Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
24.8.2010
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Viitajärvi
Opastus
Kiiminki-Yli-Ii tieltä n. 10 km Kiimingistä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Jari Lehtosaari 0400 362 012
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
271
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaSK-Pohjant62:16 8:46
2.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant65:07+2:519:10
3.Marttinen MinnaVaKa74:10+11:5410:26
4.Aikio OutiOYS/Vapari79:58+17:4211:15
5.Maunu Susanna92:13+29:5712:59
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen JussiPohjant42:17 5:57
2.Simola MikkoIitPy42:29+0:125:59
3.Keskitalo TapaniRasTiimi46:53+4:366:36
4.Siponen KimmoPohjant47:15+4:586:39
5.Köngäs LasseOuTa48:23+6:066:48
6.Kotaniemi JuhaKoskRi48:35+6:186:50
7.Salminen TeemuLänRa49:06+6:496:54
8.Kangas Hannu49:37+7:206:59
9.Järvenpää EsaSuunta Jyv49:51+7:347:01
10.Nikkanen MarkkuKoskRi50:40+8:237:08
11.Tirroniemi SamiOuTa51:18+9:017:13
12.Grekelä HeikkiPohjant51:51+9:347:18
13.Löytynoja Janne52:48+10:317:26
14.Mäkelä TimoOuHu53:24+11:077:31
15.Seppänen MikaVaKa53:49+11:327:34
16.Turkka ArtoYlikNM53:52+11:357:35
17.Kunnari Esa54:00+11:437:36
18.Yliniemi MattiYlivKu55:38+13:217:50
19.Mäkinen SeppoPelPo55:40+13:237:50
20.Vaarala Harri56:25+14:087:56
21.Suorsa Vesa-MattiPohjant57:40+15:238:07
22.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari59:11+16:548:20
23.Tervo ArhiONMKY59:33+17:168:23
24.Hökkä TuomoVeTy60:09+17:528:28
25.Hanhineva Tero60:13+17:568:28
26.Pinosto Juho60:15+17:588:29
27.Alaraasakka EeroIisu60:26+18:098:30
28.Hokkanen MattiOSAO60:30+18:138:31
29.Mourujärvi PetriHaHe62:03+19:468:44
30.Pesonen Sami62:12+19:558:45
31.Kettu Kai62:56+20:398:51
32.Grekelä AnttiHaHe63:40+21:238:58
33.Vanhanen ReimaPohjant63:42+21:258:58
34.Berg Timo64:37+22:209:06
35.Tuohimaa EskoONMKY65:00+22:439:09
36.Jurvakainen MikaKiimU65:18+23:019:11
37.Jokela Petri65:27+23:109:13
38.Merilä SeppoOYUS65:35+23:189:14
39.Loukusa MarkkuKiimU66:25+24:089:21
40.Huuhka KaiKiimU66:30+24:139:21
41.Puttonen Jyrki67:06+24:499:27
42.Luodonpää RistoAlatPi68:34+26:179:39
43.Kinnunen Mikko70:37+28:209:56
44.Kaipala RaunoPohjant71:25+29:0810:03
45.Flygare Jukka-Pekka71:28+29:1110:03
46.Kivinen Janne72:24+30:0710:11
47.Suomio Pekka73:25+31:0810:20
48.Mosorin MarttiOYS/Vapari73:59+31:4210:25
49.Rankinen Juho74:09+31:5210:26
50.Packalen Markus74:44+32:2710:31
51.Potinkara Rami74:46+32:2910:31
52.Mäntykenttä HannuOYUS78:05+35:4810:59
53.Kivelä JanneKoskRi78:46+36:2911:05
54.Leinonen Marko79:32+37:1511:12
55.Turtinen Pauli80:25+38:0811:19
56.Mikkonen ErkkiKoskRi80:45+38:2811:22
57.Vainio Timo84:27+42:1011:53
58.Putila Risto85:05+42:4811:59
59.Riippa IlkkaOpu90:45+48:2812:46
60.Pirttiaho Lauri107:36+65:1915:09
61.Räsänen Mika113:15+70:5815:57
Mikkonen AlpoOYS/Vapari73:28 10:20
Ahokoivu HemmoPohjant0:00 0:00
B-rata, naiset 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AurooraPohjant44:24 8:42
2.Kaveri MaaritIisu45:39+1:158:57
3.Näsi JuliaanaPohjant48:52+4:289:34
4.Hokajärvi RailiPohjant49:35+5:119:43
5.Isolahti Anna-KaisaPohjant55:09+10:4510:48
6.Seppänen MarkeHaHe58:16+13:5211:25
7.Sillanpää ElinaPohjant60:06+15:4211:47
8.Fredriksson CaritaPohjant61:50+17:2612:07
9.Siponen Sanna63:25+19:0112:26
10.Kuusela Vappu64:09+19:4512:34
11.Suvanne SirpaLaiVe64:15+19:5112:35
12.Palmi Sara65:32+21:0812:50
13.Karjalainen SeijaLaive68:51+24:2713:30
14.Holma KaisuOulRe68:57+24:3313:31
