< Takaisin kalenteriin

Pylkönaho 22.7.2010

Ylikiimingin Nuijamiehet

radat: A,B,C,D ja RR, yhteyshenkilö: Harri Vehkaoja 0409604022

Opastus
Opastus Ylikiimingin keskustan jälkeen tien 836 risteyksestä. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
165
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.65 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS/Vapari88:33 13:18
Väliheikki SusannaLaive0:00 0:00
A-rata, miehet 6.65 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korhonen Ari-Matti51:32 7:44
2.Kotaniemi JuhaKoskRi54:06+2:348:08
3.Hytönen KeijoPohjant55:10+3:388:17
4.Grekelä AnttiHaHe59:58+8:269:01
5.Berg Timo64:48+13:169:44
6.Fredriksson KajPohjant66:01+14:299:55
7.Puttonen Jyrki66:09+14:379:56
8.Päkkilä Pertti68:47+17:1510:20
9.Rämö Jouko68:50+17:1810:21
10.Väänänen TeroKiimU68:52+17:2010:21
11.Hanhineva Tero69:55+18:2310:30
12.Holma ErkkiOulRe70:23+18:5110:35
13.Siponen Tuomas72:33+21:0110:54
14.Rauhala Antti72:44+21:1210:56
15.Karppinen AleksiLaiVe73:53+22:2111:06
16.Lempinen HannuFujitsu74:48+23:1611:14
17.Seppänen Aimo75:09+23:3711:18
18.Potinkara Rami75:24+23:5211:20
19.Mourujärvi PetriHaHe76:54+25:2211:33
20.Ruotsalainen KeijoOYUS77:24+25:5211:38
21.Palokangas Timo80:28+28:5612:06
22.Hiltunen Juho81:49+30:1712:18
23.Luiro JanVePo88:31+36:5913:18
Ilmonen Markus0:00 0:00
Väliheikki Mikael0:00 0:00
B-rata, naiset 5.47 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Käkelä MaijaOYS/Vapari56:29 10:19
2.Hiltunen PäiviONMKY61:01+4:3211:09
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe61:45+5:1611:17
4.Kangas Margit62:45+6:1611:28
5.Kosamo MairePudU63:57+7:2811:41
6.Kotaniemi SariKoskRi67:37+11:0812:21
7.Sahlberg TuijaPohjant70:40+14:1112:55
8.Holma KaisuOulRe72:48+16:1913:18
9.Luiro TaruVePo73:39+17:1013:27
10.Junttola Ulla74:54+18:2513:41
11.Jokikokko TarjaOuTa78:02+21:3314:15
12.Lapinkangas LiisaPeRa81:24+24:5514:52
13.Korhonen Jaana83:20+26:5115:14
14.Ainassaari KaisuOsVa89:17+32:4816:19
15.Kokkonen HannaOYS/Vapari96:50+40:2117:42
16.Heikkinen SallaOsVa99:15+42:4618:08
17.Löytynoja Päivi119:42+63:1321:52
18.Haapaniemi Tuula119:50+63:2121:54
Väliheikki PetraLaive0:00 0:00
B-rata, miehet 5.47 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Apilo OlliRaSa42:36 7:47
2.Airaksinen RistoONMKY43:40+1:047:58
3.Niemelä UrpoPohjant43:46+1:108:00
4.Räisänen KariKiimU45:10+2:348:15
5.Huurinainen KimmoSuoveikot49:35+6:599:03
6.Keinänen KimmoPohjant51:08+8:329:20
7.Myllymaa KaukoOulRe51:15+8:399:22
8.Härkönen AnttiPudU51:25+8:499:23
9.Kela MarkoOulRe52:13+9:379:32
10.Toppari PekkaPuolRy52:13+9:379:32
11.Parkkinen KaukoRR53:32+10:569:47
12.Rankinen Juho54:02+11:269:52
13.Siirilä Jukka54:12+11:369:54
14.Lax ErkkiPohjant55:06+12:3010:04
15.Kuivalainen MarkkuIisu56:34+13:5810:20
16.Suomio Pekka56:56+14:2010:24
17.Kähkölä JuhaPohjant57:07+14:3110:26
18.Pitkänen RaimoKoskRi60:15+17:3911:00
19.Kurula JuhaniPohjant60:50+18:1411:07
20.Vainio Timo61:45+19:0911:17
21.Mikkonen Aku63:20+20:4411:34
22.Kahlos Mikko63:42+21:0611:38
23.Härkönen Aleksi63:49+21:1311:40
24.Määttä SakariOulRe65:29+22:5311:58
25.Sarpola Simo68:02+25:2612:26
26.Wuotila MikaPV69:08+26:3212:38
27.Heinikoski Kalevi69:09+26:3312:38
28.Härkönen Taneli71:17+28:4113:01
29.Junttola Antti71:23+28:4713:02
30.Jäntti MattiPohjant72:16+29:4013:12
31.Herajärvi MikkoPohjanv.72:22+29:4613:13
32.Alasiurua Matti73:14+30:3813:23
33.Kallioinen AriPohjant74:00+31:2413:31
34.Vainio Mikko79:41+37:0514:34
35.Argillander heikki82:58+40:2215:10
36.Vepsäläinen Janne83:17+40:4115:13
37.Karhu Jani84:44+42:0815:29
38.Kokkonen TimoOLK100:10+57:3418:18
Hiltunen ErkkiONMKY70:12 12:50
Manninen RasmusOsVa0:00 0:00
Riihijärvi Antti0:00 0:00
C-rata, naiset 3.98 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Yli-Pyky PirkkoPohjant41:02 10:18
