< Takaisin kalenteriin

Karahka 16.8.2011

Ylikiimingin Nuijamiehet

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Harri Vehkaoja, 040-9604022 , muuta: AM-kisamaasto

Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
263
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

Eliitti-miehet 12.19 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mourujärvi PetriHaHe101:14 -
2.Pekkarinen JariPohjant103:59+2:45-
3.Huuhka KaiKiimU112:29+11:15-
4.Nikkari OlliOsVa119:59+18:45-
5.Lempinen HannuFujitsu134:26+33:12-
6.Kivinen Janne167:14+66:00-
7.Pirttiaho Lauri186:40+85:26-
Vehkaoja HarriYlikNM0:00 -
Partanen Pekka101:51 -
Argillander ErkkiVaKa158:11 -
Simola MikkoPohjant0:00 -
Salminen TeemuLänRa0:00 -
A-miehet 7.61 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Hannu57:18 -
2.Matilainen Kari57:59+0:41-
3.Savolainen JouniPohjant60:39+3:21-
4.Väänänen Vesa-VillePohjant61:08+3:50-
5.Järvenpää EsaS-10162:04+4:46-
6.Pukema JarnoOuTa62:18+5:00-
7.Grekelä AnttiHaHe62:44+5:26-
8.Alaperä Arttu64:54+7:36-
9.Sorvari KerkkoSoJy65:23+8:05-
10.Luiro JanneVePo66:31+9:13-
11.Hintikka Mikko66:36+9:18-
12.Suorsa Vesa-MattiPohjant67:02+9:44-
13.Hepokangas EdvinLaiVe68:02+10:44-
14.Jurvakainen MikaKiimU69:13+11:55-
15.Kaisanlahti Jyrki71:12+13:54-
16.Hokkanen MattiOSAO71:16+13:58-
17.Kinnunen Mikko74:33+17:15-
18.Nousiainen TimoUIFK74:37+17:19-
19.Nikkinen Ville75:04+17:46-
20.Jykylä Petri75:21+18:03-
21.Vainio Timo75:32+18:14-
22.Malm LauriOSAO75:33+18:15-
23.Mikkonen AlpoOYS/Vapari75:52+18:34-
24.Turunen EskoSonPa76:43+19:25-
25.Lantto JuhaOYS/Vapari76:45+19:27-
26.Hanhela MaunoHaHe77:06+19:48-
27.Rankinen Juho77:50+20:32-
28.Kunnari Esa77:52+20:34-
29.Maikku Sakari77:59+20:41-
30.Koivunen TimoPohjant78:15+20:57-
31.Ruotsalainen KeijoOYUS80:09+22:51-
32.Haapaniemi NiiloHaHe81:02+23:44-
33.Rauhala Antti81:10+23:52-
34.Potinkara Rami82:08+24:50-
35.Laurila MikaKoskRi82:56+25:38-
36.Parkkinen KaukoRR83:18+26:00-
37.Puttonen Jyrki83:55+26:37-
38.Hiltunen Juho85:16+27:58-
39.Kauma HeikkiOYS/Vapari85:23+28:05-
40.Mänty Mika85:57+28:39-
41.Taskila Markku88:21+31:03-
42.Karhunen Janne91:23+34:05-
43.Kurula JohannesPohjant91:52+34:34-
44.Verronen Mika92:03+34:45-
45.Sotaniemi Ville92:16+34:58-
46.Herajärvi MikkoPohjanv.94:59+37:41-
47.Vuoti Mikko95:29+38:11-
48.Lankinen Markus95:50+38:32-
49.Heikkinen Markku98:53+41:35-
50.Leinonen Marko104:43+47:25-
51.Taskila Hannu127:51+70:33-
Hanni Juha0:00 -
Ahonen Arto71:30 -
Torvinen Jarkko81:03 -
Kaipala RaunoOYS/Vapari81:19 -
Niemelä UrpoPohjant0:00 -
Merilä SeppoOYUS84:41 -
Pesola PasiVetU0:00 -
B-miehet 5.25 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siirilä Jukka42:20 -
2.Riikola IlkkaYlikNM45:17+2:57-
3.Holma ErkkiOulRe45:33+3:13-
4.Kuivalainen MarkkuIisu47:09+4:49-
5.Kariniemi Markku47:45+5:25-
6.Schroderus SamuliPohjant48:29+6:09-
7.Haajanen JuhaPohjant48:40+6:20-
8.Korhonen Lassi49:29+7:09-
9.Myllymaa KaukoOulRe49:35+7:15-
10.Kaasinen AulisPohjant49:37+7:17-
11.Vuotiniemi SeppoPohjant50:21+8:01-
12.Vainikainen Niilo51:06+8:46-
13.Kähkölä JuhaPohjant51:49+9:29-
14.Kela MarkoOulRe52:22+10:02-
15.Lax ErkkiPohjant52:27+10:07-
