< Takaisin kalenteriin

Kurkiselkä 1.9.2009

Kiimingin Urheilijat
Lisätiedot
-
Opastus
Aja Kuusamontietä 19 km Oulusta, käänny Yli-Iintielle (848), jota pitkin 3.8 km Laurinautiontielle ja käänny vasemmmalle. Tästä ajomatka on 1 km. (Kiimingin kunnanmestaruuskilp.) - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
257
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Norrkniivilä Anne78:33 10:45
2.Simola LottaOYS/Vapari89:02+10:2912:11
A-rata, miehet 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siponen KimmoPohjant50:30 6:55
2.Kangas Hannu51:08+0:387:00
3.Runtti JanneYlivKu53:16+2:467:17
4.Kujala JouniPohjant.53:17+2:477:17
5.Kujala Jarmo55:53+5:237:39
6.Keskitalo TapaniRasTiimi57:58+7:287:56
7.Räisänen KariKiimU58:05+7:357:57
8.Posti HarriKoskRi60:24+9:548:16
9.Yliniemi MattiYlivKu60:29+9:598:17
10.Tervo ArhiONMKY61:01+10:318:21
11.Kunnari Esa61:42+11:128:27
12.Hepokangas EdvinLaiVe63:29+12:598:41
13.Kotaniemi JuhaKoskRi63:31+13:018:42
14.Väänänen TeroKiimU63:53+13:238:45
15.Seppänen MikaVaKa64:19+13:498:48
16.Tahkokorpi JussiRasTiimi64:55+14:258:53
17.Näsi JuhoPohjant65:15+14:458:56
18.Alaperä Arttu66:19+15:499:05
19.Järvi Markku66:57+16:279:10
20.Mourujärvi Petri67:37+17:079:15
21.Järvenpää RaimoIisu67:47+17:179:17
22.Järnfors Janne68:56+18:269:26
23.Vihavainen JuhaONMKY70:52+20:229:42
24.Väyrynen Jarno71:14+20:449:45
25.Kurtti Kyösti74:41+24:1110:13
26.Pajari TommiPohjant75:09+24:3910:17
27.Pääkkönen JarmoONMKY75:12+24:4210:18
28.Moilanen EeroKiimU75:38+25:0810:21
29.Lempinen HannuFujitsu75:39+25:0910:21
30.Kattilakoski Teemu77:04+26:3410:33
31.Huuhka KaiKiimU78:03+27:3310:41
32.Suomio Pekka78:16+27:4610:43
33.Luodonpää RistoAlatPi78:30+28:0010:45
34.Mikkonen AlpoOYS/Vapari79:25+28:5510:52
35.Päkkilä Pertti79:48+29:1810:55
36.Horsma AaroKiimU81:31+31:0111:10
37.Vaarala Harri81:40+31:1011:11
38.Mäkelä EsaIisu83:24+32:5411:25
39.Riippa IlkkaOpu90:28+39:5812:23
40.Lehtomäki Juha92:24+41:5412:39
41.Heikkinen Markku93:46+43:1612:50
42.Haka JaniHalTo94:14+43:4412:54
43.Leinonen Marko98:13+47:4313:27
44.Kaipala RaunoOYS/Vapari101:46+51:1613:56
45.Valasma Harri103:36+53:0614:11
46.Kivinen Janne106:00+55:3014:31
Ruotsalainen KeijoOYUS62:04 8:30
Niemelä UrpoPohjant0:00 0:00
B-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Munsterhjelm Camilla54:24 9:42
2.Kangas Margit55:14+0:509:51
3.Talvensaari HanneVePo57:15+2:5110:13
4.Sjöstrand Anna58:03+3:3910:21
5.Fredriksson CaritaPohjant58:51+4:2710:30
6.Väänänen MerviOYS/Vapari66:08+11:4411:48
7.Hyrkäs TeijaLänRa67:27+13:0312:02
8.Elme Anna-Leena67:45+13:2112:05
9.Maunu Susanna72:38+18:1412:58
10.Kokkonen HannaOYS/Vapari79:48+25:2414:15
11.Pelkonen MaijaOSVA86:43+32:1915:29
12.Ruuska RauniOsVa87:42+33:1815:39
13.Koivula Leena88:00+33:3615:42
14.Heikkinen Salla90:25+36:0116:08
B-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiPohjant42:45 7:38
2.Mäkinen JuhaniSalRe43:41+0:567:48
3.Karppinen AleksiLaiVe44:07+1:227:52
4.Parkkinen VillePohjant46:12+3:278:15
5.Merilä SeppoOYUS46:15+3:308:15
6.Rönkkö TimoVePo47:36+4:518:30
7.Ala-Reinikka JaakkoRasKu47:39+4:548:30
8.Karppinen JoukoLaiVe49:09+6:248:46
9.Salminen JormaVaKa49:47+7:028:53
10.Kuivalainen MarkkuIisu49:54+7:098:54
11.Tuohimaa EskoONMKY49:58+7:138:55
12.Parkkinen Pekka50:28+7:439:00
13.Helttunen JanneKiimU51:09+8:249:08
14.Juuso HannuOYUS52:05+9:209:18
15.Potinkara Rami52:12+9:279:19
16.Holma Erkki53:11+10:269:29
