< Takaisin kalenteriin

Hietasaari 17.5.2011

Koskelankylän Riento

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Lasse Qvist 040-5580513 , muuta: Kansallisten sprinttimaasto

Opastus
Hietasaarentien ja Holstinsalmentien risteyksestä. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
339
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko Saana-MariaPohjant50:11 7:36
2.Hankonen JohannaSalRe54:33+4:228:15
3.Aikio OutiOYS/Vapari59:52+9:419:04
4.Kiuru EssiPohjant65:10+14:599:52
5.Saarelainen O+V76:43+26:3211:37
6.Repo KatriKKM88:25+38:1413:23
Kela MerjaOulRe0:00 0:00
Maunu Susanna0:00 0:00
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkinen SeppoPelPo38:28 5:49
2.Rahko SampoPohjant39:56+1:286:03
3.Seppänen MikaVaKa40:51+2:236:11
4.Järvenpää EsaS-10141:18+2:506:15
5.Kesälä MikkoLaiVe41:27+2:596:16
6.Simola MikkoPohjant41:53+3:256:20
7.Salminen TeemuLänRa43:09+4:416:32
8.Madetoja Ari-PekkaKärsKa43:44+5:166:37
9.Isokoski ErkkiVePo44:09+5:416:41
10.Tervo ArhiONMKY44:40+6:126:46
11.Alaperä Arttu44:42+6:146:46
12.Karppinen MikkoPohjant45:01+6:336:49
13.Nurmikumpu KeijoKemij.U45:17+6:496:51
14.Lintula TapaniKärsKa45:39+7:116:55
15.Väyrynen JarnoKoskRi45:42+7:146:55
16.Hokkanen MattiOSAO45:49+7:216:56
17.Kinnunen Mikko45:53+7:256:57
18.Niemelä UrpoPohjant46:05+7:376:58
19.Nummi JaniVaKa46:14+7:467:00
20.Pesola PasiVetU46:42+8:147:04
21.Remsu MikkoSK Uranus46:59+8:317:07
22.Vaarala Harri47:09+8:417:08
23.Pessa MarkusAlatPi47:17+8:497:09
24.Hautala MattiONMKY47:18+8:507:10
25.Puttonen Jyrki47:21+8:537:10
26.Hepokangas EdvinLaiVe48:01+9:337:16
27.Grekelä AnttiHaHe48:13+9:457:18
28.Berg Timo48:15+9:477:18
29.Heinikoski Kauko48:37+10:097:21
30.Merilä SeppoOYUS48:40+10:127:22
31.Mäkelä Jussi48:41+10:137:22
32.Norrkniivilä Jaakko48:42+10:147:22
33.Heikkinen Jussi48:52+10:247:24
34.Näsi JuhoPohjant49:02+10:347:25
35.Pinosto Juho49:22+10:547:28
36.Koskela Ari49:40+11:127:31
37.Karppinen AleksiLaiVe49:57+11:297:34
38.Schroderus JariPohjant49:57+11:297:34
39.Karppinen JoukoLaiVe49:57+11:297:34
40.Vainio MattiSK Mortis50:03+11:357:35
41.Hautala Ilkka50:40+12:127:40
42.Hovila Jani50:59+12:317:43
43.Huhtalo Pasi50:59+12:317:43
44.Pelkonen ToivoYlikNM51:57+13:297:52
45.Auvinen JuhaSK Mortis52:38+14:107:58
46.Mikkonen AlpoOYS/Vapari52:43+14:157:59
47.Jäntti Ville52:47+14:197:59
48.Holma ErkkiOulRe52:48+14:208:00
49.Nissi Markus53:15+14:478:04
50.Pernu JerePohjant53:48+15:208:09
51.Similä Jouni54:18+15:508:13
52.Ilmonen MarkusOulun Insinöörit54:53+16:258:18
53.Lukkari Junnu55:01+16:338:20
54.Kivelä TimoKoskRi55:30+17:028:24
55.Alitalo SamiOsVa55:48+17:208:27
56.Riippa IlkkaOpu55:51+17:238:27
57.Laurila Mika56:04+17:368:29
58.Torvinen Jarkko56:12+17:448:30
59.Kemppainen Timo57:38+19:108:43
60.Luodonpää RistoAlatPi58:17+19:498:49
61.Mikkonen ErkkiKoskRi59:11+20:438:58
62.Ruotsalainen KeijoOYUS59:55+21:279:04
63.Silveri Matti60:08+21:409:06
64.Sirviö Petri60:30+22:029:10
65.Kivinen Janne63:21+24:539:35
66.Räsänen Mika63:50+25:229:40
67.Tonttila PanuOYS Vapari65:38+27:109:56
68.Kurula JohannesPohjant65:48+27:209:58
69.Ylitalo KariOys/Vapari70:56+32:2810:44
70.Pirttiaho Lauri78:08+39:4011:50
Nikkanen MarkkuKoskRi0:00 0:00
Kurula JuhaniPohjant0:00 0:00
Nousiainen TimoUIFK0:00 0:00
