Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
18.5.2013
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Takkuranta
Opastus
Opastus tieltä no 847 Takkurannanristeyksestä - Näytä kartalla
Lisätiedot
Yhteyshenkilö Jukka Tienhaara p.044 734 2567
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
204
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM62:43 9:05
2.Turtinen SatuYlikNM73:43+11:0010:41
3.Piirto MarjoLänRa79:50+17:0711:34
4.Holster-Hemmi MerviPohjant89:30+26:4712:58
5.Aikio OutiOYS/Vapari118:33+55:5017:10
6.Karhunen Helli150:32+87:4921:48
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mäkäräinen JouniPohjant46:47 6:46
2.Rantapelkonen TuomoONMKY53:43+6:567:47
3.Berg Timo58:56+12:098:32
4.Aunola AkiSalRe59:37+12:508:38
5.Simola MikkoPohjant60:14+13:278:43
6.Fredriksson KajPohjant61:01+14:148:50
7.Rankinen JuhoSiSe61:13+14:268:52
8.Nissi Markus62:10+15:239:00
9.Suomala Ville62:14+15:279:01
10.Sillanpää TommiPohjant64:24+17:379:20
11.Taskila Markku66:23+19:369:37
12.Pajari TommiPohjant68:39+21:529:56
13.Taskila Hannu72:22+25:3510:29
14.Alitalo SamiOsVa74:51+28:0410:50
15.Päivärinta MattiSievSi75:21+28:3410:55
16.Luodonpää RistoAlatPi76:14+29:2711:02
17.Ahonen ArtoInarYr77:00+30:1311:09
18.Karjalainen ArtoTeam 1Life77:44+30:5711:15
19.Savilaakso Hannu78:02+31:1511:18
20.Jussila Jani79:23+32:3611:30
21.Kaukua JaakkoHaHe80:55+34:0811:43
22.Mutka Kai81:21+34:3411:47
23.Tuohimaa EskoONMKY81:42+34:5511:50
24.Yli-Eerola EsaHlT87:52+41:0512:44
25.Päkkilä PerttiHaHe96:26+49:3913:58
26.Argillander ErkkiVaKa96:42+49:5514:00
27.Pirttiaho Lauri106:57+60:1015:30
28.Paavola JanneHaHe121:37+74:5017:37
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaPohjant38:12 7:47
2.Heikkinen SallaOsVa51:06+12:5410:25
3.Kukkonen ErikaOuTa54:07+15:5511:02
4.Karjalainen NooraPohjant54:54+16:4211:12
5.Alitalo PäiviOsVa57:05+18:5311:38
6.Härö Jonna57:10+18:5811:40
7.Kellokumpu Henna58:03+19:5111:50
8.Rouhiainen SiniOYS/Vapari59:34+21:2212:09
9.Aalto Pirjo62:05+23:5312:40
10.Pirttijärvi Tanja64:35+26:2313:10
11.Maikkola Miia66:00+27:4813:28
12.Holma LiisaOYS/Vapari66:21+28:0913:32
13.Kaukua AnuHaHe70:30+32:1814:23
14.Ylieerola Irja72:08+33:5614:43
15.Mutka Hanna73:54+35:4215:04
16.Halme Viivi74:23+36:1115:10
17.Kinnula IrmaOYS/Vapari74:27+36:1515:11
18.Ruuska RauniOsVa77:44+39:3215:51
19.Kela MirjaOulRe82:25+44:1316:49
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinonen Joni36:37 7:28
2.Holmi Lauri39:56+3:198:08
3.Kähkölä JuhaPohjant40:44+4:078:18
4.Saari Aki42:26+5:498:39
5.Myllymaa KaukoOulRe42:38+6:018:42
6.Ollanketo ToniOulun Ins.42:38+6:018:42
7.Tonttila PanuOYS/Vapari44:10+7:339:00
8.Uusimaa MarkkuPeRa46:12+9:359:25
9.Kauma HeikkiOYS/Vapari46:37+10:009:30
10.Haltamo Janne47:45+11:089:44
11.Rahkola EeroOulRe48:12+11:359:50
12.Niinimaa Juha-pekkaKaukaa Haettu48:16+11:399:51
13.Paularanta KimmoOLK48:16+11:399:51
14.Laitinen OlliPeRa48:31+11:549:54
15.Laitila VesaPeRa48:33+11:569:54
16.Päivärinta Juhani48:53+12:169:58
17.Eronen Ville49:04+12:2710:00
18.Hietala Aki49:07+12:3010:01
19.Kukkonen EliasOuTa49:28+12:5110:05
20.Kukkonen IiroOuTa49:48+13:1110:09
21.Paaso JoukoPohjant50:08+13:3110:13
22.Onni ErvastiPeRa50:46+14:0910:21
23.Pentikäinen Heimo51:54+15:1710:35
24.Teerikangas Matti53:42+17:0510:57
25.Huhtanen RaimoKiimU54:43+18:0611:10
26.Pyky AriKiimU54:47+18:1011:10
27.Andsten Marko56:13+19:3611:28
28.Piiroinen Ilkka63:46+27:0913:00
29.Tuomaala Tuukka74:30+37:5315:12
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keskinarkaus TuulaPeRa43:17 11:23
2.Lämsä SoiliYlikNM51:59+8:4213:40
3.Myllymaa PirkkoOulRe52:00+8:4313:41
4.Hiltunen Marja-LiisaONMKY53:43+10:2614:08
5.Herronen TarjaOYS/Vapari55:48+12:3114:41
6.Romakkaniemi TerhiHahe57:11+13:5415:02
7.Sundelin PäiviHaHe61:13+17:5616:06
8.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant61:39+18:2216:13
9.Mattila Ulla64:32+21:1516:58
10.Ukkola LeilaHaHe65:11+21:5417:09
11.Mäkelin MinnaOYS/Vapari65:58+22:4117:21
12.Sankelo LottaPohjant65:59+22:4217:21
13.Nevala AnuOYS/Vapari66:01+22:4417:22
