< Takaisin kalenteriin

Laivakangas 12.5.2011

Kiimingin Urheilijat

radat: A,B,C,D,TR, yhteyshenkilö: Heimo Pelkonen 040 7360938

Opastus
Kuusamontieltä Jäälin grillin kohdalta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
335
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 8.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant68:38 8:34
2.Marttinen MinnaVaKa92:06+23:2811:30
A-rata, miehet 8.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen KeijoYlikNM44:04 5:30
2.Saari ToniVaajTe46:53+2:495:51
3.Runtti JanneVePo47:18+3:145:54
4.Sipilä JariPelPo47:22+3:185:55
5.Virtala TuomasS-200049:13+5:096:09
6.Isokoski ErkkiVePo51:36+7:326:27
7.Simola MikkoPohjant52:16+8:126:32
8.Lindell Niklas52:16+8:126:32
9.Kallunki UrpoVaajTe54:02+9:586:45
10.Hanhela Jouko54:42+10:386:50
11.Harju JanneKoskRi55:24+11:206:55
12.Vehmas RistoViRuS55:58+11:546:59
13.Järvenpää EsaS-10157:24+13:207:10
14.Salminen TeemuLänRa57:26+13:227:10
15.Nikkanen MarkkuKoskRi57:43+13:397:12
16.Ronkainen TuomasKoskRi58:50+14:467:21
17.Hepokangas EdvinLaiVe59:37+15:337:27
18.Järvenpää Mika59:41+15:377:27
19.Halonen VesaPohjant60:00+15:567:30
20.Aunola AkiSalRe60:12+16:087:31
21.Puttonen Jyrki60:41+16:377:35
22.Holappa TeuvoVePo61:15+17:117:39
23.Väätäinen Niilo-Kustaa62:13+18:097:46
24.Nikkari OlliOuIns63:41+19:377:57
25.Berg Timo65:43+21:398:12
26.Lintula TapaniKärsKa66:19+22:158:17
27.Hanhela MaunoHaHe68:18+24:148:32
28.Heinikoski Kauko68:59+24:558:37
29.Heinikoski Kalevi69:06+25:028:38
30.Yliniemi MattiYlivKu69:44+25:408:43
31.Haapaniemi NiiloHaHe70:20+26:168:47
32.Fredriksson KajPohjant70:46+26:428:50
33.Hanhela JaniHaHe72:38+28:349:04
34.Koivunen Timo74:21+30:179:17
35.Mikkonen AlpoOYS/Vapari74:59+30:559:22
36.Malinen Ilkka77:15+33:119:39
37.Turunen EskoSonPa77:51+33:479:43
38.Kivinen Janne79:14+35:109:54
39.Pelkonen AlpoOSVA81:04+37:0010:08
40.Ruotsalainen KeijoOYUS81:19+37:1510:09
41.Argillander ErkkiVaKa82:42+38:3810:20
42.Jykylä Petri82:58+38:5410:22
43.Holma ErkkiOulRe84:19+40:1510:32
44.Pietilä Antti99:00+54:5612:22
45.Kauppinen Joel136:48+92:4417:06
Ahokoivu HemmoPohjant66:15 8:16
B-rata, naiset 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant35:32 6:34
2.Rajaniemi KatjaOTaru39:17+3:457:16
3.Turtinen SatuYlikNM42:19+6:477:50
4.Rahkola IrmaOulRe42:33+7:017:52
5.Käkelä MaijaOYS/Vapari45:51+10:198:29
6.Hokajärvi RailiPohjant49:16+13:449:07
7.Isolahti Anna-KaisaPohjant50:08+14:369:17
8.Marjakangas ElinaOV51:45+16:139:35
9.Runtti MinnaVePo52:19+16:479:41
10.Forss JuttaKuoSu52:51+17:199:47
11.Laurila SariPohjantähti53:03+17:319:49
12.Goman AnnukkaVePo53:07+17:359:50
13.Liinamaa JohannaPohjant53:20+17:489:52
14.Hokkanen AnniOYS/Vapari54:03+18:3110:00
15.Sallmen Mari58:24+22:5210:48
16.Rautio-Sipilä Marie60:25+24:5311:11
17.Pelkonen MaijaOSVA61:29+25:5711:23
