< Takaisin kalenteriin

Ylikiiminki, Rekikylä (Mammuttihirsi) 13.5.2014

Ylikiimingin Nuijamiehet

Yhteyshenkilö: Harri Vehkaoja 040-9604022, Radat: A, B, C, D ja RR

Opastus
Opastus Ylikiimingintieltä - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
256
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 6.73 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Näsi JuliaanaPohjant59:31 8:50
2.Nummi MaaritLaive64:25+4:549:34
3.Kokkonen Hanna75:34+16:0311:13
4.Palmi SaraKoskRi76:30+16:5911:22
5.Kälviäinen Terhi107:16+47:4515:56
Partanen Mervi52:57 7:52
A-rata, miehet 6.73 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant44:48 6:39
2.Seppänen MikaVaKa47:56+3:087:07
3.Nissi Markus48:12+3:247:09
4.Apilo Olli49:36+4:487:22
5.Heinikoski KaukoKoskRi49:54+5:067:24
6.Taskila Markku52:14+7:267:45
7.Isokoski ErkkiVePo53:18+8:307:55
8.Nikkari OlliOsVa54:07+9:198:02
9.Tolonen Juhani54:34+9:468:06
10.Köngäs LasseOuTa55:30+10:428:14
11.Kinnunen Jukka55:45+10:578:17
12.Grekelä HeikkiPohjant55:58+11:108:18
13.Auvinen JuhaSK Mortis56:25+11:378:22
14.Pietiläinen IlpoPohjant56:58+12:108:27
15.Vaarala Harri56:58+12:108:27
16.Grekelä AnttiHaHe57:56+13:088:36
17.Rankinen JuhoSiSe58:30+13:428:41
18.Puroila Antti58:43+13:558:43
19.Leukkunen Marko59:07+14:198:47
20.Suomala Ville59:08+14:208:47
21.Sevon NiiloSalRe59:26+14:388:49
22.Partanen Pekka60:40+15:529:00
23.Taskila Hannu60:51+16:039:02
24.Tervo ArhiONMKY60:59+16:119:03
25.Rauhala Antti61:03+16:159:04
26.Kaukua JaakkoHaHe61:49+17:019:11
27.Holappa TeuvoVePo62:07+17:199:13
28.Hokkanen MattiTeam 1Life62:08+17:209:13
29.Huotari MattiPohjant62:38+17:509:18
30.Sillanpää TommiPohjant/OI63:11+18:239:23
31.Koutonen MikkoYlivKu63:20+18:329:24
32.Valasma HarriYlikNM63:21+18:339:24
33.Pukema JarnoOuTa63:26+18:389:25
34.Mäntylä Juha64:02+19:149:30
35.Holma ErkkiOulRe64:28+19:409:34
36.Karppinen Jouko64:28+19:409:34
37.Kurula JohannesPohjant64:52+20:049:38
38.Koskela Ari67:07+22:199:58
39.Karjalainen ArtoTeam 1Life68:17+23:2910:08
40.Koivumaa Jussi70:05+25:1710:24
41.Luodonpää RistoAlatPi70:11+25:2310:25
42.Laurila MikaKoskRi70:53+26:0510:31
43.Pyhtilä Veli71:12+26:2410:34
44.Kauppi Mika75:30+30:4211:13
45.Kokkonen TimoOLK75:40+30:5211:14
46.Andsten Marko75:53+31:0511:16
47.Ruotsalainen KeijoOYUS77:36+32:4811:31
48.Kaipala RaunoOYS/Vapari78:34+33:4611:40
49.Huurinainen KimmoSuoVe80:04+35:1611:53
50.Pirttiaho Lauri80:14+35:2611:55
51.Yli-Eerola EsaHlT80:43+35:5511:59
52.Kinnunen Matti81:15+36:2712:04
53.Kivinen Janne91:19+46:3113:34
54.Inget Mikko92:22+47:3413:43
55.Kälviäinen Matti106:29+61:4115:49
56.Ingerttilä Jari112:29+67:4116:42
Pelkonen AlpoOSVA40:03 5:57
Turunen EskoSonPa72:08 10:43
Korhonen Perttu70:35 10:29
Koutonen MattiYlivKu21:20 3:10