15.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari69:50+25:2613:41
16.Suvanne PäiviLaive70:47+26:2313:52
17.Alarvo Vesa73:00+28:3614:18
18.Säävälä Anni-ElinaVePo75:16+30:5214:45
19.Leinonen Leena75:25+31:0114:47
20.Parkkinen Teija77:14+32:5015:08
21.Pyörälä MaaritOYS/Vapari87:57+43:3317:14
22.Höyhtyä Marja102:11+57:4720:02
B-rata, miehet 5.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuhoPohjant37:37 7:22
2.Schroderus SamuliPohjant40:50+3:138:00
3.Pajari TommiPohjant41:59+4:228:13
4.Kinnula AhtiKEV44:10+6:338:39
5.Schroderus Santeri44:52+7:158:47
6.Korppi HeikkiOH44:56+7:198:48
7.Parkkinen PekkaPohjant45:02+7:258:49
8.Haajanen JuhaPohjant45:46+8:098:58
9.Järvenpää RaimoIisu46:20+8:439:05
10.Backman KariIiY46:45+9:089:10
11.Heikkinen PasiOJy47:08+9:319:14
12.Kela MarkoOulRe47:56+10:199:23
13.Kuivalainen MarkkuIisu48:02+10:259:25
14.Siirilä Jukka48:14+10:379:27
15.Nuolioja VesaPohjant48:15+10:389:27
16.Salovaara HeikkiPohjant48:50+11:139:34
17.Sillanpää TommiPohjant48:52+11:159:34
18.Similä Jouni48:55+11:189:35
19.Ruotsalainen KeijoOYUS49:14+11:379:39
20.Kilpeläinen Ville50:22+12:459:52
21.Kauppila TaneliVePo50:57+13:209:59
22.Kallioinen AriPohjant51:24+13:4710:04
23.Juutinen HannuPohjant52:06+14:2910:12
24.Teerikangas Matti52:19+14:4210:15
25.Hovila Jani52:33+14:5610:18
26.Manninen RasmusOsVa53:15+15:3810:26
27.Vainikainen Niilo53:17+15:4010:26
28.Rahikkala Esa54:27+16:5010:40
29.Lukkari Junnu54:53+17:1610:45
30.Argillander ErkkiVaKa55:22+17:4510:51
31.Innanen Heimo55:27+17:5010:52
32.Broström MattiKoskRi55:36+17:5910:54
33.Holma ErkkiOulRe55:42+18:0510:55
34.Ruokamo EeroONMKY55:56+18:1910:58
35.Holmi Lauri57:03+19:2611:11
36.Verronen Mika57:44+20:0711:19
37.Takkinen EskoKiimU57:53+20:1611:20
38.Sirviö Petri58:09+20:3211:24
39.Mäkinen JuhaniSalRe58:26+20:4911:27
40.Luukkonen Simo58:37+21:0011:29
41.Väänänen Ari59:34+21:5711:40
42.Veijo Jouko59:47+22:1011:43
43.Kurula JuhaniPohjant60:06+22:2911:47
44.Herronen Jouni60:25+22:4811:50
45.Tonttila Panu60:39+23:0211:53
46.Kivinen Juhani61:38+24:0112:05
47.Heikkinen Markku61:47+24:1012:06
48.Karhumaa Jouni61:48+24:1112:07
49.Räisänen Jukka62:11+24:3412:11
50.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari62:58+25:2112:20
51.Eronen Ville64:55+27:1812:43
52.Sakko JanneOYS/Vapari65:18+27:4112:48
53.Ervasti OnniPeRa65:44+28:0712:53
54.Jäntti MattiPohjant65:51+28:1412:54
55.Yli-Eerola EsaHlT67:40+30:0313:16
56.Hiltunen Kalervo69:03+31:2613:32
57.Koivisto Juhani69:04+31:2713:32
58.Vainikainen Lasse71:27+33:5014:00
59.Kaila Kari83:19+45:4216:20
60.Nissinen Kari84:09+46:3216:30
61.Rahja OsmoONMKY89:05+51:2817:28
62.Hamina Juha-Pekka90:28+52:5117:44
63.Hiekkaranta Matti98:33+60:5619:19
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnukkaVePo30:49 8:33
2.Rantanen Maarit34:12+3:239:30
3.Kangas Margit36:14+5:2510:03
4.Ervasti AinoKiimU36:21+5:3210:05
5.Puolakanaho PäiviKiimU36:59+6:1010:16
6.Kinnula IrmaOYS/Vapari37:53+7:0410:31
7.Jokikokko TarjaOuTa40:18+9:2911:11
8.Palovaara SatuIisu40:36+9:4711:16
9.Kivelä Elina41:11+10:2211:26
10.Myllymaa PirkkoOulRe43:31+12:4212:05
11.Lämsä SoiliYlikNM44:36+13:4712:23
12.Ylitolonen Marjukka44:42+13:5312:25
13.Sahlberg TuijaPohjant45:48+14:5912:43
14.Löytynoja Päivi47:16+16:2713:07
15.Haapaniemi Tuula47:30+16:4113:11
16.Niva SaraLaive49:18+18:2913:41
17.Backman SaanaHaHe49:45+18:5613:49
18.Jaatinen MarjoHaHe49:51+19:0213:50
19.Kela MirjaOulRe52:47+21:5814:39
20.Pirttilahti HelviHaHe53:08+22:1914:45
21.Ponto Hellä53:15+22:2614:47
22.Herronen TarjaOYS/Vapari53:19+22:3014:48
