Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
15.5.2012
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Tyrnävän ampumarata
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
325
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

E1-rata, naiset 8.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liisa Sassi-PäkkiläPohjant60:30 7:33
2.Alicia CoboPohjant62:51+2:217:51
3.Sillanpää ElinaPohjant87:57+27:2710:59
4.Marttinen MinnaVaKa88:50+28:2011:06
5.Niva SaraLaiVe98:09+37:3912:16
6.Veera SteniusLaiVe144:32+84:0218:04
7.Petra VäliheikkiLaiVe144:43+84:1318:05
E1-rata, miehet 8.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kriikkula IivoIkNV46:42 5:50
2.Niemelä Hannu49:44+3:026:13
3.Saarela Ville-PetteriKemU51:11+4:296:23
4.Maaninka MikaOsVa52:58+6:166:37
5.Kimmo KakkoIisu54:12+7:306:46
6.Mikko KarppinenPohjant55:55+9:136:59
7.Väyrynen Jarno57:33+10:517:11
8.Posti HarriKoskRi59:54+13:127:29
9.Pekkarinen JariPohjant61:27+14:457:40
10.Fredriksson KaiPohjant61:33+14:517:41
11.Berg Timo62:34+15:527:49
12.Markus PessaAlatPi63:20+16:387:55
13.Rinta ToniKanSu63:32+16:507:56
14.Vihavainen JuhaONMKY64:26+17:448:03
15.Sillanpää TommiPohjant64:39+17:578:04
16.Niemelä UrpoPohjant64:51+18:098:06
17.Mikkonen AlpoOYS/Vapari65:28+18:468:11
18.Vaarala Harri67:22+20:408:25
19.Ojala KaiPaksumahat68:53+22:118:36
20.Loukusa MarkkuIisu69:31+22:498:41
21.Jokela Petri71:14+24:328:54
22.Päkkilä Jukka72:50+26:089:06
23.Päkkilä Pertti74:06+27:249:15
24.Puurunen ReijoOuTa75:33+28:519:26
25.Jussi NeuvonenOuTa77:02+30:209:37
26.Kivinen Janne78:26+31:449:48
27.Lauri Pirttiaho78:38+31:569:49
28.Kurula JohannesPohjant80:46+34:0410:05
29.Samuli HuuskoLaive81:01+34:1910:07
30.Kurula JuhaniPohjant83:53+37:1110:29
31.Argillander ErkkiVaKa85:48+39:0610:43
32.Ahokoivu HemmoPohjant86:50+40:0810:51
33.Nikkanen Markku87:53+41:1110:59
Backman KariIinY72:30 9:03
E2-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aurora NäsiPohjant53:59 7:49
2.Maarit NummiLaiVe62:46+8:479:05
3.Väyrynen KarinKoskRi65:25+11:269:28
4.Backman SaanaHaHe68:00+14:019:51
5.Milja JaatinenHaHe74:58+20:5910:51
6.Hakala HannaHaHe75:01+21:0210:52
7.Pirttilahti OrvokkiHaHe94:39+40:4013:43
E2-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hautala MattiONMKY47:30 6:53
2.Samuli SchroderusPohjant48:03+0:336:57
3.Oksanen JarkkoPilPo50:45+3:157:21
4.Santeri SchroderusPohjant51:19+3:497:26
5.Aki Hietala51:29+3:597:27
6.Schroderus JariPohjant53:30+6:007:45
7.Nikula ReinoOuTa56:36+9:068:12
8.Riippa IlkkaOPU57:12+9:428:17