B-rata, naiset 4.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Haataja MirkaEsSu42:02 8:49
2.Kosola ElliPohjant47:35+5:339:59
3.Lotvonen ArjaLaiVe48:10+6:0810:07
4.Holster-Hemmi MerviPohjant48:22+6:2010:09
5.Pekkinen Jenna52:59+10:5711:07
6.Lehtonen Mirva53:54+11:5211:19
7.Kosamo MairePudU54:47+12:4511:30
8.Magga Johanna55:08+13:0611:34
9.Rouhiainen SiniOYS/Vapari55:21+13:1911:37
10.Pöyhtäri Mari56:38+14:3611:53
11.Maunu Susanna57:41+15:3912:07
12.Väänänen MerviOYS/Vapari58:06+16:0412:12
13.Simola LottaOYS/Vapari59:42+17:4012:32
14.Lamberg Anja-LeenaSalRe60:26+18:2412:41
15.Karjalainen SeijaLaive61:01+18:5912:49
16.Kaikkonen Leena61:08+19:0612:50
17.Mutka Hanna61:17+19:1512:52
18.Aatsinki TanjaHaHe61:34+19:3212:56
19.Lautamo Anu64:32+22:3013:33
20.Pramila SariOYS/Vapari65:23+23:2113:44
21.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari67:04+25:0214:05
22.Herronen TarjaOYS/Vapari67:53+25:5114:15
23.Lintula Eveliina68:13+26:1114:19
24.Yli-Eerola Irja77:36+35:3416:18
25.Parkkila TanjaOYS/Vapari77:55+35:5316:22
26.Hooli HeidiOYS/Vapari77:56+35:5416:22
27.Hannuniemi Anne92:58+50:5619:31
28.Logar MonikaSlovenia99:20+57:1820:52
29.Latvakoski Anna109:48+67:4623:04
30.Kyllönen Sanna116:48+74:4624:32
Hämälä Sirkka-LiisaPohjant103:38 21:46
Aalto PirjoPohjant62:02 13:01
Väliheikki SusannaLaive50:50 10:40
Jaatinen MiljaHaHe56:03 11:46
Pelkonen MaijaOSVA65:25 13:44
Kela MerjaOulRe49:54 10:28
B-rata, miehet 4.76 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Härkönen TaneliPudU32:46 6:53
2.Niemelä UrpoPohjant41:23+8:378:41
3.Kela MarkoOulRe42:29+9:438:55
4.Härkönen AnttiPudU43:48+11:029:12
5.Haajanen JuhaPohjant44:41+11:559:23
6.Korhonen Lassi45:02+12:169:27
7.Ollanketo ToniOulun Ins.45:05+12:199:28
8.Toropainen PauliONMKY45:44+12:589:36
9.Laitinen OlliPeRa45:52+13:069:38
10.Ruokamo EeroONMKY47:15+14:299:55
11.Broman Antti48:00+15:1410:05
12.Myllymaa KaukoOulRe48:12+15:2610:07
13.Näsi JuhoPohjant48:26+15:4010:10
14.Heinonen Joni48:30+15:4410:11
15.Miettunen SamiIisu48:32+15:4610:11
16.Juutinen HannuPohjant48:32+15:4610:11
17.Huhtanen RaimoKiimU49:11+16:2510:19
18.Argillander ErkkiVaKa49:20+16:3410:21
19.Vainio TimoPohjant49:20+16:3410:21
20.Mutka KaiPohjant49:25+16:3910:22
21.Kariniemi Markku49:36+16:5010:25
22.Similä Jouni51:47+19:0110:52
23.Pajala Jari51:54+19:0810:54
24.Koivu Vesa52:27+19:4111:01
25.Flygare Jukka-Pekka53:09+20:2311:09
26.Takkinen EskoKiimU54:14+21:2811:23
27.Vainio Aimo54:28+21:4211:26
28.Tuohimaa EskoONMKY55:00+22:1411:33
29.Karjalainen ArtoTeam 1Life55:22+22:3611:37
30.Kivinen Juhani55:28+22:4211:39
31.Antinmaa Eemeli57:19+24:3312:02
32.Hautala Olli57:24+24:3812:03
33.Kurula JuhaniPohjant58:23+25:3712:15
34.Eronen Ville58:58+26:1212:23
35.Rahikkala Esa62:03+29:1713:02
