Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
22.9.2009
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Paukun maja
Opastus
Lentokentäntien (nro 815) toisesta kiertoliittymästä n. 11 km Oulusta, mistä 6 km kilpailukeskukseen - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Mika Maaninka 044-2774347
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
258
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Margit59:27 8:29
2.Munsterielm CamillaPohjant60:16+0:498:36
3.Aikio OutiOYS/Vapari63:15+3:489:02
4.Leskelä MaaritOsVa68:19+8:529:45
A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant41:39 5:57
2.Nikkanen MarkkuKoskRi43:35+1:566:13
3.Kangas Hannu45:35+3:566:30
4.Mourujärvi Petri46:36+4:576:39
5.Mäkelä EsaIisu47:37+5:586:48
6.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari48:02+6:236:51
7.Kunnari Esa48:10+6:316:52
8.Nikkari Olli48:23+6:446:54
9.Järvenpää EsaS-10148:43+7:046:57
10.Vihavainen JuhaONMKY49:58+8:197:08
11.Yliniemi MattiYlivKu50:08+8:297:09
12.Seppänen MikaVaKa50:32+8:537:13
13.Heikkilä Jussi51:08+9:297:18
14.Kotaniemi JuhaKoskRi51:09+9:307:18
15.Kivelä TimoHyRa51:11+9:327:18
16.Paakkolanvaara Mikko51:38+9:597:22
17.Fredriksson KajPohjant52:13+10:347:27
18.Syrjäpalo HannuSalRe54:36+12:577:48
19.Rauhala Antti54:48+13:097:49
20.Ronkainen MarkusSK-Pohjant55:01+13:227:51
21.Kaipala RaunoOYS/Vapari55:31+13:527:55
22.Hepokangas EdvinLaiVe55:36+13:577:56
23.Schoderus JariPohjant57:17+15:388:11
24.Tuohimaa EskoONMKY57:25+15:468:12
25.Ronkainen TuomasKoskRi57:30+15:518:12
26.Kivinen Janne57:31+15:528:13
27.Kinnunen Mikko58:13+16:348:19
28.Määttä SakariOulRe58:43+17:048:23
29.Ahokoivu HemmoPohjant58:59+17:208:25
30.Mikkonen ErkkiKoskRi59:13+17:348:27
31.Kaasinen AulisPohjant59:29+17:508:29
32.Nissi Markus59:39+18:008:31
33.Verronen Mika59:51+18:128:33
34.Remsu MikkoOYS/Vapari60:22+18:438:37
35.Rämö Jouko61:49+20:108:49
36.Satomaa JariPohjantähti62:20+20:418:54
37.Alitalo Sami62:41+21:028:57
38.Huuhka KaiKiimU62:48+21:098:58
39.Malinen Ilkka63:01+21:229:00
40.Holma ErkkiOulRe63:07+21:289:01
41.Kurtti Kyösti63:13+21:349:01
42.Herva TuomasPilPa63:20+21:419:02
43.Lyykare Jukka-Pekka65:53+24:149:24
44.Kauma HeikkiOYS/Vapari66:06+24:279:26
45.Hiltunen Jani67:49+26:109:41
46.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari69:18+27:399:54
47.Väänänen Ari73:14+31:3510:27
48.Suomio Pekka73:16+31:3710:28
49.Leinonen Marko73:31+31:5210:30
50.Väliheikki Mika73:33+31:5410:30
51.Sirviö Petri76:17+34:3810:53
52.Heikkinen Markku77:17+35:3811:02
53.Järvinen SeppoOuTa83:45+42:0611:57
B-rata, naiset 5.24 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sjöstrand Anna43:16 8:15
2.Talvensaari HanneVePo43:37+0:218:19
3.Rahkola IrmaOulRe43:55+0:398:22
4.Wallin AnniinaPolvU44:42+1:268:31
