< Takaisin kalenteriin

Jumila 26.5.2011

Ylikiimingin Nuijamiehet

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Harri Vehkaoja, 040-9604022

Opastus
Ylikiimingintieltä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
273
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.85 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila Sari75:59 11:05
2.Karjalainen KaisaLaive84:02+8:0312:16
3.Maunu Susanna88:19+12:2012:53
4.Nurmikumpu Niina116:37+40:3817:01
A-rata, miehet 6.85 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Virtala TuomasS-200045:47 6:41
2.Katajisto Jukka-PekkaRasKu48:20+2:337:03
3.Rahko JuhoLaiVe49:58+4:117:17
4.Nikkanen MarkkuKoskRi52:14+6:277:37
5.Mourujärvi PetriHaHe52:20+6:337:38
6.Isokoski ErkkiVePo52:49+7:027:42
7.Karppinen AleksiLaiVe53:08+7:217:45
8.Tahkokorpi JussiRasTiimi53:13+7:267:46
9.Pessa MarkusAlatPi53:22+7:357:47
10.Kesälä MikkoLaiVe53:48+8:017:51
11.Vehmas RistoViRuS55:22+9:358:04
12.Huuhka KaiKiimU56:18+10:318:13
13.Kotaniemi JuhaKoskRi56:26+10:398:14
14.Nissi Markus57:00+11:138:19
15.Kuopus SauliPudU57:13+11:268:21
16.Tolonen RistoLänRa58:04+12:178:28
17.Hintikka Mikko58:25+12:388:31
18.Kallunki UrpoVaajTe59:18+13:318:39
19.Halonen VesaPohjant59:28+13:418:40
20.Nikkari OlliOulun Insinöörit60:46+14:598:52
21.Niemelä UrpoPohjant61:24+15:378:57
22.Pietiläinen IlpoSK-Pohjant62:30+16:439:07
23.Riikola IlkkaYlikNM62:34+16:479:08
24.Alaperä Arttu62:47+17:009:09
25.Lempinen HannuFujitsu63:03+17:169:12
26.Kurttinen Pauli63:15+17:289:14
27.Luiro JanVePo63:36+17:499:17
28.Berg Timo64:41+18:549:26
29.Siirilä Jukka66:24+20:379:41
30.Heinikoski Kauko67:17+21:309:49
31.Tarkka ErkkiPohjant67:22+21:359:50
32.Heinikoski Kalevi67:28+21:419:50
33.Hanni Juha67:52+22:059:54
34.Karppinen JoukoLaive68:03+22:169:56
35.Kaasinen AulisPohjant68:08+22:219:56
36.Järvenpää RaimoIisu68:30+22:4310:00
37.Herva TuomasPohjant69:30+23:4310:08
38.Tuohimaa EskoONMKY69:40+23:5310:10
39.Schroderus SamuliPohjant71:09+25:2210:23
40.Alitalo SamiOsVa71:29+25:4210:26
41.Seppä TomiHimU71:46+25:5910:28
42.Väliheikki MikaelLaiVe72:14+26:2710:32
43.Holma ErkkiOulRe72:34+26:4710:35
44.Turunen EskoSonPa73:08+27:2110:40
45.Kaipala RaunoOYS/Vapari73:32+27:4510:44
46.Fredriksson KajPohjant74:09+28:2210:49
47.Mikkonen ErkkiKoskRi74:18+28:3110:50
48.Luodonpää RistoAlatPi76:38+30:5111:11
49.Jokela Petri79:00+33:1311:31
50.Puttonen Jyrki79:56+34:0911:40
51.Lalli PasiJT-Asbesti80:13+34:2611:42
52.Ruotsalainen KeijoOYUS83:50+38:0312:14
53.Mäntykenttä HannuOYUS85:16+39:2912:26
54.Alaraasakka Eero86:55+41:0812:41
55.Laurila HeikkiPohjant88:09+42:2212:52
56.Loukusa MarkkuIisu88:33+42:4612:55
57.Schroderus Santeri90:45+44:5813:14
58.Argillander ErkkiVaKa92:01+46:1413:25
59.Kivinen Janne94:14+48:2713:45
60.Putila RistoOulun Insinöörit98:31+52:4414:22
