Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
1.5.2013
Järjestäjä
Laitasaaren Veto
Paikka
Tyrnävän ampumarata
Opastus
Käänny Kainuuntieltä (VT 22) Korivaaran kohdalta tielle 827, jota pitkin aja n. 8.5 km. - Näytä kartalla
Lisätiedot
HUOM! Lähdöt klo 14-16
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
262
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.53 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Cobo AliciaPohjant49:14 6:32
2.Kela MerjaOulRe71:18+22:049:28
3.Hokkanen AnniOYS/Vapari71:53+22:399:32
4.Jokikokko TarjaOuTa89:23+40:0911:52
5.Sillanpää ElinaPohjant92:26+43:1212:16
6.Laurila SariSalRe92:39+43:2512:18
7.Niva SaraLaive94:55+45:4112:36
A-rata, miehet 7.53 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Parkkinen VillePohjant39:28 5:14
2.Vanhanen KonstaPohjant42:49+3:215:41
3.Hannuksela JariPohjant43:23+3:555:45
4.Seppänen MikaVaKa45:11+5:436:00
5.Mäkäräinen JouniPohjant46:38+7:106:11
6.Nikkanen MarkkuKoskRi46:52+7:246:13
7.Haapasalo JarmoPohjant47:17+7:496:16
8.Alaperä ArttuPohjant48:00+8:326:22
9.Haapasalo HarriSK-Pohjant48:05+8:376:23
10.Apilo Olli50:14+10:466:40
11.Nikkari OlliOsVa50:59+11:316:46
12.Schroderus SamuliPohjant51:24+11:566:49
13.Pernu JerePohjant52:26+12:586:57
14.Remsu MikkoSK Uranus55:00+15:327:18
15.Huuhka KaiKiimU55:02+15:347:18
16.Rantapelkonen TuomoONMKY56:14+16:467:28
17.Suorsa Vesa-MattiPohjant56:41+17:137:31
18.Mourujärvi PetriHaHe56:46+17:187:32
19.Jurvakainen MikaKiimU56:59+17:317:34
20.Kuopus SauliPudU57:10+17:427:35
21.Halonen TeroKoskRi57:12+17:447:35
22.Sillanpää TommiPohjant57:13+17:457:35
23.Karvonen SamiSalRe58:04+18:367:42
24.Schroderus SanteriPohjant58:20+18:527:44
25.Airaksinen RistoOuTa58:24+18:567:45
26.Suomala Ville58:32+19:047:46
27.Taskila Hannu59:09+19:417:51
28.Pihlajaniemi JanneSK Uranus59:51+20:237:56
29.Hanhela MaunoHaHe60:21+20:538:00
30.Laurila MikaKoskRi60:35+21:078:02
31.Räisänen HarriKiimU62:27+22:598:17
32.Soppela EsaPilPa63:05+23:378:22
33.Ruotsalainen KeijoOYUS64:07+24:398:30
34.Ilmonen Markus64:14+24:468:31
35.Niemelä UrpoPohjant65:02+25:348:38
36.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari65:34+26:068:42
37.Hokkanen MattiTeam 1Life66:07+26:398:46
38.Lempinen HannuFujitsu66:35+27:078:50
39.Ojala Kai67:13+27:458:55
40.Päkkilä Jukka67:13+27:458:55
41.Kinnunen Mikko67:17+27:498:56
42.Hepokangas EdvinLaiVe67:41+28:138:59
43.Holma ErkkiOulRe69:37+30:099:14
44.Herva TuomasPohjant69:51+30:239:16
45.Myllymaa KaukoOulRe70:05+30:379:18
46.Mäntylä Juha70:13+30:459:19
47.Kela MarkoOulRe71:08+31:409:26
48.Ronkainen Ari73:50+34:229:48
49.Kivinen Janne78:07+38:3910:22
50.Mikkonen AlpoOYS/Vapari83:19+43:5111:03
51.Gabor Tari86:05+46:3711:25
52.Verronen Mika87:08+47:4011:34
53.Pelkonen AlpoOSVA88:16+48:4811:43
54.Mutka Kai88:20+48:5211:43
55.Huusko SamuliLaive91:51+52:2312:11
56.Suomala Taneli95:20+55:5212:39
57.Heikki LaurilaSalRe121:46+82:1816:10
Kujala JouniPohjant55:37 7:23
Kangas OssiSalRe63:48 8:28
Kinnunen Jukka55:50 7:24
Taskila Markku65:56 8:45
Paananen JarmoSalRe71:11 9:27
Räisänen KariKiimU55:36 7:23
Ylimäki Kauko67:56 9:01
Nygård MarkkuOpu0:00 0:00
B-rata, naiset 5.68 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen MariFysio Liminka45:25 7:59
2.Haataja MirkaEsSu46:29+1:048:11
3.Kaijanen Tytti47:02+1:378:16
4.Jaako NiinaLänRa49:23+3:588:41
5.Näsi JuliaanaPohjant50:11+4:468:50
6.Junttola Ulla51:52+6:279:07
7.Korppinen LauraKoskRi52:02+6:379:09
8.Sirviö VenlaPohjant52:33+7:089:15
9.Kauppinen LiisaSuomRa53:49+8:249:28
10.Holster-Hemmi MerviPohjant57:12+11:4710:04
