< Takaisin kalenteriin

Kalamäki 28.7.2011

Kiimingin Urheilijat

radat: A,B,C,D,TR, yhteyshenkilö: Timo Rönkkö 040 7478522

Opastus
Kuusamontieltä Jäälin grillin kohdalta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
376
Tulokset päivitetty
2.9.2023 23:22

Tulokset

A-rata-miehet 7.6 km#7.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haapasalo HarriPohjant49:19 -
2.Mäkäräinen JouniPohjant50:59+1:40-
3.Salminen TeemuLänRa51:58+2:39-
4.Lindell Niklas52:36+3:17-
5.Heinikoski Kauko53:53+4:34-
6.Kauppila SamppaOYUS54:44+5:25-
7.Seppänen MikaVaKa55:08+5:49-
8.Pesola PasiVetU55:50+6:31-
9.Simola MikkoPohjant56:12+6:53-
10.Isokoski ErkkiVePo56:42+7:23-
11.Haapasalo JarmoPohjant57:34+8:15-
12.Kuusikko MarkoSalRe57:47+8:28-
13.Kotaniemi JuhaKoskRi57:55+8:36-
14.Räisänen KariKiimU58:22+9:03-
15.Nikkanen MarkkuKoskRi58:27+9:08-
16.Jansson OlliPohjant58:53+9:34-
17.Kangas Hannu59:59+10:40-
18.Alaperä Arttu61:35+12:16-
19.Järvenpää Mika61:35+12:16-
20.Hyvönen PanuPohjant63:07+13:48-
21.Lämsä Janne63:34+14:15-
22.Laurila Heikki64:12+14:53-
23.Rousu SeppoAlatPi65:50+16:31-
24.Huhtalo Pasi65:50+16:31-
25.Matilainen Kari66:17+16:58-
26.Maikku Sakari67:09+17:50-
27.Lintula TapaniKärsKa68:03+18:44-
28.Berg Timo68:05+18:46-
29.Holappa HannuVePo68:23+19:04-
30.Kaisanlahti Jyrki69:46+20:27-
31.Teerikangas Matti70:13+20:54-
32.Timo NousiainenUIFK70:14+20:55-
33.Potinkara Rami71:05+21:46-
34.Tuohimaa EskoONMKY71:18+21:59-
35.Ahokoivu HemmoPohjant71:35+22:16-
36.Hanhela MaunoHaHe71:54+22:35-
37.Hepokangas EdvinLaiVe72:14+22:55-
38.Loukusa Markku74:06+24:47-
39.Ojala Kai74:29+25:10-
40.Haapaniemi NiiloHaHe74:56+25:37-
41.Laurila Mika75:49+26:30-
42.Väyrynen Jarno75:51+26:32-
43.Lukkari Junnu76:11+26:52-
44.Liinamaa OlliPohjant76:18+26:59-
45.Luodonpää RistoAlatPi77:42+28:23-
46.Grekelä AnttiHaHe78:29+29:10-
47.Verronen Mika80:18+30:59-
48.Sirviö Petri82:04+32:45-
49.Vainio TimoPohjant82:17+32:58-
50.Pelkonen AlpoOSVA82:41+33:22-
51.Mikkonen AlpoOYS/Vapari82:59+33:40-
52.Puttonen Jyrki87:42+38:23-
53.Riippa IlkkaOpu89:17+39:58-
54.Mäntykenttä HannuOYUS89:33+40:14-
55.Rämö Jouko92:36+43:17-
56.Taskila Markku93:53+44:34-
57.Pirttiaho Lauri94:47+45:28-
58.Palokangas Timo97:03+47:44-
59.Mäkäräine Janne105:25+56:06-
60.Argillander ErkkiVaKa107:23+58:04-
61.Taskila Hannu109:56+60:37-
Heikka LauriPohjant52:06 -
Jyrkäs Markku85:19 -
A-rata-naiset 7.6 km#7.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM72:07 -
2.Salminen MariLänRa81:13+9:06-
3.Marttinen MinnaVaKa89:11+17:04-
4.Laitila Anu92:47+20:40-
5.Aikio OutiOYS/Vapari94:17+22:10-
6.Holma KaisuOulRe108:53+36:46-
7.Laurila SariPohjant124:18+52:11-