18.Jokikokko TarjaOuTa62:01+26:2911:29
19.Kuusela VappuVaKa63:33+28:0111:46
20.Rahkonen Sanna65:01+29:2912:02
21.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari68:20+32:4812:39
22.Kylmänen Susanna68:42+33:1012:43
23.Ruuska RauniOsVa71:40+36:0813:16
24.Löytynoja Päivi71:57+36:2513:19
25.Haapaniemi Tuula72:08+36:3613:21
26.Ukkola LeilaOYS/Vapari77:58+42:2614:26
27.Niemi Niina79:05+43:3314:38
28.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari80:04+44:3214:49
29.Erkkilä PäiviOYS/Vapari80:08+44:3614:50
30.Vähäkuopus Pia81:07+45:3515:01
Heikkinen Pia62:44 11:37
Keskikuru Mari90:35 16:46
Siirilä Kristiina105:36 19:33
B-rata, miehet 5.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU33:20 6:10
2.Posio TimoPohjant36:07+2:476:41
3.Tahkokorpi JussiRasTiimi36:09+2:496:41
4.Niemelä TeemuPudU36:22+3:026:44
5.Vainio MattiSK Mortis37:24+4:046:55
6.Petäsnoro Rami37:43+4:236:59
7.Soppela Pete38:05+4:457:03
8.Huhtalo Pasi38:40+5:207:09
9.Tuohimaa EskoONMKY38:43+5:237:10
10.Parkkinen PekkaPohjant40:05+6:457:25
11.Takkinen JukkaKiimU40:24+7:047:28
12.Siirilä Jukka40:27+7:077:29
13.Laitinen OlliPeRa40:35+7:157:30
14.Rankinen Juho40:54+7:347:34
15.Pelkonen ToivoYlikNM41:19+7:597:39
16.Kaipala RaunoOYS/Vapari41:35+8:157:42
17.Rauhala Antti41:52+8:327:45
18.Maunula TeuvoOYUS42:15+8:557:49
19.Takkinen EskoKiimU42:15+8:557:49
20.Lukkarinen OlaviSK-Pohjant42:44+9:247:54
21.Kemppainen Timo42:45+9:257:54
22.Maansaari JariHaHe43:12+9:527:59
23.Haajanen SanteriPohjant43:20+10:008:01
24.Latva-Rasku Jukka43:42+10:228:05
25.Kela MarkoOulRe43:45+10:258:06
26.Uusimaa MarkkuPeRa44:18+10:588:12
27.Markkanen PasiLapVe44:25+11:058:13
28.Puurunen ReijoOuTa44:58+11:388:19
29.Niiniketo KullervoONMKY45:33+12:138:26
30.Suomio Pekka46:30+13:108:36
31.Myllymaa KaukoOulRe46:32+13:128:37
32.Kinnunen Esko46:34+13:148:37
33.Kurtti Kyösti47:24+14:048:46
34.Leinonen Marko47:24+14:048:46
35.Rahkola EeroOulRe47:55+14:358:52
36.Okkonen Jaakko48:40+15:209:00
37.Suomala Ville49:05+15:459:05
38.Kukkohovi ReinoOsVa49:12+15:529:06
39.Sauvola Tarmo49:36+16:169:11
40.Vainio TimoPohjantähti50:43+17:239:23
41.Hiltunen ErkkiONMKY50:50+17:309:24
42.Niemelä Matti51:53+18:339:36
43.Luukkonen Simo53:01+19:419:49
44.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari53:18+19:589:52
45.Salovaara Heikko54:11+20:5110:02
46.Eronen Ville54:57+21:3710:10
47.Vainikainen Niilo55:33+22:1310:17
48.Jäntti MattiPohjant55:53+22:3310:20
49.Kurula JuhaniPohjant56:10+22:5010:24
50.Vainikainen Lasse60:41+27:2111:14
51.Veijo Jouko60:56+27:3611:17
52.Räsänen MikaOulu69:32+36:1212:52
53.Kallioinen AriPohjant69:50+36:3012:55
54.Immonen Tuomas71:23+38:0313:13
55.Jokela Petri72:34+39:1413:26
56.Lehmusvuo Eetu77:27+44:0714:20
57.Keränen Vesa79:04+45:4414:38
58.Koivisto Juhani79:06+45:4614:38
