< Takaisin kalenteriin

Iinatti 20.9.2014

Oulun Reipas

radat: A,B,C,D, yhteyshenkilö: Kauko Myllymaa 0504634799

Opastus
Iinatintien ja Pirttilammentien risteys - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
176
Tulokset päivitetty
27.9.2014 15:52

Tulokset

A-rata, naiset 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Simola LottaOYS/Vapari73:35 10:39
2.Aikio OutiOYS/Vapari75:09+1:3410:53
3.Partanen MerviPohjant80:04+6:2911:36
4.Mutka Hanna86:35+13:0012:32
5.Mäkinen PäiviOsVa87:48+14:1312:43
A-rata, miehet 6.90 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hyvönen PanuPohjant47:47 6:55
2.Pörsti Yrjö48:28+0:417:01
3.Nissi Markus49:32+1:457:10
4.Kemppainen Jukka-Pekka50:53+3:067:22
5.Kinnunen Jukka53:29+5:427:45
6.Ronkainen TuomasKoskRi53:51+6:047:48
7.Isokoski ErkkiVePo55:04+7:177:58
8.Ojala KaiPaksumahat55:11+7:247:59
9.Räisänen HarriKiimU55:14+7:278:00
10.Lempinen HannuFujitsu55:26+7:398:02
11.Soppela Pete55:50+8:038:05
12.Suomala Ville56:06+8:198:07
13.Räisänen KariKiimU57:12+9:258:17
14.Teerikangas Matti58:15+10:288:26
15.Holappa TeuvoVePo59:16+11:298:35
16.Laurila MikaKoskRi59:19+11:328:35
17.Niemelä UrpoPohjant62:17+14:309:01
18.Holma ErkkiOulRe62:23+14:369:02
19.Koskela Ari62:31+14:449:03
20.Ilmonen Markus62:38+14:519:04
21.Luodonpää RistoAlatPi63:13+15:269:09
22.Peltokangas Tarmo65:35+17:489:30
23.Pyky AriKiimU67:51+20:049:50
24.Huhtanen RaimoKiimU68:02+20:159:51
25.Malm LauriOSAO69:13+21:2610:01
26.Pihlajaniemi PekkaSalRe69:14+21:2710:02
27.Komulainen Markus72:06+24:1910:26
28.Pirttiaho Lauri73:44+25:5710:41
29.Hepokangas EdvinLaiVe75:22+27:3510:55
30.Juuso Mettälä76:22+28:3511:04
31.Niinimaa Juha-PekkaKauHa77:02+29:1511:09
32.Lukkarinen MikkoPohjant78:54+31:0711:26
33.Pelkonen AlpoOSVA85:04+37:1712:19
34.Mäkinen Tapani100:50+53:0314:36
B-rata, naiset 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Martinmäki KaisuSK Polar43:43 9:06
2.Aalto PirjoPohjant47:01+3:189:47
3.Lohela PäiviOYS/Vapari51:52+8:0910:48
4.Änäkkälä Helena52:02+8:1910:50
5.Rouhiainen SiniOYS/Vapari52:02+8:1910:50
6.Lithovius Aino-EevaOsVa52:24+8:4110:55
7.Myllykoski JenniPohjant52:47+9:0410:59
8.Alitalo PäiviOsVa53:33+9:5011:09
9.Marjakangas ElinaOV57:10+13:2711:54
10.Jokela MiraOHS57:27+13:4411:58
11.Aatsinki TanjaHaHe59:11+15:2812:19
12.Isokangas Anne59:20+15:3712:21
13.Maunu Susanna62:40+18:5713:03
14.Lumme Kess64:08+20:2513:21
15.Tanskanen PäiviOYS/Vapari64:45+21:0213:29
16.Nevala AnuOYS/Vapari66:25+22:4213:50
17.Mäkelin MinnaOYS/Vapari66:29+22:4613:51
18.Magga Johanna68:07+24:2414:11
19.Pelkonen MaijaOSVA69:18+25:3514:26
20.Koutsoubos Eveliina71:06+27:2314:48
