Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
17.8.2010
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Montan leirintäalue
Opastus
Laukan sillan kohdalta, pohjoispuolen tieltä (nro 8300), n. 5km Muhoksen suuntaan - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D,RR, yhteyshenkilö: Jorma Aho p. 0415476421
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
281
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen Eeva-LiisaOH53:51 8:49
2.Sassi-Pekkilä Liisa62:12+8:2110:11
3.Sjöstrand Anna62:26+8:3510:14
4.Silventoinen UllaSK-Pohjant62:58+9:0710:19
5.Marttinen MinnaVaKa66:24+12:3310:53
6.Nummi MaaritLaive72:59+19:0811:57
7.Aikio OutiOYS/Vapari75:42+21:5112:24
8.Lotvonen ArjaLaiVe81:07+27:1613:17
Salminen Mari70:24 11:32
Lotvonen EssiLaiVe67:10 11:00
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneYlivKu42:31 6:58
2.Parkkinen JussiPohjant42:49+0:187:01
3.Kotaniemi JuhaKoskRi44:18+1:477:15
4.Simola MikkoIitPy44:25+1:547:16
5.Seppänen MikaVaKa46:59+4:287:42
6.Väänänen Vesa-VillePohjant47:42+5:117:49
7.Saastamoinen AriYSR48:18+5:477:55
8.Siponen KimmoPohjant49:02+6:318:02
9.Nikkanen MarkkuKoskRi49:07+6:368:03
10.Palosaari Heikki49:13+6:428:04
11.Järvenpää EsaS-10150:47+8:168:19
12.Salminen Teemu51:11+8:408:23
13.Huuhka KaiKiimU51:19+8:488:24
14.Hytönen KeijoPohjant52:25+9:548:35
15.Väyrynen Jarno53:29+10:588:46
16.Tervo ArhiONMKY53:31+11:008:46
17.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari53:36+11:058:47
18.Kunnari Esa53:53+11:228:50
19.Remsu MikkoSK Ur53:56+11:258:50
20.Ronkainen JamiPohjant53:57+11:268:50
21.Korhonen Jukka54:16+11:458:53
22.Parkkinen PekkaPohjant54:22+11:518:54
23.Vaarala Harri55:06+12:359:01
24.Fredriksson KajPohjant55:22+12:519:04
25.Shroderus Jari56:29+13:589:15
26.Nousiainen TimoUIFK57:02+14:319:20
27.Posio Timo57:06+14:359:21
28.Niemelä UrpoPohjant57:15+14:449:23
29.Merilä SeppoOYUS57:49+15:189:28
30.Huhtala Pasi58:06+15:359:31
31.Schroderus SamuliPohjant58:31+16:009:35
32.Luodonpää RistoAlatPi58:36+16:059:36
33.Huotari MattiPohjant58:50+16:199:38
34.Grekelä AnttiHaHe59:40+17:099:46
35.Hanhela MaunoHaHe60:19+17:489:53
36.Näppä Risto61:10+18:3910:01
37.Jokela Petri61:59+19:2810:09
38.Ojala Kai62:05+19:3410:10
39.Halonen TeroKoskRi62:11+19:4010:11
40.Niemelä Matti62:12+19:4110:11
41.Höynälä Jouko62:17+19:4610:12
42.Suomio Pekka62:19+19:4810:12
43.Kaipala RaunoPohjant64:42+22:1110:36
44.Hautala MattiONMKY65:13+22:4210:41
45.Herva TuomasPohjant65:21+22:5010:42
46.Piirto Marjo65:37+23:0610:45
47.Lempinen HannuFujitsu66:15+23:4410:51
48.Ruotsalainen KeijoOYUS67:46+25:1511:06
49.örjan 68:31+26:0011:13
50.Puttonen Jyrki69:23+26:5211:22
51.Rauhala Antti69:28+26:5711:23
52.Mikkonen ErkkiKoskRi69:40+27:0911:25
53.Vainio Timo70:51+28:2011:36
54.Verronen Mika72:00+29:2911:48
55.Kauma HeikkiOYS/Vapari72:22+29:5111:51
56.Kivinen Janne72:58+30:2711:57
57.Sirviö Petri74:07+31:3612:09
58.Karppinen JoukoLaive74:17+31:4612:10
59.Pirttiaho Lauri75:59+33:2812:27
60.Flygare Jukka-Pekka76:12+33:4112:29
61.Karppinen AleksiLaiVe76:24+33:5312:31
62.Putila Risto76:41+34:1012:34
63.Seppänen Aimo78:10+35:3912:48
64.Hanhineva Tero80:05+37:3413:07
65.Väänänen Ari80:38+38:0713:13
66.Argillander ErkkiVaKa85:10+42:3913:57
67.Leinonen Marko86:41+44:1014:12
68.Kaikkonen Jarmo108:58+66:2717:51
Hokkanen MattiOSAO58:22 9:34
Packalen Markus68:32 11:14
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola MiraOuTa45:39 9:42
2.Fredriksson CaritaPohjant46:04+0:259:48
3.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe49:18+3:3910:29
4.Väyrynen Karin51:07+5:2810:52
5.Näsi AurooraPohjant51:21+5:4210:55
6.Kela MerjaOulRe53:39+8:0011:24
7.Aatsinki TanjaHaHe56:25+10:4612:00