9.Ruotsalainen KeijoOYUS58:27+10:578:28
10.Siirilä Jukka59:37+12:078:38
11.Mäntykenttä HannuOYUS59:44+12:148:39
12.Juho NäsiPohjant60:06+12:368:42
13.Herva Tuomas60:49+13:198:48
14.Teerikangas Matti66:27+18:579:37
15.Tauriainen JanneAaTeKusi67:38+20:089:48
16.Ervasti OnniPeRa70:20+22:5010:11
17.Soppela Esa76:04+28:3411:01
18.Norrkniivilä Martti81:09+33:3911:45
19.Virta Pasi87:22+39:5212:39
Myllymaa KaukoOulRe0:00 0:00
Siponen KimmoPohjant40:29 5:52
Heikka LauriTeurastajat52:29 7:36
Malm Lauri54:39 7:55
Pelkonen ToivoYlikNM0:00 0:00
Moilanen Eero56:16 8:09
Timo Karppinen0:00 0:00
A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kela MerjaOulRe57:15 8:10
2.Aikio OutiOYS/Vapari63:24+6:099:03
3.Isolahti Anna-KaisaPohjant69:20+12:059:54
4.Holma KaisuOulRe74:30+17:1510:38
5.Niemikorpi UllaOsVa77:06+19:5111:00
6.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari77:58+20:4311:08
A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka MikaOsVa41:39 5:57
2.Isokoski ErkkiVePo43:24+1:456:12
3.Virtala TuomasS-200044:03+2:246:17
4.Hanhela JoukoYlikNM45:00+3:216:25
5.Grekelä AnttiHaHe46:20+4:416:37
6.Apilo Olli46:46+5:076:40
7.Kinnunen Mikko49:51+8:127:07
8.Ojala Kai52:29+10:507:29
9.Maikku Sakari52:35+10:567:30
10.Holma ErkkiOulRe52:49+11:107:32
11.Taskila Markku52:53+11:147:33
12.Kela MarkoOulRe53:05+11:267:35
13.Merilä SeppoOYUS55:13+13:347:53
14.Ilmonen Markus55:36+13:577:56
15.Halonen VesaPohjant56:42+15:038:06
16.Huotari MattiPohjant57:34+15:558:13
17.Nikkinen Ville57:36+15:578:13
18.Torvinen Jarkko57:46+16:078:15
19.Turunen EskoSonPa58:18+16:398:19
20.Vainio Timo59:25+17:468:29
21.Verronen Mika60:40+19:018:40
22.Taskila Hannu61:04+19:258:43
23.Isolahti MikaPohjant61:45+20:068:49
24.Pulkka Pekka62:53+21:148:59
25.Kai MutkaPohjant65:52+24:139:24
26.Härkönen Jussi66:22+24:439:28
27.Leinonen Marko68:25+26:469:46
28.Janne Mäkäräinen69:52+28:139:58
29.Heinämaa Risto83:06+41:2711:52
30.Koivula IlkkaPohjant88:39+47:0012:39
31.Järvinen SeppoOuTa99:15+57:3614:10
32.Juho Mattila102:50+61:1114:41
Aki Orajärvi0:00 0:00
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Riikola SirpaYlikNM36:54 7:05
2.Rahkola IrmaOulRe44:01+7:078:27
3.Runtti MinnaVePo44:45+7:518:36
4.Salla LoukusaKuivAu44:51+7:578:37
5.Lamberg Anja-LeenaSalRe48:01+11:079:14
6.Ritva HalmeKiimU48:09+11:159:15
7.Kinnula IrmaOYS/Vapari51:27+14:339:53
8.Kati SergejeffIisu51:52+14:589:58
9.Maunu Susanna54:13+17:1910:25
10.Pitkänen SannaKEV54:37+17:4310:30
11.Salla HeikkinenOsVa57:22+20:2811:01