2.Hannuniemi Anne51:31+10:2912:56
3.Kela MirjaOulRe57:09+16:0714:21
4.Herronen TarjaOYS/Vapari60:25+19:2315:10
5.Hiltunen AnnaYlikNM62:12+21:1015:37
6.Kolehmainen Eeva-Maija62:13+21:1115:37
7.Kortetjärvi SaijaVePo65:51+24:4916:32
8.Junttola Sanni65:55+24:5316:33
9.Hiltunen Marja-Liisa68:19+27:1717:09
10.Lapinkangas HeidiPeRa70:51+29:4917:48
11.Karppinen ElinaOuTa72:23+31:2118:11
12.Sirviö VenlaPohjant74:56+33:5418:49
13.Tapio Piia75:58+34:5619:05
14.Erkkilä PäiviOYS/Vapari79:18+38:1619:55
15.Still MariaOys/Vapari79:47+38:4520:02
16.Aatsinki MirjaVePo82:35+41:3320:44
17.Sarkkinen Kaisu86:25+45:2321:42
18.Ylimannila Paula92:55+51:5323:20
19.Sorvari PirkkoOSVA104:31+63:2926:15
Uusitalo AnnikaYlikNM0:00 0:00
C-rata, miehet 3.98 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY35:19 8:52
2.Konttila Samuli35:50+0:319:00
3.Räisänen HarriKiimU37:17+1:589:22
4.Mikkonen AnteroKoskRi37:26+2:079:24
5.Paaso TuomoHiki39:41+4:229:58
6.Lind MattiKiimU42:54+7:3510:46
7.Haapasalo PerttiMuhU43:32+8:1310:56
8.Holappa RaimoHaHe44:16+8:5711:07
9.Puurunen JormaOYUS45:09+9:5011:20
10.Heikkinen Teemu47:28+12:0911:55
11.Vainio Aimo47:41+12:2211:58
12.Rahkola Eino48:30+13:1112:11
13.Pekkala Markus48:57+13:3812:17
14.Kaimio Auvo51:25+16:0612:55
15.Haapala Mika52:14+16:5513:07
16.Runtti YrjöKiimU52:29+17:1013:11
17.Kurula JohannesPohjant53:06+17:4713:20
18.Saikkonen Toivo56:19+21:0014:08
19.Herronen Jouni60:17+24:5815:08
20.Manninen EeroOsVa76:34+41:1519:14
21.Siipola Pekka79:10+43:5119:53
22.Havas MarttiOYUS112:32+77:1328:16
Niiniketo KullervoONMKY0:00 0:00
Repo Juha0:00 0:00
D-rata, naiset 2.57 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paaso MiraHiKi30:32 11:52
2.Holappa SiniYlikNM36:32+6:0014:12
3.Anna GomanVePo39:54+9:2215:31
4.Fredriksson ErikaPohjant43:18+12:4616:50
5.Päkkilä Riitta45:29+14:5717:41
6.Holma EssiOulRe48:18+17:4618:47
7.Keinänen OonaPohjant52:15+21:4320:19
8.Sirviö EevaPohjant56:05+25:3321:49
9.Kela MerjaOulRe59:20+28:4823:05
10.Höglund VilmaHaHe62:36+32:0424:21
11.Huttunen KaisaRaSa139:31+108:5954:17
D-rata, miehet 2.57 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Palokangas Miika22:59 8:56
2.Rossi LauriPohjant32:27+9:2812:37
3.Ruonala Atte32:50+9:5112:46
4.Säävälä Tapio38:03+15:0414:48
5.Säävälä HannuVePo38:19+15:2014:54
6.Nykyri Timo40:25+17:2615:43
7.Tuominen Pentti41:27+18:2816:07
8.Holma SanteriOulRe48:38+25:3918:55
9.Keinänen JuusoPohjant60:04+37:0523:22
10.Huttunen Niilo-PekkaPohjant137:58+114:5953:41
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas TaikaPohjantähti14:55 -
2.Rossi LauraPohjant20:08+5:13-
3.Luiro EmiliaVepo27:13+12:18-
4.Päkkilä Veera27:53+12:58-
5.Päkkilä Venla28:32+13:37-
6.Yrjänä Silla40:48+25:53-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY13:34 -
2.Yli-Pyky OttoPohjant14:01+0:27-
3.Lantto Ville23:33+9:59-
4.Kolehmainen Erik24:46+11:12-
5.Luiro AntonVepo27:23+13:49-
Päkkilä Matti19:43 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Takkinen EskoKiimU38:56 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2010-07-19 22:25:27

    Tervetuloa taas kaupungin laidalle suunnistamaan. Kilpailukeskuksena toimii Pylkönahon ulkoilukeskus.

    Radat:
    A-Rata 6,65km 14 rastia
    B-Rata 5,47km 13 rastia
    C-Rata 3,98km 12 rastia
    D-Rata 2,57km 10 rastia

    Tervetuloa!!

    p.s. Liikuntasetelit eivät valitettavasti käy maksuvälineenä.
  2. Ratamestari, 2010-07-19 22:26:13

    Niin, ja rastireitti on metsässä!! Eli junioritkin tervetuloa!!
  3. Yks harjoottelija, 2010-07-22 21:46:02

    Hienot radat ja haastettakin ihan sopivasti, näin harjoittelijalle. Rastit sopivasti piilossa, ettei liian kaukaa erottanut, joten toi lisämaustetta todella mukavasti.