< Takaisin kalenteriin

Isoaho Jääli 30.5.2013

Kiimingin Urheilijat

Tukireitti, yhteyshenkilö Kari Räisänen 0447032530

Opastus
Kuusamontieltä (vt20) 11 km Oulusta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
308
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

E-rata, miehet 7.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant46:37 6:12
2.Salminen TeemuLänRa47:30+0:536:20
3.Seppänen MikaVaKa49:35+2:586:36
4.Vanhanen KonstaPohjant51:05+4:286:48
5.Haapasalo HarriSK-Pohjant51:56+5:196:55
6.Kuopus SauliPudU54:51+8:147:18
7.Marjala VeijoPohjant58:32+11:557:48
8.Taskila Markku63:22+16:458:26
9.Rantapelkonen TuomoONMKY64:11+17:348:33
10.Puurunen OlliOuTa68:06+21:299:04
11.Moilanen EeroSK-Pohjant69:02+22:259:12
12.Fredriksson KajPohjant69:58+23:219:19
13.Kangas Hannu70:29+23:529:23
14.Heinikoski KaukoKoskRi70:33+23:569:24
15.Härkönen Jussi71:05+24:289:28
16.Luodonpää RistoAlatPi73:09+26:329:45
17.Taskila Hannu75:30+28:5310:04
18.Kokkinen KariPertPe80:49+34:1210:46
19.Loukusa MarkkuIisu84:42+38:0511:17
20.Vaarala Harri85:50+39:1311:26
21.Kaipala RaunoOYS/Vapari88:41+42:0411:49
22.Mänty Mika89:16+42:3911:54
23.Ojala Kai90:32+43:5512:04
24.Lehtosaari JariHaHe93:18+46:4112:26
25.Kivinen Janne93:37+47:0012:28
26.Mikkonen AlpoOYS/Vapari97:02+50:2512:56
27.Nieminen Veli-Matti104:43+58:0613:57
28.Pirttiaho Lauri104:49+58:1213:58
Valasma HarriYlikNM0:00 0:00
A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Takalo SusannaOsVa58:37 9:36
2.Turtinen SatuYlikNM60:05+1:289:50
3.Aikio OutiOYS/Vapari71:45+13:0811:45
4.Laitala Marja-LiisaNivU72:16+13:3911:50
5.Partanen Mervi81:00+22:2313:16
6.Heikkinen SallaOsVa82:14+23:3713:28
7.Pekkinen Jenna83:57+25:2013:45
8.Pellikka SusannaOYS/Vapari84:51+26:1413:54
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Harju TeemuKoskRi42:24 6:57
2.Alaperä ArttuPohjant44:19+1:557:15
3.Simola MikkoPohjant44:51+2:277:21
4.Airaksinen RistoOuTa45:49+3:257:30
5.Keränen TeemuKaSu46:05+3:417:33
6.Suorsa Vesa-MattiPohjant48:17+5:537:54
7.Hautala MattiONMKY48:21+5:577:55
8.Konttajärvi SeppoOYS/Vapari49:55+7:318:10
9.Helttunen JanneKiimU51:20+8:568:24
10.Madetoja Ari-PekkaKärsKa54:54+12:309:00
11.Halonen TeroKoskRi55:10+12:469:02
12.Karjalainen Toni56:47+14:239:18
13.Rankinen JuhoSiSe57:04+14:409:21
14.Partanen Pekka57:30+15:069:25
15.Laurila MikaKoskRi57:59+15:359:30
16.Holma ErkkiOulRe58:04+15:409:31
17.Kela MarkoOulRe58:44+16:209:37
18.Verronen Mika58:58+16:349:40
19.Sillanpää PerttiPosPy59:13+16:499:42
20.Ruotsalainen KeijoOYUS59:25+17:019:44
21.Virta VilOYS/Vapari62:53+20:2910:18
22.Oksanen JarkkoPilPa63:05+20:4110:20
23.Myllymaa KaukoOulRe63:19+20:5510:22
24.Kauma HeikkiOYS/Vapari64:25+22:0110:33
25.Turunen EskoSonPa64:56+22:3210:38
26.Mutka Kai68:47+26:2311:16
27.Kurttila Ari69:56+27:3211:27
28.Hietala Aki70:07+27:4311:29
29.Junttola AnttiLaive70:48+28:2411:36
30.Virta Vesa70:51+28:2711:36
31.Ronkainen MarkusKoskRi72:23+29:5911:51
32.Junttola Jaakko72:37+30:1311:54
33.Kaasinen AulisPohjant72:53+30:2911:56
34.Riippa IlkkaOpu73:13+30:4912:00
35.Tervo Henri81:02+38:3813:17