11.Kauppinen SiljaPohjant57:25+12:0010:06
12.Maunu Susanna59:30+14:0510:28
13.Heikkinen SallaOsVa60:43+15:1810:41
14.Rouhiainen SiniOYS/Vapari61:09+15:4410:45
15.Haapasalo HenriikkaPohjant62:00+16:3510:54
16.Koukkari MerviUtajU62:52+17:2711:04
17.Kuusela VappuVaKa63:13+17:4811:07
18.Kokkonen Hanna63:47+18:2211:13
19.Pekkinen Jenna64:09+18:4411:17
20.Kivelä ElinaPohjant65:56+20:3111:36
21.Jurvakainen EllaKiimU66:05+20:4011:38
22.Ronkainen Terhi67:00+21:3511:47
23.Härkönen LauraOuTa67:45+22:2011:55
24.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari69:36+24:1112:15
25.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari71:23+25:5812:34
26.Karjalainen NooraPohjant72:42+27:1712:47
27.Karjalainen EssiPohjant72:56+27:3112:50
28.Karjalainen ValmaPohjant73:03+27:3812:51
29.Luiro TaruVePo74:17+28:5213:04
30.Päkkilä Inka74:32+29:0713:07
31.Härö Jonna74:36+29:1113:08
32.Puolakanaho Päivi75:05+29:4013:13
33.Kela MirjaOulRe75:20+29:5513:15
34.Pelkonen MaijaOSVA80:43+35:1814:12
35.Haataja RiikkaLNM82:29+37:0414:31
36.Korkiakoski Anna-LeenaOYS Vapari84:34+39:0914:53
37.Mäntylä Anne-Maria95:00+49:3516:43
Mutka Hanna86:06 15:09
B-rata, miehet 5.68 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Saarela Ville-PetteriKemU33:57 5:58
2.Marjala Veijo36:05+2:086:21
3.Parkkinen PekkaPohjant38:53+4:566:50
4.Ahokoivu HemmoPohjant39:58+6:017:02
5.Rankinen JuhoSiSe40:35+6:387:08
6.Toropainen PauliONMKY44:12+10:157:46
7.Shcroderius JariPohjant44:32+10:357:50
8.Haapaniemi NiiloHaHe44:32+10:357:50
9.Huhtanen RaimoKiimU44:39+10:427:51
10.Pyky AriKiimU44:40+10:437:51
11.Mänty Mika45:10+11:137:57
12.Maikku Sakari45:31+11:348:00
13.Lehtosaari JariHaHe46:00+12:038:05
14.Posti HarriKoskRi46:07+12:108:07
15.Sirviö PetriSK Uranus46:24+12:278:10
16.Nissinen JerePohjant47:43+13:468:24
17.Argillander ErkkiVaKa49:50+15:538:46
18.Fredriksson KajPohjant50:12+16:158:50
19.Kallioinen Ari50:53+16:568:57
20.Pöyry RoopePohjant50:58+17:018:58
21.Holmi Lauri51:54+17:579:08
22.Junttola AnttiLaive53:26+19:299:24
23.Vainikainen Seppo53:32+19:359:25
24.Junttola Jaakko53:33+19:369:25
25.Paularanta KimmoOLK53:52+19:559:29
26.Vainio Aimo55:08+21:119:42
27.Vainikainen Niilo55:36+21:399:47
28.Nissinen JoniPohjant56:44+22:479:59
29.Puurunen ReijoOuTa58:47+24:5010:20
30.Räsänen Mika58:59+25:0210:23
31.Vainikainen Jyrki60:03+26:0610:34
32.Kurula JuhaniPohjant60:09+26:1210:35
33.Koivu Vesa60:21+26:2410:37
34.Pietilä Jukka-Pekka61:02+27:0510:44
35.Pietiläinen ErkkiPeRa62:08+28:1110:56
36.Takkinen EskoKiimU62:47+28:5011:03
37.Keränen Vesa63:32+29:3511:11
38.Kokkonen TimoOLK63:54+29:5711:15
39.Riippa IlkkaOpu64:03+30:0611:16
40.Hallikainen Samuli64:25+30:2811:20
41.Härkönen SamiOuTa64:59+31:0211:26
42.Haltamo Janne67:08+33:1111:49
43.Holappa RaimoHaHe69:10+35:1312:10
44.Kaikkonen Kari70:52+36:5512:28
45.Kukkonen EliasOuTa72:36+38:3912:46
46.Laasonen Matti81:16+47:1914:18
47.Rahja OsmoONMKY89:51+55:5415:49
48.Korkala VeikkoRTG97:58+64:0117:14
C-rata, naiset 3.13 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala Pia-RiittaPohjant25:36 8:10
2.Marjakangas ElinaOV26:06+0:308:20
3.Hakala HannaHaHe28:50+3:149:12
4.Walling AnninaKoskRi29:24+3:489:23
5.Kangas TaikaPohjant29:50+4:149:31
6.Putkonen LeaPohjant29:57+4:219:34
7.Väliheikki JuliaLaive30:23+4:479:42
8.Pirttijärvi Tanja30:25+4:499:43
9.Lamberg Anja-LeenaSalRe32:15+6:3910:18
10.Myllymaa PirkkoOulRe33:49+8:1310:48
11.Nissinen MariannePohjant34:03+8:2710:52
12.Kangas HannaSalRe34:08+8:3210:54
13.Posio Heidi34:30+8:5411:01
14.Pesonen OrvokkiHaHe35:43+10:0711:24
15.Kinnula IrmaOYS/Vapari36:43+11:0711:43
