< Takaisin kalenteriin

Karhunkaarto-Huutilampi 3.8.2010

Koskelankylän Riento

yhteyshenkilö: Risto Paatelma 0405654494 , muuta: Oulun Res.Urheilijoiden sarjakilpailu nro 3

Opastus
VT 20, Oulusta n.9km Kuusamon suuntaan (ramppi 7, Hönttämäki). Ajoaika 3min kilpailukeskukseen - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
318
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola ElliPohjant73:28 10:38
2.Leskelä MaaritOsVa76:14+2:4611:02
3.Kosola EveliinaPohjant79:11+5:4311:28
4.Munsterhjelm CamillaPohjant81:22+7:5411:47
5.Hiltunen PäiviONMKY82:42+9:1411:59
6.Aikio OutiOYS/Vapari102:15+28:4714:49
7.Limingoja JohannaOsVa107:22+33:5415:33
Haajanen Satu0:00 0:00
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant47:02 6:48
2.Mäkinen SeppoPelPo49:52+2:507:13
3.Tuomaala JanneKoskRi52:32+5:307:36
4.Kakko KimmoIisu54:10+7:087:51
5.Suorsa Vesa-MattiPohjant54:19+7:177:52
6.Seppänen MikaVaKa56:04+9:028:07
7.Saastamoinen AriYSR56:34+9:328:11
8.Keskinarkaus JussiFC RuPu57:03+10:018:16
9.Maaninka MikaOsVa57:27+10:258:19
10.Kantomaa JukkaS-200057:40+10:388:21
11.Aunola AkiSalRe59:02+12:008:33
12.Hintikka Mikko60:05+13:038:42
13.Nissi Markus60:27+13:258:45
14.Pajari TommiPohjant60:40+13:388:47
15.Räisänen KariKiimU61:13+14:118:52
16.Paakkolanvaara Mikko61:20+14:188:53
17.Hautala MattiONMKY61:34+14:328:55
18.Tahkokorpi JussiRasTiimi62:16+15:149:01
19.Löytynoja Janne62:42+15:409:05
20.Grekelä AnttiHaHe64:01+16:599:16
21.Fredriksson KajPohjant64:09+17:079:17
22.Moilanen VilhoOsVa66:03+19:019:34
23.Kuopus SauliPudU66:18+19:169:36
24.Väänänen Tero66:19+19:179:36
25.Ollonen PetriKoskRi70:34+23:3210:13
26.Lintula TapaniKärsKa70:44+23:4210:15
27.Pyhtilä Veli72:03+25:0110:26
28.Huuhka KaiKiimU72:54+25:5210:33
29.Kaisanlahti Jyrki73:16+26:1410:37
30.Rousu SeppoAlatPi73:24+26:2210:38
31.Merilä SeppoOYUS73:36+26:3410:40
32.Nousiainen TimoUIFK74:19+27:1710:46
33.Herva TuomasPilPa75:15+28:1310:54
34.Riippa IlkkaOpu75:35+28:3310:57
35.Nikkari OlliOsVa76:40+29:3811:06
36.Ojala Kai77:21+30:1911:12
37.Kotaniemi Pasi78:31+31:2911:22
38.Kinnunen Mikko79:54+32:5211:34
39.Tuohimaa EskoONMKY80:10+33:0811:37
40.Vaarala Harri80:37+33:3511:41
41.Timonen Pasi80:40+33:3811:41
42.Rankinen Juho81:21+34:1911:47
43.Dahlbacka Sebastian81:32+34:3011:48
44.Luodonpää RistoAlatPi85:20+38:1812:22
45.Ruotsalainen KeijoOYUS90:56+43:5413:10
46.Hanhineva Tero91:44+44:4213:17
47.Lukkari Junnu93:12+46:1013:30
48.Puttonen Jyrki96:20+49:1813:57
49.Rämö Jouko97:31+50:2914:07
50.Mäkipollari PauliLynx99:55+52:5314:28
51.Seppänen Aimo101:23+54:2114:41
Korpela Heikki0:00 0:00
Schroderus 0:00 0:00
Vanhanen KonstaPohjant0:00 0:00
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Orava JohannaPeRa49:05 9:26
2.Silventoinen UllaSK-Pohjant57:08+8:0310:59
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe58:19+9:1411:12
4.Näsi AurooraPohjant62:30+13:2512:01
5.Hankonen JohannaSalRe62:41+13:3612:03
6.Näsi JuliaanaPohjant62:57+13:5212:06
7.Nummi MaaritLaiVe63:29+14:2412:12
8.Kaveri MaaritIisu66:56+17:5112:52
9.Kosamo MairePudU67:30+18:2512:58
