< Takaisin kalenteriin

Hietasaari 7.5.2013

Koskelankylän Riento

Yhteyshenkilö Antero Mikkonen 040-7286983

Opastus
Opastus Hietasaarentieltä Pitkänmöljäntien tienhaara. - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
323
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Caballero CoboPohjant39:58 6:26
2.Haataja MirkaEsSu45:35+5:377:21
3.Isolahti Anna-KaisaPohjant53:38+13:408:39
4.Palmi SaraKoskRi55:53+15:559:00
5.Härkönen AinoSoJy58:32+18:349:26
6.Holma KaisuOulRe58:53+18:559:29
7.Väänänen MerviOYS/Vapari61:06+21:089:51
8.Kaikkonen Leena61:58+22:009:59
9.Sillanpää ElinaPohjant65:41+25:4310:35
10.Käkelä Mervi70:56+30:5811:26
11.Sergejeff KatiIisu71:00+31:0211:27
Lithovius Aino-EevaOsVa0:00 0:00
A-rata, miehet 6.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen JukkaPohjant33:27 5:23
2.Seppänen MikaVaKa34:02+0:355:29
3.Alaperä ArttuPohjant36:01+2:345:48
4.Kakko KimmoIisu37:14+3:476:00
5.Mourujärvi PetriHaHe37:28+4:016:02
6.Leskelä JyrkiHaHe37:29+4:026:02
7.Nikkari OlliOsVa39:11+5:446:19
8.Taskila Markku39:54+6:276:26
9.Savolainen JouniPohjant40:26+6:596:31
10.Remsu MikkoSK Uranus40:28+7:016:31
11.Westerholm LasseVePo40:52+7:256:35
12.Hyytinen Jari42:30+9:036:51
13.Holma ErkkiOulRe43:04+9:376:56
14.Fredriksson KajPohjant43:04+9:376:56
15.Kangas Hannu43:05+9:386:56
16.Norrkniivilä Jaakko43:15+9:486:58
17.Särkelä Samuli43:21+9:546:59
18.Lintula TapaniKärsKa43:30+10:037:00
19.Taskila Hannu43:32+10:057:01
20.Niemelä UrpoPohjant43:55+10:287:05
21.Nissinen NikoPohjant43:59+10:327:05
22.Hyyppä JarmoOI44:06+10:397:06
23.Vainio Matti44:28+11:017:10
24.Grekelä AnttiHaHe44:40+11:137:12
25.Koutonen MikkoYlivKu44:42+11:157:12
26.Räisänen HarriKiimU44:56+11:297:14
27.Päkkilä Jukka45:07+11:407:16
28.Loukusa MarkkuIisu45:16+11:497:18
29.Ojala Kai45:29+12:027:20
30.Maaninka JukkaOsVa45:36+12:097:21
31.Koskela Ari45:37+12:107:21
32.Suomala Ville45:46+12:197:22
33.Kela MarkoOulRe46:53+13:267:33
34.Räisänen KariKiimU46:56+13:297:34
35.Nissinen JoniPohjant47:06+13:397:35
36.Ruotsalainen KeijoOYUS47:17+13:507:37
37.Herva TuomasPohjant47:28+14:017:39
38.Kinnunen Mikko47:39+14:127:41
39.Ahokoivu HemmoPohjant47:47+14:207:42
40.Luodonpää RistoAlatPi48:05+14:387:45
41.Silveri Matti48:23+14:567:48
42.Lehtosaari JariHaHe49:58+16:318:03
43.Mäntylä Juha50:03+16:368:04
44.Mikkonen AlpoOYS/Vapari51:00+17:338:13
45.Sirviö Petri51:26+17:598:17
46.Flygare Jukka-Pekka51:45+18:188:20
47.Immonen Ismo55:10+21:438:53
48.Valasma HarriYlikNM56:13+22:469:04
49.Kivinen Janne56:20+22:539:05
50.Kurula JuhaniPohjant57:34+24:079:17
51.Pelkonen AlpoOSVA57:53+24:269:20
52.Miettunen SamiIisu58:01+24:349:21
53.Salmela Arttu59:06+25:399:31
54.Seppänen Aimo61:21+27:549:53
55.Kakko AukustiIisu61:53+28:269:58
56.Eronen Ville62:48+29:2110:07
57.Ronkainen MarkusKoskRi63:06+29:3910:10
58.Haltamo Janne64:34+31:0710:24
59.Himanen Teemu65:38+32:1110:35
60.Malinen Ilkka67:19+33:5210:51
61.Korhonen Aki75:52+42:2512:14
62.Koivula IlkkaPohjant79:02+45:3512:44
63.Pirttiaho Lauri119:52+86:2519:20
64.Pirttiaho Tatu119:55+86:2819:20
