Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
10.5.2011
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Umpimähkä
Opastus
Hailuodontieltä nro 816n.19km Oulusta,jostan.5km ajo leirikeskukseen - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa 050-4634799
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
319
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Krikula Johanna45:49 6:16
2.Haajanen SatuPohjant49:35+3:466:47
3.Lotvonen ArjaLaiVe51:46+5:577:05
4.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant54:31+8:427:28
5.Lotvonen EssiLaiVe55:58+10:097:40
6.Hankonen JohannaSalRe58:16+12:277:58
7.Aikio OutiOYS Vapari60:49+15:008:19
8.Nevala Nina63:19+17:308:40
A-rata, miehet 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen JussiPohjant34:31 4:43
2.Kriikkula IivoIkNV34:47+0:164:45
3.Kujala Jouni36:24+1:534:59
4.Haapasalo HarriPohjant36:34+2:035:00
5.Salminen TeemuLänRa38:39+4:085:17
6.Viippola IlpoOuTa38:42+4:115:18
7.Simola MikkoSK Pohjantähti39:20+4:495:23
8.Virtala TuomasS-200039:48+5:175:27
9.Maaninka MikaOsVa40:51+6:205:35
10.Heinikoski Kauko41:32+7:015:41
11.Holappa HannuVePo41:40+7:095:42
12.Männikkö AriYlikNM42:02+7:315:45
13.Kuopus SauliPudU42:07+7:365:46
14.Mourujärvi PetriHaHe43:21+8:505:56
15.Järvenpää EsaS-10143:31+9:005:57
16.Leinonen Lauri44:36+10:056:06
17.Alaperä Arttu44:52+10:216:08
18.Remsu MikkoSK Ur44:53+10:226:08
19.Tervo ArhiONMKY45:00+10:296:09
20.Kangas Hannu45:05+10:346:10
21.Posio TimoPohjant45:33+11:026:14
22.Isokoski ErkkiYlivKu45:43+11:126:15
23.Norrkniivilä Jaakko46:43+12:126:23
24.Holappa TeuvoVePo46:50+12:196:24
25.Merilä SeppoOYUS47:00+12:296:26
26.Nikkanen MarkkuKoskRi47:21+12:506:29
27.Kaasinen AulisPohjant47:37+13:066:31
28.Saastamoinen AriYSR47:41+13:106:31
29.Näsi JuhoPohjant47:56+13:256:33
30.Parkkinen PekkaPohjant48:36+14:056:39
31.Mäkelä EsaTeam Rimppakintut48:37+14:066:39
32.Halonen VesaPohjant48:40+14:096:40
33.Löytynoja Janne48:45+14:146:40
34.Hurskainen PenttiOulRe50:16+15:456:53
35.Nygård Markku50:16+15:456:53
36.Heikkilä Jussi50:24+15:536:54
37.Fredriksson KajPohjant50:28+15:576:54
38.Väliheikki MikaLaive50:51+16:206:57
39.Hokkanen MattiOSAO50:58+16:276:58
40.Vehmas RistoViRuS51:04+16:336:59
41.Ilmonen Markus51:13+16:427:00
42.Ahokoivu HemmoPohjant51:38+17:077:04
43.Berg Timo52:02+17:317:07
44.Mäkelä JussiSK Morkkis52:15+17:447:09
45.Ojala Kai52:54+18:237:14
46.Määttä HarriLänRa53:11+18:407:17
47.Hanhela MaunoHaHe53:44+19:137:21
48.Itkonen PerttiLapVe54:13+19:427:25
49.Haapaniemi NiiloHaHe54:21+19:507:26
50.Turunen EskoSonPa54:30+19:597:27
51.Laurila Mika55:10+20:397:33
52.Verronen Mika55:26+20:557:35
53.Hanhela Jouko55:42+21:117:37
54.Kemppainen Timo56:20+21:497:43
55.Väänänen Tero56:34+22:037:44
56.Suomio Pekka56:47+22:167:46
57.Putttonen Jyrki56:58+22:277:48
58.Holma ErkkiOulRe57:17+22:467:50
59.Nikula ReinoOuTa57:33+23:027:53
60.Similä Jouni58:34+24:038:01
61.Riippa IlkkaOpu58:44+24:138:02
62.Hovila Jani59:15+24:448:06
63.Malinen Ilkka59:22+24:518:07
64.Leinonen Marko59:36+25:058:09
65.Lalli PasiJT-asbesti59:36+25:058:09