36.Haaltamo Janne86:46+44:2214:13
37.Herzig Carl91:35+49:1115:00
38.Herzig Aleksis91:43+49:1915:02
39.Argillander ErkkiVaKa95:34+53:1015:40
Väisänen Mikko0:00 0:00
B-rata, naiset 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kalliokoski Hanna-MariHalTo38:01 8:05
2.Niinimäki RiittaPohjant39:51+1:508:28
3.Kaijanen Tytti41:53+3:528:54
4.Hiltunen AnnaYlikNM42:21+4:209:00
5.Sassi-Päkkilä LiisaPohjant45:44+7:439:43
6.Jokela RiittaYlikNM46:51+8:509:58
7.Kokkonen Hanna47:42+9:4110:08
8.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari48:38+10:3710:20
9.Junttola UllaLMN49:16+11:1510:28
10.Leinonen Mari49:58+11:5710:37
11.Ervasti AinoKiimU51:23+13:2210:55
12.Väänänen MerviOYS/Vapari52:25+14:2411:09
13.Eilola PäiviOYS/Vapari53:43+15:4211:25
14.Turkka SatuSK-Pohjant56:02+18:0111:55
15.Madetoja RiinaKärsKa58:10+20:0912:22
16.Pesonen OrvokkiHaHe58:30+20:2912:26
17.Moilanen Anne58:36+20:3512:28
18.Vaahtersalo Raisa59:00+20:5912:33
19.Myllymaa PirkkoOulRe59:13+21:1212:35
20.Mutka Hanna59:28+21:2712:39
21.Aatsinki TanjaHaHe59:49+21:4812:43
22.Rouhiainen SiniOYS/Vapari60:02+22:0112:46
23.Himanen Satu61:33+23:3213:05
24.Parkkila SatuPudU62:10+24:0913:13
25.Lamberg Anja-LeenaSalRe64:33+26:3213:44
26.Mäkinen Miia65:40+27:3913:58
27.Ikonen IdaPelPo65:54+27:5314:01
28.Impiö TiiaVePo66:53+28:5214:13
29.Jurvakainen EllaKiimU67:00+28:5914:15
30.Kyllönen Sanna67:30+29:2914:21
31.Päkkilä Inka70:19+32:1814:57
32.Uusitalo AnnikaYlikNM70:20+32:1914:57
33.Niemistö Johanna71:13+33:1215:09
34.Jurvakainen HeliKiimU72:01+34:0015:19
35.Hooli HeidiOYS/Vapari72:05+34:0415:20
36.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari72:10+34:0915:21
37.Kela MirjaOulRe73:41+35:4015:40
38.Kinnula IrmaOYS/Vapari73:47+35:4615:41
39.Kukkonen ErikaOuTa74:38+36:3715:52
40.Ainassaari KaisuOsVa74:51+36:5015:55
41.Myllynen KatiOYS/Vapari81:52+43:5117:25
42.Törmänen PaulaTuTu82:02+44:0117:27
43.Ylilehto Riitta94:37+56:3620:07
Leipälä Johanna0:00 0:00
B-rata, miehet 4.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Qvist LasseKoskRi32:25 6:53
2.Heikka MarkkuONMKY33:19+0:547:05
3.Sillanpää JoonasPyPo38:43+6:188:14
4.Lohela JarmoOYS/Vapari39:26+7:018:23
5.Lämsä JanneVETY40:13+7:488:33
6.Heinonen Joni40:24+7:598:35
7.Toropainen PauliONMKY40:32+8:078:37
8.Liinamaa OlliPohjant40:46+8:218:40
9.Holmi Lauri41:52+9:278:54
10.Mäkinen JuhaniSalRe42:01+9:368:56
11.Vainio TimoPohjant42:05+9:408:57
12.Päivärinta Juhani42:10+9:458:58
13.Siira Marko42:11+9:468:58
14.Kotaniemi PasiPohjant42:25+10:009:01
15.Soppela Pete42:38+10:139:04
16.Lukkarinen OlaviPohjant43:02+10:379:09
17.Ollanketo ToniOulun Ins.43:46+11:219:18
18.Paularanta KimmoOLK44:05+11:409:22
19.Kurtti Kyösti44:43+12:189:30
20.Tolonen Juhani44:45+12:209:31
21.Kukkonen IiroOuTa45:35+13:109:41
22.Vainio Aimo46:12+13:479:49
23.Pätsi Markus46:35+14:109:54
24.Kuivalainen MarkkuIisu47:12+14:4710:02
25.Sauvola Tarmo47:28+15:0310:05
26.Vainikainen Niilo47:30+15:0510:06
27.Pietilä Jukka-Pekka47:42+15:1710:08
28.Heinikoski KaleviKoskRi47:47+15:2210:10
29.Aalto Juha47:54+15:2910:11
30.Kähkölä JuhaPohjant47:55+15:3010:11
