< Takaisin kalenteriin

Akio 30.7.2013

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
Opastus Hailuodontieltä Varjakan tienhaarasta - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
297
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi AuroraPohjant68:18 11:11
2.Silventoinen UllaPohjant68:20+0:0211:12
3.Kauppinen SiljaPohjant73:57+5:3912:07
4.Holster-Hemmi MerviPohjant80:11+11:5313:08
5.Palmi SaraKoskRi83:50+15:3213:44
6.Väänänen MerviOYS/Vapari86:16+17:5814:08
7.Näsi JuliaanaPohjant88:53+20:3514:34
8.Isolahti Anna-KaisaPohjant91:48+23:3015:02
9.Karppinen Kukka-MaariaLaiVe93:49+25:3115:22
10.Junttola UllaLaive97:11+28:5315:55
11.Holma KaisuOulRe98:10+29:5216:05
12.Aikio OutiOYS/Vapari98:15+29:5716:06
13.Luiro TaruOulRe98:48+30:3016:11
14.Lohela PäiviOYS/Vapari103:02+34:4416:53
15.Magga Johanna105:39+37:2117:19
Käkelä MaijaPuolRy82:15 13:29
A-rata, miehet 6.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Salminen TeemuLänRa56:13 9:12
2.Suorsa PekkaPelPo58:21+2:089:33
3.Norrkniivilä JaakkoOsVa60:05+3:529:50
4.Grekelä HeikkiPohjant61:47+5:3410:07
5.Räisänen KariKiimU61:56+5:4310:09
6.Nissinen NikoPohjant62:35+6:2210:15
7.Anttila Jussi-PekkaPohjant63:20+7:0710:22
8.Linna MattiOuHu63:57+7:4410:29
9.Räisänen HarriKiimU65:27+9:1410:43
10.Hyyppä JarmoOulun Ins.68:14+12:0111:11
11.Marjala VeijoPohjant69:03+12:5011:19
12.Seppänen MikaVaKa69:35+13:2211:24
13.Lempinen HannuFujitsu69:48+13:3511:26
14.Holma ErkkiOulRe72:15+16:0211:50
15.Taskila Hannu73:17+17:0412:00
16.Tervo Henri74:16+18:0312:10
17.Karppinen AleksiPohjant74:34+18:2112:13
18.Palosaari MikkoKiimU74:43+18:3012:14
19.Teerikangas Matti75:01+18:4812:17
20.Väänänen Vesa-VillePohjant76:49+20:3612:35
21.Pirttiaho Lauri78:08+21:5512:48
22.Tauriainen Janne78:20+22:0712:50
23.Iivanainen Mikko78:42+22:2912:54
24.Bolt StuartGBR83:42+27:2913:43
25.Kela MarkoOulRe83:48+27:3513:44
26.Fredriksson KajPohjant84:07+27:5413:47
27.Mikkonen AlpoOYS/Vapari84:56+28:4313:55
28.Kaukua JaakkoHaHe85:56+29:4314:05
29.Kangas OssiSalRe86:08+29:5514:07
30.Laurila MikaKoskRi86:16+30:0314:08
31.Tonttila PanuOYS/Vapari88:20+32:0714:28
32.Karjalainen ArtoTeam 1Life90:28+34:1514:49
33.Karppinen JoukoLaive90:45+34:3214:52
34.Mutka KaiPohjant91:38+35:2515:01
35.Junttola AnttiLaive91:52+35:3915:03
36.Partanen Pekka92:13+36:0015:07
37.Alitalo SamiOsVa93:20+37:0715:18
38.Ronkainen Ari94:25+38:1215:28
39.Eronen Ville94:40+38:2715:31
40.Niinimaa Juha-pekka98:49+42:3616:11
41.Vainikainen Seppo98:54+42:4116:12
42.Luodonpää RistoAlatPi100:34+44:2116:29
43.Heinikoski KaukoKoskRi103:48+47:3517:00
44.Mäkäräinen Janne104:56+48:4317:12
45.Sakko JanneSäpi112:53+56:4018:30
46.Gabor Tari113:57+57:4418:40
Ruotsalainen KeijoOYUS69:32 11:23
Nuojua 0:00 0:00
Mäkelä Jussi82:09 13:28
Väisänen Ilkka111:11 18:13
Heinämaa Risto0:00 0:00
