< Takaisin kalenteriin

Takkuranta 17.6.2010

Oulun Tarmo

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Sami Tirroniemi 0403442528

Opastus
Takkurannan risteyksestä (vanhalta Haukipudas-Oulu tieltä) - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
283
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sjöstrand Anna67:14 10:11
2.Aikio OutiOYS/Vapari73:35+6:2111:08
3.Käkelä MaijaOYS/Vapari81:24+14:1012:20
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Suorsa Vesa-MattiPohjant45:59 6:58
2.Siponen KimmoPohjant49:29+3:307:29
3.Maaninka MikaOsVa51:59+6:007:52
4.Näsi JuhoPohjant54:07+8:088:11
5.Hautala MattiONMKY55:39+9:408:25
6.Halonen VesaPohjant56:11+10:128:30
7.Mäkinen SeppoPohjant56:29+10:308:33
8.Madetoja Juho57:40+11:418:44
9.Nissi Markus57:54+11:558:46
10.Haarala JyrkiViiSu59:56+13:579:04
11.Pyykkö PauliAlatPi60:03+14:049:05
12.Hintikka Mikko60:18+14:199:08
13.Nummi JaniVaKa61:08+15:099:15
14.Moilanen EeroVePo61:43+15:449:21
15.Väyrynen Jarno63:04+17:059:33
16.Nissinen NikoPohjant63:47+17:489:39
17.Pajari TommiPohjant63:50+17:519:40
18.Nikkanen MarkkuKoskRi64:01+18:029:41
19.Fredriksson KajPohjant65:42+19:439:57
20.Manninen AriNivU66:34+20:3510:05
21.Lalli Pasi67:32+21:3310:13
22.Tolonen RaineVePo67:43+21:4410:15
23.Tuohimaa EskoONMKY68:17+22:1810:20
24.Höynälä Jouko68:20+22:2110:21
25.Ojala Kai68:25+22:2610:21
26.Piirto Jarkko69:32+23:3310:32
27.Paaso-Rantala PerttiIiY69:44+23:4510:33
28.Hurskainen PenttiOulRe69:55+23:5610:35
29.Halonen TeroKoskRi70:18+24:1910:39
30.Leinonen Marko71:08+25:0910:46
31.Suomio Pekka71:32+25:3310:50
32.Berg Timo71:49+25:5010:52
33.Pekkarinen JariPohjant72:20+26:2110:57
34.Savukoski MattiYllRa75:11+29:1211:23
35.Savukoski MarkkuYllRa75:14+29:1511:23
36.Backman KariIiY75:36+29:3711:27
37.Järvi Markku77:59+32:0011:48
38.Malm Lauri78:02+32:0311:49
39.Rankinen Juho78:09+32:1011:50
40.Rauhala Antti79:16+33:1712:00
41.Riippa IlkkaOpu80:52+34:5312:15
42.Hintikka Juha-Matti83:11+37:1212:36
43.Kaipala RaunoOYS/Vapari83:22+37:2312:37
44.Malinen Ilkka86:38+40:3913:07
45.Ahokoivu HemmoPohjant86:54+40:5513:10
46.Rämö Jouko89:35+43:3613:34
47.Puttonen Jyrki92:25+46:2614:00
48.Holma ErkkiOulRe94:23+48:2414:18
49.Mikkonen AlpoOYS/Vapari98:00+52:0114:50
50.Pelkonen AlpoOsVa101:36+55:3715:23
51.Pinosto Juho102:52+56:5315:35
52.Loukusa Markku126:47+80:4819:12
Vainio Timo0:00 0:00
Seppänen Aimo0:00 0:00
Siirilä Jukka64:04 9:42
Kivinen Janne0:00 0:00
Roppola AriOulRe0:00 0:00
Vainio Mikko0:00 0:00
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turtinen SatuYlikNM55:20 11:04
2.Junnila Anu58:16+2:5611:39
3.Hirvikoski KirsiViiSu61:10+5:5012:14
4.Holma KaisuOulRe62:57+7:3712:35
5.Seppänen MarkeKoskRi63:02+7:4212:36
6.Kokkonen HannaOYS/Vapari63:13+7:5312:38
7.Tolonen Tarja63:45+8:2512:45
8.Isolahti Anna-KaisaPohjant64:01+8:4112:48
9.Kiuru EssiPohjant65:08+9:4813:01
10.Maunu Susanna65:11+9:5113:02
11.Koivikko TarjaSiSe72:23+17:0314:28
12.Väyrynen Kaarina73:34+18:1414:42
13.Pirttilahti OrvokkiHaHe78:16+22:5615:39
14.Korkiakoski Anna-Leena81:55+26:3516:23
15.Pelkonen MaijaOSVA84:34+29:1416:54
16.Alaraasakka Riitta-Liisa88:19+32:5917:39
17.Tihinen Kati89:40+34:2017:56
18.Saarenpää Kaisa89:56+34:3617:59
19.Isoaho Pirkko-Liisa94:09+38:4918:49
20.Laitala Anu94:23+39:0318:52
21.Niemi NiinaPohjolan Akat94:50+39:3018:58
22.Heikkinen SallaOsVa96:34+41:1419:18
23.Alitalo PäiviOsVa96:54+41:3419:22
24.Koivula Leena97:00+41:4019:24
25.Ylitolonen Marjukka100:07+44:4720:01
26.Vepsäläinen JohannaPohjolan Akat103:42+48:2220:44
27.Karsikas Sara107:12+51:5221:26
28.Höyhtyä Marja114:57+59:3722:59