Hanni Juha0:00 0:00
Mourujärvi PetriHaHe0:00 0:00
Hanhela Jouko0:00 0:00
Neuvonen JussiOuTa0:00 0:00
Oravainen 0:00 0:00
B-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AurooraPohjant40:11 7:34
2.Karjalainen KaisaLaiVe40:36+0:257:39
3.Fredriksson CaritaPohjant43:15+3:048:09
4.Vähäkuopus Pia44:48+4:378:27
5.Näsi JuliaanaPohjant46:23+6:128:45
6.Isolahti Anna-KaisaPohjant46:43+6:328:48
7.Juntunen MarjutIiY48:17+8:069:06
8.Tolonen Tarja48:29+8:189:08
9.Salminen MariLänRa49:04+8:539:15
10.Kangas Margit51:09+10:589:39
11.Lamberg Anja-LeenaSalRe51:16+11:059:40
12.Hokkanen Heini52:11+12:009:50
13.Nurmikumpu NiinaKoskRi53:08+12:5710:01
14.Salmeen Mari53:24+13:1310:04
15.Kokkonen Annukka54:05+13:5410:12
16.Kivelä Elina58:22+18:1111:00
17.Mikkonen SusannaKemijU58:32+18:2111:02
18.Kokkonen HannaOYS/Vapari60:41+20:3011:26
19.Väyrynen KarinKosKRi61:13+21:0211:33
20.Jämsä Eeva61:51+21:4011:40
21.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari62:06+21:5511:43
22.Alitalo PäiviOsVa62:59+22:4811:53
23.Nissinen MariannePohjant63:05+22:5411:54
24.Holma LiisaOYS/Vapari64:25+24:1412:09
25.Kärkkäinen Katja67:08+26:5712:40
26.Ainassaari KaisuOsVa67:18+27:0712:41
27.Herronen TarjaOYS/Vapari68:49+28:3812:59
28.Paulamäki Hanna69:23+29:1213:05
29.Heikkinen SallaOsVa70:53+30:4213:22
30.Moilanen ElinaOsVa71:41+31:3013:31
31.Juntunen Veera72:55+32:4413:45
32.Ruuska RauniOsVa76:50+36:3914:29
33.Löytynoja Päivi81:40+41:2915:24
34.Haapaniemi Tuula81:49+41:3815:26
35.Viinonen Sanna84:52+44:4116:00
Haro Anniina0:00 0:00
B-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä JanneKoskRi34:32 6:30
2.Vainikainen Henri40:26+5:547:37
3.Toropainen PauliONMKY40:43+6:117:40
4.Helttunen JanneKiimU41:18+6:467:47
5.Lindell NiklasIF Brahe41:34+7:027:50
6.Kela MarkoOulRe41:47+7:157:53
7.Hietala Aki42:01+7:297:55
8.Wuotila MikaPV43:09+8:378:08
9.Myllymaa KaukoOulRe43:18+8:468:10
10.Paaso-Rantala PerttiIiY43:47+9:158:15
11.Pihlajaniemi JanneSK Uranus43:56+9:248:17
12.Soini ToniRenessans Mobile44:20+9:488:21
13.Harju Pauli44:29+9:578:23
14.Haapaniemi NiiloHaHe44:58+10:268:29
15.Rauhala Antti45:04+10:328:30
16.Kallioinen AriPohjant45:07+10:358:30
17.Tervo Henri45:40+11:088:36
18.Uusimaa MarkkuPeRa47:01+12:298:52
19.Sirviö TomSuomRa47:04+12:328:52
20.Hytönen Kari47:14+12:428:54
21.Suomala Ville47:17+12:458:55
22.Rahkola EeroOulRe47:21+12:498:56
23.Kähkölä JuhaPohjant47:35+13:038:58
24.Jokela Petri47:36+13:048:58
25.Karhumaa Jouni47:37+13:058:59
26.Lax ErkkiPohjant48:53+14:219:13
27.Enlund RolfBotnia49:07+14:359:16
28.Haaraniemi Jouni49:37+15:059:21
29.Vainikainen Lauri49:55+15:239:25
30.Mäntykenttä HannuOYUS50:17+15:459:29
31.Vainikainen Jyrki50:44+16:129:34
32.Rankinen Juho51:17+16:459:40
33.Vainikainen Niilo51:33+17:019:43
34.Sorvari KerkkoSoJy52:45+18:139:57
35.Maikku Sakari53:38+19:0610:07
36.Hiltunen ErkkiONMKY53:48+19:1610:09
37.Väänänen AriOul.Insin.53:59+19:2710:11
38.Vainikainen Lasse54:44+20:1210:19
39.Salovaara HeikkiPohjant55:24+20:5210:27
40.Vainio Timo55:39+21:0710:30
41.Okkonen Jaakko55:45+21:1310:31
42.Alaräisänen Antti55:52+21:2010:32
43.Nikula Johannes56:41+22:0910:41
44.Jäntti MattiPohjant57:01+22:2910:45
45.Heinikoski Kalevi57:53+23:2110:55
46.Heikkinen Markku58:09+23:3710:58
47.Eronen Ville59:25+24:5311:12
