< Takaisin kalenteriin

Saarantalli 20.7.2010

Iin Yritys

muuta: Oulun Res.Urheilijoiden sarjakilpailu nro 2

Opastus
Raitotieltä, Pateniemi-Kuivasjärvi tieosuudelta Ahvenojan liikenneympyrästä. Ajoaika n. 3min kilpailukeskukseen - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
295
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola ElliPohjant86:47 12:50
2.Limingoja JohannaOsVa90:13+3:2613:20
3.Aikio OutiOYS/Vapari100:16+13:2914:49
A-rata, miehet 6.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriPohjant48:43 7:12
2.Rahko SampoPohjant50:54+2:117:31
3.Tohmola MikaVePo53:10+4:277:51
4.Törmänen MarkoOpu55:55+7:128:16
5.Holappa HannuVePo56:36+7:538:22
6.Nygård MarkkuOpu56:52+8:098:24
7.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari60:11+11:288:54
8.Norrkniivilä Jaakko61:01+12:189:01
9.Matila TommiLänRa61:09+12:269:02
10.Ronkainen TuomasKoskRi61:28+12:459:05
11.Westerholm LasseVePo61:53+13:109:09
12.Tervo ArhiONMKY62:13+13:309:12
13.Kvist PerttiKemsKi62:55+14:129:18
14.Näsi JuhoPohjant63:14+14:319:21
15.Leskelä JyrkiHaHe63:24+14:419:22
16.Saastamoinen AriYSR63:52+15:099:26
17.Seppänen MikaVaKa64:03+15:209:28
18.Puttonen Jyrki64:21+15:389:31
19.Vanhanen ReimaPohjant64:33+15:509:32
20.Leppäniemi MattiOuTa64:34+15:519:33
21.Korhonen Ari-Matti66:54+18:119:53
22.Fredriksson KajPohjant67:13+18:309:56
23.Tahkokorpi JussiRasTiimi67:17+18:349:57
24.Huuhka KaiKiimU68:10+19:2710:05
25.Kotaniemi JuhaKoskRi68:43+20:0010:09
26.Huhtalo Pasi68:45+20:0210:10
27.Moilanen VilhoOsVa69:27+20:4410:16
28.Rousu SeppoAlatPi70:00+21:1710:21
29.Lämsä JanneKEV70:02+21:1910:21
30.Turtinen Pauli70:10+21:2710:22
31.Kaipala RaunoOYS/Vapari71:18+22:3510:32
32.Ojala Kai72:03+23:2010:39
33.Nikkanen MarkkuKoskRi72:22+23:3910:42
34.Toikkanen JariPorvU72:22+23:3910:42
35.Lumme Eero72:29+23:4610:43
36.Berg Timo73:01+24:1810:48
37.Lempinen HannuFujitsu73:40+24:5710:53
38.Nikkari OlliOsVa74:10+25:2710:58
39.Paakkolanvaara Mikko74:48+26:0511:03
40.Pyhtilä Veli75:33+26:5011:10
41.Kotaniemi Pasi76:18+27:3511:17
42.Kangas Seppo76:51+28:0811:22
43.Heiskanen JuhaKKP76:54+28:1111:22
44.Hanhineva Tero77:01+28:1811:23
45.Rankinen Juho77:17+28:3411:25
46.Väänänen Tero77:33+28:5011:28
47.Potinkara Rami77:55+29:1211:31
48.Torvela NikoLeSi81:15+32:3212:01
49.Grekelä AnttiHaHe81:44+33:0112:05
50.Mikkonen ErkkiKoskRi81:56+33:1312:07
51.Juuso HannuOYUS84:25+35:4212:29
52.Riippa IlkkaOpu84:38+35:5512:31
53.Kivinen Janne89:11+40:2813:11
54.Similä Jouni89:46+41:0313:16
55.Palokangas Timo91:06+42:2313:28
56.Leinonen Marko91:52+43:0913:35
57.Kaikkonen Jarmo92:05+43:2213:37
58.Mikkonen AlpoOYS/Vapari93:15+44:3213:47
59.Ruotsalainen KeijoOYUS94:28+45:4513:58
60.Pelkonen AlpoOSVA100:02+51:1914:47
61.Seppänen Aimo100:24+51:4114:51
62.Hiltunen JaniKEV100:34+51:5114:52
B-rata, naiset 5.63 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Talvensaari HanneVePo62:03 11:01
