< Takaisin kalenteriin

Köykkyri 12.5.2015

Oulun Tarmo
Lisätiedot
-
Opastus
- - Näytä kartalla
Leimaus
Emit
Rastireitti
Kyllä
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
338
Tulokset päivitetty
19.5.2015 23:12

Tulokset

A-rata, naiset 7.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Junttola UllaLaive73:43 9:34
2.Ovaska HeliPohjant74:58+1:159:44
3.Simpanen Hanna-MariPohjant79:55+6:1210:22
4.Santaniemi MerjaOsVa81:08+7:2510:32
5.Ilo Anne-Maria81:36+7:5310:35
6.Sillanpää ElinaPohjant87:00+13:1711:17
7.Hakola Jaana89:16+15:3311:35
8.Palmer KatariinaPohjant98:07+24:2412:44
9.Palmi SaraKoskRi100:54+27:1113:06
A-rata, miehet 7.70 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kujala JouniPohjant41:31 5:23
2.Parkkinen KeijoYlikNM42:28+0:575:30
3.Vanhanen KonstaNousKi43:02+1:315:35
4.Haapasalo JarmoPohjant43:56+2:255:42
5.Hietala PerttuPelPo45:53+4:225:57
6.Haapasalo HarriPohjant46:26+4:556:01
7.Saarela Ville-PetteriKemU46:32+5:016:02
8.Seppänen MikaVaKa47:58+6:276:13
9.Mäkäräinen JouniPohjant48:25+6:546:17
10.Maaninka MikaOsVa50:43+9:126:35
11.Apilo Olli50:47+9:166:35
12.Laitinen AnttiKauHa51:15+9:446:39
13.Nikkari OlliOsVa51:55+10:246:44
14.Auvinen JuhaSK-Mortis51:57+10:266:44
15.Karppinen MikkoPohjant52:02+10:316:45
16.Kokkinen KariPertPe52:15+10:446:47
17.Isokoski ErkkiVePo52:22+10:516:48
18.Karvonen SamiSalRe52:26+10:556:48
19.Taskila Markku52:39+11:086:50
20.Heinikoski KaukoKoskRi52:43+11:126:50
21.Kemppainen Jukka-Pekka52:45+11:146:51
22.Leinonen Lauri52:47+11:166:51
23.Pörsti Yrjö52:50+11:196:51
24.Fredriksson KajPohjant52:57+11:266:52
25.Koutonen MikkoYlivKu53:01+11:306:53
26.Partanen Pekka53:05+11:346:53
27.Peisa PanuSalRe53:18+11:476:55
28.Marjala Veijo53:43+12:126:58
29.Nissi Markus53:46+12:156:58
30.Ronkainen MarkusKoskRi53:50+12:196:59
31.Nissinen NikoPohjant53:56+12:257:00
32.Savolainen JouniPohjant53:58+12:277:00
33.Höynälä JoukoPaksumahat54:07+12:367:01
34.Korhonen JussiJuntikOK54:33+13:027:05
35.Heikkinen PasiOJT54:58+13:277:08
36.Soppela Pete55:04+13:337:09
37.Puroila Antti55:17+13:467:10
38.Halonen TeroKoskRi55:35+14:047:13
39.Nikula JuhoKaJu55:37+14:067:13
40.Norrkniivilä JaakkoOsVa56:31+15:007:20
41.Loukusa MarkkuIisu57:11+15:407:25
42.Niinimaa Juha-PekkaKauHa57:17+15:467:26
43.Lempinen HannuFujitsu57:34+16:037:28
44.Huuhka KaiKiimU58:06+16:357:32
45.Taskila Hannu58:16+16:457:34
46.Mäntylä Juha58:22+16:517:34
47.Suomala Ville58:34+17:037:36
48.Savolainen HannuPohjant58:47+17:167:38
49.Laurila MikaKoskRi59:38+18:077:44
50.Ilmonen Markus59:49+18:187:46
51.Kaisanlahti Jyrki59:58+18:277:47
52.Vuoti Mikko60:04+18:337:48
53.Alaperä ArttuPohjant61:13+19:427:57
54.Alitalo SamiOsVa61:26+19:557:58