Kurula JohannesPohjant66:53 10:47
Lempinen HannuFujitsu44:03 7:06
Karjalainen ArtoTeam 1Life51:20 8:16
Laurila MikaKoskRi40:54 6:35
Räsänen Mika56:50 9:10
Ollanketo ToniOulun Ins.41:43 6:43
Vainio TimoPohjant51:37 8:19
Vanhanen ReimaPohjant0:00 0:00
Hanhela MaunoHaHe53:18 8:35
Piirto Jarkko53:43 8:39
Karjalainen Heikki0:00 0:00
Mutka Kai47:14 7:37
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant33:24 6:57
2.Näsi AuroraPohjant34:53+1:297:16
3.Korhonen Jaana37:12+3:487:45
4.Aalto Pirjo39:27+6:038:13
5.Pitkänen SannaKEV42:48+9:248:55
6.Hirvelä Elina43:21+9:579:01
7.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari43:47+10:239:07
8.Kosola ElliPohjant43:55+10:319:08
9.Kosola EveliinaPohjant43:59+10:359:09
10.Turkka SatuSK-Pohjant44:07+10:439:11
11.Halme RitvaKiimU44:15+10:519:13
12.Leinonen Mari45:09+11:459:24
13.Savola Laura47:05+13:419:48
14.Heikkinen SallaOsVa47:14+13:509:50
15.Lamberg Anja-LeenaSalRe47:25+14:019:52
16.Alitalo PäiviOsVa47:33+14:099:54
17.Päkkelä Inka48:21+14:5710:04
18.Koivusalo Henna48:48+15:2410:10
19.Korppinen LauraKoskRi49:03+15:3910:13
20.Aatsinki TanjaHaHe50:06+16:4210:26
21.Maunu Susanna50:40+17:1610:33
22.Pellikka SusannaOYS/Vapari51:26+18:0210:42
23.Isoaho JaanaYlikNM51:57+18:3310:49
24.Väisänen Minna52:21+18:5710:54
25.Mutka Hanna52:45+19:2110:59
26.Särkelä Marjo54:36+21:1211:22
27.Pelkonen MaijaOSVA56:49+23:2511:50
28.Kinnula IrmaOYS/Vapari57:13+23:4911:55
29.Halme Viivi57:26+24:0211:57
30.Keskitalo Kirsi58:19+24:5512:08
31.Magga Johanna58:52+25:2812:15
32.Hooli HeidiOYS/Vapari64:33+31:0913:26
33.Parkkila TanjaOYS/Vapari64:41+31:1713:28
34.Ruuska RauniOsVa69:58+36:3414:34
35.Haverinen Marja70:09+36:4514:36
36.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari75:40+42:1615:45
37.Erkkilä PäiviOYS/Vapari75:42+42:1815:46
38.Varis Katariina78:03+44:3916:15
39.Littow PäiviYliklaavun viestisiskot79:55+46:3116:38
Ruotsalainen HeidiSiSe46:23 9:39
Palmer Katharina57:59 12:04
Kivelä ElinaPohjant0:00 0:00
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kivelä JanneKoskRi29:10 6:04
2.Helttunen JanneKiimU31:51+2:416:38
3.Rankinen JuhoSiSe32:42+3:326:48
4.Kyllönen Miikka32:56+3:466:51
5.Hautala MattiONMKY33:37+4:277:00
6.Kähkölä JuhaPohjant34:05+4:557:06
7.Rauhala Antti34:30+5:207:11
8.Huhtanen RaimoKiimU34:53+5:437:16
9.Pyky AriKiimU35:02+5:527:17
10.Mänty Mika35:11+6:017:19
11.Kuivalainen MarkkuIisu36:33+7:237:36
12.Heinonen Joni37:35+8:257:49
13.Viippola AapoOuTa37:48+8:387:52
14.Kariniemi Markku37:49+8:397:52
15.Kukkonen IiroOuTa37:53+8:437:53
16.Huhtakangas Harri37:59+8:497:54
17.Sillanpää JoonasPyPo38:42+9:328:03
18.Pelkonen ToivoYlikNM38:55+9:458:06
19.Paaso JoukoPohjant39:27+10:178:13
20.Vainikainen Niilo39:53+10:438:18
21.Malm LauriOSAO40:00+10:508:20
22.Kallioinen AriPohjant40:06+10:568:21
23.Myllymaa KaukoOulRe41:14+12:048:35
24.Tuohimaa EskoONMKY41:17+12:078:36
25.Haataja Jussi41:20+12:108:36
26.Hietala Aki41:30+12:208:38
27.Vainikainen Seppo42:04+12:548:45
28.Paularanta KimmoOLK42:42+13:328:53
