< Takaisin kalenteriin

Virpiniemi 18.5.2010

Perämeren Rasti

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Onni Ervasti 044-2910501

Opastus
Tieltä 847 Kellon liikekeskus - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
378
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM48:44 7:10
2.Silventoinen UllaSK-Pohjant51:18+2:347:32
3.Leskelä MaaritOSVA62:20+13:369:10
4.Aikio OutiOYS/Vapari62:41+13:579:13
5.Sjöstrand Anna69:05+20:2110:09
A-rata, miehet 6.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriPohjant40:07 5:53
2.Kangas Hannu42:23+2:166:13
3.Keltamäki KimmoYSR42:53+2:466:18
4.Pessa MarkusAlatPi42:53+2:466:18
5.Tirroniemi SamiOuTa44:13+4:066:30
6.Tahkokorpi JussiRasTiimi44:17+4:106:30
7.Mourujärvi PetriHaHe44:17+4:106:30
8.Madetoja Ari-PekkaKäTa44:46+4:396:35
9.Keltamäki SeppoYSR45:10+5:036:38
10.Tuomaala Janne45:27+5:206:41
11.Nikkari OlliOsVa45:58+5:516:45
12.Puurunen OlliOuTa46:27+6:206:49
13.Kunnari Esa46:30+6:236:50
14.Heinikoski Kauko46:56+6:496:54
15.Näsi JuhoPohjant47:08+7:016:55
16.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari47:43+7:367:01
17.Seppänen MikaVaKa48:11+8:047:05
18.Moilanen EeroVePo48:37+8:307:08
19.Huuhka KaiKiimU49:15+9:087:14
20.Järvenpää RaimoIisu50:00+9:537:21
21.Matkaselkä EetuSalRe51:06+10:597:30
22.Hurskainen PenttiOulRe51:46+11:397:36
23.Väänänen Tero52:02+11:557:39
24.Norrkniivilä Jaakko52:04+11:577:39
25.Kinnunen Mikko52:56+12:497:47
26.Fredriksson KajPohjant53:13+13:067:49
27.Tuohimaa EskoONMKY53:25+13:187:51
28.Rousu SeppoAlatPi54:24+14:178:00
29.Kaipala RaunoOYS/Vapari54:35+14:288:01
30.Lempinen HannuFujitsu54:55+14:488:04
31.Berg Timo55:00+14:538:05
32.Myllymaa KaukoOulRe55:12+15:058:07
33.Puttonen Jyrki56:59+16:528:22
34.Suomio Pekka57:32+17:258:27
35.Tiiro TimoIisu57:51+17:448:30
36.Oksanen JarkkoPilPa58:46+18:398:38
37.Mäkäräinen Janne58:50+18:438:39
38.Paakolanvaara Mikko58:52+18:458:39
39.Kaiponen Jukka59:24+19:178:44
40.Kotaniemi Pasi60:40+20:338:55
41.Leinonen Marko60:44+20:378:55
42.Koivunen Timo61:20+21:139:01
43.Backman KariIiY61:22+21:159:01
44.Lalli Pasi62:03+21:569:07
45.Sillanpää PerttiPosPy62:27+22:209:11
46.Haajanen SanteriPohjant63:01+22:549:16
47.Alaraasakka Eero63:10+23:039:17
48.Pelkonen AlpoOSVA63:52+23:459:23
49.Grekelä AnttiHaHe63:54+23:479:23
50.Hokkanen Matti64:25+24:189:28
51.Ruotsalainen KeijoOYUS65:44+25:379:40
52.Niinimaa Juha-pekka66:02+25:559:42
53.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari67:03+26:569:51
54.Verronen Mika67:39+27:329:56
55.Malinen Ilkka68:18+28:1110:02
56.Riippa Ilkka70:14+30:0710:19
57.Alitalo SamiSK-Pohjant71:22+31:1510:29
58.Norrkniivilä Martti71:28+31:2110:30
59.Turtinen Pauli79:33+39:2611:41
Taito-rata, naiset 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen SatuYNN50:15 8:58
2.Keltamäki TiiaPohjant52:05+1:509:18
3.Paavola MiraOuTa60:46+10:3110:51
4.Aatsinki TanjaHaHe62:57+12:4211:14