55.Heinikoski OlliKuIsku61:58+20:278:02
56.Nygård MarkkuOpu62:23+20:528:06
57.Korhonen Antti62:24+20:538:06
58.Nissinen JoniPohjant62:24+20:538:06
59.Hanhela MaunoHaHe63:00+21:298:10
60.Holma ErkkiOulRe64:26+22:558:22
61.Mikkonen AlpoOYS/Vapari64:35+23:048:23
62.Kela MarkoOulRe64:50+23:198:25
63.Antinmaa eemeli66:42+25:118:39
64.Junttola AnttiLaive66:48+25:178:40
65.Holma Jouni67:53+26:228:48
66.Kinnunen Matti69:14+27:438:59
67.Tuohimaa EskoONMKY72:03+30:329:21
68.Juola Eero72:37+31:069:25
69.Pöykkölä Jouko73:00+31:299:28
70.Riippa IlkkaOulRe75:21+33:509:47
71.Talonen Eero77:23+35:5210:02
72.Vanhapiha Jukka77:48+36:1710:06
73.Ruotsalainen KeijoOYUS81:04+39:3310:31
74.Pelkonen AlpoOsVa81:19+39:4810:33
75.Kivinen Janne81:24+39:5310:34
76.Honkonen Risto93:34+52:0312:09
77.Hokkanen Matti94:24+52:5312:15
78.Karjalainen ArtoTeam 1Life94:30+52:5912:16
79.Valasma Harri95:49+54:1812:26
Inget Mikko72:22 9:23
B-rata, naiset 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Laitinen MariaYlikNM38:07 6:55
2.Hankonen JohannaPohjant41:04+2:577:28
3.Kaijanen TyttiOsVa43:15+5:087:51
4.Haapasalo HenriikkaPohjant45:45+7:388:19
5.Vuontisjärvi Annu46:17+8:108:24
6.Sankelo LottaPohjant46:43+8:368:29
7.Hangasmaa Hanna47:29+9:228:38
8.Siirilä Kristiina47:43+9:368:40
9.Siirilä Katariina47:55+9:488:42
10.Korppinen LauraKoskRi48:30+10:238:49
11.Maunu Susanna49:51+11:449:03
12.Kinnunen Tuulia51:05+12:589:17
13.Kela MerjaOulRe51:08+13:019:17
14.Metsävaino Ella-Sofia51:12+13:059:18
15.Kemppainen Aino-kaisa51:15+13:089:19
16.Mattila OrvokkiPohjant51:53+13:469:26
17.Kangas MargitOsVa52:08+14:019:28
18.Lappalainen Satu52:19+14:129:30
19.Keskitalo ElinaRasTiimi53:12+15:059:40
20.Kiuttu MarjutOYS/Vapari53:17+15:109:41
21.Ylisiurua TiinaVePo53:27+15:209:43
22.Mäkinen PäiviOsVa54:30+16:239:54
23.Fredriksson CaritaPohjant54:59+16:529:59
24.Lohela PäiviOYS/Vapari55:17+17:1010:03
25.Pesonen OrvokkiHaHe58:57+20:5010:43
26.Auvinen Annu59:18+21:1110:46
27.Vähänen Kaisa60:15+22:0810:57
28.Hirvikoski KirsiHaHe67:01+28:5412:11
29.Lehto OonaLaive68:25+30:1812:26
30.Holma LiisaOYS/Vapari68:39+30:3212:28
31.Saarenpää Kaisa69:57+31:5012:43
32.Pelkonen MaijaOSVA71:42+33:3513:02
33.Hooli HeidiOYS/Vapari78:16+40:0914:13
34.Erkkilä PäiviOYS/Vapari78:20+40:1314:14
B-rata, miehet 5.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kotaniemi JuhaKoskRi31:05 5:39
2.Hautala MattiONMKY37:52+6:476:53
3.Holappa TeuvoVePo38:34+7:297:00
4.Tervo ArhiONMKY38:49+7:447:03
5.Helttunen JanneKiimU38:57+7:527:04
6.Leukkunen Marko40:02+8:577:16
7.Rankinen JuhoOulRe40:02+8:577:16
8.Kinnunen Mikko40:22+9:177:20
9.Mikkonen VilleKoskRi40:25+9:207:20
10.Rantapelkonen TuomoONMKY41:07+10:027:28