59.Sillanpää Matti81:37+48:1715:06
Tolonen JoukoKuivA96:53 17:56
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaijanen Tytti32:10 8:41
2.Heikkinen IinaLaiVe34:29+2:199:19
3.Kangas Margit35:26+3:169:34
4.Hiltunen AnnaYlikNM39:07+6:5710:34
5.Kortetjärvi SaijaVePo40:17+8:0710:53
6.Timonen-Santavuori SaijaYlikNM40:35+8:2510:58
7.Kinnula IrmaOYS/Vapari40:41+8:3110:59
8.Sergejeff KatiIisu41:01+8:5111:05
9.Palomäki Emilia41:49+9:3911:18
10.Eilola PäiviOYS/Vapari42:12+10:0211:24
11.Sirviö VenlaPohjant42:23+10:1311:27
12.Herronen TarjaOYS/Vapari42:33+10:2311:30
13.Vähäkuopus Heidi43:21+11:1111:42
14.Hiltunen Marja-LiisaOYSVapari43:46+11:3611:49
15.Yliniemi MinnaNivU44:00+11:5011:53
16.Rouhiainen SiniOYS/Vapari44:30+12:2012:01
17.Isoaho JaanaYlikNM44:40+12:3012:04
18.Uusitalo AnnikaYlikNM44:44+12:3412:05
19.Holmi Milja45:01+12:5112:10
20.Hilli Tuija45:38+13:2812:20
21.Myllymaa PirkkoOulRe45:51+13:4112:23
22.Lehtonen Mirva45:58+13:4812:25
23.Jurvakainen HeliKiimU46:58+14:4812:41
24.Kela MirjaOulRe47:45+15:3512:54
25.Tapio Piia48:50+16:4013:11
26.Koivumaanaho Essi49:01+16:5113:14
27.Inkala Heli51:17+19:0713:51
28.Koivunen RiittaNuijNu53:23+21:1314:25
29.Koivunen SiniYlikNM53:42+21:3214:30
30.Leinonen Leena54:05+21:5514:37
31.Pirttilahti HelviHaHe59:28+27:1816:04
32.Ponto Hellä59:35+27:2516:06
33.Tuomikoski Marika59:56+27:4616:11
34.Malm PirkkoOYS/Vapari60:22+28:1216:18
35.Paakkonen MirjaOUSVapari60:23+28:1316:19
36.Nokela TiinaOYS/Vapari60:48+28:3816:25
37.Mahlakaarto Suvi61:53+29:4316:43
38.Maansaari Kirsi62:37+30:2716:55
39.Sundelin PäiviHaHe66:54+34:4418:04
40.Parkkinen VeeraYlikNM67:23+35:1318:12
41.Ylimannila Paula69:10+37:0018:41
42.Hooli Heidi69:24+37:1418:45
Puolakanaho PäiviKiimU43:33 11:46
Stenius VeeraLaive63:09 17:04
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kurula JohannesPohjant28:01 7:34
2.Kotila HarriYlikNM28:06+0:057:35
3.Juutinen HannuPohjant29:30+1:297:58
4.Mikkonen AnteroKoskRi30:50+2:498:20
5.Toropainen PauliONMKY32:59+4:588:54
6.Jussila PenttiONMKY33:23+5:229:01
7.Nikula ReinoOuTa33:37+5:369:05
8.Sirviö Tom33:42+5:419:06
9.Alalahti JaakkoONMKY35:18+7:179:32
10.Väänänen AriOuIns35:25+7:249:34
11.Kivinen Juhani36:30+8:299:51
12.Ervasti OnniHaukip40:32+12:3110:57
13.Kaimio Auvo41:13+13:1211:08
14.Herronen Jouni42:29+14:2811:28
15.Sipola HeikkiOulRe43:09+15:0811:39
16.Niskanen Perttu43:15+15:1411:41
17.Haapala Mika44:06+16:0511:55
18.Lohela VäinöPohjant44:36+16:3512:03
19.Rahkola Eino44:52+16:5112:07
20.Hanhela PaavoKiimU45:12+17:1112:12
21.Manninen EeroOsVa46:11+18:1012:28
22.Kallio Pentti49:20+21:1913:20
23.Kaverinen Jussi52:10+24:0914:05
24.Karppinen JariOuTa53:52+25:5114:33
25.Koivisto Jere55:43+27:4215:03
26.Tuomaala JanneKoskRi56:09+28:0815:10
27.Möttönen Markus56:20+28:1915:13
28.Pitkänen Akseli56:32+28:3115:16
