainen JuhaONMKY83:28+31:0710:42
25.Ojala Kai91:09+38:4811:41
26.Riippa Ilkka97:27+45:0612:29
27.Luodonpää RistoAlatPi98:56+46:3512:41
28.Aula Kari99:16+46:5512:43
29.Kivinen Janne121:52+69:3115:37
A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Margit65:49 10:47
2.Ruotsalainen HannaSiSe66:48+0:5910:57
3.Väänänen MerviOYS Vapari75:19+9:3012:20
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hokkanen Matti49:52 8:10
2.Hepokangas EdvinLaiVe53:55+4:038:50
3.Paakkolanvaara Mikko54:08+4:168:52
4.Niemelä UrpoPohjant54:40+4:488:57
5.Lintula TapaniKärsKa54:54+5:029:00
6.Berg Timo55:06+5:149:01
7.Kujala JarmoKoS56:22+6:309:14
8.Alaperä Arttu57:17+7:259:23
9.Hanhela MaunoHaHe58:07+8:159:31
10.Väyrynen Jarno59:25+9:339:44
11.Kaipala RaunoOYS vap60:56+11:049:59
12.Jurvakainen MikaKiimU61:40+11:4810:06
13.Vainio Matti62:39+12:4710:16
14.Järvenpää RaimoIisu63:30+13:3810:24
15.Puttonen Jyrki67:06+17:1411:00
16.Nikkanen MarkkuKoskRi71:14+21:2211:40
17.Heinämaa Risto71:15+21:2311:40
18.Rauhala Antti71:59+22:0711:48
19.Heikkinen Markku77:57+28:0512:46
20.Leinonen Marko78:33+28:4112:52
21.Kurtti Kyösti79:58+30:0613:06
22.Mikkonen AlpoOYS Vapari82:42+32:5013:33
23.Sirviö PetriSK Uranus94:25+44:3315:28
Tossavainen Mika0:00 0:00
Hytönen KeijoPohjant0:00 0:00
Nissi Markus0:00 0:00
Holappa Jukka0:00 0:00
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant46:30 9:18
2.Nurmikumpu MelinaKoskRi48:40+2:109:44
3.Lithovius Anna-RiikkaOSVA54:44+8:1410:56
4.Hokkanen AnniOYS Vapari57:04+10:3411:24
5.Kauppinen LiisaSuomRa58:53+12:2311:46
6.Moilanen Anne60:42+14:1212:08
7.Nurmikumpu NinaKoskRi61:19+14:4912:15
8.Paasovaara Kirsi63:18+16:4812:39
9.Kokkonen HannaOYS Vapari64:45+18:1512:57
10.Goman AnnukkaVePo64:55+18:2512:59
11.Kotaniemi SariKoskRi65:21+18:5113:04
12.Heikkinen Salla68:06+21:3613:37
13.Piirto Marjo68:48+22:1813:45
14.Ukkola LeilaOYS Vapari72:19+25:4914:27
15.Aikio OutiOYS Vapari85:20+38:5017:04
16.Koivula Leena87:03+40:3317:24
17.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant87:54+41:2417:34
18.Ruuska RauniOSVA90:15+43:4518:03
19.Leskinen Anne90:39+44:0918:07
20.Karjalainen Sanna99:50+53:2019:58
21.Limingoja JohannaOSVA106:16+59:4621:15
Tiirola Marika0:00 0:00
Hänninen Outi0:00 0:00
Kinnula IrmaOYS vap0:00 0:00
Elme Anna-Leena0:00 0:00
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paatelma RistoKoskRi41:35 8:19
2.Mikkonen AnteroKoskRi43:32+1:578:42
3.Airaksinen RistoOuTa43:47+2:128:45
4.Helttunen Janne44:00+2:258:48
5.Haajanen JuhaPohjant44:34+2:598:54
6.Laurila Mika45:18+3:439:03
7.Pitkänen RaimoKoskRi47:14+5:399:26
8.Maansaari JariHaHe48:04+6:299:36