12.Huotari MaijaPohjant57:43+20:4911:05
13.Kuusela VappuVaKa58:45+21:5111:17
14.Moilanen AnnePohjant59:57+23:0311:31
15.Pelkonen MaijaOSVA59:59+23:0511:32
16.Koukkari MerviUU63:43+26:4912:15
17.Hannunniemi Anne65:09+28:1512:31
18.Ainassaari KaisuOsVa69:01+32:0713:16
19.Ruuska RauniOsVa69:37+32:4313:23
20.Heikka Anna72:58+36:0414:01
21.Sanna Torniainen73:12+36:1814:04
22.Mäkinen Päivi98:25+61:3118:55
Haapasalo KirstiPohjant74:07 14:15
Eila Suutari112:32 21:38
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pekka SuorsaPelPo33:16 6:23
2.Ojala Kai33:53+0:376:30
3.Kinnunen Mikko34:07+0:516:33
4.Tolonen RistoLänRa35:37+2:216:50
5.Lukkarinen Olli-PekkaPohjant36:35+3:197:02
6.Riikola IlkkaYlikNM38:07+4:517:19
7.Toropainen PauliONMKY39:10+5:547:31
8.Takalo JouniPelPo39:12+5:567:32
9.Siira Marko39:49+6:337:39
10.Nummi EinoLaiVe39:57+6:417:40
11.Hyytinen Jari40:21+7:057:45
12.Heinikoski KaukoKoskRi40:24+7:087:46
13.Kuivalainen MarkkuIisu40:35+7:197:48
14.Kalevi HeinikoskiKoskRi40:37+7:217:48
15.Rahkola EeroOulRe40:44+7:287:50
16.Järviluoma AriVePo41:26+8:107:58
17.Taneli SuomalaMäntyniemen Pojat41:36+8:208:00
18.Ollanketo ToniOul Ins42:31+9:158:10
19.Kaikkonen Kari42:33+9:178:10
20.Suomio PekkaPohjant42:37+9:218:11
21.Mänty Mika42:46+9:308:13
22.Koivukoski AkiKiimU42:48+9:328:13
23.Huhtanen RaimoKiimU44:00+10:448:27
24.Luukkonen Simo44:20+11:048:31
25.Kuopus AkiPudU44:21+11:058:31
26.Kinnunen Matti44:46+11:308:36
27.Suomala Ville45:29+12:138:44
28.Mikko HerajärviPohjanVeikot46:00+12:448:50
29.Heinonen Joni46:55+13:399:01
30.Niilo Vainikainen47:13+13:579:04
31.Jaakko KaukuaHaHe47:15+13:599:05
32.Pyky AriKiimU47:18+14:029:05
33.Sauvola Tarmo47:22+14:069:06
34.Jäntti MattiPohjant48:40+15:249:21
35.Pasi KotaniemiPohjant48:58+15:429:25
36.Haapaniemi NiiloHaHe49:59+16:439:36
37.Heikkinen Markku50:12+16:569:39
38.Kinnula AhtiKEV51:23+18:079:52
39.Muranen Hannu52:12+18:5610:02
40.Vainio Aimo52:30+19:1410:05
41.Leukkunen Marko52:36+19:2010:06
42.Hamina Juha-Pekka52:38+19:2210:07
43.Lauri Pirttiaho52:52+19:3610:10
44.Tuomas Hakuli53:40+20:2410:19
45.Matti Aula54:50+21:3410:32
46.Vesa Keränen56:13+22:5710:48
47.Ville Eronen57:11+23:5510:59
48.Savilaakso Sami57:30+24:1411:03
49.Lohela VäinöPohjant59:33+26:1711:27
50.Harjumaa Lasse65:26+32:1012:35
51.Hirvelä Reijo65:38+32:2212:37
52.Vähäoja Pekka75:00+41:4414:25
Haajanen JuhaPohjant0:00 0:00
Jarmo HyyppäVRU38:22 7:22
Paavo YliluomaYlivKu36:54 7:05
Jaako MikkoPohjant50:51 9:46
Lukkarinen OlaviPohjant0:00 0:00
Lax ErkkiPohjant46:20 8:54
