< Takaisin kalenteriin

Saarantalli 25.8.2009

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
Pateniemi-Kuivasjärvitieltä Raitotien ja Ratsuväen th. Kilpailukeskus Kuivasjärven muuntoaseman läheisyydessä. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
337
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Margit64:57 10:18
2.Leskelä MaaritOSVA65:57+1:0010:28
3.Lax SaraPohjant67:23+2:2610:41
4.Sjöstrand AnnaBrahe68:22+3:2510:51
5.Munsterhjelm CamillaPohjant69:48+4:5111:04
6.Norrkniivilä AnneTVV74:38+9:4111:50
7.Maunu Susanna81:17+16:2012:54
8.Kosola ElliPohjant82:53+17:5613:09
9.Kosola EveliinaPohjant85:22+20:2513:33
10.Laurila SariPohjant88:34+23:3714:03
A-rata, miehet 6.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siponen KimmoPohjant43:27 6:53
2.Köngäs LasseOuTa44:43+1:167:05
3.Rossi JanneSuoVa47:24+3:577:31
4.Pyykkö PauliAlatPi48:01+4:347:37
5.Kotaniemi JuhaKoskRi49:00+5:337:46
6.Hintikka Jukka49:46+6:197:53
7.Kangas Hannu49:49+6:227:54
8.Pajari TommiPohjant50:23+6:567:59
9.Tahkokorpi Jussi50:24+6:578:00
10.Nikkanen MarkkuKoskRi50:31+7:048:01
11.Näsi JuhoPohjant50:47+7:208:03
12.Keskitalo TapaniRasTiimi50:53+7:268:04
13.Rantapelkonen TuomoONMKY50:57+7:308:05
14.Seppänen MikaVaKa50:57+7:308:05
15.Merilä SeppoOYUS51:23+7:568:09
16.Hautala MattiPohjant53:15+9:488:27
17.Alaperä Arttu53:54+10:278:33
18.Parkkinen VillePohjant54:46+11:198:41
19.Nissinen NikoPohjant54:47+11:208:41
20.Vanhanen KonstaPohjant54:48+11:218:41
21.Sorvari Kerkko54:49+11:228:42
22.Fredriksson KajPohjant55:03+11:368:44
23.Heikka MarkkuYlikNM55:31+12:048:48
24.Mourujärvi Petri55:52+12:258:52
25.Mäkelä EsaIisu56:33+13:068:58
26.Vainio MattiSk Mortis56:48+13:219:00
27.Väänänen Tero56:59+13:329:02
28.Väyrynen Jarno57:08+13:419:04
29.Norrkniivilä Jaakko57:31+14:049:07
30.Peltoniemi Juha57:54+14:279:11
31.Hepokangas EdvinLaiVe57:56+14:299:11
32.Konttajärvi SeppoOYS Vapari58:02+14:359:12
33.Rousu SeppoAlatPi58:13+14:469:14
34.Markkanen PasiLapVe58:31+15:049:17
35.Manninen AriNivU59:06+15:399:22
36.Järnfors Janne59:15+15:489:24
37.Hanhiniva Tero60:00+16:339:31
38.Remsu MikkoOYS Vapari61:06+17:399:41
39.Nikula ReinoOuTa61:22+17:559:44
40.Lukkari Junnu62:34+19:079:55
41.Laurila Mika63:59+20:3210:09
42.Kunnari Esa64:04+20:3710:10
43.Rauhala Antti64:12+20:4510:11
44.Suomio Pekka64:13+20:4610:11
45.Ronkainen MarkusPohjant64:53+21:2610:17
46.Mikkonen AlpoOYS Vapari65:15+21:4810:21
47.Flygare Jukka-Pekka66:25+22:5810:32
48.Heinämaa Risto66:41+23:1410:35
49.Berg Timo67:16+23:4910:40
50.Juuso HannuOYUS67:40+24:1310:44
51.Kaipala RaunoOYS Vapari68:00+24:3310:47
52.Siirilä Jukka68:48+25:2110:55
53.Ojala Kai69:49+26:2211:04
54.Väliheikki MikaelLaiVe70:07+26:4011:07
55.Kiviniemi Tuomo70:19+26:5211:09
56.Kilpeläinen VeikkoVaKa70:22+26:5511:10
57.Rutanen JakkePohjant71:14+27:4711:18
58.Kaasinen AulisPohjant71:43+28:1611:23
59.Sirviö PetriSK Uranus71:54+28:2711:24
60.Rämö Jouko72:13+28:4611:27
61.Saastamoinen AriKoskRi72:35+29:0811:31
62.Leinonen Marko73:31+30:0411:40
63.Puttonen Jyrki74:20+30:5311:47
64.Piiroinen JyrkiRaus74:56+31:2911:53
65.Malinen Ilkka75:06+31:3911:55
66.Verronen Mika75:06+31:3911:55
67.Holappa RaimoHaHe75:12+31:4511:56
68.Aula Kari75:25+31:5811:58
