Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
29.5.2014
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Viitajärvi
Opastus
Kiiminki - Yli-Ii tieltä n. 11 km Kiimingistä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Jari Lehtosaari 0400362012
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
262
Tulokset päivitetty
2.6.2014 21:22

Tulokset

A-rata, naiset 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Niinimäki RiittaOYS/Vapari65:56 9:17
2.Jaatinen MiljaHaHe77:48+11:5210:57
3.Isolahti Anna-KaisaPohjant77:59+12:0310:59
4.Klasila SatuPeRa78:09+12:1311:00
5.Jokikokko TarjaOuTa94:27+28:3113:18
6.Kokkonen Hanna96:46+30:5013:37
7.Ilo Anne-Maria105:46+39:5014:53
8.Pesonen Eeva108:06+42:1015:13
9.Mustonen Minna151:19+85:2321:18
A-rata, miehet 7.10 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Viippola IlpoOuTa46:26 6:32
2.Seppänen MikaVaKa48:14+1:486:47
3.Turtinen Pauli51:16+4:507:13
4.Suomala Ville54:50+8:247:43
5.Savolainen JouniPohjant54:54+8:287:43
6.Airaksinen RistoOuTa56:35+10:097:58
7.Nissi Markus57:09+10:438:02
8.Kinnunen KallePohjant57:44+11:188:07
9.Eskola PasiSK-Mortis58:08+11:428:11
10.Järviluoma AriVePo58:38+12:128:15
11.Nikkari OlliOsVa58:54+12:288:17
12.Palosaari MikkoKiimU60:19+13:538:29
13.Rauhala Antti61:16+14:508:37
14.Järvenpää RaimoIisu61:35+15:098:40
15.Lempinen HannuFujitsu62:21+15:558:46
16.Grekelä AnttiHaHe63:27+17:018:56
17.Päivärinta Juhani63:31+17:058:56
18.Jurvakainen MikaKiimU63:37+17:118:57
19.Mäkelä Jussi64:37+18:119:06
20.Leinonen Lauri65:18+18:529:11
21.Matilainen Kari66:20+19:549:20
22.Kela MarkoOulRe66:52+20:269:25
23.Rankinen JuhoSiSe66:59+20:339:26
24.Malm LauriOSAO68:30+22:049:38
25.Luodonpää RistoAlatPi69:04+22:389:43
26.Väänänen ArttuPohjant69:57+23:319:51
27.Räisänen HarriKiimU70:41+24:159:57
28.Hanhela MaunoHaHe71:04+24:3810:00
29.Iivanainen Mikko71:16+24:5010:02
30.Ahonen ArtoInarYr71:48+25:2210:06
31.Niinimäki TuukkaOYS/Vapari71:52+25:2610:07
32.Alahäivälä TapaniPudU72:31+26:0510:12
33.Laitinen AnttiKauHa72:44+26:1810:14
34.Isolahti MikaPohjant73:01+26:3510:17
35.Kivinen Janne73:43+27:1710:22
36.Neuvonen JussiOuTa73:48+27:2210:23
37.Riippa IlkkaOpu74:50+28:2410:32
38.Eronen Ville75:31+29:0510:38
39.Jeskanen Juha75:44+29:1810:40
40.Kaipala RaunoOYS/Vapari78:10+31:4411:00
41.Niinimaa Juha-PekkaKauHa78:43+32:1711:05
42.Kaukua JaakkoHaHe79:53+33:2711:15
43.Päkkilä Pertti80:56+34:3011:23
44.Laurila MikaKoskRi81:14+34:4811:26
45.Tonttila PanuOYS/Vapari82:43+36:1711:39
46.Teerikangas Matti83:20+36:5411:44
47.Vainio TimoPohjant83:52+37:2611:48
48.Pätsi PauliOYS/Vapari84:27+38:0111:53
49.Härmä AnttiOYS/Vapari84:39+38:1311:55
50.Mikkonen AlpoOYS/Vapari85:54+39:2812:05
51.Ervasti OnniPeRa88:09+41:4312:24
52.Ruotsalainen KeijoOYUS90:22+43:5612:43
53.Yli-Eerola EsaHlT92:32+46:0613:01
54.Väänänen AriOulun Ins.96:35+50:0913:36
55.Kokkonen TimoOLK96:52+50:2613:38
56.Korhonen Perttu121:36+75:1017:07
57.Jänkälä HannuLapVe124:48+78:2217:34
58.Pirttiaho Lauri150:51+104:2521:14
B-rata, naiset 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Paavola MiraOuTa45:45 9:09
2.Marjakangas ElinaOV47:16+1:319:27
3.Aatsinki TanjaHaHe51:29+5:4410:17
4.Korpi Anu53:02+7:1710:36
5.Kela MerjaOulRe53:06+7:2110:37
6.Siirilä Katariina54:27+8:4210:53
7.Rouhiainen SiniOYS/Vapari56:07+10:2211:13
8.Väänänen MerviOYS/Vapari57:51+12:0611:34
9.Lohela PäiviOYS/Vapari57:54+12:0911:34
10.Alaperä Anna-Mari58:02+12:1711:36
11.Luiro TaruOulRe58:15+12:3011:39
12.Kinnula IrmaOYS/Vapari58:44+12:5911:44
