Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
17.7.2012
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Kirkkosaari
Opastus
vt. 22 Muhoksen keskustasta n. 2km Utajärvelle päin - Näytä kartalla
Lisätiedot
yhteyshenkilö Mikko Kesälä puh. 040-7553795
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
289
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant27:27 6:32
2.Haataja MirkaEsSu27:32+0:056:33
3.Hanna Kangasaho33:21+5:547:56
4.Malinen SannaKuPe33:35+6:087:59
5.Käkelä MaijaOYS/Vapari34:18+6:518:10
6.Holster-Hemmi Mervi36:52+9:258:46
7.Laurila SariSalRe38:54+11:279:15
8.Jokela RiittaYlikNM39:47+12:209:28
9.Karjula SallaPohjant39:51+12:249:29
10.Kaikkonen Leena39:55+12:289:30
11.Riikka Mansikkaviita40:55+13:289:44
12.Aikio OutiOYS/Vapari41:07+13:409:47
13.Salla HeikkinenOsVa41:30+14:039:52
14.Sillanpää ElinaPohjant41:40+14:139:55
15.Kokkonen HannaOYS/Vapari42:05+14:3810:01
16.Mutka Hanna42:11+14:4410:02
17.Alitalo PäiviOsVa43:26+15:5910:20
18.Merja KelaOulRe43:34+16:0710:22
19.Niva SaraLaive43:55+16:2810:27
20.Holma LiisaOYS/Vapari44:43+17:1610:38
21.Moilanen Anne44:47+17:2010:39
22.Hokkanen AnniOYS/Vapari46:12+18:4511:00
23.Kinnula IrmaOYS/Vapari46:21+18:5411:02
24.Ronkainen Terhi47:31+20:0411:18
25.Myllymaa PirkkoOulRe48:16+20:4911:29
26.Jokikokko TarjaOuTa50:03+22:3611:55
27.Korkiakoski Mervi60:05+32:3814:18
28.Kela MirjaOulRe60:12+32:4514:20
29.Ainassaari KaisuOsVa64:00+36:3315:14
A-rata, miehet 4.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Seppänen MikaVaKa23:51 5:40
2.Saarela Ville-PetteriKemU24:14+0:235:46
3.Kämäräinen Juho24:42+0:515:52
4.Haapasalo JarmoPohjant24:42+0:515:52
5.Markku Nikkanen24:47+0:565:54
6.Karppinen AleksiLaiVe24:53+1:025:55
7.Salminen TeemuLänRa24:55+1:045:55
8.Schroderus SamuliPohjant25:24+1:336:02
9.Westerholm LasseVePo25:50+1:596:09
10.Aunola AkiSalRe26:11+2:206:14
11.Airaksinen RistoONMKY27:25+3:346:31
12.Pekka Suorsa28:29+4:386:46
13.Heikka MarkkuONMKY28:39+4:486:49
14.Soppela Pete28:49+4:586:51
15.Leukkunen Marko28:53+5:026:52
16.Nissinen NikoPohjant29:27+5:367:00
17.Moilanen EeroSK-Pohjant29:31+5:407:01
18.Heinikoski KaukoKoskRi29:31+5:407:01
19.Backman KariIiY29:34+5:437:02
20.Nikkari OlliOsVa29:44+5:537:04
21.Niemelä UrpoPohjant29:52+6:017:06
22.Joni Imponen30:04+6:137:09
23.Isokoski ErkkiVePo30:11+6:207:11
24.Seppä TomiHimU30:19+6:287:13
25.Reima Piispanen30:23+6:327:14
26.Lempinen HannuFujitsu30:37+6:467:17
27.Grekelä AnttiHaHe30:39+6:487:17
28.Grekelä HeikkiPohjant30:55+7:047:21
29.Näpänkangas JuhaOYS/Vapari31:01+7:107:23
30.Shcroderius JariPohjant31:27+7:367:29
31.Jarkko Hepokangas31:36+7:457:31
32.Kela MarkoOulRe31:37+7:467:31
33.Ville Maliniemi31:42+7:517:32
34.Ojala Kai31:54+8:037:35
35.Pirttiaho Lauri32:03+8:127:37
36.Partanen Pekka32:07+8:167:38
37.Siirilä Jukka32:08+8:177:39
38.Timo Palokangas32:22+8:317:42
39.Schroderus SanteriPohjant32:31+8:407:44
