< Takaisin kalenteriin

Umpimähkä 6.5.2010

Oulun Reipas

Järjestävät seurat: Oulun Reipas ja Oulunsalon Vasama. Radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa 0504634799

Opastus
Hailuodontieltä nro 816 n. 19 km Oulusta, josta noin 6 min ajomatka leirikeskukseen. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
225
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola ElliPohjant51:40 6:58
2.Kangas Margit62:02+10:228:22
A-rata, miehet 7.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen Vesa-VillePohjant33:38 4:32
2.Kujala JouniPohjant34:52+1:144:42
3.Kotamäki IivoIkNV35:52+2:144:50
4.Maaninka MikaOsVa36:37+2:594:56
5.Viippola IlpoOuTa39:18+5:405:18
6.Harju JanneKoskRi39:43+6:055:22
7.Mäkäräinen JouniPohjant40:28+6:505:28
8.Karppinen TimoPohjant41:28+7:505:36
9.Kangas Hannu41:28+7:505:36
10.Saastamoinen AriYSR42:46+9:085:46
11.Kuusikko MarkoSalRe43:18+9:405:51
12.Kivelä JanneKoskRi43:49+10:115:55
13.Nikkanen MarkkuKoskRi44:31+10:536:00
14.Tervo ArhiONMKY44:40+11:026:02
15.Holappa TeuvoRaPe44:44+11:066:02
16.Karvonen SamiSalRe44:48+11:106:03
17.Vihavainen JuhaONMKY44:52+11:146:03
18.Kinnunen Mikko45:17+11:396:07
19.Pyykkö PauliAlatPi45:20+11:426:07
20.Berg Timo45:45+12:076:10
21.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari47:14+13:366:22
22.Matila TommiLänRa48:02+14:246:29
23.Puttonen Jyrki48:09+14:316:30
24.Väänänen Tero48:41+15:036:34
25.Norrkniivilä Jaakko48:58+15:206:37
26.Fredriksson KajPohjant49:12+15:346:38
27.Karppinen JoukoLaiVe49:44+16:066:43
28.Vaarala Harri50:02+16:246:45
29.Näsi JuhoPohjant50:04+16:266:45
30.Sillanpää PerttiPosPy50:05+16:276:46
31.Parkkinen JussiPohjant50:42+17:046:51
32.Järvenpää RaimoIisu51:21+17:436:56
33.Malm LauriOSAO52:03+18:257:02
34.Kaisanlahti Jyrki52:20+18:427:04
35.Rauhala Antti52:42+19:047:07
36.Rantapelkonen TuomoONMKY52:48+19:107:08
37.Syrjäpalo HannuSalRe52:51+19:137:08
38.Tuohimaa EskoONMKY54:24+20:467:21
39.Parkkinen VillePohjant54:30+20:527:21
40.Mikkonen AlpoOYS/Vapari54:51+21:137:24
41.Herva TuomasPilPa56:02+22:247:34
42.Flygare Jukka-Pekka56:24+22:467:37
43.Luodonpää RistoAlatPi57:02+23:247:42
44.Suomio Pekka57:17+23:397:44
45.Riippa IlkkaOpu58:39+25:017:55
46.Kivinen Janne60:18+26:408:08
47.Nikula ReinoOuTa61:36+27:588:19
48.Haajanen SanteriPohjant62:01+28:238:22
49.Kukkohovi ReinoOsVa62:51+29:138:29
50.Pelkonen AlpoOsVa63:54+30:168:38
51.Mäkinen JuhaniSalRe64:50+31:128:45
52.Mikkonen ErkkiKoskRi65:17+31:398:49
53.Leinonen Marko67:01+33:239:03
54.Mäkäräinen Janne69:21+35:439:22
55.Valasma HarriYlikNM82:20+48:4211:07
Lalli Pasi0:00 0:00
Ilmonen Markus0:00 0:00
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martinmäki KaisuPohjantähti33:01 6:06
2.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe40:29+7:287:29
3.Simola LottaOYS/Vapari41:20+8:197:39
4.Sneck SirpaPohjant43:08+10:077:59
5.Junnila Anu43:24+10:238:02
6.Niemelä Mervi47:11+14:108:44
7.Sillanpää ElinaPohjant47:49+14:488:51
8.Holma KaisuOulRe50:13+17:129:17
9.Kokkonen HannaOYS/Vapari51:23+18:229:30
10.Maunu Susanna52:07+19:069:39
11.Kauppinen LiisaSuomRa54:12+21:1110:02
12.Ruuska RauniOsVa58:25+25:2410:49
13.Aikio OutiOYS/Vapari59:20+26:1910:59
14.Korkiakoski Mervi60:41+27:4011:14
15.Pelkonen MaijaOSVA64:08+31:0711:52
16.Korkiakoski Anna-LeenaVapari66:08+33:0712:14
17.Heikkinen SallaRasHy67:08+34:0712:25
18.Vepsäläinen Johanna70:50+37:4913:07
19.Koivula Leena71:35+38:3413:15
20.Rahikkala Pirjo84:22+51:2115:37
21.Kiuru EssiPohjant116:23+83:2221:33
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU31:09 5:46
2.Nissi Markus32:13+1:045:57
3.Korppi HeikkiOH32:48+1:396:04
4.Ahokoivu HemmoPohjant33:22+2:136:10
5.Moilanen EeroVePo35:29+4:206:34
6.Schroderus SanteriPohjant36:09+5:006:41
7.Soppela Pete36:23+5:146:44
8.Ruokamo EeroONMKY36:27+5:186:45
9.Korhonen Jukka36:28+5:196:45
10.Parkkinen PekkaPohjant36:45+5:366:48
11.Niemelä TeemuPudU36:45+5:366:48
12.Hovila Jani38:26+7:177:07
13.Verronen Mika38:27+7:187:07
14.Siirilä Jukka38:34+7:257:08
15.Toropainen PauliONMKY38:45+7:367:10
16.Pitkänen RaimoKoskRi39:11+8:027:15
17.Kuivalainen MarkkuIisu39:11+8:027:15
18.Schroderus SamuliPohjant39:20+8:117:17
19.Tapaninaho KaleviONMKY39:34+8:257:19
20.Kela MarkoOulRe39:52+8:437:22
21.Huurinainen Kimmo40:05+8:567:25
22.Kauma HeikkiOYS/Vapari40:34+9:257:30
23.Väyrynen Jarno41:35+10:267:42
24.Puurunen ReijoOuTa42:30+11:217:52
25.Reima VanhanenPohjant42:32+11:237:52
26.Haapaniemi NiiloHaHe42:44+11:357:54
27.Kangas Seppo42:55+11:467:56