Erkki Haverinen0:00 0:00
C-rata, naiset 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaijanen Tytti31:44 8:48
2.Myllymaa PirkkoOulRe35:58+4:149:59
3.Rouhiainen SiniOYS Vapari36:27+4:4310:07
4.Isoaho JaanaYlikNM36:49+5:0510:13
5.Niva Marjaana36:52+5:0810:14
6.Eilola PäiviOYS Vapari37:41+5:5710:28
7.Yrjänheikki EijaOYS Vapari39:15+7:3110:54
8.Kangas Margit39:33+7:4910:59
9.Metsävainio Ella-Sofia39:38+7:5411:00
10.Metsävainio Sirpa39:39+7:5511:00
11.Mutka Hanna40:19+8:3511:11
12.Kivelä ElinaPohjant41:19+9:3511:28
13.Kela MirjaOulRe42:31+10:4711:48
14.Herronen TarjaOys Vapari42:50+11:0611:53
15.Turkka Satu44:00+12:1612:13
16.Maikkola MerviOuTa44:22+12:3812:19
17.Nikula IrmaOuTa48:38+16:5413:30
18.Pöykkölä Hannele48:53+17:0913:34
19.Junnila Anu50:07+18:2313:55
20.Lotta SankeloPohjant52:06+20:2214:28
21.Karppinen ElinaOuTa52:40+20:5614:37
22.Pirttilahti Helvi54:16+22:3215:04
23.Huuskonen AnneOYS Vapari55:23+23:3915:23
24.Salminen Iida56:49+25:0515:46
25.Sofia MoilanenPohjant59:00+27:1616:23
26.Hautala TuulaONMKY59:14+27:3016:27
27.Sorvari PirkkoOSVA61:34+29:5017:06
28.Pauliina jaPohjant62:27+30:4317:20
29.Malm PirkkoOYS Vapari69:45+38:0119:22
30.Paakkonen MirjaOYS Vapari69:50+38:0619:23
31.Laakkonen Sari70:02+38:1819:27
32.Kukkonen Reetta70:09+38:2519:29
33.Keränen Jaana71:28+39:4419:51
34.Sanna Karhunen71:32+39:4819:52
35.Still MariaOYS Vapari76:01+44:1721:06
36.Sotaniemi Anna-Marja77:41+45:5721:34
37.Hanna Hentilä99:17+67:3327:34
Sara Väihkönen60:27 16:47
Kerttula Niina0:00 0:00
C-rata, miehet 3.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ingerttilä PenttiVaKa28:20 7:52
2.Kalevi HeinikoskiKoskRi30:01+1:418:20
3.Heinikoski KaukoKoskRi30:06+1:468:21
4.Harii KotilaYlikNM30:37+2:178:30
5.Jukka TienhaaraHaHe30:43+2:238:31
6.Teemu Huhtala31:01+2:418:36
7.Ylimaunu MattiEVP32:09+3:498:55
8.Piipponen Esa32:43+4:239:05
9.Mattila SeppoKoskRi34:38+6:189:37
10.Patana TeuvoKokkolan Suunnistajat36:59+8:3910:16
11.Pietilä Jorma37:14+8:5410:20
12.Aki Korhonen37:37+9:1710:26
13.Rahkola Eino39:16+10:5610:54
14.Paularanta KimmoOLK39:33+11:1310:59
15.Kokkonen TimoOLK39:34+11:1410:59
16.Runtti YrjöKiimU41:06+12:4611:25
17.Kakko AukustiIisu42:27+14:0711:47
18.Herronen Jouni42:44+14:2411:52
19.Rossi LauriPohjant43:27+15:0712:04
20.Hamina Martti44:23+16:0312:19
21.Timo Patana44:48+16:2812:26
22.Mäkelä Veli-MattiLappRi45:01+16:4112:30
23.Mäläskä Ohto45:05+16:4512:31
24.Mäläskä Harri45:21+17:0112:35
25.Luukinen Tuomo49:40+21:2013:47
26.Tapio Mylly49:52+21:3213:51
27.Juhani Pääkkö50:18+21:5813:58
