< Takaisin kalenteriin

Timosenkoski 4.10.2014

Koskelankylän Riento

radat: A,B,C,D, Päivä +Yö, yhteyshenkilö: Antero Mikkonen 0407267983

Opastus
Opastus Kuusamontieltä Hönttämäen rampista.   - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
267
Tulokset päivitetty
5.10.2014 08:09

Tulokset

A-rata Naiset 6.2 km#6.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hankonen JohannaPohjant55:40 -
2.Lotvonen MillaLaive58:02+2:22-
3.Käkelä MerviPohjant59:08+3:28-
4.Santaniemi MerjaOsVa69:51+14:11-
5.Mutka Hanna71:41+16:01-
6.Lohela PäiviOYS/Vapari73:10+17:30-
7.Kaikkonen Leena73:19+17:39-
8.Holster-Hemmi MerviPohjant73:45+18:05-
9.Sillanpää ElinaPohjant76:27+20:47-
10.Mäkinen PäiviOsVa81:49+26:09-
11.Aspegren Annika123:53+68:13-
12.Jurvakainen Marsa124:08+68:28-
Voutilainen Niina76:03 -
Laurila SariSalRe82:51 -
A-rata Miehet 6.2 km#6.2
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Taskila Markku42:23 -
2.Seppänen MikaVaKa44:07+1:44-
3.Savolainen JouniPohjant45:10+2:47-
4.Karppinen MikkoPohjant46:01+3:38-
5.Tervo ArhiONMKY46:53+4:30-
6.Teerikangas Matti47:02+4:39-
7.Juola Eero48:30+6:07-
8.Mäkelä Jussi48:31+6:08-
9.Ojala KaiPaksumahat48:43+6:20-
10.Järvenpää EsaS-JKL48:56+6:33-
11.Holappa TeuvoVePo48:57+6:34-
12.Matilainen Kari49:20+6:57-
13.Kinnunen KallePohjant49:23+7:00-
14.Pörsti Yrjö49:50+7:27-
15.Anttila Jussi-PekkaPohjant50:07+7:44-
16.Taskila Hannu50:15+7:52-
17.Fredriksson KajPohjant50:25+8:02-
18.Grekelä AnttiHaHe50:41+8:18-
19.Puroila Antti52:16+9:53-
20.Kemppainen Jukka-Pekka53:12+10:49-
21.Pirttiaho Lauri55:33+13:10-
22.Piispanen ReimaSalRe55:41+13:18-
23.Härmä AnttiOYS/Vapari56:08+13:45-
24.Luodonpää RistoAlatPi56:53+14:30-
25.Eskola Jyrki57:18+14:55-
26.Ämmänpää Eero57:42+15:19-
27.Sillanpää TommiPohjant58:26+16:03-
28.Kuivalainen MarkkuIisu58:34+16:11-
29.Pyky AriKiimU59:01+16:38-
30.Huhtanen RaimoKiimU59:02+16:39-
31.Dobbs niilo59:19+16:56-
32.Lukkari Junnu59:32+17:09-
33.Isolahti MikaPohjant59:49+17:26-
34.Holma ErkkiOulRe60:06+17:43-
35.Kemppainen VesaIisu61:04+18:41-
36.Sivonen UrhoSalRe61:45+19:22-
37.Holma Juho63:03+20:40-
38.Kauma HeikkiOYS/Vapari63:17+20:54-
39.Peltokangas Tarmo64:38+22:15-
40.Ahonen ArtoInarYr65:17+22:54-
41.Auvinen JuhaSK-Mortis65:18+22:55-
42.Laitinen AnttiKauHa65:29+23:06-
43.Kivinen Janne67:50+25:27-
44.Pihlajaniemi PekkaSalRe73:35+31:12-
45.Keränen Vesa75:04+32:41-
46.Holappa RaimoHaHe87:21+44:58-
47.Mäkinen Tapani87:46+45:23-
Kähkölä JuhaPohjant60:16 -
Mikkonen AlpoOYS/Vapari62:09 -
Lohi Kalle50:15 -
B-rata Naiset 4.7 km#4.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Aalto PirjoPohjant41:30 -
2.Haataja MirkaEsSu48:10+6:40-
3.Valkama HannaPohjant52:24+10:54-
4.Myllykoski JenniPohjant52:28+10:58-
5.Rouhiainen SiniOYS/Vapari53:32+12:02-
6.Isolahti Anna-KaisaPohjant53:32+12:02-
7.Mattila OrvokkiPohjant53:34+12:04-
8.Magga Johanna53:41+12:11-
9.Sankelo LottaPohjant54:12+12:42-
10.Liinamaa EllaPohjant54:18+12:48-
11.Partanen MerviPohjant54:49+13:19-
12.Kiviaho Wilma56:21+14:51-
13.Hakola Jaana56:37+15:07-
14.Liinamaa JohannaPohjant58:08+16:38-
15.Maunu Susanna62:17+20:47-
16.Myllymaa PirkkoOulRe63:31+22:01-
17.Piispanen EijaOuHu63:56+22:26-
18.Impiö TiiaVePo64:12+22:42-
19.Huotari VirvaDTMS65:23+23:53-
20.Leinonen Anna67:24+25:54-
21.Koutsoubos Eveliina67:36+26:06-
