Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
21.9.2010
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Kisakangas, Oulunsalo
Opastus
Lentokentäntien viimeinen liikenneympyrä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Mika Maaninka OsVa
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
191
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaSK-Pohjant45:02 6:31
2.Haajanen SatuPohjant50:47+5:457:21
3.Sillanpää ElinaPohjant64:04+19:029:17
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kriikkula IivoIkNV37:00 5:21
2.Nikkanen MarkkuKoskRi38:09+1:095:31
3.Kuopus SauliPudU38:55+1:555:38
4.Järvenpää EsaS-10139:44+2:445:45
5.Alaperä Arttu39:57+2:575:47
6.Räisänen KariKiimU40:19+3:195:50
7.Salminen TeemuLänRa41:49+4:496:03
8.Madetoja Ari-PekkaKäTa42:12+5:126:06
9.Huuhka KaiKiimU42:40+5:406:11
10.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari43:56+6:566:22
11.Matila TommiLänRa44:16+7:166:24
12.Madetoja Juho44:41+7:416:28
13.Hokkanen MattiOSAO44:53+7:536:30
14.Karjalainen Toni45:24+8:246:34
15.Fredriksson KajPohjant45:39+8:396:36
16.Kunnari Esa46:14+9:146:42
17.Kela Lari46:59+9:596:48
18.Mikkonen AlpoOYS/Vapari47:00+10:006:48
19.Rauhala Antti47:51+10:516:56
20.Ahokoivu HemmoPohjant48:43+11:437:03
21.Väänänen TeroKiimU49:21+12:217:09
22.Holma ErkkiOulRe49:51+12:517:13
23.Rankinen Juho49:58+12:587:14
24.Kivinen Janne50:13+13:137:16
25.Kaasinen AulisPohjant50:20+13:207:17
26.Juutinen HannuPohjant50:24+13:247:18
27.Potinkara Rami50:44+13:447:21
28.Alitalo SamiOsVa51:12+14:127:25
29.Riippa IlkkaOpu51:20+14:207:26
30.Peltoniemi Jouni51:43+14:437:29
31.Schroderus SamuliPohjant51:45+14:457:30
32.Sirviö Petri52:03+15:037:32
33.Tarkka Erkki52:10+15:107:33
34.Mikkonen ErkkiKoskRi52:50+15:507:39
35.Haarala JyrkiViiSu52:57+15:577:40
36.Väyrynen Jarno53:05+16:057:41
37.Heinikoski Kalevi54:35+17:357:54
38.Mäntykenttä HannuOYUS54:40+17:407:55
39.Kvist PerttiKemsKi54:51+17:517:56
40.Leinonen Marko55:12+18:128:00
41.Tonttila Panu55:53+18:538:05
42.Timo Nousiainen56:53+19:538:14
43.Luodonpää RistoAlatPi57:31+20:318:20
44.Hovila Jani58:06+21:068:25
45.Ruotsalainen KeijoOYUS58:17+21:178:26
46.Kotaniemi Pasi63:42+26:429:13
47.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari63:44+26:449:14
48.Flygare Jukka-Pekka64:41+27:419:22
49.Pirttiaho Lauri65:37+28:379:30
50.Järvinen SeppoOuTa89:44+52:4413:00
Ronkainen Ari0:00 0:00
B-rata, naiset 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kriikkula JohannaÄhtU37:42 6:30
2.Martinmäki KaisuPohjant38:21+0:396:36
3.Väyrynen Karin45:38+7:567:52
4.Kangas Margit46:10+8:287:57
5.Holma KaisuOulRe49:16+11:348:29
6.Maunu Susanna49:31+11:498:32
7.Kela MerjaOulRe51:06+13:248:48
8.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari52:12+14:309:00
9.Kokkonen HannaOYS/Vapari53:21+15:399:11
10.Kivelä Elina54:14+16:329:21
11.Heikkinen SannaOsVa64:28+26:4611:06
12.Leinonen Leena65:02+27:2011:12
13.Ruuska RauniOsVa65:19+27:3711:15
14.Rinne Sari66:17+28:3511:25
15.Pelkonen MaijaOSVA67:05+29:2311:33
16.Holma Liisa68:50+31:0811:52
Ronkainen Terhi0:00 0:00
B-rata, miehet 5.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainikainen Lauri34:20 5:55
2.Kettu Kai35:19+0:596:05
3.Posio Timo36:55+2:356:21
4.Backman KariIiY37:23+3:036:26
5.Kela MarkoOulRe37:35+3:156:28
6.Vainikainen Henri37:39+3:196:29
7.Mäkinen JuhaniSalRe38:16+3:566:35
8.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant39:30+5:106:48
9.Verronen Mika39:38+5:186:50
10.Lautala Juho39:40+5:206:50
11.Vainikainen Niilo39:47+5:276:51
12.Räisänen HarriKiimU39:49+5:296:51
13.Vainikainen Seppo39:57+5:376:53
14.Mäki-Lohiluoma VilleRasKu40:19+5:596:57
15.Kähkölä JuhaPohjant40:21+6:016:57
16.Teerikangas Matti40:26+6:066:58
17.Korhonen Lassi40:42+6:227:01
18.Rahkola EeroOulRe41:51+7:317:12
