Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
5.5.2014
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Asemakylä
Opastus
Kiiminkijoentien (8460) ja Asemakyläntien risteyksestä OSAO Haukiputaan yksikön P-paikalle. - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D (sprinttiradat), yhteyshenkilö: Mauno Hanhela 0400491883
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
177
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vesala MariaPeRa41:14 7:29
2.Niinimäki RiittaOYS/Vapari41:43+0:297:35
3.Korhonen JaanaKaSu42:10+0:567:40
4.Aalto PirjoPohjant43:25+2:117:53
5.Kela MerjaOulRe45:54+4:408:20
6.Väänänen MerviOYS/Vapari50:39+9:259:12
7.Sillanpää ElinaPohjant54:27+13:139:54
A-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Seppänen MikaVaKa31:12 5:40
2.Ojala Kai34:38+3:266:17
3.Madetoja JuhoKärsKa34:56+3:446:21
4.Peltokorpi Oskari35:11+3:596:23
5.Moilanen EeroSK-Pohjant35:46+4:346:30
6.Grekelä HeikkiPohjant35:49+4:376:30
7.Taskila Markku36:23+5:116:36
8.Lempinen HannuFujitsu36:55+5:436:42
9.Jussila JaniHaHe37:22+6:106:47
10.Mäntylä Juha38:20+7:086:58
11.Takamaa MikkoJalJa39:03+7:517:06
12.Loukusa MarkkuIisu39:28+8:167:10
13.Tornberg Juho40:31+9:197:22
14.Kela MarkoOulRe40:34+9:227:22
15.Holma ErkkiOulRe40:43+9:317:24
16.Mikkonen AlpoOYS/Vapari41:01+9:497:27
17.Argillander ErkkiVaKa42:24+11:127:42
18.Paavola JanneHaHe42:26+11:147:42
19.Kauppinen Matti43:07+11:557:50
20.Holappa TeuvoVePo44:17+13:058:03
21.Rauhala Antti44:18+13:068:03
22.Heinikoski KaukoKoskRi44:43+13:318:07
23.Karjalainen PasiPohjant44:50+13:388:09
24.Hepokangas EdvinLaiVe45:08+13:568:12
25.Kivinen Janne45:40+14:288:18
26.Ruotsalainen KeijoOYUS45:47+14:358:19
27.Eronen Ville46:25+15:138:26
28.Pirttiaho Lauri46:26+15:148:26
29.Vainio TimoPohjant46:44+15:328:29
30.Kaipala RaunoOYS/Vapari47:52+16:408:42
31.Valasma HarriYlikNM47:58+16:468:43
32.Mielikäinen jaNFT51:36+20:249:22
33.Flygare Jukka-Pekka52:23+21:119:31
34.Räsänen Mika52:25+21:139:31
35.Pelkonen AlpoOSVA53:35+22:239:44
36.Paularanta KimmoOLK55:43+24:3110:07
37.Pelkonen Hannu57:03+25:5110:22
38.Ruotsalainen Tarmo70:12+39:0012:45
B-rata, naiset 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Loukusa Salla36:54 8:23
2.Mattila Orvokki39:15+2:218:55
3.Loukusa Oili39:36+2:429:00
4.Lamberg Anja-LeenaSalRe40:15+3:219:08
5.Kaikkonen Mervi40:56+4:029:18
6.Maunu Susanna41:13+4:199:22
7.Lohela PäiviOYS/Vapari41:38+4:449:27
8.Lehtonen MirvaLänRa43:35+6:419:54
9.Backman SaanaHaHe45:06+8:1210:15
10.Ojala Susanna45:06+8:1210:15
11.Tammelin SailaPohjant47:54+11:0010:53
12.Myllymaa PirkkoOulRe49:25+12:3111:13
13.Himanen Satu49:53+12:5911:20
14.Moilanen AnneSK Uranus50:56+14:0211:34
15.Lautamo Anu50:56+14:0211:34