B-rata-miehet 5.4 km#5.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pihlajaniemi JanneWBB46:32 -
2.Vanhanen ReimaPohjant49:50+3:18-
3.Takkinen EskoKiimU50:07+3:35-
4.Siirilä Jukka51:30+4:58-
5.Backman KariIiY51:40+5:08-
6.Helttunen JanneKiimU51:44+5:12-
7.Rahkola EeroOulRe52:28+5:56-
8.Härkönen AnttiPudU52:30+5:58-
9.Kokko Jarno53:18+6:46-
10.Rankinen Juho53:31+6:59-
11.Heinikoski Kalevi53:51+7:19-
12.Härkönen Taneli54:00+7:28-
13.Liedes SakariIisu54:32+8:00-
14.Kuivalainen MarkkuIisu55:13+8:41-
15.Kinnunen Matti56:11+9:39-
16.Neuvonen JussiOuTa56:47+10:15-
17.Väänänen TeroKiimU57:22+10:50-
18.Torvinen Jarkko57:46+11:14-
19.Karhumaa Jouni58:50+12:18-
20.Alitalo SamiOsVa59:05+12:33-
21.Huurinainen KimmoSuoVe59:32+13:00-
22.Kela MarkoOulRe60:01+13:29-
23.Kurula JuhaniPohjant63:30+16:58-
24.Konttila Samuli63:33+17:01-
25.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari64:10+17:38-
26.Ylitalo KariOYS vapari64:23+17:51-
27.Puotiniemi Seppo64:33+18:01-
28.Herajärvi MikkoPohjanv.65:05+18:33-
29.Tervonen Tuomas65:17+18:45-
30.Kinnunen Jukka66:19+19:47-
31.Pihlajaniemi PekkaSalRe66:20+19:48-
32.Pentikäinen Pekko66:36+20:04-
33.Hekkala Urpo67:23+20:51-
34.Paatelma RistoKoskRi68:28+21:56-
35.Kemppainen Timo69:35+23:03-
36.Mutka Kai70:35+24:03-
37.Okkonen Jaakko70:39+24:07-
38.Kauppi Mika70:58+24:26-
39.Paatelma Anton71:05+24:33-
40.Koivula IlkkaPohjant71:28+24:56-
41.Lohela VäinöPohjant72:00+25:28-
42.Koivisto Juhani73:52+27:20-
43.Keränen Vesa74:18+27:46-
44.Vähäoja Pekka75:17+28:45-
45.Holappa Toni77:19+30:47-
46.Herronen Jouni77:36+31:04-
47.Hagman JuhaOUS Vapari78:58+32:26-
48.Kurikka JukkaOYS vapari79:00+32:28-
49.Mänty Mika84:11+37:39-
50.Eronjen Ville84:16+37:44-
51.Sundelin Juha87:39+41:07-
52.Räsänen Mika88:49+42:17-
53.Leinonen Marko89:29+42:57-
54.Uuskoski Ismo108:33+62:01-
55.Myllylä Juha109:29+62:57-
Laitinen OlliPeRa52:38 -
Manninen RasmusOsVa56:34 -
Heikkinen Markku77:16 -
Tauriainen Timo78:52 -
Paananen JarmoSalRe53:49 -
Vainikainen Lasse73:14 -
B-rata-naiset 5.4 km#5.4
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe52:19 -
2.Liinamaa JohannaPohjant58:18+5:59-
3.Palmi Sara60:01+7:42-
4.Goman AnnukkaVePo60:18+7:59-
5.Väyrynen KarinKoskRi60:47+8:28-
6.Kela MerjaOulRe60:48+8:29-
7.Lithovius Aino-EevaOsVa61:08+8:49-
8.Keltamäki TiiaHS64:34+12:15-
9.Holster-Hemmi Mervi64:36+12:17-
10.Savola TiinaNivU65:46+13:27-
11.Kangas Margit66:41+14:22-
12.Lämsä SoiliYlikNM67:12+14:53-
13.Jaatinen MiljaHaHe67:46+15:27-
14.Kosamo MairePudU72:01+19:42-
15.Hannuniemi Anne79:09+26:50-
16.Moilanen ElinaOsVa79:30+27:11-
17.Pelkonen MaijaOSVA80:28+28:09-
18.Säävälä Anni-ElinaVePo85:05+32:46-