61.Pietilä Jukka-PekkaOulun Insinöörit111:05+65:1816:12
62.Verronen Mika113:35+67:4816:34
63.Koivula IlkkaPohjant117:19+71:3217:07
B-rata, naiset 5.38 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant47:43 8:52
2.Näsi JuliaanaPohjant48:45+1:029:03
3.Rahkola IrmaOulRe53:07+5:249:52
4.Näsi AurooraPohjant53:21+5:389:54
5.Käkelä MaijaOYS/Vapari54:03+6:2010:02
6.Lithovius Anna-RiikkaOsVa54:27+6:4410:07
7.Rahko JenniLaiVe55:28+7:4510:18
8.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe59:24+11:4111:02
9.Kela MerjaOulRe65:06+17:2312:06
10.Säävälä Anni-ElinaVePo65:30+17:4712:10
11.Kaijanen Tytti67:40+19:5712:34
12.Väliheikki SusannaLaive68:25+20:4212:43
13.Holma KaisuOulRe69:37+21:5412:56
14.Aikio OutiOYS/Vapari69:50+22:0712:58
15.Hokkanen AnniOYS/Vapari71:02+23:1913:12
16.Kokkonen HannaOYS/Vapari73:01+25:1813:34
17.Hokkanen Heini76:16+28:3314:10
18.Lamberg Anja-LeenaSalRe76:52+29:0914:17
19.Tolonen Tarja77:32+29:4914:24
20.Ukkola LeilaOYS/Vapari87:14+39:3116:12
21.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant90:57+43:1416:54
22.Karhunen Sanna103:01+55:1819:08
23.Löytynoja Päivi159:51+112:0829:42
24.Haapaniemi Tuula160:01+112:1829:44
B-rata, miehet 5.38 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoONMKY41:04 7:37
2.Jurvakainen MikaKiimU45:16+4:128:24
3.Kinnula AhtiKEV47:17+6:138:47
4.Kokko Jarno49:13+8:099:08
5.Väänänen TeroKiimU49:14+8:109:09
6.Hihnala HeikkiAlatPi49:21+8:179:10
7.Liinamaa OlliPohjant49:33+8:299:12
8.Rönkkö TimoKiimU49:36+8:329:13
9.Helttunen JanneKiimU49:51+8:479:15
10.Kela MarkoOulRe49:58+8:549:17
11.Haapaniemi NiiloHaHe50:51+9:479:27
12.Tienhaara JukkaHaHe51:03+9:599:29
13.Maunula TeuvoOYUS51:44+10:409:36
14.Rahkola EeroOulRe52:23+11:199:44
15.Lehtomäki JuhaSiSe52:48+11:449:48
16.Hautala Ilkka53:26+12:229:55
17.Kallioinen AriPohjant55:21+14:1710:17
18.Juuso HannuOYUS55:55+14:5110:23
19.Haajanen JuhaPohjant56:43+15:3910:32
20.Paaso JoukoPohjant56:54+15:5010:34
21.Kukkohovi ReinoOsVa57:26+16:2210:40
22.Tapaninaho KaleviONMKY57:29+16:2510:41
23.Salovaara HeikkiPohjant58:32+17:2810:52
24.Määttä SakariOulRe58:59+17:5510:57
25.Järvenpää EsaSuunta Jyväskylä59:07+18:0310:59
26.Kotaniemi PasiPohjant59:44+18:4011:06
27.Luukkonen Simo60:56+19:5211:19
28.Rahikkala Esa61:16+20:1211:23
29.Kähkölä JuhaPohjant62:08+21:0411:32
30.Myllymaa KaukoOulRe63:21+22:1711:46
31.Harju PauliPudU63:28+22:2411:47
32.Mattila SeppoKoskRi63:36+22:3211:49
33.Heinonen Joni66:07+25:0312:17
34.Hietala Aki68:12+27:0812:40
35.Pihlajaniemi PekkaSalRe68:12+27:0812:40
36.Heikkinen Markku68:38+27:3412:45
37.Kurttila Pentti69:33+28:2912:55
38.Sääksjärvi Sami70:39+29:3513:07
39.Nikkinen Ville70:40+29:3613:08
40.Saukko Sami71:22+30:1813:15
41.Jäntti MattiPohjant72:03+30:5913:23
42.Kinnunen Esko72:30+31:2613:28
43.Kokkonen TimoOLK73:21+32:1713:38
44.Vainio Aimo74:08+33:0413:46