16.Latvakoski Anna52:33+15:3911:56
17.Kela MirjaOulRe57:21+20:2713:02
18.Höyhtyä Marja57:45+20:5113:07
19.Pelkonen MaijaOSVA58:09+21:1513:12
20.Pukki Jenni62:03+25:0914:06
21.Kyllönen SannaSuomRa62:58+26:0414:18
22.Laakkonen Sari65:41+28:4714:55
23.Kukkonen Reetta65:43+28:4914:56
24.Teerikangas SannaOYS/Vapari67:24+30:3015:19
25.Teerikangas Eevi74:21+37:2716:53
B-rata, miehet 4.40 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ojala Kai29:55 6:47
2.Lempinen HannuFujitsu30:00+0:056:49
3.Soppela Pete32:12+2:177:19
4.Heinonen Joni33:09+3:147:32
5.Kakko AukustiIisu33:26+3:317:35
6.Helttunen JanneKiimU33:28+3:337:36
7.Ollanketo ToniOulun Ins.35:42+5:478:06
8.Myllymaa KaukoOulRe39:28+9:338:58
9.Valkama Mikko39:52+9:579:03
10.Luukinen Tapio39:59+10:049:05
11.Pentikäinen Heimo40:47+10:529:16
12.Tuohimaa EskoONMKY41:37+11:429:27
13.Lukkarinen OlaviPohjant41:49+11:549:30
14.Backman KariIiY42:04+12:099:33
15.Kauppila MatiasOYUS42:32+12:379:40
16.Heikkinen Pasi42:33+12:389:40
17.Korpi Samuli43:00+13:059:46
18.Karjalainen MattiPSSLe44:58+15:0310:13
19.Okkonen JaakkoKempele45:55+16:0010:26
20.Kurula JuhaniPohjant48:17+18:2210:58
21.Pietilä Antti50:27+20:3211:27
22.Ervasti OnniPeRa50:47+20:5211:32
23.Niemelä Eemeli51:07+21:1211:37
C-rata, naiset 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päkkilä SuviHaHe25:58 9:59
2.Mattila UllaPohjant30:06+4:0811:34
3.Kallinen Anna-MaijaKoskRi30:36+4:3811:46
4.Väänänen Leena35:31+9:3313:39
5.Loukusa IinaIisu35:33+9:3513:40
6.Koskela Titta37:18+11:2014:20
7.Hanhela RailiKiimU37:33+11:3514:26
8.Virkkula MarjaPohjant37:50+11:5214:33
9.Sotaniemi Anna-Marja38:22+12:2414:45
10.Öörni-Miettunen MariaIisu40:34+14:3615:36
11.Ylimannila Paula42:48+16:5016:27
12.Holma Anna43:23+17:2516:41
13.Holma EssiOulRe43:24+17:2616:41
14.Taivalojan lapset44:44+18:4617:12
15.Sarkkinen Kaisu48:04+22:0618:29
16.Jeskanen Anni59:33+33:3522:54
17.Luopio Pirkko66:15+40:1725:28
18.Sarajärvi Helena66:17+40:1925:29
19.Lehtosaari KristiinaHaHe66:29+40:3125:34
C-rata, miehet 2.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Väänänen AriOulun Ins.24:24 9:23
2.Toropainen PauliONMKY25:20+0:569:44
3.Pelkonen HeimoKiimU27:07+2:4310:25
4.Kaimio Auvo28:18+3:5410:53
5.Kivinen Juhani29:24+5:0011:18
6.Kallinen RaimoKoskRi30:21+5:5711:40
7.Taivaloja JormaHaHe32:33+8:0912:31
8.Lohela VäinöPohjant32:40+8:1612:33
9.Lohela JoonaYlikNM34:20+9:5613:12
10.Koskela Kaapo37:18+12:5414:20
11.Salovaara HeikkiPohjant37:50+13:2614:33
12.Hanhela PaavoKiimU40:44+16:2015:40
13.Heikka Tuomo40:55+16:3115:44
14.Salminen KariOYUS45:33+21:0917:31
15.Suomala Klaus46:42+22:1817:57
16.Suomala Väinö46:55+22:3118:02
17.Suomala Heimo47:44+23:2018:21