19.Myllymaa KaukoOulRe41:54+7:347:13
20.Ruokamo EeroONMKY42:04+7:447:15
21.Wuotila MikaPV42:14+7:547:16
22.Hautala Ilkka43:17+8:577:27
23.Aarnio Janne43:28+9:087:29
24.Kurula JuhaniPohjant44:05+9:457:36
25.Pelkonen ToivoYlikNM44:41+10:217:42
26.Luukkonen Simo44:43+10:237:42
27.Vainikainen Kalle45:09+10:497:47
28.Karhumaa Jouni46:05+11:457:56
29.Lääkkö Juho46:11+11:517:57
30.Kurula JohannesPohjant46:49+12:298:04
31.Hamina Juha-Pekka47:27+13:078:10
32.Similä Jouni48:06+13:468:17
33.Vainikainen JyrkiPohjant48:21+14:018:20
34.Yli-Eerola EsaHlT48:27+14:078:21
35.Valasma HarriYlikNM48:51+14:318:25
36.Argillander ErkkiVaKa49:05+14:458:27
37.Herajärvi MikkoPohjanv.49:49+15:298:35
38.Schroderus Santeri50:42+16:228:44
39.Okkonen Jaakko51:01+16:418:47
40.Horsma AaroKiimU51:38+17:188:54
41.Eronen Ville52:55+18:359:07
42.Jäntti MattiPohjant53:01+18:419:08
43.Lalli JukkaHaHe53:24+19:049:12
44.Kokkonen TimoOLK53:38+19:189:14
45.Keski-Korsu PerttiSalRe54:35+20:159:24
46.Vainikainen Lasse55:10+20:509:30
47.Alarve Esa69:02+34:4211:54
48.Tervonen Tuomas72:38+38:1812:31
49.Rahja OsmoONMKY72:42+38:2212:32
50.Anttila Jouni;SuSi81:20+47:0014:01
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aikio OutiOYS/Vapari25:56 7:37
2.Alaperä Anna-Mari26:09+0:137:41
3.Walling AnninaKoskRi27:13+1:178:00
4.Koskela Katariina29:17+3:218:36
5.Herronen TarjaOYS/Vapari30:26+4:308:57
6.Myllymaa PirkkoOulRe32:46+6:509:38
7.Hirvikoski KirsiHaukip33:17+7:219:47
8.Karjalainen Satu33:24+7:289:49
9.Hiltunen Marja-Liisa34:11+8:1510:03
10.Kela MirjaOulRe36:36+10:4010:45
11.Nikula IrmaOuTa38:01+12:0511:10
12.Backman SaanaHaHe38:02+12:0611:11
13.Still MariaOYS/Vapari38:47+12:5111:24
14.Sorvari PirkkoOSVA39:12+13:1611:31
15.Rautio Sini;39:46+13:5011:41
16.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari40:00+14:0411:45
17.Erkkilä PäiviOYS/Vapari40:01+14:0511:46
18.Askeli Eija42:01+16:0512:21
19.Lampinen Riina42:26+16:3012:28
20.Leskelä Tarja43:22+17:2612:45
21.Siirilä Kristiina44:57+19:0113:13
Rantanen Maarit0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siirilä Jukka21:14 6:14
2.Pitkänen RaimoKoskRi22:52+1:386:43
3.Puurunen JormaOYUS23:02+1:486:46
4.Hiltunen ErkkiONMKY24:49+3:357:17
5.Nauska Seppo25:11+3:577:24
6.Tolonen Jyrki25:14+4:007:25
7.Väänänen Ari25:29+4:157:29
8.Suorajärvi MauriPohjant25:53+4:397:36
9.Herva TuomasPohjant26:12+4:587:42
10.Pietilä Jorma26:30+5:167:47
11.Hamina Martti26:50+5:367:53
12.Veijovaara JormaPohjant27:53+6:398:12
13.Heikkinen Teemu27:54+6:408:12
14.Henttu Jouni27:56+6:428:12
15.Lampi MattiLNM28:05+6:518:15
16.Sakko JanneOYS/Vapari28:29+7:158:22
17.Pohjamo SamuliHaukip28:40+7:268:25
18.Vähäoja Pekka29:08+7:548:34
19.Kivinen Juhani29:10+7:568:34
20.Herronen Jouni30:29+9:158:57
21.Saikkonen Toivo30:32+9:188:58
22.Rahkola Eino32:55+11:419:40
23.Kariniemi HeikkiPeRa32:59+11:459:42
24.Manninen EeroOsVa34:10+12:5610:02
25.Hiekkaranta Matti35:18+14:0410:22
26.Välikangas Pertti38:44+17:3011:23
27.Järvelä Kalevi39:57+18:4311:45
28.Kumpuniemi Timo40:17+19:0311:50
29.Mylly Tapio40:40+19:2611:57
30.Miesmaa Otto63:04+41:5018:32
Kotila HarriYlikNM0:00 0:00
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koivunen SiniYlikNM23:07 10:30
2.Höglund VilmaHaHe35:55+12:4816:19
3.Hast Katri39:22+16:1517:53
4.Mäntykenttä AnjaOYUS39:37+16:3018:00
5.Holma EssiOulRe41:07+18:0018:41
6.Kangasniemi Niina43:00+19:5319:32
7.Pietiläinen MeeriHaukip45:53+22:4620:51
8.Mäkäräinen Selma45:58+22:5120:53
Alitalo Heidi40:06 18:13
Alatalo/Nisula Anni/Ella31:18 14:13
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY21:52 9:56
2.Alitalo JoonasOsVa23:11+1:1910:32
3.Turkka JussiORUK24:48+2:5611:16
4.Tuominen Pentti30:07+8:1513:41
5.Myllymaa YrjöOulRe43:03+21:1119:34
6.Simola Seppo63:22+41:3028:48
Alatalo Elias0:00 0:00