13.Korppinen LauraKoskRi61:54+16:0912:22
14.Ylitalo Pihla61:56+16:1112:23
15.Kela MirjaOulRe62:57+17:1212:35
16.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari63:58+18:1312:47
17.Parkkila TanjaOYS/Vapari64:09+18:2412:49
18.Hooli HeidiOYS/Vapari64:23+18:3812:52
19.Nevala AnuOYS/Vapari64:40+18:5512:56
20.Kilpeläinen MarjaOYS/Vapari64:48+19:0312:57
21.Palosaari MariKiimU65:56+20:1113:11
22.Palmer Katariina66:17+20:3213:15
23.Kiviahde Heta68:01+22:1613:36
24.Huttunen RiikkaPohjant68:48+23:0313:45
25.Holma LiisaOYS/Vapari69:08+23:2313:49
26.Niemistö Johanna72:11+26:2614:26
27.Himanen Satu75:29+29:4415:05
28.Sundelin PäiviHaHe79:50+34:0515:58
29.Joensuu Tiina79:54+34:0915:58
30.Saarimaa SannaOsVa93:25+47:4018:41
31.Kyllönen SannaSuomRa105:57+60:1221:11
32.Jaara Anna117:07+71:2223:25
B-rata, miehet 5.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Räisänen KariKiimU36:12 7:14
2.Viippola AapoOuTa36:15+0:037:15
3.Soppela Pete38:16+2:047:39
4.Timonen Pasi39:03+2:517:48
5.Rahkola EeroOulRe41:05+4:538:13
6.Karhunen Janne41:08+4:568:13
7.Savolainen HannuPohjant41:18+5:068:15
8.Kauppi Mika42:18+6:068:27
9.Haajanen JuhaPohjant42:38+6:268:31
10.Lohela JarmoOYS/Vapari42:40+6:288:32
11.Härkönen Jussi42:47+6:358:33
12.Härkönen SamiOuTa42:54+6:428:34
13.Pitkänen Henri43:07+6:558:37
14.Kariniemi Markku43:08+6:568:37
15.Nissinen JussiFCFC43:18+7:068:39
16.Kukkonen IiroOuTa43:46+7:348:45
17.Salminen JormaVaKa44:02+7:508:48
18.Leukkunen Marko44:28+8:168:53
19.Argillander ErkkiVaKa44:49+8:378:57
20.Mäntykenttä HannuOYUS45:54+9:429:10
21.Siirilä Jukka46:05+9:539:13
22.Haapaniemi NiiloHaHe46:06+9:549:13
23.Kuivalainen MarkkuIisu47:11+10:599:26
24.Myllymaa KaukoOulRe47:58+11:469:35
25.Hietala Aki47:59+11:479:35
26.Kemppainen Jukka-Pekka48:15+12:039:39
27.Pelkonen ToivoYlikNM48:22+12:109:40
28.Perttu Lasse50:15+14:0310:03
29.Salmi Mikko50:20+14:0810:04
30.Haapasalo PerttiMuhU50:21+14:0910:04
31.Sormunen Miika50:49+14:3710:09
32.Kurula JuhaniPohjant52:07+15:5510:25
33.Ruokamo EeroONMKY52:09+15:5710:25
34.Vainio Aimo53:05+16:5310:37
35.Alaraasakka Eero53:44+17:3210:44
36.Heikkinen Markku53:44+17:3210:44
37.Närhi Tuomas54:33+18:2110:54
38.Lääkkö Janne57:57+21:4511:35
39.Keränen Vesa58:08+21:5611:37
40.Kinnula AhtiKEV58:42+22:3011:44
41.Lohela VäinöPohjant59:01+22:4911:48
42.With Mikko59:18+23:0611:51
43.Kaila Kari59:35+23:2311:55
44.Koivisto Juhani59:35+23:2311:55
45.Jäntti MattiPohjant60:17+24:0512:03
46.Herronen Jouni60:27+24:1512:05
47.Salovaara HeikkiPohjant66:44+30:3213:20
48.Ala-Mursula Juha66:54+30:4213:22
49.Rehnberg Ari66:57+30:4513:23
50.Kiviahde Pekka68:10+31:5813:38
51.Alitalo JoonasOsVa69:48+33:3613:57
52.Kurttila Pentti71:38+35:2614:19
53.Niemistö Mikael72:48+36:3614:33
54.Lindfors Jukka73:29+37:1714:41
55.Sundelin JuhaHaHe80:06+43:5416:01
56.Korkala VeikkoRTG83:00+46:4816:36
57.Hautakoski AriHaHe90:11+53:5918:02
58.Alitalo SamiOsVa93:13+57:0118:38
59.Kananen Veli-Matti93:16+57:0418:39
C-rata, naiset 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pellikka SusannaOYS/Vapari22:51 7:37
2.Kangas Teija25:16+2:258:25
3.Ahola &28:20+5:299:26
4.Pesonen OrvokkiHaHe28:21+5:309:27
5.Hilli Tuija28:25+5:349:28
6.Jaatinen VenlaHaHe29:12+6:219:44
7.Koskela Titta29:16+6:259:45
8.Salmi Anna29:48+6:579:56
9.Myllymaa PirkkoOulRe30:06+7:1510:02
10.Vilen Arja30:16+7:2510:05
11.Hiltunen Marja-LiisaONMKY30:35+7:4410:11
12.Koivisto Virpi30:42+7:5110:14
13.Päkkilä SuviHaHe33:20+10:2911:06
14.Kallinen Anna-MaijaKoskRi33:30+10:3911:10