40.Laaksonen LasseSuSi32:36+8:457:45
41.Lehtosaari JariHaHe32:37+8:467:45
42.Taskila Markku32:44+8:537:47
43.Karppinen JoukoLaive32:51+9:007:49
44.Malm LauriOSAO33:07+9:167:53
45.Taskila Hannu33:12+9:217:54
46.Torvinen Jarkko33:34+9:437:59
47.Jaakko Junttola33:39+9:488:00
48.Kukkonen IiroOuTa33:45+9:548:02
49.Pasi MarkkanenLapVe34:00+10:098:05
50.Ahokoivu HemmoPohjant34:11+10:208:08
51.Junttola Antti34:12+10:218:08
52.Luodonpää RistoAlatPi34:33+10:428:13
53.Matti Aula34:37+10:468:14
54.Nuolioja VesaPohjant34:52+11:018:18
55.Vainio Timo35:22+11:318:25
56.Koutonen MikkoYlivKu35:45+11:548:30
57.Perjes Abel35:49+11:588:31
58.Myllymaa KaukoOulRe36:23+12:328:39
59.Saarela JoniKemU36:40+12:498:43
60.Herva TuomasPohjant37:07+13:168:50
61.Norrkniivilä Jaakko37:08+13:178:50
62.Kurula JohannesPohjant37:11+13:208:51
63.Tonttila PanuOYS/Vapari37:34+13:438:56
64.Heikkinen JaakkoLaive37:52+14:019:00
65.Leinonen Marko38:01+14:109:03
66.Alitalo SamiOsVa38:12+14:219:05
67.Kähkölä JuhaPohjant38:18+14:279:07
68.Nissinen JoniPohjant38:21+14:309:07
69.Pesonen Jarkko38:41+14:509:12
70.Eronen Ville38:45+14:549:13
71.Kuivalainen MarkkuIisu39:08+15:179:19
72.Järnfors Janne39:31+15:409:24
73.Onni Ervasti39:42+15:519:27
74.Holmi Lauri39:49+15:589:28
75.Haapasalo PerttiMuhU40:08+16:179:33
76.Teerikangas Matti40:36+16:459:40
77.Sillanpää TommiPohjant41:11+17:209:48
78.Kinnunen Matti41:34+17:439:53
79.Kurula JuhaniPohjant42:06+18:1510:01
80.Kokkonen TimoOLK42:29+18:3810:06
81.Puurunen ReijoOuTa42:36+18:4510:08
82.Paularanta KimmoOLK43:34+19:4310:22
83.Koivula IlkkaPohjant44:22+20:3110:33
84.Hamina Juha-Pekka45:05+21:1410:44
85.Mutka Kai45:19+21:2810:47
86.Kinnula AhtiKEV46:18+22:2711:01
87.Holappa RaimoHaHe55:43+31:5213:15
Ronkainen Ari35:52 8:32
Iivanainen Mikko36:06 8:35
Lauri Verkasalo38:14 9:06
Riekki Jari45:40 10:52
Mikkonen AlpoOYS/Vapari34:01 8:05
Rankinen JuhoSiSe29:26 7:00
Toppari PekkaPuolRy0:00 0:00
B-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maunu Susanna29:49 8:31
2.Sirviö VenlaPohjant30:33+0:448:43
3.Pirttilahti OrvokkiHaHe30:41+0:528:46
4.Koukkari Mervi30:51+1:028:48
5.Rouhiainen SiniOYS/Vapari31:58+2:099:08
6.Kristiina Siirilä32:16+2:279:13
7.Nuolioja SariOYS/Vapari32:55+3:069:24
8.Junttola Ulla33:01+3:129:26
9.Rajakangas SusannaMuhU33:29+3:409:34
10.Hiltunen AnnaYlikNM34:00+4:119:42
11.Yli-Pyky PirkkoPohjant34:09+4:209:45
12.Isoaho JaanaYlikNM35:07+5:1810:02
13.Jaatinen MiljaHaHe35:09+5:2010:02
14.Koivunen SiniYlikNM36:11+6:2210:20
15.Eija Linna36:12+6:2310:20
16.Hannuniemi Anne37:20+7:3110:40
17.Kivelä ElinaPohjant38:27+8:3810:59
18.Ruuska RauniOsVa38:34+8:4511:01
19.Kela ElisaOsVa38:46+8:5711:04
20.Leinonen Mari39:25+9:3611:15
21.Leinonen Leena40:18+10:2911:30
22.Marianne NissinenPohjant40:20+10:3111:31
23.Johanna Magga40:32+10:4311:34
24.Anna Iivanainen40:53+11:0411:40