11.Udd Esko41:13+10:087:29
12.Moilanen EeroSK-Pohjant41:29+10:247:32
13.Halonen VesaPohjant41:33+10:287:33
14.Nissinen Jussi41:50+10:457:36
15.Grekelä AnttiHaHe43:04+11:597:49
16.Haajanen JuhaPohjant43:15+12:107:51
17.Kähkölä JuhaPohjant43:27+12:227:54
18.Karhu JanneVaKa43:51+12:467:58
19.Heino PetteriKoS44:09+13:048:01
20.Sevon NiiloSalRe44:25+13:208:04
21.Ahokoivu HemmoPohjant44:30+13:258:05
22.Tuunanen Joona45:17+14:128:14
23.Vainkainen Jyrki45:38+14:338:17
24.Posio TimoPohjant45:41+14:368:18
25.Tonttila PanuOYS/Vapari46:04+14:598:22
26.Rankka Eelis46:32+15:278:27
27.Nummi EinoVaKa46:37+15:328:28
28.Soini Toni47:05+16:008:33
29.Haapaniemi NiiloHaHe47:14+16:098:35
30.Toppari PekkaPuolRy47:17+16:128:35
31.Jussilainen Tuomas47:24+16:198:37
32.Vainikainen Niilo47:29+16:248:38
33.Kariniemi Markku47:53+16:488:42
34.Tapio Luukinen47:56+16:518:42
35.Seppänen Aimo48:03+16:588:44
36.Sotaniemi Ville48:20+17:158:47
37.Kallioinen Ari48:21+17:168:47
38.Rahkola EeroOulRe48:50+17:458:52
39.Merilä SeppoOYUS48:53+17:488:53
40.Kiviniemi Roope49:16+18:118:57
41.Kurula JohannesPohjant49:22+18:178:58
42.Pinola TimoKaSu49:28+18:238:59
43.Laitinen OlliPeRa49:47+18:429:03
44.Alitalo JoonasOsVa49:58+18:539:05
45.Tompuri TanuOH50:00+18:559:05
46.Pelkonen Hannu50:09+19:049:07
47.Lukkarinen OlaviPohjant50:12+19:079:07
48.Kaipala RaunoOYS/Vapari50:28+19:239:10
49.Tuunanen Jari50:52+19:479:14
50.Okkonen JaakkoKempele51:08+20:039:17
51.Kiviniemi Tuomo51:42+20:379:24
52.Lackman Jarkko52:03+20:589:27
53.Haarala JyrkiViiSu52:07+21:029:28
54.Pirttiaho Lauri52:13+21:089:29
55.Hiltunen JuhoONMKY52:31+21:269:32
56.With Mikko52:51+21:469:36
57.Räsänen Mika53:26+22:219:42
58.Pöyry RoopePohjant53:28+22:239:43
59.Ahvenlampi Henri53:57+22:529:48
60.Haltamo Janne54:11+23:069:51
61.Yli-Eerola EsaHlT54:14+23:099:51
62.Mäkinen TapaniOsVa54:29+23:249:54
63.Pyky AriKiimU54:48+23:439:57
64.Siirilä Jukka54:57+23:529:59
65.Leinonen Marko55:09+24:0410:01
66.Vainio Aimo55:42+24:3710:07
67.Kilpeläinen VeikkoVaKa56:44+25:3910:18
68.Heinikoski KaleviKoskRi56:54+25:4910:20
69.Kenttälä Janne57:39+26:3410:28
70.Yrjänheikki Markku58:03+26:5810:33
71.Siipola Petri58:07+27:0210:34
72.Jämsä Joona58:17+27:1210:35
73.Hytilä Riku60:21+29:1610:58
74.Pöyry MattiKiimU65:19+34:1411:52
75.Seppänen Ari67:40+36:3512:18
76.Heikkinen Jani67:56+36:5112:21
77.Varis Antero70:26+39:2112:48
Nissinen JerePohjant48:24 8:48
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Yli-Eerola IrjaHlT32:42 9:20
2.Kosola MarjaPohjant34:40+1:589:54
3.Tulppo Riikka35:13+2:3110:03
4.Lautamo Anu35:37+2:5510:10
5.Hyvönen JohannaPohjant36:59+4:1710:34
6.Nissinen MariannePohjant40:10+7:2811:28
7.Kotaniemi SariKoskRi40:46+8:0411:38