21.Heino SirkkuOYS/Vapari76:17+32:3415:53
22.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari80:00+36:1716:40
23.Varis Kaisa82:32+38:4917:11
24.Löytynoja Päivi95:14+51:3119:50
25.Haapaniemi Tuula95:27+51:4419:53
B-rata, miehet 4.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Airaksinen RistoOuTa36:36 7:37
2.Ollanketo ToniOulun Ins.37:36+1:007:50
3.Ämmänpää Eero38:21+1:457:59
4.Ronkainen TuomasKoskRi38:38+2:028:02
5.Lempinen HannuFujitsu38:53+2:178:06
6.Posio TimoPohjant39:33+2:578:14
7.Hokkanen MattiTeam 1Life40:49+4:138:30
8.Merilä SeppoOYUS43:56+7:209:09
9.Järvenpää EsaS-JKL44:29+7:539:16
10.Nevanperä Jukka48:03+11:2710:00
11.Sauvola Tarmo48:55+12:1910:11
12.Hiltunen JuhaONMKY49:03+12:2710:13
13.Pinola TimoKaSu49:25+12:4910:17
14.Lappalainen Antero49:42+13:0610:21
15.Räisänen Jukka51:00+14:2410:37
16.With Mikko51:10+14:3410:39
17.Valkama Mikko52:45+16:0910:59
18.Liuska Timo53:19+16:4311:06
19.Kurula JuhaniPohjant53:24+16:4811:07
20.Saariniemi Pekka53:31+16:5511:08
21.Heinikoski KaukoKoskRi53:49+17:1311:12
22.Vainio Aimo55:10+18:3411:29
23.Tuunanen Jari55:11+18:3511:29
24.Rahtu Esa57:46+21:1012:02
25.Heikkinen JaakkoLaive57:59+21:2312:04
26.Pentikäinen Heimo58:24+21:4812:10
27.Jokela RoopeOHS61:35+24:5912:49
28.Nikula ReinoOuTa62:29+25:5313:01
29.Varis Antero82:39+46:0317:13
C-rata, naiset 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kangas Margit40:46 10:43
2.Mäkinen PäiviOsVa45:26+4:4011:57
3.Mattila OrvokkiPohjant47:25+6:3912:28
4.Hiltunen Marja-liisaONMKY47:39+6:5312:32
5.Hokkanen AnniOYS/Vapari48:35+7:4912:47
6.Kittilä Inka52:14+11:2813:44
7.Kinnula IrmaOYS/Vapari52:31+11:4513:49
8.Vesikukka EmiliaOYS/Vapari53:54+13:0814:11
9.Heikkinen PiiaLaiVe54:00+13:1414:12
10.Korppinen LauraKoskRi55:26+14:4014:35
11.Merilä KirstiOYUS56:32+15:4614:52
12.Kynsijärvi Leena56:54+16:0814:58
13.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant57:05+16:1915:01
14.Koskela Titta57:49+17:0315:12
15.With Tiina58:58+18:1215:31
16.Salmi Anna59:09+18:2315:33
17.Juntunen Jenni60:40+19:5415:57
18.Mikkonen Milla60:49+20:0316:00
19.Kähkölä Anni-LottaPohjant64:40+23:5417:01
20.Keränen Elina66:08+25:2217:24
21.Valli Elina68:08+27:2217:55
22.Valkama HannaPohjant68:42+27:5618:04
23.Laakkonen Sari73:24+32:3819:18
24.Ruuska RauniOsVa73:35+32:4919:21
25.Nikula IrmaOuTa76:44+35:5820:11
26.Palonen Irene77:20+36:3420:21
27.Rautio Maija78:30+37:4420:39
28.Rasinkangas Anna78:38+37:5220:41
29.Uurtio Kaisa78:42+37:5620:42
30.Alikoski Maria85:10+44:2422:24
31.Ågren SonjaOsVa98:38+57:5225:57
32.Kujala Teija100:37+59:5126:28
33.Yrjänä Kaisaleena100:53+60:0726:32
34.Yrjänä Elsa-Reetta101:05+60:1926:36