9.Kangas Seppo48:57+7:229:47
10.Kokko Jarno48:59+7:249:47
11.Potinkara Rami49:35+8:009:55
12.Sillanpää Juha50:07+8:3210:01
13.Väänänen Tero50:32+8:5710:06
14.Juutinen HannuPohjant50:37+9:0210:07
15.Kuivalainen MarkkuIisu50:46+9:1110:09
16.Soppela Pete50:48+9:1310:09
17.Vainikainen Seppo51:35+10:0010:19
18.Alahuhtala Mikko51:46+10:1110:21
19.Karvosenoja Pauli52:11+10:3610:26
20.Jussila PenttiONMKY52:16+10:4110:27
21.Kähkölä JuhaPohjant52:30+10:5510:30
22.Rahikkala Esa52:33+10:5810:30
23.Myllymaa KaukoOulRe52:59+11:2410:35
24.Kipinä Juha53:13+11:3810:38
25.Halonen TeroKoskRi53:14+11:3910:38
26.Lax ErkkiPohjant53:25+11:5010:41
27.Tapaninaho KaleviONMKY53:59+12:2410:47
28.Suur-Inkeroinen MattiOYS vap54:47+13:1210:57
29.Kela MarkoOulRe55:28+13:5311:05
30.Juuso HannuOYUS56:04+14:2911:12
31.Pulkka Pekka56:28+14:5311:17
32.Haka Jani57:59+16:2411:35
33.Liedes SakariIisu58:00+16:2511:36
34.Haverinen Eero58:09+16:3411:37
35.Lindfors Jukka58:10+16:3511:38
36.Kemppainen Timo58:32+16:5711:42
37.Kallioinen AriPohjant58:59+17:2411:47
38.Lindfors KaleviKR59:03+17:2811:48
39.Alasiurua Matti59:08+17:3311:49
40.Verronen Mika59:34+17:5911:54
41.Hekkala UrpoSK Uranus60:04+18:2912:00
42.Heiskanen JuhaKKP60:08+18:3312:01
43.Ronkainen Ari60:17+18:4212:03
44.Vainikainen Lauri61:56+20:2112:23
45.Maunula TeuvoOYUS62:01+20:2612:24
46.Herronen Jouni62:42+21:0712:32
47.Hanhineva Tero63:54+22:1912:46
48.Pekonen Arto64:06+22:3112:49
49.Valasma HarriYlikNM64:44+23:0912:56
50.Vainikainen Lasse64:48+23:1312:57
51.Kokkonen TimoOLK64:51+23:1612:58
52.Haverinen Erkki65:22+23:4713:04
53.Jäntti MattiPohjant65:35+24:0013:07
54.Vainio Aimo65:44+24:0913:08
55.Määttä Sakari66:00+24:2513:12
56.Okkonen Jaakko66:51+25:1613:22
57.Sandberg Samuli67:10+25:3513:26
58.Pätsi Juha67:58+26:2313:35
59.Ervasti OnniPeRa69:57+28:2213:59
60.Lampi MattiLNM70:57+29:2214:11
61.Haatainen MattiIisu71:20+29:4514:16
62.Holma ErkkiOulRe72:10+30:3514:26
63.Sauvola Tarmo72:58+31:2314:35
64.Similä Jouni77:05+35:3015:25
65.Hiltunen Kalervo77:35+36:0015:31
66.Koivumaa SeppoVaKa78:35+37:0015:43
67.Koivisto Juhani80:41+39:0616:08
68.Eronen Ville82:35+41:0016:31
69.Koivula IlkkaPohjant86:51+45:1617:22
70.Karhumaa Jouni87:05+45:3017:25
71.Juola Esko88:30+46:5517:42
72.Leskinen Jouko90:28+48:5318:05
73.Alhainen Petri93:46+52:1118:45
74.Mettälä Juuso112:49+71:1422:33
Huhtala Jari0:00 0:00
Kilpeläinen Pasi0:00 0:00
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soramäki AnnePeRa32:03 9:09
2.Turtinen SatuYlikNM33:13+1:109:29
3.Lapinkangas LiisaPeRa39:22+7:1911:14
4.Mattila AnnamariaYliopisto39:28+7:2511:16
5.Hyvönen JohannaPohjant40:07+8:0411:27