28.Hanhela PenttiKiimU50:36+22:1614:03
29.Kivinen Juhani51:50+23:3014:23
30.Korhonen Mika53:35+25:1514:53
31.Veikko KorkalaRTG54:47+26:2715:13
32.Pyky EskoKiimU58:16+29:5616:11
33.Juola EskoOH64:31+36:1117:55
34.Eero ManninenOsVa65:01+36:4118:03
D-rata, naiset 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva HeiniLaiVe19:28 8:50
2.Neea LehtoLaiVe20:08+0:409:09
3.Oona LehtoLaiVe23:42+4:1410:46
4.Koskela Anni24:52+5:2411:18
5.Mahlakaarto Suvi27:00+7:3212:16
6.Rossi LauraPohjant34:29+15:0115:40
7.Kanniainen Sinikka35:40+16:1216:12
8.Sundelin JuhaHaHe36:59+17:3116:48
9.Aino MutkaPohjant39:06+19:3817:46
10.Roosa AilioHaHe40:39+21:1118:28
11.Hirvikoski HelmiHaHe41:01+21:3318:38
12.Hirvikoski HillaHaHe41:56+22:2819:03
13.Emma KolehmainenLaive42:32+23:0419:20
14.Ella PesolaLaiVe42:47+23:1919:26
15.Kaukua SanniHaHe43:22+23:5419:42
16.Emma SankeloPohjant45:22+25:5420:37
17.Veera LepistöPohjant47:40+28:1221:40
18.Sonja VaakanainenPohjant47:40+28:1221:40
19.Mäntykenttä AnjaOYUS49:24+29:5622:27
20.Eeva NurkkalaLaive54:03+34:3524:34
21.Katja TervonenLaive54:21+34:5324:42
22.Anu NevalaOYS Vapari58:32+39:0426:36
23.Enna MännikköLaive60:54+41:2627:40
24.Simo GerlanderLaive63:48+44:2028:59
25.Elina PaloviitaLaive64:29+45:0129:18
26.Pihla PakkanenLaive64:29+45:0129:18
27.Essi HolmaOulRe64:43+45:1529:24
28.Anna Holma65:09+45:4129:36
29.Höglund VilmaHaHe66:48+47:2030:21
30.Miia KostekiviLaive67:23+47:5530:37
31.Viivi SalmelaLaive67:38+48:1030:44
Assi LehtoLaive43:34 19:48
Veera HenttunenLaive57:43 26:14
Minttu SalmelaLaive58:15 26:28
Inga LehtoLaive43:41 19:51
D-rata, miehet 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Samuli UkkolaOsVa22:47 10:21
2.Kalle IsoahoYlikNM24:49+2:0211:16
3.Matinlauri Petteri26:11+3:2411:54
4.Kariniemi HeikkiPeRa29:36+6:4913:27
5.Pirilä RaimoVRU33:15+10:2815:06
6.Matinlauri KasperiHaHe35:48+13:0116:16
7.Pyky KalleKiimU36:59+14:1216:48
8.Okko MännikköLaive38:09+15:2217:20
9.Jesse SarkkinenLaive38:16+15:2917:23
10.Marko Matas-RetsuLaiVe38:18+15:3117:24
11.Onni SundelinHaHe42:38+19:5119:22
12.Lauri SundelinHaHe42:40+19:5319:23
13.Mikael jaOYS Vapari42:46+19:5919:26
14.Aleksi TervonenLaive54:06+31:1924:35
15.Juho TervonenLaive54:28+31:4124:45
16.Holma SanteriOulRe64:56+42:0929:30
Kai MutkaPohjant39:09 17:47
Verneri HenttunenLaive58:40 26:39
Savilaakso Otto50:14 22:50
Tuomo Laitinen0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Heimo Pentikäinen68:05 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Pasi N., 2012-05-07 17:41:06