B-rata, naiset 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pitkänen SannaKEV66:38 13:35
2.Kosola ElliPohjant73:26+6:4814:59
3.Kosola EveliinaPohjant73:27+6:4914:59
4.Sneck SirpaPohjant74:12+7:3415:08
5.Kela MerjaOulRe79:16+12:3816:10
6.Jokikokko TarjaOuTa81:33+14:5516:38
7.Savola UllaNivU83:46+17:0817:05
8.Myllymaa PirkkoOulRe87:27+20:4917:50
9.Rouhiainen SiniOYS/Vapari90:33+23:5518:28
10.Nivala Maija91:45+25:0718:43
11.Barsk AnneOH94:10+27:3219:13
12.Linna EijaOuHu95:18+28:4019:26
13.Partanen Mervi103:01+36:2321:01
14.Vuorela Riikka104:25+37:4721:18
15.Ruuska RauniOsVa108:56+42:1822:13
16.Holma LiisaOYS/Vapari110:23+43:4522:31
17.Kantomaa Tiina134:23+67:4527:25
18.Takala Sari134:30+67:5227:26
Ylilauri Vilma92:17 18:50
Kela MirjaOulRe78:49 16:05
Passoja Ulla0:00 0:00
B-rata, miehet 4.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Neuvonen JussiOuTa47:20 9:39
2.Markkanen PasiLapVe52:30+5:1010:42
3.Päivärinta Juhani56:19+8:5911:29
4.Heinonen Joni57:24+10:0411:42
5.Helttunen JanneKiimU57:45+10:2511:47
6.Toropainen PauliONMKY58:13+10:5311:52
7.Räisänen Jukka58:23+11:0311:54
8.Sääksjärvi SamiKoskRi59:47+12:2712:12
9.Ervasti OnniPeRa62:27+15:0712:44
10.Rauhala Antti62:27+15:0712:44
11.Haajanen JuhaPohjant65:17+17:5713:19
12.Siirilä Jukka66:38+19:1813:35
13.Vainikainen Jyrki67:47+20:2713:49
14.Rankinen JuhoSiSe69:56+22:3614:16
15.Salmi Mikko71:22+24:0214:33
16.Puurunen ReijoOuTa75:55+28:3515:29
17.Hassinen JuhaPohjant76:10+28:5015:32
18.Holmi Lauri76:26+29:0615:35
19.Pelkonen HannuOsVa77:43+30:2315:51
20.Nissinen JussiFCFC83:20+36:0017:00
21.Matturi Valtteri83:40+36:2017:04
22.Mäkinen JuhaniSalRe84:27+37:0717:14
23.Niinimäki TuukkaPohjant84:51+37:3117:18
24.Näsi JuhoPohjant84:54+37:3417:19
25.Paularanta KimmoOLK85:39+38:1917:28
26.Järvenpää Rauno90:21+43:0118:26
27.Pyky AriKiimU91:34+44:1418:41
28.Ollanketo ToniOulun Ins.91:39+44:1918:42
29.Nevanperä Jukka91:42+44:2218:42
30.Mattila SeppoKoskRi91:45+44:2518:43
31.Kurula JuhaniPohjant93:45+46:2519:07
32.Piispanen ReimaSalRe95:02+47:4219:23
33.Pietilä HeikkiSalRe95:22+48:0219:27
34.Koivu Vesa98:42+51:2220:08
35.Karhu Jani101:48+54:2820:46
36.Hassi Teemu104:21+57:0121:17
37.Hilkuri Pentti115:50+68:3023:38
38.Rahja OsmoONMKY136:28+89:0827:51
Jäntti MattiPohjant60:13 12:17
Lukkarinen OlaviPohjant61:52 12:37
Tikkanen JukkaPohjant0:00 0:00
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Keskinarkaus TuulaPeRa51:48 14:48
2.Huisko AnneMS Parma51:59+0:1114:51
3.Pesonen Merja55:46+3:5815:56
4.Pesonen OrvokkiHaHe56:57+5:0916:16
5.Mattila Orvokki57:11+5:2316:20
6.Lassi Ulla57:22+5:3416:23
7.Kangas TaikaPohjant61:26+9:3817:33
8.Känsäkoski Mira61:39+9:5117:36
9.Aatsinki MirjaVePo63:16+11:2818:04
10.Ainassaari KaisuOsVa64:21+12:3318:23
11.Paakkonen MirjaOYS/Vapari70:20+18:3220:05
12.Malm PirkkoOYS/Vapari70:26+18:3820:07
13.Kinnula IrmaOYS/Vapari71:48+20:0020:30