45.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari76:25+35:2114:12
46.Piiroinen Ilkka80:42+39:3815:00
47.Hanhela JaniHaHe95:12+54:0817:41
48.Karhunen Janne102:50+61:4619:06
49.Härkönen Jussi103:12+62:0819:10
50.Korhonen HannuOYS/Vapari119:15+78:1122:09
Vanhanen ReimaPohjant53:03 9:51
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liinamaa JohannaPohjant30:55 8:50
2.Hyrkäs TeijaLänRa35:02+4:0710:00
3.Karjalainen SeijaLaive39:34+8:3911:18
4.Harju MoonaPudU40:24+9:2911:32
5.Hilli Tuija40:32+9:3711:34
6.Anttila AnnariinaPohjant42:47+11:5212:13
7.Kivelä Elina43:10+12:1512:20
8.Kinnula IrmaOYS/Vapari44:20+13:2512:40
9.Myllymaa PirkkoOulRe45:00+14:0512:51
10.Kela MirjaOulRe46:26+15:3113:16
11.Herronen TarjaOYS/Vapari48:39+17:4413:54
12.Hakala HannaHaHe49:13+18:1814:03
13.Rouhiainen SiniOYS/Vapari49:46+18:5114:13
14.Paaso LeenaPohjant49:55+19:0014:15
15.Pirttilahti HelviHaHe49:59+19:0414:16
16.Maikkola Mervi50:05+19:1014:18
17.Vainio Sanna52:33+21:3815:00
18.Sahlberg TuijaPohjant53:07+22:1215:10
19.Aatsinki MirjaVePo54:25+23:3015:32
20.Jurvakainen HeliKiimU55:04+24:0915:44
21.Malinen SannaKuPe57:58+27:0316:33
22.Väliheikki PetraLaive58:14+27:1916:38
23.Merilä KirstiOYUS58:27+27:3216:42
24.Yli-Eerola IrjaHlT58:45+27:5016:47
25.Karppinen ElinaOuTa59:01+28:0616:51
26.Pyörälä MaaritOYS/Vapari60:56+30:0117:24
27.Nokela TiinaOYS/Vapari63:24+32:2918:06
28.Riikola RiinaYlikNM64:22+33:2718:23
29.Riikola RoosaYlikNM64:24+33:2918:24
30.Still MariaOYS/Vapari69:33+38:3819:52
31.Rahikkala Pirjo69:49+38:5419:56
32.Sorvari PirkkoOSVA72:22+41:2720:40
33.Vainikainen Sara75:41+44:4621:37
34.Huusko Malla76:04+45:0921:44
35.Tuomikoski Marika84:14+53:1924:04
Peltola Elina51:16 14:38
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY27:05 7:44
2.Heinikoski Kauko27:07+0:027:44
3.Heinikoski Kalevi27:13+0:087:46
4.Alalahti JaakkoONMKY31:07+4:028:53
5.Jussila PenttiONMKY32:48+5:439:22
6.Timonen Pasi33:27+6:229:33
7.Pelkonen HeimoKiimU34:19+7:149:48
8.Hamina Martti34:22+7:179:49
9.Hiltunen ErkkiONMKY35:22+8:1710:06
10.Kivinen Juhani35:31+8:2610:08
11.Kauppi Mika36:01+8:5610:17
12.Pirttiaho Lauri37:50+10:4510:48
13.Juola EskoOH38:26+11:2110:58
14.Kaimio Auvo38:31+11:2611:00
15.Lohela VäinöPohjant39:03+11:5811:09
16.Väänänen AriOulun Ins.39:58+12:5311:25
17.Pohjamo SamuliPeRa40:09+13:0411:28
18.Pentikäinen Heimo42:34+15:2912:09
19.Rahkola Eino44:17+17:1212:39
20.Välikangas Pertti44:34+17:2912:44
21.Ervasti OnniPeRa44:47+17:4212:47
22.Manninen EeroOsVa46:49+19:4413:22
23.Eronen Ville48:06+21:0113:44
24.Herronen Jouni48:37+21:3213:53
25.Oikarinen Jorma49:32+22:2714:09
26.Kanto Hannu51:56+24:5114:50
27.Mettovaara PekkaYlikNM56:24+29:1916:06
28.Kaverinen Jussi57:25+30:2016:24
29.Hamina Juha-Pekka57:30+30:2516:25
30.Havas MarttiOYUS57:52+30:4716:32
31.Lind Petri70:23+43:1820:06