48.Kokkonen TimoOLK60:52+26:2011:29
49.Länsipuro HenriOulun Insinöörit61:31+26:5911:36
50.Mäkelä TimoOys/Vapari63:10+28:3811:55
51.Keränen Vesa67:48+33:1612:47
52.Herronen Jouni68:59+34:2713:00
53.Koivula IlkkaPohjant69:03+34:3113:01
54.Rahja OsmoONMKY76:00+41:2814:20
55.Kujala JarmoKoS84:45+50:1315:59
56.Yli-Eerola IrjaHlT85:50+51:1816:11
Malm Lauri41:58 7:55
Luukkonen Simo0:00 0:00
Oikarinen TapioOH0:00 0:00
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokela RiittaYlikNM32:03 9:09
2.Karjalainen SeijaLaiVe32:43+0:409:20
3.Holma Eveliina33:16+1:139:30
4.Käsmä Salla33:19+1:169:31
5.Vähäkuopus Heidi34:14+2:119:46
6.Junes-Kähkölä AnuPohjant35:01+2:5810:00
7.Lämsä SoiliYlikNM35:54+3:5110:15
8.Eilola PäiviOYS/Vapari36:07+4:0410:19
9.Juntunen JohannaIinYr36:52+4:4910:32
10.Rouhiainen SiniOYS/Vapari38:19+6:1610:56
11.Parkkila SatuOulun Insinöörit39:09+7:0611:11
12.Yliniemi MinnaNivU39:11+7:0811:11
13.Puolakanaho PäiviKiimU39:16+7:1311:13
14.Kaikkonen Leena39:17+7:1411:13
15.Saarenpää Kaisa39:27+7:2411:16
16.Autio SiskoKoskRi40:19+8:1611:31
17.Myllymaa PirkkoOulRe40:51+8:4811:40
18.Maikkola Mervi40:57+8:5411:42
19.Korkiakoski Mervi42:27+10:2412:07
20.Paaso LeenaSalRe42:35+10:3212:10
21.Kela ElisaOsVa42:41+10:3812:11
22.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant42:54+10:5112:15
23.Yrjänheikki EijaOys/Vapari43:30+11:2712:25
24.Korkiakoski Anna-Leena45:23+13:2012:58
25.Nall Heini45:24+13:2112:58
26.Hakkarainen/Pramila Tytti/SariOYS/vapari46:11+14:0813:11
27.Tuomikoski Marika46:20+14:1713:14
28.Nikula IrmaOuTa47:50+15:4713:40
29.Parkkinen TainaOul.Insin.47:52+15:4913:40
30.Merilä KirstiOYUS48:05+16:0213:44
31.Saloranta Elina48:34+16:3113:52
32.Palomäki Emilia48:38+16:3513:53
33.Kela MirjaOulRe48:45+16:4213:55
34.Malm PirkkoOYS/Vapari49:57+17:5414:16
35.Koppelo Sanna-KaisaOYS Vapari49:58+17:5514:16
36.Väänänen MerviOYS/Vapari50:01+17:5814:17
37.Paakkonen MirjaOYS/Vapari50:01+17:5814:17
38.Kela TarjaOys/Vapari51:20+19:1714:40
39.Eskola TiinaFC Kickballs52:45+20:4215:04
40.Löfgren Eeva53:04+21:0115:09
41.Sarkkinen Kaisu53:42+21:3915:20
42.Ylimannila Paula54:09+22:0615:28
43.Kultala Sanna54:13+22:1015:29
44.Pirttilahti HelviHaHe54:22+22:1915:32
45.Hiltunen Marja-LiisaOYS/Vapari55:21+23:1815:48
46.Peltola Elina56:22+24:1916:06
47.Nokela TiinaOYS/Vapari59:23+27:2016:58
48.Mäkinen Päivi66:21+34:1818:57
49.Still MariaOys/Vapari76:28+44:2521:50
50.Kaija TarjaOys/vapari98:57+66:5428:16
51.Sylvi SavolainenOys/vapari99:09+67:0628:19
Aatsinki TanjaHaHe0:00 0:00
Leskelä MaijuOsVa109:54 31:24
Leskelä Marjukka0:00 0:00
Walling AnninaKoskRi0:00 0:00
Halonen Heidi0:00 0:00
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kolehmainen JannePohjant28:57 8:16
2.Alalahti JaakkoONMKY29:25+0:288:24
3.Luiro JanVePo29:42+0:458:29
4.Heinikoski Kauko30:36+1:398:44
5.Heinikoski Kalevi30:48+1:518:48
6.Pernu JuusoOuTa30:53+1:568:49
7.Pietilä Jorma31:14+2:178:55
8.Niiniketo KullervoONMKY31:22+2:258:57
9.Kaimio Auvo31:55+2:589:07
10.Myllylä Juha32:21+3:249:14
11.Vähäoja Pekka32:26+3:299:16
12.Mattila SeppoKoskRi33:34+4:379:35
13.Pohjamo SamuliPeRa33:48+4:519:39
14.Sipola HeikkiOulRe33:59+5:029:42
15.Haatainen MattiIisu35:40+6:4310:11
16.Lohela VäinöOH35:58+7:0110:16
17.Karppinen JariOuTa36:04+7:0710:18
