< Takaisin kalenteriin

Karahka 16.5.2013

Ylikiimingin Nuijamiehet

Yhteyshenkilö Harri Vehkaoja 040-9604022

Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
197
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.49 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lotvonen ArjaLaiVe68:43 10:35
2.Aikio OutiOYS/Vapari84:34+15:5113:01
3.Cobo AliciaPohjant90:49+22:0613:59
4.Kela MerjaOulRe91:13+22:3014:03
5.Maunu Susanna91:51+23:0814:09
6.Hokkanen AnniOYS/Vapari94:01+25:1814:29
7.Kaijanen Tytti94:18+25:3514:31
8.Käkelä MaijaPuolRy97:02+28:1914:57
Palmer Katariina148:05 22:49
A-rata, miehet 6.49 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tolonen RaineVePo50:53 7:50
2.Apilo Olli55:33+4:408:33
3.Räisänen KariKiimU56:49+5:568:45
4.Alaperä ArttuPohjant57:24+6:318:50
5.Nissinen NikoPohjant60:40+9:479:20
6.Heinikoski KaukoKoskRi61:19+10:269:26
7.Mourujärvi PetriHaHe61:29+10:369:28
8.Rinta ToniKoskRi61:49+10:569:31
9.Jurvakainen MikaKiimU62:13+11:209:35
10.Taskila Markku62:13+11:209:35
11.Hepokangas EdvinLaiVe63:21+12:289:45
12.Laitala Olli63:26+12:339:46
13.Hokkanen MattiOSAO63:27+12:349:46
14.Holappa TeuvoVePo63:56+13:039:51
15.Räisänen HarriKiimU64:59+14:0610:00
16.Turtinen Pauli65:33+14:4010:06
17.Huuhka KaiKiimU66:42+15:4910:16
18.Laurila MikaKoskRi66:57+16:0410:18
19.Fredriksson KajPohjant67:56+17:0310:28
20.Koutonen MikkoYlivKu68:45+17:5210:35
21.Mutka Kai68:57+18:0410:37
22.Seppänen Aimo69:02+18:0910:38
23.Taskila Hannu69:03+18:1010:38
24.Luodonpää RistoAlatPi69:22+18:2910:41
25.Mikkonen AlpoOYS/Vapari71:09+20:1610:57
26.Kela MarkoOulRe71:12+20:1910:58
27.Mäntylä Juha72:08+21:1511:06
28.Herva TuomasPohjant72:57+22:0411:14
29.Päivärinta MattiSievSi73:34+22:4111:20
30.Verronen Mika74:16+23:2311:26
31.Seppänen AriHiKi75:55+25:0211:41
32.Vainio Timo79:14+28:2112:12
33.Huusko SamuliLaive80:01+29:0812:19
34.Turunen EskoSonPa81:43+30:5012:35
35.Kivinen Janne81:59+31:0612:37
36.Yliniemi MattiVePo83:05+32:1212:48
37.Pelkonen AlpoOSVA84:28+33:3513:00
38.Särkelä Samuli84:30+33:3713:01
39.Rämö Jouko89:31+38:3813:47
40.Marttila-Tornio PekkaYlikNm89:43+38:5013:49
41.Pietilä Jukka-Pekka100:15+49:2215:26
42.Haltamo Janne109:24+58:3116:51
43.Keränen Vesa117:46+66:5318:08
44.Laasonen Matti122:13+71:2018:49
Kinnunen Mikko75:52 11:41
Immonen Ismo117:48 18:09
B-rata, naiset 5.02 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Goman AnnukkaVePo58:20 11:37
2.Pitkänen SannaKEV61:49+3:2912:18
3.Sillanpää ElinaPohjant63:10+4:5012:34
4.Holster-Hemmi MerviPohjant67:22+9:0213:25
5.Jokikokko TarjaOuTa68:41+10:2113:40
6.Hiltunen AnnaYlikNM69:06+10:4613:45
7.Rouhiainen SiniOYS/Vapari70:01+11:4113:56
8.Yliniemi KaisaNivU70:30+12:1014:02
9.Kuusela VappuVaKa75:47+17:2715:05
10.Myllymaa PirkkoOulRe76:30+18:1015:14
11.Kukkonen ErikaOuTa77:46+19:2615:29
12.Uusitalo AnnikaYlikNM78:23+20:0315:36
13.Jurvakainen EllaKiimU79:07+20:4715:45
14.Kela MirjaOulRe79:23+21:0315:48
15.Lithovius Aino-EevaOsVa79:50+21:3015:54
16.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant82:22+24:0216:24
17.Pelkonen MaijaOSVA82:58+24:3816:31
18.Pyörälä MaaritOYS/Vapari113:03+54:4322:31
19.Mustonen Minna155:25+97:0530:57
B-rata, miehet 5.02 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Siirilä Jukka47:57 9:33
2.Nummi EinoLaiVe48:35+0:389:40
3.Toropainen PauliONMKY48:36+0:399:40
4.Ollanketo ToniOulun Ins.48:55+0:589:44
5.Haapaniemi NiiloHaHe50:28+2:3110:03
6.Markkanen PasiLapVe51:12+3:1510:11
7.Mänty Mika52:48+4:5110:31
8.Soppela Pete53:07+5:1010:34
9.Hietala Aki55:07+7:1010:58
10.Takkinen EskoKiimU55:32+7:3511:03
11.Saukko Sami56:41+8:4411:17
12.Pyky AriKiimU56:59+9:0211:21
13.Myllymaa KaukoOulRe57:38+9:4111:28
14.Puurunen JormaONMKY58:58+11:0111:44
15.Heinikoski KaleviKoskRi61:58+14:0112:20
16.Paularanta KimmoOLK62:01+14:0412:21
17.Kinnunen Jukka62:12+14:1512:23
18.Tauriainen Janne63:07+15:1012:34
19.Argillander ErkkiVaKa63:51+15:5412:43
20.Heinonen Joni64:33+16:3612:51
