< Takaisin kalenteriin

Kivenlehto 3.7.2013

Kiimingin Urheilijat

Tukireitti, raskas & vaativa (sikamainen) E-rata

Opastus
Kuusamontieltä (vt20) 11 km Oulusta. Käänny oikealle Laivakankaantielle, josta opastus perille - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
244
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

E-rata, naiset 8.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Gabor Tari112:32 13:53
2.Hokkanen AnniOYS/Vapari129:49+17:1716:01
E-rata, miehet 8.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Helander IisakPohjant64:18 7:56
2.Marjala VeijoPohjant67:25+3:078:19
3.Nissinen NikoPohjant71:50+7:328:52
4.Leinonen MikkoVePo78:40+14:229:42
5.Partanen Pekka80:14+15:569:54
6.Rinta ToniKosRi80:54+16:369:59
7.Järvenpää RaimoIisu82:56+18:3810:14
8.Taskila Hannu82:59+18:4110:14
9.Taskila Markku83:14+18:5610:16
10.Pörsti Yrjö83:57+19:3910:21
11.Remsu MikkoSK Uranus86:42+22:2410:42
12.Laitala Olli87:26+23:0810:47
13.Hepokangas EdvinLaiVe90:44+26:2611:12
14.Ahonen ArtoInarYr92:38+28:2011:26
15.Oksa LauriKS94:52+30:3411:42
Nikkari OlliOsVa103:33 12:47
A-rata, naiset 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kalliokoski Hanna-MariHalTo63:09 9:25
2.Niinimäki RiittaPohjant66:48+3:399:58
3.Goman AnnukkaVePo73:41+10:3210:59
4.Torvela Tiina78:17+15:0811:41
5.Simola LottaOYS/Vapari97:15+34:0614:30
A-rata, miehet 6.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola IlpoOuTa48:18 7:12
2.Suorsa PekkaPelPo53:39+5:218:00
3.Pihlajaniemi JanneSK Uranus54:04+5:468:04
4.Teerikangas Matti55:10+6:528:14
5.Rankinen JuhoSiSe56:24+8:068:25
6.Lehtonen DanielLänRa58:08+9:508:40
7.Kauppila SamppaOYUS58:36+10:188:44
8.Mäntylä Juha60:57+12:399:05
9.Jurvakainen MikaKiimU61:51+13:339:13
10.Liinamaa OlliPohjant62:25+14:079:18
11.Grekelä AnttiHaHe63:41+15:239:30
12.Tuohimaa EskoONMKY65:03+16:459:42
13.Junttola Jaakko65:10+16:529:43
14.Ruotsalainen KeijoOYUS68:14+19:5610:11
15.Virta VilleOysVapari68:27+20:0910:12
16.Vainikainen Seppo68:58+20:4010:17
17.Fredriksson KajPohjant69:28+21:1010:22
18.Sääksjärvi Sami69:28+21:1010:22
19.Maliniemi Ville70:29+22:1110:31
20.Väisänen MikkoAnttU70:43+22:2510:33
21.Mänty Mika70:53+22:3510:34
22.Holma ErkkiOulRe73:37+25:1910:59
23.Kivinen Janne76:40+28:2211:26
24.Härkönen Jussi78:14+29:5611:40
25.Uusivirta HeikkiNivU80:52+32:3412:04
26.Junttola AnttiLaive87:43+39:2513:05
27.Mäkäräinen Janne88:21+40:0313:11
Kosonen Timo60:51 9:04
Sillanpää TommiPohjant/OI60:30 9:01
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant48:58 9:25
2.Uuskoski Laura58:11+9:1311:11
3.Kokkonen Hanna59:07+10:0911:22
4.Lohela PäiviOYS/Vapari62:35+13:3712:02
5.Kosola ElliPohjant62:53+13:5512:05
6.Holma KaisuOulRe64:16+15:1812:21
7.Sillanpää ElinaPohjant64:59+16:0112:29
8.Kosola MarjaPohjant67:03+18:0512:53
9.Rouhiainen SiniOYS/Vapari67:07+18:0912:54
10.Luiro TaruOulRe68:12+19:1413:06
11.Kela MerjaOulRe71:35+22:3713:45
12.Sankelo LottaPohjant73:23+24:2514:06
13.Heikkinen SallaOsVa74:14+25:1614:16
14.Myllymaa PirkkoOulRe74:24+25:2614:18
15.Kinnula IrmaOYS/Vapari76:07+27:0914:38
16.Pelkonen MaijaOSVA77:02+28:0414:48
17.Magga Johanna81:51+32:5315:44
18.Mäkinen Miia82:14+33:1615:48
19.Annele Pöykkölä83:35+34:3716:04
20.Kaukua AnuHaHe83:56+34:5816:08