66.Mäkäräinen Janne60:00+25:298:13
67.Auvinen Juha60:27+25:568:16
68.Timo Kiveläkoskiri60:46+26:158:19
69.Puurunen ReijoOuTa61:11+26:408:22
70.Mäkinen JuhaniSalRe62:01+27:308:29
71.Torvinen Jarkko62:10+27:398:30
72.Huurinainen Kimmo63:29+28:588:41
73.Pelkonen AlpoOSVA65:55+31:249:01
74.Ronkainen MarkusKoskRi65:55+31:249:01
75.Kivinen Janne68:49+34:189:25
76.Pirttiaho Lauri69:04+34:339:27
77.Putila Risto69:34+35:039:31
78.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari73:14+38:4310:01
79.Järvinen SeppoOuTa81:57+47:2611:13
Tarkka ErkkiPohjant0:00 0:00
B-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola MiraOuTa39:43 7:13
2.Näsi AurooraPohjant41:35+1:527:33
3.Käkelä MaijaOYS/Vapari43:13+3:307:51
4.Väyrynen Karin45:58+6:158:21
5.Näsi JuliaanaPohjant45:58+6:158:21
6.Piirto Marjo46:03+6:208:22
7.Rahkola IrmaOulRe46:39+6:568:28
8.Holma KaisuOulRe48:40+8:578:50
9.Lampela AnitaRantsRa48:47+9:048:52
10.Kiuru EssiPohjant49:18+9:358:57
11.Salminen MariLänRa49:43+10:009:02
12.Mikkonen SusannaKemiU50:52+11:099:14
13.Halme RitvaKiimU53:02+13:199:38
14.Pääkkönen Katja55:37+15:5410:06
15.Koivikko TarjaSiSe55:55+16:1210:10
16.Ronkainen Terhi57:31+17:4810:27
17.Kauppinen LiisaSuomRa57:38+17:5510:28
18.Pyörälä MaaritOYS Vapari59:11+19:2810:45
19.Kinnula IrmaOYS/Vapari59:15+19:3210:46
20.Pelkonen MaijaOSVA60:43+21:0011:02
21.Löytynoja Päivi61:01+21:1811:05
22.Haapaniemi Tuula61:10+21:2711:07
23.Heikkinen SannaRasHy65:41+25:5811:56
24.Kärkkäinen Katja66:15+26:3212:02
25.Pirttilahti OrvokkiHaHe67:06+27:2312:12
26.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant70:10+30:2712:45
27.Karjalainen ValmaPohjant74:30+34:4713:32
28.Loukiainen KristiinaOYS/Vapari80:17+40:3414:35
29.Hokkanen Heini81:56+42:1314:53
30.Leinonen Leena91:53+52:1016:42
B-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant31:51 5:47
2.Ojala Kai33:55+2:046:10
3.Niemelä TeemuOulun insinöörit34:26+2:356:15
4.Rantapelkonen TuomoONMKY34:52+3:016:20
5.Heikkinen PasiOJy36:09+4:186:34
6.Pernu JerePohjant36:11+4:206:34
7.Tuohimaa EskoONMKY38:23+6:326:58
8.Soppela Pete38:48+6:577:03
9.Kela MarkoOulRe38:55+7:047:04
10.Wuotila MikaPV39:38+7:477:12
11.Haajanen SanteriPohjant40:26+8:357:21
12.Schroderus SamuliPohjant40:29+8:387:21
13.Aska Hannu40:40+8:497:23
14.Niemelä Matti40:52+9:017:25
15.Lampela PekkaRantsRa41:01+9:107:27
16.Männikkö KalleYlikNM42:48+10:577:46
17.Kähkölä JuhaPohjant42:49+10:587:47
18.Ronkainen Ari42:52+11:017:47
19.Kallioinen AriPohjant43:01+11:107:49
20.Hekkala UrpoPohjant43:06+11:157:50
21.Holmi Lauri43:16+11:257:52
22.Väyrynen Jarno43:21+11:307:52
23.Hautala Ilkka43:21+11:307:52
24.Ylimaunu Matti43:33+11:427:55
25.Karhumaa Jouni43:38+11:477:56
26.Kurula JuhaniPohjant43:42+11:517:56
27.Vainio Timo43:45+11:547:57
28.Neuvonen JussiOuTa44:00+12:098:00
29.Liedes SakariIisu44:16+12:258:02
30.Rahikkala Esa44:21+12:308:03
31.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant45:21+13:308:14
32.Konttila Samuli45:35+13:448:17
33.Juutinen HannuPohjant45:45+13:548:19
34.Teerikangas Matti45:53+14:028:20
35.Pihlajaniemi PekkaSalRe45:56+14:058:21