21.Kinnunen Matti66:04+18:0713:09
22.Pätsi Markus71:09+23:1214:10
23.Rahikkala Esa71:27+23:3014:13
24.Jäntti MattiPohjant72:34+24:3714:27
25.Koivisto JuhaniKortJV78:49+30:5215:42
26.Lehtinen Niko85:05+37:0816:56
27.Kivimäki MarkoPohjant102:29+54:3220:24
28.Marttila Jussi104:04+56:0720:43
29.Rahja OsmoONMKY110:46+62:4922:03
30.Pirttiaho Lauri154:12+106:1530:43
31.Pirttiaho Atte154:14+106:1730:43
32.Pirttiaho Tatu155:28+107:3130:58
Päivärinta JuhaniSuomRa57:41 11:29
Pyky KalleKiimU0:00 0:00
C-rata, naiset 3.82 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva SaraLaive40:56 10:42
2.Goman AnnaVePo49:40+8:4413:00
3.Koivuniemi Jenny49:59+9:0313:05
4.Saglanova Nela60:48+19:5215:54
5.Hakala HannaHaHe61:39+20:4316:08
6.Herronen TarjaOYS/Vapari67:21+26:2517:37
7.Särkelä Marjo71:08+30:1218:37
8.Mattila UllaPohjant71:08+30:1218:37
9.Sankelo LottaPohjant74:03+33:0719:23
10.Huuskonen AnneOYS/Vapari80:19+39:2321:01
11.Liukkonen Sanna80:26+39:3021:03
12.Kirvesoja Heli85:10+44:1422:17
13.Himanen Satu101:59+61:0326:41
14.Hynynen KatiOYS/Vapari102:10+61:1426:44
15.Viljamäki Miia+Kumpulainen136:25+95:2935:42
Jurvakainen HeliKiimU0:00 0:00
C-rata, miehet 3.82 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM33:30 8:46
2.Juutinen HannuPohjant40:49+7:1910:41
3.Mäntykenttä HannuOYUS45:21+11:5111:52
4.Heinikoski KaleviKoskRi45:40+12:1011:57
5.Ylimaunu MattiEVP46:10+12:4012:05
6.Mettovaara Pekka48:25+14:5512:40
7.Haataja Jussi48:54+15:2412:48
8.Lehtosaari JariHaHe52:59+19:2913:52
9.Salovaara HeikkiPohjant54:01+20:3114:08
10.Lohela VäinöPohjant54:26+20:5614:14
11.Westerholm TuomasVePo57:38+24:0815:05
12.Rahkola Eino57:53+24:2315:09
13.Kivinen Juhani57:55+24:2515:09
14.Hakuli Tuomas59:13+25:4315:30
15.Väänänen AriOulun Ins.59:26+25:5615:33
16.Mattila SeppoKoskRi60:49+27:1915:55
17.Kaimio Auvo62:38+29:0816:23
18.Herronen Jouni67:49+34:1917:45
19.Jäppinen KyöstiIisu72:44+39:1419:02
20.Rajala Vesa75:28+41:5819:45
21.Pyky EskoKiimU77:20+43:5020:14
22.Manninen EeroOsVa84:25+50:5522:05
23.Havas MarttiOYUS85:36+52:0622:24
24.Korkala VeikkoRTG85:48+52:1822:27
25.Kaverinen Jussi92:46+59:1624:17
Hanhela MaunoHaHe80:23 21:02
Isoaho KalleYlikNM72:39 19:01
Nissinen Jere61:36 16:07
Jurvakainen OlliKiimU0:00 0:00
D-rata, naiset 1.62 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Holappa SiniYlikNM14:41 9:03
2.Kemppainen JannaYlikNM24:58+10:1715:24
3.Veera ParkkinenYlikNM25:06+10:2515:29
4.Kokko Sonja32:33+17:5220:05
5.Heikkilä KiiaYlikNm35:49+21:0822:06
6.Karjalainen Riitta72:58+58:1745:02
D-rata, miehet 1.62 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa16:06 9:56
2.Mäntyniemi Juhani28:12+12:0617:24
3.Kokko Sami32:57+16:5120:20
4.Karppinen Jukka38:02+21:5623:28
5.Turkka JussiORUK44:09+28:0327:15
6.Niemelä EinoOul.Res.44:29+28:2327:27
7.Mattila ArttuPohjant48:00+31:5429:37
8.Tuomas IlkkaOYS/Vapari50:33+34:2731:12
Salovaara SakuPohjant0:00 0:00
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi KiaPohjant10:00 -
2.Hemmi MaiPohjant10:15+0:15-
3.Mutka AinoPohjant11:05+1:05-
4.Kokko Sini13:22+3:22-
5.Koponen Sanni14:21+4:21-
6.Herva Linnea16:37+6:37-
7.Laura ParkkinenYlikNM17:01+7:01-
8.Takalo Inka20:29+10:29-
9.Nikula Wilhelmiina20:48+10:48-
10.Vehkaoja EmmiYlikNm21:14+11:14-
11.Päkkilä Venla30:29+20:29-
12.Särkelä Sini52:53+42:53-
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa7:29 -
2.Tanhua Joona8:58+1:29-
3.Pitkänen Jaakko11:55+4:26-
4.Koponen Veeti14:30+7:01-
5.Takalo EmilOsVa16:34+9:05-
6.Hernberg Lauri20:20+12:51-
7.Nikula Eevertti21:05+13:36-
8.Takalo Alvar23:00+15:31-
9.Kemppainen OtsoYlikNm23:05+15:36-
10.Ukkola Santeri23:06+15:37-
11.Lantto Eeli24:55+17:26-
12.Jurvakainen ElmeriKiimU27:07+19:38-
Hernberg Matti9:53 -
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jaako MikkoPohjant75:19 -
Grekelä AnttiHaHe76:08 -
Väänänen MerviOYS/Vapari20:04 -
Yliniemi Juhani0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Nuijamies, 2013-05-13 21:06:34