C-rata, miehet 3.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ylimaunu MattiEVP37:47 9:56
2.Rossi JarmoPohjant38:55+1:0810:14
3.Tuunanen Joona41:09+3:2210:49
4.Pesonen Lauri41:42+3:5510:58
5.Ingerttilä PenttiVaKa44:35+6:4811:43
6.Jäntti MattiPohjant45:30+7:4311:58
7.Lohela VäinöPohjant46:08+8:2112:08
8.Puurunen JormaONMKY48:44+10:5712:49
9.Alalahti JaakkoONMKY50:17+12:3013:13
10.Hiltunen Erkki51:08+13:2113:27
11.Kaimio Auvo54:18+16:3114:17
12.Kiljander Kari54:44+16:5714:24
13.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari55:11+17:2414:31
14.Patana TeuvoKoS55:30+17:4314:36
15.Alitalo JoonasOsVa56:14+18:2714:47
16.Keränen EeroKoskRi56:16+18:2914:48
17.Koskela Kaapo57:50+20:0315:13
18.Rantakokko Timo58:20+20:3315:21
19.Ämmänpää Kari62:19+24:3216:23
20.Tiensuu Timo64:23+26:3616:56
21.Pyky EskoKiimU76:20+38:3320:05
D-rata, naiset 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ilvesluoto Kaisu23:50 13:14
2.Mutka KerttuPohjant26:37+2:4714:47
3.Aalto Elle29:07+5:1716:10
4.Kynsijärvi Meeri29:13+5:2316:13
5.Leskinen Kaja31:17+7:2717:22
6.Hyvönen Outi31:59+8:0917:46
7.Soppela Silja33:54+10:0418:50
8.Pakonen Stiina35:14+11:2419:34
9.Anttila Vilma40:53+17:0322:42
10.Tomperi Aino43:11+19:2123:59
11.Karvali Tuovi50:03+26:1327:48
D-rata, miehet 1.80 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen EerikPohjant22:36 12:33
2.Hyvönen Johannes33:26+10:5018:34
3.Kouva 38:36+16:0021:26
4.Anttila Okko40:31+17:5522:30
5.Tomperi Joona43:21+20:4524:05
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Tuunanen Marja20:08 -
Nikkola Aada86:35 -
Holma Juha86:49 -
Nikkola Helmi86:18 -
Pietilä Antti76:04 -
Vuoti Mikko60:11 -
Pirttijärvi Tanja67:26 -
Suomala Väinö63:52 -
Väyrynen Hilkka74:43 -
Nikkola Minna86:20 -
Rankinen JuhoSiSe56:55 -
Suomala Kaarlo80:11 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Harrastaja, 2014-09-12 23:39:33

    Moneltako nämä on?
  2. Kauko M, 2014-09-13 05:54:02

    Maastoon pääsee 12-14
    Kilpailukeskus on Iinatin moottoriradan parkkipaikka
  3. Kauko M, 2014-09-17 08:56:25

    Kartan mittakaava on 1:7500
    Ratapituudet:
    A-rata 6,9km
    B-rata 4.8km
    C-rata 3,8km
    D-rata 1,8km
  4. pihkaniska, 2014-09-18 21:33:50

    Onko kyseessä metsäsuunnistusta? Vai ravataanko pitkin motocross-rataa?
  5. KaukoM, 2014-09-19 06:08:06

    Itse laittaisin suunnistuskengät jalkaan .
  6. KaukoM, 2014-09-20 17:46:36

    Löytynyt emit-kortti kilpailupaikalta.
    Korttia kaipaava ota yhteyttä puh 050-4634799
  7. Kiiiitos A radasta, 2014-09-21 13:07:14

    Mukava rata, sykekin nousi. Harmi kun ajautui väärälle tunturille lopussa, mutta ite olin huolimaton.