Kela MerjaOulRe64:12 12:50
Lämsä SoiliYlikNM0:00 0:00
Jokela RiittaYlikNM0:00 0:00
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Posti HarriKoskRi41:13 8:14
2.Peltokorpi Miikka41:52+0:398:22
3.Höynälä Jouko42:29+1:168:29
4.Ojala Kai42:56+1:438:35
5.Toropainen PauliONMKY45:40+4:279:08
6.Järnfors Janne45:45+4:329:09
7.Heikkinen Pasi45:57+4:449:11
8.Karhu Jani46:51+5:389:22
9.Korhonen Jukka47:25+6:129:29
10.Kinnula AhtiKEV47:32+6:199:30
11.Kaasinen AulisPohjant49:52+8:399:58
12.Kukkohovi ReinoOsVa51:18+10:0510:15
13.Juntunen OlliPeRa51:29+10:1610:17
14.Uusimaa MarkkuPeRa51:52+10:3910:22
15.Mikkonen ErkkiKoskRi53:22+12:0910:40
16.Vanhanen ReimaPohjant53:42+12:2910:44
17.Saloranta Seppo54:10+12:5710:50
18.Vainio Aimo54:24+13:1110:52
19.Harju Pauli54:50+13:3710:58
20.Alitalo SamiOsVa55:01+13:4811:00
21.Mursu Mikko55:24+14:1111:04
22.Pelkonen ToivoYlikNM57:16+16:0311:27
23.Merilä SeppoOYUS57:26+16:1311:29
24.Soini Toni58:18+17:0511:39
25.Soppela Pete58:26+17:1311:41
26.Rahikkala Esa58:59+17:4611:47
27.Paaso JoukoONMKY59:02+17:4911:48
28.Veijo Jouko59:54+18:4111:58
29.Savilampi Jani60:34+19:2112:06
30.Peltonen Aarne61:30+20:1712:18
31.Takalo Tero62:07+20:5412:25
32.Kurula JuhaniPohjant62:53+21:4012:34
33.Hovila Jani62:56+21:4312:35
34.Kemppainen Timo63:11+21:5812:38
35.Dahlbacka Sebastian63:21+22:0812:40
36.Kokkonen TimoOLK63:26+22:1312:41
37.Väänänen Ari64:07+22:5412:49
38.Broström MattiKoskRi64:13+23:0012:50
39.Huhtalo Pasi65:20+24:0713:04
40.Harjumaa Lasse66:56+25:4313:23
41.Heikkinen Markku67:11+25:5813:26
42.Sihvola Tuomo72:03+30:5014:24
43.Korkalo JormaPohjant74:23+33:1014:52
44.Karhumaa Jouni75:42+34:2915:08
45.Kivinen Juhani78:19+37:0615:39
46.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant80:54+39:4116:10
47.Rantakokko Timo81:20+40:0716:16
48.Nissinen Kari81:24+40:1116:16
49.Kaila Kari82:02+40:4916:24
50.Jussila PenttiONMKY82:07+40:5416:25
51.Heinikoski Kalevi82:37+41:2416:31
52.Koivula IlkkaPohjant83:11+41:5816:38
53.Okkonen Jaakko83:55+42:4216:47
54.Pirttiaho Lauri84:06+42:5316:49
55.Latva-Rasku Jukka84:23+43:1016:52
56.Hiekkaranta Matti87:54+46:4117:34
57.Hirvelä Reijo89:55+48:4217:59
58.Ehovuo Veijo90:00+48:4718:00
59.Jokinen Heikki93:56+52:4318:47
60.Sarpola Simo94:03+52:5018:48
61.Laitala Ville94:18+53:0518:51
62.Rahja OsmoONMKY97:13+56:0019:26
63.Jokela Petri98:30+57:1719:42
64.Vainikainen Niilo101:56+60:4320:23
65.Törmi Risto102:32+61:1920:30
66.Pärssinen Heikki107:18+66:0521:27
Savolainen JouniPohjant0:00 0:00
Veijovaara MikaVaaSu0:00 0:00
Perälä Aki86:22 17:16
Haapaniemi NiiloHaHe53:32 10:42
Juntunen ReijoIiY0:00 0:00
Juutinen HannuPohjant0:00 0:00
Koivisto Juhani112:01 22:24
Vuoti Mikko0:00 0:00
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AurooraPohjant28:00 8:14
2.Rahkola IrmaOulRe32:15+4:159:29
3.Jämsä KirsiHaHe35:27+7:2710:25
4.Näsi JuliaanaPohjant36:11+8:1110:38
5.Yli-Pyky PirkkoPohjant38:07+10:0711:12
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari38:15+10:1511:15
7.Karjula SallaPohjant38:44+10:4411:23
8.Soramäki AnnePeRa40:40+12:4011:57
9.Lapinkangas LiisaPeRa42:35+14:3512:31
10.Nissinen MariannePohjant42:47+14:4712:35
11.Sirviö VenlaPohjant42:57+14:5712:37
12.Mäenpää Piia48:31+20:3114:16
13.Keränen Katja51:14+23:1415:04
14.Tapio Pia51:17+23:1715:05
15.Hilli Tuija54:01+26:0115:53
16.Rahikkala Pirjo54:23+26:2315:59
17.Kärkkäinen Katja59:11+31:1117:24
18.Juntunen JohannaIinYr62:02+34:0218:14
19.Malm PirkkoOYS/Vapari62:32+34:3218:23
20.Paakkonen MirjaOuys/Vapari62:36+34:3618:24
21.Aatsinki MirjaVePo62:40+34:4018:25
22.Sahl TuijaPohjant62:55+34:5518:30