69.Satomaa Jari75:55+32:2812:03
70.Puurunen ReijoOuTa75:56+32:2912:03
71.Herronen Jouni76:37+33:1012:09
72.Alasiurua Matti76:51+33:2412:11
73.Rokka Timo77:36+34:0912:19
74.Kivinen Janne79:06+35:3912:33
75.Lalli JukkaHaHe81:27+38:0012:55
76.Halonen TeroKoskRi82:45+39:1813:08
77.Väänänen Ari90:51+47:2414:25
78.Piiroinen Paavo96:57+53:3015:23
Parkkinen JussiPohjant0:00 0:00
Tossavainen Mika0:00 0:00
Tervo JaakkoPohjant0:00 0:00
B-rata, naiset 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soramäki AnnePeRa44:56 9:46
2.Fredriksson CaritaPohjant46:40+1:4410:08
3.Ketola-Talvensaari Hanne46:54+1:5810:11
4.Hokajärvi RailiPohjant47:33+2:3710:20
5.Käkelä Maija47:42+2:4610:22
6.Holappa PirjoYlikNM49:44+4:4810:48
7.Hiltunen Päivi50:12+5:1610:54
8.Nurmikumpu NinaKoskRi51:23+6:2711:10
9.Saarenpää Kaisa51:38+6:4211:13
10.Elme Anna-Leena51:58+7:0211:17
11.Kiuru EssiPohjant52:00+7:0411:18
12.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe52:09+7:1311:20
13.Miettinen AnnaPohjant53:08+8:1211:33
14.Lithovius Anna-RiikkaOSVA53:14+8:1811:34
15.Moilanen Anne53:28+8:3211:37
16.Sillanpää ElinaPohjant54:42+9:4611:53
17.Väliheikki Susanna54:48+9:5211:54
18.Ronkainen Terhi56:28+11:3212:16
19.Kauppinen LiisaSuomRa56:40+11:4412:19
20.Timonen MarjoYlikNM57:01+12:0512:23
21.Kokkonen HannaOYS Vapari57:21+12:2512:28
22.Aikio OutiOYS Vapari58:06+13:1012:37
23.Pekuri Heidi58:13+13:1712:39
24.Ruuska AnniKoskRi59:10+14:1412:51
25.Korhonen PäiviHanka59:31+14:3512:56
26.Hantula ElisaSk Mortis61:09+16:1313:17
27.Salmen Mari62:15+17:1913:31
28.Autio Kaija63:06+18:1013:43
29.Hyvärinen Minna66:30+21:3414:27
30.Putkonen Hanna66:44+21:4814:30
31.Heikkinen Salla68:03+23:0714:47
32.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant69:50+24:5415:10
33.Puolakanaho Päivi71:17+26:2115:29
34.Koivula Leena74:48+29:5216:15
35.Vuontisjärvi Annu77:48+32:5216:54
36.Jaatinen MarjoHaHe79:56+35:0017:22
37.Kuula Ritva81:29+36:3317:42
38.Pyörälä MaaritOYS Vapari96:50+51:5421:03
Pöyhtäri Mari0:00 0:00
Haajanen SatuPohjant0:00 0:00
B-rata, miehet 4.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Virtala TuomasS-200033:12 7:13
2.Toropainen PauliONMKY38:13+5:018:18
3.Eskola PasiSK Mortis39:03+5:518:29
4.Pesonen Sami39:27+6:158:34
5.Karppinen AleksiLaiVe40:31+7:198:48
6.Vainikainen Lauri40:53+7:418:53
7.Pulkka Pekka41:14+8:028:57
8.Tapaninaho KaleviONMKY41:59+8:479:07
9.Paaso-Rantala PerttiIinYr42:08+8:569:09
10.Posio Timo42:13+9:019:10
11.Heiskanen JuhaKKP42:26+9:149:13
12.Kuivalainen MarkkuIisu42:50+9:389:18
13.Sääksjärvi Sami42:50+9:389:18
14.Teerikangas Matti42:58+9:469:20
15.Myllymaa KaukoOulRe43:16+10:049:24
16.Kela MarkoOulRe43:18+10:069:24
17.Alahuhtala Mikko43:27+10:159:26
18.Ronkainen Tapani43:30+10:189:27
19.Helttunen Janne43:41+10:299:29
20.Niemelä Matti44:52+11:409:45
21.Kähkölä JuhaPohjant45:00+11:489:46
22.Soini Toni45:40+12:289:55
23.Parkkinen PekkaPohjant45:58+12:469:59
24.Lukkarinen OlaviPohjant46:09+12:5710:01
25.Määttä SakariOulRe47:04+13:5210:13
26.Holmi Lauri47:07+13:5510:14
27.Ruotsalainen JuhaPohjant47:08+13:5610:14
28.Ronkainen Ari47:42+14:3010:22
29.Huurinainen Kimmo47:52+14:4010:24
30.Terho Jari48:28+15:1610:32
31.Holma ErkkiOulRe49:03+15:5110:39