Lisää kommentti

Kommentit

  1. mikam, 2010-09-20 20:05:35

    Opastus alkaa lentokentäntien (nro 815) kolmannesta liikenneympyrästä, josta 4 km kilpailukeskukseen kisakankaalle.

    Radat:
    A 6,9 km
    B 5,8 km
    C 3,4 km
    D 2,2 km

    Maastoon pääsee klo. 16.30 - 18.00. Järjestäjinä toimivat Oulunsalon Vasama ja SK Pohjantähti.
    Tiedustelut p. 044-2774347 / Mika
  2. suunnistelija, 2010-09-21 20:19:23

    Kiitokset mukavista rasteista! Suihkukin tuli samalla kertaa. Taisi pyykkilautatiellä irrota volkkarin pölykapseli. Jos joku on poiminut talteen, voisiko panna viestin p. 040-5359589/Jouni
  3. Masa, 2010-09-21 20:36:34

    Suihkussa juoksukin kulki joutusammin:)Tie oli kyllä tosiaan aikamoista pyykkilautaa pikku autolle.
  4. Raimo Pitkänen, 2010-09-22 18:19:16

    OsVan kisoissa C-radalla kävin kaikilla oikeilla rasteilla, koodit täsmäsivät. Maalia ei vielä ollut kun tulin ko.pisteeseen n. klo 16.45, joten leimasin maalin paikalla olevaan pukkiin (koodi 100). Vähän sen jälkeen tuotiin maali paikalleen johon leimasin koodilla 69 miehet. Huomautin ylimääräisestä leimasta ja sain myöhemmin tulostuksena ajan, myös eri rasteilta. Mistähän johtuu että suoritukseni ei ole normaalist listalla vaan lopussa (hylätty?)?
  5. Veijo K, 2010-09-22 18:57:24

    Löysin Kisakankaalla juoksulenkillä käydessäni eilen kadonneen emitin.
  6. Emitin kadottanut, 2010-09-23 09:59:32

    Hieno homma. Hyvä kun löytyi, palautatko järjestäjille!
    t: Kadottajan Isä
  7. Olli P., 2010-09-23 21:07:57

    @Raimo: Tuloksissa viimeisenä leimana on tuo 100 oikean 69 sijaan ja tulosohjelma ei siksi hyväksy tulosta. Muutan leiman oikeaksi, jolloin tulos ilmestyy pian hyväksyttyjen joukkoon.