16.Heinonen Jone52:57+10:37-
17.Kinnunen Jukka54:30+12:10-
18.Hytönen Kari54:44+12:24-
19.Kinnunen Matti55:20+13:00-
20.Takkinen EskoKiimU56:10+13:50-
21.Puurunen ReijoOuTa56:18+13:58-
22.Kotaniemi PasiPohjant56:50+14:30-
23.Paatelma RistoKoskRi56:52+14:32-
24.Haverinen Eero57:22+15:02-
25.Teerikangas Matti57:53+15:33-
26.Haverinen Erkki57:56+15:36-
27.Toropainen PauliONMKY57:57+15:37-
28.Rahikkala Esa58:03+15:43-
29.Sirviö Petri58:07+15:47-
30.Karhumaa Jouni58:07+15:47-
31.Suomio PekkaPohjant58:09+15:49-
32.Hekkala Urpo58:22+16:02-
33.Jussila PenttiONMKY58:40+16:20-
34.Vainio Aimo58:44+16:24-
35.Schroderus SanteriPohjant60:34+18:14-
36.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari61:36+19:16-
37.Vainikainen Seppo61:53+19:33-
38.Harjumaa Lasse62:37+20:17-
39.Lohela VäinöPohjant65:12+22:52-
40.Väänänen AriOulun Ins.66:44+24:24-
41.Jäntti MattiPohjant68:22+26:02-
42.Kokkonen TimoOLK69:15+26:55-
43.Koivisto JuhaniKortJV69:33+27:13-
44.Koivula IlkkaPohjant70:14+27:54-
45.Kinnula AhtiKEV71:40+29:20-
46.Hagman JuhaOYS/Vapari72:23+30:03-
47.Kurikka JukkaOYS/Vapari72:27+30:07-
48.Hamina Juha-Pekka73:43+31:23-
49.Eronen Ville73:54+31:34-
50.Kaila Kari75:52+33:32-
51.Holappa RaimoHaHe79:09+36:49-
52.Keränen Vesa79:19+36:59-
53.Paatelma AntonKoskRi97:30+55:10-
54.Sundelin JuhaHaHe104:43+62:23-
55.Jaatinen JoniRaVi111:54+69:34-
56.Lepistö Harri120:32+78:12-
Mutka Kai55:25 -
Heinikoski Kalevi57:53 -
Vähäoja Pekka0:00 -
B-naiset 5.25 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant41:46 -
2.Haajanen SatuPohjant45:06+3:20-
3.Holma KaisuOulRe57:01+15:15-
4.Lithovius Aino-EevaOsVa58:09+16:23-
5.Maunu Susanna63:05+21:19-
6.Väänänen MerviOYS/Vapari66:49+25:03-
7.Jämsä KirsiHaHe68:32+26:46-
8.Kokkonen HannaOYS/Vapari69:11+27:25-
9.Kinnula IrmaOYS/Vapari71:10+29:24-
10.Hannuniemi Anne71:23+29:37-
11.Pyörälä Maarit80:12+38:26-
12.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant80:42+38:56-
13.Ruuska RauniOsVa81:57+40:11-
14.Holster-Hemmi Mervi82:20+40:34-
15.Huttunen Riikka101:04+59:18-
16.Sundelin PäiviHaHe104:50+63:04-
Halme RitvaKiimU57:50 -
Moilanen ElinaOsVa61:21 -
C-miehet 3.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pelkonen ToivoYlikNM37:04 -
2.Juutinen HannuPohjant38:38+1:34-
3.Kauppila MikkoKiimU43:53+6:49-
4.Puurunen JormaONMKY45:52+8:48-
5.Heinikoski Kalevi46:05+9:01-
6.Myllylä Juha47:10+10:06-
7.Pelkonen HeimoKiimU48:51+11:47-
8.Pentikäinen Heimo49:00+11:56-
9.Hinkula Väinö49:00+11:56-
10.Pohjamo SamuliPeRa49:04+12:00-
11.Kaimio Auvo49:48+12:44-
12.Mettovaara Pekka49:52+12:48-
13.Haikola MauriKaSu58:21+21:17-
14.Pyky EskoKiimU59:27+22:23-
15.Hanhela PenttiKiimU60:05+23:01-
16.Halme Leevi62:28+25:24-
17.Rahkola Eino62:28+25:24-
18.Tuomaala Tuukka62:37+25:33-
19.Nikula ReinoOuTa62:50+25:46-
20.Mylly Tapio65:25+28:21-
21.Pitkälä Väinö68:24+31:20-
22.Hirvelä Reijo68:36+31:32-
23.Arola SeppoLaive69:13+32:09-
24.Mitrofanoff LasarusOulu71:54+34:50-
25.Riekki Jari72:37+35:33-
26.Parkkinen Tero74:49+37:45-
27.Hamina MarttiIPR77:02+39:58-
28.Tauriainen Timo81:16+44:12-
29.Hoikkala Timo81:44+44:40-
Alalahti JaakkoONMKY39:13 -