29.Saukko Sami44:00+14:509:10
30.Tapaninaho KaleviONMKY44:20+15:109:14
31.Kemppainen Timo44:21+15:119:14
32.Kangas Seppo46:06+16:569:36
33.Pentikäinen Heimo46:32+17:229:41
34.Lindfors Jukka46:43+17:339:43
35.Puurunen ReijoOuTa48:19+19:0910:03
36.Jäntti MattiPohjant52:02+22:5210:50
37.Penttilä Eero52:44+23:3410:59
38.Argillander ErkkiVaKa53:39+24:2911:10
39.Väänänen AriOI53:43+24:3311:11
40.Keskiojala Markus53:45+24:3511:11
41.Rahja OsmoONMKY70:37+41:2714:42
42.Korkala VeikkoRTG71:42+42:3214:56
43.Nikkinen Ville76:07+46:5715:51
Pääkkö JuhaPohjant56:22 11:44
Rounioja Kim46:22 9:39
Kaipala RaunoOYS/Vapari38:54 8:06
Puroila Antti37:07 7:43
Pietilä Markku0:00 0:00
Juutinen HannuPohjant48:45 10:09
Keränen Vesa55:08 11:29
Haataja Jussi0:00 0:00
C-rata, naiset 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Karhunen Helli26:38 8:04
2.Kukkonen Erika27:49+1:118:25
3.Keskinarkaus TuulaPeRa28:21+1:438:35
4.Kangas TaikaPohjant28:32+1:548:38
5.Walling Annina28:59+2:218:46
6.Pesonen OrvokkiHaHe30:39+4:019:17
7.Kosola MarjaPohjant31:02+4:249:24
8.Koivuniemi Jenny31:02+4:249:24
9.Backman SaanaHaHe31:21+4:439:30
10.Herronen TarjaOYS/Vapari31:40+5:029:35
11.Pirttijärvi Tanja32:11+5:339:45
12.Myllymaa PirkkoOulRe32:14+5:369:46
13.Liinamaa EllaPohjant32:26+5:489:49
14.Maikkola Miia32:50+6:129:56
15.Hiltunen Marja-LiisaONMKY33:13+6:3510:03
16.Saloranta Elina33:18+6:4010:05
17.Kähkönen Johanna34:33+7:5510:28
18.Lämsä SoiliYlikNM34:44+8:0610:31
19.Mattila Ulla36:20+9:4211:00
20.Kela MirjaOulRe37:27+10:4911:20
21.Merilä KirstiOYUS37:34+10:5611:23
22.Karppinen ElinaOuTa37:43+11:0511:25
23.Kelloniemi Anniina38:35+11:5711:41
24.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant39:23+12:4511:56
25.Verkasalo Marjatta39:44+13:0612:02
26.Löytynoja Päivi40:19+13:4112:13
27.Haapaniemi Tuula40:27+13:4912:15
28.Viippola Venla41:46+15:0812:39
29.Mattila PäiviOYS/Vapari41:51+15:1312:40
30.Huuskonen AnneOYS Vapari42:26+15:4812:51
31.Kokko Anna-Pauliina43:50+17:1213:16
32.Öörni-Miettunen MariaIisu45:47+19:0913:52
33.Kakko SiiriIisu49:13+22:3514:54
34.Kakko HelmiIisu49:37+22:5915:02
35.Still MariaOYS Vapari49:40+23:0215:03
36.Sorvari PirkkoOSVA51:27+24:4915:35
37.Kukkonen Reetta52:07+25:2915:47
38.Pääkkö Susanna52:09+25:3115:48
39.Salmi Anna53:51+27:1316:19
40.Kauppila Anniina54:46+28:0816:35
41.Hast KatriOYS/Vapari54:47+28:0916:36
42.Malm PirkkoOYS/Vapari55:09+28:3116:42
43.Paakkonen MirjaOYS/Vapari55:15+28:3716:44
44.Hosio TiinaOYS/Vapari55:29+28:5116:48
45.Hautala TuulaONMKY60:02+33:2418:11
Mustonen Minna0:00 0:00
Puroila Petra0:00 0:00
Jokela RiittaYlikNM36:12 10:58
Pahkala Liisa0:00 0:00
Fredriksson ErikaPohjant0:00 0:00
C-rata, miehet 3.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY22:52 6:55
2.Kotila HarriYlikNM23:14+0:227:02
3.Kariniemi Roope23:25+0:337:05
4.Ojala Kai25:34+2:427:44
5.Ukkola SamuliOsVa25:41+2:497:46
6.Heinikoski KaleviKoskRi25:44+2:527:47
7.Ylimaunu MattiEVP26:09+3:177:55
8.Kukkonen EliasOuTa26:27+3:358:00
9.Niiniketo KullervoONMKY28:35+5:438:39
10.Hiltunen JuhoONMKY28:58+6:068:46
