< Takaisin kalenteriin

Toppila 5.7.2011

Koskelankylän Riento

Radat A, B, C, D ja PYÃ?RÃ?. Tapahtuman vastuuhenkilö Lasse Qvist 040-5580513

Opastus
Toppilasta Koskelantien ja Kauppaseurantien risteyksestä. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Kyllä
Suorituksia
278
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Myllykoski HannaPohjant59:58 -
2.Ruotsalainen HannaSiSe62:37+2:39-
3.Leskelä MaaritOSVA64:35+4:37-
4.Aikio OutiOYS/Vapari66:39+6:41-
5.Sillanpää ElinaPohjant70:23+10:25-
6.Holma KaisuOulRe70:28+10:30-
7.Holster-Hemmi Mervi72:14+12:16-
8.Ylisiurua TiinaVePo73:58+14:00-
9.Seppänen MarkeHaHe75:32+15:34-
10.Nall Heini121:03+61:05-
A-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen TeemuLänRa38:20 -
2.Kleemola LauriLynx38:51+0:31-
3.Höynälä JoukoPaksumahat42:18+3:58-
4.Rahko SampoPohjant43:37+5:17-
5.Lintula TapaniKärsKa44:23+6:03-
6.Hyvönen PanuPohjant44:24+6:04-
7.Siponen KimmoPohjant45:10+6:50-
8.Nikkinen Ville45:43+7:23-
9.Mäkinen SeppoPelPo46:19+7:59-
10.Hautala MattiONMKY47:18+8:58-
11.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari48:11+9:51-
12.Alaperä Arttu48:28+10:08-
13.Hiltunen JuhoOH50:48+12:28-
14.Nikkanen MarkkuKoskRi51:02+12:42-
15.Ojala Kai51:27+13:07-
16.Potinkara Rami51:41+13:21-
17.Mäkelä JussiPIF51:51+13:31-
18.Pietiläinen SamuLänRa51:54+13:34-
19.Berg Timo51:59+13:39-
20.Puttonen Jyrki52:21+14:01-
21.Lindell NiklasIF Brahe52:46+14:26-
22.Rauhala Antti53:16+14:56-
23.Savolainen JouniPohjant53:19+14:59-
24.Siirilä Jukka54:13+15:53-
25.Ilmonen MarkusOulun Insinöörit54:18+15:58-
26.Holma ErkkiOulRe54:52+16:32-
27.Hepokangas EdvinLaiVe55:05+16:45-
28.Sillanpää JoonasPyPo55:30+17:10-
29.Rankinen Juho55:35+17:15-
30.Karppinen MikkoPohjant55:44+17:24-
31.Viita AnttiS-200056:07+17:47-
32.Partanen Pekka56:29+18:09-
33.Vainio Mikko56:37+18:17-
34.Merilä SeppoOYUS56:40+18:20-
35.Jokela Petri57:01+18:41-
36.Hovila Jani57:59+19:39-
37.Isokoski ErkkiVePo58:24+20:04-
38.Hietala Aki58:56+20:36-
39.Heinikoski Kauko59:13+20:53-
40.Heinikoski Kalevi59:24+21:04-
41.Grekelä AnttiHaHe60:08+21:48-
42.Norrkniivilä Jaakko60:34+22:14-
43.Ahokoivu HemmoPohjant60:50+22:30-
44.Pulkka Pekka60:57+22:37-
45.Mikkonen ErkkiKoskRi61:18+22:58-
46.Malm LauriOSAO62:01+23:41-
47.Härkönen JussiKajKu62:03+23:43-
48.Lukkari Junnu64:15+25:55-
49.Sirviö Petri66:58+28:38-
50.Lehtomäki JuhaSiSe67:02+28:42-
51.Leinonen Marko67:20+29:00-
52.Suorsa Vesa-MattiPohjant68:32+30:12-
53.Hilden Arto68:43+30:23-
54.Malinen Ilkka69:10+30:50-
55.Valasma Harri70:39+32:19-
56.Väliheikki MikaLaive72:35+34:15-
57.Kivinen Janne76:57+38:37-
58.Vainio Timo77:13+38:53-
59.Putila Risto81:23+43:03-
60.Pöykkölä Jouko81:33+43:13-
61.Riippa IlkkaOpu82:03+43:43-
62.Seppänen Ari82:14+43:54-
63.Seppänen Aimo82:24+44:04-
Kaikkonen Jarmo0:00 -
B-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaSK-Pohjant39:58 -
2.Siirilä Kristiina51:05+11:07-
3.Juntunen MarjutIiY54:13+14:15-
4.Marjakangas ElinaOV55:38+15:40-
5.Kokkonen HannaOYS/Vapari57:49+17:51-
6.Parkkinen Teija59:07+19:09-
7.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari59:44+19:46-
8.Väliheikki PetraLaive60:49+20:51-
9.Rantanen Maarit60:52+20:54-
10.Hannuniemi Anne61:55+21:57-
11.Sergejeff KatiIisu62:04+22:06-
12.Luiro TaruVePo62:36+22:38-
13.Kangas Margit63:04+23:06-
14.Herronen TarjaOYS/Vapari63:36+23:38-
15.Stenius VeeraLaiVe64:21+24:23-