14.Alitalo PäiviOsVa72:16+20:2820:38
15.Pirttijärvi Tanja75:05+23:1721:27
16.Mattila Ulla75:39+23:5121:36
17.Siirilä Katariina76:31+24:4321:51
18.Väliheikki JuliaLaiVe76:40+24:5221:54
19.Herronen TarjaOYS/Vapari78:43+26:5522:29
20.Koivikko Sanna79:12+27:2422:37
21.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari85:05+33:1724:18
22.Erkkilä PäiviOYS/Vapari85:08+33:2024:19
23.Heikkinen Laura86:05+34:1724:35
24.Alamikkelä Tanja88:24+36:3625:15
25.Kupari Virpi88:25+36:3725:15
26.Keinänen Anniina93:24+41:3626:41
27.Nygård Martta93:24+41:3626:41
28.Ryhänen Anna-Leena100:50+49:0228:48
29.Merilä KirstiOYUS101:01+49:1328:51
30.Laukka Miina106:44+54:5630:29
31.Huber Nora116:07+64:1933:10
Isolahti 0:00 0:00
Arima Reetta56:30 16:08
Koivula KirsiLNM75:59 21:42
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant74:53 21:23
Ervasti JaanaHaHe0:00 0:00
Nissinen Henna-RiikkaOulun Ins.51:45 14:47
Laukka äiti0:00 0:00
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Tienhaara JukkaHaHe36:53 10:32
2.Kotila HarriYlikNM40:42+3:4911:37
3.Juutinen HannuPohjant41:02+4:0911:43
4.Heikkuri TapaniAlatPi43:31+6:3812:26
5.Hohtola EsaYliopisto43:51+6:5812:31
6.Vähäoja Pekka45:23+8:3012:58
7.Heinikoski KaleviKoskRi47:27+10:3413:33
8.Puurunen JormaONMKY50:01+13:0814:17
9.Pentikäinen Heimo50:31+13:3814:26
10.Huisko EskoMS Parma51:50+14:5714:48
11.Rantakokko Timo52:24+15:3114:58
12.Merilä SeppoOYUS53:34+16:4115:18
13.Pohjamo SamuliPeRa54:35+17:4215:35
14.Nauska Seppo54:44+17:5115:38
15.Vainikainen Tomi55:22+18:2915:49
16.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari56:54+20:0116:15
17.Nurmi Tuomas57:09+20:1616:19
18.Peltokangas Elias58:05+21:1216:35
19.Peltokangas Mikko58:44+21:5116:46
20.Känsäkoski Markku61:46+24:5317:38
21.Suomio PekkaPohjant63:20+26:2718:05
22.Kaimio Auvo68:28+31:3519:33
23.Rahkola Eino71:06+34:1320:18
24.Alitalo JoonasOsVa71:54+35:0120:32
25.Käräjäoja Jukka72:31+35:3820:43
26.Närhi Tuomas76:25+39:3221:50
27.Herronen Jouni78:39+41:4622:28
28.Arima Aki81:50+44:5723:22
29.Vainio Aimo83:00+46:0723:42
30.Luukinen Tuomo83:43+46:5023:55
31.Jokela Roope84:38+47:4524:10
32.Pyky EskoKiimU90:20+53:2725:48
33.Salminen KariOYUS152:22+115:2943:32
Laukka Isä0:00 0:00
Veijovaara JormaSK-Pohjant59:36 17:01
Mikkonen ToivoONMKY64:05 18:18
Laukka jr0:00 0:00
D-rata, naiset 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rossi LauraPohjant31:45 15:07
2.Kokko Sonja36:39+4:5417:27
3.Alitalo HeidiOsVa37:37+5:5217:54
4.Tuomaala Anni48:29+16:4423:05
5.Ainassaari Anna48:33+16:4823:07
6.Mustonen Minna49:38+17:5323:38
7.Leskelä TarjaOsVa51:10+19:2524:21
8.Salmi Anna52:16+20:3124:53
Ijäs Maija0:00 0:00
Kilpeläinen Hilla61:49 29:26
Punkkinen Paula0:00 0:00
Kilpeläinen Ilona62:51 29:55
Jokela 0:00 0:00
D-rata, miehet 2.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pääkkö JuhaniPohjant24:46 11:47
