Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
30.8.2011
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Päivärinne
Opastus
Oulujoen pohjoispuolen tieltä 8300 noin 25km Oulusta Muhokselle päin. - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
298
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata Miehet 5.6 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Ville-PetteriKemU31:16 -
2.Seppänen JonneVaKa31:51+0:35-
3.Pesola PasiVetU32:37+1:21-
4.Nikkanen MarkkuKoskRi36:59+5:43-
5.Järvenpää EsaS-10138:14+6:58-
6.Hanni Juha38:31+7:15-
7.Huuhka KaiKiimU38:37+7:21-
8.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari38:57+7:41-
9.Rinta ToniKanSu40:11+8:55-
10.Vanhanen ReimaPohjant41:14+9:58-
11.Hämynen Petri41:15+9:59-
12.Kinnunen Mikko41:24+10:08-
13.Tervo ArhiONMKY41:51+10:35-
14.Kaisanlahti Jyrki42:29+11:13-
15.Ahonen Arto42:38+11:22-
16.Malm LauriOSAO42:46+11:30-
17.Grekelä AnttiHaHe42:50+11:34-
18.Nuojua JussiVaKa42:52+11:36-
19.Ojala Kai43:43+12:27-
20.Rauhala Antti43:51+12:35-
21.Puttonen Jyrki44:18+13:02-
22.Karppinen JoukoLaive44:31+13:15-
23.Mourujärvi PetriHaHe44:38+13:22-
24.Sorvari KerkkoSoJy44:54+13:38-
25.Nikodemus Pentti45:13+13:57-
26.Väyrynen JarnoKoskRi45:40+14:24-
27.Lempinen HannuFujitsu45:55+14:39-
28.Oksanen Jarkko46:00+14:44-
29.Mikkonen AlpoOYS/Vapari46:01+14:45-
30.Herva TuomasPohjant46:25+15:09-
31.Tuohimaa EskoONMKY46:57+15:41-
32.Niemelä UrpoPohjant47:08+15:52-
33.Kuivalainen MarkkuIisu47:21+16:05-
34.Kivinen Janne47:55+16:39-
35.Näppä Risto48:02+16:46-
36.Ruotsalainen KeijoOYUS48:23+17:07-
37.Vainio Timo48:34+17:18-
38.Siirilä Jukka48:36+17:20-
39.Turunen EskoSonPa48:37+17:21-
40.Hovila Jani48:51+17:35-
41.Suomio PekkaPohjant49:04+17:48-
42.Laine Jani49:26+18:10-
43.Pelkonen ToivoYlikNM49:26+18:10-
44.Hanhela MaunoHaHe50:38+19:22-
45.Jokela Petri50:39+19:23-
46.Kurula JohannesPohjant50:41+19:25-
47.Verronen Mika50:52+19:36-
48.Torvinen Jarkko50:53+19:37-
49.Kurula JuhaniPohjant51:07+19:51-
50.Seppänen Aimo51:35+20:19-
51.Dahlbacka Sebastian52:00+20:44-
52.Sirviö Tom52:11+20:55-
53.Merilä SeppoOYUS52:13+20:57-
54.Lehtomäki JuhaSiSe52:15+20:59-
55.Mäntykenttä HannuOYUS52:22+21:06-
56.Sirviö Petri52:27+21:11-
57.Kunnari Esa52:30+21:14-
58.Saartoala Risto52:31+21:15-
59.Järviluoma Ari52:38+21:22-
60.Kaipala RaunoOYS/Vapari52:47+21:31-
61.Tolonen RistoLänRa53:24+22:08-
62.Teerikangas Matti53:27+22:11-
63.Juutinen HannuPohjant53:28+22:12-
64.Tonttila PanuOYS/Vapari54:17+23:01-
65.Kauma HeikkiOYS/Vapari54:26+23:10-
66.Vuoti Mikko54:40+23:24-
67.Mänty Mika54:42+23:26-
68.Taskila Markku55:35+24:19-
69.Pelkonen AlpoOSVA55:42+24:26-
70.Putila Risto56:37+25:21-
71.Mikkonen ErkkiKoskRi57:29+26:13-
72.Pesola Jussi58:40+27:24-
73.Vainio Aimo58:50+27:34-
74.Heikkinen Markku59:33+28:17-