    Radat
    A 7,0 km
    B 5,2 km
    C 3,6 km
    D 2,2 km
  2. Pasi n, 2012-05-08 13:40:54

    Tyrnävän ampumarata; Tyrnäväntie 88. Muhoksen ja Tyrnävän välillä.
    Opastus tieltä 827, Muhostie.
    Ampumaradalla 17.30-20.30 käynnissä myös haulikkoammunnat. Ratojen suunnittelussa ammunnat huomioitu ja kaikenvaralta metsässä käytetty punaista nauhaa haulikkoradan läheisyydessä.
  3. Ari, 2012-05-09 12:55:35

    Olisikohan osoite kuitenkin Muhostie 88 eikä Tyrnäväntie?

    Toisekseen karttalinkki ei toimi tätä kirjoitettaessa, valittaa virheellisistä koordinaateista.
  4. Pasi N., 2012-05-09 19:42:34

    Joo ;)
    Osoite Muhostie 88 Tyrnävällä.
  5. märkäjalka, 2012-05-09 20:04:43

    Voisiko saada infoa (vaikka ensi maanantaina), miten märkää tuolla on rastien aikaan. Nyt kun kevät on hieman myöhässä, niin jossain paikoissa saattaa olla yllättävän märkää ja paljon vettä.
  6. märkäjalalle, 2012-05-10 10:39:25

    Kartalla on kansalliset kisat viikonloppuna. Kisasivuilta löytyy hyvin tietoa maaston märkyydestä
    http://www.skpohjantahti....ut/pohjantahtirastit2012/
  7. märkäjalka kiittää, 2012-05-10 21:37:57

    SuurKiitos!
  8. mk, 2012-05-11 10:56:46

    Käyvätkö liikuntasetelit?
  9. pasi n, 2012-05-12 20:25:19

    Liikuntasetelit käy.
  10. petri karjalainen, 2012-05-13 18:09:17

    Hei!
    Kansallisten jälkimainingeissa ja yleisön pyynnöstä Oulurasteilla 15.5. (lähtöväli 16.30-19.00) järjestetään kaksi runsasrastista E-rataa.
    Radoilla on mahdollista harjoitella vauhdikasta rastinottoa.
    Maasto on kuivaa ja nopeakulkuista kangasmetsää. Soita ei ole juuri lainkaan.

    Radat siis:
    E1-rata 8,0km, 42 rastia
    E2-rata 6,9km, 36 rastia
    A-rata 7,0km, 20 rastia
    B-rata 5,2km, 15 rastia
    C-rata 3,6km, 12 rastia
    D-rata 2,2km, 7 rastia
    Tervetuloa!
  11. Jarppi, 2012-05-15 22:12:41

    Kiitos kesän parhaimmista rasteista toistaiseksi. Todella hyvä kartta ja mahtimaasto juosta. Suunnistushaasteitakin oli sopivasti, pummia tuli taas ;)
  12. etunimi sukunimi, 2012-05-15 22:30:00

    Tuloksissa on suunnilleen joka toisella sukunimi ensin ja etunimi sitten, toisilla taas toisin päin...

    Saattais helpottaa tulosten kirjausta jos nuo emittinumerot laittais vaikkapa täältä oulurastien tietokannasta kaikkien seurojen tulosohjelmiin. Seurojen vuokraemittien numerot voisi poistaa jolloin ne eivät aiheuttaisi sotkua.
  13. Anu N., 2012-05-16 10:22:05

    Tulospalvelu hoidettiin Laiven omalla tietokoneella, koska Oulurastien tietokone edelleenkin poissa käytöstä (ei laturia). Tämän vuoksi tietokone ei tunnistanut suunnistajia automaattisesti emitin perusteella.
  14. Anu N., 2012-05-16 10:29:57

    Lisäys: Tietokoneemme kaatui illan aikana 3 kertaa. On mahdollista, että yhden tai kahden suunnistajan tulos puuttuu tietokoneen kaatumisen takia.
  15. Simo Santeri, 2012-05-18 18:10:45

    Miksi nuo väliajat eivät näy?
  16. m, 2012-05-20 13:40:25

    väliaikojen tutkimiseksi tarvinnet asentaa koneelle Javan
  17. Olli P., 2012-05-20 21:52:45

    Jos Java on asennettuna ja silti on ongelmia väliaikojen näytössä, ilmoittakaa käyttämänne selainversio niin testailen itsekin. Kyseinen sivu kun on tehty sen kummempia testaamatta ja käytetty koodi voi olla epästandardia.