23.Hilli Tuija53:34+22:4514:52
24.Tapio Piia54:21+23:3215:05
25.Kärkkäinen Katja55:06+24:1715:18
26.Koivunen SiniYlikNM55:18+24:2915:21
27.Heikkinen Ritva60:16+29:2716:44
28.Karikas Armi60:26+29:3716:47
29.Timlin Liisa60:28+29:3916:47
30.Ylimannila Paula60:35+29:4616:49
31.Niva AnuLaiVe60:44+29:5516:52
32.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari63:52+33:0317:44
33.Erkkilä PäiviOYS/Vapari63:56+33:0717:45
34.Siirilä Kristiina64:49+34:0018:00
35.Still MariaOYS/Vapari65:54+35:0518:18
36.Lampinen Riina91:03+60:1425:17
37.Sundelin PäiviHaHe93:54+63:0526:05
Lukkari Liisa44:57 12:29
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY27:33 7:39
2.Hohtola EsaYliopisto30:36+3:038:30
3.Rauhala Antti31:03+3:308:37
4.Alalahti JaakkoONMKY32:19+4:468:58
5.Hamina Martti32:38+5:059:03
6.Wuotila MikaPV32:54+5:219:08
7.Mattila SeppoKoskRi32:59+5:269:09
8.Rahkola EeroOulRe33:42+6:099:21
9.Vähäoja Pekka34:54+7:219:41
10.Kurttila Pentti35:44+8:119:55
11.Rönkkö Antti-PekkaVePo35:48+8:159:56
12.Veijovaara JormaPohjant36:05+8:3210:01
13.Niva PasiLaiVe36:11+8:3810:03
14.Runtti YrjöKiimU36:20+8:4710:05
15.Mettovaara Pekka36:23+8:5010:06
16.Kaimio Auvo37:29+9:5610:24
17.Vainio Aimo37:46+10:1310:29
18.Saarela JoniKemU38:00+10:2710:33
19.Pakkanen Esa38:26+10:5310:40
20.Pohjamo SamuliPeRa38:42+11:0910:45
21.Pohjamo MikkoPeRa39:17+11:4410:54
22.Ylisiurua Osmo40:19+12:4611:11
23.Kurula JohannesPohjant41:06+13:3311:25
24.Holappa RaimoHaHe41:11+13:3811:26
25.Juola EskoOH43:22+15:4912:02
26.Kumpuniemi Timo43:34+16:0112:06
27.Kokkonen TimoOLK43:40+16:0712:07
28.Tallberg Tom48:07+20:3413:21
29.Koivula IlkkaPohjant48:14+20:4113:23
30.Kallio PenttiKiimU48:32+20:5913:28
31.Korkalo JormaPohjant53:42+26:0914:55
32.Rahkola Eino56:41+29:0815:44
33.Haapala Mika56:51+29:1815:47
34.Manninen EeroOsVa59:56+32:2316:38
35.Sundelin OnniHaHe92:31+64:5825:41
36.Sundelin LauriHaHe93:43+66:1026:01
Roponen Toni0:00 0:00
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rouhiainen SiniOYS/Vapari22:50 11:25
2.Holma EssiOulRe25:19+2:2912:39
3.Askeli Eija26:04+3:1413:02
4.Kemppainen JannaYlikNM26:49+3:5913:24
5.Holappa SiniYlikNM27:07+4:1713:33
6.Hökkä Josefiina29:15+6:2514:37
7.Sipponen Kanerva33:03+10:1316:31
8.Anttila MineaPohjant36:19+13:2918:09
9.Säävälä KatriVePo36:51+14:0118:25
10.Goman AnnaVePo37:09+14:1918:34
11.Mäntykenttä Anja41:38+18:4820:49
12.Höglund VilmaHaHe46:56+24:0623:28
13.Goman MaijaVePo49:34+26:4424:47
14.Jämsä InkaHaHe52:15+29:2526:07
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pernu JerePohjant14:13 7:06
2.Viippola AapoOuTa14:25+0:127:12
3.Pernu JuusoOuTa15:09+0:567:34
4.Kariniemi HeikkiPeRa19:50+5:379:55
5.Kauppila MatiasOYUS21:10+6:5710:35
6.Vartiainen SuloKiimU27:18+13:0513:39
7.Holma Santeri37:55+23:4218:57
8.Kolehmainen EerikPohjant46:46+32:3323:23
9.Kankainen IlmariORUK51:48+37:3525:54
10.Pirttiaho Tatu59:13+45:0029:36
11.Sipola Seppo67:38+53:2533:49
Härkönen SamiOuTa15:32 7:46
Tapio MattiKiimU0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Seppänen Aimo71:57 -
Posti HarriKoskRi57:50 -
Fredriksson KajPohjant30:34 -
Halme RitvaKiimU54:32 -
Jurvakainen EllaKiimU42:07 -
Pirttiaho Atte59:17 -
Saarela Ville-PetteriKemU42:41 -
Kauppila JohannesOYUS27:48 -
Korkeasalo VuokkoHaHe43:32 -
Välikangas Pertti54:50 -
Myllymaa KaukoOulRe44:22 -
Kuopus SauliPudU58:12 -
Holmi Milja48:53 -
Pitkälä Väinö67:27 -
Isolahti MikaPohjant51:39 -
Kaikkonen Jarmo72:13 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2010-08-20 09:30:45