2.Marjala ViljamiPohjant25:45+0:5912:15
3.Kokko Sami26:02+1:1612:23
4.Kariniemi HeikkiPeRa27:09+2:2312:55
5.Saikkonen ToivoOul.Res27:14+2:2812:58
6.Ylitalo Arttu34:33+9:4716:27
7.Ylitalo Otso34:34+9:4816:27
8.Vainikainen Jimi37:29+12:4317:50
9.Ylilauri Veikka37:46+13:0017:59
10.Tienhaara JoukoHaHe37:53+13:0718:02
11.Mäntyniemi JuhaniResUrh38:44+13:5818:26
12.Niemelä EinoOul.Res.38:54+14:0818:31
13.Turkka JussiOul.Res.40:40+15:5419:21
14.Vartiainen SuloKiimU43:23+18:3720:39
15.Pirttiaho Tatu49:37+24:5123:37
16.Pirttiaho Atte49:44+24:5823:40
17.Arkkola Heta&Aarni54:27+29:4125:55
18.Pajala Veini67:45+42:5932:15
Lassi Eetu35:49 17:03
Hillyard JamesUSA25:07 11:57
Kilpeläinen Markku61:29 29:16
Veeti 0:00 0:00
W-rata, naiset 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi KiaPohjant12:40 8:26
2.Mutka AinoPohjant17:43+5:0311:48
3.Pesonen Lotta19:53+7:1313:15
Ronkainen NeaKoskRi21:27 14:18
W-rata, miehet 1.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala ViljamiPohjant13:46 9:10
2.Huisko EsaMS Parma21:11+7:2514:07
3.Lassi Elias27:44+13:5818:29
4.Karjala Oskari31:18+17:3220:52
RR-rata, tytöt 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi KiaPohjant9:51 7:34
2.Anttila MineaPohjant11:18+1:278:41
3.Mutka AinoPohjant11:31+1:408:51
4.Kokko Sini12:18+2:279:27
5.Hemmi MaiPohjant14:45+4:5411:20
6.Anttila IlonaPohjant17:05+7:1413:08
7.Anttila MineaPohjant17:09+7:1813:11
8.Pesonen Venla18:28+8:3714:12
9.Isolahti AinoPohjant22:02+12:1116:56
10.Vainikainen Nelli24:46+14:5519:03
11.Ronkainen KiiraKoskRi29:58+20:0723:03
RR-rata, pojat 1.30 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala VerneriPohjant12:00 9:13
2.Huisko Antti12:13+0:139:23
3.Marjala ViljamiPohjant12:39+0:399:43
4.Alalauri Santeri16:00+4:0012:18
5.Alalauri Aaro16:01+4:0112:19
6.Lassi Samuli16:56+4:5613:01
7.Vainikainen Aku19:53+7:5315:17
8.Ronkainen JamiKoskRi20:14+8:1415:33
9.Tienhaara JouniHaHe27:14+15:1420:56
10.Alalauri Samu32:41+20:4125:08
Ronkainen MarkusKoskRi0:00 0:00
Ronkaisen Luffe0:00 0:00
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Koukkari MerviUtajU94:58 -
Seppä TomiHimU21:52 -
Inget Mikko91:48 -
Pelkonen MaijaOSVA97:22 -
Korkala VeikkoRTG109:01 -
Marjala VerneriPohjant16:35 -
Myllymaa KaukoOulRe55:53 -
Aalto Pirjo68:40 -
Laitinen Antti89:15 -
Jaatinen MiljaHaHe64:30 -
Saarikettu Kirsi82:50 -
Lohela VäinöPohjant105:31 -
Haltamo Janne131:24 -
Haajanen SatuPohjant61:37 -
Huhtakangas Harri63:33 -
Leinonen Lauri68:29 -
Kähkölä JuhaPohjant57:41 -
Pelkonen AlpoOSVA115:05 -
Suunnistaja Pirkko104:10 -
Ronkainen Terhi81:15 -
Saarikettu JarkkoOYS/Vapari82:58 -
Holappa Teemu75:33 -
Koponen HannuSäynSa61:58 -
Palosaari MariKiimU63:52 -
Passoja MattiPaksumahat69:48 -
Vuoti Mikko100:02 -
Peltokangas Tarmo109:39 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Antsun apulainen, 2013-07-25 23:05:53

