Navigointi

Tapahtuman tiedot

Takaisin kalenteriin

Pvm
10.6.2015
Järjestäjä
Haukiputaan Heitto
Paikka
Takkuranta
Opastus
Haukiputaantieltä 847 Takkurannantien risteyksestä - Näytä kartalla
Lisätiedot
radat: A,B,C,D,RR, yhteyshenkilö: Juha Sundelin 0505649486, muuta: Jukka Tienhaara 0447342567
Rastireitti
Ei
Pyöräsuunnistus
Ei
Suorituksia
258
Tulokset päivitetty
16.6.2015 21:14

Tulokset

A-rata, naiset 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Rouhiainen SiniOYS/Vapari69:53 9:59
2.Niinimäki RiittaOYS/Vapari70:27+0:3410:03
3.Magga Johanna73:38+3:4510:31
4.Leinonen Anna86:23+16:3012:20
5.Korpi AnuOsVa97:49+27:5613:58
6.Junttola UllaOsVa97:55+28:0213:59
A-rata, miehet 7.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Harju TeemuKoskRi40:07 5:43
2.Säily TuomasKuPe42:25+2:186:03
3.Seppänen MikaVaKa44:11+4:046:18
4.Savolainen JouniPohjant48:23+8:166:54
5.Päivärinta Juhani48:35+8:286:56
6.Ronkainen TuomasKoskRi48:54+8:476:59
7.Suomala Ville50:07+10:007:09
8.Karppinen Matti50:15+10:087:10
9.Manninen Jari50:22+10:157:11
10.Kyyppä Jarmo50:38+10:317:14
11.Tirroniemi SamiOuTa51:05+10:587:17
12.Hietala PerttuPelPo51:43+11:367:23
13.Tolonen Juhani52:01+11:547:25
14.Heino PetteriKoS52:03+11:567:26
15.Kemppainen Jukka-Pekka52:40+12:337:31
16.Hintikka Mikko52:49+12:427:32
17.Tompuri TanuOH53:10+13:037:35
18.Soppela Pete53:57+13:507:42
19.Taskila Hannu54:42+14:357:48
20.Höynälä JoukoPaksumahat55:33+15:267:56
21.Rahja MikaPeRa56:10+16:038:01
22.Härkönen SamiOuTa56:32+16:258:04
23.Lohi Kalle57:17+17:108:11
24.Kela MarkoOulRe58:26+18:198:20
25.Päivärinta MattiKiimU60:20+20:138:37
26.Kaikkonen MikaOI60:35+20:288:39
27.Komulainen Markus60:46+20:398:40
28.Holma ErkkiOulRe61:08+21:018:44
29.Partanen Pekka61:36+21:298:48
30.Haajanen JuhaPohjant62:23+22:168:54
31.Putkonen Heikki62:34+22:278:56
32.Neuvonen JussiOuTa62:45+22:388:57
33.Malm LauriOSAO62:55+22:488:59
34.Luodonpää RistoAlatPi63:07+23:009:01
35.Tonttila PanuOYS/Vapari64:34+24:279:13
36.Grekelä AnttiHaHe64:59+24:529:17
37.Romppainen Heikki65:45+25:389:23
38.Päkkilä Jukka68:05+27:589:43
39.Kallioinen Ari69:43+29:369:57
40.Vainio TimoPohjant69:46+29:399:58
41.Sippola Antti70:38+30:3110:05
42.Kivinen Janne71:04+30:5710:09
43.Huhtanen RaimoKiimU74:20+34:1310:37
44.Pirttiaho Lauri75:58+35:5110:51
45.Kaipala RaunoOYS/Vapari77:40+37:3311:05
46.Määttä Sampo78:08+38:0111:09
47.Holma Juha82:56+42:4911:50
48.Leinonen Marko84:01+43:5412:00
49.Hokkanen MattiTeam 1Life93:41+53:3413:23
50.Alitalo SamiOsVa97:39+57:3213:57
51.Santaniemi MikkoOsVa97:46+57:3913:58
52.Herzig Mikko103:52+63:4514:50
B-rata, naiset 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jäväjä Ella32:45 7:16
2.Pekkinen Jenna33:30+0:457:26
3.Vuontisjärvi Annu34:03+1:187:34
4.Simpanen Hanna-MariPohjant35:18+2:337:50
5.Juntunen JohannaIinYr35:49+3:047:57
6.Santaniemi MerjaOsVa38:24+5:398:32
7.Koivuniemi JennyKiikKi38:45+6:008:36
8.Mattila OrvokkiPohjant39:47+7:028:50
9.Lampela OutiIisu44:26+11:419:52
10.Kangas MargitOsVa45:20+12:3510:04
11.Kokkonen Hanna46:45+14:0010:23
12.Yli-Eerola IrjaHlT48:48+16:0310:50
13.Vuontisjärvi Riikka49:25+16:4010:58
14.Tuunanen Marja49:39+16:5411:02
15.Jämsä KirsiHaHe50:18+17:3311:10
16.Herronen TarjaOYS/Vapari51:56+19:1111:32
17.Hakala HannaHaHe52:15+19:3011:36
18.Kinnula IrmaOYS/Vapari53:57+21:1211:59