5.Hirvikoski KirsiViiSu64:51+14:3611:34
6.Säävälä Anni-ElinaVePo67:27+17:1212:02
7.Jämsä KirsiHaHe68:31+18:1612:14
8.Jokikokko TarjaOuTa69:01+18:4612:19
9.Pirttilahti OrvokkiHaHe77:45+27:3013:53
10.Puurunen JohannaPohjolan Akat82:06+31:5114:39
11.Jaatinen MiljaHaHe98:19+48:0417:33
12.Ylitolonen Marjukka106:42+56:2719:03
13.Sundelin Päivi117:26+67:1120:58
Taito-rata, miehet 5.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant32:10 5:44
2.Kotaniemi JuhaKoskRi36:33+4:236:31
3.Nikkanen MarkkuKoskRi37:39+5:296:43
4.Hautala MattiONMKY37:48+5:386:45
5.Räisänen KariKiimU40:01+7:517:08
6.Pukema JarnoOuTa41:03+8:537:19
7.Korppi HeikkiOH41:13+9:037:21
8.Halonen VesaPohjant42:06+9:567:31
9.Holappa TeuvoRaPe42:34+10:247:36
10.Kuopus AkiPudU42:45+10:357:38
11.Jurvakainen MikaKiimU43:34+11:247:46
12.Suorsa MattiPudU44:44+12:347:59
13.Nygård MarkkuOpu46:07+13:578:14
14.Merilä SeppoOYUS46:20+14:108:16
15.Palosaari ReijoOuTa46:51+14:418:21
16.Pääkkönen JarmoONMKY47:42+15:328:31
17.Räisänen HarriKiimU48:10+16:008:36
18.Päkkilä Jukka48:26+16:168:38
19.Lukkari Junnu48:34+16:248:40
20.Haarala JyrkiViiSu48:40+16:308:41
21.Vaarala Harri48:48+16:388:42
22.Niemelä TeemuPudU49:15+17:058:47
23.Niemelä UrpoPohjant49:51+17:418:54
24.Ahokoivu HemmoPohjant49:56+17:468:55
25.Lehtosaari JariHaHe50:27+18:179:00
26.Vihavainen JuhaONMKY50:27+18:179:00
27.Juuso HannuOYUS50:53+18:439:05
28.Kivinen Janne51:18+19:089:09
29.Pitkänen RaimoKoskRi51:42+19:329:13
30.Rämö Jouko51:59+19:499:16
31.Schroderus SamuliPohjant52:59+20:499:27
32.Siirilä Jukka53:01+20:519:28
33.Känsäkoski Markku53:24+21:149:32
34.Härkönen AnttiPudU53:30+21:209:33
35.Väliheikki MikaLaive54:05+21:559:39
36.Mäntykenttä HannuOYUS54:15+22:059:41
37.Ollonen PetriKoskRi55:11+23:019:51
38.Kurttila Pentti56:17+24:0710:03
39.Schoderus JariPohjant57:20+25:1010:14
40.Schroderus SanteriPohjant57:27+25:1710:15
41.Mäkinen SeppoPohjant58:50+26:4010:30
42.Putila Risto60:25+28:1510:47
43.Sauvola Tarmo62:52+30:4211:13
44.Väänänen Ari63:02+30:5211:15
45.Kivinen Juhani64:11+32:0111:27
46.Sundelin JuhaHaHe117:20+85:1020:57
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-Riitta38:30 7:51
2.Karjalainen KaisaLaive41:38+3:088:29
3.Leskelä KatriYNM42:42+4:128:42
4.Hankonen JohannaSalRe42:46+4:168:43
5.Niinimäki RiittaOYS/Vapari42:50+4:208:44
6.Nummi MaaritLaiVe43:49+5:198:56
7.Näsi AurooraPohjant44:08+5:389:00
8.Näsi JuliaanaPohjant44:53+6:239:09
9.Juntunen MarjutIiY44:55+6:259:10
10.Elme Anna-Leena45:39+7:099:18
11.Kangas Margit45:51+7:219:21
12.Isolahti Anna-KaisaPohjant46:49+8:199:33
13.Piirto Marjo48:42+10:129:56
14.Kauppinen LiisaSuomRa51:09+12:3910:26
15.Seppänen MarkeKoskRi51:11+12:4110:26
16.Lamberg Anja-LeenaSalRe54:15+15:4511:04
17.Herronen TarjaOYS/Vapari57:05+18:3511:38
18.Holma KaisuOulRe57:25+18:5511:43
19.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari58:22+19:5211:54