15.Malm PirkkoOYS/Vapari33:31+10:4011:10
16.Vanhatalo MarianneVePo34:10+11:1911:23
17.Heikkinen Laura35:30+12:3911:50
18.Huuskonen AnneOYS/Vapari36:07+13:1612:02
19.Jurvakainen HeliKiimU37:17+14:2612:25
20.Leskelä TiinaNU37:30+14:3912:30
21.Aatsinki MirjaVePo37:51+15:0012:37
22.Mattila UllaPohjant39:00+16:0913:00
23.Arima ReettaOYS/Vapari41:01+18:1013:40
24.Alaraasakka Riitta-Liisa41:02+18:1113:40
25.With Tiina42:04+19:1314:01
26.Laakkonen Sari46:12+23:2115:24
27.Puolakanaho Anniina47:15+24:2415:45
28.Sarkkinen Kaisu49:41+26:5016:33
29.Nessbit Ella53:10+30:1917:43
30.Juntunen &65:29+42:3821:49
31.Sarajärvi Helena65:49+42:5821:56
32.Luopio Pirkko65:56+43:0521:58
33.Alitalo PäiviOsVa67:52+45:0122:37
34.Joensuu MariaOsVa67:58+45:0722:39
35.Lepistö TanjaOsVA67:59+45:0822:39
36.Kiiski Hanne78:38+55:4726:12
37.Lepistö Mari78:41+55:5026:13
C-rata, miehet 3.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotila HarriYlikNM20:00 6:40
2.Kariniemi Kalle23:57+3:577:59
3.Jurvakainen OlliKiimU24:04+4:048:01
4.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.25:22+5:228:27
5.Pinola TimoKaSu26:10+6:108:43
6.Pentikäinen Heimo26:39+6:398:53
7.Turpeinen Juha26:55+6:558:58
8.Hiltunen JuhoONMKY27:57+7:579:19
9.Tienhaara HarriHaHe28:08+8:089:22
10.Kivinen Juhani28:37+8:379:32
11.Pohjamo SamuliPeRa29:45+9:459:55
12.Mettovaara Pekka29:50+9:509:56
13.Kallinen RaimoKoskRi30:58+10:5810:19
14.Rahkola Eino31:21+11:2110:27
15.Lind MattiKiimU32:27+12:2710:49
16.Kaimio Auvo33:22+13:2211:07
17.Keränen EeroKoskRi36:24+16:2412:08
18.Rautio MikkoHauVe37:15+17:1512:25
19.Maikkola SeppoOuTa37:29+17:2912:29
20.Hanhela PenttiKiimU38:03+18:0312:41
21.Mattila ArttuPohjant43:03+23:0314:21
22.Pyky EskoKiimU44:14+24:1414:44
23.Manninen EeroOsVa45:51+25:5115:17
24.Holappa RaimoHaHe45:52+25:5215:17
25.Salminen KariOYUS46:52+26:5215:37
26.Sundelin OnniHaHe50:57+30:5716:59
27.Koskela MiikaPohjant52:01+32:0117:20
28.Koskela Kaapo52:03+32:0317:21
29.Sundelin LauriHaHe52:13+32:1317:24
30.Suomala Väinö55:14+35:1418:24
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soppela Silja16:17 8:08
2.Viippola VenlaOuTa19:06+2:499:33
3.Malm PirkkoOYS/Vapari19:17+3:009:38
4.Kovalainen 20:25+4:0810:12
5.Alitalo HeidiOsVa22:34+6:1711:17
6.Paakkonen Päivi25:17+9:0012:38
7.Kakkinen Alesia27:19+11:0213:39
8.Niinimäki NelliPohjant29:07+12:5014:33
9.Nissinen Pinka29:38+13:2114:49
10.Kakkinen Maija30:43+14:2615:21
11.Salmi Minna31:42+15:2515:51
12.Romakkaniemi TeeaHaHe32:06+15:4916:03
13.Rajakangas Anna33:10+16:5316:35
14.Halonen Jonna35:20+19:0317:40
15.Koskela Titta38:56+22:3919:28
16.Päkkilä Venla40:48+24:3120:24
17.Mäntykenttä AnjaOYUS41:57+25:4020:58
18.Ollonen ReetaHaHe42:29+26:1221:14
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kukkonen EliasOuTa14:55 7:27
2.Lohela JoonaYlikNM19:44+4:499:52
3.Lohela JoelHaHe20:49+5:5410:24
4.Ravaska YrjöIisu23:27+8:3211:43
5.Ahonen Toivo24:04+9:0912:02
6.Niinimäki OlliPohjant27:35+12:4013:47
7.Ahonen Paavo32:17+17:2216:08
8.Rautio EeroPeRa32:43+17:4816:21
9.Koskala Taavi38:51+23:5619:25
10.Kinnunen EerikPohjant42:20+27:2521:10
11.Ollonen Akseli45:21+30:2622:40
12.Turunen Martti48:03+33:0824:01
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Takkinen EskoKiimU49:59 -
Luiro JanOulRe50:21 -
Keinänen KimmoPohjant80:12 -
Ponto HelläHaHe56:45 -
Magga Johanna79:44 -
Vihavainen JuhaONMKY67:31 -
Annala TuomoHaHe81:12 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Elleri, 2014-05-10 16:02:58