19.Sassi Paula54:48+22:0312:10
20.Himanen Satu54:53+22:0812:11
21.Sundelin PäiviHaHe56:53+24:0812:38
22.Holma LiisaOYS/Vapari58:23+25:3812:58
23.Saarimaa SannaOsVa58:44+25:5913:03
24.Hämälä Sirkka-LiisaPohjant62:03+29:1813:47
25.Jääskelä MaijaOSVA64:32+31:4714:20
26.Hautala NiinaOSVA64:33+31:4814:20
27.Myöhönen JenniOSVA64:34+31:4914:20
28.Arkkola TuulaOYS/Vapari66:02+33:1714:40
29.Hynynen KatiOYS/Vapari66:04+33:1914:40
30.Varis Kaisa77:27+44:4217:12
31.Varis KatariinaKoskRi77:38+44:5317:15
32.Joensuu Linda80:26+47:4117:52
33.Keränen KatjaSalRe80:31+47:4617:53
34.Tuovila Anna89:57+57:1219:59
B-rata, miehet 4.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Matilainen Kari28:25 6:18
2.Kokko Jarno32:39+4:147:15
3.Ollanketo ToniOulun Ins.33:09+4:447:22
4.Merilä SeppoOYUS33:49+5:247:30
5.Seppänen Aimo33:51+5:267:31
6.Heikkilä Jussi34:29+6:047:39
7.Siirilä Jukka34:50+6:257:44
8.Jussila Hannu35:01+6:367:46
9.Kariniemi Markku35:02+6:377:47
10.Kukkonen IiroOuTa35:20+6:557:51
11.Tuunanen Joona35:23+6:587:51
12.Juutinen HannuPohjant35:46+7:217:56
13.Vainikainen Jyrki35:49+7:247:57
14.Rankka Eelis37:31+9:068:20
15.Tuohimaa EskoONMKY37:42+9:178:22
16.Ahokoivu HemmoPohjant39:21+10:568:44
17.Antikainen Juho40:02+11:378:53
18.Karhumaa Jouni40:41+12:169:02
19.Myllymaa KaukoOulRe40:52+12:279:04
20.Rahikkala Esa40:59+12:349:06
21.Vehkala LauriPohjanv.41:36+13:119:14
22.Valkama Mikko42:46+14:219:30
23.Pinola TimoKaSu42:50+14:259:31
24.Vainikainen Henri43:06+14:419:34
25.Kuivalainen MarkkuIisu43:54+15:299:45
26.Lappalainen Antero44:51+16:269:58
27.Kokkonen TimoOLK47:07+18:4210:28
28.Yli-Eerola EsaHlT47:14+18:4910:29
29.Mettovaara Pekka47:41+19:1610:35
30.Vainikainen Seppo49:39+21:1411:02
31.Kurttila Pentti49:45+21:2011:03
32.Pentikäinen Heimo50:24+21:5911:12
33.Hautakoski AriHaHe51:30+23:0511:26
34.Saarikettu JarkkoOYS/Vapari51:40+23:1511:28
35.Herronen Jouni51:56+23:3111:32
36.Kinnula AhtiKEV53:50+25:2511:57
37.Honkala SamiOYS/Vapari54:16+25:5112:03
38.Muranen Hannuotc60:21+31:5613:24
39.Okkonen JaakkoKempele63:40+35:1514:08
40.Salminen KariOYUS71:51+43:2615:58
C-rata, naiset 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Jussila Tanja33:15 9:30
2.Manninen JonnaHaHe35:04+1:4910:01
3.Keskinarkaus TuulaPeRa35:12+1:5710:03
4.Ryhänen Anna-Leena35:26+2:1110:07
5.Merilä KirstiOYUS35:35+2:2010:10
6.Kokko Sonja37:16+4:0110:38
7.Valkama Anita37:49+4:3410:48
8.Kalliset 38:51+5:3611:06
9.Mattila UllaPohjant41:31+8:1611:51
10.Rahikkala Pirjo43:11+9:5612:20
11.Kiuttu Merja43:24+10:0912:24
12.Salmela Liisa43:57+10:4212:33
13.Malm PirkkoOYS/Vapari44:04+10:4912:35
14.Askeli Eija44:22+11:0712:40
15.Pienipaavola Heidi45:17+12:0212:56
16.Savolainen Reeta45:37+12:2213:02
17.Ukkola LeilaOYS/Vapari45:51+12:3613:06
18.Hämeenniemi Satu46:50+13:3513:22
19.Leinonen TuireHaHe47:34+14:1913:35
20.Pöykkölä HannelePohjant48:58+15:4313:59
21.Karjalainen Johanna55:03+21:4815:43
22.Nikunen Niina55:07+21:5215:44
23.Ronkainen Eini60:38+27:2317:19
24.Seppänen Lea66:40+33:2519:02
25.Korkeasalo VuokkoHaHe84:24+51:0924:06
C-rata, miehet 3.50 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Lehtosaari JariHaHe23:38 6:45
2.Kurula JohannesPohjant25:11+1:337:11
3.Ukkola SakariPohjant26:18+2:407:30
4.Pöykkölä Jouko26:29+2:517:34
5.Hanhineva Tero26:36+2:587:36
6.Rahkola EeroOulRe29:28+5:508:25
7.Kurula JuhaniPohjant29:36+5:588:27
