Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
3.5.2005
Järjestäjä
Oulunsalon Vasama
Paikka
Ampumarata, Oulunsalo
Opastus
Lentokentäntieltä toinen kiertoliittymä, tien nro 8679 risteys
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
185
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Silventoinen UllaPohjant43:51 -
2.Löytynoja ElinaNivU49:04+5:13-
3.Lotvonen ArjaLaiVe49:42+5:51-
4.Norrkniivilä Anne 51:34+7:43-
5.Nummi MaaritLaiVe54:58+11:07-
6.Nykänen TarjaS-10157:58+14:07-
7.Nurmikumpu MelinaKoskRi58:57+15:06-
8.Alakylmänen Anna-MariaLaiVe59:50+15:59-
Väänänen Mervi 0:00 -
A-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen TimoPohjant36:02 -
2.Suorsa PekkaPohjant36:32+0:30-
3.Koivu SamiPohjant37:42+1:40-
4.Oikarinen JukkaOK Stövarna38:15+2:13-
5.Karjalainen TeemuPohjant38:58+2:56-
6.Schnyder Flurin 39:12+3:10-
7.Hongell TimoKoS39:49+3:47-
8.Palosaari Mikko 41:09+5:07-
9.Saarela VilleKoS42:14+6:12-
10.Karjalainen PetriPohjant42:31+6:29-
11.Hautala AatuPohjant44:02+8:00-
12.Posti HarriKoskRi44:38+8:36-
13.Holappa HannuRaPe45:06+9:04-
14.Kosola VillePohjantathti46:36+10:34-
15.Hurskainen PenttiOulRe47:01+10:59-
16.Kunnari EsaKunnari47:08+11:06-
17.Näsi JuhoKosken riento47:12+11:10-
18.Mäkinen JuhaniSalRe47:13+11:11-
19.Hautala MattiPohjant47:35+11:33-
20.Kinnunen MikkoKinnunen47:40+11:38-
21.Halonen TeroKoskRi48:42+12:40-
22.Nygård MarkkuOPU48:57+12:55-
23.Ruootsalainen KeijoOYS/Vapari49:03+13:01-
24.Lempinen HannuFujitsu49:38+13:36-
25.Manninen Jari 50:15+14:13-
26.Tuominen PetriSaRe50:47+14:45-
27.Kaipala RaunoPohjant51:28+15:26-
28.Huuhka Kai 51:30+15:28-
29.Nummi EinoLaiVe51:36+15:34-
30.Järvinen SeppoOuTa51:37+15:35-
31.Nikula ReinoOuTa51:55+15:53-
32.Lukkarinen MikkoPohjant52:21+16:19-
33.Norrkniivilä JaakkoPulkPo52:25+16:23-
34.Ingerttilä PenttiLaiVe52:37+16:35-
35.Kangas OssiSalRe52:56+16:54-
36.Sillanpää Pertti 53:27+17:25-
37.Ronkainen MarkusLaiVe54:55+18:53-
38.Paaso TuomasIisu55:03+19:01-
39.Huotari Pasi 56:00+19:58-
40.Herva TuomasPiPa60:49+24:47-
41.Kinnunen MattiT61:59+25:57-
42.Ervasti OnniPeRa63:35+27:33-
43.Olli Kettunen 65:07+29:05-
44.Heikkine Markku 67:17+31:15-
45.Martikainen ErkkiKoskRi68:00+31:58-
46.Vimpari Janne 70:25+34:23-
47.Antikainen Juho 73:33+37:31-
48.Alakiuttu Tapani 78:59+42:57-
Leinonen Antti 0:00 -
Mikkonen VilleKoskRi0:00 -
Vihavainen JuhaONMKY0:00 -
Järvinen M. 0:00 -
B-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haajanen SatuPohjant37:13 -
2.Kosola ElliEKU38:54+1:41-
3.Rytilahti Mari 41:43+4:30-
4.Vaitiniemi HannaSalRe43:28+6:15-
5.Reini KaarinaLapVi43:52+6:39-
6.Keltamäki TiiaOuTa45:27+8:14-
7.Ervasti JaanaOuTa45:33+8:20-
8.Ahokas MaaritSalRe48:10+10:57-
9.Kyllönen Anne 48:27+11:14-
10.Salmela JuttaLaiVe48:50+11:37-
11.Jortama PirjoPohjant49:04+11:51-
12.Salmela MarjutLaiVe51:30+14:17-
Herva RiittaOYS/Vapari61:45 -
Kinnula Irma 0:00 -
B-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Maaninka JukkaOsVa25:18 -
2.Tapaninaho KaleviONMKY30:45+5:27-
3.Salovaara HeikkiJyry31:08+5:50-
4.Moilanen VilhoOsVa32:32+7:14-
5.Keltamäki SimoOuTa32:41+7:23-
6.Höynölä Jouko 33:48+8:30-
7.Rahkola EeroOulRe34:53+9:35-
8.Haapaniemi NiiloHaHe35:11+9:53-
9.Löytynoja Janne 35:45+10:27-
10.Hourula IsmoOsVa36:17+10:59-
11.Aska HannuPelPo36:37+11:19-
12.Pernu TimoOsVa36:40+11:22-
13.Kokko Jarmo 36:41+11:23-
14.Pietiläinen ErkkiPeRa36:57+11:39-
15.Mikkonen Alpo 37:27+12:09-
16.Kokkila Matti 37:46+12:28-
17.Alahuhtala MikkoTahkis38:18+13:00-
18.Karanen Antero 38:18+13:00-
19.Wuotila Mikko 38:23+13:05-
20.Pelkonen ToivoYlikNM38:35+13:17-
21.Laurila Mika 38:37+13:19-