31.Kokkonen TimoOLK48:01+15:3610:12
32.Timonen Aapo48:13+15:4810:15
33.Leinonen Marko48:29+16:0410:18
34.Hakuli Tuomas49:03+16:3810:26
35.Kurttila Pentti49:50+17:2510:36
36.Kauppila MatiasOYUS50:06+17:4110:39
37.Takkinen EskoKiimU50:53+18:2810:49
38.Savilaakso Sami51:08+18:4310:52
39.Anttila Marko52:24+19:5911:08
40.Heinämaa Risto52:26+20:0111:09
41.Rahikkala Esa54:00+21:3511:29
42.Huhtanen RaimoKiimU54:59+22:3411:41
43.Eronen Ville55:04+22:3911:42
44.Saariniemi Pekka55:29+23:0411:48
45.Perttu Lasse56:32+24:0712:01
46.Karhumaa Jouni57:48+25:2312:17
47.Karjalainen Jari58:01+25:3612:20
48.Puurunen ReijoOuTa59:28+27:0312:39
49.Sirviö Petri60:20+27:5512:50
50.Putkonen Heikki62:37+30:1213:19
51.Jokela Roope62:55+30:3013:23
52.Koivisto Juhani63:07+30:4213:25
53.Pöyry MattiKiimU65:55+33:3014:01
54.Päkkilä Pertti76:32+44:0716:17
55.Rahja OsmoONMKY84:37+52:1218:00
Haapaniemi NiiloHaHe45:01 9:34
Savolainen Hannu0:00 0:00
Tauriainen Janne60:44 12:55
Roininen Kauko0:00 0:00
C-rata, naiset 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sirviö VenlaPohjant34:29 10:08
2.Liinamaa JohannaPohjant36:22+1:5310:41
3.Heino Sanna37:16+2:4710:57
4.Liinamaa EllaPohjant40:55+6:2612:02
5.Hakala HannaHaHe42:32+8:0312:30
6.Merilä KirstiOYUS48:10+13:4114:10
7.Leinonen Leena48:31+14:0214:16
8.Kivelä ElinaPohjant49:01+14:3214:25
9.Niva SaraLaive49:38+15:0914:35
10.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari50:34+16:0514:52
11.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant50:47+16:1814:56
12.Herronen TarjaOYS/Vapari51:50+17:2115:14
13.Rahikkala Pirjo52:12+17:4315:21
14.Aatsinki MirjaVePo52:47+18:1815:31
15.Mäkelin MinnaOYS/Vapari52:58+18:2915:34
16.Siirilä Katariina53:33+19:0415:45
17.With Tiina54:22+19:5315:59
18.Väisänen MinnaOYS/Vapari56:37+22:0816:39
19.Still Onna59:50+25:2117:35
20.Korkeakoski ArjaOsVa60:11+25:4217:42
21.Pirttilahti HelviHaHe60:39+26:1017:50
22.Sergejeff KatiIisu61:43+27:1418:09
23.Erkkilä PäiviOYS/Vapari63:20+28:5118:37
24.Still MariaOYS/Vapari63:24+28:5518:38
25.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari63:27+28:5818:39
26.Koski Teija69:04+34:3520:18
27.Komulainen Eeva69:08+34:3920:20
28.Holster-Hemmi MerviPohjant69:22+34:5320:24
29.Sorvari PirkkoOSVA71:26+36:5721:00
Arkkola TuulaOYS/Vapari0:00 0:00
C-rata, miehet 3.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heino PetteriKoS26:48 7:52
2.Hanhela MaunoHaHe31:23+4:359:13
3.Heinikoski KaleviKoskRi32:39+5:519:36
4.Heinikoski KaukoKoskRi32:41+5:539:36
5.Piiroinen Ilkka36:14+9:2610:39
6.Niinimäki TuukkaPohjant36:28+9:4010:43
7.Suomio PekkaPohjant37:01+10:1310:53
8.Puurunen JormaONMKY38:20+11:3211:16
9.Hamina Juha-Pekka39:32+12:4411:37
10.Runtti YrjöKiimU40:37+13:4911:56
11.Kukkonen EliasOuTa41:00+14:1212:03
12.Niva PasiLaive42:04+15:1612:22
13.Perätalo Sami42:18+15:3012:26
14.Jäntti MattiPohjant42:38+15:5012:32
15.Kaimio Auvo42:45+15:5712:34
16.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari44:02+17:1412:57
17.Mattila SeppoKoskRi44:23+17:3513:03
18.Juutinen HannuPohjant44:23+17:3513:03
19.Rahkola Eino45:41+18:5313:26