8.Taivaloja JormaHaHe29:40+6:028:28
9.Puurunen JormaONMKY30:19+6:418:39
10.Veijovaara JormaPohjant31:53+8:159:06
11.Mattila SeppoKoskRi32:06+8:289:10
12.Kaimio Auvo34:37+10:599:53
13.Tapaninaho KaleviONMKY35:28+11:5010:08
14.Lohela VäinöPohjant36:00+12:2210:17
15.Rahkola Eino37:09+13:3110:36
16.Annala TuomoHaHe37:16+13:3810:38
17.Ylimaunu MattiEVP37:39+14:0110:45
18.Pohjamo SamuliPeRa38:20+14:4210:57
19.Salonen PaavoPohjant39:39+16:0111:19
20.Luukinen Tuomo45:39+22:0113:02
21.Kivinen Juhani49:42+26:0414:12
22.Mikkonen ToivoONMKY50:49+27:1114:31
23.Järvelä Kalevi51:19+27:4114:39
24.Kokko Sami51:43+28:0514:46
25.Rantamaula Mia53:45+30:0715:21
26.Paavola JoniHaHe86:02+62:2424:34
27.Sundelin OnniHaHe86:10+62:3224:37
D-rata, naiset 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kokko Sini18:51 9:25
2.Pesonen Merja24:19+5:2812:09
3.Karppinen SagaPera29:22+10:3114:41
4.Päkkilä VenlaHaHe37:36+18:4518:48
5.Päkkilä VeeraHaHe38:13+19:2219:06
6.Niemelä Maarit39:46+20:5519:53
7.Niemelä Jenni39:47+20:5619:53
8.Erkkilä Lotta41:48+22:5720:54
9.Merkkiniemi Silja42:05+23:1421:02
10.Kaltakari Claudia42:11+23:2021:05
11.Myllylä Teresa42:12+23:2121:06
12.Särkiniva Janina42:15+23:2421:07
13.Ilikainen Maija42:21+23:3021:10
14.Kuismin Lotta42:26+23:3521:13
15.Mäkikangas Jenni-Ellen42:33+23:4221:16
16.Saarikoski Emma42:43+23:5221:21
17.Matinlauri MimosaHaHe49:21+30:3024:40
18.Karvali Tuovi51:59+33:0825:59
19.Pakkala SagaHaHe59:17+40:2629:38
D-rata, miehet 2.00 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Kallinen Raimo15:55 7:57
2.Tienhaara JoukoHaHe21:50+5:5510:55
3.Vainikainen Jimi28:05+12:1014:02
4.Karppinen IiroPera29:23+13:2814:41
5.Päkkilä Jaakko37:56+22:0118:58
6.Pitkänen Teuvo39:33+23:3819:46
7.Vainikainen Aku39:38+23:4319:49
8.Hanhineva Eetu43:13+27:1821:36
9.Paatelma Eliel48:09+32:1424:04
10.Rahja JoonaHaHe64:10+48:1532:05
11.Kaikkonen Jarkko69:01+53:0634:30
RR-rata, tytöt 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Pöykkölä AnniPohjant13:01 5:54
2.Matinlauri MimosaHaHe22:47+9:4610:21
3.Pesonen Venla23:34+10:3310:42
4.Valli Saima24:52+11:5111:18
5.Sundelin AnniHaHe25:50+12:4911:44
6.Paavola EmmaHaHe25:51+12:5011:44
7.Rahja Julia29:44+16:4313:30
8.Hirvikoski HeljäHahe30:25+17:2413:49
9.Kiuttu Saga34:33+21:3215:42
10.Leskelä JasminHaHe36:03+23:0216:23
11.Multamaa JessikaHaHe37:10+24:0916:53
12.Kaukua IisaHaHe37:28+24:2717:01
13.Valli Veera42:58+29:5719:31
14.Niemelä NennaHaHe47:48+34:4721:43
RR-rata, pojat 2.20 km
 NimiSeuraAikaEroMin/km
1.Valkama Anssi13:18 6:02
2.Valkama MiikaHaHe16:23+3:057:26
3.Ukkola Santeri20:14+6:569:11
4.Joukainen AkseliHaHe22:01+8:4310:00
5.Tienhaara JouniHaHe23:42+10:2410:46
6.Vuolteenaho Henrik31:38+18:2014:22
7.Käkelä Santeri34:00+20:4215:27
Oma rata
 NimiSeuraAikaEroMin/km
Ritapuu Tiia69:05 -
Loukkola AnneOsVa1:03 -
Niskanen BirgittaOsVa0:57 -
Lohela JoelHaHe13:06 -
Jurvakainen Marsa82:40 -
Rahkola EeroOulRe19:23 -
Päkkilä SuviHaHe46:57 -
Valkama Anssi21:13 -
Alitalo PäiviOsVa70:20 -
Hirvelä Elina24:34 -
Peltola Juha109:37 -
Käkelä ErikaHaHe30:57 -
Jaako MikkoPohjant45:27 -
Vehkala MiiaPeRa33:53 -
Aapajärvi Niila59:23 -
Aalto PirjoPohjant34:29 -
Ritapuu Tommi69:09 -
Kaukua AapoHaHe36:36 -
Kauppinen Matti72:26 -
Pesonen LottaPeRa37:44 -
Annanpalo Ulla85:57 -
Niemelä Seija43:20 -
Aapajärvi Akseli118:58 -