18.Sundelin LauriHaHe49:31+25:0719:02
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Päkkilä SuviHaHe14:59 7:53
2.Nurmela JessiHaHe15:28+0:298:08
3.Kaukua SanniHaHe15:30+0:318:09
4.Nurmela JattaHaHe20:17+5:1810:40
5.Manninen JasminHaHe20:25+5:2610:44
6.Lukkari FionaHaHe23:04+8:0512:08
7.Kakko HelmiIisu23:36+8:3712:25
8.Kakko SiiriIisu23:44+8:4512:29
9.Vanhatalo MarianneVePo23:56+8:5712:35
10.Saari AnnalottaHaHe25:08+10:0913:13
11.Laine SaaraKuivA27:53+12:5414:40
12.Romakkaniemi TeeaHaHe29:36+14:3715:34
13.Jaatinen IlonaHaHe29:59+15:0015:46
14.Rahja JuliaHaHe33:17+18:1817:31
15.Salovaara Riitta37:35+22:3619:46
16.Päkkilä VenlaHaHe38:44+23:4520:23
17.Halonen JonnaHaHe41:56+26:5722:04
18.Päkkilä PihlaHaHe41:56+26:5722:04
19.Paavola EmmaHaHe47:26+32:2724:57
20.Sundelin AnniHaHe47:54+32:5525:12
21.Öörni MarjattaIisu55:35+40:3629:15
22.Leskelä JasminHaHe57:34+42:3530:17
23.Jussila HerttaHaHe57:36+42:3730:18
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Sundelin OnniHaHe18:54 9:56
2.Paavola JoniHaHe21:14+2:2011:10
3.Lukkari Nooa23:03+4:0912:07
4.Kakko KimmoIisu23:37+4:4312:25
5.Kauppila JohannesOYUS30:01+11:0715:47
6.Jussila NiiloHaHe30:11+11:1715:53
7.Kaikkonen Jarkko30:25+11:3116:00
8.Himanen Onni32:45+13:5117:14
9.Kaikkonen Jesse32:59+14:0517:21
10.Karppinen ArttuPudU36:23+17:2919:08
11.Parkkila JessePudU36:30+17:3619:12
12.Päkkilä PatrikHaHe40:58+22:0421:33
13.Tyykiluoto JaakkoHaHe41:12+22:1821:41
14.Lohela JoelHaHe41:22+22:2821:46
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Pesonen OrvokkiHaHe47:37 -
Käkelä ErikaHaHe40:07 -
Lehtosaari JariHaHe65:53 -
Piirto JarkkoLaive36:35 -
Taskila Hannu41:17 -
Paavola TomiHaHe28:39 -
Alitalo SamiOsVa38:27 -
Hilli Tuija26:42 -
Sassi Paula55:09 -
Kauppila TuomasOYUS36:17 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Mauno Hanhela, 2014-04-15 22:43:27

    Suunnistus tapahtuu taajamassa ja kartta on sprinttikartta 1:5000, mutta ratapituudet ovat suunnilleen ohjeiden mukaiset.
    Tapahtumassa on mahdollisuus nauttia nisukahvit ja kokeilla arpaonnea.
  2. Mauno Hanhela, 2014-05-01 21:06:50

    Radat
    A 5,5 km, 19 rastia
    B 4,4 km, 17 rastia
    C 2,6 km, 12 rastia
    D 1,9 km, 9 rastia
  3. Orvokki, 2014-05-04 19:59:26

    Haukiputaan Heiton järjestämillä rasteilla käyvät kulttuuri- ja liikuntasetelit sekä Smartum-korttimaksu ja näiden lisäksi tyky-kuntosetelit ja virikesetelit. Smartum-kortin maksu maksetaan verkossa etukäteen ja kuitti maksusta otetaan mukaan kartan noutoon. Lisätietoja maksamisesta löytyy Smartumin sivuilta.
    Tervetuloa maanantairasteille.
  4. Leena, 2014-05-05 14:49:40

    Mihin aikaan voi lähteä matkaan?
  5. Elleri, 2014-05-05 15:02:42

    16.30-19.00