5.Lithovius Anna-RiikkaOsVa46:31+3:158:52
6.Moilanen Anne48:30+5:149:15
7.Kilpeläinen Marja49:50+6:349:30
8.Koivikko TarjaSiSe50:33+7:179:38
9.Maunu Susanna52:57+9:4110:06
10.Karjalainen KaisaLaiVe53:59+10:4310:18
11.Holma Kaisu54:07+10:5110:19
12.Laurila Sari54:22+11:0610:22
13.Kiuru EssiPohjant54:44+11:2810:26
14.Kaijanen Tytti55:25+12:0910:34
15.Kokkonen HannaOYS/Vapari55:57+12:4110:40
16.Väliheikki Susanna56:14+12:5810:43
17.Nissi Johanna59:11+15:5511:17
18.Hokajärvi TuulaOYS/Vapari60:21+17:0511:31
19.Elme Anna-Leena64:36+21:2012:19
20.Parkkinen TeijaRR68:30+25:1413:04
21.Ruuska RauniOsVa73:34+30:1814:02
22.Heikkinen Salla74:36+31:2014:14
23.Koivula Leena77:38+34:2214:48
24.Leskelä Tarja80:27+37:1115:21
B-rata, miehet 5.24 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai34:50 6:38
2.Väyrynen Jarno34:55+0:056:39
3.Helttunen JanneKiimU35:49+0:596:50
4.Ala-Reinikka JaakkoRasKu36:15+1:256:55
5.Huurinainen Kimmo37:50+3:007:13
6.Merilä SeppoOYUS38:07+3:177:16
7.Rahikkala Esa38:17+3:277:18
8.Pelkonen AlpoOsVa38:33+3:437:21
9.Ronkainen Tapani38:36+3:467:21
10.Myllymaa KaukoOulRe39:19+4:297:30
11.Kähkölä JuhaPohjant40:19+5:297:41
12.Haajanen JuhaPohjant40:30+5:407:43
13.Heiskanen Juho40:31+5:417:43
14.Vainikainen NiiloTuS41:04+6:147:50
15.Mäkinen JuhaniSalRe41:06+6:167:50
16.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant41:47+6:577:58
17.Juuso HannuOYUS42:00+7:108:00
18.Pitkänen RaimoKoskRi42:06+7:168:02
19.Hovila Jani42:16+7:268:03
20.Horsma AaroKiimU42:22+7:328:05
21.Vainikainen Seppo42:40+7:508:08
22.Lindfors Jukka42:55+8:058:11
23.Kokko Jarno44:26+9:368:28
24.Nissinen NikoPohjant44:28+9:388:29
25.Kaakinen VeliOsVa45:06+10:168:36
26.Närhi Pauli45:19+10:298:38
27.Kallioinen Ari45:21+10:318:39
28.Ehovuo Veijo45:29+10:398:40
29.Nivalainen Jouko45:35+10:458:41
30.Lax ErkkiPohjant46:22+11:328:50
31.Mettälä Juuso47:07+12:178:59
32.Potinkara RamiRaJu47:25+12:359:02
33.Teerikangas Matti47:57+13:079:09
34.Wuotila MikaPV48:20+13:309:13
35.Myllyaho MarkkuSalRe48:29+13:399:15
36.Malm Lauri48:33+13:439:15
37.Vainikainen LasseTuS48:35+13:459:16
38.Vainikainen Jyrki49:23+14:339:25
39.Holmi Lauri49:48+14:589:30
40.Herajärvi Mikko49:49+14:599:30
41.Puurunen ReijoOuTa50:31+15:419:38
42.Koivula RaunoRaPe50:38+15:489:39
43.Lindfors KaleviKalRa51:14+16:249:46
44.Piiroinen Ilkka51:22+16:329:48
45.Herronen Jouni51:48+16:589:53
46.Lampi MattiLNM52:01+17:119:55
47.Juola Esko53:17+18:2710:10
48.Pekonen Arto53:36+18:4610:13
49.Jäntti MattiPohjant53:40+18:5010:14
50.Manninen RasmusOsVa53:42+18:5210:14
51.Alaräisänen Antti54:07+19:1710:19
52.Karhumaa Jouni54:43+19:5310:26
53.Vainio Aimo55:30+20:4010:35
54.Kokkonen TimoKuoSu55:44+20:5410:38
55.Koivumaa SeppoVaKa56:32+21:4210:47
56.Kurttila Pentti56:37+21:4710:48
57.Sauvola Tarmo57:38+22:4810:59