17.Lax EssiPohjant53:29+10:449:33
18.Hanhela MaunoHaHe54:49+12:049:47
19.Kauma HeikkiOYS/Vapari54:57+12:129:48
20.Herva TuomasPilPa54:57+12:129:48
21.Salovaara Heikki55:20+12:359:52
22.Kela Marko55:35+12:509:55
23.Ylimaunu Matti55:44+12:599:57
24.Pietiläinen ErkkiPeRa55:58+13:139:59
25.Rauhala Antti56:28+13:4310:05
26.Hanhineva Tero57:45+15:0010:18
27.Niemelä TeemuPudU59:05+16:2010:33
28.Ahokoivu HemmoPohjant59:09+16:2410:33
29.Niiniketo KullervoONMKY59:28+16:4310:37
30.Kauppila MikkoKiimU59:40+16:5510:39
31.Ronkainen Tapani60:55+18:1010:52
32.Piiroinen Ilkka61:00+18:1510:53
33.Hovila Jani61:58+19:1311:03
34.Runtti YrjöKiimU62:32+19:4711:10
35.Verronen Mika63:32+20:4711:20
36.Pöyry MattiKiimU63:48+21:0311:23
37.Suurinkeroinen MattiOYS/Vapari63:56+21:1111:25
38.Kallioinen Ari63:57+21:1211:25
39.Lind MattiKiimU65:31+22:4611:41
40.Kurttila Pentti66:13+23:2811:49
41.Herronen Jouni66:58+24:1311:57
42.Wuotila MikaPV68:38+25:5312:15
43.Sandberg Samuli68:44+25:5912:16
44.Hautamäki JarkkoKoskRi69:43+26:5812:26
45.Sauvola Tarmo69:46+27:0112:27
46.Koivumaa SeppoVaKa70:03+27:1812:30
47.Alasiurua Matti70:14+27:2912:32
48.Väänänen Ari71:28+28:4312:45
49.Westerholm Hans71:46+29:0112:48
50.Aatsinki AareVePo73:22+30:3713:06
51.Jäntti MattiPohjant74:16+31:3113:15
52.Hiltunen Kalervo74:17+31:3213:15
53.Veijo Jouko75:43+32:5813:31
54.Herajärvi Mikko77:39+34:5413:51
55.Koivisto Juhani78:25+35:4014:00
56.Kokkonen TimoOLK79:52+37:0714:15
57.Kaila Kari81:36+38:5114:34
58.Mettälä Juuso83:01+40:1614:49
59.Turtinen Matti83:08+40:2314:50
60.Koivula IlkkaPohjant85:58+43:1315:21
61.Haapala Mika87:05+44:2015:33
Kukkonen Iiro81:18 14:31
Lukkarinen OlaviSK-Pohjant52:02 9:17
Ylisiurua Osmo98:52 17:39
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soramäki AnnePeRa32:59 9:09
2.Halme RitvaKiimU35:28+2:299:51
3.Pohjola Tuuli41:02+8:0311:23
4.Liinamaa JohannaPohjant41:31+8:3211:31
5.Rahkola Irma41:49+8:5011:36
6.Hyvärinen Minna42:04+9:0511:41
7.Puolakanaho Päivi42:58+9:5911:56
8.Mäenpää Pia44:06+11:0712:15
9.Jokela RiittaYlikNM45:25+12:2612:36
10.Lämsä SoiliYlikNM45:38+12:3912:40
11.Kotaniemi SariKoskRi47:08+14:0913:05
12.Leinonen Sirkka-liisaPohjant47:11+14:1213:06
13.Vainio SimoPudU48:31+15:3213:28
14.Holma Kaisu48:42+15:4313:31
15.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:31+18:3214:18
16.Koivisto Virpi52:11+19:1214:29
17.Lapinkangas LiisaPera52:17+19:1814:31
18.Autio Kaija53:37+20:3814:53
19.Autio SiskoKoskRi54:10+21:1115:02
20.Aatsinki MirjaVePo61:25+28:2617:03
21.Nikula IrmaOuTa63:22+30:2317:36
22.Kela Mirja64:40+31:4117:57
23.Korkeasalo Vuokko65:04+32:0518:04
24.Kela Merja65:12+32:1318:06
25.Vesala Satu65:44+32:4518:15
26.Hiltunen Marja-Liisa68:16+35:1718:57
27.Pääkkönen Tiina68:24+35:2519:00
28.Jurvakainen HeliKiimU69:03+36:0419:10
29.Päkkilä RiittaKiimU81:02+48:0322:30
30.Ylisiurua Ritva103:36+70:3728:46
Tapio Pia76:50 21:20
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vanhanen KonstaPohjant24:32 6:48
2.Hiltunen ErkkiONMKY31:14+6:428:40
3.Hohtola EsaYliopisto32:37+8:059:03
4.Pelkonen ToivoYlikNM32:40+8:089:04
5.Toropainen PauliONMKY32:59+8:279:09
6.Hukkanen Veijo33:42+9:109:21
7.Nikula ReinoOuTa34:16+9:449:31
8.Schroderus SamuliSK Pohjant.34:24+9:529:33
9.Broström MattiKoskRi34:34+10:029:36
10.Juutinen HannuPohjant38:39+14:0710:44
11.Alalahti JaakkoONMKY38:48+14:1610:46
12.Veijovaara JormaPohjant39:59+15:2711:06