22.Herronen TarjaOYS/Vapari71:27+29:57-
23.Mäkelin MinnaOYS/Vapari80:29+38:59-
24.Nevala AnuOYS/Vapari80:39+39:09-
25.Keskinarkaus IrmaOYS/Vapari85:51+44:21-
26.Koskela Titta95:19+53:49-
27.Holma Mari96:50+55:20-
28.Heiskanen Kristiina125:26+83:56-
B-rata Miehet 4.7 km#4.7
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Leukkunen Marko39:33 -
2.Westerholm Lasse40:12+0:39-
3.Soppela Pete40:23+0:50-
4.Tompuri Panu41:31+1:58-
5.Pinola TimoKaSu44:22+4:49-
6.Ollanketo ToniOulun Ins.44:59+5:26-
7.Wilen Juhani47:22+7:49-
8.Myllymaa KaukoOulRe47:43+8:10-
9.Hautala Ilkka47:45+8:12-
10.Juutinen HannuPohjant47:54+8:21-
11.Kukkonen IiroOuTa49:35+10:02-
12.Hulkkonen Jussi50:50+11:17-
13.Valkama Mikko50:56+11:23-
14.Räisänen Jukka51:47+12:14-
15.Toropainen PauliONMKY52:43+13:10-
16.Väänänen AriOI54:36+15:03-
17.Argillander ErkkiVaKa55:07+15:34-
18.Kallioinen Ari55:15+15:42-
19.With Mikko56:40+17:07-
20.Jäntti MattiPohjant57:21+17:48-
21.Hanhineva Tero57:58+18:25-
22.Mäntykenttä HannuOYUS58:43+19:10-
23.Laukka Pasi58:52+19:19-
24.Kukkonen Jyri-Pekka59:34+20:01-
25.Koivisto Jussi59:36+20:03-
26.Junttila Joonas59:46+20:13-
27.Tapio Luukinen59:47+20:14-
28.Okkonen JaakkoKempele64:54+25:21-
29.Tuovinen Henry66:55+27:22-
30.Lumme Henri68:40+29:07-
31.Kaila Kari70:07+30:34-
32.Herronen Jouni71:19+31:46-
33.Laine JaniKuiva72:05+32:32-
34.Koskela Kaapo95:20+55:47-
Keski-Korsu PerttiSalRe59:10 -
C-rata Naiset 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laurila ElinaSalRe37:16 -
2.Haataja Maarit45:38+8:22-
3.Lempiäinen Paula45:58+8:42-
4.Mutka AinoPohjant46:17+9:01-
5.Hyvärinen Merja47:50+10:34-
6.Savolainen Reeta50:13+12:57-
7.Kinnula IrmaOYS/Vapari50:46+13:30-
8.Rask Marjukka50:46+13:30-
9.Korkiakoski Mervi51:31+14:15-
10.Mattila UllaPohjant53:49+16:33-
11.Huttunen RiikkaPohjant53:51+16:35-
12.With Tiina54:16+17:00-
13.Pirttijärvi Tanja56:09+18:53-
14.Hiltunen Marja-liisaONMKY58:48+21:32-
15.Palonen Irene61:21+24:05-
16.Löytynoja Päivi61:50+24:34-
17.Haapaniemi Tuula62:02+24:46-
18.Harrison Kim64:30+27:14-
19.Aatsinki MirjaVePo65:03+27:47-
20.Isokangas Helena70:01+32:45-
21.Knopf ClaudiaOys/Vapari70:11+32:55-
22.Keski-Korsu AijaSalRe72:50+35:34-
23.Laakkonen Sari76:43+39:27-
24.Suomenrinne Anne81:29+44:13-
25.Maijala Miia84:32+47:16-
Kela MirjaOulRe53:37 -
Mertala Anne81:46 -
C-rata Miehet 3.5 km#3.5
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Hiltunen JuhoONMKY30:43 -
2.Ylimaunu MattiEVP33:27+2:44-
3.Veijovaara JormaPohjant36:03+5:20-
4.Ervasti OnniPeRa38:21+7:38-
5.Kivinen Juhani40:33+9:50-
6.Puurunen JormaONMKY40:54+10:11-
7.Pentikäinen Heimo41:46+11:03-
8.Rahkola Eino44:05+13:22-
9.Kaimio Auvo46:00+15:17-
10.Klemola JuhaniS-200047:39+16:56-
11.Patana TeuvoKoS51:05+20:22-
12.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari51:12+20:29-
13.Hiekkaranta Matti51:30+20:47-
14.Niemelä EinoOul.Res.53:31+22:48-
15.Mäntyniemi JuhaniOul.Res.53:43+23:00-
16.Saikkonen ToivoOul.Res.56:52+26:09-
17.Keränen EeroKoskRi66:24+35:41-
18.Hanhela PenttiKiimU70:56+40:13-
19.Honkala SamiOYS/Vapari75:02+44:19-
20.Manninen EeroOsVa83:48+53:05-
D-rata Naiset 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahtu Marika21:29 -
2.Soppela Silja21:39+0:10-
3.Anttila MineaPohjant30:58+9:29-
4.Anttila IlonaPohjant31:05+9:36-