58.Haapala Mika57:41+22:5111:00
59.Kivinen Juhani58:16+23:2611:07
60.Manninen MarkkuPeRa62:54+28:0412:00
61.Manninen EeroOsVa65:21+30:3112:28
62.Veijo Jouko66:32+31:4212:41
63.Lyttinen Kalle68:05+33:1512:59
64.Aatsinki Jukka69:28+34:3813:15
65.Kaila Kari75:14+40:2414:21
66.Remes Pentti98:01+63:1118:42
Haajanen SanteriPohjant0:00 0:00
Haatainen MattiIisu0:00 0:00
C-rata, naiset 4.31 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi SariKoskRi40:16 9:20
2.Karjalainen SeijaLaive41:07+0:519:32
3.Nissinen MariannePohjant43:59+3:4310:12
4.Näsi JuliaanaPohjant44:28+4:1210:19
5.Rantanen Maarit45:50+5:3410:38
6.Pääkkönen KatjaKuPe45:53+5:3710:38
7.Näsi AuroraPohjant47:08+6:5210:56
8.Kivelä Elina51:10+10:5411:52
9.Paaso SannaSalRe54:51+14:3512:43
10.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant55:31+15:1512:52
11.Pelkonen MaijaOSVA56:46+16:3013:10
12.Kela Mirja57:27+17:1113:19
13.Santaniemi Merja58:06+17:5013:28
14.Kinnula IrmaOYS/Vapari58:06+17:5013:28
15.Paakkonen MirjaSalRe60:55+20:3914:08
16.Malm PirkkoOY /Vapari60:59+20:4314:08
17.Loukiainen KristiinaOYS/Vapari62:24+22:0814:28
18.Aatsinki MirjaVePo64:13+23:5714:53
19.Tapio Piia64:31+24:1514:58
20.Haapaniemi Tuula67:17+27:0115:36
21.Löytynoja Päivi67:21+27:0515:37
22.Nikula IrmaOuTa70:24+30:0816:20
23.Herronen TarjaOYS/Vapari73:14+32:5816:59
24.Sorvari PirkkoOSVA76:12+35:5617:40
Pahkala SirpaOYS/Vapari0:00 0:00
Kela Merja0:00 0:00
Miettinen AnnaPohjant0:00 0:00
Laakso Jenni0:00 0:00
Väliheikki Petra0:00 0:00
Paulamäki Hanna0:00 0:00
Remes Mirjam0:00 0:00
C-rata, miehet 4.31 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY32:24 7:31
2.Nikula ReinoOuTa37:26+5:028:41
3.Hohtola EsaYliopisto37:58+5:348:48
4.Konntila Samuli38:44+6:208:59
5.Juutinen HannuPohjant39:21+6:579:07
6.Mattila SeppoKoskRi40:22+7:589:21
7.Mäntykenttä HannuOYUS41:22+8:589:35
8.Runtti YrjöKiimU41:47+9:239:41
9.Nissinen JussiFcFc43:12+10:4810:01
10.Sormunen Miika45:12+12:4810:29
11.Veijovaara JormaPohjant45:59+13:3510:40
12.Alalahti JaakkoONMKY46:00+13:3610:40
13.Pietilä Jorma46:00+13:3610:40
14.Lohi Jussa46:49+14:2510:51
15.Ylitalo Rauno47:45+15:2111:04
16.Korkalo JormaPohjant49:14+16:5011:25
17.Kaimio AuvoIisu49:42+17:1811:31
18.Karppinen JariOuTa49:47+17:2311:33
19.Haajanen Ville52:39+20:1512:12
20.Anttonen VeikkoKiimU54:42+22:1812:41
21.Halonen PauliOulRe55:11+22:4712:48
22.Höglund Markku55:12+22:4812:48
23.Pelkonen ToivoYlikNM56:23+23:5913:04
24.Rahkola Eino56:44+24:2013:09
25.Sakko JanneOYS vapari58:52+26:2813:39
26.Saikkonen Toivo59:22+26:5813:46
27.Tiittanen Erkki60:59+28:3514:08
28.Tulimaa Ossi61:24+29:0014:14
29.Pahkala Juho61:28+29:0414:15
30.Koivula IlkkaPohjant61:56+29:3214:22
31.Hirvelä Reijo63:39+31:1514:46
Järvelä Kalevi0:00 0:00