11.Veijovaara JormaSK-Pohjant29:35+6:438:57
12.Alalahti JaakkoONMKY30:05+7:139:06
13.Mattila SeppoKoskRi30:09+7:179:08
14.Alitalo JoonasOsVa30:25+7:339:13
15.Kukkola MarkkuONMKY30:48+7:569:20
16.Kaimio Auvo30:59+8:079:23
17.Hopkins Juhani32:32+9:409:51
18.Malila Juha-Matti33:02+10:1010:00
19.Vainikainen Tomi33:56+11:0410:16
20.Niinimäki TuukkaPohjant34:16+11:2410:23
21.Rahkola Eino34:45+11:5310:31
22.Patana TeuvoKoS35:18+12:2610:41
23.Pelkonen HannuOsVa35:57+13:0510:53
24.Saikkonen Toivo36:00+13:0810:54
25.Lohela VäinöPohjant37:56+15:0411:29
26.Herronen Jouni39:29+16:3711:57
27.Niskanen Perttu39:49+16:5712:03
28.Maikkola SeppoOuTa40:10+17:1812:10
29.Mikkonen ToivoONMKY47:58+25:0614:32
30.Pyky EskoKiimU48:56+26:0414:49
31.Kakko KimmoIisu49:25+26:3314:58
32.Rauhala Aleksi57:33+34:4117:26
33.Pirttiaho Atte64:26+41:3419:31
Hakala Lauri0:00 0:00
Mäntyniemi Juhani38:49 11:45
Kivinen Juhani0:00 0:00
Manninen EeroOsVa49:03 14:51
Kivinen Henri0:00 0:00
Pyky KalleKiimU46:07 13:58
Mäntykenttä HannuOYUS25:09 7:37
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka AinoPohjant23:55 12:35
2.Herva Linnea24:52+0:5713:05
3.Loukusa IinaIisu25:23+1:2813:21
4.Poussu Eini25:45+1:5013:33
5.Alitalo HeidiOsVa26:16+2:2113:49
6.Sankelo EmmaSK-Pohjant27:26+3:3114:26
7.Salonen HilkkaPohjant29:37+5:4215:35
8.Still Anna30:47+6:5216:12
9.Liinamaa HelmiPohjant31:42+7:4716:41
10.Liinamaa JohannaPohjant31:49+7:5416:44
11.Keränen Jenni32:33+8:3817:07
12.Nikkari LiisaOsVa36:42+12:4719:18
13.Korhonen Kaisla38:39+14:4420:20
14.Potinkara Veera38:49+14:5420:25
15.Tuomela Iiris38:57+15:0220:30
16.Poussu Tiia40:39+16:4421:23
17.Björg Pauliina42:47+18:5222:31
18.Niittylampi SariOulun Taiji-seura55:06+31:1129:00
19.Höglund VilmaHaHe60:15+36:2031:42
Holma EssiOulRe28:16 14:52
Isolahti AinoPohjant0:00 0:00
Palosaari Teija0:00 0:00
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa15:55 8:22
2.Heikka BenjaminPohjant18:45+2:509:52
3.Isoaho KalleYlikNM23:09+7:1412:11
4.Pitkänen TeuvoIisu27:53+11:5814:40
5.Niinimäki NiiloPohjant29:02+13:0715:16
6.Niinimäki OlliPohjant29:14+13:1915:23
7.Salonen PaavoPohjant29:38+13:4315:35
8.Pitkänen Jaakko30:28+14:3316:02
9.Huhtakangas Mikael30:53+14:5816:15
10.Koivula Eino31:00+15:0516:18
11.Koivula Vilho31:06+15:1116:22
12.Pitkänen Lassi31:46+15:5116:43
13.Turkka JussiOulun RES32:01+16:0616:51
14.Niemelä EinoOul.Res.32:09+16:1416:55
15.Kvist Mikael35:01+19:0618:25
16.Similä SeveriPohjant37:41+21:4619:50
17.Salovaara SakuPohjant37:49+21:5419:54
18.Mattila ArttuPohjant39:48+23:5320:56
19.Poussu Atte40:44+24:4921:26
20.Vuotikka Antti-Jussi47:40+31:4525:05
21.Parkkila JessePudU50:20+34:2526:29
22.Packalen Toivo52:24+36:2927:34
23.Vilppola Aleksi53:12+37:1728:00
24.Miettinen Teemu64:58+49:0334:11
25.Penttilä Joni74:22+58:2739:08
Hämeenaho Rasmus0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Särkelä Sini42:31 -
Kariniemi HeikkiPeRa25:05 -
Vainikainen Sara54:44 -
Liinamaa OlliPohjant34:08 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Henna, 2013-05-04 23:39:02

