< Takaisin kalenteriin

Paikka ei tiedossa 10.7.2014

Koskelankylän Riento
Lisätiedot
-
Opastus
-
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
164
Tulokset päivitetty
15.7.2014 22:59

Tulokset

A-rata, naiset 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola LottaOYS/Vapari85:24 12:56
2.Magga Johanna89:45+4:2113:35
3.Santaniemi MerjaOsVa97:58+12:3414:50
A-rata, miehet 6.60 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Oikarinen JukkaPohjant47:53 7:15
2.Taskila Markku51:40+3:477:49
3.Ojala KaiPaksumahat54:45+6:528:17
4.Savolainen JouniPohjant54:55+7:028:19
5.Väyrynen JarnoKoskRi55:06+7:138:20
6.Leinonen Lauri57:56+10:038:46
7.Lämsä Janne58:09+10:168:48
8.Heinikoski OlliKuIsku58:15+10:228:49
9.Lohi Mikko59:06+11:138:57
10.Grekelä AnttiHaHe59:07+11:148:57
11.Rauhala Antti59:22+11:298:59
12.Nygård MarkkuOpu60:34+12:419:10
13.Seppänen JarnoVaKa62:22+14:299:26
14.Tonttila PanuOYS/Vapari62:25+14:329:27
15.Kahiala JariPihkan62:28+14:359:27
16.Taskila Hannu64:02+16:099:42
17.Peltokangas Tarmo64:55+17:029:50
18.Leukkunen Marko68:13+20:2010:20
19.Teerikangas Matti68:21+20:2810:21
20.Junttola AnttiLaive68:36+20:4310:23
21.Soppela Pete68:36+20:4310:23
22.Laitinen Antti69:23+21:3010:30
23.Väänänen AriOI70:27+22:3410:40
24.Härmä AnttiOYS/Vapari77:10+29:1711:41
25.Ebeling MattiasOYS/Vapari77:22+29:2911:43
26.Pätsi PauliOYS/Vapari77:22+29:2911:43
27.Kaisanlahti Jyrki79:14+31:2112:00
28.Vainio TimoPohjant79:23+31:3012:01
29.Pirttiaho LauriHahe79:54+32:0112:06
30.Pöykkölä Jouko81:41+33:4812:22
31.Lempinen HannuFujitsu83:03+35:1012:35
32.Kähkölä JuhaPohjant83:13+35:2012:36
33.Virta Pasi88:35+40:4213:25
34.Haltamo Janne91:51+43:5813:55
35.Juuso Mettälä96:42+48:4914:39
36.Maliniemi Ville101:03+53:1015:18
B-rata, naiset 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella44:15 8:30
2.Peltokangas Päivi55:53+11:3810:44
3.Pekkinen Jenna58:49+14:3411:18
4.Mattila OrvokkiPohjant59:03+14:4811:21
5.Sassi Paula65:39+21:2412:37
6.Leinonen Anna65:50+21:3512:39
7.Herronen TarjaOYS/Vapari66:28+22:1312:46
8.Pöyhtäri 70:54+26:3913:38
9.Rauhala PäiviOH74:05+29:5014:14
10.Immonen KaijaOYS/Vapari79:12+34:5715:13
11.Mattila PirkkoEUK79:19+35:0415:15
12.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari83:14+38:5916:00
13.Parkkila TanjaOYS/Vapari83:20+39:0516:01
14.Sundelin PäiviHaHe84:10+39:5516:11
15.Korpi Anu103:04+58:4919:49
16.Mäkinen PäiviOsVa125:10+80:5524:04
B-rata, miehet 5.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäälinoja Juho42:50 8:14
2.Karhu JanneVaKa43:46+0:568:25
3.Kariniemi Markku46:00+3:108:50
4.Rankinen JuhoSiSe47:10+4:209:04
5.Hietala Aki47:10+4:209:04
6.Manninen 48:04+5:149:14
7.Räisänen Jukka48:27+5:379:19
8.Ollanketo ToniOulun Ins.48:30+5:409:19
9.Paavola Ari49:53+7:039:35
10.Ranta UulaToiska52:00+9:1010:00
11.Huhtanen RaimoKiimU52:32+9:4210:06
12.Pyky AriKiimU52:39+9:4910:07
13.Hara Antti53:23+10:3310:15
14.Karjalainen MattiPSSLe55:28+12:3810:40
15.Sirviö Tomi56:12+13:2210:48
16.Savilaakso Hannu58:56+16:0611:20
17.Koivu Vesa60:23+17:3311:36
18.Karhumaa Jouni61:10+18:2011:45
19.Lindfors Jukka63:15+20:2512:09
20.Herronen Jouni66:06+23:1612:42
21.Laaksonen LasseSuSi66:48+23:5812:50
22.Alhainen Petri70:29+27:3913:33
23.Tuunanen Jari71:21+28:3113:43
24.Alaraasakka Eero73:05+30:1514:03
25.Nevanperä Jukka76:20+33:3014:40
26.Piiroinen Ilkka77:05+34:1514:49