21.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant103:50+54:5219:58
22.Höyhtyä Marja113:01+64:0321:44
23.Peltola Elina114:02+65:0421:55
24.Varis Kaisa152:54+103:5629:24
Jurvakainen HeliKiimU94:48 18:13
Jurvakainen EllaKiimU94:52 18:14
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa41:31 7:59
2.Parkkinen JussiPohjant43:05+1:348:17
3.Rantapelkonen TuomoONMKY43:43+2:128:24
4.Viippola AapoOuTa46:07+4:368:52
5.Vanhanen ReimaPohjant46:15+4:448:53
6.Soppela Pete46:17+4:468:54
7.Ojala Kai46:54+5:239:01
8.Parkkinen PekkaPohjant48:47+7:169:22
9.Kariniemi Markku51:15+9:449:51
10.Päivärinta Juhani51:22+9:519:52
11.Kauppila TaneliVePo51:57+10:269:59
12.Jussila Jani52:01+10:3010:00
13.Kukkonen IiroOuTa52:02+10:3110:00
14.Ollanketo ToniOulun Ins.52:11+10:4010:02
15.Yrjänheikki Markku52:37+11:0610:07
16.Paavola Ari53:37+12:0610:18
17.Vilhunen Ossi53:55+12:2410:22
18.Mutka Kai54:40+13:0910:30
19.Huhtanen RaimoKiimU56:04+14:3310:46
20.Pyky AriKiimU56:10+14:3910:48
21.Heinonen Joni56:32+15:0110:52
22.Paularanta KimmoOLK58:00+16:2911:09
23.Kokkonen TimoOLK59:16+17:4511:23
24.Saloranta Seppo59:18+17:4711:24
25.Eronen Ville61:20+19:4911:47
26.Salmi Mikko62:04+20:3311:56
27.Andestn Marko62:45+21:1412:04
28.Okkonen JaakkoKempele62:46+21:1512:04
29.Heinonen Joni63:18+21:4712:10
30.Koivisto Juhani63:30+21:5912:12
31.Kukkohovi ReinoOsVa64:28+22:5712:23
32.Välitalo JaniOsVa64:45+23:1412:27
33.Hanhela MaunoHaHe64:56+23:2512:29
34.Saari Jukka65:27+23:5612:35
35.Karnaranta SauliKiVi69:39+28:0813:23
36.Kurttila Pentti70:11+28:4013:29
37.Heikkinen Markku72:57+31:2614:01
38.Kinnula AhtiKEV75:57+34:2614:36
39.Haltamo Janne76:17+34:4614:40
40.Kinnunen Kauko78:07+36:3615:01
41.Väänänen AriOI79:30+37:5915:17
42.Perttu Lasse79:53+38:2215:21
43.Pöykkölä Jouko83:32+42:0116:03
44.Paavola JanneHaHe84:46+43:1516:18
45.Lehtinen Niko85:56+44:2516:31
46.Sarpola Simo91:27+49:5617:35
Kaukua JaakkoHaHe54:32 10:29
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen AnnaYlikNM28:44 9:34
2.Aatsinki TanjaHaHe33:08+4:2411:02
3.Aalto Pirjo33:55+5:1111:18
4.Lalli TarjaPeRa34:43+5:5911:34
5.Liinamaa EllaPohjant35:56+7:1211:58
6.Keskinarkaus TuulaPeRa36:09+7:2512:03
7.Sirviö VenlaPohjant36:13+7:2912:04
8.Kauppila VeeraVePo38:27+9:4312:49
9.Pohjola Eeva-Maria44:26+15:4214:48
10.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari50:10+21:2616:43
11.Kariniemi HeikkiPeRa52:34+23:5017:31
12.Mattila Orvokki52:47+24:0317:35
13.Mattila Ulla53:17+24:3317:45
14.Hanhela RailiKiimU53:45+25:0117:55
15.Aatsinki MirjaVePo54:40+25:5618:13
16.Autio Kaija56:44+28:0018:54
17.Hiltunen Marja-LiisaONMKY58:15+29:3119:25
18.Sorvari PirkkoOSVA59:19+30:3519:46
19.Ritola Minna59:29+30:4519:49
20.Mäkelin MinnaOYS/Vapari59:40+30:5619:53
21.Heinonen Hanna-KaisaKangSK60:01+31:1720:00
22.Sankelo EmmaSK-Pohjant62:20+33:3620:46
23.Säävälä KatriVePo78:10+49:2626:03
24.Kortetjärvi SaijaVePo78:18+49:3426:06
25.Huber Nora85:31+56:4728:30
26.Pääkkö Susanna86:45+58:0128:55
27.Kakko Sirpa97:00+68:1632:20
Hartikka Emilia123:56 41:18
Kinnunen Tuulia58:18 19:26
Kemppainen Aino-Kaisa58:41 19:33
Röntynen Jessika123:57 41:19
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vanhanen KonstaPohjant18:54 6:18
2.Kotila HarriYlikNM26:44+7:508:54
3.Puurunen JormaONMKY30:52+11:5810:17