    Ratapituudet:
    A-Rata 6,49km
    B-Rata 5,02km
    C-Rata 3,82km
    D-Rata 1,62km

    Liikuntasetelit EIVÃ?T valitettavasti käy maksuvälineenä!!

    Pysäköintitilaa on niukasti, joten voimme joutua ohjaamaan pysäköitäviä autoja Muhoksentien länsipuolelle hallin piha-alueelle, josta siirtymää toimintojen keskipisteeseen on n. 500m, mutta sehän ei suunnistajia haittaa :)

    Tervetuloa suunnistamaan!!
  2. nuijamies, 2013-05-16 10:14:09

    Korjausta edelliseen!!

    Smartumin liikuntasetelit KÃ?YVÃ?T maksuvälineenä myös meidän rasteilla!!!
  3. yli 50v suunnistanu, 2013-05-16 20:45:22

    Lämmin kiitos.Radat ja ratasuunnittelu olivat todella hyvät maasto sopivan haasteellinen ja kartta ajaistettu asianmukaisesti.Harvoin on edes isoimmissakaan kekkereissä näin laadukkaita rasteja tarjolla.
  4. No jopas, 2013-05-16 20:50:52

    Oli haastava rata. Sai suunnistaa ihan kunnolla eikä hommaa oltu tehty keinotekoisesti "vaikeaksi" rasteja kätkemällä. Loistavaa.
  5. nuijaton, 2013-05-16 20:54:42

    Suuri KIITOS järjestäjille. Hyvä maasto, rata ja mehukin niin vahvaa että maku vielä kotonakin jäljellä!!
  6. kuntoilija, 2013-05-16 21:43:47

    Loistava A-rata. Yksi parhaimpia mitä olen 5-6 vuoden aikana kiertänyt näitä Oulu-rasteja.
  7. Olli P., 2013-05-16 23:05:09

    Joitakin puutteita tuloksista vielä löytyy, mutta korjailut jää huomiselle.
  8. jarski, 2013-05-17 08:17:13

    D-rata tuntui lapsukaisille liian vaikealta.
  9. nuijamies, 2013-05-17 14:29:07

    Jarski, huomioin tämän itsekkin ratoja suunnitellessani. D-rata oli ehkä hieman vaativa muutamien rastien osalta. Pyrin helpottamaan sitä laittamalla rastiliput hyvin näkyville. Mutta maasto saneli tällä kertaa sen, että jouduin tekemään kompromisseja. Polkuja ja muita tukevia elementtejä yksin kertaisesti alueella on niin vähän. Ja toisaalta en halunnut tehdä rataa jossa olisi pelkkää polkujuoksua.