20.With Mikko45:55+19:0713:30
21.Naamanka Antti46:51+20:0313:46
22.Merilä SeppoOYUS48:44+21:5614:20
23.Holm Lars-GunnarBotnia49:51+23:0314:39
24.Karppinen JariOuTa50:21+23:3314:48
25.Lohela VäinöPohjant50:37+23:4914:53
26.Herronen Jouni52:01+25:1315:17
27.Hanhela PaavoKiimU53:01+26:1315:35
28.Närhi Tuomas53:41+26:5315:47
29.Kivinen Juhani55:08+28:2016:12
30.Mäntyniemi JuhaniResUrh56:22+29:3416:34
31.Mikkonen ToivoONMKY56:25+29:3716:35
32.Pöyry RoopePohjant58:49+32:0117:17
33.Korkala VeikkoRTG58:52+32:0417:18
34.Haataja Jussi67:50+41:0219:57
35.Viittala Eero68:37+41:4920:10
36.Otsukka Jani68:43+41:5520:12
37.Reponen Kari68:49+42:0120:14
38.Havas MarttiOYUS71:47+44:5921:06
39.Rintala Juha92:00+65:1227:03
Westerholm TuomasVePo34:02 10:00
Pietilä Ossi71:15 20:57
Alalahti JaakkoONMKY0:00 0:00
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niva HeiniLaive23:31 13:50
2.Kokko Sonja24:31+1:0014:25
3.Kristina 31:37+8:0618:35
4.Korpela Salla32:54+9:2319:21
5.Lehtonen Olivia32:56+9:2519:22
6.Junttala LottaLaiVe35:17+11:4620:45
7.Askeli Eija37:24+13:5322:00
8.Vaakanainen SonjaPohjant39:32+16:0123:15
9.Sarkkinen Kaisu54:07+30:3631:50
Loukusa IinaIisu29:05 17:06
Päkkilä SuviHaHe45:54 27:00
Loukusa AnniIisu29:11 17:10
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SamuliOsVa15:15 8:58
2.Heikka BenjaminPohjant19:55+4:4011:42
3.Kokko Sami25:54+10:3915:14
4.Vartiainen SuloKiimU26:16+11:0115:27
5.Pirinen RaimoVRU30:50+15:3518:08
6.Kauppila JohannesOyus44:46+29:3126:20
7.Niemelä EinoOul.Res.83:31+68:1649:07
TR-rata, tytöt 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Mutka AinoPohjant23:40 18:12
2.Manninen Jasmin38:21+14:4129:30
Nea RonkainenPohjant70:49 54:28
TR-rata, pojat 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa15:03 11:34
2.Takalo EmilOsVa25:03+10:0019:16
3.Mattila ArttuPohjant39:40+24:3730:30
RR-rata, tytöt 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko SiniPyrintö13:43 9:08
2.Timonen Alisa15:05+1:2210:03
3.Räisänen EssiKiimU16:36+2:5311:04
4.Takalo Inka23:00+9:1715:20
5.Päkkilä Veera29:46+16:0319:50
6.Pentikäinen Raita42:01+28:1828:00
7.Päkkilä Venla42:05+28:2228:03
RR-rata, pojat 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ukkola SakariOsVa9:15 6:10
2.Kinnunen EerikPohjant13:50+4:359:13
3.Kinnunen Antti18:13+8:5812:08
4.Niinimäki NiiloSK Pohj18:26+9:1112:17
5.Niinimäki OlliSK Pohjant18:49+9:3412:32
6.Räisänen MarkusKiimU18:52+9:3712:34
7.Räisänen MiikkaKiimU19:01+9:4612:40
8.Ponto LeeviPeRa19:27+10:1212:58
9.Niskakangas Joonas19:37+10:2213:04
10.Marjala VerneriPohjant20:09+10:5413:26
11.Jurvakainen ElmeriKiimU25:32+16:1717:01
12.Ukkola SanteriOsVa25:50+16:3517:13
Päkkilä Matti0:00 0:00
Veikka Heino0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Jurvakainen OlliKiimU56:11 -
Tuovinen Elsa14:57 -
Juntunen Veera18:02 -
Karjalainen Heikki78:47 -
Apilo Olli24:21 -
Jaako MikkoPohjant52:11 -
Jurvakainen AkseliKiimU47:28 -
Himanen Teemu77:28 -
Fredriksson CaritaPohjant48:33 -
Keränen Vesa90:50 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. KiimU, 2013-05-27 20:50:17