    Kartta 1:5000, päivitetty 2013.
    Radat ja matkat:

    A-rata 6.1km 31 rastia (kartanvaihto)
    B-rata 4.9km 29 rastia (kartanvaihto)
    C-rata 3,5km 18 rastia
    D-rata 2.1km 9 rastia
    Wilma rata 1.5km 5 rastia
    RR 1.3km

    A-ja B-radoilla keskusrastilla karttalehden kääntö ja matka jatkuu...
  2. Veikeät rastit.., 2013-07-30 19:03:05

    "Anteron Rastit"aina yhtä arvaamattomat ja se mittakaava..mutta selevittiin..aikaa meni mutta hyvän lenkin saimme..KIITOKSIN..
  3. Sumo Suunnistaja, 2013-07-30 20:05:22

    Ainakin A-radalla oli rastipisteinä pari kuoppaa, jotka oli kaivettu lapiolla. Noin 30 senttiä halkaisijaltaan, eli pieniä. Miksi ne oli ylipäätään kaivettu? Loppuiko luonnon rastipisteet? Kuoppiahan oli mahdoton havaita muutenkuin ihan vierestä. Liput eivät olleet noissa kuopissa, vaan niiden reunalla.
  4. äLKuu, 2013-07-30 20:52:26

    Sumo: se on sitä "maastotyötä".
    Tulokset heitetty Ollille täältä maalipaikalta, toivottavasti kaikki pois metsästä! Julkaisen huomenna KoskRin uusilla sivuilla.
    http://www.freewebs.com/koskri
  5. harrastelija, 2013-07-30 21:17:39

    Aluksi näytti, että kyllähän tämä tästä - mutta olipa mukavan vaikeaa.
    Kiitos ratamestarille!
  6. Olli P., 2013-07-30 21:18:24

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailut taas vähän myöhemmin.
  7. Liikuttunut, 2013-07-31 10:46:54

    Kiitos Anterolle sekä uskomattoman hauskasta (siis pummailurikkaasta) radasta ja ennenkaikkea maalissa lausutusta kauniista runosta. Ilta oli ikimuistoinen!
  8. Kiitokset, 2013-07-31 12:04:17

    Näin on. koskri ja Antsu hoitaa.

    Torstaina uudestaan.
  9. Akio-fani, 2013-07-31 12:48:13

    Akiosta teki haastavan se, että etenkin saaren keskiosissa katosi turvallisuuden tunne siitä, että mihin suuntaan tulisi seuraavaksi suunnata. Kartta kädessä kohti seuraavaa rastia. Ongelmana vaan se, että kompassin mukaan pohjoinen ei ole siinä suunnassa, missä se luulemasi kartan pitosuunnan mukaan pitäisi olla... :D