19.Sundelin PäiviHaHe87:50+35:31-
20.Kuusela VappuVaKa89:48+37:29-
21.Ruuska RauniOsVa90:12+37:53-
22.Erkkilä PäiviOYS/Vapari123:56+71:37-
23.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari124:06+71:47-
24.Vainikainen Arja137:47+85:28-
Jokela RiittaYlikNM66:31 -
C-rata-miehet 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Puurunen OlliOuTa31:31 -
2.Kariniemi Markku32:25+0:54-
3.Ylimaunu Matti33:05+1:34-
4.Toropainen PauliONMKY33:42+2:11-
5.Mikkonen AnteroKoskRi33:54+2:23-
6.Ruotsalainen KeijoOYUS34:13+2:42-
7.Hohtola EsaYliopisto34:57+3:26-
8.Kotila HarriYlikNM36:01+4:30-
9.Mattila SeppoKoskRi40:03+8:32-
10.Nikula ReinoOuTa40:29+8:58-
11.Runtti YrjöKiimU42:08+10:37-
12.Vainio Aimo43:33+12:02-
13.Miettunen SamiIisu44:03+12:32-
14.Alasiurua MattiKiimU44:13+12:42-
15.Jykylä Petri44:49+13:18-
16.Pennanen Antero45:22+13:51-
17.Mikkola Pekka45:28+13:57-
18.Sirviö Tom46:06+14:35-
19.Härkönen SamiOuTa46:48+15:17-
20.Haikola Mauri48:05+16:34-
21.Westerholm HenriVePo49:11+17:40-
22.Miettunen Teemu49:39+18:08-
23.Rauhala Antti50:11+18:40-
24.Heinikoski Kalevi50:28+18:57-
25.Puurunen JormaOYUS52:29+20:58-
26.Hakuli Tuomas52:54+21:23-
27.Pohjamo SamuliPeRa53:23+21:52-
28.Pentikäinen Heimo54:30+22:59-
29.Arola Seppo54:37+23:06-
30.Haajanen SanteriPohjant55:00+23:29-
31.Rönkkö Antti-PekkaKiimU55:23+23:52-
32.Tapio MattiKiimU55:55+24:24-
33.Kaimio Auvo56:15+24:44-
34.Kumpuniemi Timo56:20+24:49-
35.Sihvola Tuomo58:33+27:02-
36.Keränen EeroKoskRi59:31+28:00-
37.Rantakokko Timo63:23+31:52-
38.Kauppila MikkoKiimU66:59+35:28-
39.Manninen EeroOsVa67:02+35:31-
40.Mikkonen ToivoONMKY67:23+35:52-
41.Maikkola SeppoOuTa67:28+35:57-
42.Koivisto Jere71:17+39:46-
43.Rahkola Eino74:01+42:30-
44.Havas MarttiOYUS78:59+47:28-
Pyky EskoKiimU62:02 -
Mikkonen Kyösti0:00 -
Vikki Olli0:00 -
C-rata-naiset 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-Riitta35:46 -
2.Yli-Pyky PirkkoPohjant39:30+3:44-
3.Eilola PäiviOYS/Vapari43:46+8:00-
4.Rajakangas SusannaKiimU44:29+8:43-
5.Backman SaanaHaHe45:58+10:12-
6.Hiltunen AnnaYlikNM46:29+10:43-
7.Nissinen MariannePohjant46:55+11:09-
8.Karjalainen Miia48:09+12:23-
9.Kinnula IrmaOYS/Vapari48:14+12:28-
10.Korppinen Laura48:21+12:35-
11.Hiltunen Marja-LiisaOYS/Vapari48:22+12:36-
12.Haapasalo HenriikkaPohjant49:07+13:21-
13.Myllymaa PirkkoOulRe50:22+14:36-
14.Liinamaa EllaPohjant51:34+15:48-
15.Karjalainen SeijaLaive53:39+17:53-
16.Aatsinki MirjaVePo56:47+21:01-
17.Kela MirjaOulRe57:21+21:35-
18.Myllylä Riina57:22+21:36-
19.Herronen TarjaOYS/Vapari59:14+23:28-
20.Rouhiainen SiniOYS/Vapari59:45+23:59-
21.Lukkari Liisa59:53+24:07-
22.Nila Saglinova60:56+25:10-