    Maastoon pääsee torstaina 29.5. klo 14-17.

    Alustavat ratatiedot
    - A-rata 7,1 km 13 rastia
    - B-rata 5,0 km 11 rastia
    - C-rata 3,0 km 7 rastia
    - D-rata 2,0 km 7 rastia

    Maksuvälineenä käy käteisen lisäksi ainakin Smartun-, tyky-, virekesetelit.

    Kisapaikkana Capusafarit, tarjolla kahvia, lättyjä, makkaraa ja leppoisaa tunnelmaa.

    Kisan jälkeen mahdollisuus käydä uimassa Viitajärvessä ja sauna 3,-/henkilö.

    Tervetuloa !
  2. Elleri, 2014-05-26 22:22:24

    Hei,

    Paikka vähän muuttunut

    http://kansalaisen.kartta...&x=446599&lang=fi
  3. Kiitos! Hienot oli radat, 2014-05-29 17:11:55

    ... ja mukava oli maasto!
  4. radat, 2014-05-29 18:46:52

    No maasto oli hyvä, mutta radat huonot. Pitkillä väleillä oli pilattu suunnistus, kun ei oltu viitsitty laittaa rasteja välille suunnan muuttamiseksi. Oli pelkkää tie- ja polkujuoksua oli....
  5. kiitos, 2014-05-29 19:00:20

    Tosi mukavat oli radat ja hieno maasto. Hyvin oli radoilla sekä tarkasti otettavaa lyhyttä rastiväliä että pitkää väliä, missä reittivalinnoissa valinnanvaraa.
  6. kiinnostunut, 2014-05-29 19:18:50

    Kertoisiko joku minulle, että mitä toimintaa ja kenen toimesta ko. paikassa järjestetään? Hieno paikka, kiva maasto.
  7. mopolla suohon, 2014-05-29 19:21:22

    Kyllähän noita pidempiä välejä saisi olla enemmänkin. Vaikka tänään pisimmän välin loppuosa olikin polkua, niin olipahan se sentään ainoa väli jolle ei heti aluksi tarvinut lähteä porukalla samaan suuntaan. Kiitos hyvistä rasteista ja vaihtelevista rastiväleistä.
  8. Olli P., 2014-05-29 21:33:12

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailut (myös viimeinen väliaika) myöhemmin.
  9. Kiinnostuneelle, 2014-05-29 22:48:35

    Paikka on Capu Safarit. Lisätietoja osoitteesta: http://www.capu.fi/