    Ratatiedot ja muuta infoa:

    E-rata 7,5 km 29 rastia
    A-rata 6,1 km 20 rastia
    B-rata 4,4 km 13 rastia
    C-rata 3,4 km 10 rastia
    D-rata 1,7 km 7 rastia
    TR-rata 1,3 km 5 rastia
    RR-rata 1,5 km 5 rastia

    E-radalla perhoslenkit. Lyhyet radat on vedetty kangasmaastoon. Pidemmät radat käyvät vanhalla soramonttu alueella ja löytyy sieltä suon ylityskin.

    Talviturkit voi käydä jättämässä Jäälin Rivieeralla, joka löytyy kartan keskeltä.

    Ja koska torstaille tuntuu sattuvan monen koulun ja päiväkodin kevätjuhlat, tarjoamme mahdollisuuden ratojen kiertämiseen SUNNUNTAINA 2.6 klo 14-16.

    Eli ylimääräiset Oulurastit 2.6.2013. Sama maasto ja samat radat kuin 30.5.

    KiimUn rastiella käyvät tavallisimmat liikunta- ja kulttuurisetelit.

    Tervetuloa Jääliin suunnistamaan.
  2. Sunnuntai suunnistaja, 2013-05-29 22:40:04

    Onpas taas kerrassaan ajattelevaista !
    Kiitos ja kumarrus. Sunnuntaina on aikaa tuoda lapsetkin tutustumaan lajin saloihin.
  3. Eksyjä, 2013-05-30 22:54:59

    Kiitos molemmille Kiiminkiläisseuroille hienoista iltarasteista.

    VePo vei tiistaina uskon suunnistustaitoihin ja KiimU palautti ne tänään.
  4. Utelias, 2013-05-31 09:58:53

    Kiitos hyvistä rasteista!

    Oliko B-radan pituus 4.4km vai karttaan painettu 4.7 km?
  5. Kiimu 30.5., 2013-06-01 11:48:47

    B-radan pituus on kartassa ilmoitettu 4,7 km

    t ratamestari
  6. Pauli Toropainen, 2013-06-02 19:02:30

    Kummatkin kiimingin iltarastit olivat hyvät.Kiitos siitä
  7. Olli P., 2013-06-04 22:30:46

    Nyt on tulokset korjailtu ja muutama omaratalainen sai hyväksytyn tuloksen.