16.Käkelä Mervi37:11+11:3511:52
17.Särkelä Marjo37:38+12:0212:01
18.Jurvakainen HeliKiimU38:50+13:1412:24
19.Ruuska RauniOsVa38:54+13:1812:25
20.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant40:36+15:0012:58
21.Mahlakaarto Suvi41:18+15:4213:11
22.Lehtosaari KristiinaHaHe41:57+16:2113:24
23.Junttola LottaLaive42:25+16:4913:33
24.Malm PirkkoOYS/Vapari43:15+17:3913:49
25.Paakkonen MirjaOYS/Vapari43:17+17:4113:49
26.Merilä KirstiOYUS43:32+17:5613:54
27.Mattila UllaPohjant44:24+18:4814:11
28.Sahlberg TuijaPohjant44:42+19:0614:16
29.Herronen TarjaOYS/Vapari45:30+19:5414:32
30.Paasovaara Veera45:50+20:1414:38
31.Nall HeiniOYS / Vapari50:10+24:3416:01
32.Pöyry VirveKiimU54:19+28:4317:21
33.Krause BirgittaOYS/Vapari54:23+28:4717:22
34.Huuskonen AnneOYS / Vapari54:26+28:5017:23
35.Pennanen Suvi54:43+29:0717:28
36.Sotaniemi A-M59:27+33:5118:59
37.Vilminko Sari83:45+58:0926:45
C-rata, miehet 3.13 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM22:35 7:12
2.Heinikoski KaleviKoskRi23:10+0:357:24
3.Rahkola EeroOulRe23:22+0:477:27
4.Särkelä Samuli23:46+1:117:35
5.Kariniemi Markku25:47+3:128:14
6.Ingerttilä PenttiLaiVe26:29+3:548:27
7.Suomio PekkaPohjant27:19+4:448:43
8.Kariniemi KalleOulu28:19+5:449:02
9.Rossi JarmoPohjant28:51+6:169:13
10.Pentikäinen Heimo28:55+6:209:14
11.Lukkarinen MikkoPohjant29:43+7:089:29
12.Jurvakainen OlliKiimU30:01+7:269:35
13.Jäntti MattiPohjant30:19+7:449:41
14.Pöyry MattiKiimU30:42+8:079:48
15.Määttä SakariOulRe31:10+8:359:57
16.Tienhaara JariHaHe31:19+8:4410:00
17.Westerholm ThomasVePo32:59+10:2410:32
18.Kivinen Juhani33:40+11:0510:45
19.Patana TeuvoKoS33:51+11:1610:48
20.Saka MarjalariPohjant35:33+12:5811:21
21.Lohela VäinöPohjant36:01+13:2611:30
22.Rahkola Eino36:33+13:5811:40
23.Marjala ViljamiPohjant37:10+14:3511:52
24.Höglund MarkkuHA38:12+15:3712:12
25.Jurvakainen AkseliKiimU39:23+16:4812:34
26.Sirviö PyryPohjant39:49+17:1412:43
27.Pyky KalleKiimU40:15+17:4012:51
28.Pernu IlkkaSimSu40:58+18:2313:05
29.Sirviö VisaPohjant42:12+19:3713:28
30.Luukinen Tuomo42:21+19:4613:31
31.Pyky EskoKiimU43:53+21:1814:01
32.Herronen Jouni45:51+23:1614:38
33.Hiltunen JuhoONMKY46:30+23:5514:51
34.Manninen EeroOsVa48:42+26:0715:33
35.Kinnunen KallePohjant55:24+32:4917:41
36.Kinnunen EerikPohjant65:35+43:0020:57
Ylilauri Veikka86:00 27:28
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva HeiniLaive15:09 8:25
2.Lotvonen EssiLaiVe15:10+0:018:25
3.Laurila ElinaSalRe20:11+5:0211:12
4.Huttula Emilia22:21+7:1212:25
5.Luiro EmiliaVePo22:24+7:1512:26
6.Huttula Sinna23:07+7:5812:50
7.Logar MonikaSlovenia28:47+13:3815:59
8.Tiia Pekkarinen44:17+29:0824:36
9.Senni Limingoja44:19+29:1024:37
10.Mäkäräinen SelmaPohjant51:08+35:5928:24
11.Särkelä Sini53:26+38:1729:41
Marjala SaagaPohjant30:42 17:03
Mutka AinoPohjant51:49 28:47
Limingoja Ella0:00 0:00
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SamuliOsVa12:59 7:12
2.Ukkola SakariOsVa15:10+2:118:25
3.Vainikainen Tomi16:05+3:068:56
4.Kariniemi RoopeOulu16:45+3:469:18
5.Kariniemi HeikkiPeRa21:38+8:3912:01
6.Mattila ArttuKoskRi29:40+16:4116:28
7.Marjala VerneriPohjant30:14+17:1516:47
8.Vainikainen Jimi35:57+22:5819:58
9.Jurvakainen ElmeriKiimU37:51+24:5221:01
10.Karppinen Oskari39:04+26:0521:42
11.Hanhineva Eetu47:36+34:3726:26
12.Laurila AukustiSalRe51:13+38:1428:27
13.Ylilauri ViljamiSalRe56:05+43:0631:09
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Hannuksela EijaPohjant45:05 -
Ylilauri Vilma100:55 -
Kivelä Janne59:04 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. A.N., 2013-04-21 15:27:54

