Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
21.9.2004
Järjestäjä
Oulun Yliopiston Urheiluseura
Paikka
Vitsaskangas
Opastus
Opastus noin 6 km Raitotien ja Alakyläntien risteyksestä Alakylään päin.
Lisätiedot
Radat A, B, C ja D
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
104
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, miehet 6.62 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen JukkaYliopisto42:39 6:26
2.Lämsä JanneYliopisto44:02+1:236:39
3.Karppinen TimoPohjant44:34+1:556:43
4.Kujala JouniYliopisto44:59+2:206:47
5.Hannuksela JariYliopisto45:10+2:316:49
6.Hongell TimoYliopisto46:47+4:087:04
7.Juntunen JanneYliopisto46:55+4:167:05
8.Harju JannePohjant48:52+6:137:22
9.Kallikari TommiMSParma49:11+6:327:25
10.Lassi JanneHuPS49:32+6:537:28
11.Tohmola MikaPohjant51:51+9:127:49
12.Schnyder FlurinYliopisto54:12+11:338:11
13.Kuopus SauliPudU55:33+12:548:23
14.Aunola AkiYliopisto57:18+14:398:39
15.Kunnari Esa 57:49+15:108:44
16.Nikula PasiOuTa58:54+16:158:53
17.Hepokangas EdvinLaiVe60:48+18:099:11
18.Keränen VilleYliopisto61:37+18:589:18
19.Kuusela TeppoYliopisto62:06+19:279:22
20.Suorsa Vesa-MattiYliopisto62:14+19:359:24
21.Koljonen JouniYliopisto62:30+19:519:26
22.Hihnala HeikkiYliopisto65:12+22:339:50
23.Neubauer RubertPohjant67:58+25:1910:16
24.Pudas JarmoMuhU71:06+28:2710:44
25.Mäkinen JuhaniSalRe74:56+32:1711:19
26.Pokela RistoYliopisto77:49+35:1011:45
27.Wannas LauriYliopisto79:56+37:1712:04
28.Soppela Esa 80:49+38:1012:12
29.Tervaskanto MikaelKoskRi81:34+38:5512:19
30.Tuovinen HenryYliopisto96:23+53:4414:33
31.Tuusa JussiYliopisto97:50+55:1114:46
Hallila TuomasYliopisto0:00 0:00
B-rata, naiset 4.68 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sankari MinnaYliopisto41:16 8:49
2.Aatsinki MaijaKemijU44:55+3:399:35
3.Krapu SariYliopisto48:01+6:4510:15
4.Väyrynen Anna-KaisaYliopisto49:45+8:2910:37
5.Reini KaarinaYliopisto58:14+16:5812:26
6.Väyrynen SaaraYliopisto66:26+25:1014:11
7.Paso Kerttu 82:18+41:0217:35
8.Julin Anne-Maarit 87:42+46:2618:44
9.Pyörälä MaaritOYS/Vapari100:15+58:5921:25
10.Parkkila TarjaOYS/Vapari100:26+59:1021:27
B-rata, miehet 4.68 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viitamäki ReijoIisu38:31 8:13
2.Toropainen PauliONMKY40:19+1:488:36
3.Juutinen HannuPohjant40:23+1:528:37
4.Tuohimaa EskoONMKY41:24+2:538:50
5.Pinola TimoKaSu41:45+3:148:55
6.Laatikainen Matti 44:20+5:499:28
7.Alalahti JaakkoONMKY46:55+8:2410:01
8.Hokkanen Matti 54:49+16:1811:42
9.Lukkarinen OlaviPohjant58:02+19:3112:24
10.Karppinen JoukoLaiVe58:10+19:3912:25
11.Vattula EeroONMKY58:33+20:0212:30
12.Holmi Lauri 60:52+22:2113:00
13.Rahko MattiPohjant61:59+23:2813:14
14.Mattila SeppoKoskRi62:31+24:0013:21
15.Saariniemi Pekka 62:33+24:0213:21
16.Kurttila Pentti 67:00+28:2914:18
17.Fredriksson Kaj 69:19+30:4814:48
18.Laurila Mika 73:42+35:1115:44
19.Tolonen Jonne 74:15+35:4415:51
20.Heikkinen Jaakko 74:19+35:4815:52
21.Neubauer PeterYliopisto78:24+39:5316:45
22.Martikainen ErkkiKoskRi79:06+40:3516:54
Pietiläinen ErkkiPeRa0:00 0:00
Tapaninaho KaleviONMKY0:00 0:00
Rahkola EeroOulRe0:00 0:00
C-rata, naiset 3.34 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mattila PirkkoOYS/Vapari38:10 11:25
2.Heikkinen Ritva 61:36+23:2618:26
3.Pietiläinen Meeri 91:55+53:4527:31
C-rata, miehet 3.34 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen Veli-PekkaYliopisto29:47 8:55
2.Pitkänen RaimoYliopisto30:29+0:429:07
3.Ojala Arto 32:56+3:099:51
4.Rahtu EsaYliopisto33:54+4:0710:08
5.Alasaarela JormaKiimU34:20+4:3310:16
6.Ojala Sami 35:05+5:1810:30
7.Kenttälä JanneYliopisto36:08+6:2110:49
8.Tolonen IikkaPeRa36:49+7:0211:01
9.Saavalainen JussiYliopisto41:07+11:2012:18
10.Kaimio AuvoHope42:53+13:0612:50
11.Aarnio JanneYliopisto43:08+13:2112:54
12.Hohtola EsaYliopisto43:56+14:0913:09
13.Kaila KariYliopisto45:48+16:0113:42
14.Sankari RamiYliopisto46:46+16:5914:00
15.Tuomaala RiittaYliopisto47:36+17:4914:15
16.Erkkilä JaanaYliopisto47:38+17:5114:15
17.Juutilainen IlmariYliopisto50:01+20:1414:58
18.Tyhtilä Mauno 50:56+21:0915:14
19.Pyky EskoKiimU52:13+22:2615:38
20.Lindroth TiinaYliopisto57:49+28:0217:18
21.Valasmo MariYliopisto57:58+28:1117:21
22.Häyrynen Pasi 92:43+62:5627:45
Jokela TimoYliopisto0:00 0:00
Tapio MattiKiimU0:00 0:00
D-rata, naiset 2.11 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe21:47 10:19
2.Herronen TarjaOYS/Vapari23:18+1:3111:02
D-rata, miehet 2.11 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen AleksiLaiVe21:42 10:17
2.Herronen Jouni 23:04+1:2210:55
3.Pitkänen TeuvoIisu30:51+9:0914:37
4.Tokoi Arttu 34:09+12:2716:11
5.Mattila Joona 37:21+15:3917:42
6.Pirttikoski Iikka 37:25+15:4317:43
7.EklundIikka HautalaKatriYliopisto45:38+23:5621:37
8.Lehtosaari Juha 54:47+33:0525:57

Lisää kommentti

Kommentit

Ei vielä kommentteja.