36.Kurula JohannesPohjant46:18+14:278:25
37.Stenflo Örian46:35+14:448:28
38.Mäntykenttä HannuOYUS46:39+14:488:28
39.Kurvi Perttu46:40+14:498:29
40.Pahkala PetriPohjant46:43+14:528:29
41.Valasma HarriYlikNM46:55+15:048:31
42.Siirilä Jukka47:09+15:188:34
43.Hietala Aki47:31+15:408:38
44.Okkonen Jaakko48:47+16:568:52
45.Väänen AriOulun insinöörit49:15+17:248:57
46.Tonttila PanuOYS Vapari49:53+18:029:04
47.Tapaninaho KaleviONMKY50:14+18:239:08
48.Mattila SeppoKoskRi50:18+18:279:08
49.Salovaara Heikki50:25+18:349:10
50.Heinikoski Kalevi50:46+18:559:13
51.Maikku Sakari50:51+19:009:14
52.Kurttila Pentti50:53+19:029:15
53.Vainikainen Jyrki51:06+19:159:17
54.Myllyaho MarkkuSalRe51:28+19:379:21
55.Malm Lauri51:55+20:049:26
56.Saukko Sami52:27+20:369:32
57.Vainikainen Henri53:26+21:359:42
58.Haatainen Matti53:29+21:389:43
59.Harjumaa Lasse53:43+21:529:46
60.Jäntti MattiPohjant54:24+22:339:53
61.Luukkonen Simo54:53+23:029:58
62.Savilaakso Sami55:08+23:1710:01
63.Keski-Korsu PerttiSalRe56:20+24:2910:14
64.Herajärvi MikkoPohjanv.56:30+24:3910:16
65.Riekki Jari57:29+25:3810:27
66.Eronen Ville57:51+26:0010:31
67.Herronen Jouni59:19+27:2810:47
68.Vainikainen Lasse59:45+27:5410:51
69.Kinnunen Esko60:45+28:5411:02
70.Yli-Eerola EsaHlT61:14+29:2311:08
71.Koivula IlkkaPohjant62:00+30:0911:16
72.Nikula Johannes62:56+31:0511:26
73.Mäkelä TimoOYS/Vapari66:12+34:2112:02
74.Kosonen Jukka68:15+36:2412:24
75.Sakko JanneOYS/Vapari68:18+36:2712:25
76.Sillanpää Antti70:11+38:2012:45
77.Juola EskoOH70:38+38:4712:50
78.Soronen Samuel70:51+39:0012:52
79.Kaila Kari71:14+39:2312:57
80.Nikkinen Ville74:25+42:3413:31
81.Hanni Jorma78:26+46:3514:15
82.Kumpuniemi Jukka80:12+48:2114:34
83.Rahja Osmo81:21+49:3014:47
84.Haapala Mika91:55+60:0416:42
Ylitalo KariOYS vapari0:00 0:00
Kivinen Juhani0:00 0:00
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valling AnninaKoskRi27:18 7:22
2.Kangas Margit33:07+5:498:57
3.Palovaara SatuYlikNM33:34+6:169:04
4.Karjalainen EssiPohjant34:00+6:429:11
5.Kangas Teija34:22+7:049:17
6.Suvanne SirpaLaiVe35:09+7:519:30
7.Eilola PäiviOYS Vapari35:46+8:289:40
8.Rouhiainen SiniOYS/Vapari36:33+9:159:52
9.Koivunen SiniYlikNM37:50+10:3210:13
10.Hakala HannaHaHe39:01+11:4310:32
11.Suvanne PäiviLaive39:18+12:0010:37
12.Kivelä Elina39:23+12:0510:38
13.Tulppo RiikkaONMKY40:25+13:0710:55
14.Myllymaa PirkkoOulRe40:26+13:0810:55
15.Kela MirjaOulRe41:16+13:5811:09
16.Korkiakoski Arja42:03+14:4511:21
17.Vainio Sanna42:16+14:5811:25
18.Maikkula Mervi42:52+15:3411:35
19.Ponto Hellä42:58+15:4011:36
20.Väliheikki PetraLaive43:13+15:5511:40
21.Pirttilahti HelviHaHe43:22+16:0411:43
22.Inkala Heli43:42+16:2411:48
23.Hiltunen Marja-Liisa43:57+16:3911:52
24.Korkiakoski Mervi45:50+18:3212:23
25.Koivunen RiittaNuijamiehet46:05+18:4712:27
26.Haapasalo HenriikkaPohjant47:17+19:5912:46
27.Kela ElisaOsVa47:31+20:1312:50
28.Karjalainen Satu48:37+21:1913:08
29.Nikula IrmaOuTa50:03+22:4513:31
30.Sorvari PirkkoOSVA51:11+23:5313:50
31.Malm PirkkoPihtTu51:36+24:1813:56
32.Paakkonen MirjaOYS / Vapari51:43+24:2513:58
33.Hannuniemi Anne57:03+29:4515:25