25.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant40:54+11:0511:41
26.Löytynoja Päivi41:57+12:0811:59
27.Haapaniemi Tuula42:06+12:1712:01
28.Eilola PäiviOYS/Vapari42:23+12:3412:06
29.Heikkinen Pia43:52+14:0312:32
30.Verkasalo Marjatta44:35+14:4612:44
31.Autio Kaija45:26+15:3712:58
32.Raili Kokko49:39+19:5014:11
33.Huttunen Jetta56:52+27:0316:14
Backman SaanaHaHe35:10 10:02
B-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Markku Kariniemi25:10 7:11
2.Lempinen HannuFujitsu25:37+0:277:19
3.Kangas Toivo25:59+0:497:25
4.Kotila HarriYlikNM26:33+1:237:35
5.Tauriainen Janne27:02+1:527:43
6.Puurunen JormaONMKY27:55+2:457:58
7.Wuotila MikaPV28:05+2:558:01
8.Toropainen PauliONMKY28:07+2:578:02
9.Pietiläinen ErkkiPeRa28:31+3:218:08
10.Olavi LukkarinenSK Pohjant28:49+3:398:14
11.Lax ErkkiPohjant28:59+3:498:16
12.Vainikainen Niilo29:42+4:328:29
13.Karhumaa Jouni29:45+4:358:30
14.Yli-Eerola EsaHlT31:25+6:158:58
15.Mattila SeppoKoskRi32:16+7:069:13
16.Muranen Hannu32:30+7:209:17
17.Rossi LauriPohjant33:12+8:029:29
18.Myllyaho MarkkuSalRe33:23+8:139:32
19.Markus Rehmanen34:24+9:149:49
20.Urpo Hekkala35:28+10:1810:08
21.Vainio Aimo35:46+10:3610:13
22.Kaimio Auvo36:34+11:2410:26
23.Pääkkö JuhaniPohjant36:44+11:3410:29
24.Lohela VäinöPohjant38:20+13:1010:57
25.Hirvelä Reijo39:31+14:2111:17
26.Matti Sillanpää42:07+16:5712:02
27.Korhonen Aki44:33+19:2312:43
Leukkunen Marko22:22 6:23
Soppela Pete21:24 6:06
Lepistö Harri24:16 6:56
C-rata, naiset 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-Riitta22:49 8:08
2.Elina Hirvelä29:47+6:5810:38
3.Hakala HannaHaHe30:13+7:2410:47
4.Tuulia Kinnunen32:31+9:4211:36
5.Näpänkangas UllaPohjant33:47+10:5812:03
6.Junes-Kähkölä AnuPohjant34:44+11:5512:24
7.Aino Mutka40:50+18:0114:35
8.Ulla Mattila42:32+19:4315:11
9.Eeva Pesonen42:50+20:0115:17
10.Lehtosaari KristiinaHaHe43:35+20:4615:33
11.Sorvari PirkkoOSVA45:36+22:4716:17
12.Paakkonen MirjaOYS/Vapari45:47+22:5816:21
13.Ylieerola Irja45:53+23:0416:23
14.Malm PirkkoOYS/Vapari45:53+23:0416:23
15.Pirttilahti HelviHaHe45:59+23:1016:25
16.Ylimannila Paula47:09+24:2016:50
17.Askeli Eija60:54+38:0521:45
Aatsinki MirjaVePo34:44 12:24
C-rata, miehet 2.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen Jukka21:38 7:43
2.Härkönen SamiOuTa25:41+4:039:10
3.Tomi Mulander28:41+7:0310:14
4.Kauko Kinnunen32:26+10:4811:35
5.Aarre Aatsinki35:06+13:2812:32
6.Petri Tähtinen37:44+16:0613:28
7.Isoaho KalleYlikNM38:09+16:3113:37
8.Arola SeppoLaive41:20+19:4214:45
9.Veikko Korkala47:52+26:1417:05
10.Halme Leevi48:42+27:0417:23
11.Tuomo Luukinen48:47+27:0917:25
12.Salminen KariOYUS58:06+36:2820:45
Kalle Kariniemi27:23 9:46
Runtti YrjöKiimU25:51 9:13
Mutka Kai40:46 14:33
Manninen EeroOsVa60:00 21:25
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kemppainen JannaYlikNM17:05 8:08
2.Niva HeiniLaive18:52+1:478:59
3.Iisa PirkolaPohjant20:39+3:349:50