16.Mälkiä Tanja71:09+31:11-
17.Korkiakoski Mervi72:25+32:27-
18.Juntunen Veera75:14+35:16-
19.Sundelin PäiviHaHe82:15+42:17-
20.Vainikainen Sara88:13+48:15-
21.Ruuska RauniOsVa88:22+48:24-
22.Huttunen Jetta91:03+51:05-
B-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leinonen LauriKaSu37:38 -
2.Heinonen Jani38:41+1:03-
3.Suomio PekkaPohjant44:22+6:44-
4.Takalo Tero44:35+6:57-
5.Kuivalainen MarkkuIisu45:26+7:48-
6.Lukkarinen AaroPohjant45:33+7:55-
7.Konttila Samuli45:43+8:05-
8.Lukkarinen Olli-Pekka45:55+8:17-
9.Haaraniemi Jouni46:01+8:23-
10.Ylimaunu MattiEVP46:22+8:44-
11.Puontinniemi Seppo46:31+8:53-
12.Soini Toni48:22+10:44-
13.Mänty Mika48:29+10:51-
14.Hytönen Kari48:49+11:11-
15.Herajärvi MikkoPohjanv.50:40+13:02-
16.Korhonen Lassi51:08+13:30-
17.Sillanpää Matti51:50+14:12-
18.Kauma HeikkiOYS/Vapari52:19+14:41-
19.Mattila SeppoKoskRi52:20+14:42-
20.Karhumaa Jouni52:50+15:12-
21.Helttunen JanneKiimU53:09+15:31-
22.Haverinen Erkki53:30+15:52-
23.Silveri Matti53:32+15:54-
24.Räsänen Mika54:10+16:32-
25.Hekkala UrpoSK Uranus56:12+18:34-
26.Vainikainen Lasse57:45+20:07-
27.Sotaniemi Ville57:53+20:15-
28.Kokkonen TimoOLK57:53+20:15-
29.Wuotila MikaPV58:08+20:30-
30.Konttila Mikko58:12+20:34-
31.Pitkänen Henri58:19+20:41-
32.Honkaniemi Samuli58:30+20:52-
33.Kivinen Juhani58:40+21:02-
34.Eronen Ville60:28+22:50-
35.Tahkokorpi Jukka61:22+23:44-
36.Pietilä Jukka-PekkaOulun Insinöörit61:22+23:44-
37.Vuoti Mikko61:56+24:18-
38.Kokko JoonaKKP63:14+25:36-
39.Pasi OlliKPU63:17+25:39-
40.Manninen RasmusOsVa63:20+25:42-
41.Herronen Jouni63:28+25:50-
42.Liimatainen Tomi63:53+26:15-
43.Sirviö Tom64:54+27:16-
44.Jäntti MattiPohjant65:02+27:24-
45.Okkonen Jaakko65:25+27:47-
46.Kurttila Pentti65:28+27:50-
47.Koivula IlkkaPohjant67:01+29:23-
48.Tervonen Tuomas67:06+29:28-
49.Savilaaksi Sami67:42+30:04-
50.Veijo Jouko71:09+33:31-
51.Sundelin JuhaHaHe82:09+44:31-
52.Hamina Juha-Pekka84:31+46:53-
53.Hautamäki Erkka94:22+56:44-
Pitkänen Juha0:00 -
C-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tulppo Riikka26:18 -
2.Walling AnninaKoskRi26:53+0:35-
3.Soramäki AnnePeRa31:11+4:53-
4.Kaijanen Tytti31:30+5:12-
5.Yli-Pyky PirkkoPohjant36:26+10:08-
6.Lapinkangas LiisaPeRa37:01+10:43-
7.Rouhiainen SiniOYS/Vapari37:52+11:34-
8.Myllymaa PirkkoOulRe39:46+13:28-
9.Autio SiskoKoskRi39:49+13:31-
10.Keskinarkaus TuulaPeRa39:51+13:33-
11.Hiltunen Marja-LiisaOYS/Vapari40:37+14:19-
12.Lämsä SoiliYlikNM40:49+14:31-
13.Maikkola MerviOuTa41:42+15:24-
14.Keskitalo Kirsi41:44+15:26-
15.Mört Anja42:54+16:36-
16.Parkkinen TainaOulun Ins.43:12+16:54-
17.Pöykkölä Hannele43:46+17:28-
18.Elme Anna-Leena44:36+18:18-
19.Kapanen Marja44:41+18:23-
20.Yliniemi MinnaNivU45:13+18:55-
21.Halme Viivi46:16+19:58-
22.Inkala Heli46:51+20:33-
23.Rautioaho Aulikki47:42+21:24-
24.Siirilä Katariina47:49+21:31-
25.Väkiparta Henna47:59+21:41-
26.Malm PirkkoOYS/Vapari48:59+22:41-
27.Laakso Jenni49:01+22:43-
28.Kärkkäinen Katja49:51+23:33-
29.Palomäki Emilia50:20+24:02-
30.Tapio Piia50:31+24:13-
31.Valtanen Riina50:32+24:14-
32.Sorvari PirkkoOSVA52:15+25:57-
33.Merilä KirstiOYUS54:39+28:21-
34.Ylimannila Paula54:51+28:33-
35.Nummi LauraVaKa54:59+28:41-
36.Hautala TuulaONMKY55:38+29:20-
37.Leinonen Leena58:34+32:16-
38.Parkkila TanjaOYS/Vapari59:14+32:56-
39.Holmi Milja61:03+34:45-
40.Sarkkinen Kaisu63:04+36:46-
41.Kela MirjaOulRe79:13+52:55-
42.Ponto Hellä86:09+59:51-