5.Savolainen Venla31:40+10:11-
6.Peltonen Sara34:08+12:39-
7.Röpelinen Ruut34:11+12:42-
8.Lounila Heli34:16+12:47-
9.Holma EssiOulRe42:31+21:02-
10.Mäntykenttä AnjaOYUS44:00+22:31-
11.Mustonen Minna47:23+25:54-
12.Moberg Silja51:52+30:23-
13.Mäntykivi Tiina54:35+33:06-
14.Länsitie Pinja55:07+33:38-
15.Mäntymaa JaanaOsVa59:18+37:49-
16.Latvalehto Helmi59:36+38:07-
17.Mykkänen Emma59:58+38:29-
18.Tikkanen Pieta80:23+58:54-
D-rata Miehet 2.3 km#2.3
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kinnunen ErikPohjant20:35 -
2.Kinnunen Antti20:44+0:09-
3.Kyllönen Okko28:00+7:25-
4.Kyllönen Nooa28:12+7:37-
5.Vartiainen SuloKiimU32:31+11:56-
6.Kemppainen PaavoIisu36:38+16:03-
7.Hyvönen Johannes39:54+19:19-
8.Kinnunen Jere41:04+20:29-
9.Pörsti Lauri41:15+20:40-
10.Romppainen Roope42:58+22:23-
11.Juola Eetu43:23+22:48-
12.Holma SanteriOulRe43:39+23:04-
13.Juola Arttu43:41+23:06-
14.Pirttiaho Atte47:24+26:49-
15.Pirttiaho Tatu47:28+26:53-
16.Karjalainen Aleksi48:24+27:49-
17.Westerholm Lauri48:36+28:01-
18.Mäkelä Markus49:48+29:13-
19.Kiviniemi Aarni49:49+29:14-
20.Läspä Aatu50:10+29:35-
21.Palmi Johannes50:51+30:16-
22.Santaniemi Veeti50:59+30:24-
23.Keränen Ville53:15+32:40-
24.Kemppainen VäinöIisu56:44+36:09-
25.Santaniemi Oskari58:44+38:09-
26.Laurila Aukusti75:53+55:18-
A-Yö 4.8 km#4.8
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti Yrjö38:03 -
2.Koljonen JouniVaKa43:23+5:20-
3.Alitalo SamiOsVa44:46+6:43-
4.Parkkinen PekkaPohjant46:10+8:07-
5.Niemelä UrpoPohjant46:18+8:15-
6.Similä Jouni47:10+9:07-
7.Suomala Ville48:39+10:36-
8.Mutka KaiPohjant49:25+11:22-
9.Piirto JarkkoLaive49:28+11:25-
10.Sillanpää JoonasPyPo51:56+13:53-
11.Laurila MikaKoskRi52:16+14:13-
12.Riippa IlkkaOulRe54:41+16:38-
13.Hokajärvi RailiPohjant57:51+19:48-
14.Kotaniemi SariKoskRi59:43+21:40-
15.Kauppinen Antti61:37+23:34-
16.Argillander ErkkiVaKa64:21+26:18-
17.Sillanpää TommiPohjant65:33+27:30-
18.Sillanpää ElinaPohjant65:42+27:39-
19.Väänänen AriOI66:49+28:46-
20.Kuusela VappuVaKa69:12+31:09-
21.Sillanpää Juho74:15+36:12-
22.Kurula JuhaniPohjant74:17+36:14-
23.Aikio OutiOYS/Vapari81:50+43:47-
24.Mäkinen PäiviOsVa91:25+53:22-
25.Mäkinen Tapani94:44+56:41-
Laurila Santeri53:18 -
B-Yö 2.9 km#2.9
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Liinamaa OlliPohjant25:12 -
2.Aalto PirjoPohjant25:32+0:20-
3.Halonen TeroKoskRi27:06+1:54-
4.Holma ErkkiOulRe27:17+2:05-
5.Lohela VäinöPohjant32:28+7:16-
6.Lohela PäiviOYS/Vapari32:35+7:23-
7.Rossi JarmoPohjant33:38+8:26-
8.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari33:51+8:39-
9.Kangas TaikaPohjant36:19+11:07-
10.Palmi SaraKoskRi39:28+14:16-
11.Isokangas Anne44:01+18:49-
12.Kujala MonikaSlovenia47:37+22:25-
13.Mattila ArttuPohjant50:53+25:41-
14.Mattila UllaPohjant50:58+25:46-
15.Happonen KaisaPohjant62:14+37:02-
16.Inkala Niklas65:15+40:03-
Oma Rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Rahkola EeroOulRe67:40 -
Kyllönen Timo55:42 -
Lotvonen EssiLaiVe53:58 -
Lotvonen ArjaLaiVe59:31 -
Stenius VeeraLaive69:10 -
Rata 12
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lohela VäinöPohjant49:12 -
Rata 13
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rahkola EeroOulRe40:27 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. mihin aikaan?, 2014-09-15 08:01:10