2.Tammelin TuijaPohjant63:20+1:1711:14
3.Ylivaara Annukka63:56+1:5311:21
4.Turtinen SatuYlikNM65:25+3:2211:37
5.Kangas Margit65:30+3:2711:38
6.Kaijanen Tytti66:09+4:0611:44
7.Korhonen Jaana68:38+6:3512:11
8.Ruotsalainen HannaSiSe69:38+7:3512:22
9.Hiltunen Katri71:37+9:3412:43
10.Väänänen MerviOYS/Vapari74:48+12:4513:17
11.Liinamaa JohannaPohjant75:21+13:1813:23
12.Pihlatie Mari77:06+15:0313:41
13.Lehtosaari SusannaOSVA78:22+16:1913:55
14.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari78:29+16:2613:56
15.Kokkonen HannaOYS/Vapari82:51+20:4814:42
16.Ruuska RauniOsVa90:17+28:1416:02
17.Leinonen Leena99:28+37:2517:40
18.Isoaho Pirkko-Liisa102:42+40:3918:14
19.Holma Liisa108:30+46:2719:16
20.Huttunen Jetta118:04+56:0120:58
Argillander Heikki80:46 14:20
Runtti MerjaOYS/Vapari0:00 0:00
B-rata, miehet 5.63 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rantapelkonen TuomoONMKY46:49 8:18
2.Ojala Kai46:56+0:078:20
3.Räisänen KariKiimU47:29+0:408:26
4.Lintula TapaniKärsKa51:26+4:379:08
5.Helttunen JanneKiimU52:18+5:299:17
6.Siirilä Jukka52:51+6:029:23
7.Maansaari JariHaHe53:51+7:029:33
8.Ala-Reinikka JaakkoRasKu54:20+7:319:39
9.Myllymaa KaukoOulRe55:50+9:019:55
10.Karhu Jani56:21+9:3210:00
11.Rauhala Antti56:55+10:0610:06
12.Korhonen Jukka58:08+11:1910:19
13.Hovila Jani58:15+11:2610:20
14.Timonen Pasi58:29+11:4010:23
15.Suomio Pekka58:51+12:0210:27
16.Kuivalainen MarkkuIisu59:59+13:1010:39
17.Aula Kari61:08+14:1910:51
18.Kilpeläinen VeikkoVaKa61:19+14:3010:53
19.Piirto Jarkko61:19+14:3010:53
20.Nissinen NikoPohjant62:41+15:5211:08
21.Rahko MattiPohjant62:56+16:0711:10
22.Lalli JukkaHaHe63:18+16:2911:14
23.Ojuva VeliLapVe63:25+16:3611:15
24.Määttä SakariOulRe63:37+16:4811:17
25.Kallioinen AriPohjant63:54+17:0511:20
26.Vainio Mikko64:31+17:4211:27
27.Verronen Mika65:42+18:5311:40
28.Kukkohovi ReinoOSVA67:10+20:2111:55
29.Manninen RasmusOsVa67:19+20:3011:57
30.Kilpeläinen Ville67:25+20:3611:58
31.Vainio Timo68:19+21:3012:08
32.Kähkölä JuhaPohjant68:19+21:3012:08
33.Laaksonen LasseSuSi70:18+23:2912:29
34.Haapasalo PerttiMuhU70:26+23:3712:30
35.Tonttila Panu71:06+24:1712:37
36.Mursu Mikko71:50+25:0112:45
37.Vainikainen Seppo71:55+25:0612:46
38.Kauma HeikkiOYS/Vapari73:39+26:5013:04
39.Kukkonen IiroOuTa73:47+26:5813:06
40.Jokinen Heikki74:48+27:5913:17
41.Sarpola Simo75:56+29:0713:29
42.Pelkonen ToivoYlikNM76:10+29:2113:31
43.Harjumaa Lasse76:32+29:4313:35
44.Okkonen Jaakko76:58+30:0913:40
45.Liedes SakariIisu78:25+31:3613:55
46.Parkkinen Tapio78:44+31:5513:59
47.Jokela Petri78:47+31:5813:59
48.Piiroinen Ilkka79:30+32:4114:07
49.Heinikoski Kalevi79:36+32:4714:08
50.Herajärvi MikkoPohjanv.79:49+33:0014:10
51.Kurula JuhaniPohjant79:55+33:0614:11
52.Herronen Jouni82:14+35:2514:36
53.Kokkonen TimoOLK83:15+36:2614:47
54.Hirvelä Reijo86:19+39:3015:19
55.Sirviö Petri86:25+39:3615:20
56.Kinnunen Esko88:49+42:0015:46
57.Esko Juha96:59+50:1017:13
58.Koivula IlkkaPohjant110:14+63:2519:34