43.Pirttilahti HelviHaHe86:15+59:57-
C-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Runtti JanneVePo22:13 -
2.Kotila HarriYlikNM26:57+4:44-
3.Hakuli Tuomas30:01+7:48-
4.Räinä IlkkaIisu30:15+8:02-
5.Riippa IlkkaOpu30:21+8:08-
6.Hohtola EsaYliopisto30:52+8:39-
7.Puurunen JormaOYUS31:49+9:36-
8.Niiniketo KullervoONMKY32:42+10:29-
9.Kauppi Mika37:05+14:52-
10.Mikkola Pekka37:38+15:25-
11.Haapala Mika38:32+16:19-
12.Pentikäinen Heimo38:46+16:33-
13.Kaimio Auvo39:01+16:48-
14.Stenius VernerLaive40:44+18:31-
15.Maikkola SeppoOuTa41:48+19:35-
16.Vainikainen Tuomo42:37+20:24-
17.Mäenpää HenriHirvHe42:41+20:28-
18.Parkkinen Tapio43:03+20:50-
19.Tallberg Tom45:15+23:02-
20.Naskali Tuomas45:17+23:04-
21.Heinikoski Kalevi45:22+23:09-
22.Tuomaala Tuukka45:24+23:11-
23.Järvelä Kalevi46:52+24:39-
24.Rautioaho Risto47:39+25:26-
25.Rahkola Eino47:44+25:31-
26.Närhi TuomasKaRa47:48+25:35-
27.Jäväjä Kalle47:53+25:40-
28.Närhi Pauli48:03+25:50-
29.Hirvelä Reijo49:25+27:12-
30.Ollanketo Toni50:55+28:42-
31.Rossi LauriPohjant55:49+33:36-
32.Arola SeppoLaive55:54+33:41-
33.Havas MarttiOYUS57:07+34:54-
34.Tuominen Ville58:26+36:13-
35.Keränen EeroKoskRi61:35+39:22-
36.Kela MarkkuOulRe79:30+57:17-
Niskanen Pertti0:00 -
Mäenpää MikaSuSi0:00 -
D-rata Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kähkönen Johanna34:14 -
2.Rossi LauraPohjant36:34+2:20-
3.Runtti TanjaVePo41:00+6:46-
4.Sankelo Lotta43:45+9:31-
5.Nyman MinnaOYS/Vapari49:08+14:54-
6.Kaartinen OonaPohjant51:20+17:06-
7.Luiro EmiliaVePo52:22+18:08-
8.Latvala Ida53:22+19:08-
9.Hemmi Kia53:28+19:14-
10.Kaikkonen Lotta54:16+20:02-
11.Hemmi Mai55:02+20:48-
12.Paasovaara Veera63:09+28:55-
D-rata Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY21:34 -
2.Pitkänen TeuvoIisu29:16+7:42-
3.Sundelin LauriHaHe40:08+18:34-
4.Sundelin OnniHaHe40:09+18:35-
5.Pirinen RaimoVRU60:27+38:53-
6.Huttunen Niilo-PekkaPohjant85:21+63:47-
Pyr Naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Piirto Marjo42:15 -
2.Kaijanen Tytti43:27+1:12-
Pyr Miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai26:09 -
2.Oikarinen JukkaPohjant28:38+2:29-
3.Höynälä JoukoPaksumahat28:59+2:50-
4.Lukkarinen MikkoPohjant29:47+3:38-
5.Nummi JaniVaKa32:24+6:15-
6.Rousu SeppoAlatPi33:51+7:42-
7.Vainikainen Seppo38:07+11:58-
8.Heinikoski Kauko39:16+13:07-
9.Tero Aho&Janne42:17+16:08-
10.Piirto Jarkko42:36+16:27-
11.Kivelä JarkkoKoskRi44:26+18:17-
12.Mänty Mika46:36+20:27-
13.Hakuli Tuomas46:58+20:49-
14.Veijovaara JormaPohjant47:22+21:13-
15.Valasma HarriYlikNM48:16+22:07-
16.Karjalainen Jukka68:08+41:59-
Kaikkonen Hannu0:00 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola MikkoPohjant43:38 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokinen Jari43:45 -
2.Jokinen Elmeri43:56+0:11-
3.Manninen EeroOsVa56:52+13:07-
Rata 15
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pesonen Sami39:15 -
Rata 16
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MerjaOulRe16:43 -
Rata 17
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Turunen EskoSonPa64:23 -
Rata 18
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siponen Sanna35:02 -
Rata 19
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäki-Lohiluoma Eero77:29 -
Rata 20
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Miettinen AnnaPohjant92:20 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Rampe, 2011-07-02 23:32:24