75.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari59:52+28:36-
76.Mutka Kai61:42+30:26-
77.Pirttiaho Lauri61:54+30:38-
78.Packalen Markus64:25+33:09-
79.Taskila Hannu70:43+39:27-
80.Pitkänen Kimmo71:35+40:19-
81.Keränen Vesa72:25+41:09-
82.Hamina Juha-Pekka72:43+41:27-
83.Riekki Jari73:52+42:36-
Heinikoski Kauko39:26 -
Hokkanen MattiOSAO41:35 -
Karppinen TimoPohjant0:00 -
Argillander ErkkiVaKa52:19 -
Leinonen Marko54:29 -
A-rata Naiset 5.6 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lithovius Anna-RiikkaOsVa45:50 -
2.Lehvonen RiittaLapVe53:31+7:41-
3.Huhta Laura53:35+7:45-
4.Holma KaisuOulRe53:40+7:50-
5.Malinen SannaKuPe58:23+12:33-
6.Aikio OutiOYS/Vapari61:29+15:39-
7.Rantsi Petra62:48+16:58-
8.Moilanen Anne66:13+20:23-
9.Holma LiisaOYS/Vapari83:20+37:30-
B-rata Miehet 4.0 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinikoski Kauko25:37 -
2.Korhonen Lassi29:59+4:22-
3.Markkanen PasiLapVe30:07+4:30-
4.Moilanen EeroSK Uranus30:24+4:47-
5.Helttunen JanneKiimU30:35+4:58-
6.Heinonen Joni30:45+5:08-
7.Kariniemi Markku32:42+7:05-
8.Heikkinen JaakkoLaive32:55+7:18-
9.Saarela JoniKemU34:41+9:04-
10.Kallioinen AriPohjant35:30+9:53-
11.Hietala Aki35:56+10:19-
12.Wuotila MikaPV36:38+11:01-
13.Valasma HarriYlikNM37:11+11:34-
14.Nauska Seppo37:14+11:37-
15.Ollanketo ToniOulun Ins.37:16+11:39-
16.Rahikkala Esa38:41+13:04-
17.Myllymaa KaukoOulRe39:31+13:54-
18.Puurunen ReijoOuTa40:26+14:49-
19.Kähkölä JuhaPohjant40:36+14:59-
20.Vainikainen Niilo40:37+15:00-
21.Mattila SeppoKoskRi40:58+15:21-
22.Uusimaa MarkkuPeRa41:02+15:25-
23.Väänänen Ari41:39+16:02-
24.Heinikoski Kalevi42:03+16:26-
25.Kukkonen IiroOuTa42:03+16:26-
26.Harjumaa Lasse43:10+17:33-
27.Mettälä Juuso43:23+17:46-
28.Jussila PenttiONMKY44:16+18:39-
29.Kivinen Juhani44:27+18:50-
30.Kurttila Pentti44:56+19:19-
31.Pirttiaho Lauri45:17+19:40-
32.Lohela VäinöPohjant46:48+21:11-
33.Repo Juha46:50+21:13-
34.Eronen Ville46:59+21:22-
35.Vainikainen Tuomo48:12+22:35-
36.Jäntti MattiPohjant48:38+23:01-
37.Hakuli Tuomas49:32+23:55-
38.Koivisto Juhani51:29+25:52-
39.Herronen Jouni52:34+26:57-
40.Korkalo JormaPohjant52:58+27:21-
41.Rantakokko Timo56:32+30:55-
42.Holm Leevi57:23+31:46-
43.Keränen EeroKoskRi57:35+31:58-
44.Sihvola Tuomo58:20+32:43-
45.Hirvelä Reijo58:28+32:51-
46.Hamina MarttiIPR60:24+34:47-
47.Nissinen Kari61:37+36:00-
48.Kanto Hannu70:26+44:49-
Nikula ReinoOuTa42:32 -
Huhtanen RaimoOpu50:42 -
Rahkola EeroOulRe39:45 -
B-rata Naiset 4.0 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe34:22 -
2.Savola TiinaNivU39:00+4:38-
3.Holster-Hemmi Mervi40:58+6:36-
4.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari42:01+7:39-
5.Väliheikki PetraLaive42:25+8:03-
6.Rantanen Maarit43:00+8:38-
7.Stenius VeeraLaive43:34+9:12-
8.Marjakangas ElinaOV44:16+9:54-