    Kartta on päivitetty muutoksin 8.8.2010 ratamestarin vieraillessa maastossa tarkistamassa rastipisteet.

    Maasto on kuivaa hyväkulkuista jäkäläkangasmaastoa, miellyttävää kuntosuunnistukseen. A ja B-radalla käydään alaosan soramonttualuella.

    Soramonttualueella on vettä kohtalaisen paljon. Polut jotka ovat soramonttualueen pohjalla ovat osittain veden peitossa n.20 cm, mutta uskon ettei tästö ole haittaa A- ja B-ratojen kiertäjille.

    Kisapaikkana Capusafarit, tarjolla kahvia, lättyjä, makkaraa ja leppoisaa tunnelmaa, kisan jälkeen mahdollisuus käydä uimassa Viitajärvessä.

    Radat:
    A-rata 7,1 km
    B-rata 5,1 km
    C-rata 3,6 km
    D-rata 2,0 km

    Nautinnolliset rastihetket tarjoaa, Heiton suunnistajat, Tervetuloa!
  2. Ratamestari, 2010-08-22 15:00:29

    Maksuvälineenä käy Smartun liikunta- ja kulttuuriseteli, Tyky kuntoseteli, Virikeseteli ja sporttipassi.
  3. rikas, 2010-08-23 12:20:38

    voiko rahalla maksaa
  4. Ratamestari, 2010-08-24 15:47:54

    Mahdollisuus myös saunoa 3,- henkilö
  5. kiitos, 2010-08-24 20:42:19

    Olipa ihanat rastit, kiitos!
  6. naatiskelija, 2010-08-24 21:07:46

    Hienosti hoidettu tapahtuma kaikin puolin.
  7. Mr. Endorfiini, 2010-08-24 21:29:25

    Kiitoksia hienosta tapahtumasta myös minun puolestani. Tämän kesän parasta antia ehdottomasti. Rata oli uskomattoman hyvä. Ja kaiken kruunasi puusauna, josta oli mahtavat näkymät järvelle. Lisää tällaista. KIITOS!
  8. kiva suunnistuspaikkana, 2010-08-24 21:34:56

    Upea paikka suunnistaa,noin iso järvi ja hyvä maasto niin lähellä Oulua. Kiitos järjestäjille, oli kiva suunnistaa.
  9. Jukka T, 2010-08-24 21:51:10

    Kuvia tapahtumasta ja ne (ON-line) tulokset löytyvät edelleen osoitteesta

    http://www.hahe.fi/suunnistus/
  10. Jukka T, 2010-08-24 22:40:57

    ... ja Reittihärvelikin toimii.

    Käykeehän piirtämässä seikkailunne niin saadaan jälkilöylyihin puhtia.