    Ratojen pituuksia ja maastokuvausta? Tai voijjaan sitä ihan ilman ennakkotietojakin tulla. Onko Toppilassa muka mettää?
  2. tuuppa kattoon..!, 2011-07-03 00:17:47

    "ON..ja MERIkin näkkyy niin eivarmasti puttoo kartalta..pääsee sit vaik "uimalla"Toppilansaareen..
  3. tintti, 2011-07-03 13:20:53

    pärjääkö lenkkareilla? =)
  4. äLKuu, 2011-07-03 14:26:51

    Täällähän on jo mielenkiintoiset keskustelut käynnissä.

    PYÃ?RÃ?-rata 6.5km/n.8.0km
    A-rata 6.3km
    B-rata 5.2km
    C-rata 3.5km
    D-rata 2.3km

    Rehevä aluskasvillisuus (=älytön nokkospuska) muutti ratasuunnitelmia hieman, mutta joka radalta löytyy suunnistustehtäviä varmasti. Alueen maasto on monimuotoista; puistoa, hyvää kangastakin löytyy (jota hyödynnetty) ja todella hidaskulkuista.

    A-ja B-radalla alku on nopeakulkuista, mutta kartanpohjoisosan rastit haastavia. C-radan voi kiertää lenkkareilla, helpohkoa kun muistaa kiertää lopun vihreät alueet (jos joku erehtyy siihen viidakkoon niin...HUH). D-rata menee myös lenkkareilla.
    Karttaa päivitetty viimeksi tänään, pyörä-niilojen harmiksi yläosaan oli tehty harvennusta metsäkoneella joten yksi polunpätkä voi olla yhdestä kohtaa vaikea hahmottaa, mutta malttia.
    TERVETULOA.
  5. Hirvi, 2011-07-03 20:48:01

    Tosi suunnistaja ei nokkosista piittaa ;)
  6. kevyt-harrastelija, 2011-07-05 14:53:26

    Minulle, kevytkenkäiselle harrastelijalle, tuo nokkospuska-tieto on tervetullut. Toivottavasti osaan kiertää sen :-)
  7. äLKuu, 2011-07-05 22:45:32

    Tulokset lähetetty Ollille sekä Kalevaan. Julkaistu nyt myös KoskRin nettisivuilla
    http:/www.go.to/koskri