    Oulurastit on siirretty pidettäväksi ke 1.5.2013 klo 14-16. Rastit pidetään Tyrnävän ampumaradalla. Lisätietoja myöhemmin.
  2. A.N., 2013-04-29 17:25:21

    Radat: A-rata 8,7km 20 rastia, B-rata 5,8km 13 rastia, C-rata 3,0km 8 rastia ja D-rata (helppo) 1,8km 7 rastia.
  3. a.n., 2013-04-29 17:32:13

    Kannattaa huomioida, että samana päivänä järjestetään myös Vappuajo klo 14 Raksilan marketeilta Muhokselle. Motoristien odotetaan saapuvan Muhokselle noin klo 15.
  4. a.l, 2013-04-29 21:23:33

    Oulurasteilla Laiven vappukahvio ampumaradan majalla(tuoreet munkit, kahvit ym.)
  5. klara, 2013-04-30 19:40:22

    Onkos kuinka monta kertaa, vai onko kertaakaan, Oulurasteja ollut vappupäivänä?
  6. KLARALLE, 2013-04-30 23:34:10

    Viime vappuna oltiin Oulunsalossa rasteilla.
  7. klara, 2013-05-01 10:56:28

    No niinpä on näköjään ollut vuosi sitten Vappuna Oulunsalossa, ne rastit menivät ohi suun - mutta tänään on yritys kova!
  8. Patikoija, 2013-05-01 23:09:02

    Hyvä B-rata, ei liian helppo kuten oulurasteilla yleensä. Kiitos ratamestarille!