29.Havas MarttiOYUS56:44+28:4315:20
30.Sundelin OnniHaHe66:46+38:4518:02
31.Pirttiaho Lauri78:44+50:4321:16
32.Pirttiaho Tatu78:56+50:5521:20
Mattila SeppoKoskRi0:00 0:00
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Impiö TiiaVepo21:39 12:44
2.Liinamaa EllaPohjantähti22:27+0:4813:12
3.Päkkilä Riitta24:01+2:2214:07
4.Metsävainio Ella-Sofia25:09+3:3014:47
5.Holappa SiniYlikNM26:30+4:5115:35
6.Saarenpää Sini27:57+6:1816:26
7.Fredrikson ErikaPohjant28:26+6:4716:43
8.Löfgren Eeva31:01+9:2218:14
9.Hämäläinen Eija-Riitta32:49+11:1019:18
10.Höglund VilmaHaHe34:58+13:1920:34
11.Säävälä KatriVePo36:41+15:0221:34
12.Sundelin Anni40:51+19:1224:01
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vartiainen SuloOul.Res.19:16 11:20
2.Jurvakainen AkseliKiimU20:15+0:5911:54
3.Pirinen RaimoVRU28:02+8:4616:29
4.Nykyri Timo32:34+13:1819:09
5.Tuominen Pentti36:17+17:0121:20
6.Leskelä Veikka39:42+20:2623:21
7.Sundelin LauriHaHe40:20+21:0423:43
8.Sundelin JuhaHaHe40:44+21:2823:57
9.Kallioinen AleksiPohjant51:16+32:0030:09
10.Pakkanen Ville55:54+36:3832:52
Metsävainio Elmeri0:00 0:00
TR-rata, tytöt 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väliheikki Julia19:04 13:37
2.Kemppainen JannaYlikNM22:08+3:0415:48
3.Vääräniemi VenlaPohjantähti23:51+4:4717:02
4.Luiro Emilia29:28+10:2421:02
5.Mustonen Minna40:28+21:2428:54
Sirviö VenlaPohjant10:11 7:16
TR-rata, pojat 1.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SamuliOsVa12:36 9:00
2.Jurvakainen OlliKiimU15:47+3:1111:16
3.Tienhaara JoukoHaHe19:18+6:4213:47
4.Sirviö PyryPohjant25:03+12:2717:53
5.Kalle KinnunenPohjant30:59+18:2322:07
6.Pirttiaho Atte40:49+28:1329:09
RR-rata, tytöt 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnaVePo10:11 4:50
2.Nisula Ella10:24+0:134:57
3.Alatalo Anni10:25+0:144:57
4.Päkkilä Suvi12:28+2:175:56
5.Alatalo Anni13:07+2:566:14
6.Nisula Ella13:16+3:056:19
7.Väliheikki Erika13:57+3:466:38
8.Räisänen EssiKiimU15:30+5:197:22
9.Alatalo AinoMaria17:34+7:238:21
10.Anttila MineaPohjant18:54+8:439:00
11.Koivukoski Aada19:31+9:209:17
12.Hemmi Kia19:35+9:249:19
13.Liinamaa HelmiPohjant20:51+10:409:55
14.Latvala IidaVePo21:00+10:4910:00
15.Goman MaijaVePo21:17+11:0610:08
16.Kattilakoski SenniKiimU21:19+11:0810:09
17.Lehtonen OliviaLänRa22:14+12:0310:35
18.Parkkinen LauraYlikNM22:55+12:4410:54
19.Hemmi Mai23:53+13:4211:22
20.Päkkilä Veera26:57+16:4612:50
21.Timonen Alisa27:00+16:4912:51
22.Simula Anniina27:06+16:5512:54
23.Leskelä Maiju28:54+18:4313:45
24.Laurila ElinaPohjantähti31:26+21:1514:58
25.Päkkilä Venla35:17+25:0616:48
26.Kolehmainen Emma36:02+25:5117:09
27.Tahkokorpi Sofia38:01+27:5018:06
28.Okkonen Liina51:17+41:0624:25
RR-rata, pojat 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Isoaho KalleYlikNM10:40 5:04
2.Ukkola SakariOsVa10:51+0:115:10
3.Sirviö PyryPohjant11:13+0:335:20