8.Korhonen Jaana56:32+10:5312:01
9.Hoikkaniemi MarikaKiimU56:45+11:0612:04
10.Väänänen MerviOYS/Vapari57:48+12:0912:17
11.Lithovius Aino-EevaOsVa60:14+14:3512:48
12.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari61:02+15:2312:59
13.Kinnula IrmaOYS/Vapari62:18+16:3913:15
14.Holma KaisuOulRe63:17+17:3813:27
15.Kivelä Elina64:35+18:5613:44
16.Hannuniemi Anne69:38+23:5914:48
17.Suvanne SirpaLaiVe70:27+24:4814:59
18.Leinonen Leena71:27+25:4815:12
19.Salminen LauraLänra79:42+34:0316:57
20.Niemi NiinaPohjolan Akat80:16+34:3717:04
21.Holma Liisa83:08+37:2917:41
22.Heikkinen SallaOsVa83:14+37:3517:42
23.Pelkonen MaijaOSVA83:24+37:4517:44
24.Ainassaari KaisuOsVa84:28+38:4917:58
25.Juuso JuliaOYUS89:35+43:5619:03
26.Sariola Jaana121:25+75:4625:50
Kuusela Vappu75:37 16:05
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuhaPohjant39:47 8:27
2.Turkka ArtoYlikNM40:19+0:328:34
3.Helttunen JanneKiimU41:24+1:378:48
4.Kuivalainen MarkkuIisu41:40+1:538:51
5.Schroderus Santeri42:23+2:369:01
6.Myllymaa KaukoOulRe42:27+2:409:01
7.Holma ErkkiOulRe42:32+2:459:02
8.Ala-Reinikka JaakkoRasKu42:53+3:069:07
9.Haapaniemi NiiloHaHe43:35+3:489:16
10.Kela MarkoOulRe43:47+4:009:18
11.Siirilä Jukka44:22+4:359:26
12.Pulkka Pekka44:42+4:559:30
13.Salminen JormaVaKa44:46+4:599:31
14.Harvala AskoOH44:55+5:089:33
15.Mäntykenttä HannuOYUS45:08+5:219:36
16.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant45:15+5:289:37
17.Markkanen PasiLapVe45:16+5:299:37
18.Juutinen HannuPohjant45:39+5:529:42
19.Maansaari JariHaHe45:49+6:029:44
20.Backman KariIiY45:53+6:069:45
21.Pelkonen ToivoYlikNM46:25+6:389:52
22.Kilpeläinen VeikkoVaKa47:03+7:1610:00
23.Kallioinen AriPohjant47:32+7:4510:06
24.Ingerttilä PenttiLaiVe47:33+7:4610:07
25.Innanen Heimo48:46+8:5910:22
26.Ojala Kai49:24+9:3710:30
27.Höynälä Jouko49:24+9:3710:30
28.Hovila Jani50:01+10:1410:38
29.Bas Juha50:40+10:5310:46
30.Haarala JariPohjant50:59+11:1210:50
31.Suomala Ville51:06+11:1910:52
32.Pietiläinen ErkkiPeRa51:56+12:0911:02
33.Wuotila MikaPV52:30+12:4311:10
34.Holmi Lauri52:55+13:0811:15
35.Okkonen Jaakko53:18+13:3111:20
36.Hamina Martti53:33+13:4611:23
37.Puurunen ReijoOuTa53:45+13:5811:26
38.Tonttila Panu55:23+15:3611:47
39.Hamina Juha-Pekka55:40+15:5311:50
40.Kurula JuhaniPohjant55:47+16:0011:52
41.Tahkokorpi Jukka56:36+16:4912:02
42.Kivinen Juhani56:37+16:5012:02
43.Herronen Jouni57:02+17:1512:08
44.Similä Jouni57:38+17:5112:15
45.Ylimaunu Matti58:10+18:2312:22
46.Vainio Aimo59:51+20:0412:44
47.Korkalo JormaPohjant60:33+20:4612:52
48.Heikkinen Markku61:52+22:0513:09
49.Rahikkala Esa61:54+22:0713:10
50.Sihvola Tuomo63:18+23:3113:28
51.Eronen Ville65:34+25:4713:57
52.Nissinen KariOulu66:17+26:3014:06
53.Vuoti Mikko67:34+27:4714:22
54.Teerikangas Matti67:42+27:5514:24
55.Kohijoki Hannu68:23+28:3614:32
56.Suvanne JarkkoLaive71:28+31:4115:12
57.Riekki Jari72:04+32:1715:20
58.Juola EskoOH73:40+33:5315:40
59.Ponkala Jaakko78:59+39:1216:48
60.Loukusa Markku86:03+46:1618:18
61.Rahja OsmoONMKY90:58+51:1119:21
62.Sariola Olavi121:29+81:4225:50
Hekkala Urpo49:09 10:27
Posti HarriKoskRi62:35 13:18
Jaako MikkoPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant29:29 9:12
2.Niva SaraLaive32:50+3:2110:15
3.Siponen Sanna35:31+6:0211:05
4.Kalliokoski Hanna-MariHalTo39:21+9:5212:17
5.Maunu Susanna39:31+10:0212:20
6.Hiltunen Marja-Liisaous/vap40:44+11:1512:43
7.Siirilä Kristiina42:16+12:4713:12
8.Rantanen Maarit44:24+14:5513:52
9.Backman SaanaHaHe45:30+16:0114:13
10.Puurunen JohannaPohjolan Akat45:30+16:0114:13
11.Karjula SallaPohjant47:13+17:4414:45
12.Seppänen MarjoVaKa47:42+18:1314:54
13.Anttila AnnariinaPohjant48:28+18:5915:08