20.Kokkonen HannaOYS/Vapari59:44+21:1412:11
21.Putkonen Hanna60:37+22:0712:22
22.Karjalainen SeijaLaive61:45+23:1512:36
23.Pelkonen MaijaOSVA62:43+24:1312:47
24.Pöykkölä Hannele66:56+28:2613:39
25.Suvanne SirpaLaiVe67:17+28:4713:43
26.Korkiakoski Anna-Leena68:02+29:3213:53
27.Ruuska RauniOsVa68:44+30:1414:01
28.Niemi NiinaPohjolan Akat68:59+30:2914:04
29.Kauppila VeeraVePo72:54+34:2414:52
30.Löytynoja Päivi80:35+42:0516:26
31.Pekonen Jenni82:51+44:2116:54
32.Eskelinen Taina86:50+48:2017:43
33.Jääskeläinen MinnaPohjolan Akat126:33+88:0325:49
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Järvenpää EsaS-10131:11 6:21
2.Takalo Tero34:36+3:257:03
3.Juntunen OlliPeRa35:05+3:547:09
4.Sorvari Kerkko36:26+5:157:26
5.Eskola PasiSK-Mortis36:37+5:267:28
6.Huotari MikkoKuPe38:10+6:597:47
7.Kukkonen IiroOuTa38:41+7:307:53
8.Maansaari JariHaHe38:47+7:367:54
9.Laurila Mika39:31+8:208:03
10.Haapaniemi NiiloHaHe39:33+8:228:04
11.Heiskanen JuhaKKP40:40+9:298:17
12.Kuivalainen MarkkuIisu40:46+9:358:19
13.Kilpeläinen Ville40:55+9:448:21
14.Maunula TeuvoOYUS41:40+10:298:30
15.Wuotila MikaPV42:00+10:498:34
16.Vanhanen Reima42:03+10:528:34
17.Siira Marko42:09+10:588:36
18.Holma ErkkiOulRe42:10+10:598:36
19.Korhonen Jukka42:19+11:088:38
20.Nöjd HeikkiIinYr42:38+11:278:42
21.Kukkohovi ReinoOSVA42:41+11:308:42
22.Nummi EinoLaiVe42:49+11:388:44
23.Kujala Esa42:52+11:418:44
24.Roppola AriOulRe43:24+12:138:51
25.Kähkölä JuhaPohjant43:34+12:238:53
26.Potinkara Rami43:40+12:298:54
27.Puurunen ReijoOuTa43:50+12:398:56
28.Kela MarkoOulRe43:59+12:488:58
29.Särkelä Samuli45:47+14:369:20
30.Rankinen Juho47:30+16:199:41
31.Rönkkö Antti-PekkaVePo47:36+16:259:42
32.Karhumaa Jouni47:59+16:489:47
33.Kallioinen AriPohjant48:27+17:169:53
34.Heinikoski Kalevi49:19+18:0810:03
35.Jussila Jani49:27+18:1610:05
36.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant50:00+18:4910:12
37.Hekkala Urpo50:02+18:5110:12
38.Ylimaunu Matti50:13+19:0210:14
39.Harjumaa Lasse50:15+19:0410:15
40.Heikkinen Pasi50:50+19:3910:22
41.Mettälä Juuso51:00+19:4910:24
42.Herajärvi MikkoPohjanv.51:10+19:5910:26
43.Parkkinen Tapio51:22+20:1110:28
44.Kurula JuhaniPohjant51:40+20:2910:32
45.Piirto Jarkko51:51+20:4010:34
46.Pesonen Mika52:10+20:5910:38
47.Karvosenoja Pauli52:22+21:1110:41
48.Lindvall Tuomo52:33+21:2210:43
49.Juntunen ReijoIiY53:15+22:0410:52
50.Lindfors Jukka53:18+22:0710:52
51.Jäntti MattiPohjant53:27+22:1610:54
52.Sihvola Tuomo53:52+22:4110:59
53.Jussila PenttiONMKY53:59+22:4811:01
54.Koivula RaunoRaPe54:40+23:2911:09
55.Rahikkala Esa55:19+24:0811:17
56.Jaako Mikko55:39+24:2811:21
57.Eronen Ville56:20+25:0911:29
58.Herronen Jouni56:27+25:1611:31
59.Huhtalo Pasi57:07+25:5611:39
60.Valasma HarriYlikNM57:10+25:5911:40
61.Lalli Jukka57:10+25:5911:40
62.Koivisto Juhani57:38+26:2711:45
63.Nikkanen Antti58:39+27:2811:58
64.Kokkonen TimoOLK59:50+28:3912:12
65.Veijo Jouko60:22+29:1112:19