4.Hiltunen JuhoONMKY11:43+1:035:34
5.Hietala Ville15:29+4:497:22
6.Päkkilä Matti18:18+7:388:42
7.Alatalo Lauri18:39+7:598:52
8.Koivukoski Ossi19:28+8:489:16
9.Tienhaara JouniHaHe20:43+10:039:51
10.Eilola Jesse22:01+11:2110:29
11.Järvi Samu23:54+13:1411:22
12.Heino Veikka24:11+13:3111:30
13.Kauppila Johannes24:25+13:4511:37
14.Laurila AukustiPohjantähti31:23+20:4314:56
15.Kolehmainen Eerik35:22+24:4216:50
16.Tahkokorpi Sampo40:28+29:4819:16
Kinnunen EerikPohjant26:18 12:31
Pyöräsuunnistus, A-rata, naiset 10.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jaako NiinaLänRa57:27 5:19
2.Silventoinen UllaSK-Pohjant71:46+14:196:38
Pyöräsuunnistus, A-rata, miehet 10.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ketonen MiikkaSalRe44:35 4:07
2.Ojala Kai48:06+3:314:27
3.Hytönen KeijoPohjant51:34+6:594:46
4.Toivonen ValtteriOH55:09+10:345:06
5.Ronkainen TuomasKoskRi56:21+11:465:13
6.Saatamoinen AriYSR57:36+13:015:20
7.Rousu SeppoAlatPi62:56+18:215:49
8.Heinikoski Kauko65:35+21:006:04
9.Kesti Ari68:12+23:376:18
10.Mänty Mika72:45+28:106:44
11.Rounioja Kim76:30+31:557:05
12.Tolonen JukkaPekka78:44+34:097:17
13.Valasma HarriYlikNM108:40+64:0510:03
Pyöräsuunnistus, B-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyrkäs TeijaLänRa45:34 6:48
Pyöräsuunnistus, B-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kauppila TaneliVePo40:51 6:05
2.Veijovaara JormaPohjant41:31+0:406:11
3.Paaso JoukoPohjant43:18+2:276:27
4.Väänen AriOul Ins48:21+7:307:12
5.Laurila Santeri49:06+8:157:19
6.Leinonen LauriKaSu50:41+9:507:33
7.Rytky Tuomas56:01+15:108:21
Alalahti JaakkoONMKY38:26 5:44
Hakuli Tuomas0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Vainikainen Sara61:25 -
Nissi Markus0:00 -
Räisänen HarriKiimU44:08 -
Pyöräsuunnistaja Eräs88:28 -
Vainio Sanna49:15 -
Sirviö PyryPohjant10:05 -
Kärkkäinen Katja51:10 -
Lämsä SoiliYlikNM65:11 -
Pekkarinen JariPohjant57:24 -
Suunnistaja Toinen109:43 -
Suunnistaja Joku57:48 -
Lalli Pasi0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mika, 2011-05-08 23:01:48

    Infoa radoista:
    A-rata 8,0 km 13 rastia
    B-rata 5,4 km 9 rastia
    C-rata 3,7 km 9 rastia
    D-rata 1,7 km 7 rastia

    TR-rata 1,4 km 6 rastia
    RR-rata 2,1 km 5 rastia

    PyöräA 10,7 km 12 rastia
    PyöräB 6,7 km 9 rastia (ajomatka noin 10 km)

    Ohjeita pyöräsuunnistajille:

    Pyöräsuunnistajille on oma lähtöpaikka. Muistakaa pyöräilijät oikeanpuoleinen liikenne poluilla eli väistä aina oikealle. Varsinkin ratojen lopussa huomioikaa muut suunnistajat.
  2. Mika, 2011-05-09 13:56:13

    Kartoista vielä.

    Pyöräsuunnistuksessa pyöräsuunnistuskartta 1:12500, A-B-C-D-radoilla suunnistuskartan mittakaava 1:10000 ja lasten radoilla mittakaava 1:5000.

    Erinomainen RR- ja TR-harjoitus KoskRin kisoja ajatellen.