18.Vainio Aimo36:47+7:5010:30
19.Saikkonen Toivo37:47+8:5010:47
20.Parkkinen TapioOul.Insin.39:28+10:3111:16
21.Rahkola Eino41:16+12:1911:47
22.Järvelä Kalevi41:58+13:0111:59
23.Kivinen Juhani42:02+13:0512:00
24.Westerholm HenriVePo44:41+15:4412:46
25.Maikkola SeppoKoskRi45:51+16:5413:06
26.Annala TuomoHaHe46:02+17:0513:09
27.Nykyri Timo47:52+18:5513:40
28.Havas MarttiOYUS48:07+19:1013:44
29.Hamina Martti48:33+19:3613:52
30.Keränen EeroKoskRi49:33+20:3614:09
31.Hanni Jorma53:05+24:0815:10
32.Manninen EeroOsVa55:46+26:4915:56
33.Westerholm LauriVePo61:23+32:2617:32
Kohijoki Hannu0:00 0:00
Heikkinen Mika0:00 0:00
D-rata, naiset 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tonttila Anne27:08 11:47
2.Nuolioja SariOys/Vapari32:29+5:2114:07
3.Alitalo Heidi35:16+8:0815:20
4.Kolehmainen EmmaLaiVe35:45+8:3715:32
5.Suhonen Emilia38:42+11:3416:49
6.Ellilä Katri39:08+12:0017:00
7.Isolahti AinoPohjant40:54+13:4617:46
8.Hosio TiinaOys/Vapari42:38+15:3018:32
9.Hast Katri42:57+15:4918:40
10.Vuoti Henni43:45+16:3719:01
11.Sankelo Lotta44:11+17:0319:12
12.Höglund VilmaHaHe45:01+17:5319:34
13.Pihlajaniemi Helka48:21+21:1321:01
14.Tahkokorpi SofiaRasTiimi52:55+25:4723:00
Haataja AnuOys/Vapari0:00 0:00
Vainikainen Sara0:00 0:00
Korpelainen Raija0:00 0:00
Seppänen Sara0:00 0:00
Kähkölä Saana&Kerola0:00 0:00
Kärki Anna0:00 0:00
Kähkönen Johanna0:00 0:00
Koponen Johanna0:00 0:00
Rasila Anna-LiisaOys/Vapari0:00 0:00
D-rata, miehet 2.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi HeikkiPeRa22:35 9:49
2.Vartiainen SuloOul.Res.25:45+3:1011:11
3.Pirinen RaimoRR26:00+3:2511:18
4.Alitalo JoonasOsVa26:30+3:5511:31
5.Tuominen Pentti29:16+6:4112:43
6.Tuohimaa Roni37:43+15:0816:23
7.Salovaara SakuPohjant37:56+15:2116:29
8.Kolehmainen Eerik41:14+18:3917:55
9.Kallioinen AleksiPohjant41:49+19:1418:10
10.Takalo EmilOsVa46:06+23:3120:02
11.Leskelä Veikka46:06+23:3120:02
12.Vikström Luukas46:21+23:4620:09
13.Qvist VilleKoskRi51:02+28:2722:11
14.Tahkokorpi Juha51:21+28:4622:19
Pitkälä Väinö0:00 0:00
Qvist TuomasKoskRi0:00 0:00
Korpelainen Paavo0:00 0:00
Hiltunen JuhoONMKY0:00 0:00
Korpelainen Juha0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, miehet 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toivonen ValtteriOH27:30 3:46
2.Kaikkonen Hannu28:24+0:543:53
3.Grekelä HeikkiHaukip28:59+1:293:58
4.Saastamoinen AriYSR29:18+1:484:00
5.Nummi JaniVaKa29:50+2:204:05
6.Ojala Kai30:08+2:384:07
7.Halonen VesaPohjant30:20+2:504:09
8.Pessa MarkusAlatPi30:36+3:064:11
9.Rousu SeppoAlatPi31:11+3:414:16
10.Veijovaara JormaPohjant36:46+9:165:02
11.Lind MattiKiimU38:44+11:145:18
12.Paaso JoukoONMKY40:34+13:045:33
13.Väänänen AriOulun Insinöörit42:56+15:265:52
Alalahti JaakkoONMKY34:18 4:41
Hiltunen 0:00 0:00
Pyöräsuunnistus, naiset 7.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaSK-Pohjant30:20 4:09
2.Hyrkäs TeijaLänRa42:26+12:065:48
3.Munsterhjelm CamillaPohjant44:00+13:406:01
4.Piirto Marjo58:22+28:027:59
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Qvist LasseKoskRi36:53 -
Viramo PetteriKiimU44:07 -
Sahlberg TuijaPohjant46:34 -
Kolehmainen ToniLaiVe36:01 -
Kolehmainen SakuLaiVe36:00 -
OsSEPOIKA 4:43 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLKuu, 2011-05-11 19:55:51