4.Niinimäki TuukkaPohjant34:25+15:3111:28
5.Rahkola EeroOulRe35:24+16:3011:48
6.Vainikainen Tomi36:00+17:0612:00
7.Rönkkö Antti-PekkaKiimU39:54+21:0013:18
8.Lohela VäinöPohjant40:33+21:3913:31
9.Rahkola Eino41:15+22:2113:45
10.Luukinen Tapio43:49+24:5514:36
11.Heikkinen Antti45:11+26:1715:03
12.Kariniemi Kalle45:31+26:3715:10
13.Hanhela PaavoKiimU46:46+27:5215:35
14.Kivinen Juhani47:58+29:0415:59
15.Ijäs Oskari49:34+30:4016:31
16.Luukinen Tuomo53:04+34:1017:41
17.Jurvakainen OlliKiimU53:04+34:1017:41
18.Kukkonen EliasOuTa53:42+34:4817:54
19.Järvitalo RaimoHaHe55:07+36:1318:22
20.Atsinki Aarre56:02+37:0818:40
21.Hanhela Jani56:25+37:3118:48
22.Hiltunen JuhoONMKY57:36+38:4219:12
23.Mäntyniemi JuhaniResUrh62:50+43:5620:56
24.Keränen EeroKoskRi64:02+45:0821:20
25.Pietilä Mauri69:13+50:1923:04
26.Korkala VeikkoRTG79:10+60:1626:23
Hartikka Jarmo81:33 27:11
Järvitalo EetuHaukip53:11 17:43
D-rata, naiset 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liinamaa VenlaPohjant19:10 11:16
2.Goman AnnaVePo19:31+0:2111:28
3.Junttola Lotta19:59+0:4911:45
4.Karnaranta /Matturi39:03+19:5322:58
5.Kaikkonen Lind41:14+22:0424:15
6.Hosio TiinaOYS/Vapari53:32+34:2231:29
7.Hast KatriOYS/Vapari54:01+34:5131:46
8.Vilhunen Lotta55:16+36:0632:30
9.Höglund VilmaHaHe67:16+48:0639:34
D-rata, miehet 1.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vartiainen SuloKiimU30:37 18:00
2.Lind MattiKiimU41:05+10:2824:10
3.Niemelä EinoOul.Res.41:12+10:3524:14
4.Turkka JussiOul.Res.42:15+11:3824:51
Vainikainen Jimi2:31 1:28
TR-rata, tytöt 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päkkilä Suvi20:36 15:50
2.Holma EssiOulRe30:00+9:2423:04
3.Vanhatalo MarianneVePo42:04+21:2832:21
TR-rata, pojat 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola Eetu15:46 12:07
2.Heikka BenjaminPohjant17:34+1:4813:30
3.Holma SanteriOulRe30:11+14:2523:13
RR-rata, tytöt 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola VenlaOuTa12:06 8:04
2.Goman MaijaVePo13:38+1:329:05
3.Anttila MineaPohjant17:31+5:2511:40
4.Marjala Saaga22:39+10:3315:06
5.Väkkilä Venla24:35+12:2916:23
6.Rajakangas Anna31:56+19:5021:17
7.Järvi Mirkka32:50+20:4421:53
RR-rata, pojat 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala ViljamiPohjant11:02 7:21
2.Lohela JoonaYlikNM11:10+0:087:26
3.Marjala VerneriPohjant14:34+3:329:42
4.Kemppainen OtsoYlikNm25:17+14:1516:51
5.Rajakangas AleksiKiimu31:44+20:4221:09
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Pöyry RoopePohjant94:46 -
Pennanen Antero2:01 -
Koivisto Jere18:07 -
Takalo SusannaOsVa75:00 -
Jäntti MattiPohjant46:38 -
Haajanen JuhaPohjant41:01 -
Takkinen EskoKiimU49:19 -
Junttola UllaLaive30:09 -
Lukkarinen OlaviPohjant55:17 -
Orava Jori72:25 -
Jurvakainen AkseliKiimU67:48 -
Juntunen LauraMSParma62:05 -
Pirttijärvi Tanja33:45 -
Honkaniemi Samuli22:37 -
Salmi Anna67:56 -
Liinamaa JohannaPohjant26:24 -
Mäkelä JussiPIF17:22 -
Kiuttu Merja35:44 -
Kaukua SanniHaHe14:46 -
Pelkonen AlpoOSVA124:27 -
Holappa SiniYlikNM16:37 -
Pyky KalleKiimU46:52 -
Kemppainen JannaYlikNM18:57 -
Mutka Hanna14:19 -
Liinamaa HelmiPohjant20:36 -
Alaperä ArttuPohjant52:34 -
Kuopus AkiPudU33:20 -
Salminen Kari99:30 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Jii, 2013-06-06 15:08:24