34.Sarkkinen Kaisu58:20+31:0215:45
35.Pahkala SirpaOYS/Vapari60:34+33:1616:22
36.Väänänen MerviOYS/Vapari66:31+39:1317:58
37.Koppelo Sanna-KaisaOYS Vapari66:39+39:2118:00
38.Nall Heini72:14+44:5619:31
Karsikas Armi0:00 0:00
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vainikainen Lauri28:53 7:48
2.Nauska Seppo29:24+0:317:56
3.Juutinen HannuPohjant29:27+0:347:57
4.Hiltunen ErkkiONMKY30:00+1:078:06
5.Viippola AapoOuTa30:59+2:068:22
6.Schroderus Santeri31:47+2:548:35
7.Pirttiaho Lauri32:15+3:228:42
8.Veijovaara JormaPohjant33:02+4:098:55
9.Lohela VäinöOH33:37+4:449:05
10.Pietilä Jorma33:41+4:489:06
11.Sriviö Tom33:59+5:069:11
12.Patana Timo34:19+5:269:16
13.Karppinen JariOuTa34:21+5:289:17
14.Kaimio Auvo36:14+7:219:47
15.Ervasti Onni36:52+7:599:57
16.Tolonen Jyrki37:43+8:5010:11
17.Kanto Hannu37:53+9:0010:14
18.Hamina Martti38:11+9:1810:19
19.Rahkola Eino40:05+11:1210:50
20.Kähkölä JohannesPohjant40:49+11:5611:01
21.Korkeakoski Mikko41:58+13:0511:20
22.Härkönen SamiOuTa42:25+13:3211:27
23.Säily Mikko44:18+15:2511:58
24.Vähäoja Pekka45:54+17:0112:24
25.Manninen EeroOsVa47:00+18:0712:42
26.Maikkula Seppo49:17+20:2413:19
27.Järvelä Kalevi49:51+20:5813:28
28.Hoikkala Timo51:19+22:2613:52
29.Koivula AnteroOYS Vapari51:43+22:5013:58
30.Keränen Eero59:13+30:2016:00
31.Tienhaara Jouko59:41+30:4816:07
32.Kaikkonen Jere71:27+42:3419:18
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ronkainen Tessa19:52 9:01
2.Känsäkoski Mira22:02+2:1010:00
3.Väliheikki JuliaLaive24:15+4:2311:01
4.Nyman MinnaOYS Vapari24:57+5:0511:20
5.Kangas Taika27:13+7:2112:22
6.Alitalo Heidi28:56+9:0413:09
7.Yrjänheikki EijaOYS Vapari30:59+11:0714:04
8.Hämeenniemi Vilma31:03+11:1114:06
9.Vainio Sara32:12+12:2014:38
10.Rahikka LeenaOsVa35:16+15:2416:01
11.Mäntykenttä Anja37:24+17:3216:59
12.Riipi EijaOsVa38:21+18:2917:25
13.Höglund VilmaHaHe38:44+18:5217:36
14.Hirvonen Pirjo39:38+19:4618:00
15.Mutka Aino41:31+21:3918:52
16.Kähkölä Anni-LottaPohjant42:43+22:5119:25
17.Helanen Minna49:32+29:4022:30
18.Kangastalo Siiri54:50+34:5824:55
19.Kangastalo Saara58:08+38:1626:25
20.Kangastalo Veera58:18+38:2626:29
21.Pihlajaniemi HelkaWBB65:27+45:3529:44
22.Hakkarainen PramilaOYS Vapari65:55+46:0329:57
23.Huuskonen AnneOYS Vapari66:11+46:1930:04
Nissinen Pinja0:00 0:00
Nissinen Inka0:00 0:00
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY20:25 9:16
2.Kinnunen KallePohjant21:04+0:399:34
3.Ukkola SakariOsVa21:17+0:529:40
4.Stenius VernerLaive22:12+1:4710:05
5.Vartiainen SuloOul.Res.22:56+2:3110:25
6.Kariniemi HeikkiPeRa23:21+2:5610:36
7.Arola SeppoLaiVe26:19+5:5411:57
8.Ukkola Samuli26:36+6:1112:05
9.Tuominen Pentti28:34+8:0912:59
10.Haverinen Jere29:40+9:1513:29
11.Takarautio Oliver29:56+9:3113:36
12.Mutka Kai41:17+20:5218:45
13.Lehtosaari Tuomas54:01+33:3624:33
14.Lehtosaari Ville56:03+35:3825:28
15.Kaipala RaunoOYS/Vapari69:34+49:0931:37
16.Haapala Eino72:43+52:1833:03
Nissinen Jussi0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Chirica 35:58 -
Karjalainen PetriPohjant46:31 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestari, 2011-05-03 07:58:20