14.Pellikka SusannaOYS/Vapari67:12+23:5517:41
15.Hanhela RailiKiimU72:23+29:0619:02
16.Hynynen KatiOYS Vapari76:23+33:0620:06
17.Himanen Satu76:29+33:1220:07
18.Mäkinen Päivi86:43+43:2622:49
19.Lee Liisa89:28+46:1123:32
20.Alatalo Laura89:48+46:3123:37
21.Pääkkö Susanna107:07+63:5028:11
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Toropainen PauliONMKY32:25 8:31
2.Kallinen RaimoKoskRi36:02+3:379:28
3.Salmi Mikko47:16+14:5112:26
4.Höglund MarkkuHA47:19+14:5412:27
5.Lohela VäinöPohjant49:47+17:2213:06
6.Puurunen JormaONMKY50:49+18:2413:22
7.Rahkola Eino50:58+18:3313:24
8.Kemppainen Timo51:00+18:3513:25
9.Niinimäki TuukkaPohjant51:09+18:4413:27
10.Korkalo JormaPohjant51:50+19:2513:38
11.Ijäs Oskari52:23+19:5813:47
12.Hiltunen JuhoONMKY52:34+20:0913:50
13.Herronen Jouni56:53+24:2814:58
14.Kaimio Auvo58:26+26:0115:22
15.Annala TuomoHaHe59:51+27:2615:45
16.Sundelin JuhaHaHe61:20+28:5516:08
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Romakkaniemi TeeaHaHe18:22 9:40
2.Nurmela JessiHaHe18:22+0:009:40
3.Kaukua SanniHaHe18:38+0:169:48
4.Kallinen Anna-MaijaKoskRi22:55+4:3312:03
5.Askeli Eija23:17+4:5512:15
6.Liukkonen Sanna25:10+6:4813:14
7.Sankelo EmmaSK-Pohjant28:30+10:0815:00
8.Päkkilä SuviHaHe29:56+11:3415:45
9.Salmi Anna31:33+13:1116:36
10.DeLuca Kristina33:14+14:5217:29
11.Rössi RebekkaHaHe35:32+17:1018:42
12.Joensuu Alina39:29+21:0720:46
13.Paasovaara Tanja40:50+22:2821:29
14.Höglund VilmaHaHe42:17+23:5522:15
15.Ronkainen Eini42:44+24:2222:29
16.Nurmela JattaHaHe45:57+27:3524:11
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa12:30 6:34
2.Mourujärvi Niko22:49+10:1912:00
3.Mattila ArttuPohjant24:04+11:3412:40
4.Kariniemi HeikkiPeRa25:05+12:3513:12
5.Rahkola Antti27:08+14:3814:16
6.Savilaakso Saku29:00+16:3015:15
7.Sundelin OnniHaHe31:05+18:3516:21
8.Sundelin LauriHaHe32:08+19:3816:54
9.Koskela Kaapo38:38+26:0820:20
10.Laasonen Matti45:19+32:4923:51
11.Himanen Onni49:58+37:2826:17
RR-rata, tytöt 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka AinoPohjant13:58 5:49
2.Mutka KerttuPohjant13:59+0:015:49
3.Salmi Anna14:12+0:145:55
4.Laine Saara15:14+1:166:20
5.Anttila Minea19:19+5:218:02
6.Laine Venla20:13+6:158:25
7.Latvala IidaVePo23:16+9:189:41
8.Liinamaa HelmiPohjant23:17+9:199:42
9.Ronkainen NeaPohjant25:04+11:0610:26
10.Ronkainen KiiraKoskRi25:16+11:1810:31
11.Ollonen ReetaHaHe25:19+11:2110:32
12.Sundelin AnniHaHe26:46+12:4811:09
13.Honka AdaHaHe26:55+12:5711:12
14.Paavola EmmaHaHe26:57+12:5911:13
15.Päkkilä VeeraHaHe27:44+13:4611:33
16.Saari Amanda28:05+14:0711:42
17.Saari Anna-LottaHaHe28:17+14:1911:47
18.Niinimäki NelliPohjant30:07+16:0912:32
19.Anttila IlonaPohjant30:59+17:0112:54
20.Päkkilä VenlaHaHe32:55+18:5713:42
21.Nissinen JoniPohjant44:51+30:5318:41
Kokko AamuHaHe45:59 19:09
RR-rata, pojat 2.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola Sakari8:37 3:35
2.Päkkilä MattiHaHe12:07+3:305:02
3.Mattila ArttuPohjant15:26+6:496:25
4.Ukkola SanteriOsVa20:33+11:568:33
5.Saarela SisuHaHe21:23+12:468:54
6.Heikkinen RoniHaHe21:46+13:099:04
7.Ronkainen JamiKoskRi22:01+13:249:10
8.Niinimäki OlliPohjant26:09+17:3210:53
9.Niinimäki NiiloPohjant27:15+18:3811:21
10.Prove Aki28:04+19:2711:41
11.Valkama MiikaHaHe28:12+19:3511:45
12.Solismaa AntonHaHe28:26+19:4911:50
13.Koskela Taavi30:40+22:0312:46
14.Tarvainen TuomasHaHe36:11+27:3415:04
15.Tyykiluoto JaakkoHaHe50:14+41:3720:55
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Karjalainen EssiPohjant70:21 -
Jaatinen MiljaHaHe64:03 -
Kallinen RaimoKoskRi16:57 -
Mikkonen AnteroKoskRi0:00 -
Pitkänen Teuvo23:05 -
Kela MarkoOulRe69:11 -
Pöyry RoopePohjant34:59 -
Piirto Jarkko78:28 -
Ylimaunu MattiEVP44:05 -
Ukkola SamuliOsVa7:40 -
Jäntti MattiPohjant47:50 -
Karjalainen ValmaPohjant68:45 -
Jaako MikkoPohjant49:57 -
Maikku Sakari69:49 -
Tapaninaho KaleviONMKY51:03 -
Pyky EskoKiimU77:26 -
Sillanpää ElinaPohjant51:19 -
Salminen MariLänRa90:11 -
Lievetmursu Anna-Maria63:03 -
Mantere AkseliHaHe0:00 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. maija, 2013-05-12 11:59:43