    viritelkääpä tähän keskiviikon ja torstain kisoihin myös pyöräradat, kisakeskukset näytti olevan sellaisella paikalla, että onnistuu.
  2. Mika, 2013-07-01 10:53:45

    Ja Tour de Kiiminki jatkuu, Laivakankaalla juostaan seuraavanlaisilla radoilla:

    E-rata 8.1 km 14 rastia
    A-rata 6.7 km 13 rastia
    B-rata 5.2 km 9 rastia
    C-rata 3.0 km 8 rastia
    D-rata 1.7 km 7 rastia
    TR-rata 1.3 km 6 rastia
    RR-rata 1.5 km 5 rastia

    Kaikilla radoilla on sama lähtö ja maali. TR-ja RR-radoilla kartan mittakaava on 1:5000, muilla radoilla 1:10000.

    Ja täälläkin käy kaikki liikuntasetelit maksuvälineenä.
  3. Jarmo Pääkkönen, 2013-07-02 23:09:29

    Hyvät suunnistusystävät,

    Nyt on tarjolla ainutlaatuinen tilaisuus osallistua Oulurastien yhteydessä suunnistajien liikuntatutkimukseen, joka toteutetaan Jäälissä Oulurastien yhteydessä.

    Lisätietoa ja ilmoittautumiset voi tehdä linkin takaa:
    http://www.kiimu.fi/fi/La...s/Suunnistustutkimus.html

    t. Jarmo Pääkkönen