    millä aikavälillä lähdöt tapahtuu?
  2. älkuu, 2014-09-15 17:08:07

    Maastoon pääsee klo 12-14. Yöharjoitus klo 19-19.30.
  3. Eksynyt, 2014-09-18 11:16:46

    Hei! Onko paikka ylläolevalla kartalla oleva sininen nuoli, vai tuleeko eri paikkaan?
  4. Jussi, 2014-09-30 14:23:43

    yöharjoitus ? onko rasteillla emit leimaus vai muuten vain harjoitellaan
  5. älkuu, 2014-10-01 12:53:25

    Timosenkosken luontokoulu eli sinisen nuolen osoittama paikka. Paikoitus koulun viereiselle kentälle. Yöharjoitus: normiyösuunnistusradat emit leimaus, rasteilla heijastimet. Tarkemmat tiedot viimeistään huomenna.
  6. Reipas, 2014-10-02 02:28:13

    Onko päivällä ja yöllä sama rata jos haluaa käydä molemmissa?
  7. Ã?lkuu, 2014-10-02 06:17:35

    A-rata 6.2km
    B-rata 4.7km
    C-rata 3.5km
    D-rata 2.3km
    Yö-A 4.8km
    Yö-B 2.9km
  8. Eino Leino, 2014-10-02 14:44:36

    Saammekohan Antsu kuulla runoja maalissa näin viimeisen kisan kunniaksi?
  9. d, 2014-10-03 15:54:33

    Hyvä veto nämä pimeän radat, kiitos muillekin kuin Koskrille näistä.
  10. Yökkönen, 2014-10-04 10:20:55

    Klaaraako yöratoja taskulampun kanssa?
  11. älkuu, 2014-10-04 13:27:57

    Kyllä sen klaaraa taskarin kanssakin.
  12. hämmentynyt, 2014-10-04 17:34:16

    Kartan mittakaava nyt ja viime syksynä 1:7500, mutta 4,5 sentin karttamatka on lyhentenyt 4 senttiin. Mikähän lie oikea mittakaava tänå vuonna? Entä matkojen pituudet?
  13. älkuu, 2014-10-04 18:49:49

    mittakaava korjattu, nyt oikein. Tulokset laitan Ollille, kun yöharjoitus ok.
  14. älkuu, 2014-10-04 21:16:52

    tulokset heitin varasivuille nähtäväksi:
    http://www.freewebs.com/koskri/
  15. Hikipää kiittää, 2014-10-05 08:22:18

    Tuli Heikinharjussa 200 km täyteen tämän vuoden rasteilla, nimellispituuksilla mitaten, käytännössähän matkaa on hieman enemmän.
    Kiitokset kaikille järjestelyihin osallistuneille!
    Kiitän jokaisesta kilometristä!