10.Lamberg Anja-LeenaSalRe69:30+20:2513:21
11.Piirto Marjo70:12+21:0713:30
12.Kangas Margit70:55+21:5013:38
13.Juntunen MarjutIiY72:41+23:3613:58
14.Koivikko TarjaSiSe73:06+24:0114:03
15.Kurvi Minna73:16+24:1114:05
16.Simola LottaOYS/Vapari74:56+25:5114:24
17.Lehtosaari SusannaOSVA76:10+27:0514:38
18.Kokkonen HannaOYS/Vapari76:13+27:0814:39
19.Hyrkäs TeijaLänRa76:22+27:1714:41
20.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari78:24+29:1915:04
21.Fredriksson CaritaPohjant78:34+29:2915:06
22.Junntola Ulla80:49+31:4415:32
23.Tolonen Tarja84:06+35:0116:10
24.Näsi JuliaanaPohjant84:32+35:2716:15
25.Ainassaari KaisuOsVa85:41+36:3616:28
26.Niemi NiinaPohjolan Akat87:52+38:4716:53
27.Holma KaisuOulRe88:11+39:0616:57
28.Pyörälä MaaritOYS/Vapari90:09+41:0417:20
29.Holma Liisa97:40+48:3518:46
30.Isoaho Pirkko-Liisa98:23+49:1818:55
31.Löytynoja Päivi141:06+92:0127:08
32.Haapaniemi Tuula141:15+92:1027:09
Isolahti Anna-Kaisa0:00 0:00
Päkkilä Sallamari0:00 0:00
Aatsinki TanjaHaHe0:00 0:00
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Korppi HeikkiOH43:48 8:25
2.Ojala Kai47:36+3:489:09
3.Helttunen JanneKiimU48:07+4:199:15
4.Moilanen EeroVePo49:17+5:299:28
5.Härkönen AleksiPudU50:02+6:149:37
6.Karppinen AleksiLaiVe50:03+6:159:37
7.Hintikka Juha-Matti50:19+6:319:40
8.Härkönen AnttiPudU51:06+7:189:49
9.Sorvari KerkkoSoJy51:07+7:199:49
10.Myllymaa KaukoOulRe53:09+9:2110:13
11.Liinamaa OlliPohjant53:14+9:2610:14
12.Holma ErkkiOulRe54:12+10:2410:25
13.Juutinen HannuPohjant54:33+10:4510:29
14.Soppela Pete54:50+11:0210:32
15.Viramo PetteriKiimU55:45+11:5710:43
16.Lax ErkkiPohjant56:29+12:4110:51
17.Kähkölä JuhaPohjant56:29+12:4110:51
18.Kela MarkoOulRe56:52+13:0410:56
19.Heiskanen JuhaKKP57:00+13:1210:57
20.Matilainen Kari57:04+13:1610:58
21.Vainikainen Seppo57:13+13:2511:00
22.Konttila Samuli57:33+13:4511:04
23.Huurinainen KimmoSuoveikot57:47+13:5911:06
24.Harju Pauli58:29+14:4111:14
25.Huhtalo Pasi59:15+15:2711:23
26.Juntunen OlliPeRa59:40+15:5211:28
27.Junttola Antti59:50+16:0211:30
28.Toropainen PauliONMKY60:19+16:3111:35
29.Karppinen JoukoLaiVe60:33+16:4511:38
30.Koivunen Timo61:01+17:1311:44
31.Räisänen HarriKiimU61:18+17:3011:47
32.Verronen Mika61:50+18:0211:53
33.Jokela Petri62:29+18:4112:00
34.Karhumaa Jouni63:33+19:4512:13
35.Saloranta Seppo63:34+19:4612:13
36.Arhillander ErkkiVaKa64:14+20:2612:21
37.Leukkunen Marko64:41+20:5312:26
38.Puurunen ReijoOuTa65:02+21:1412:30
39.Pulkka Pekka65:06+21:1812:31
40.Huhtala TeemuVePo65:22+21:3412:34
41.Jussila PasiVePo65:45+21:5712:38
42.Siirilä Jukka65:55+22:0712:40
43.Hovila Jani67:28+23:4012:58
44.Vainio Timo67:42+23:5413:01
45.Similä Jouni67:52+24:0413:03
46.Harjumaa Lasse68:06+24:1813:05
47.Holmi Lauri68:22+24:3413:08
48.Kallioinen AriPohjant69:02+25:1413:16
49.Heikkinen Markku69:31+25:4313:22
50.Rauhala Antti69:48+26:0013:25
51.Andsten Marko72:14+28:2613:53
52.Karhu Jani72:15+28:2713:53
53.Jaako Mikko73:13+29:2514:04
54.Vasala JussiUIFK74:18+30:3014:17
55.Eronen Ville75:37+31:4914:32
56.Kinnunen Esa75:49+32:0114:34
57.Kokkonen TimoOLK76:28+32:4014:42