23.Vähäkuopus Pia62:59+34:5918:31
24.Mäkelä Sanna66:16+38:1619:29
25.Sarkkinen Kaisu69:32+41:3220:27
26.Parkkila TanjaOYS/Vapari72:22+44:2221:17
27.Still Marja72:47+44:4721:24
28.Hongisto MerjaOuTa84:00+56:0024:42
29.Sorvari PirkkoOSVA89:33+61:3326:20
30.Mikkonen Tiina138:39+110:3940:46
Korkeasalo VuokkoHaHe0:00 0:00
Mälkiä Tanja0:00 0:00
Kela ElisaOsVa0:00 0:00
Lievonen Kirsti0:00 0:00
Siponen Sanna0:00 0:00
Hautala TuulaONMKY0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Wuotila MikaPV31:37 9:17
2.Hytönen Kari32:52+1:159:40
3.Hohtola EsaYliopisto32:55+1:189:40
4.Ruotsalainen KeijoOYUS33:50+2:139:57
5.Mattila SeppoKoskRi34:39+3:0210:11
6.Veijovaara JormaPohjant35:43+4:0610:30
7.Puurunen JormaOYUS36:02+4:2510:35
8.Ervasti OnniPeRa36:46+5:0910:48
9.Alalahti JaakkoONMKY37:33+5:5611:02
10.Kaimio Auvo39:49+8:1211:42
11.Herajärvi MikkoPohjanv.40:15+8:3811:50
12.Rahkola EeroOulRe40:30+8:5311:54
13.Salmela JuhaniONMKY41:05+9:2812:05
14.Kakko AukustiIisu41:17+9:4012:08
15.Kurula JohannesPohjant42:55+11:1812:37
16.Pohjamo SamuliPeRa42:55+11:1812:37
17.Niiniketo KullervoONMKY43:22+11:4512:45
18.Viippola AapoOuTa46:06+14:2913:33
19.Runtti YrjöKiimU47:21+15:4413:55
20.Pietilä Jukka-Pekka47:45+16:0814:02
21.Hamina Martti48:01+16:2414:07
22.Haapala Mika51:03+19:2615:00
23.Rahkola Eino51:55+20:1815:16
24.Nevala Mikko53:24+21:4715:42
25.Uusimaa Jouni53:30+21:5315:44
26.Pakkanen Esa53:40+22:0315:47
27.Järvelä Kalevi56:58+25:2116:45
28.Järvitalo RaimoHaHe59:43+28:0617:33
29.Nisula MikkoPeRa60:03+28:2617:39
30.Kivilahti Jouni63:20+31:4318:37
31.Heikkinen Ville66:50+35:1319:39
32.Havas MarttiOYUS77:35+45:5822:49
33.Annala TuomoHaHe78:32+46:5523:05
34.Pitkälä Väinö83:08+51:3124:27
35.Korhonen Anssi91:57+60:2027:02
Korhonen Mika0:00 0:00
Pitkänen TeuvoIisu0:00 0:00
Kumpula Erkki0:00 0:00
Manninen EeroOsVa0:00 0:00
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rouhiainen SiniOYS/Vapari23:19 12:57
2.Kela TarjaOSVA25:09+1:5013:58
3.Lapinkangas HeidiPeRa27:26+4:0715:14
4.Härkönen LauraOuTa29:32+6:1316:24
5.Hakala HannaHaHe29:45+6:2616:31
6.Poussu Reetta31:58+8:3917:45
7.Pietilä Merja35:18+11:5919:36
8.Kujala Eerika36:08+12:4920:04
9.Höglund VilmaHaHe41:20+18:0122:57
10.Kangas-Kiljander OYS/Vapari53:47+30:2829:52
Vähäkuopus Heidi0:00 0:00
Holappa SiniYlikNM0:00 0:00
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen SamiOuTa29:32 16:24
2.Mäki-Petäys Matias31:41+2:0917:36
3.Leskinen Eetu31:58+2:2617:45
4.Aatsinki AtteHaHe36:12+6:4020:06
5.Ojuva KasperLapVe37:52+8:2021:02
6.Loukiainen PaavoOYS/Vapari54:02+24:3030:01
7.Kärnä Aarno74:25+44:5341:20
Kaikkonen MarttiIisu50:42 28:10
Holappa TomiYlikNM0:00 0:00
RR-rata, tytöt 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VenlaOuTa24:12 14:14
Härkönen LauraOuTa16:13 9:32
RR-rata, pojat 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nissinen JerePohjant7:09 4:12
2.Viippola AapoOuTa8:17+1:084:52
3.Härkönen SamiOuTa8:36+1:275:03
4.Nissinen JerePohjant12:39+5:307:26
5.Järvitalo Eetu19:19+12:1011:21
6.Niemelä PaavoRasHy19:55+12:4611:42
7.Valkama Anssi22:05+14:5612:59
8.Pirttiaho Tatu26:22+19:1315:30
9.Pirttiaho Atte26:34+19:2515:37
10.Valkama Miika34:07+26:5820:04
11.Karjalainen JaniOuTa34:45+27:3620:26
12.Karjula Iivari43:18+36:0925:28
Haapala Eino49:53 29:20
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Tolonen IikkaPeRa35:26 -
Pirttilahti HelviHaHe99:14 -
Kivelä Elina56:31 -
Jaako Mikko81:26 -
Takkinen EskoKiimU57:03 -
Ponto Hellä99:21 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Tietoja torstain oulurasteista, 2010-06-14 09:17:48