9.Sjöstrand Anna45:15+10:53-
10.Jokela RiittaYlikNM45:56+11:34-
11.Lämsä SoiliYlikNM46:05+11:43-
12.Pääkkönen Katja47:03+12:41-
13.Rehu Päivi48:10+13:48-
14.Väyrynen Tarja48:20+13:58-
15.Ronkainen Terhi48:23+14:01-
16.Kinnula IrmaOYS/Vapari49:33+15:11-
17.Hannuniemi Anne50:37+16:15-
18.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant50:58+16:36-
19.Koukkari Mervi51:24+17:02-
20.Herronen TarjaOYS/Vapari52:19+17:57-
21.Metsävainio Ella-Sofia52:37+18:15-
22.Huttunen Riikka52:38+18:16-
23.Metsävainio Sirpa52:56+18:34-
24.Kiviniemi Mira54:29+20:07-
25.Hooli HeidiOYS/Vapari55:07+20:45-
26.Pelkonen MaijaOSVA55:11+20:49-
27.Heikkinen Elina59:02+24:40-
28.Väänänen MerviOYS/Vapari59:47+25:25-
29.Pyörälä MaaritOYS/Vapari59:53+25:31-
30.Ruuska RauniOsVa61:31+27:09-
31.Löytynoja Päivi62:52+28:30-
32.Haapaniemi Tuula63:03+28:41-
33.Karppinen ElinaOuTa64:03+29:41-
34.Pihjalaniemi AnuOys/Vapari65:03+30:41-
35.Erkkilä PäiviOYS/Vapari65:11+30:49-
36.Korkiakoski Mervi69:32+35:10-
37.Vainikainen Sara73:11+38:49-
38.Huuskonen AnneOYS/Vapari102:52+68:30-
Krause BirgittaOYS/Vapari0:00 -
Mäkinen PäiviAngA0:11 -
C-rata Miehet 3.4 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma ErkkiOulRe25:45 -
2.Kotila HarriYlikNM27:48+2:03-
3.Heinikoski Kalevi28:07+2:22-
4.Ingerttilä PenttiLaiVe29:30+3:45-
5.Alalahti JaakkoONMKY29:45+4:00-
6.Mikkonen AnteroKoskRi29:58+4:13-
7.Veijovaara JormaPohjant33:11+7:26-
8.Sauvola Tarmo33:50+8:05-
9.Pyky AriKiimU34:49+9:04-
10.Ukkola Ilkka36:01+10:16-
11.Rahkola Eino41:03+15:18-
12.Kariniemi HeikkiPeRa44:01+18:16-
13.Koivula IlkkaPohjant44:26+18:41-
14.Jurva Vesa45:26+19:41-
15.Mitrofanoff LasarusOulu47:38+21:53-
16.Mylly Tapio48:20+22:35-
17.Arola SeppoLaive48:39+22:54-
18.Järvitalo RaimoHaHe49:17+23:32-
19.Manninen EeroOsVa49:21+23:36-
20.Lautamo Simo49:47+24:02-
21.Juola EskoOH54:35+28:50-
22.Mikkonen ToivoONMKY58:07+32:22-
23.Havas MarttiOYUS76:53+51:08-
24.Huttunen Niilo-PekkaPohjant167:34+141:49-
Lepistö HarriFCFC45:57 -
Välikangas PerttiIisu0:00 -
Stenius VerneLaive0:00 -
C-rata Naiset 3.4 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keskinarkaus TuulaPeRa35:50 -
2.Eilola PäiviOYS/Vapari40:48+4:58-
3.Myllymaa PirkkoOulRe41:41+5:51-
4.Jones-Kähkölä Anu42:19+6:29-
5.Koivisto VirpiUlvUra43:44+7:54-
6.Koivunen SiniYlikNM44:28+8:38-
7.Sahlberg TuijaPohjant44:30+8:40-
8.Kolehmainen Arja45:06+9:16-
9.Kela MirjaOulRe45:34+9:44-
10.Nuolioja SariOYS/Vapari46:27+10:37-
11.Koivunen RiittaNuijNu47:43+11:53-
12.Vuorinen Laura47:54+12:04-
13.Kauppila Aino47:58+12:08-
14.Heikkinen IinaLaive48:02+12:12-
15.Parkkila TanjaOYS/Vapari48:09+12:19-
16.Lampinen Riina48:14+12:24-
17.Kangas Margit48:42+12:52-
18.Nikula IrmaOuTa50:32+14:42-
19.Tuikka Ringa51:08+15:18-
20.Hiltunen Marja-LiisaOYS/Vapari51:28+15:38-
21.Korhonen Päivi51:40+15:50-