66.Korkalo JormaPohjant61:20+30:0912:31
67.Nissinen Kari63:38+32:2712:59
68.Okkonen Jaakko64:35+33:2413:10
69.Tallberg Tom65:14+34:0313:18
70.Valtanen Ari-PekkaPihkan68:03+36:5213:53
71.Ruuska Harri68:03+36:5213:53
72.Haataja Hannu68:08+36:5713:54
73.Ylieerola EsaHLT71:20+40:0914:33
74.Nivalainen Jouko73:39+42:2815:01
75.Pekonen Arto75:01+43:5015:18
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi SariKoskRi26:30 8:16
2.Miettinen AnnaSK-Pohjant32:47+6:1710:14
3.Sahlberg TuijaPohjant32:52+6:2210:16
4.Koivisto Virpi33:01+6:3110:19
5.Rintala TuuliSiSe33:05+6:3510:20
6.Koivikko TarjaSiSe33:08+6:3810:21
7.Parkkila SatuPudU33:54+7:2410:35
8.Lappalainen SaijaLaiVe34:26+7:5610:45
9.Lämsä SoiliYlikNM35:12+8:4211:00
10.Pajulampi Ulla36:42+10:1211:28
11.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant37:23+10:5311:40
12.Suvanne PäiviLaive37:23+10:5311:40
13.Heino SannaS-200039:11+12:4112:14
14.Hanhela RailiKiimU39:16+12:4612:16
15.Linnalaitinen TiinaNivU39:27+12:5712:19
16.Piipponen Riina40:19+13:4912:35
17.Kela MirjaOulRe40:30+14:0012:39
18.Laakso Jenni41:04+14:3412:50
19.Anttila AnnariinaPohjant41:15+14:4512:53
20.Junes-Kähkölä Anu41:27+14:5712:57
21.Lapinkangas LiisaPeRa41:54+15:2413:05
22.Soramäki AnnePeRa41:54+15:2413:05
23.Nikula IrmaOuTa42:14+15:4413:11
24.Korkeasalo Vuokko42:59+16:2913:25
25.Jurvakainen HeliKiimU43:07+16:3713:28
26.Haapasalo Henriikka49:25+22:5515:26
27.Hiltunen Marja-Liisa50:40+24:1015:50
28.Myllynen Annika51:24+24:5416:03
29.Sarkkinen Kaisu53:03+26:3316:34
30.Ponto Hellä53:18+26:4816:39
31.Pirttilahti Helli53:28+26:5816:42
32.Karppinen ElinaOuTa53:59+27:2916:52
33.Ylimannila Paula57:08+30:3817:51
34.Koivunen SiniS-10157:42+31:1218:01
35.Nikula Helmi63:56+37:2619:58
36.Laine Saara64:01+37:3120:00
37.Erkkilä PäiviOYS/Vapari71:40+45:1022:23
38.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari71:47+45:1722:25
39.Pääkkönen PauliinaKiimU82:11+55:4125:40
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rauhala Antti23:12 7:15
2.Karhu Jani23:41+0:297:24
3.Juutinen HannuPohjant24:57+1:457:47
4.Rahkola EeroOulRe24:58+1:467:48
5.Hiltunen ErkkiONMKY25:07+1:557:50
6.Tuominen JuhoOYS/Vapari25:32+2:207:58
7.Kotila HarriYlikNM25:41+2:298:01
8.Konttila Samuli26:47+3:358:22
9.Hohtola EsaYliopisto28:12+5:008:48
10.Pohjamo SamuliPeRa28:16+5:048:50
11.Vainio Aimo28:34+5:228:55
12.Veijovaara JormaPohjant28:38+5:268:56
13.Tienhaara JariHaHe29:24+6:129:11
14.Pääkkö JuhaPohjant30:13+7:019:26
15.Patana Timo31:00+7:489:41
16.Kaimio Auvo31:09+7:579:44
17.Tolonen Jyrki31:43+8:319:54
18.Timonen Ilkka32:01+8:4910:00
19.Runtti YrjöKiimU32:46+9:3410:14
20.Sipola Heikki33:17+10:0510:24
21.Sakko JanneOYS/Vapari35:24+12:1211:03
22.Ponkala Jaakko35:25+12:1311:04
23.Latvarosku Jukka35:40+12:2811:08
24.Vainio SimoPudU35:40+12:2811:08
25.Mattila SeppoKoskRi36:40+13:2811:27
26.Pernu JerePohjant36:53+13:4111:31