    100v. Riento seuraa aikaansa ja kuuntelee toiveita. Riennossa suunnistusta 50v. ja nyt tarjolla historian ensimmäisen kerran pyöräsuunnistusta meidän tapahtumassa. Olisiko mahdollista, jos myös meidän rasteilla pyöräilijät tulisivat lähtöviivalle klo 18-19???
    Kyseessä on pyöräsuunnistus harjoitus, ei kilpailu. Alueella on liikennettä jonkin verran, on huomioitu ratasuunnittelussa. Muistutan vielä, että kaikki pyörä-Niilot ajavat omalla vastuulla.
    Radat ja matkat:
    A-rata mittakaava 1:10000 6.6km
    B-rata mittakaava 1:7500 5.3km
    C-rata mittakaava 1:7500 3.5km
    D-rata mittakaava 1:5000 2.3km
    PYÃ?RÃ?HARJOITUS mittakaava 1:10000, jossa matka suoraan 7.3km ja lyhintä reittiä NOIN 10km.
  2. Tumbelo, 2011-05-13 15:56:43

    Tuosta kommentista ymmärtäisi, että 17.05. on pyöräsuunnistukseen mahdollisuus, mutta tapahtumatiedoissa lukee "Pyöräsuunnistus: ei". Kumpihan mahtaa olla totuus?
  3. äLKuu, 2011-05-14 07:30:42