58.Pakkanen Esa76:59+33:1114:48
59.Wuotila MikaPV77:05+33:1714:49
60.Väänänen Ari77:15+33:2714:51
61.Korhonen Jukka79:19+35:3115:15
62.Herronen Jouni79:29+35:4115:17
63.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari79:30+35:4215:17
64.Kurula JuhaniPohjant79:34+35:4615:18
65.Vainikainen Lasse79:36+35:4815:18
66.Valasma HarriYlikNM79:45+35:5715:20
67.Nissinen Kari79:47+35:5915:20
68.Tolonen Juhani80:09+36:2115:24
69.Tonttila Panu81:49+38:0115:44
70.Hiltunen Kalervo82:14+38:2615:48
71.Pirttiaho Lauri82:26+38:3815:51
72.Teerikangas 83:25+39:3716:02
73.Herajärvi MikkoPohjanv.84:52+41:0416:19
74.Räisänen Jukka84:57+41:0916:20
75.Pääkkö JuhaniPohjant87:01+43:1316:44
76.Luukkonen Simo87:30+43:4216:49
77.Vainio Aimo90:04+46:1617:19
78.Okkonen Jaakko91:03+47:1517:30
79.Hirvelä Reijo91:14+47:2617:32
80.Ehovuo Veijo91:22+47:3417:34
81.Leinonen Marko91:35+47:4717:36
82.Piiroinen Ilkka92:57+49:0917:52
83.Rahja OsmoONMKY102:39+58:5119:44
84.Rantakokko Timo107:20+63:3220:38
85.Parkkinen Tapio113:13+69:2521:46
Sihvola 0:00 0:00
Manninen RasmusOsVa0:00 0:00
Rahikkala Esa0:00 0:00
Piirto Jarkko0:00 0:00
C-rata, naiset 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaOsVa44:25 11:23
2.Hiltunen Katri44:40+0:1511:27
3.Moilanen Anne44:44+0:1911:28
4.Lithovius Aino-EevaLNK50:34+6:0912:57
5.Leinonen Leena51:41+7:1613:15
6.Rantanen Maarit51:51+7:2613:17
7.Jokikokko TarjaOuTa52:35+8:1013:28
8.Lapinkangas LiisaPeRa52:37+8:1213:29
9.Erkkilä PäiviOYS/Vapari55:07+10:4214:07
10.Siponen Sanna55:17+10:5214:10
11.Lapinkangas Miiia55:46+11:2114:17
12.Herronen TarjaOYS/Vapari56:13+11:4814:24
13.Mustonen Merja56:21+11:5614:26
14.Jaatinen MarjoHaHe57:34+13:0914:45
15.Hiltunen Marja-Liisa59:49+15:2415:20
16.Parkkila SatuPudU60:29+16:0415:30
17.Hannuniemi AnnePohjant60:37+16:1215:32
18.Aatsinki MirjaVePo61:52+17:2715:51
19.Nikula IrmaOuTa62:53+18:2816:07
20.Märsynaho MaaretPuolRy64:05+19:4016:25
21.Kärkkäinen Katja65:00+20:3516:40
22.Lappalainen Minna67:28+23:0317:17
23.Seppänen MarjoVaKa67:44+23:1917:22
24.Mahlakaarto Suvi68:04+23:3917:27
25.Nevala Nina68:08+23:4317:28
26.Salminen Laura69:35+25:1017:50
27.Kela MirjaOulRe70:21+25:5618:02
28.Juntunen Veera70:24+25:5918:03
29.Kortetjärvi SaijaVePo70:26+26:0118:03
30.Isoaho Ninni70:53+26:2818:10
31.Jaatinen MiljaHaHe70:58+26:3318:11
32.Jaatinen VenlaHaHe71:08+26:4318:14
33.Rinne Sari71:17+26:5218:16
34.Rahikkala Pirjo72:03+27:3818:28
35.Koivunen SiniYlikNM76:56+32:3119:43
36.Malm PirkkoOYS/Vapari80:22+35:5720:36
37.Paakkonen MirjaOYS/Vapari80:28+36:0320:37
38.Stenius VeeraLaive82:08+37:4321:03
39.Kivelä SariPiKe84:25+40:0021:38
40.Pirttilahti HelviHaHe85:44+41:1921:58
41.Ponto Hellä85:46+41:2121:59
42.Loukiainen KristiinaOYS/Vapari86:36+42:1122:12
43.Pihlajaniemi AnuOys/Vapari86:42+42:1722:13
44.Lampinen Riina88:00+43:3522:33
45.Tapio Piia88:12+43:4722:36
46.Sorvari PirkkoOSVA89:16+44:5122:53
47.Parkkinen Taina90:07+45:4223:06
48.Ylimannila Paula90:15+45:5023:08
49.Lukkari Liisa92:49+48:2423:47
50.Vainio Sanna107:04+62:3927:27
51.Leskelä Tarja135:11+90:4634:39
Vähänen Kaisa0:00 0:00