22.Juurikkamäki Anu51:45+15:55-
23.Kangas Niina52:17+16:27-
24.Paakkonen MirjaOYS/Vapari52:59+17:09-
25.Malm PirkkoOYS/Vapari53:05+17:15-
26.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari54:15+18:25-
27.Rouhiainen SiniOYS/Vapari57:24+21:34-
28.Suvanne SallaLaiVe58:54+23:04-
29.Anttila AnnariinaPohjant61:49+25:59-
30.Halme LyydiaOTC63:16+27:26-
31.Pirttilahti HelviHaHe70:43+34:53-
32.Sarkkinen Kaisu75:31+39:41-
33.Hautala TuulaONMKY85:15+49:25-
34.Voipio Hanna-MarjaONMKY85:24+49:34-
35.Naula SatuYlikNM90:12+54:22-
36.Ruokamo Piia90:30+54:40-
37.Still Anna99:47+63:57-
Tenhu Leila0:00 -
Kuokkanen Airi0:00 -
D-rata Miehet 2.0 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vartiainen SuloOul.Res.27:37 -
2.Hiltunen JuhoONMKY31:09+3:32-
3.Pirinen RaimoVRU32:39+5:02-
4.Haarala EelisPohjant34:56+7:19-
5.Pitkälä Väinö37:19+9:42-
6.Kolehmainen SakuLaiVe40:29+12:52-
7.Holma Santeri41:42+14:05-
8.Ahonen Toivo43:38+16:01-
9.Kinnunen EerikPohjant44:25+16:48-
10.Kinnunen KallePohjant46:07+18:30-
11.Elias KukkonenOuTa48:16+20:39-
12.Rundgren Aaron52:14+24:37-
Kankainen IlmariORUK42:30 -
Kolehmainen Toni27:06 -
D-rata Naiset 2.0 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Malinen Roosa19:34 -
2.Moilanen Sofia21:46+2:12-
3.Lehto NeeaLaive23:41+4:07-
4.Kolehmainen EmmaLaiVe29:16+9:42-
5.Kolehmainen EllaLaiVe29:35+10:01-
6.Lehto Assi32:00+12:26-
7.Honkanen Anniina36:03+16:29-
8.Holma Anna38:04+18:30-
9.Holma EssiOulRe38:05+18:31-
10.Leinonen Leena39:37+20:03-
11.Julin Anne-Maarit40:55+21:21-
12.Laine SaaraKuiva41:51+22:17-
13.Haarala MaijuPohjant43:46+24:12-
14.Kaukasalo Minna46:18+26:44-
15.Mäntykenttä AnjaOYUS50:09+30:35-
16.Höglund VilmaHaHe53:48+34:14-
17.Pulkka Kiira59:17+39:43-
18.Hemmi Kia61:50+42:16-
19.Hemmi Mai63:10+43:36-
20.Yrjänä Silla68:50+49:16-
Rasila Anna-LiisaOYS/Vapari0:00 -
Haataja AnuOys/Vapari0:00 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hoikkala Timo38:30 -
Lehto Oona20:56 -
Sorvari PirkkoOSVA36:28 -
Onnela Saana53:43 -
Kapanen Marja51:50 -
Kerola PenttiKiimU43:30 -
Väyrynen KarinKosKRi49:04 -
Jaako MikkoPohjant44:49 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mikko, 2011-08-27 23:00:06

    A-rata 5,8km
    B-rata 4,0km
    C-rata 3,4km
    D-rata 2,0km

    Ei rasti- eikä tukireittiä! D-rata on helppo. Kulkee pururadan läheisyydessä. Radat kulkevat samassa maastossa sunnuntain maakuntaviestin kanssa.
    Yhteyshenkilö Mikko Kesälä 040-7553795
  2. Late, 2011-08-30 21:54:43

    Karttaan varmaan kannattaisi merkata se rastin 110 länsipuolella ollut kaatunut piikkilanka-aita, samaan tapaan kuin oli merkattu Susikorven (Zatelliitin) kartassa, niin osaisi varoa paremmin. Se on aika hyvin maastoutunut, mutta pahimmoiltaan vielä siinä kunnossa, että siihen voi tarttua kenkä kiinni.