Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
9.5.2013
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Asemakylä
Opastus
Oulurastit klo 16-19, opastus Pohjantieltä, E75, liittymästä 16 ja Kiimingintieltä - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Petri Ollonen 0405430281
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
183
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kaijanen Tytti33:41 6:21
2.Pellikka SusannaOYS/Vapari36:00+2:196:47
3.Koivula Riikka39:08+5:277:23
4.Heikkinen SallaOsVa39:41+6:007:29
5.Kokkonen Hanna40:19+6:387:36
6.Isolahti Anna-KaisaPohjant41:03+7:227:44
7.Aikio OutiOYS/Vapari41:20+7:397:47
8.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari53:27+19:4610:05
A-rata, miehet 5.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai26:48 5:03
2.Leskelä JyrkiHaHe26:54+0:065:04
3.Mäkelä TimoOuHu27:05+0:175:06
4.Madetoja JuhoKärsKa28:28+1:405:22
5.Heinonen Joni29:21+2:335:32
6.Lempinen HannuFujitsu29:32+2:445:34
7.Loukusa MarkkuIisu30:01+3:135:39
8.Fredriksson KajPohjant30:23+3:355:43
9.Ollanketo ToniOulun Ins.30:25+3:375:44
10.Jussila Jani30:41+3:535:47
11.Lehtonen DanielLänRa30:41+3:535:47
12.Kivimäki MarkoPohjant30:45+3:575:48
13.Norrkniivilä Jaakko30:46+3:585:48
14.Räisänen HarriKiimU30:48+4:005:48
15.Räisänen KariKiimU31:16+4:285:53
16.Passoja MattiPaksumahat31:18+4:305:54
17.Suomala Ville31:42+4:545:58
18.Kaukola Tommi32:31+5:436:08
19.Vainikainen Niilo32:37+5:496:09
20.Lehtosaari JariHaHe32:49+6:016:11
21.Rauhala Antti33:51+7:036:23
22.Kivinen Janne33:51+7:036:23
23.Mutka Kai33:58+7:106:24
24.Laurila MikaKoskRi34:00+7:126:24
25.Isolahti MikaPohjant34:30+7:426:30
26.Sirviö Petri35:14+8:266:38
27.Vainikainen Henri35:25+8:376:40
28.Pietilä Jukka-Pekka36:08+9:206:49
29.Mikkonen AlpoOYS/Vapari36:48+10:006:56
30.Paularanta KimmoOLK38:49+12:017:19
31.Paavola Janne39:10+12:227:23
32.Tolonen Juhani39:16+12:287:24
33.Väänänen Jyrki39:35+12:477:28
34.Andsten Marko40:06+13:187:33
35.Kokkonen TimoOLK40:25+13:377:37
36.Laasonen Matti40:34+13:467:39
37.Sivonen UrhoSalRe43:16+16:288:09
38.Koivumaa Jussi49:40+22:529:22
39.Korhonen AkiOulun Taiji-seura51:19+24:319:40
40.Marttila Jussi-Pekka56:49+30:0110:43
B-rata, naiset 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaPohjant23:28 5:52
2.Hankonen JohannaSalRe23:30+0:025:52
3.Korppinen LauraKoskRi25:42+2:146:25
4.Marjakangas ElinaOV28:22+4:547:05
5.Lehtosaari JohannaOSVA28:29+5:017:07
6.Rouhiainen SiniOYS/Vapari29:57+6:297:29
7.Aalto Pirjo30:29+7:017:37
8.Loukusa SallaKuivAura32:03+8:358:00
9.Halme Viivi34:03+10:358:30
10.Hannuniemi Anne34:46+11:188:41
11.Myllymaa PirkkoOulRe35:07+11:398:46
12.Särkelä Marjo35:54+12:268:58
13.Höyhtyä Marja37:15+13:479:18
14.Paavola Sini38:58+15:309:44
15.Sundelin PäiviHaHe39:02+15:349:45
16.Niemistö Johanna40:16+16:4810:04
17.Törmänen PaulaTuTu48:26+24:5812:06
18.Hynynen KatiOys/Vapari48:30+25:0212:07
19.Suomala Suvi52:14+28:4613:03
20.Torvela Lea53:04+29:3613:16
B-rata, miehet 4.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rankinen JuhoSiSe21:00 5:15
2.Soppela Peter22:17+1:175:34
3.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari22:53+1:535:43
4.Ojala Kai23:06+2:065:46
5.Luukela Juha24:09+3:096:02
6.Saariniemi Pekka24:51+3:516:12
7.Kallioinen AriPohjant25:41+4:416:25
8.Holmi Lauri25:49+4:496:27
9.Huhtanen RaimoKiimU26:28+5:286:37
10.Pyky AriKiimU26:32+5:326:38
11.Puurunen JormaONMKY26:43+5:436:40
12.Kinnula AhtiKEV26:56+5:566:44
13.Aula Matti29:24+8:247:21
14.Aula Jukka29:43+8:437:25
15.Vainio Aimo30:43+9:437:40
16.With Mikko30:50+9:507:42
17.Räisänen Jukka31:34+10:347:53