23.Inkala Heli61:13+25:27-
24.Tuija ja62:45+26:59-
25.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant63:04+27:18-
26.Kauppila VeeraVePo64:13+28:27-
27.Pirttilahti HelviHaHe64:32+28:46-
28.Kauppila Aino64:58+29:12-
29.Mahlakaarto Suvi65:03+29:17-
30.Halme Viivi65:04+29:18-
31.Rättyä Johanna65:40+29:54-
32.Jaatinen MarjoHaHe66:11+30:25-
33.Koivunen SiniYlikNM66:47+31:01-
34.Vesala Satu68:04+32:18-
35.Niva Marjaana69:18+33:32-
36.Nuolioja Sari71:06+35:20-
37.Karppinen Elina71:36+35:50-
38.Koivumaanaho Essi72:54+37:08-
39.Lassi Ulla74:47+39:01-
40.Nikula IrmaOuTa75:53+40:07-
41.Yrjänheikki Eija77:25+41:39-
42.Siirilä Kristiina78:08+42:22-
43.Rosqvist Heini78:53+43:07-
44.Farin Satu79:00+43:14-
45.Nal Heini79:09+43:23-
46.Sorvari PirkkoOSVA81:05+45:19-
47.Jurvakainen HeliKiimU85:44+49:58-
48.Kapanen Marja86:49+51:03-
49.Kauppila Anniina86:58+51:12-
50.Sarkkinen Kaisu99:43+63:57-
51.Leinonen Leena99:46+64:00-
52.Littow Päivi100:55+65:09-
53.Still Veera110:08+74:22-
54.Mäkinen Päivi111:35+75:49-
Aatsinki TanjaHaHe0:00 -
Haapalahti Satu0:00 -
D-rata-miehet 1.9 km#1.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mikkonen EeroKiimU17:19 -
2.Hanhela PenttiKiimU22:29+5:10-
3.Kariniemi HeikkiPeRa22:56+5:37-
4.Kariniemi Kalle23:00+5:41-
5.Partanen RikuPohjant25:33+8:14-
6.Pitkänen TeuvoIisu27:43+10:24-
7.Vartiainen SuloOul.Res.28:19+11:00-
8.Järvelä Kalevi28:30+11:11-
9.Pirinen Raimo28:38+11:19-
10.Tuominen Pentti30:17+12:58-
11.Jurvakainen AkseliKiimU31:14+13:55-
12.Sauvola Perttu32:20+15:01-
13.Sundelin LauriHaHe34:18+16:59-
14.Holappa Tomi35:11+17:52-
15.Koivula Eino38:11+20:52-
16.Holma ErkkiOulRe38:58+21:39-
17.Sipola Seppo84:23+67:04-
D-rata-naiset 1.9 km#1.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa SiniYlikNM19:23 -
2.Goman AnnaVePo19:34+0:11-
3.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari20:07+0:44-
4.Härkönen LauraOuTa27:06+7:43-
5.Kyllönen Sanna29:24+10:01-
6.Öörni-Miettunen Maria35:07+15:44-
7.Korhonen Jenna35:42+16:19-
8.Hautasaari Eevi36:19+16:56-
9.Immonen Kaija37:46+18:23-
10.Holma Essi38:12+18:49-
11.Impiö Tiia38:40+19:17-
12.Partanen Peppi41:26+22:03-
13.Mäntykenttä AnjaOYUS44:36+25:13-
14.Pääkköset 45:03+25:40-
TR-rata-pojat 1.8 km#1.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY22:26 -
2.Lassi Eetu40:22+17:56-
3.Koivula Vilho47:47+25:21-
4.Palmi Johannes48:53+26:27-
5.Pitkänen Jaakko53:31+31:05-
6.Pitkänen Lassi54:24+31:58-
7.Alatalo Elias58:15+35:49-
TR-rata-tytt 1.8 km#1.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Miettunen Helena18:32 -
2.Kokko Sini34:20+15:48-
3.Kokko Sonja34:27+15:55-
4.Timonen Alisa37:42+19:10-