D-rata, naiset 2.27 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Stenius VeeraLaive29:03 12:47
2.Hynynen Mari29:42+0:3913:05
3.Meriläinen Hanne30:01+0:5813:13
4.Sarkkinen Kaisu34:49+5:4615:20
5.Leukkunen Tutteli37:38+8:3516:34
6.Mäntykenttä Anja38:12+9:0916:49
7.Höglund VilmaHaHe39:43+10:4017:29
8.Holma Essi59:58+30:5526:25
9.Hast Ketri65:21+36:1828:47
D-rata, miehet 2.27 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toiviainen Perttu24:37 10:50
2.Vartiainen SuloKiimU26:25+1:4811:38
3.Malkamäki Esa30:14+5:3713:19
4.Hiltunen Henri65:13+40:3628:43
5.Romero Oscar84:36+59:5937:16
Leskelä VilleOsVa0:00 0:00
Nimetön 0:00 0:00
RR-rata, tytöt 1.98 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alitalo Heidi18:01 9:05
2.Rossi LauraPohjant18:16+0:159:13
3.Ainassaari AnnaOsVa19:13+1:129:42
4.Tuomaala Anni20:04+2:0310:08
5.Tuomaala Aino22:22+4:2111:17
6.Ainassaari Aino22:48+4:4711:30
7.Anttila MineaPohjant28:40+10:3914:28
8.Limingoja Senni36:16+18:1518:18
9.Limingoja Ella36:25+18:2418:23
10.Nikkari Liisa36:28+18:2718:25
11.Leskelä Anni36:34+18:3318:28
RR-rata, pojat 1.98 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SamuliOsVa9:18 4:41
2.Kähkölä JohannesPohjant10:13+0:555:09
3.Holappa Joona10:26+1:085:16
4.Vainikainen Tomi11:03+1:455:34
5.Kurkela Joona11:09+1:515:37
6.Ukkola SakariOsVa11:46+2:285:56
7.Tienhaara HarriHaHe11:47+2:295:57
8.Tuomaranta Petteri12:09+2:516:08
9.Leskelä JuhoOSVA12:31+3:136:19
10.Tuomaranta Jere13:48+4:306:58
11.Tuomaranta Juho-Pekka18:03+8:459:06
12.Laurila Santeri19:00+9:429:35
13.Similä Severi31:59+22:4116:09
14.Maunula Jaro33:43+24:2517:01
15.Syrjäpalo Hannes33:55+24:3717:07
16.Maunula Juho34:25+25:0717:22
17.Väänänen Tuure35:24+26:0617:52
18.Nikkari Paavo36:27+27:0918:24
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Kurasto Katja48:36 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. MM, 2009-09-14 23:50:53

    Paukun majan maasto on helppokulkuista hiekkakangasta, jolla risteilee kohtuullisen paljon eritasoisia uria. Pisimmille radoille on (hakemalla) haettu myös hitaampia maaston osia reitille.

    Ratapituudet:
    A-rata 7,00 km 15 rastia
    B-rata 5,24 km 12 rastia
    C-rata 4,31 km 9 rastia
    D-rata 2,27 km 6 rastia
    RR-rata 1,98 km 4 rastia

    Huomaa myös RR ennakkotiedoista poiketen. Maastoon pääsee syyskuiseen tapaan klo. 16.30 - 18.00. Rasteja aletaan hakemaan maastosta klo. 19.30 alkaen.

    Samalla järjestetään Oulunsalon kunnanmestaruuskisat.

    Sarjajako radoittain:
    A-rata: D 21, H 21, H 40, H 20, H 18
    B-rata: D 40, D 50, D 20, D 18, H 50, H 60, H 16
    C-rata: D 60, D 16, D 14, H 70, H 80, H 14
    D-rata: D 12, H 12
    RR-rata: D 8, D 10, H 8, H 10

    Palkintojen jako lasten sarjoille klo 18.00 ja aikuisille kunnes kaikki ovat maalissa.

    Tervetuloa!