36.Kilpeläinen VeikkoVaKa63:34+30:4813:21
37.Kilpeläinen Markku63:36+30:5013:21
38.Väyrynen Toni63:48+31:0213:24
39.Jäntti MattiPohjant64:30+31:4413:33
40.Rimpiläinen AnttiOsVa64:38+31:5213:34
41.Mettälä Juuso66:27+33:4113:57
42.Herronen Jouni68:09+35:2314:19
43.Karjalainen MattiHeVo68:37+35:5114:24
44.Paularanta KimmoOLK75:38+42:5215:53
45.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari80:11+47:2516:50
Haapaniemi NiiloHaHe43:05 9:03
Marjala VeijoPohjant37:38 7:54
Uusimaa MarkkuPeRa53:06 11:09
Rahkola EeroOulRe53:48 11:18
Jaako MikkoPohjant59:38 12:31
C-rata, naiset 3.98 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kosola MarjaPohjant41:45 10:29
2.Eskeli JohannaKPV42:59+1:1410:47
3.Malinen SannaKuPe43:34+1:4910:56
4.Härkönen LauraOuTa49:47+8:0212:30
5.Myllymaa PirkkoOulRe50:00+8:1512:33
6.Uusitalo AnnikaYlikNM51:25+9:4012:55
7.Päkkilä SuviHaHe53:52+12:0713:32
8.Hilli Tuija55:45+14:0014:00
9.Riikola RiinaYlikNM57:37+15:5214:28
10.Kokko Sonja57:41+15:5614:29
11.Mäkelin MinnaOYS/Vapari58:07+16:2214:36
12.Nevala AnuOYS/Vapari58:09+16:2414:36
13.Aatsinki MirjaVePo62:00+20:1515:34
14.Rahikkala Pirjo63:43+21:5816:00
15.Varis KatariinaKoskRi63:50+22:0516:02
16.Hanhela RailiKiimU64:21+22:3616:10
17.Merilä KirstiOYUS64:25+22:4016:11
18.Mattila UllaPohjant65:37+23:5216:29
19.Varis Kaisa66:40+24:5516:45
20.Aikio OutiOYS/Vapari67:11+25:2616:52
21.Askeli Eija70:44+28:5917:46
22.Tahvanainen Maarit72:12+30:2718:08
23.Löytynoja Päivi74:14+32:2918:39
24.Haapaniemi Tuula74:25+32:4018:41
25.Paakkonen MirjaOYS/Vapari87:59+46:1422:06
26.Sassi Paula91:15+49:3022:55
Peltokangas Päivi59:40 14:59
Itkonen Tiina69:10 17:22
Sorvari PirkkoOSVA112:53 28:21
Goman AnnukkaVePo20:06 5:03
Vanhatalo MarianneVePo92:36 23:15
C-rata, miehet 3.98 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Heinikoski KaleviKoskRi36:11 9:05
2.Kotila HarriYlikNM36:42+0:319:13
3.Pinola TimoKaSu39:11+3:009:50
4.Suomio PekkaPohjant40:27+4:1610:09
5.Mettovaara Pekka44:42+8:3111:13
6.Mattila SeppoKoskRi46:04+9:5311:34
7.Härkönen SamiOuTa46:10+9:5911:35
8.Puurunen ReijoOuTa46:49+10:3811:45
9.Ervasti OnniPeRa47:51+11:4012:01
10.Westerholm ThomasVePo48:20+12:0912:08
11.Merilä SeppoOYUS48:22+12:1112:09
12.Myllyaho MarkkuSalRe52:41+16:3013:14
13.Rahkola Eino53:14+17:0313:22
14.Runtti YrjöKiimU53:22+17:1113:24
15.Hanhela PaavoKiimU53:56+17:4513:33
16.Korkalo JormaPohjant54:52+18:4113:47
17.Mylly Tapio55:02+18:5113:49
18.Kokko Sami57:18+21:0714:23
19.Lind MattiKiimU60:10+23:5915:07
20.Väänänen AriOI61:25+25:1415:25
21.Salovaara HeikkiPohjant65:46+29:3516:31
22.Kaimio Auvo66:30+30:1916:42
23.Varis Antero66:51+30:4016:47
24.Kuvaja Janne70:14+34:0317:38
25.Luukinen Tuomo70:33+34:2217:43
26.Karhu Tomi79:35+43:2419:59