14.Varjonen Piia49:36+20:0715:30
15.Fredrikson Erika50:08+20:3915:40
16.Moilanen Elina50:54+21:2515:54
17.Herronen TarjaOYS/Vapari51:20+21:5116:02
18.Palovaara Satu53:21+23:5216:40
19.Aatsinki MirjaVePo54:05+24:3616:54
20.Kela MirjaOulRe54:26+24:5717:00
21.Ponto Hellä56:53+27:2417:46
22.Pirttilahti HelviHaHe56:58+27:2917:48
23.Kangas Minna60:38+31:0918:56
24.Tapio Piia60:40+31:1118:57
25.Paakkunen MirjaOYS/Vapari64:17+34:4820:05
26.Malm PirkkoOYS/Vapari64:19+34:5020:05
27.Lampinen Riina69:52+40:2321:50
28.Suvanne PäiviLaive71:46+42:1722:25
29.Littow Päivi73:24+43:5522:56
30.Huuhka Taru92:31+63:0228:54
Helisten Soile74:21 23:14
Jokela RiittaYlikNM0:00 0:00
Kirstinen Anu74:04 23:08
Karhu Kirsi0:00 0:00
Lämsä SoiliYlikNM0:00 0:00
Koivunen SiniYlikNM0:00 0:00
C-rata, miehet 3.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM27:10 8:29
2.Veijovaara MikaVaaSu29:29+2:199:12
3.Kolehmainen Janne30:13+3:039:26
4.Viippola AapoOuTa31:06+3:569:43
5.Konttila Samuli31:10+4:009:44
6.Rönkkö Antti-PekkaVePo32:01+4:5110:00
7.Veijovaara JormaPohjant32:42+5:3210:13
8.Hohtola EsaYliopisto34:33+7:2310:47
9.Rahkola EeroOulRe34:39+7:2910:49
10.Mattila SeppoKoskRi34:48+7:3810:52
11.Kurula JohannesPohjant36:36+9:2611:26
12.Sakko JanneOYS/Vapari37:41+10:3111:46
13.Haapala Mika38:06+10:5611:54
14.Satomaa JariPohjant39:06+11:5612:13
15.Huotari EsaPohjant41:59+14:4913:07
16.Rossi LauriPohjant42:19+15:0913:13
17.Pohjamo SamuliPeRa48:15+21:0515:04
18.Rahkola Eino48:56+21:4615:17
19.Kokkonen TimoOLK51:30+24:2016:05
20.Nauska Seppo52:17+25:0716:20
21.Vuorinen Klaus56:48+29:3817:45
22.Kariniemi HeikkiPeRa59:04+31:5418:27
23.Havas MarttiOYUS77:13+50:0324:07
24.Tuominen Pentti92:28+65:1828:53
Aho JormaLaiVe31:58 9:59
Karhu Mika0:00 0:00
Karjula Harri0:00 0:00
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rouhiainen SiniOYS/Vapari34:56 15:52
2.Heikkinen LauraLaive39:15+4:1917:50
3.Malinen Roosa40:51+5:5518:34
4.Myllymaa PirkkoOulRe42:48+7:5219:27
5.Julin Anne-Maarit43:54+8:5819:57
6.Ponkala Pirkko45:44+10:4820:47
7.Niva HeiniLaive48:42+13:4622:08
8.Sirviö VenlaPohjant55:28+20:3225:12
9.Mäntykenttä AnjaOYUS56:41+21:4525:45
10.Valasma SaanaYlikNM57:50+22:5426:17
11.Kemppainen Janna62:24+27:2828:21
12.Pietiläinen MeeriPeRa79:32+44:3636:09
13.Satomaa PiritaPohjant101:10+66:1445:59
Höglund Vilma0:00 0:00
Askeli Eija0:00 0:00
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen SamiOuTa37:07 16:52
2.Konttila Joonas39:11+2:0417:48
3.Kela ManuOulRe42:37+5:3019:22
4.Turkka Jussi50:39+13:3223:01
5.Satomaa PerttuPohjant63:31+26:2428:52
6.Julkunen Joonas71:56+34:4932:41
7.Julkunen Eetu72:01+34:5432:44
Kankainen IlmariORUK0:00 0:00
RR-rata, tytöt 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen LauraOuTa25:54 12:57
2.Kokko Sonja26:03+0:0913:01
3.Heikkinen LauraLaive26:21+0:2713:10
4.Haarala Sonja30:29+4:3515:14
5.Rossi LauraPohjant30:45+4:5115:22
6.Haapasalo HeidiPohjant32:21+6:2716:10
7.Haarala MaijuPohjant32:23+6:2916:11
8.Viippola VenlaOuTa34:06+8:1217:03
9.Satomaa RiikkaPohjant39:55+14:0119:57
RR-rata, pojat 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen SamiOuTa17:38 8:49
2.Kokko Sami19:58+2:209:59
3.Hiltunen JuhoONMKY20:18+2:4010:09
4.Haarala EelisPohjant23:17+5:3911:38
5.Sirviö PyryPohjant26:05+8:2713:02
6.Valasma KalleYlikNM26:51+9:1313:25
7.Takalo EemilOsVa29:49+12:1114:54
8.Holma SanteriOulRe31:35+13:5715:47
9.Pirttiaho TatuRaHa43:49+26:1121:54
10.Pirttiaho Atte43:56+26:1821:58
11.Kolehmainen Eerik44:59+27:2122:29
Pesu Lasse0:00 0:00
Silfverhuth Topias0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Toropainen Pauli46:38 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2010-08-12 09:30:46