RR-rata-pojat 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen SamiOuTa13:19 -
2.Heikka Benjamin14:33+1:14-
3.Kinnunen EerikPohjant15:43+2:24-
4.Hiltunen JuhoONMKY16:22+3:03-
5.Marjala Viljami18:43+5:24-
6.Aatsinki AtteHaHe20:09+6:50-
7.Marjala Viljami22:24+9:05-
8.Kela ManuOulRe22:31+9:12-
9.Holma Santeri22:40+9:21-
10.Sundelin OnniHaHe23:55+10:36-
11.Takalo EmilOsVa26:43+13:24-
12.Laurila Aukusti28:17+14:58-
13.Takkinen Joonas28:50+15:31-
14.Marjala Verneri28:51+15:32-
15.Kinnunen Antti31:47+18:28-
16.Jaatinen JanneHahe32:31+19:12-
17.Alatalo Lauri33:21+20:02-
18.Yliraasakka Aapeli41:17+27:58-
19.Lassi Samuli41:17+27:58-
20.Lindell Aaron54:14+40:55-
21.Puurunen Joona63:29+50:10-
Kurtti Arttu20:04 -
RR-rata-tytt 2.1 km#2.1
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen LauraOuTa19:47 -
2.Alatalo Anni21:03+1:16-
3.Koivunen RiittaNuijNu22:29+2:42-
4.Goman MaijaVePo25:15+5:28-
5.Lukkari Fiona28:05+8:18-
6.Pesola EllaLaive29:01+9:14-
7.Liinamaa HelmiPohjant30:58+11:11-
8.Jaatinen IlonaHaHe32:20+12:33-
9.Laurila Elina34:16+14:29-
10.Pihlajaniemi Elka38:18+18:31-
11.Rajakangas AnnaKiimU39:32+19:45-
12.Mäkäräinen Selma49:39+29:52-
Lindell Tilde54:14 -
Alatalo Anni19:42 -
Haapasalo HeidiPohjant25:50 -
Lindell Noa55:03 -
Pyr-miehet 10.6 km#10.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai46:55 -
2.Saastamoinen AriYSR52:11+5:16-
3.Jykylä Petri58:26+11:31-
4.Heinikoski Kauko58:29+11:34-
5.Mänty Mika58:46+11:51-
6.Karppinen TomLTH59:44+12:49-
7.Lind MattiKiimU61:30+14:35-
8.Kauppila TaneliVePo63:06+16:11-
9.Nissinen NikoPohjant63:34+16:39-
10.Rousu SeppoAlatPi64:42+17:47-
11.Vainikainen Seppo67:41+20:46-
12.Ronkainen MarkusKoskRi70:33+23:38-
13.Veijovaara JormaPohjant71:51+24:56-
14.Rankinen Juho74:12+27:17-
15.Alalahti JaakkoONMKY76:13+29:18-
16.Karjalainen Jukka109:04+62:09-
17.Laurila SariPohjant145:04+98:09-
Hakuli Tuomas65:57 -
Pyr-naiset 10.6 km#10.6
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niskala Laura102:06 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja Esa26:33 -
2.Alitalo PäiviOsVa28:13+1:40-
3.Maikkola Mervi36:15+9:42-
4.Hilden Arto41:10+14:37-
5.Myllymaa KaukoOulRe44:09+17:36-
6.Parkkinen JussiPohjant51:54+25:21-
7.Keskinarkaus Silja52:00+25:27-
8.Honkaniemi Samuli54:26+27:53-
9.Höglund VilmaHaHe54:34+28:01-
10.Paatelma Ronja55:11+28:38-
11.Tapaninaho KaleviONMKY60:31+33:58-
12.Jussila PenttiONMKY60:38+34:05-
13.Koivunen Timo68:16+41:43-
14.Jurvakainen EllaKiimU69:20+42:47-
15.Harjumaa Lasse76:58+50:25-
16.Jaako MikkoPohjant78:02+51:29-
17.Vainikainen Sara113:10+86:37-
Paukkunen Tomi0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mika, 2011-07-20 23:48:32