6.Jokela RiittaYlikNM40:44+8:4111:38
7.Ronkainen Terhi40:47+8:4411:39
8.Lämsä SoiliYlikNM41:02+8:5911:43
9.Alahuhtala Alli41:28+9:2511:50
10.Hakala OrvokkiHaHe42:30+10:2712:08
11.Heikkinen IinaLaiVe43:13+11:1012:20
12.Puolakanaho Päivi43:25+11:2212:24
13.Heikkinen PiaLaiVe43:44+11:4112:29
14.Alitalo Päivi44:21+12:1812:40
15.Suvanne PäiviLaiVe46:00+13:5713:08
16.Ervasti AinoKiimU46:02+13:5913:09
17.Säävälä Anni-ElinaVePo47:16+15:1313:30
18.Aatsinki MirjaVePo48:15+16:1213:47
19.Rantanen Maarit48:34+16:3113:52
20.Holmi Milja49:03+17:0014:00
21.Saarenpää Kaisa49:33+17:3014:09
22.Parkkila SatuPudU50:21+18:1814:23
23.Kortetjärvi SaijaVePo50:47+18:4414:30
24.Lukkari Liisa51:46+19:4314:47
25.Ruuska AnniKoskRi52:22+20:1914:57
26.Mahlakaarto Suvi52:43+20:4015:03
27.Karppinen ElinaOuTa53:15+21:1215:12
28.Eskelinen TainaOIMAS53:19+21:1615:14
29.Hanhela RailiKiimU53:38+21:3515:19
30.Jurvakainen HeliKiimU55:02+22:5915:43
31.Kauppila Aino57:06+25:0316:18
32.Yliniemi Minna57:24+25:2116:24
33.Teiramaa Leena57:28+25:2516:25
34.Kela MirjaOulRe57:43+25:4016:29
35.Hiltunen Marja-Liisa61:06+29:0317:27
36.Koponen Niina65:38+33:3518:45
37.Rahikkala Pirjo66:21+34:1818:57
38.Tiitinen Helena66:53+34:5019:06
39.Herronen TarjaOYS Vapari67:12+35:0919:12
40.Junes-Kähkölä AnuPohjant70:35+38:3220:10
41.Tapio Pia76:29+44:2621:51
42.Seppänen Lea83:04+51:0123:44
Kauppila VeeraVePo0:00 0:00
Kela MerjaOYS vap56:31 16:08
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela Lari28:46 8:13
2.Mikkonen ErkkiKoskRi29:21+0:358:23
3.Toropainen PauliONMKY29:30+0:448:25
4.Hiltunen ErkkiONMKY30:28+1:428:42
5.Hohtola Esa31:16+2:308:56
6.Ylimaunu MattiEVP32:07+3:219:10
7.Pietiläinen ErkkiPeRa32:26+3:409:16
8.Harjula Tuomo33:13+4:279:29
9.Pelkonen ToivoYlikNM33:46+5:009:38
10.Sääksjärvi Sami34:32+5:469:52
11.Jaako MikkoPohjant35:06+6:2010:01
12.Huhtala TeemuVePo35:13+6:2710:03
13.Pääkkö Juhani35:18+6:3210:05
14.Hautamäki Jarkko35:29+6:4310:08
15.Jussila PasiVePo35:39+6:5310:11
16.Holappa RaimoHaHe36:02+7:1610:17
17.Konttila Samuli36:06+7:2010:18
18.Veijovaara JormaPohjant36:20+7:3410:22
19.Nissinen JussiFCFC36:32+7:4610:26
20.Heikkinen JaakkoLaiVe38:01+9:1510:51
21.Ponkala JaakkoOulRes39:20+10:3411:14
22.Mettovaara Pekka39:57+11:1111:24
23.Haapala Mika40:20+11:3411:31
24.Mattila SeppoKoskRi40:28+11:4211:33
25.Sakko JanneOYS Vapari41:33+12:4711:52
26.Korkalo JormaPohjant42:18+13:3212:05
27.Kaimio Auvo42:39+13:5312:11
28.Kurkela Aarno42:55+14:0912:15
29.Käyrä Mikko43:17+14:3112:22
30.Haverinen JussiYlikNM43:18+14:3212:22
31.Kivinen Juhani43:37+14:5112:27
32.Harjumaa Lasse43:57+15:1112:33
33.Manninen EeroOSVA44:05+15:1912:35