27.Pyky EskoKiimU81:54+45:4320:34
28.Manninen EeroOsVa88:28+52:1722:13
29.Westerlund Petri98:10+61:5924:39
Korkala VeikkoRTG92:04 23:07
Juuso HannuOYUS49:45 12:30
D-rata, naiset 2.33 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehto Oona20:21 8:44
2.Hemmi KiaPohjant22:40+2:199:43
3.Goman MaijaVePo24:57+4:3610:42
4.Mutka AinoPohjant26:03+5:4211:10
5.Koskela Titta26:14+5:5311:15
6.Kaukua SanniHaHe29:54+9:3312:49
7.Kokko Sini31:23+11:0213:28
8.Lehto Inga36:55+16:3415:50
9.Ruokamo Pia38:57+18:3616:43
10.Virkkula MarjaPohjant38:58+18:3716:43
11.Sarkkinen Kaisu41:41+21:2017:53
Salovaara Riitta37:57 16:17
D-rata, miehet 2.33 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Patana TeuvoKoS23:22 10:01
2.Marjala SakariPohjant24:18+0:5610:25
3.Tienhaara JoukoHaHe26:58+3:3611:34
4.Similä SeveriPohjant27:44+4:2211:54
5.Pajala Veini48:40+25:1820:53
6.Auvinen Nooa54:38+31:1623:26
Marjala ViljamiPohjant65:18 28:01
TR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Vimpari VeeraYlikNM22:46 -
2.Vimpari Emmi27:06+4:20-
3.Heikkinen Iitu37:27+14:41-
TR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala VerneriPohjant20:16 -
2.Koskela Kaapo21:53+1:37-
RR-rata, tytöt 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hemmi KiaPohjant9:24 3:45
2.Mutka KeerttuPohjant15:08+5:446:03
3.Lehtonen OliviaLänRa19:08+9:447:39
4.Päkkilä Veera20:53+11:298:21
5.Similä SelinaPohjant21:30+12:068:36
6.Goman Matleena23:23+13:599:21
7.Similä Helmiina28:11+18:4711:16
8.Pöyhtäri Enni28:12+18:4811:16
9.Talvensaari Petra29:34+20:1011:49
10.Päkkilä Venla32:38+23:1413:03
11.Karjalainen Aino32:49+23:2513:07
12.Minea AnttilaPohjant41:13+31:4916:29
13.Anttila IlonaPohjant41:38+32:1416:39
14.Leukkunen Lumina46:54+37:3018:45
RR-rata, pojat 2.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Marjala VerneriPohjant16:01 6:24
2.Westerholm LauriVePo20:45+4:448:18
3.Koskela Taavi22:39+6:389:03
4.Kemppainen Otso25:29+9:2810:11

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratamestari, 2014-05-10 17:01:01

    AM-kisojen jälkimainingeissa Oulurastit Mammuttihirren talotehtaalla.
    Radat:
    A-Rata 6,73km 14 rastia
    B-Rata 4,76km 14 rastia
    C-Rata 3,98km 12 rastia
    D-Rata 2,33km 9 rastia

    Rastireittinä sama rata kuin AM-kisoissa, myös tukireitti mahdollista suunnistaa :)

    Smartumin setelit hyväksytään maksuvälineenä!!
    Tervetuloa suunnistamaan!!
  2. Mari, 2014-05-13 21:10:27

    Kiitos mukavista rasteista hyvässä maastossa! Ja iso kiitos nuorelle suunnistajalle, joka löysi rastille pudottamani puhelimen ja vei sen kilpailun järjestäjille. Selvisin epätoivoisesta tilanteesta hetken säikähdyksellä :)
  3. Pauli Toropainen, 2014-05-14 20:02:29

    Kiitos mukavista ja vaihtelevista radoista.