    Tiistain Oulurasteilla löytyy vaihtelevaa maastoa hyväkulkuisista kankaista hidaspohjaisiin tiheähköihin taimikoihin, suhteellisen mittava pururata ja tie/polkuverkosto tekee suunnistamisesta helpompaa. Korkeuseroja on luvassa enemmän kuin Oulurasteilla on normaalisti totuttu näkemään.

    Kuntorastien keskuspaikka ja paikoitusalue Montan leirintäalueella. Leirintä alueen kahvio on auki, josta saa kahvia, jäätelöä ja virvokkeita. Leirintäalueella on uimapaikka, josta pääsee pulahtamaan Oulujokeen.

    Radat: A 6,1km, B 4,7km, C 3,2km, D 2,2km, RR n.2km. Aikaisemmin ilmoitettusta poiketen TR-rataa ei järjestetä.
  2. MilliVille, 2010-08-18 07:33:49

    Miten pitkiä nuo matkat olivatkaan? Karttoihin oli painettu eri pituudet kuin tähän tuloslistaan.

    Radat olivat hyvät ja maasto mukavan vaihtelevaa.
  3. Jussi, 2010-08-18 08:26:14

    ainakin C:n ja RR:n kartan matkapituudet täsmäsi näihin ilmotettuihin. C:n kartassa taisi olla kynällä korjattuna matkanpituus.
  4. Ratamestari, 2010-08-18 08:26:46

    Täällä sivustoilla ilmoitetut matkat on oikein, rastimääritteissä olevat pituudet ei kaikissa kartoissa pitänyt paikkaansa.
  5. homer, 2010-08-18 17:11:18

    Hyvät rastit oli taas kiitos Muhoslaisille :)