    Liikuntasetelit käy maksuvälineenä KiimUn Oulurasteilla.
  2. timo, 23.07.2011 20:01, 2011-07-23 20:36:20

    Kartta päivitetty tänä kesänä.
    Kalamäen(kartan pohj.osa)alueella suunnistettu viimeksi v. 2006.

    1.HUOM! Kartan pohj.osaan on merkitty kielletty alue,joka on kierrettävä.Alueella pehmeäreunainen heinikkoinen suo-oja.
    2.HUOM! Saarisenojan yli pääsee vain karttaan merkityistä kohdista.

    Radat: D-rata kiertelee kokonaisuudessaan jäkäläkankaita.
    A-,B-ja C-radat käyvät tiheikköisellä korpialueella.

    A-rata 7,5km 12 rastia
    B-rata 5,4km 9 rastia
    C-rata 3,5km 8 rastia
    D-rata 1,9km 6 rastia

    Pisimmillä radoilla on tavallista enemmän reitinvalintavälejä.

    Tervetuloa !

    Kiimun pihkaniskat
  3. timo, 2011-07-23 20:47:37

    Tietoja RR:stä,TR:stä ja pyöräradasta vähän myöhemmin.
  4. Laura, 2011-07-26 16:21:32

    JEE.. on RR
  5. mika, 2011-07-27 00:31:13

    Tiedot RR-TR- ja pyöräradoista:

    TR 1.8 km 5 rastia
    RR 2.1 km 5 rastia
    Pyörärata 10,5 km 15 rastia

    Näillä radoilla maasto on nopeakulkuista jäkäläkangasta.

    Ja suunnistuksen jälkeen on mukava pulahtaa Jäälin monttuilla uimaan, ne on siinä p-paikkojen lähellä.
  6. Pummi, 2011-07-28 19:57:57

    Kiitos järjestäjille! Hyvät oli radat. Rasti 55:n lippu ei ollut maastossa kohdillaan - ei kartan eikä GPS:n mukaan.
  7. Päivi, 2011-07-29 08:13:08

    C-radalla jäimme jumiin suoalueelle 3.rastille mennessä ja jouduimme palaamaan takaisin ja polun kautta olisi ehkä pitänyt mennä alunperinkin. Olisiko tuolla suolla ollut jotain aukkoa josta olisimme päässeet etenemään? Ainakin jotkut sieltä menivät mutta menivätkö punaisen alueen läpi.
  8. Päiville, 2011-07-29 08:55:15

    Takakautta polkua kiertäen oli nopein ja selvin reitti tulla rastille. Sen kertoi myös väliajat, eikä kastunut kengät ja tiesi missä on.
  9. Olli P., 2011-07-29 12:05:20

    @Päivi: Itse menin aika tarkalleen viivaa pitkin kielletyn alueen kiertäen. Tiheää oli suolla, mutta kyllä siitä läpi pääsi mikrouria metsästäen. Ja väliaikojen perusteella se oli ihan kelpo reitti, ottaen rapakuntoni huomioon.
  10. c-rata harrastaja, 2011-07-29 13:28:27

    Menin c-radan kolmoselle viivan oikealta puolen, luonnon niityn ja kuivan kankaan kautta - mielestäni ihan hyvä reitti.
  11. ari, 2011-07-29 14:58:43

    Mikä pyöräradan 8-9 välin paras reitinvalinta lienee ollut? Otin suoran reitinvalinnan hieman haparoiden ja takkiin on tullut ihan huolella. :)
  12. Päivi, 2011-07-31 10:15:50

    kiitos vinkeistä ja kokemuksista c radan 3 rastin suhteen.