Lalli Pasi0:00 0:00
C-rata, naiset 3.78 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rajaniemi KatjaS-10139:23 10:25
2.Näsi AuroraPohjant43:58+4:3511:37
3.Mäki-Petäys Eeva44:08+4:4511:40
4.Hyvönen JohannaPohjant45:34+6:1112:03
5.Näsi JuliaanaPohjant46:22+6:5912:15
6.Soramäki AnnePeRa47:07+7:4412:27
7.Lapinkangas LiisaPeRa48:20+8:5712:47
8.Jokela RiittaYlikNM48:47+9:2412:54
9.Pirttilahti OrvokkiHaHe48:50+9:2712:55
10.Lämsä SoiliYlikNM49:10+9:4713:00
11.Nissinen MariannePohjant52:59+13:3614:01
12.Haapasalo HenriikkaPohjant53:18+13:5514:06
13.Kauppila VeeraVePo54:19+14:5614:22
14.Aatsinki MirjaVePo61:30+22:0716:16
15.Niemi Niina62:54+23:3116:38
16.Varjonen Pia63:35+24:1216:49
17.Sahlberg Tuija64:19+24:5617:00
18.Hannuniemi Anne64:23+25:0017:01
19.Rantanen Maarit65:28+26:0517:19
20.Sirviö VenlaPohjant66:35+27:1217:36
21.Mahlakaarto Suvi67:43+28:2017:54
22.Nevala Nina67:43+28:2017:54
23.Immonen HannaOSVA67:44+28:2117:55
24.Kärkkäinen Katja68:10+28:4718:02
25.Nikula IrmaOuTa68:54+29:3118:13
26.Vepsäläinen Johanna69:57+30:3418:30
27.Herronen TarjaOYS/Vapari70:33+31:1018:39
28.Saarenpää Kaisa72:19+32:5619:07
29.Saarenpää Karoliina72:31+33:0819:11
30.Jaatinen MarjoHaHe75:40+36:1720:01
31.Kivelä Sari76:55+37:3220:20
32.Hiltunen Marja-Liisa78:52+39:2920:51
33.Vainio Sanna80:34+41:1121:18
34.Sarkkinen Kaisu80:52+41:2921:23
35.Kortetjärvi SaijaVePo82:24+43:0121:47
36.Erkkilä PäiviOYS/Vapari85:25+46:0222:35
37.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari85:39+46:1622:39
38.Parkkinen Taina88:05+48:4223:18
39.Sorvari PirkkoOSVA91:26+52:0324:11
40.Malm PirkkoOYS/Vapari94:31+55:0825:00
41.Paakkonen MirjaOYS/Vapari94:36+55:1325:01
42.Ponto Hellä94:39+55:1625:02
43.Pirttilahti HelviHaHe94:42+55:1925:03
44.Koskela Katariina97:18+57:5525:44
45.Jukkola Arja99:42+60:1926:22
46.Hongisto MerjaOuTa119:36+80:1331:38
47.Seppänen Lea119:57+80:3431:43
48.Kangas-Giljander SeijaOYS Vapari134:03+94:4035:27
Lahdelma SannaNavi145:17 38:26
Pirhonen Mari-Hanna0:00 0:00
C-rata, miehet 3.78 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehto EsaHS33:07 8:45
2.Tienhaara JukkaHaHe35:43+2:369:26
3.Pitkänen RaimoORUK35:48+2:419:28
4.Nikula ReinoOuTa37:06+3:599:48
5.Hiltunen ErkkiONMKY38:32+5:2510:11
6.Mäntykenttä HannuOYUS40:40+7:3310:45
7.Konttila Samuli41:24+8:1710:57
8.Tienhaara JariHaHe42:54+9:4711:20
9.Karppinen Pentti45:21+12:1411:59
10.Pohjamo SamuliPeRa45:33+12:2612:03
11.Viramo PetteriKiimU46:39+13:3212:20
12.Vainio Aimo47:22+14:1512:31
13.Hohtola EsaYliopisto47:50+14:4312:39
14.Veijovaara JormaPohjant48:05+14:5812:43
15.Ervasti OnniPeRa48:06+14:5912:43
16.Alalahti JaakkoONMKY49:59+16:5213:13
17.Rönkkö Antti-PekkaVePo50:11+17:0413:16
18.Raunio MarkoIisu51:02+17:5513:30
19.Sirviö Tom52:29+19:2213:53
20.Karhumaa Jouni54:38+21:3114:27
21.Niiniketo KullervoONMKY56:05+22:5814:50
22.Haatainen MattiIisu56:17+23:1014:53
23.Haaraniemi Jouni56:20+23:1314:54