8.Haataja Maarit40:55+8:1311:41
9.Myllymaa PirkkoOulRe41:05+8:2311:44
10.Sassi Paula42:01+9:1912:00
11.Karnaranta Taru42:33+9:5112:09
12.Tanskanen PäiviOYS/Vapari42:59+10:1712:16
13.Ryhänen Anna-Leena43:25+10:4312:24
14.Merilä KirstiOYUS43:26+10:4412:24
15.Herronen TarjaOYS/Vapari45:32+12:5013:00
16.Kinnula IrmaOYS/Vapari45:58+13:1613:08
17.Hiltunen Marja-liisaONMKY47:03+14:2113:26
18.Askeli Eija47:33+14:5113:35
19.With Tiina47:47+15:0513:39
20.Yrjänheikki EijaOYS/Vapari48:18+15:3613:48
21.Törmänen Paula48:30+15:4813:51
22.Malm PirkkoOYS/Vapari49:10+16:2814:02
23.Paakkonen MirjaOYS/Vapari49:15+16:3314:04
24.Jutila Heidi49:17+16:3514:04
25.Alitalo HeidiOsVa49:39+16:5714:11
26.Saarimaa SannaOsVa49:48+17:0614:13
27.Kouva JohannaKoskRi50:05+17:2314:18
28.Ainasaari KaisuOsVa50:35+17:5314:27
29.Latvakoski Anna51:37+18:5514:44
30.Kokko Sini51:39+18:5714:45
31.Kela MirjaOulRe52:17+19:3514:56
32.Kinnunne Päivi59:06+26:2416:53
33.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant60:20+27:3817:14
34.Aholoa Ulla61:06+28:2417:27
35.Kiviaho Vilma61:39+28:5717:36
36.Keränen Elina61:53+29:1117:40
37.Laakkonen Sari61:55+29:1317:41
38.Kukkonen Reetta61:59+29:1717:42
39.Keränen Jenni63:39+30:5718:11
40.Marjakangas ElinaOsVa64:59+32:1718:34
41.Leinonen Leena65:30+32:4818:42
42.Hynynen KatiOYS/Vapari65:54+33:1218:49
43.Parkkinen LauraYlikNM71:24+38:4220:24
44.Leukkunen Tutteli74:38+41:5621:19
45.Anttila TarjaOsVa75:58+43:1621:42
46.Kujala MonikaSlovenia84:12+51:3024:03
Länsitie Miia77:43 22:12
Pakkanen Auroosa74:58 21:25
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pörsti Yrjö24:06 6:53
2.Kotila HarriYlikNM28:41+4:358:11
3.Juutinen HannuPohjant29:15+5:098:21
4.Vainikainen Tomi30:25+6:198:41
5.Ukkola SakariPohjant31:03+6:578:52
6.Toropainen PauliONMKY32:37+8:319:19
7.Westerholom ThomasVePo34:00+9:549:42
8.Myllymaa KaukoOulRe34:24+10:189:49
9.Hiltunen ErkkiOnmky35:43+11:3710:12
10.Mattila SeppoKoskRi35:44+11:3810:12
11.Kurula JuhaniPohjant37:09+13:0310:36
12.Puurunen JormaONMKY37:17+13:1110:39
13.Veijovaara JormaPohjant37:34+13:2810:44
14.Väänänen AriOI39:13+15:0711:12
15.Tapaninaho KaleviONMKY39:55+15:4911:24
16.Tanskanen Jouni40:58+16:5211:42
17.Kiljander KariOulsta41:09+17:0311:45
18.Lohela VäinöPohjant41:15+17:0911:47
19.Männikkö KalleONMKY42:25+18:1912:07
20.Holappa RaimoHaHe42:47+18:4112:13
21.Honkaniemi Samuli43:24+19:1812:24
22.Peisa PaavoSalRe43:25+19:1912:24
23.Herronen Jouni45:21+21:1512:57
24.Kokko Sami46:15+22:0913:12
25.Patana TeuvoKoS46:34+22:2813:18
26.Korhonen Mika49:08+25:0214:02
27.Karjalainen VeikkoVaKa50:16+26:1014:21
28.Salonen PaavoPohjant50:52+26:4614:32
29.Kivinen Juhani52:06+28:0014:53