34.Vattula EeroONMKY44:55+16:0912:50
35.Rahkola AnttiOulRe45:47+17:0113:04
36.Mikkonen EeroKiimU46:19+17:3313:14
37.Parkkinen Tapio46:40+17:5413:20
38.Järvitälo RaimoHaHe47:08+18:2213:28
39.Anttonen VeikkoONMKY48:43+19:5713:55
40.Saikkonen ToivoOulRes49:44+20:5814:12
41.Pohjamo SamuliPeRa51:19+22:3314:39
42.Tapio MattiKiimU52:13+23:2714:55
43.Havas MarttiOYUS53:16+24:3015:13
44.Hanhela PaavoKiimU53:26+24:4015:16
45.Teiramaa Markku57:08+28:2216:19
46.Järvinen SeppoOuTa62:00+33:1417:42
47.Karppinen Harri65:15+36:2918:38
48.Hieta Joska65:16+36:3018:38
Hovila Jani0:00 0:00
Martikainen PerttuKoskRi0:00 0:00
Martikainen VilleKoskRi0:00 0:00
Tiitinen Pentti0:00 0:00
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suvanne SirpaLaiVe17:54 9:25
2.Ukkola EmmaHaHe27:48+9:5414:37
3.Tienhaara NeeaHaHe28:24+10:3014:56
4.Hakala HannaHaHe30:13+12:1915:54
5.Kangas TaikaPohjant33:24+15:3017:34
6.Ryynänen Henna37:11+19:1719:34
7.Ronkainen Essi&TessaYlikNM37:18+19:2419:37
8.Hongisto Hennareetta38:16+20:2220:08
9.Koivunen SiniYlikNM40:34+22:4021:21
10.Valasma SaanaYlikNM40:42+22:4821:25
11.Holappa Suvi-tuuliaYlikNM41:16+23:2221:43
12.Heikkinen LauraLaiVe41:19+23:2521:44
13.Mäntykenttä Anja45:13+27:1923:47
14.Pietiläinen MeeriPeRa46:33+28:3924:30
15.Kukkonen IisaOuTa55:51+37:5729:23
16.Höglund VilmaHaHe59:23+41:2931:15
17.Sarkkinen Kaisu61:12+43:1832:12
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hamina Martti18:15 9:36
2.Pitkänen TeuvoIisu23:08+4:5312:10
3.Rossi LauriPohjant23:43+5:2812:28
4.Halonen MiikaKoskRi27:10+8:5514:17
5.Nykyri Timo27:36+9:2114:31
6.Tienhaara HarriHaHe28:19+10:0414:54
7.Hiltunen Juho31:40+13:2516:40
8.Sundelin OnniHaHe34:52+16:3718:21
9.Sundelin LauriHaHe35:10+16:5518:30
10.Kukkonen EliasOuTa54:36+36:2128:44
Peltonen MaunoKoskRi0:00 0:00
Kaikkonen MarttiIisu0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Runtti JanneYlivKu43:39 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. harri posti, 2009-07-26 21:30:45

    Radat siis

    D 1.9 km
    C 3.5 km
    B 5.0 km
    A 6.1 km
    E 7.8 km

    E ja A vaativia. E ja B osin uudessa maastossa.

    Reitinvalintatehtäviä.
  2. Lasse Qvist, 2009-08-13 22:52:05

    Tulokset jäi Oulurastivaunun tietokoneelle. Tallessa kyllä ovat, mutta tulee nettiin ehkä pienellä viiveellä! Malttia.
  3. Tulokset, 2009-08-14 14:59:02

    Antsu laitahan se porukka järjestykseen, kun hukkasivat tulokset tuollai!
    Pienet sulkeiset olisi ehkä paikallaan, kyykkyhyppyä ja taaksepoistumista tai runoiltoja muutaman viikon verran...
  4. Lasse Qvist, 2009-08-14 15:54:43

    Tulokset KoskRin sivuilla. Ollille menee myös ja Kalevaan...