22.Puurunen ReijoOuTa39:00+13:42-
23.Kuivalainen MarkkuIisu39:08+13:50-
24.Kosola VeijoHiisi39:42+14:24-
25.Siirilä Jukka 39:54+14:36-
26.Paananen Jarmo 39:56+14:38-
27.Pääkkö Juhani 40:48+15:30-
28.Mähönen SeppoPeRa41:18+16:00-
29.Jokela Timo 41:41+16:23-
30.Matti jaYSR43:14+17:56-
31.Hikkinen Ville 43:28+18:10-
32.Ojala Sami 44:05+18:47-
33.Vattula EeroONMKY45:45+20:27-
34.Jokinen TimoYlivKu46:40+21:22-
35.Keinänen KimmoIisu46:57+21:39-
36.Lampi Mikko 47:45+22:27-
37.Ponkala Jaakko 48:03+22:45-
38.Kyllönen Arto 48:31+23:13-
39.Tolonen JonneKiimU49:01+23:43-
40.Nissinen Kari 57:43+32:25-
41.Moilanen Antti 58:22+33:04-
Kaikkonen Kari 0:00 -
Paavola Tapio 0:00 -
Koivukoski Aki 39:22 -
C-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola LottaOYS27:00 -
2.Rahko JenniLaiVe28:22+1:22-
3.Jortama LauraPohjant28:51+1:51-
4.Mattila PirkkoJa34:16+7:16-
5.Tervo Minna 34:18+7:18-
6.Kosola EveliinaOsVa34:47+7:47-
7.Lehtosaari SusannaOSVA35:09+8:09-
8.Ruuska Anni 36:15+9:15-
9.Pahkala SirpaPohjant37:28+10:28-
10.Maunu Susanna 39:46+12:46-
11.Aikio Outi 39:51+12:51-
12.Karjalainen ValmaPohjant40:26+13:26-
13.Sillanpää ElinaPohjant41:20+14:20-
14.Ponkala PirkkoPonkala42:24+15:24-
15.Nikula IrmaOuTa43:53+16:53-
Sorvari PirkkoOSVA50:04 -
Leinonen Sirkka-Liisa 0:00 -
Parkkila Tanja 0:00 -
C-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ehovuo Veijo 25:11 -
2.Rimpiläinen AnttiOsVa25:27+0:16-
3.Pelkonen HeimoKiimU27:18+2:07-
4.Kallio VeikkoONMKY31:00+5:49-
5.Kesälä MikkoLaiVe31:02+5:51-
6.Jähtti MattiPohjant31:58+6:47-
7.Rahkola AnttiOulRe32:27+7:16-
8.Tapio MattiKiimU33:33+8:22-
9.Kivinen Janne 34:02+8:51-
10.Kariniemi HeikkiPeRa35:15+10:04-
11.Vartiainen SuloKiimU35:50+10:39-
12.Martikainen PerttuKoskRi36:04+10:53-
13.Tolonen IikkaPeRa36:13+11:02-
14.Kankainen IlmariORuk37:31+12:20-
15.Tuominen Pentti 37:52+12:41-
16.Järvelä Kalevi 38:20+13:09-
17.Mikkonen JuhaKoskRi42:14+17:03-
18.Pyky EskoKiimU52:15+27:04-
19.Kaakinen KaunoOsVa58:32+33:21-
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe21:43 -
2.Lotvonen EssiLaiVe25:36+3:53-
3.Näsi KatariinaNokia32:12+10:29-
4.Keltamäki SonjaOuTa34:37+12:54-
5.Karjalainen NooraPohjant37:38+15:55-
6.Höglund VilmaHaHe42:13+20:30-
Pyrrö Alisa 0:00 -
Pyrrö Anni 0:00 -
Jokikokko Tarja 0:00 -
Palosaari Hanna 0:00 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahko JuhoLaiVe18:23 -
2.Koivula IlkkaPohjant29:40+11:17-
3.Koivula AnteroOYS29:43+11:20-
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson Carita 15:22 -
2.Karjalainen EssiPohjant18:43+3:21-
3.Remes MirjamOsVa21:26+6:04-
4.Fredriksson Erika 21:54+6:32-
5.Näsi AurooraLapVe27:38+12:16-
6.Lassila Sonja 32:07+16:45-
7.Muhonen Emilia 32:08+16:46-
8.Muhonen EveliinaOsVa32:50+17:28-
9.Kela Aino 41:43+26:21-
Näsi Juliaana 0:00 -
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martikainen VilleKoskRi18:26 -
2.Kaakinen EetuOsVa22:35+4:09-
3.Ojala Alex 30:48+12:22-
4.Uusitalo Juho 33:36+15:10-
Karppinen AleksiLaiVe24:05 -
Tienhaara Jouko 34:33 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Jouko, 2005-05-10 12:37:50

    Miesten B-radat tuloksissa on ristiriita väliaikojen kanssa. Väliajoissa on vain 7 rastia, kun radalla oli niitä 9.
  2. Olli Puurunen, 2005-05-10 17:28:35

    Ongelma on valitettava. Joskus rastijärjestäjät eivät viimeistele tulostiedostoa ennen minulle lähettämistä (eli eivät merkkaa keskeyttäneitä ja hylättyjä) ja itse en uskalla niitä lähteä sörkkimään, sillä en kuka on suunnistanut oikein ja kenellä on oikea määrä leimoja.
  3. jihuu, 2005-05-10 21:34:50

    mukavaa oli