30.Marjala ViljamiPohjant52:42+28:3615:03
31.Rantakokko Timo53:37+29:3115:19
32.Luukinen Tuomo56:50+32:4416:14
33.Korkala VeikkoRTG57:13+33:0716:20
34.Tervahauta Tuomas59:09+35:0316:54
35.Rautio Mikko61:26+37:2017:33
36.Rautio MikkoHauVe66:39+42:3319:02
37.Juuso Kinnunen74:32+50:2621:17
38.Hand Arto83:02+58:5623:43
Manninen EeroOsVa53:14 15:12
Salminen KariOYUS91:59 26:16
D-rata, naiset
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Ainassaari annaOsVa20:30 -
2.Petäsnoro Anniina21:13+0:43-
3.Pietilä Milja23:54+3:24-
4.Anttila IlonaPohjant24:15+3:45-
5.Leskelä Anniliisa29:18+8:48-
6.Karjalainen Erika29:26+8:56-
7.Ala-poikela Olivia29:41+9:11-
8.Jokinen Senni29:52+9:22-
9.Aalto Elle30:16+9:46-
10.Saarimaa Aino31:28+10:58-
11.Silverfud Kiia31:35+11:05-
12.Nissinen Pinja38:06+17:36-
13.Vepsäläinen Maiju40:41+20:11-
14.Niskakangas Kaika44:53+24:23-
15.Kangastalo Saara48:45+28:15-
16.Karvonen Kiira49:30+29:00-
17.Siika-Aho Aliisa49:30+29:00-
18.Arkkola heta50:13+29:43-
Anttila MineaPohjant23:53 -
D-rata, miehet
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kouva Julius32:28 -
2.Anttonen Jalo36:51+4:23-
3.Halonen Roope40:41+8:13-
4.Leinonen Eeli40:42+8:14-
5.Niskakangas Marjus44:56+12:28-
6.Järvenpää Tuukka48:28+16:00-
7.Huhtala Niko48:29+16:01-
8.Tuunanen Aaron55:20+22:52-
Rautio Eero54:46 -
RR-rata, tytöt
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Anttila MineaPohjant17:29 -
2.Anttila IlonaPohjant17:52+0:23-
3.Mäkäräinen SelmaPohjant20:00+2:31-
4.Parkkinen AnnaYlikNM20:30+3:01-
5.Tulppo Saana34:39+17:10-
6.Tulppo Eevi34:41+17:12-
7.Eilola Jenna38:08+20:39-
8.Leukkunen Isela46:49+29:20-
9.Karnaranta Emmi49:18+31:49-
Similä SelinaPohjant14:18 -
RR-rata, pojat
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Westerholm Lauri17:03 -
2.Ukkola SanteriOsVa18:44+1:41-
3.Kotaniemi ValtteriKoskRi21:21+4:18-
4.Tuunanen Antton23:42+6:39-
5.Malinen Nuutti23:50+6:47-
6.Qvist VilleKoskRi23:51+6:48-
7.Qvist LasseKoskRi24:03+7:00-
8.Tolonen Lauri24:24+7:21-
9.Mäntyranta Ronni24:30+7:27-
10.Mäntyranta Riko24:47+7:44-
11.Rosberg Roope33:33+16:30-

Lisää kommentti

Kommentit

  1. ratametsuri ilpo, 2015-05-07 21:54:51

    Tervetuloa Köykkyriin suunnistamaan. Maasto on jo hyvin kuivanut joten päästään kunnolla nopeakulkuisille kankaille. Välillä käydään hiljentään suon reunassa ja sitten saa päästellä taas täysillä. Pisimmillä radoilla mitataan lopuksi vielä millimoolit ;)
    Huom on myös RR-rata jonka teimme mittakaavaan 1:5000 kartanluvun helpottamiseksi
    Muut radat1:10 000
    Ratojen pituudet:
    A 7,7km
    B 5,4km
    C 3,5km
    D 2,0km
    RR 2,0 km
    Tervetuloa
  2. Pena, 2015-05-09 08:09:05

    Jes! Sopivan mittainen A-rata!