13.Kivinen Juhani40:06+15:3411:08
14.Vainio Aimo40:31+15:5911:15
15.Shroderus SanteriPohjant42:14+17:4211:43
16.Kaimio AuvoIisu42:30+17:5811:48
17.Räisänen HarriKiimU42:46+18:1411:52
18.Vattula EeroONMKY46:13+21:4112:50
19.Pöyry KonstaKiimU47:03+22:3113:04
20.Rahkola Eino47:50+23:1813:17
21.Karjalainen Kari48:21+23:4913:25
22.Saikkonen Toivo48:55+24:2313:35
23.Hanhela PenttiKiimU48:57+24:2513:35
24.Karppinen JariOuTa53:14+28:4214:47
25.Höglund MarkkuHA53:15+28:4314:47
26.Tapio MattiKiimU53:33+29:0114:52
27.Korkalo JormaPohjant53:43+29:1114:55
28.Mikkonen EeroKiimU57:54+33:2216:05
29.Havas MarttiOYUS59:11+34:3916:26
30.Kaverinen Jussi61:24+36:5217:03
31.Pyky EskoKiimU62:11+37:3917:16
32.Hökkä Kyösti62:26+37:5417:20
33.Järvelä Kalevi63:38+39:0617:40
34.Manninen EeroOsVa64:43+40:1117:58
35.Vesala Jukka-Pekka65:44+41:1218:15
36.Karhu Jani66:07+41:3518:21
37.Korhonen Anssi90:03+65:3125:00
38.Kallio Pentti101:34+77:0228:12
Pelkonen HeimoKiimU40:29 11:14
Jaako Mikko0:00 0:00
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila VeeraVePo20:21 10:10
2.Evasti AinoKiimU22:25+2:0411:12
3.Backman SaanaHaHe30:24+10:0315:12
4.Pääkkönen AnnukkaONMKY39:33+19:1219:46
5.Sarkkinen Kaisu46:46+26:2523:23
6.Hirvaskoski HanneleKoskRi51:27+31:0625:43
7.Laurila Kaisu53:23+33:0226:41
8.Höglund VilmaHaHe55:10+34:4927:35
9.Pietiläinen MeeriPeRa55:43+35:2227:51
10.Komulainen Essi62:07+41:4631:03
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila TaneliVepo14:21 7:10
2.Rönkkö Antti-PekkaVePo14:30+0:097:15
3.Neuvonen JussiTuS19:30+5:099:45
4.Kauppila Matias21:32+7:1110:46
5.Vartiainen SuloKiimU25:14+10:5312:37
6.Timisjärvi/Kujala Risto/Jukka27:21+13:0013:40
7.Nykyri Timo31:51+17:3015:55
8.Sundelin Onni43:33+29:1221:46
9.Sundelin LauriHaHe43:37+29:1621:48
10.Pekkarinen Jari48:27+34:0624:13
TR-rata, tytöt 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liinamaa Ella20:13 11:13
2.Valasma Saana30:10+9:5716:45
3.Jurvakainen EllaKiimU34:59+14:4619:26
TR-rata, pojat 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola AapoOuTa19:11 10:39
2.Pernu Juuso19:14+0:0310:41
3.Mäenpää Henri21:35+2:2411:59
4.Jurvakainen AkseliKiimU35:01+15:5019:27
RR-rata, tytöt 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa SiniYlikNM14:58 8:18
2.Liinamaa VenlaPohjant20:42+5:4411:30
3.Goman AnnaVepo23:28+8:3013:02
4.Kukkonen Iisa29:06+14:0816:10
5.Viippola VenlaOuTa30:33+15:3516:58
6.Goman MaijaVepo33:19+18:2118:30
7.Talvensaari PetraVepo34:56+19:5819:24
8.Talvensaari SaagaVePo35:02+20:0419:27
9.Päkkilä Veera52:15+37:1729:01
10.Ruokola SiiriVepo54:41+39:4330:22
11.Ruokola Saara54:53+39:5530:29
Päkkilä Suvi40:53 22:42
RR-rata, pojat 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäenpää Niko17:45 9:51
2.Härkönen SamiOuTa19:52+2:0711:02
3.Pöyry RoopeKiimU19:58+2:1311:05
4.Hiltunen JuhoONMKY20:00+2:1511:06
5.Stenius JereVepo22:43+4:5812:37
6.Kukkonen Elias24:06+6:2113:23
7.Kurtti Arttu28:08+10:2315:37
8.Valasma Kalle40:00+22:1522:13
9.Ponto Leevi47:51+30:0626:35
Jurvakainen OlliKiimU31:31 17:30
Holappa Tomi28:09 15:38
Päkkilä Matti41:02 22:47
Salovaara Saku34:31 19:10
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Haapaniemi NiiloHaHe60:27 -
Pätsi JuhaPosPy74:48 -
Järvinen SeppoOuTa74:06 -
Fredriksson KajPohjant58:44 -
Manninen MarkkuPeRa47:40 -
Putkonen Hanna90:49 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. rtm, 2009-08-27 19:44:30