    Mihin aikaan pääsee metsään?
  2. Jukka T, 2013-05-14 12:00:54

    Lähtö auki Klo 14:00 - 17:00

    Tarkkapaikka on:

    http://kansalaisen.kartta...&x=425111&lang=fi
  3. Titta, 2013-05-17 19:57:36

    Käykö liikuntasetelit?
  4. Saija, 2013-05-17 20:53:09

    Minkämittaisia ratoja?
  5. orvokki, 2013-05-17 22:14:39

    Tyky, Virike, Liikunta- ja kulttuurisetelit käy
  6. Jukka T, 2013-05-17 22:59:43

    Kartalla on alueita, joissa ei ole suunnistettu vuosi kymmeniin. Pidemmät ja vaikeemat radat pääsevät nautiskelemaan tästä herkusta.

    A-Rata, 6,8 km on tehty suunnistajille, jossa saattaa tossukin kastua. Täyttä suunnistusta.

    B-Rata, 4,9 km, On tehty kuntosuunnistajille, jossa tuskin tossu kastuu ja reitillä vältellään vaikeampi kulkuisia alueita.

    C-Rata, 3,8 km on vähän vaativampi, mutta lyhempi ja on tehty taitavimmille suunnistajille. Ei taida tossu kastua tälläkään radalla.

    D-Rata, 1,9 km, Aloittajille ja nuorimmille tarkoitettu rata, joka kulkee kuivassa kangasmaastossa.

    RR-Rata, 1,8 km, Täyttä tykitystä poluilla ja kankailla perheen pienimmille.


    ERIKOISUUTENA ON VETO - VÃ?LI,

    Väli on sama kaikilla radoilla (ei RR) ja löytyy ratojen loppupuolelta (102-103), jossa tuskin kukaan eksyy. Välillä haetaan päivän nopeimpia ja parhaat palkitaan!
  7. Olli P., 2013-05-18 22:16:31

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailut taas hieman myöhemmin.
  8. Jukka T, 2013-05-20 08:40:42

    VETO-VÃ?LIN parhaat (mies ja nainen)!

    Naiset: Viivi Halme?, 29 sekuntia (B-rata)
    Miehet: Tuukka Tuomaala, 25 sekuntia, (B-rata)

    Voittajat saavat tällä kertaa ilmaisen osanoton seuraaville Heiton Ouurasteille!

    Täydelliset tulokset:

    A-Naiset, Maria Laitinen, 37 s
    A-Miehet, Aki Aunola ja Mikko Simola, 28 s
    B-Naiset, Viivi Halme, 29 s
    B-Miehet, Tuukka Tuomaala, 25 s
    C-Naiset, Terhi Romakkaniemi, 45 s
    C-Miehet, Jorma Puurunen, 29 s
    D-Naiset, Teea Romakkaniemi, 55 s
    D-Miehet, Kaapo Koskela, 37 s

    Oma ratalaisia ei lasketa!