Kivelä Elina55:58 14:21
Roth RiittaAlavus0:00 0:00
Moilanen Elina0:00 0:00
C-rata, miehet 3.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ylimaunu MattiEVP39:06 10:01
2.Hohtola EsaYliopisto40:09+1:0310:17
3.Markkanen PasiLapVe41:19+2:1310:35
4.Neuvonen JussiOuTa45:30+6:2411:40
5.Nikula ReinoOuTa45:59+6:5311:47
6.Puurunen JormaOYUS46:33+7:2711:56
7.Alalahti JaakkoONMKY47:19+8:1312:07
8.Nauska Seppo48:29+9:2312:25
9.Veijovaara JormaPohjant49:32+10:2612:42
10.Härkönen Taneli50:26+11:2012:55
11.Pohjamo SamuliPeRa50:29+11:2312:56
12.Mattila SeppoKoskRi50:46+11:4013:01
13.Viippola AapoOuTa52:10+13:0413:22
14.Romppainen Juha53:08+14:0213:37
15.Korkalo JormaPohjant53:13+14:0713:38
16.Repo Juha55:06+16:0014:07
17.Mettovaara Pekka56:13+17:0714:24
18.Tapio HarriKiimU56:18+17:1214:26
19.Mikkola Pekka56:32+17:2614:29
20.Kurula JohannesPohjant56:42+17:3614:32
21.Kakko AukustiIisu57:47+18:4114:48
22.Juola EskoOH59:41+20:3515:18
23.Rossi LauriPohjant63:56+24:5016:23
24.Koivula IlkkaPohjant65:07+26:0116:41
25.Järvelä Kalevi73:42+34:3618:53
26.Nykyri Timo76:26+37:2019:35
27.Kaimio Auvo76:38+37:3219:38
28.Palokangas Miika78:07+39:0120:01
29.Pitkälä Väinö79:52+40:4620:28
30.Rahkola Eino79:56+40:5020:29
31.Havas MarttiOYUS80:38+41:3220:40
32.Mylly TapioOH88:43+49:3722:44
33.Tapio MattiKiimU92:27+53:2123:42
34.Sarasvuo Jari98:14+59:0825:11
Manninen EeroOsVa71:39 18:22
Närhi Pauli0:00 0:00
Pernu JereOuTa0:00 0:00
Pietilä Jorma0:00 0:00
Varjonen Jari-Pekka0:00 0:00
Kela LariOulRe0:00 0:00
Suorajärvi MauriPohjant0:00 0:00
Rahkola EeroOulRe0:00 0:00
Heikkinen Mika0:00 0:00
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Partanen AnneliOYS/Vapari31:05 14:48
2.Moilanen Jaana34:20+3:1516:20
3.Lapinkangas HeidiPeRa34:52+3:4716:36
4.Askeli Eija35:13+4:0816:46
5.Laakso Jenni41:33+10:2819:47
6.Kokko Sonja44:09+13:0421:01
7.Holma EssiOulRe46:02+14:5721:55
8.Kangas Taika46:36+15:3122:11
9.Hongisto MerjaOuTa46:56+15:5122:20
10.Valasma SaanaYlikNM48:49+17:4423:14
11.Anttila MineaPohjant49:27+18:2223:32
12.Rossi LauraPohjant52:02+20:5724:46
13.Rouhiainen SiniOYS/Vapari52:19+21:1424:54
14.Sarkkinen Kaisu56:20+25:1526:49
15.Korpi Aino59:49+28:4428:29
16.Hautala TuulaONMKY63:16+32:1130:07
17.Voivio Hanna-MariaONMKY63:28+32:2330:13
18.Sirviö EevaPohjant66:25+35:2031:37
19.Korpi Maija94:34+63:2945:01
Varjonen Piia43:45 20:50
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salo JarmoSaPu30:15 14:24
2.Kallioinen AleksiPohjant30:39+0:2414:35
3.Kela ManuOulRe35:23+5:0816:50
4.Holma SanteriOulRe35:37+5:2216:57
5.Hiltunen JuhoONMKY38:17+8:0218:13
6.Turkka JussiOulRes41:11+10:5619:36
7.Pitkänen TeuvoIisu44:44+14:2921:18
8.Lappalainen Jaakko45:03+14:4821:27
9.Pitkänen Akseli53:27+23:1225:27
10.Kolehmainen Eerik58:10+27:5527:41
11.Sirviö PyryPohjant65:47+35:3231:19
WD-rata 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Höglund VilmaHaHe43:11 30:50
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Leukkunen Tutteli0:00 -
Harju MoonaPudU43:26 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Jari Satomaa, 2010-07-16 15:53:52