    Ratatietoja: RR:n lisäksi tarjolla myös TR-rata!

    A-rata 7.2 km 13 rastia
    B-rata 5.4 km 10 rastia
    C-rata 3.4 km 10 rastia
    D-rata 2.0 km 6 rastia
    TR-rata 1.8 km 5 rastia
    RR-rata 2.0 km 5 rastia

    Maasto mukavaa mäkistä kangasmaastoa, välillä käydään suollakin.

    Samalla ratkotaan Kiimingin kunnanmestaruudet.

    Nuorilla sarjat 2-v välein,
    H/D 8RR, H/D 10RR, H/D 12TR, H/D14-18. Aikuisilla sarjat 21, 40, 50, 60, 70.
  2. rasteilla viihtyvä, 2009-08-30 22:30:10

    kiitos teille jo etukäteen oulurasteista,kun nuo edellisen oulurastien kommentit meni aivan liiallisuuksiin.Mukava kun joku vaan niitä jaksaa järjestää.sais olla vaikka kolmet viikossa,että vois valita sopivan ajan itselle,mutta hyvä näinkin.sovitaan ettei pienistä mokista valiteta,ettei nämä rastit lopu kokonaan.
  3. Tuleva osallistuja, 2009-08-31 18:49:48

    Mikä rata kunnanmestaruuskisoissa on milläkin sarjalla? Alustavasti vain jotta tietää varautua radan pituuteen.
  4. kiimu, 2009-08-31 19:25:51

    Kunnanmestaruuskilpailujen ohjeita:
    A-rata: H21, H40
    B-rata: H50, H60, D21, H18, D18
    C-rata: H70, D40, D50, D60,H16,D16
    D-rata: H80, D70, H14, D14
    TR: H12TR, D12TR
    RR: H8RR, H10RR, D8RR, D10RR
  5. Olli P., 2009-09-01 21:12:31

    Tuloksia innokkaimmille tarjolla. Korjailen viestin kirjoittamisen jälkeen siistimpään kuntoon.
  6. mie, 2009-09-01 21:30:40

    No tulipa tulokset nopeasti, hyvä hyvä! Ja muutenkin järjestelyt toimivat loistavasti. Hyvä KiimU!
  7. Olli P., 2009-09-01 21:33:02

    Tulokset siivoiltu. Jotain väärän sukupuolen leimauksia saattaa löytyä, joten ilmoitelkaapa taas virheistä ja puutteista allekirjoittaneelle.
  8. osallistuja, 2009-09-01 22:50:33

    Onko kunnan mest.kilpailujen tulokset jossain sivuilla ??
  9. RH, 2009-09-02 19:05:58

    Kunnan mestaruuskilpailujen tulokset ovat liikuntasihteeri Näpällä. Hän laittaa,kun ehtii ne Kiimingin kunnan nettisivuille. Häneltä löytyy myös palkinnot, jos ei ollut enää jakoaikana paikalla.
    Näpän yhteystiedot löytyy kunnan sivuilta.
  10. Mika, 2009-09-06 22:43:39

    Kunnanmestaruuskisojen tulokset on osoitteessa

    http://www.kiiminki.fi/fi.../liikunta/urheilutuloksia

    Jos palkinto on saamatta, sen voi hakea Kiimingin kunnan vapaa-aikatoimistolta Sykkeestä (kirjaston yhteydestä).