32.Paatelma RistoKoskRi49:06+15:5410:40
33.Veijo Jouko49:09+15:5710:41
34.Kela Lari49:32+16:2010:46
35.Lax ErkkiPohjant49:35+16:2310:46
36.Karhumaa Jouni50:08+16:5610:53
37.Karppinen JoukoLaiVe51:11+17:5911:07
38.Sundelin Juha51:35+18:2311:12
39.Hautamäki JarkkoKoskRi52:08+18:5611:20
40.Sauvola Tarmo52:09+18:5711:20
41.Junttola Antti52:14+19:0211:21
42.Ylimaunu MattiEVP52:16+19:0411:21
43.Salovaara HeikkiPohjant52:27+19:1511:24
44.Vainikainen Lasse52:30+19:1811:24
45.Koivula Sami53:26+20:1411:36
46.Hoikkala TimoFC Parta53:45+20:3311:41
47.Kivinen Juhani53:56+20:4411:43
48.Kangas Seppo54:06+20:5411:45
49.Haajanen SanteriPohjant54:19+21:0711:48
50.Kallioinen AriPohjant54:32+21:2011:51
51.Ehovuo Veijo54:38+21:2611:52
52.Jussila PenttiONMKY55:00+21:4811:57
53.Kemppainen Timo55:02+21:5011:57
54.Pelkonen ToivoYlikNM55:08+21:5611:59
55.Kokkonen TimoOLK57:57+24:4512:35
56.Kukkonen IiroOuTa58:12+25:0012:39
57.Aatsinki Jukka60:03+26:5113:03
58.Kurttila Pentti61:51+28:3913:26
59.Riekki Jari62:29+29:1713:35
60.Haka JaniHalTo62:30+29:1813:35
61.Valasma HarriYlikNM62:39+29:2713:37
62.Juola EskoOH62:53+29:4113:40
63.Eronen Ville63:42+30:3013:50
64.Rutanen HenriPohjant64:06+30:5413:56
65.Koivula Rauno64:12+31:0013:57
66.Koivumaa SeppoVaKa64:37+31:2514:02
67.Pääkkö Juhani65:03+31:5114:08
68.Vasala JussiUIFK66:08+32:5614:22
69.Korkalo JormaPohjant67:07+33:5514:35
70.Väänänen ViljoOH67:44+34:3214:43
71.Vainikainen Niilo68:14+35:0214:50
72.Vainio Aimo68:36+35:2414:54
73.Haapala Mika69:24+36:1215:05
74.Rantakokko Timo71:01+37:4915:26
75.Hirvelä Reijo71:01+37:4915:26
76.Rahko MattiSK Pohjant71:52+38:4015:37
77.Järvinen SeppoOuTa75:48+42:3616:28
78.Ylisiurua Osmo88:45+55:3319:17
Kinnula AhtiKEV0:00 0:00
Jäntti MattiPohjant0:00 0:00
Mäkinen JuhaniSalRe0:00 0:00
Pekonen Arto0:00 0:00
Hyytinen JariSK Mortis0:00 0:00
Kokko Vesa0:00 0:00
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant26:34 8:03
2.Suokonaukio Anna29:08+2:348:49
3.Kauppila VeeraVePo29:44+3:109:00
4.Lalli TarjaPeRa29:56+3:229:04
5.Runtti MerjaYlikNM30:06+3:329:07
6.Marjala Pia-RiittaS-200031:42+5:089:36
7.Kivelä Elina31:53+5:199:39
8.Keskinarkaus TuulaPeRa32:40+6:069:53
9.Kosola MarjaPohjant33:21+6:4710:06
10.Nissinen MariannePohjant33:56+7:2210:16
11.Junes-Kähkölä AnuPohjant34:35+8:0110:28
12.Holma Kaisu35:21+8:4710:42
13.Rantanen Maarit36:20+9:4611:00
14.Säävälä Anni-ElinaVePo36:25+9:5111:02
15.Väliheikki PetraLaiVe36:32+9:5811:04
16.Isolahti Anna-Kaisa37:14+10:4011:16
17.Kinnula IrmaOYS Vapari37:21+10:4711:19
18.Löytynoja Päivi37:25+10:5111:20
19.Haapaniemi Tuula37:28+10:5411:21
20.Lapinkangas LiisaPeRa37:36+11:0211:23
21.Mattila AnnamariaYliopisto37:50+11:1611:27
22.Pohjola Tuuli38:08+11:3411:33
23.Ihme Piritta38:48+12:1411:45
24.Mäkinen ElinaSK Mortis38:54+12:2011:47
25.Lukkari Liisa39:09+12:3511:51
26.Sirviö VenlaPohjant39:57+13:2312:06
27.Takkula Sinikka42:45+16:1112:57
28.Rasmus Anni-Riikka43:37+17:0313:13
29.Piirto Marjo43:39+17:0513:13
30.Kela MerjaOulRe44:15+17:4113:24
31.Loukiainen KristiinaOYS Vapari44:59+18:2513:37
32.Kela MirjaOulRe45:25+18:5113:45
33.Parkkila SatuPudU46:24+19:5014:03
34.Kotala Jutta47:17+20:4314:19
35.Nikula IrmaOuTa48:00+21:2614:32
36.Kiili Hanna48:32+21:5814:42