24.Rantakokko TimoLappVe56:24+23:1714:55
25.Sakko JanneOYS/Vapari58:17+25:1015:25
26.Eronen Ville58:51+25:4415:34
27.Rossi LauriPohjant59:03+25:5615:37
28.Kurula JohannesPohjant59:14+26:0715:40
29.Puurunen JormaOYUS59:33+26:2615:45
30.Koivumaa SeppoVaKa62:52+29:4516:37
31.Haapala Mika63:12+30:0516:43
32.Vähäoja Pekka63:38+30:3116:50
33.Kaimio Auvo64:26+31:1917:02
34.Nevala Mikko64:38+31:3117:05
35.Mikkola Pekka66:58+33:5117:42
36.Saikkonen Toivo67:04+33:5717:44
37.Manninen EeroOsVa67:25+34:1817:50
38.Rahkola Eino71:12+38:0518:50
39.Pitkälä Väinö73:22+40:1519:24
40.Käräjäoja Jukka74:30+41:2319:42
41.Anttonen VeikkoONMKY77:13+44:0620:25
42.Tähtinen Petri79:53+46:4621:07
43.Havas MarttiOYUS86:22+53:1522:50
44.Koivisto Jere96:30+63:2325:31
45.Mähönen Joonas97:49+64:4225:52
46.Vuorinen Klaus99:42+66:3526:22
47.Jaakkola Marko102:02+68:5526:59
Rahkola EeroOulRe47:06 12:27
Suorajärvi MauriPohjant44:30 11:46
Nikkari OlliOsVa65:45 17:23
Mattila SeppoKoskRi0:00 0:00
D-rata, naiset 2.35 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lapinkangas Miia23:22 9:56
2.Paaso MiraHiKi24:27+1:0510:24
3.Jaatinen MiljaHaHe26:28+3:0611:15
4.Paakkolanvaara 28:51+5:2912:16
5.Rouhiainen SiniOYS/Vapari29:17+5:5512:27
6.Lapinkangas HeidiPeRa31:24+8:0213:21
7.Jaatinen VenlaHaHe31:37+8:1513:27
8.Suvanto Sari33:44+10:2214:21
9.Kujala Annikka35:23+12:0115:03
10.Kangas Taika36:03+12:4115:20
11.Juntunen Veera37:07+13:4515:47
12.Rossi LauraPohjant38:27+15:0516:21
13.Sundelin PäiviHaHe40:08+16:4617:04
14.Sundelin AnniHaHe40:29+17:0717:13
15.Höglund VilmaHaHe44:08+20:4618:46
16.Seppänen Marjo45:43+22:2119:27
17.Saarimaa SannaNivU47:46+24:2420:19
18.Sankelo LottaSKPohjant56:36+33:1424:05
19.Sirviö EevaPohjant61:44+38:2226:16
Vuoti Henni0:00 0:00
D-rata, miehet 2.35 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi HeikkiPeRa24:47 10:32
2.Konttila Tuomas25:11+0:2410:42
3.Hiltunen JuhoONMKY26:17+1:3011:11
4.Järvelä Kalevi27:24+2:3711:39
5.Heikka BenjaminONMKY27:52+3:0511:51
6.Mattanen Niko28:00+3:1311:54
7.Turkka JussiORUK28:28+3:4112:06
8.Tapio MattiKiimU28:34+3:4712:09
9.Annala TuomoHaHe28:50+4:0312:16
10.Mäki-Petäys Matias30:14+5:2712:51
11.Vartiainen SuloKiimU30:54+6:0713:08
12.Kukkonen EliasOuTa32:39+7:5213:53
13.Kokko Sami35:50+11:0315:14
14.Nuutinen LeeviHaHe37:57+13:1016:08
15.Kaikkonen MarttiIisu38:27+13:4016:21
16.Sundelin OnniHaHe40:00+15:1317:01
17.Tienhaara JoukoHaHe45:44+20:5719:27
18.Kallioinen AleksiPohjant52:27+27:4022:19
19.Sirviö PyryPohjant57:46+32:5924:34
20.Huttunen Niilo-PekkaPohjant150:00+125:1363:49
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Vainikainen Lasse73:28 -
Kiuru EssiPohjant74:30 -
Jäntti MattiPohjant83:57 -
Paakkolanvaara Kalle58:56 -
Lithovius Anna-RiikkaOsVa63:35 -
Kurtti Kyösti88:43 -
Jaako Mikko79:56 -
Kukkola MarkkuONMKY26:24 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Onko vai ei?, 2010-07-19 20:51:18