27.Tervo Seppo82:51+40:0115:55
28.Sundelin JuhaHaHe84:38+41:4816:16
29.Suur-Inkeroinen MattiOYS/Vapari87:15+44:2516:46
30.Salminen KariOYUS129:42+86:5224:56
C-rata, naiset 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen TuuliaOHS39:44 10:44
2.Fredriksson CaritaPohjant40:24+0:4010:55
3.Loukusa KatriKiimU47:21+7:3712:47
4.Isokangas Anne48:24+8:4013:04
5.Ainasaari KaisuOsVa53:23+13:3914:25
6.Änkälä Leena55:46+16:0215:04
7.Vaakanainen SonjaPohjant56:13+16:2915:11
8.Jääliinoja Sirpa57:04+17:2015:25
9.Myllymaa PirkkoOulRe57:11+17:2715:27
10.Mäkelin MinnaOYS/Vapari59:16+19:3216:01
11.Nevala AnuOYS/Vapari59:17+19:3316:01
12.Mattila UllaPohjant61:22+21:3816:35
13.Pihlajaniemi AnuOYS/Vapari65:13+25:2917:37
14.Erkkilä PäiviOYS/Vapari65:16+25:3217:38
15.Koivuniemi JennyKiikKi66:53+27:0918:04
16.Hautamäki Anne71:05+31:2119:12
17.Kainulainen Eija71:08+31:2419:13
18.Lepistö Mari73:06+33:2219:45
19.Alaraasakka Riitta-Liisa76:21+36:3720:38
20.Lepistö TanjaOsV77:22+37:3820:54
21.Haapala Johanna79:55+40:1121:35
22.Sorvari PirkkoOSVA84:17+44:3322:46
23.Hannus Aira85:54+46:1023:12
24.Saarimaa SannaOsVa86:02+46:1823:15
25.Salmela Liisa86:05+46:2123:15
26.Granlund SusannaOYS/Vapari91:14+51:3024:39
27.Kemppainen VirpiOYS/Vapari91:22+51:3824:41
28.Paaso-Rantala PirjoOys/Vapari98:20+58:3626:34
Parviainen Anna-MariOsVapari91:39 24:46
C-rata, miehet 3.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Fredriksson KajPohjant30:21 8:12
2.Kinnunen KaukoOHS39:51+9:3010:46
3.Hohtola EsaYliopisto42:59+12:3811:37
4.Pennanen AnteroKiimU43:59+13:3811:53
5.Jäväjä Jari44:55+14:3412:08
6.Pirttiaho Lauri45:20+14:5912:15
7.Veijovaara JormaSK-Pohjant46:25+16:0412:32
8.Holappa Mikko47:36+17:1512:51
9.Mattila SeppoKoskRi48:26+18:0513:05
10.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari49:14+18:5313:18
11.Alalahti JaakkoONMKY49:32+19:1113:23
12.Rahkola Eino54:47+24:2614:48
13.Patana TeuvoKoS55:23+25:0214:58
14.Kaimio Auvo56:20+25:5915:13
15.Toivola Timo56:33+26:1215:17
16.Saikkonen ToivoOul.Res.56:42+26:2115:19
17.Paavola EetuKeU59:13+28:5216:00
18.Kukkola MarkkuONMKY62:36+32:1516:55
19.Keränen EeroKoskRi70:13+39:5218:58
20.Järvitalo RaimoHaHe70:15+39:5418:59
21.Mäkinen Tapani71:18+40:5719:16
22.Nauska Seppo74:06+43:4520:01
23.Nykyri Timo84:01+53:4022:42
24.Muhonen Mauri85:45+55:2423:10
25.Hilli Marko94:24+64:0325:30
26.Mänty Mika97:05+66:4426:14
27.Manninen EeroOsVa114:33+84:1230:57
Lampi MattiLNM55:37 15:01
Järvelä Kalevi65:30 17:42
D-rata, miehet 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ylitalo Otso32:20 17:01
2.Niemelä EinoOul.Res.45:58+13:3824:11
3.Turkka JussiOul.Res.50:21+18:0126:30
4.Nygård Tiitus52:46+20:2627:46
D-rata, naiset 1.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Soppela Silja21:48 11:28
2.Qvist MaaritKoskRi26:17+4:2913:50
3.Pietilä Milja31:54+10:0616:47
4.Savolainen Reeta36:34+14:4619:14
5.Savolainen Venla36:58+15:1019:27
6.Suomela Aino38:53+17:0520:27
7.Pöykkölä Anni39:31+17:4320:47
8.Varimo Elli49:31+27:4326:03
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Sarpola Simo79:40 -
Jäntti MattiPohjant72:29 -
Moilanen MariOYS/Vapari91:35 -
Iivanainen Mikko0:00 -
Heinonen Joni42:55 -
Ilkka TuomasOYS/Vapari90:32 -
Saastamoinen AriKoskRi50:02 -
Junttola UllaLaive0:00 -
Pyörälä MaaritOYS/Vapari186:14 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. äLKuu, 2014-07-01 19:38:29