C-naiset 3.89 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaikkonen Leena43:52 -
2.Niva Marjaana47:32+3:40-
3.Korppinen Laura48:16+4:24-
4.Koivisto Virpi48:46+4:54-
5.Palovaara Satu53:09+9:17-
6.Kela MirjaOulRe56:18+12:26-
7.Karjalainen Miia56:27+12:35-
8.Kivelä Elina58:38+14:46-
9.Rouhiainen SiniOYS/Vapari60:08+16:16-
10.Myllymaa PirkkoOulRe64:17+20:25-
11.Nikula IrmaOuTa64:29+20:37-
12.Merilä KirstiOYUS71:27+27:35-
13.Vuorinen Laura71:54+28:02-
14.Karhunen Sanna73:00+29:08-
15.Herronen TarjaOYS/Vapari74:42+30:50-
16.Sorvari PirkkoOSVA76:26+32:34-
17.Paakkonen MirjaOYS/Vapari81:00+37:08-
18.Malm PirkkoOYS/Vapari81:03+37:11-
19.Jurvakainen HeliKiimU82:02+38:10-
20.Halme LyydiaOTC84:37+40:45-
21.Leinonen Leena84:58+41:06-
22.Koukkari Mervi88:05+44:13-
23.Rahikkala Pirjo88:25+44:33-
24.Hooli HeidiOYS/Vapari88:31+44:39-
25.Lampinen Riina93:08+49:16-
26.Hosio TiinaOYS/Vapari116:09+72:17-
27.Hast KatriOYS/Vapari116:13+72:21-
Savolainen Anna138:41 -
D-miehet 2.13 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turunen Otto31:41 -
2.Ravaska YrjöIisu33:00+1:19-
3.Pikkarainen Lasse34:29+2:48-
4.Kariniemi HeikkiPeRa35:23+3:42-
5.Kinnunen KallePohjant46:58+15:17-
6.Iäs Oskari48:44+17:03-
7.Karivalo Kasper57:40+25:59-
8.Mäntysaari Kaapo58:34+26:53-
9.Sipola Seppo58:39+26:58-
10.Vuopala Niilo64:17+32:36-
11.Pitkänen JaakkoOrient64:40+32:59-
Huttunen Niilo-PekkaPohjant170:31 -
Jurvakainen AkseliKiimU0:00 -
D-naiset 2.13 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa SiniYlikNM21:48 -
2.Jurvakainen EllaKiimU22:52+1:04-
3.Uusitalo Hanna34:52+13:04-
4.Kemppainen Janna35:23+13:35-
5.Kemppainen Sara38:11+16:23-
6.Kinnunen JohannaPohjant47:12+25:24-
7.Sarkkinen Kaisu48:31+26:43-
8.Pesola Ella50:03+28:15-
9.Erkkilä PäiviOYS/Vapari52:09+30:21-
10.Höglund VilmaHaHe58:50+37:02-
RR-pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Isoaho KalleYlikNM11:13 -
2.Kinnunen EerikPohjant12:56+1:43-
3.Jurvakainen OlliKiimU13:57+2:44-
4.Kolehmainen Toni14:27+3:14-
5.Pyky Kalle15:06+3:53-
6.Ahonen Kaarlo20:52+9:39-
7.Mattila Arttu21:34+10:21-
8.HolmaSanteri 22:17+11:04-
9.Kolehmainen Saku23:07+11:54-
10.Kinnunen Antti23:15+12:02-
11.Pitkänen Lassi23:50+12:37-
12.Pulkka Jere25:27+14:14-
13.Koivunen Lauri26:39+15:26-
14.Pyyny Rico28:32+17:19-
15.Nikula JuhoOuTa31:46+20:33-
RR-tytt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Riikola RoosaYlikNM12:44 -
2.Holma EssiOulRe14:20+1:36-
3.Koponen Sanni15:16+2:32-
4.Kähkölä Anni-LottaPohjant15:47+3:03-
5.Laine Saara19:01+6:17-
6.Riikola RiinaYlikNM19:01+6:17-
7.Holappa Ronja20:05+7:21-
8.Laine Venla24:44+12:00-
9.Parkkinen Anna24:53+12:09-
10.Latvala Iida27:19+14:35-
11.Koivunen Elli28:24+15:40-
12.Ollanketo Saana34:41+21:57-
13.Partanen Anu36:27+23:43-
14.Pulkka Kiira36:42+23:58-
15.Mäntykivi Tiina38:07+25:23-
16.Keränen Marja38:30+25:46-
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila SeppoKoskRi43:36 -
2.Pyky Ari66:08+22:32-
Rata 14
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Koski Perttu54:02 -
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Isoaho KalleYlikNM54:22 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. AM-rtm, 2011-08-04 08:58:55