37.Karppinen ElinaOuTa48:44+22:1014:46
38.Malm PirkkoOYS Vapari50:45+24:1115:22
39.Paakkonen MirjaOYS Vapari50:58+24:2415:26
40.Junttola Sanni52:47+26:1315:59
41.Hyytinen Johanna55:51+29:1716:55
42.Halonen TiiaKoskRi56:29+29:5517:06
43.Kujala Annikka65:51+39:1719:57
44.Ylisiurua RitvaONMKY72:01+45:2721:49
Suomela Kati0:00 0:00
Aatsinki MirjaVePo0:00 0:00
Nieminen Ilona0:00 0:00
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaprio HenriSK Mortis24:29 7:25
2.Hiltunen ErkkiONMKY26:10+1:417:55
3.Hoikka MarkoSK Uranus27:34+3:058:21
4.Rönkkö Antti-PekkaVePo27:35+3:068:21
5.Pietiläinen ErkkiPeRa28:45+4:168:42
6.Konttila Samuli28:57+4:288:46
7.Hohtola Esa29:00+4:318:47
8.Broström MattiKoskRi29:47+5:189:01
9.Nissinen JussiFC FC29:49+5:209:02
10.Harjumaa Lasse29:53+5:249:03
11.Harjula Tuomo30:07+5:389:07
12.Vähäoja Pekka30:24+5:559:12
13.Hovila Jani30:25+5:569:13
14.Nivalainen Jouko30:57+6:289:22
15.Tiensuu Timo31:10+6:419:26
16.Pohjamo MikkoPeRa31:48+7:199:38
17.Haatainen MattiIisu32:57+8:289:59
18.Pohjamo SamuliPeRa33:23+8:5410:06
19.Veijovaara JormaPohjant33:43+9:1410:13
20.Haikola Mauri34:42+10:1310:30
21.Kaimio Auvo34:44+10:1510:31
22.Anttonen VeikkoONMKY35:30+11:0110:45
23.Pietilä Jorma35:59+11:3010:54
24.Höglund MarkkuHA38:03+13:3411:31
25.Heikka Tuomo38:36+14:0711:41
26.Järvelä Kalevi42:34+18:0512:53
27.Halonen PauliOulRe47:15+22:4614:19
28.Pitkänen TeuvoIisu47:34+23:0514:24
29.Rautanen Hannu49:00+24:3114:50
30.Manninen EeroOSVA50:11+25:4215:12
31.Havas MarttiOYUS52:32+28:0315:55
32.Tapio MattiKiimU53:57+29:2816:20
33.Urtiainen NikoKoskRi56:28+31:5917:06
34.Nykyri Timo57:51+33:2217:31
35.Ruut Tapio58:54+34:2517:50
36.Savuoja Eeli60:19+35:5018:16
37.Rautio Eero60:42+36:1318:23
38.Tolonen RistoLänRa60:49+36:2018:25
39.Turunen Viljo61:47+37:1818:43
40.Korhonen Anssi62:30+38:0118:56
Telekäinen Jari0:00 0:00
Malkamäki Esa0:00 0:00
Kankainen Ilmari0:00 0:00
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Virtanen Kirsi18:09 10:40
2.Koivunen SiniYlikNM18:27+0:1810:51
3.Valasma Saana18:28+0:1910:51
4.Lapinkangas Heidi18:45+0:3611:01
5.Autio SiskoKoskRi19:16+1:0711:20
6.Lapinkangas Miia20:11+2:0211:52
7.Koivunen Riikka20:42+2:3312:10
8.Hirvaskoski HanneleKoskRi20:47+2:3812:13
9.Stenius VeeraLaiVe21:49+3:4012:50
10.Rissanen Jemina23:11+5:0213:38
11.Rissanen Aino23:39+5:3013:54
12.Holma Essi23:57+5:4814:05
13.Pietiläinen MeeriPeRa35:13+17:0420:42
14.Nissinen Pinja37:12+19:0321:52
15.Höglund VilmaHaHe38:11+20:0222:27
16.Paatelma RonjaKoskRi40:16+22:0723:41
17.Scheffold LisaKoskRi41:24+23:1524:21
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola Antti18:52 11:05
2.Pesonen Samuli19:36+0:4411:31
3.Kallioinen AleksiPohjant20:17+1:2511:55
4.Hiltunen Juho20:47+1:5512:13
5.Vartiainen SuloKiimU21:26+2:3412:36
6.Satomaa Perttu23:08+4:1613:36
7.Tienhaara HarriHaHe23:51+4:5914:01
8.Holma Santeri24:20+5:2814:18
9.Tervo Juuso31:26+12:3418:29
10.Ojuva Kalle&Kasper33:13+14:2119:32
11.Haapala Eino64:32+45:4037:57
Paatelma RistoKoskRi0:00 0:00
Paatelma Eliel0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Soppela Pete41:47 -
Seppänen Lea127:53 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. yksi vain, 2009-08-15 10:16:13