28.Heinikoski Kauko43:01+11:527:57
29.Heinkoski KaleviIHS43:15+12:068:00
30.Kallioinen AriPohjant44:41+13:328:16
31.Kurvi Perttu45:10+14:018:21
32.Holma ErkkiOulRe46:07+14:588:32
33.Vainio Aimo46:34+15:258:37
34.Kurttila Pentti46:59+15:508:42
35.Niemelä Matti47:17+16:088:45
36.Sauvola Tarmo47:24+16:158:46
37.Sillanpää TommiPohjant47:36+16:278:48
38.Ronkainen Tapani47:41+16:328:49
39.Norrkniivilä MarttiPulkPo47:43+16:348:50
40.Kinnula AhtiKEV48:10+17:018:55
41.Okkonen JaakkoKempele49:15+18:069:07
42.Heikkinen Markku50:32+19:239:21
43.Pöykkölä Jouko51:19+20:109:30
44.Kokkonen TimoOLK51:27+20:189:31
45.Salminen Sulo52:46+21:379:46
46.Lampi MattiLNM53:15+22:069:51
47.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari56:33+25:2410:28
48.Kurula JuhaniPohjant58:47+27:3810:53
49.Kaila Kari61:37+30:2811:24
50.Hanhela JaniHaHe65:31+34:2212:07
51.Lehtosaari JariHaHe65:35+34:2612:08
52.Martikka Jarmo65:42+34:3312:10
53.Harjunmaa Lassi67:52+36:4312:34
54.Tallberg Tom70:36+39:2713:04
55.Hoikkala TimoFC Parta73:26+42:1713:35
56.Lalli JukkaHauHe73:50+42:4113:40
Eskola PasiSK-Mortis0:00 0:00
Tarkka ErkkiPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant28:19 7:39
2.Turtinen SatuYlikNM28:30+0:117:42
3.Näsi JuliaanaPohjant29:40+1:218:01
4.Rantanen Maarit32:13+3:548:42
5.Elme Anna-Leena32:50+4:318:52
6.Suvanne SirpaLaive35:32+7:139:36
7.Hyvönen JohannaPohjant38:12+9:5310:19
8.Lehtosaari SusannaOSVA39:20+11:0110:37
9.Alitalo PäiviOsVa40:40+12:2110:59
10.Ylitolonen Marjukka40:59+12:4011:04
11.Korkiakoski AnjaOsVa43:49+15:3011:50
12.Ainassaari KaisuOsVa44:18+15:5911:58
13.Suvanne PäiviLaive46:09+17:5012:28
14.Ihme Biritta46:42+18:2312:37
15.Kela MirjaOulRe48:36+20:1713:08
16.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant49:41+21:2213:25
17.Kaprio MaiSK Mortis51:56+23:3714:02
18.Kaakkonen MirjaOYS/Vapari52:00+23:4114:03
19.Nikula IrmaOuTa52:05+23:4614:04
20.Malm PirkkoOYS/Vapari52:06+23:4714:04
21.Kivelä Elina53:51+25:3214:33
22.Julin Anne-Maarit56:06+27:4715:09
23.Sarkkinen Kaisu70:12+41:5318:58
24.Lehtosaari Aino-MariaHaHe71:24+43:0519:17
25.Tienhaar NeeaHaHe73:02+44:4319:44
26.Isoaho Pirkko-Liisa78:00+49:4121:04
27.Ponto Hellä79:11+50:5221:24
28.Prittilahti HelmiHaHe79:21+51:0221:26
29.Posio Tiina79:43+51:2421:32
30.Hast Katri79:46+51:2721:33
31.Ylimannila Paula83:06+54:4722:27
32.Kleindienst Beate83:09+54:5022:28
33.Salminen Mari83:15+54:5622:30
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palosaari ReijoOuTa26:51 7:15
2.Juutinen HannuPohjant26:55+0:047:16
3.Wuotila MikaPV29:40+2:498:01
4.Pernu JereSK-Pohjant30:28+3:378:14
5.Rönkkö Antti-PekkaVePo30:40+3:498:17
6.Räisänen HarriKiimU31:06+4:158:24
7.Pääkkö JuhaPohjant31:53+5:028:37
8.Mäntykenttä HannuOYUS32:02+5:118:39
9.Kivinen Juhani33:34+6:439:04
10.Mattila SeppoKoskRi33:43+6:529:06
11.Sneck AttePohjant33:54+7:039:09
12.Kurula JohannesPohjant34:04+7:139:12
13.Veijovaara JormaPohjant34:54+8:039:25
14.Ervasti OnniPeRa35:17+8:269:32
15.Kaimio Auvo36:16+9:259:48
16.Nauska Seppo36:46+9:559:56
17.Rankinen Juho37:51+11:0010:13
18.Viippola AapoOuTa38:12+11:2110:19
19.Pietilä Jorma38:37+11:4610:26
20.Yli-Eerola EsaHlT39:31+12:4010:40
21.Karppinen JariOuTa40:38+13:4710:58
22.Rahkola Eino41:13+14:2211:08
23.Sakkko JanneOYS/Vapari41:34+14:4311:14
24.Eronen Ville42:44+15:5311:32
25.Koivula IlkkaPohjant45:52+19:0112:23
26.Havas MarttiOYUS55:11+28:2014:54
27.Latvarasku Jukka59:32+32:4116:05
28.Myllylä Jari60:24+33:3316:19
29.Myllylä Juuso60:27+33:3616:20
30.Tienhaara HarriHaHe74:24+47:3320:06
31.Leukkunen Marko74:55+48:0420:14
32.Salonen PaavoPohjant78:46+51:5521:17
33.Grekelä AnttiHaHe79:08+52:1721:23
34.Heikkinen Mika86:29+59:3823:22
35.Pirttiaho Lauri112:27+85:3630:23
Mikkonen AnteroKoskRi0:00 0:00
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korpioja Anita34:51 16:35
2.Pelkonen Sanni42:27+7:3620:12
3.Höglund VilmaHaHe44:32+9:4121:12
4.Lehtosaari KatariinaHaHe50:56+16:0524:15
5.Lehtosaari KristiinaHaHe50:58+16:0724:16
6.Väänänen MerviOYS/Vapari59:44+24:5328:26
7.Leskelä Anni60:55+26:0429:00
8.Meriläinen EijaOYS / Vapari61:46+26:5529:24
9.Still MariaOYS / Vapari64:14+29:2330:35
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hamina Martti18:56 9:00
2.Kariniemi HeikkiPeRa22:16+3:2010:36
3.Holappa Joona26:12+7:1612:28
4.Kortteinen Pekka27:38+8:4213:09
5.Patana Joonas31:33+12:3715:01
6.Korkeakoski Mikko32:12+13:1615:20
7.Nuutinen LeeviHaHe36:19+17:2317:17
8.Jokinen TuomasYlivKu37:29+18:3317:50
9.Holma Santeri41:26+22:3019:43