    Karttalinkki osoittanee aivan väärään paikkaan...
  2. KoskRi-GURU, 2010-07-28 19:09:01

    Oikea karttalinkki:
    N7215032
    E433135
    eli kisakeskus Ruskossa, Konetiellä.
    A-rata 6.9km
    B-rata 5.2km
    C-rata 3.9km
    D-rata 2.1km

    Uusi kartta, uusi maasto.
    Täysipainoiset, vaativat radat.
  3. Satunnainen, 2010-08-03 10:36:39

    Tuo karttalinkki taitaa näyttää jotain ihan muuta paikkaa...
  4. Satunnainen, 2010-08-03 10:39:34

    ...,jonka oli näköjään muutkin jo huomanneet. :)
  5. Raskasjalka, 2010-08-03 22:44:13

    - Kartta oli loistava!!
    - A-rata oli erittäin mukava myös
    - Maasto ei ollut mitään korttelirallia, mutta sehän ei järjestäjien vika ole.
  6. Antsu, 2010-08-03 22:49:51

    Tulokset toimitettu Ollille. Huomenna julkaistaan KoskRin sivuilla. Huomattavan paljon puuttui leimoja esim. C-ratalaisilta! Tarkkuutta. Palaute/kyselyt/kommentit myös koskri(at)suomi24.fi KIITOS