Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
18.8.2012
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Viitajärvi
Opastus
Kiiminki- Yli-Ii tieltä n. 10 km Kiimingistä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A, B, C, D, yhteyshenkilö: Jaana Ervasti 040-5647471
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
163
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

E-rata, naiset 9.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Cobo AliciaPohjant84:13 8:46
2.Salminen MariLänRa98:03+13:5010:12
E-rata, miehet 9.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant60:53 6:20
2.Vehmas RistoViRuS64:32+3:396:43
3.Siponen KimmoPohjant68:15+7:227:06
4.Haapasalo JarmoPohjant70:39+9:467:21
5.Salminen TeemuLänRa70:41+9:487:21
6.Mourujärvi PetriHaHe72:39+11:467:34
7.Ronkainen TuomasKoskRi72:39+11:467:34
8.Turtinen PauliVETY76:55+16:028:00
9.Nikkari OlliOsVa77:23+16:308:03
10.Räisänen KariKiimU78:15+17:228:09
11.Taskila Markku82:21+21:288:34
12.Räisänen HarriKiimU82:35+21:428:36
13.Järvenpää RaimoIisu83:17+22:248:40
14.Vanhanen ReimaPohjant85:36+24:438:55
15.Rankinen JuhoSiSe86:36+25:439:01
16.Kokkinen KariPertPe87:46+26:539:08
17.Berg Timo89:26+28:339:18
18.Kela MarkoOulRe89:47+28:549:21
19.Hietala Aki91:11+30:189:29
20.Luodonpää RistoAlatPi95:04+34:119:54
21.Maikku Sakari97:48+36:5510:11
22.Taskila Hannu98:47+37:5410:17
23.Malm LauriOSAO99:52+38:5910:24
24.Pirttiaho Lauri102:08+41:1510:38
25.Alitalo SamiOsVa102:14+41:2110:38
26.Mäkelä JussiPIF106:04+45:1111:02
27.Malinen Ilkka109:02+48:0911:21
28.Tauriainen Janne120:52+59:5912:35
29.Argillander ErkkiVaKa134:13+73:2013:58
A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaSK-Pohjant61:56 8:43
2.Kaijanen Tytti71:19+9:2310:02
3.Aikio OutiOYS/Vapari88:31+26:3512:28
4.Holma KaisuOulRe89:47+27:5112:38
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Ville-PetteriKemU47:59 6:45
2.Suorsa PekkaPelPo54:51+6:527:43
3.Jurvakainen MikaKiimU57:12+9:138:03
4.Qvist LasseOEK60:22+12:238:30
5.Parkkinen KaukoRR61:30+13:318:39
6.Holma ErkkiOulRe61:51+13:528:42
7.Laurila MikaKoskRi64:34+16:359:05
8.Niemelä UrpoPohjant66:21+18:229:20
9.Mäntykenttä HannuOYUS72:09+24:1010:09
10.Rämö Jouko73:26+25:2710:20
11.Kurula JuhaniPohjant74:15+26:1610:27
12.Savilaakso Hannu78:55+30:5611:06
13.Koivula IlkkaPohjant92:47+44:4813:04
14.Räsänen Mika95:42+47:4313:28
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola IrmaOulRe39:35 8:04
2.Korppinen LauraKoskRi41:50+2:158:32
3.Goman AnnukkaVePo42:18+2:438:37
4.Siirilä Kristiina43:22+3:478:51
5.Jokela RiittaYlikNM44:58+5:239:10
6.Pitkänen SannaKEV47:51+8:169:45
7.Mutka Hanna48:54+9:199:58
8.Maunu Susanna49:06+9:3110:01
9.Alitalo PäiviOsVa50:34+10:5910:19
10.Jurvakainen EllaKiimU51:11+11:3610:26
11.Myllymaa PirkkoOulRe54:39+15:0411:09
12.Immonen Kaija56:30+16:5511:31
13.Hiltunen AnnaYlikNM57:30+17:5511:44
14.Pääkkönen Katja57:35+18:0011:45
15.Partanen Mervi57:52+18:1711:48
16.Kela MirjaOulRe59:22+19:4712:06
17.Pelkonen MaijaOSVA60:17+20:4212:18
18.Uusitalo AnnikaYlikNM60:54+21:1912:25
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Helttunen JanneKiimU33:03 6:44
2.Huhtala Teemu33:15+0:126:47
3.Ollanketo ToniOulun Ins.34:48+1:457:06
4.Korhonen Lassi35:05+2:027:09
5.Rahkola EeroOulRe36:32+3:297:27
6.Siirilä Jukka37:20+4:177:37
7.Kuivalainen MarkkuIisu37:35+4:327:40
8.Heinonen Joni37:42+4:397:41
9.Toropainen PauliONMKY38:05+5:027:46