    P-P:n aluemestaruuskilpailut 13.-14.-8. Ylikiimingissä. Kutsu: www.nuijamiehet.net Huom! AM-kilpailussa ei ole lisenssipakkoa.
  2. Päällikkö, 2011-08-14 17:31:31

    Oulurastit siis tiistaina tämän viikonlopun kisamaastossa!!

    Luvassa ainakin pitkä rata (10-12km) niistä pitäville ja rastireitti muksuille.

    Tarkemmat ratatiedot tulevat tänne maanantai-iltana.
  3. päällikkö, 2011-08-14 22:12:44

    Ja meillähän ei sitten valitettavasti liikuntasetelit käy.
  4. ratamestari, 2011-08-15 19:26:19

    Huomenna siis pääsee metsään hienoon maastoon klo. 16.30-19.

    Radat:
    Eliitti 12,19km 26 rastia (sis. perhoslenkkejä, joten oikaiseminenkin onnistuu...)
    A-Rata 7,61km 12 rastia
    B-Rata 5,25km 11 rastia
    C-Rata 3,89km 9 rastia
    D-Rata 2,13km 8 rastia

    Minkään valtakunnan liikuntasetelit eivät valitettavasti käy maksuvälineenä.

    Oikein paljon tervetuloa!!

    p.s. Eliitti-radan kartan myynti loppuu klo. 18, jotta saadaan kaikki pois metsästä ennen pimeää ;)
  5. jaakko, 2011-08-16 11:03:53

    Onko pysu-rataa.
  6. kun mikään ei riitä (niinkuin oma vauhti ja kartanlukutaito..), 2011-08-16 11:25:04

    Onko mahdollista päästä 1615 metsään? Illemmalla muuta menoa kuuden paikkeilla ja pitäs vielä Ouluun ehtiä ajella takaisin ja vähän peseytyäkin
  7. sivullinen, 2011-08-16 15:45:04

    Jaakko: En usko että on, mutta jos tuonne turvesuoalueelle lähet pyörällä suunnistamaan niin tarjoon kahvit.
  8. ratamestari/päällikkö, 2011-08-16 22:31:09

    Kiitokset osallistuneille runsaasta osanotosta! Hienoa että näinkin moni jaksoi raahautua tänne Oulun äärilaidalle suunnistamaan ja nauttimaan yhdestä hienoimmasta loppukesän illasta1 :)

    Palataan ensikesänä taas asiaan!!
  9. Jan ei Janne, 2011-08-16 22:34:29

    Voisko korjata tuon Janne Luiron muotoon Jan Luiro? Kiitos.
  10. kuntoilija, 2011-08-16 22:47:01

    Kiitos nuijamiehille hyvistä rasteista. A-rata oli sopiva lenkki tämmöiselle matti meikäläiselle. Pari mustikkaakin meni matkalla parempiin suihin.
  11. päällikkö, 2011-08-16 23:33:17

    Aika jännä että se on muuttunu takas Janneksi, vaikka minä varta vasten muutin sen kisapaikalla Jan:ksi... Jos haluat sen muuttaa niin laita Puurusen Ollille viestiä, hän hallinnoi näitä sivuja!