    Kannattaako mennä huomenna Saarantallin seutuville. Onko rasteja vai ei, kun mitään tietoa ei näy??
  2. sampo, 2010-07-19 21:06:27

    kalevassa tais lukia, että on. ja miksei olisi :)
  3. Olli P., 2010-07-19 22:03:05

    Tokihan rastit pidetään, yllä on tiedot. Se, ettei järjestäjä ole tänne ratatietoja etukäteen kertonut, ei tarkoita mitään :)
  4. Suunnistaja, 2010-07-20 19:58:49

    Minulla jäi käsiin ajatuksissani vuokraemit. Mihin voisin sen palauttaa? Esim postilla tai ihan tuoda?
  5. väritkö loppu?, 2010-07-20 20:47:27

    Hyvät oli radat, kartta ja maasto juosta, mutta kartan väritys oli todella huono. Mm. ojia ja suolla olevia avosoita ei nähnyt ei hyvällä eikä pahalla. Kalpeeta oli muuallakin kuin suunnistajan naamassa....
  6. Ihmettelijä, 2010-07-20 22:05:58

    Tapanani ei ole valittaa vapaaehtoisvoimin tehdystä työstä, mutta harmiksi muuten hyvin tehty kartta meni pilalle erittäin vaaleittein värien takia.
  7. Raataja, 2010-07-20 22:16:07

    Jätä vuokraemit seuraavalla kerralla rastitapahtumaan tai soita 040-7267983/Antsu. Tulokset julkaistu KoskRin sivuilla.
  8. pölijä, 2010-07-20 23:38:38

    Se oli hyvä vain, että kartta oli niinkin himmeä, olis saanu olla vieläkin himmeämpi, niin olis osannu paremmin.

    Maasto oli legendansa mukainen, tuli 2-reissua samalla kertaa!
  9. Tasapuolista, 2010-07-21 14:26:43

    Jos olikin värit himmeät, oli ne yhtä himmeät kaikille, joten ei tässä kenenkään yksilön kisaa ole pilattu.
    Jos sataa, kaikki kastuvat tasapuolisesti - toisella kertaa eri olosuhteet.
    Ihme valitusta joka kisan jälkeen, valittajat tervetuloa talkoisiin, niin asiat sujuvat kerrankin viimosen päälle...
  10. suunnistaja, 2010-07-21 14:35:56

    Eihän nämä hyvänen aika mitään kilpailuja ole. Hyvät rastit oli eilen, ei vaan nämä jalat tuossa suossa kulje sitten mihinkään.
  11. Santi, 2010-07-21 15:52:56

    Aikaisemmin kesällä hankin Silvan "peukku" kompassin ja myöhemmin siihen Silvan luupin. Olisiko jollakin vinkkiä miten luupin saisi suhtkoht toimimaan peukkukompassin kanssa.