Lisää kommentti

Kommentit

  1. K.M, 2010-04-28 10:30:46

    Maastossa oli maanataina lunta toisin paikoin n.10-15 sm ,mutta pystytään pitää iltarastit.
    Ratapituudet A-rata 7,4km
    B-rata 5,4km
    C-rata 3,7km
    D-rata2,1km
    Huom! Parkkitilat ovat ahtaat. Suosikaa kimppakyytiä.
    maaomistajien toivomuksena on että välttäkää jäkäliköllä juoksua.
  2. Kauko M, 2010-05-03 14:31:30

    Huom! Järjestävinä seuroina ovat OULUNSALON VASAMA ja OULUN REIPAS.
    Lumet olivat maastosta melkein sulaneet.
    Huom! maali auvautuu kello 17.00 ja sulkeutuu kello 20.30
    Kilpailukeskus on Seurakunnan maja Umpimähkä.
  3. eku, 2010-05-06 21:03:58

    Olipas kertakaikkisen hieno ilma, rastit ja iloinen tunnelma!
  4. Santi, 2010-05-06 23:06:18

    Niin oli. Toivottavasti hienot jäkäliköt eivät kärsineet kohtuuttomasti.
  5. Hese, 2010-05-06 23:39:42

    Kiitos, olipas hieno kevätkirmaisua, sai päästellä karstat koneesta todella hienossa maastossa.