18.Sundelin JuhaHaHe31:43+10:437:55
19.Jäntti MattiPohjant31:51+10:517:57
20.Keski-Korsu PerttiSalRe32:37+11:378:09
21.Kivinen Juhani32:42+11:428:10
22.Inget Mikko33:14+12:148:18
23.Tuomaala Tuukka34:07+13:078:31
24.Harjumaa Lasse35:11+14:118:47
25.Suomala Julius52:17+31:1713:04
C-rata, naiset 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto Pirjo15:41 5:24
2.Pulkkinen Jutta22:06+6:257:37
3.Romakkaniemi TerhiHahe23:49+8:088:12
4.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant26:31+10:509:08
5.Heiska Suvi26:41+11:009:12
6.Öörni-Miettunen MariaIisu26:54+11:139:16
7.Korkeasalo VuokkoHaHe27:15+11:349:23
8.Seppänen MarjaVaKa27:27+11:469:27
9.Tiuraniemi Hanna27:27+11:469:27
10.Kauppila Anniina28:48+13:079:55
11.Malm PirkkoOYS/Vapari29:15+13:3410:05
12.Paakkonen MirjaOYS/Vapari29:21+13:4010:07
13.Löytynoja Päivi29:38+13:5710:13
14.Haapaniemi Tuula29:46+14:0510:15
15.Askeli Eija29:52+14:1110:17
16.Loukusa IinaIisu30:07+14:2610:23
17.With Tiina31:21+15:4010:48
18.Herronen TarjaOYS/Vapari35:52+20:1112:22
19.Huuskonen AnneOYS/Vapari40:30+24:4913:57
20.Juntunen Laura48:57+33:1616:52
C-rata, miehet 2.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kariniemi Roope15:20 5:17
2.Kariniemi Kalle15:48+0:285:26
3.Luukila EskoHauve21:49+6:297:31
4.Niinimäki TuukkaPohjant22:42+7:227:49
5.Ijäs Oskari23:42+8:228:10
6.Kiuttu Esa27:39+12:199:32
7.Mattila SeppoKoskRi31:49+16:2910:58
8.Hakuli Tuomas38:48+23:2813:22
9.Manninen EeroOsVa53:17+37:5718:22
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Nurmela JattaHahe17:03 9:28
2.Soramäki AnnePeRa17:39+0:369:48
3.Loukusa AnniIisu18:36+1:3310:20
4.Lukkari Fiona19:54+2:5111:03
5.Lehtonen Olivia21:11+4:0811:46
6.Päkkilä Suvi21:47+4:4412:06
7.Jaatinen IlonaHaHe22:15+5:1212:21
8.Romakkaniemi TeeaHaHe22:38+5:3512:34
9.Jämsä Inka23:32+6:2913:04
10.Jussila Hertta27:16+10:1315:08
11.Joensuu Alina28:58+11:5516:05
12.Paavola Emma29:51+12:4816:35
13.Sundelin AnniHaHe29:54+12:5116:36
14.Hedberg Maria44:29+27:2624:42
15.Ukkola Maija-LeenaOYS/Vapari46:39+29:3625:55
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pyky KalleKiimU10:39 5:55
2.Pirinen RaimoVRU16:07+5:288:57
3.Kariniemi HeikkiPeRa16:39+6:009:15
4.Mourujärvi Niko18:09+7:3010:05
5.Mattila ArttuPohjant18:53+8:1410:29
6.Jämsä Verneri23:21+12:4212:58
7.Jussila Niilo25:51+15:1214:21
8.Suomala Väinö27:19+16:4015:10
9.Suomala Heimo28:39+18:0015:55
RR-rata, tytöt 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki Nelli6:51 3:48
2.Similä Selina7:35+0:444:12
3.Similä Helmiina8:16+1:254:35
4.Sundelin AnniHaHe8:38+1:474:47
5.Päkkilä Veera8:43+1:524:50
6.Klasila Seela9:14+2:235:07
7.Rehu Milla9:23+2:325:12
8.Miettunen Elina10:44+3:535:57
9.Päkkilä Venla12:05+5:146:42
10.Jeskanen Anni13:48+6:577:40
11.Leskelä Jasmin16:08+9:178:57
12.Särkelä Sini17:15+10:249:35
RR-rata, pojat 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jokela Niklas6:26 3:34
2.Niinimäki Olli6:29+0:033:36
3.Rehu Tommi9:28+3:025:15
4.Väinämö Roni17:10+10:449:32
5.Passoja Otto20:27+14:0111:21
Similä SeveriPohjant5:22 2:58
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Päkkilä Jukka28:15 -
Remsu MikkoSK Uranus10:39 -
Isaksson 42:05 -
Nurmela JessiHahe15:32 -
Päkkilä Pertti36:22 -
Limingoja Ella16:22 -
Päkkilä Inka43:24 -
Rehu Erkki-Pekka20:47 -
Mourujärvi PetriHaHe10:35 -
Kaimio Auvo22:32 -
Mutka Hanna39:17 -
Rehu Tommi23:47 -
Isaksson Robert42:11 -
Haapaniemi NiiloHaHe28:23 -
Hyyppä JarmoOulun Insinöörit28:19 -
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant35:29 -
Rahja OsmoONMKY61:08 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Orvokki, 2013-04-23 20:47:07