    Torstaina olisi tarjolla seuraavat radat:

    A-rata 6.6km
    B-rata 5.0km
    C-rata 3.4km
    D-rata 1.8km
    RR-rata 1.7km

    T:Sami
  2. Pieni virhe Kalevassa, 2010-06-16 14:38:44

    Tämän päivän kalevaan laitoin vanhingossa hieman virheellisesti tiedon maastoon pääsemisestä. Sinne pääsee kyllä klo 16-19 välisenä aikana.

    Sami
  3. Olli P., 2010-06-17 22:15:42

    Tulokset reissun päältä pikaisesti kännykällä, korjailen kunhan koneelle pääsen.
  4. a- ratalainen, 2010-06-18 08:53:24

    olipahan hyvä ja haastava a-rata. koko ajan sai mennä kieli poskell ettei menny hukkaan. rastit piti ottaa tosi tarkkaan. mukava välillä näinkin !!
  5. suunnistaja, 2010-06-18 09:32:32

    Joo, ei voi kuin onnitella ratamestaria erinomaisesta A-radasta. Tykkäsin myös. Haastetta oli, tiukkaa suunnistamista vaadittiin, muttei se ollut mikään mission impossible.. oli nopeita pitkiä välejä, vaikeita lyhyitä välejä, reitinvalintavaihtoehtoja. Matka oli tarpeeksi pitkä ja maastossa oli vaihtelua jopa yksittäisellä rastivälillä. Kiitos!