27.Vartiainen SuloKiimU37:00+13:4811:33
28.Koivula IlkkaPohjant37:50+14:3811:49
29.Hanhela PaavoKiimU39:08+15:5612:13
30.Koivula AnteroOYS/Vapari41:35+18:2312:59
31.Rahkola Eino41:50+18:3813:04
32.Kurula JohannesPohjant42:29+19:1713:16
33.Puolanan MikkoSuRa46:15+23:0314:27
34.Torvinen jaSavo46:28+23:1614:31
35.Pyky EskoKiimU47:20+24:0814:47
36.Mylly Tapio49:01+25:4915:19
37.Nykyri Timo49:59+26:4715:37
38.Kukkola Ilkka50:49+27:3715:52
39.Mettovaara Pekka54:11+30:5916:55
40.Pernu IlkkaOuTa56:11+32:5917:33
41.Pirttiaho Lauri58:43+35:3118:20
42.Höglund MarkkuHA74:43+51:3123:20
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Stenius VeeraLaive17:56 9:57
2.Hakala HannaHaHe18:48+0:5210:26
3.Juntunen JohannaIinYr21:22+3:2611:52
4.Korhonen Kaisla22:20+4:2412:24
5.Väliheikki Julia23:12+5:1612:53
6.Maansaari Emilia26:29+8:3314:42
7.Tienhaara NeeaHaHe28:24+10:2815:46
8.Backman SaanaHaHe29:52+11:5616:35
9.Nokela TiinaOYS/Vapari32:17+14:2117:56
10.Pöykkölä Annileena32:22+14:2617:58
11.Niva HeiniLaive32:46+14:5018:12
12.Alitalo HeidiOsVa34:35+16:3919:12
13.Ponkala Pirkko36:36+18:4020:20
14.Valasma SaanaYlikNM37:27+19:3120:48
15.Hongisto Hennareetta39:18+21:2221:50
16.Höglund VilmaHaHe44:43+26:4724:50
17.Kumpula Maija46:16+28:2025:42
18.Pääkkönen TiinaKiimU46:18+28:2225:43
19.Still MariaOYS/Vapari47:08+29:1226:11
20.Voipio Hanna-Maria50:54+32:5828:16
21.Hautala TuulaONMKY50:55+32:5928:17
22.Pihlajaniemi HelkaWBB51:50+33:5428:47
23.Mutka Kerttu63:48+45:5235:26
24.Leinonen Emilia71:27+53:3139:41
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila Matias14:45 8:11
2.Hiltunen JuhoONMKY20:37+5:5211:27
3.Hamina Martti24:29+9:4413:36
4.Tienhaara HarriHaHe28:12+13:2715:40
5.Jurvakainen OlliKiimU35:17+20:3219:36
6.Jurvakainen AkseliKiimU35:21+20:3619:38
7.Aatsinki AtteHaHe37:26+22:4120:47
8.Tuominen Pentti38:31+23:4621:23
9.Alitalo JoonasOsVa39:39+24:5422:01
10.Klasila JarkkoPeRa41:14+26:2922:54
11.Kaikkonen Jere51:45+37:0028:45
12.Kaikkonen Jarkko51:50+37:0528:47
13.Pitkänen TeuvoIisu56:25+41:4031:20
14.Celentano Haike59:03+44:1832:48
15.Paakkolavaara Kalle93:20+78:3551:51
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Niva SaraLaive54:53 -
Siponen KimmoPohjant32:35 -
Väliheikki SusannaLaiVe74:05 -
Kela MerjaOulRe38:17 -
Seppänen Aimo65:01 -
Nisula MikkoPeRa40:51 -
Hanhela JaniHaHe30:29 -
Hanhela MaunoHaHe40:52 -
Mikkonen ErkkiKoskRi57:21 -
Kerola PenttiKiimU43:16 -
Kantola Jani66:03 -
Rahkola IrmaOulRe44:27 -
Ukkola LeilaHaHe79:28 -
Järvelä Kalevi45:33 -
Jokinen Suvi53:31 -
Ylisiurua TiinaIinYr47:29 -
Pirttiaho Atte56:38 -
Myllylä Juuso48:43 -
Moilanen Anne61:03 -
Alalahti JaakkoONMKY49:37 -
Nuutinen KeijoHaHe65:22 -
Satomaa JariPohjant49:58 -
Bastman Henri66:20 -
Väyrynen Jarno50:31 -
Pöykkölä Jouko74:11 -
Ukkola EmmaHaHe52:46 -
Mäntykenttä AnjaOYUS82:38 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Onni, 2010-05-14 11:17:09