4.Härkönen LauraOuTa21:45+4:4010:21
5.Lumimaaria OjalaOH22:30+5:2510:42
6.Rossi LauraPohjant24:49+7:4411:49
7.Anniina Honkanen25:56+8:5112:20
8.Näpänkangas EmmaPohjant29:23+12:1813:59
9.Saara TuusaLaiVe31:21+14:1614:55
10.Veera Lepistö31:44+14:3915:06
11.Lyydia HalmeLaive32:12+15:0715:20
12.Lotta Junttola33:32+16:2715:58
13.Hepokangas 34:28+17:2316:24
14.Siira KatariinaLaiVe35:32+18:2716:55
15.Mustonen Minna38:23+21:1818:16
16.Eeva Sirviö45:21+28:1621:35
17.Höglund VilmaHaHe46:04+28:5921:56
18.Pietiläinen MeeriPeRa49:51+32:4623:44
19.Jaana Lahtinen63:53+46:4830:25
Kiira Lepistö36:09 17:12
Jenita Rantakokko0:00 0:00
Jemina Kukkonen44:37 21:14
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lepistö Harri20:35 9:48
2.Eevert Kyllönen23:13+2:3811:03
3.Nikkari PaavoOsVa26:26+5:5112:35
4.Antti Kurkinen26:55+6:2012:49
5.Vartiainen SuloKiimU28:09+7:3413:24
6.Jaakko TuusaLaiVe31:32+10:5715:00
7.Pirttiaho Tatu38:04+17:2918:07
8.Pirttiaho Atte38:33+17:5818:21
Sirviö PyryPohjant18:56 9:00
Roope Pöyry21:27 10:12
Kinnunen KallePohjant37:11 17:42
RR-rata, tytöt 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kiia Hemmi17:46 8:27
2.Sanni RonkainenLNM20:10+2:249:36
3.Ojala MetsämarjaOH21:42+3:5610:20
4.Anna Rajakangas26:48+9:0212:45
5.Katja TervonenLaive30:56+13:1014:43
6.Enna Männikkö31:17+13:3114:53
7.Ojala RosmariiniOH34:51+17:0516:35
8.Eeva Nurkkala39:08+21:2218:38
9.Hokkanen Liina39:55+22:0919:00
10.Maija Näpänkangas46:57+29:1122:21
11.Minttu Salmela67:57+50:1132:21
12.Viivi Salmela68:03+50:1732:24
Enna Pirkola24:14 11:32
RR-rata, pojat 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viljami Marjala10:32 5:00
2.Heikka BenjaminPohjant10:34+0:025:01
3.Paavo NurkkalaLaive13:18+2:466:20
4.Paavo Nikkari14:56+4:247:06
5.Verneri Marjala15:22+4:507:19
6.Okko Männikkö18:31+7:598:49
7.Pietu Männikkö18:49+8:178:57
8.Otto Näpänkangas20:52+10:209:56
9.Antti Kinnunen20:55+10:239:57
10.Kemppainen Otso21:16+10:4410:07
11.Viljami Marjala21:35+11:0310:16
12.Jaro Pirkola23:52+13:2011:21
13.Westerholm Lauri23:58+13:2611:24
14.Akseli KöngäsSK Pohjant24:01+13:2911:26
15.Sipo Pirkola25:23+14:5112:05
16.Aleksi TervonenLaive30:47+20:1514:39
17.Juho TervonenLaive30:58+20:2614:44
18.Eeli Männikkö35:42+25:1017:00
19.Heikkinen JoonaLaive37:18+26:4617:45
Juuso Keskikuru0:00 0:00
Keskikuru Jaakko0:00 0:00
Matias MärsynahoPuRy23:31 11:11

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mikko K, 2012-07-06 18:33:22

    Toivottavasti tiedot tulevat tänne pian. Alkutietoa kuitenkin: paikka on Muhoksen keskustan läheisyydessä Kirkkosaaressa! Rastireitti on ja radat ovat normaalit A,B,C,D.
  2. Mikko K, 2012-07-14 11:56:14

    Kartta on 7/2012 päivitetty Kirkkosaari-Ponkila mittakaavassa 1:5000. Tervetuloa runsasrastiseen metsäsprinttiin!
    Radat: A 4,2km 25 rastia
    B 3,5km 21 rastia
    C 2,8km 17 rastia
    D 2,1km 10 rastia
    RR 2,1km 6 rastia