    Pyöräharjoitussuunnistus on.
  4. Tumbelo, 2011-05-14 10:22:22

    Kiitos tiedosta. Häätyypä tulla paikanpäälle.
  5. Reipas, 2011-05-16 15:32:47

    Minkälaiset tossut on soveliaimmat tälle maastolle, nastarit vai lenkkarit?
  6. Antsu, 2011-05-16 20:34:36

    Nastareita suosittelen. A- ja B-radalla kengät kastuu varmasti, C-rata ehkä lenkkareilla ja D myös.

    Kaivoin viime syksynä salaojaputket saaren etelä/lounaisosasta meren suuntaan. Ilmeisesti routa on ollut niin raju, ettei putket ole kuivattaneet maastoa toivotusti.
    Pahoittelemme.

    Rasteilla käy maksuvälineenä Smartum ja Virike kuntosetelit.
  7. Kuivin jaloin, 2011-05-17 20:24:09

    Noh, eipä kastuneet jalat A-radalla. Salojitukset oli vissiin alkaneet toimia, toisin kuin suuntavaisto vesakossa.
  8. äLKuu, 2011-05-17 22:40:41

    Tulokset laitettu KoskRin sivuille. Kiitoksia runsaasta osallistumisesta pyöraradalle, ei ollut turhaa työtä laatia rata! Korjaukset koskri(a)suomi24.fi
  9. Miikka, 2011-05-18 17:07:03

    Harmi, että tuon pyöräradan olemassaoloa ei tapahtumatiedoissa lukenut. Olisi ollut ainakin yksi osallistuja lisää. Eipä arvannut täältä kommenteista lukea.

    Mutta hienoa lajin harrastajien ja kokeilijoiden kannalta, että harjoitusmahdollisuuksia järjestetään. Toivottavasti itsekin taas seuraavalla kerralla mukana.
  10. t.ronkainen, 2011-05-18 19:05:42

    sitä ei ollut sen takia näissä tapahtuma tiedoissa koska se tuli vasta mieleen kaksi viikkoa ennen näintä oulun rasteja että voitaisiin järjestää pyöräsuunnistus
  11. Olli P., 2011-05-19 21:14:48

    Joo, kaikkia kommentteja ei tule luettua ja siksi ei pyörärataa ollut tiedoissa.