    Virpiniemessä ti 18.5 Käytössä uusi kartta. 1:5000.
    A-rata 6,8km
    B-rata 4,9km
    C-rata 3,2km
    D-rata 1,8km
    Tervetuloa
  2. Jukka T, 2010-05-14 13:08:38

    Tarjolla myös Taitokoulun rastinottoharjoitus, jossa 40 rastia(niilläkin emit leimaus). Matka taitoharjoitus radalla 5.6 km.
  3. Onni, 2010-05-14 13:09:28

    Virpiniemeen lisättiin vielä:
    "Taito" rata 5,6km, jossa 40 rastia
  4. Erkki, 2010-05-18 20:53:35

    Oli aivan upea tuo TAITO rata tänään, peräti 40 rastipistettä !

    Todella hienosti järjestetty, mahtavaan kangasmaastoon ja ilmatkin oli junailtu loistavasti.

    Jo rastilla 18 alkoi janottaa ja tuntui että eikö nämä ikinä lopu. Sitten rastilla 33 oli mahtava tunne että kohta jo maalissa. Viimeiset pummini tein rastilta 38 lähtiessä..

    Vuosikymmenen ylivoimaisesti parhaat iltarastit ! Täysi 10+ järjestäjille.

    Isot kiitokset !
  5. jumi, 2010-05-18 23:32:12

    Taito-rata oli rautaa myös minun mielestäni, kiitos!
  6. Olli P., 2010-05-19 00:06:56

    Myös A-rata oli poikaa, joten kiitokset siitä! Tulokset eivät ole vielä saapuneet postilaatikkoon, mutta hyvää kannattanee odottaa.