    Oulurastit 10.7
    Paikka: Rannanperän päiväkodin kenttä
    N7213046 E433287

    A-rata 6.6km
    B-rata 5.2km
    C-rata 3.7km
    D-rata 1.9km

    Smartum, Virike, TYKY ok.
    Tervetuloa.
  2. älkuu, 2014-07-05 13:15:46

    Opastus Vanhalta Vaalantieltä Haapalehdon Shellin kohdalta.
  3. Karttalinkki, 2014-07-07 10:54:40

  4. TÃ?H?!, 2014-07-10 14:20:42

    Ilmeisesti Korvensuoran päiväkodin kentällä?
  5. Metsäntyttö, 2014-07-10 18:34:52

    Kiitos Sinulle, Todellinen Herrasmies, joka lausuit minulle kauniin runon maaliin päästyäni. Teit päivästäni vieläkin paremman :)
    Jos luet tämän, niin voitko kirjoittaa runon tähän, koska se oli niin ihana enkä muista sitä kokonaan.
  6. Olli P., 2014-07-10 20:02:44

    Raakaversio tuloksista laitettu, korjailut hieman myöhemmin.
  7. Lotta, 2014-07-10 22:34:08

    Mukavan pitkiä rastivälejä! Kiitos ratamestarille! Kerrankin sai suunnistaa ilman, että kompastuu seuraavaan rastiin jo ennenkuin ehtii edelliseltä lähteä. Pitkällä välillä mahtuu myös muuttamaan reitinvalintaa riittävän monta kertaa.. Hyttysille kiitos!