10.Mutka KaiPohjant38:16+5:137:48
11.Suomala Ville39:41+6:388:05
12.Olavi Lukkarinen40:15+7:128:12
13.Myllymaa KaukoOulRe40:26+7:238:15
14.Sääksjärvi Sami40:47+7:448:19
15.Kallioinen AriPohjant42:36+9:338:41
16.Huhtala Jari42:39+9:368:42
17.Perttu Lasse43:24+10:218:51
18.Mikkola Pekka44:29+11:269:04
19.Jussila PenttiONMKY45:38+12:359:18
20.Kaukua JaakkoHaHe46:18+13:159:26
21.Lehtinen Ville46:35+13:329:30
22.Kemppainen Timo47:02+13:599:35
23.Holmi Lauri48:28+15:259:53
24.Lohela VäinöPohjant51:02+17:5910:24
25.Jäntti MattiPohjant51:24+18:2110:29
26.Savilaakso Sami51:24+18:2110:29
27.Onni ErvastiPeRa52:16+19:1310:40
28.Pelkonen ToivoYlikNM53:54+20:5111:00
29.Haltamo Janne55:29+22:2611:19
30.Kaimio Auvo55:50+22:4711:23
31.Hämeenaho Jani56:12+23:0911:28
32.Koivisto JuhaniKortJV58:50+25:4712:00
33.Hirvelä Reijo64:55+31:5213:14
C-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lapinkangas LiisaPeRa31:20 10:48
2.Mattila PirkkoEUK40:15+8:5513:52
3.Hanhela RailiKiimU42:28+11:0814:38
4.Ruuska RauniOsVa45:08+13:4815:33
5.Kiuttu Merja48:35+17:1516:45
6.Jurvakainen HeliKiimU56:39+25:1919:32
7.Sundelin PäiviHaHe62:17+30:5721:28
8.Koivisto Virpi67:52+36:3223:24
C-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Alalahti JaakkoONMKY27:42 9:33
2.Pirttiaho Lauri27:50+0:089:35
3.Pennanen Antero28:36+0:549:51
4.Niiniketo KullervoONMKY32:32+4:5011:13
5.Rahkola Eino34:01+6:1911:43
6.Luukela EskoHauVe34:52+7:1012:01
7.Pohjamo SamuliPeRa35:09+7:2712:07
8.Pyky KalleKiimU38:59+11:1713:26
9.Mylly Tapio41:13+13:3114:12
10.Luukinen Tuomo42:02+14:2014:29
11.Manninen EeroOsVa44:47+17:0515:26
12.Ruuska Jorma45:16+17:3415:36
13.Haverinen JussiYKN45:46+18:0415:46
14.Hanhela PaavoKiimU46:36+18:5416:04
15.Pyky EskoKiimU48:14+20:3216:37
16.Juola EskoOH51:17+23:3517:41
17.Sundelin LauriHaHe62:12+34:3021:26
D-rata, naiset 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallinen Anna-MaijaKoskRi16:27 10:16
2.Vaakanainen SonjaPohjant18:07+1:4011:19
3.Lepistö Veera18:27+2:0011:31
4.Alitalo HeidiOsVa25:19+8:5215:49
5.Puoskari LauraHaHe26:06+9:3916:18
6.Mäntykenttä AnjaOYUS32:23+15:5620:14
7.Pirkola IisaPohjant40:05+23:3825:03
D-rata, miehet 1.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jurvakainen OlliKiimU16:53 10:33
2.Vartiainen SuloKiimU18:10+1:1711:21
3.Alitalo JoonasOsVa19:24+2:3112:07
4.Marjomaa Konsta25:07+8:1415:41
5.Pirkola JaroPohjant40:15+23:2225:09
RR-rata, tytöt 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman MaijaVePo12:06 6:43
2.Mutka AinoPohjant12:46+0:407:05
3.Haapasalo HeidiPohjant16:40+4:349:15
4.Vaakanainen Kaisa17:44+5:389:51
5.Lepistö Kiira18:40+6:3410:22
6.Sundelin PäiviHaHe21:16+9:1011:48
7.Sundelin AnniHaHe21:18+9:1211:50
8.Köngäs KatariinaPohjant30:19+18:1316:50
RR-rata, pojat 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holma SanteriOulRe12:31 6:57
2.Jurvakainen Elmeri22:12+9:4112:20
3.Köngäs AkseliPohjant30:24+17:5316:53
4.Takala Akseli56:11+43:4031:12
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Hiltunen Mari19:28 -
Logar MonikaSlovenia80:01 -
Kaukua SanniHaHe25:35 -
Niva SaraLaive87:04 -
Kallinen RaimoKoskRi33:33 -
Auvinen Antti19:30 -
Jurvakainen AkseliKiimU50:33 -
Niva PasiLaive77:17 -
Korkeasalo VuokkoHaHe79:34 -
Liinamaa OlliPohjant63:32 -
Niva HeiniLaive41:56 -
Salminen Kari103:32 -
Niva AnuLaiVe52:27 -
Yritys Tommi19:39 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratamestari, 2012-08-03 17:52:27