    tuo paikka ja kartta ei ihan täsmää.kumpi onpi oikia.
  2. rtm, 2009-08-15 16:25:07

    joo ei. Koordinaatit ovat N 7220959 ja E 2569809.
    A 6.3km 13 rastia
    B 4.6km 12 rastia
    C 3.3km 8 rastia
    D 1.7km 5 rastia
  3. Olli P., 2009-08-16 20:58:29

    Virheellinen karttasijainti korjattu.
  4. B-rata, 2009-08-25 19:31:37

    Kadonnut B-radalle FRWD sykemittarin tallennin, jos sattui joku näkemään
    ota yhteyttä 050-362 1126
  5. rtm, 2009-08-25 22:43:15

    Tulokset KoskRin sivuilla. Reilu tunti sitten tulin metästä loppujen rastien kanssa pois, oli jo hieman hämärää. Palaute koskri@suomi24.fi Muutama hylsy tuli kun A-radan rasti 10(koodi 37 kivi) ja B-radan rasti 9 (koodi 36 kuoppa) olivat lähekkäin! Huomioikaa syyskuun alusta lähtöaika iltarasteilla 16.30-18.00.
  6. Eksyjä, 2009-08-26 09:23:42

    A-rata oli hyvin suunniteltu ja haastava! Ei sieltä eksymättä selvinny ;)
  7. a-rata, 2009-08-26 11:56:53

    tutulle alueelle oli antsu saanut hyvän A-radan. joutu oikeesti kompassia käyttään
  8. Jumi, 2009-08-26 15:15:29

    Osaatteko joku kertoa toimiiko reittihärveli? Koskrin sivuilla olevasta linkistä (http://www.routegadget.net/) ei löydy ko rataa. Kiitos muuten taas hyvistä rasteista - on tämä vaan hienoa, että Oulun seudulla voi harrastaa näin useasti ja edullisesti tätä hienoa lajia.
  9. Antero M, 2009-08-26 21:47:21

    Meillä ei reittihärveliä käytössä. Se linkki on vain sinne sivustolle.