    Ratapituudet:
    A-rata 7,3km 18 rastia
    B-rata 5,5km 12 rastia
    C-rata 3.7km 8 rastia
    D-rata 2,2km 7 rastia

    Maasto on nopeakulkuista
  2. A rata edullisin, 2011-05-10 13:52:13

    A radalla hinta per rasti ja kilometri on edullisin. Kaikki siis sinne niin riittää mulle beesejä..
  3. Beesaaja, 2011-05-10 20:56:39

    Taisi riittää beesaajia? Tuon suorempaa A-rataa ei juuri taida olla. Maastossa on ihan mahtavan paljon kiintopisteitä ja hyviä juoksupolkuja. Ensi vuonna tuolla voisi suunnistaa pelkillä korkeuskäyrillä...
  4. Hyvät iltarastit oli, 2011-05-10 21:57:22

    Mukava rata ja mahtava maasto oli. Kerrankin sai juosta ja luukuttaa. Rastitkin olivat sääntöjen ja ratamestarikurssien mukaisesti kuoppien reunalla, ei pohjalla kuten valitettavan usein.
  5. Olli P., 2011-05-10 22:51:10

    Innokkaimmille odottajille sellainen viesti, että järjestäjiltä ei vielä ole tuloksia minulle asti lähetetty. Eli tulokset tulevat toivottavasti sitten huomenna keskiviikkona.
  6. Jussi, 2011-05-11 09:00:33

    ei kai säännöt kiellä rastia kuoppaan laittamasta, ei rastin pidä/tarvitse näkyä satojen metrien päähän. Suunnistus on etsimistä, ei pururatajuoksua
  7. Olli P., 2011-05-11 09:58:34

    Raakaversio tuloksista lisätty aamulla, korjailen taas iltasella kuntoon.
  8. peke, 2011-05-11 14:57:36

    voishan se A-rata tietenkin edes jonkin verran haastava olla. Nythän juostiin joka rastille polkua pitkin. Muutama suuntaväli olisi ollut helppo tehdä.
  9. Eikka, 2012-09-18 23:14:10

    Toivottavasti kaikki ovat tulleet maaliin,oli minulle ensimmäinen kerta kun ei rekisteröity lähtiöitä missään vaiheessa,ei kartta myynnissä eikä lähdössä.Muuten hienot rastit,ja hieno maasto.