    Maastoon pääsee lauantaina 18.8. klo 12-14.

    Kartta: päivitetty 8/2012, 1:10000

    Alustavat ratatiedot
    - E-rata 9,0 km 23 rastia
    - A-rata 7,0 km 15 rastia
    - B-rata 5,2 km 11 rastia
    - C-rata 3,1 km 10 rastia
    - D-rata 1,6 km 5 rastia
    - RR-rata 1,7 km 5 rastia

    Maksuvälineenä käy käteisen lisäksi ainakin Smartun-, tyky-, virekesetelit.

    Kisapaikkana Capusafarit, tarjolla kahvia, lättyjä, makkaraa ja leppoisaa tunnelmaa.

    Kisan jälkeen mahdollisuus uimassa Viitajärvessä.

    Tervetuloa !
  2. Saunatonttu, 2012-08-13 15:07:42

    Onko täällä tänä vuonna sauna mahdollisuutta? Jäi viime vuodelta erittäin positiivinen muisto, kun pääsi näköalasaunaan reissun jälkeen.
  3. Jukka T, 2012-08-13 19:19:16

    Sauna on ja pikku maksua vastaan pääsee ajelee myös ihka oikeaa kaivinkonetta vähäksi aikaa. Voe tätä pikku poikien unelmaa.
  4. Junnu, 2012-08-18 16:01:57

    Alustavat tulokset HaHe:n sivulta:
    http://suunnistus.hahe.fi/
  5. perhe, 2012-08-18 19:01:33

    Mahtava maasto! Helppokulkuista niin pienille, kuin isommillekin!
  6. Welho, 2012-08-18 22:17:08

    Mukavat rastit. Sauna ja uinti oli hieno bonus. Suuret kiitokset. Tätä lisää!