    Moneltako pääsee maastoon?
  2. time, 2013-05-05 07:18:08

    Joko tuloksia vois saada?
  3. maija, 2013-05-05 11:44:16

    oulurasti-info

    JärjestäjätOulun seudun suunnistusseuratLähdötTiistai- ja torstai-iltaisin maastoon pääsee klo 16.30-19.00 ja syyskuussa klo 16.30-18.00. Karttojen myynti alkaa klo 16.30. Seurat järjestävät myös joinakin lauantaina Oulurasteja.
  4. äLKuu, 2013-05-06 14:42:26

    Maastoon pääsee oulurasti-infon mukaan, tosin ensimmäiset kartanostajat tulevat heti 15.30 jälkeen...
    Matkat:
    A-rata 6.2km
    B-rata 4.8km
    C-rata 3.3km
    D-rata 1.9km.

    RR-rataa tuohon ei pystynyt toteuttaa. Akiolla 1.8 järjestetään ylimääräisenä RR.
  5. vääräleuka lirunjuoja, 2013-05-06 20:06:50

    Nimimerkin "time" tyyliin jatkaen: Joko on riittävästi sokeria ja mehutiivistettä? Hymiö!
  6. runomies, 2013-05-06 22:26:04

    Mistä näitä seppiä riittää?
    KoskRin rasteilla käy maksuvälineenä myöskin tällä kaudella Smartumin liikuntasetelit.
    Alueen kiintorastikarttoja myynnissä. Muutama uusi rastipiste valittu siihen mukaan.
    Keltamäen suunnistustarvikeauto paikalla!
  7. Olli P., 2013-05-07 21:44:13

    Alustavat tulokset laitettu, korjaukset vähän myöhemmin.
  8. Olli P., 2013-05-09 19:32:29

    Korjailut tehty, laittakaa viestiä jos joku tulos on vielä poskellaan.