Lisää kommentti

Kommentit

  1. Ratatetsuri, 2015-06-07 22:16:14

    Keskiviikon Oulurastit Takkurannalla Haapasuonkankaan kartalla.

    Alustavat radat, matkat (rastimäärät):
    A-rata 6.9km (13 rastia)
    B-rata 4.5km (11 rastia)
    C-rata 3.7km (7 rastia)
    D-rata 1.9km (6 rastia)
    RR-rata 2.0km (5 rastia)

    Kaikilla radoilla mittakaava 1:10 000 (2,5m käyrävälillä).
    A-radalla kiellettyjä alueita (peltoja ja riistapeltoja), joiden käyttö ehdottomasti kielletty (ajopolkua kielletyn kohteen reunassa voi käyttää ja nämä on yritetty jättää kielletyn alueen ulkopuolelle).

    Maastossa ojat ovat täynnä viikonlopun sateiden jälkeen, joten tossut kastunee A-, B- ja C-radoilla.

    Rasteilla ei juomaa eli omat vedet/mehut mukaan!

    Tervetuloa suunnistamaan!
  2. Orvokki, 2015-06-07 23:04:04

    Maksuvälineenä käteisen lisäksi käy liikunta- ja kulttuurisetelit, Tyky-kuntosetelit ja Virikesetelit. Myös sähköisellä SporttiPassilla, SmartumSaldolla ja Herukka-kortilla voit maksaa, allekirjoitettu kuitti mukaan.