32.Stenius Verne84:52+57:4724:14
33.Vainikainen Tuomo106:48+79:4330:30
Merilä SeppoOYUS58:29 16:42
D-rata, naiset 2.45 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen AnnaYlikNM28:49 11:45
2.Jurvakainen EllaKiimU30:15+1:2612:20
3.Holappa SiniYlikNM34:55+6:0614:15
4.Sirkeinen EevaIisu37:18+8:2915:13
5.Koivunen SiniYlikNM42:54+14:0517:30
6.Liinamaa Ella46:50+18:0119:06
7.Kemppainen JannaYlikNM54:54+26:0522:24
8.Stenius VeeraLaive62:53+34:0425:40
9.Säävälä KatriVePo63:24+34:3525:52
10.Huuskonen AnneOUYS/Vapari68:21+39:3227:53
D-rata, miehet 2.45 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vartiainen SuloOul.Res.32:50 13:24
2.Isoaho KalleYlikNM39:10+6:2015:59
3.Alitalo JoonasOsVa41:53+9:0317:05
4.Jurvakainen AkseliKiimU50:20+17:3020:32
5.Molander Tomi53:05+20:1521:40
6.Kallioinen AleksiPohjant63:12+30:2225:47
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma EssiOulRe10:25 -
2.Vääräniemi VenlaPohjant12:33+2:08-
3.Kokko Sonja14:08+3:43-
4.Kokko Sini14:25+4:00-
5.Koivukoski Aada15:03+4:38-
6.Kaverinen LottaYlikNM16:13+5:48-
7.Alitalo HeidiOsVa16:23+5:58-
8.Heikkilä OonaYlikNM16:25+6:00-
9.Parkkinen VeeraYlikNM17:06+6:41-
10.Oikarinen Laura17:44+7:19-
11.Parkkinen Venlat17:55+7:30-
12.Riikola SonjaYlikNM19:23+8:58-
13.Anttila MineaPohjant19:35+9:10-
14.Heikkilä Aamu27:28+17:03-
15.Tahkokorpi Sofia44:42+34:17-
Alasaarela Mari0:00 -
Heikkilä KiiaYlikNM0:00 -
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Isoaho KalleYlikNM7:04 -
2.Kojola Jesper9:17+2:13-
3.Koivunen VilleYlikNM9:31+2:27-
4.Heikka Benjamin9:37+2:33-
5.Kojola Juho9:53+2:49-
6.Takalo EmilOsVa10:26+3:22-
7.Hiltunen JuhoONMKY10:46+3:42-
8.Holma SanteriOulRe11:35+4:31-
9.Tienhaara JoukoHaHe13:30+6:26-
10.Lantto Ville13:39+6:35-
11.Koivukoski OssiKiimU18:35+11:31-
12.Takkinen JoonasKiimU18:46+11:42-
13.Jurvakainen ElmeriKiimU21:52+14:48-
14.Kemppainen PaavoIisu23:45+16:41-
15.Tienhaara JouniHaHe24:31+17:27-
Kojola Juho14:13 -
Koivunen VilleYlikNM15:01 -
Kojola Jesper14:57 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Mäntykenttä AnjaOYUS78:36 -
Jaako MikkoPohjant64:32 -
Isolahti Anna-KaisaPohjant62:15 -
Holappa TomiYlikNM37:03 -
Riikola Henna-MariaPohjant62:41 -
Kurula JuhaniPohjant62:15 -
Takkinen JukkaKiimU55:00 -
Tauriainen Janne83:48 -
Kemppainen VesaIisu19:00 -
Riekki Jari74:37 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Nuijamies, 2011-05-20 21:11:19

    Tervetuloa Ylikiimingin kaupunginosaan haastaviin maastoihin ;)
    Radat:
    A-rata 6,85km 16 rastia
    B-rata 5,38km 13 rastia
    C-rata 3,50km 9 rastia
    D-rata 2,45km 9 rastia

    Varautukaa siihen että pysäköinnin voi joutua suorittamaan Oulu-Ylikiiminki-tien varteen! Eli varovaisuutta tarvitaan!!!
  2. nuijamies, 2011-05-20 21:11:58

    Ja pienimmille pihkaniskoille tarjolla on rastireitti!!