    Heiton rasteilla on RR-rata tarjolla
  2. jaana, 2013-05-04 09:20:46

    Sprinttisuunnistusta.
  3. ratamestarit, 2013-05-07 21:21:14

    A-rata 5,3 km
    B-rata 4,0 km
    C-rata 2,9 km
    D-rata 1,8 km
    RR-rata 1,0 km
  4. Orvokki, 2013-05-07 21:39:10

    Heiton rasteilla käyvät maksuvälineenä myös liikunta- ja kulttuurisetelit, Tyky-kuntosetelit ja Virikesetelit.
    Tervetuloa!
  5. P, 2013-05-09 08:19:27

    Onko Asemakylässä tänään tarjolla pelkästään sprinttiä?
  6. Ratametsurit, 2013-05-09 20:57:27

    Heittorastien ja Oulurastien radoista on nyt julkaistu myös reittihärveli.

    Eikun piirtää reittejä ja vertailee reitinvalintojen laatua.

    Reittihärveli löytyy Heiton sivujen kautta.

    www.hahe.fi/suunnistus

    Vasemmalta valikosta!
  7. Elleri, 2013-05-09 21:32:42

    Tässä suora linkki reittihärveliin

    http://hahe.fi/suunnistus...ap&id=15&kieli=fi
  8. pena, 2013-05-10 14:34:02

    yritin laskeskella heiton kisojen väliaikojen perusteella loppuaikoja ja jotain häikkää on kun ei oikein täsmää. missähän vika ?
  9. summaaja, 2013-05-10 15:17:00

    Varmaankin aika ykköselle on nollaamisesta?
  10. Olli P., 2013-05-10 15:33:58

    @pena: Kerro toki tarkemmin, niin koitetaan selvittää ongelman ydin.